Ratunku!!!!!!!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 22:13   #1
toJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 384

Ratunku!!!!!!!!!!!!!


Witam, siedze po całych dniach na wizażu i nie moge znależc nic co by odpowiadało moim pytaniom. Pomóżcie jesli możecie bo zwariuje!!!
Zaczne od tego że mam prawie 26 lat i zmarszczki, a konkretnie lwia zmarszczka i 2 od nosa do ust, takie dziwne przez które wyglądam jakbym była zła, smutna. A najgorsze jest to ze mam cere suchą, wrażliwa i co nie użyje to mnie piecze i wyskakują mi pryszcze, a cera dziwnie mi sie świeci po kremie. Próbowałam wielu kremów i ciągle to samo, jedyny krem który zapobiega chociaż sciągania skóry to ziaja bioaloesowa bez zapachu ale wiecie.....to mnie ie wyleczy. Niewiem jak dopasowac sobie jakis krem zeby było ok, nie wydając fortuny na ciągłe złe produkty (jak do tej pory)
Pozatym jeszcze jedno: nie moge używać zadnych pudrów, fluidów itd, czasem tylko krem tonujący, ew moja ziaja i troszke sypkiego pudru i tyle...dusze się.... próbowałam wielu i ciągle to samo, a nie mam idealnej buzi. Wiec jak mam dbac o siebie np teraz zimą?? Pomóżcie prosze

I jeszcze jedno, jak widze jak "trzeba sie malować" tzn krem, baza, podkład, puder, bronzer, róż, to mnie cofa bo ja juz po samym kremie dostaje szału ''posiadania czegos na twarzy'' a jak uzyje czegos jeszcze to lepiej nie mówic..... Czy ja jestem inna????

Edytowane przez toJaaa
Czas edycji: 2011-01-04 o 22:16
toJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:36   #2
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

A próbowałaś kremu Vichy aqalia thermal? Dobry jest, ale wydaje mi sie, że powinnaś iść do dermatologa. Poproś w aptece o próbki kremów popróbuj w najgorszym wypadku kup sobie próbki na allegro zobaczysz jaki krem ci odpowiada. ALE DERMATOLOG TO PODSTAWA!
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:44   #3
toJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 384
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

Dziekuje za odpowiedz, przetestowałam juz duzo próbek, zakupiłam dużo kremów, aqalie miałam w próbkach, wszystkie szczypią, uczulają, do dermatologa aż strach iść bo pewnie mnie zbędzie albo zapisze coś co sie nadaje jak cała reszta. ale chyba nie mam wyjścia. (niestety czasu też) a mój drugi przypadek ktoś zna? tzn chodzi mi o malowanie sie itd, posiadanie czegokolwiek na twarzy???
toJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:14   #4
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

Możesz spróbować olejów z kwasem hialuronowym (do kupienia na mazidla.com) Taki kosmetyk, nie bedzie mial ani perfumu, ani parabenow, ani wielu innych potencjalnie drazniacych skladnikow. Mi osobiscie nie przypasowal, ze wzgledu na to ze mam tlusta skore (chociaz do takich tez niby sie nadaje). Warto sprobowac, bo nie jest to az tak drogie, a moze sie akurat u Ciebie sprawdzi. Mozesz tez probowac aptecznych kremow lagodzacych (avene cicalfate-kolejny ktory u mnie sie nie sprawdzil, ale na wizazu ma bardzo dobre opinie). Polecam tez kremy emolium, uratowaly moja przesuszona, podrazniana twarz z uczuleniem po stosowaniu kwasow. Jednak wizyta u lekarza bylaby najlepsza, bo zdiagnozowalby Twoja skore i dobral moze cos na recepte
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:39   #5
kasia68
Zadomowienie
 
Avatar kasia68
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 756
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

Uważam, że w Twoim przypadku lek.dermatolog to koniecznośc. Twoja skóra może nie przyjmowac pielęgnacji , ponieważ jest po prostu chora. A wiadomo, że bez pielęgnacji robią się zmarszczki- i tak kółko się zamyka. Lekarz zdiagnozuje problem, zaleci odpowiednie leczenie i pielęgnację. Może w Twoim przypadku potrzebne będą preparaty doustne. Musisz wygospodarowac trochę czasu i zając się swoją skórą. A jeżeli chodzi o makijaz, to też będzie lepiej wyglądał i trzymał się na zdrowej skórze. Z kosmetyków lekkich jest naprawdę duży wybór; sypkie mineralne, musy, nawet podkłady w spray-u np. Diora. Dobra konultantka plus zdrowa skóra i Ty też będziesz piękna.Pozdrawiam.
kasia68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 15:46   #6
toJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 384
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

hmmm, szczerze mówiąc na diora mnie nie stac ani na inne kosmetyki z górnej półki a co najdziwniejsze kolezanki mowią mi ze mam bardzo ładną cere, nie mam dziur, plam itd oczywiscie w te lepsze dni i czesciej w lato ???? niewiem jak to jest, czasem mało to widac ale zawsze to czuje, a z podkładami mam tak od zawsze, nawet jak z moją cera było ok. pozatym jeszcze jeden problem który meczy mnie całe życie-blada twarz, po prostu biała, biało różowa, która za ch....nie chce sie opalic w zaden sposób, nawet samoopalaczem
toJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:58   #7
kasiapoprawska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 301
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

tez mam takie same zmarszczki a mam 28 lat to chyba mimiczne, tez mam suchą skóre ale mogę smarować wszystkimi kremami, dobrze nawilżaja kosmetyki emolium wiec kup sobie ale na zmarszczki to one nie pomogą, mi one powstały po odchudzaniu a lwia to od robienia minek....niewiem jak to zlikwidowac są niby kremy ale dla Pan 40+ wiec boje sie ich uzywac wiec musze sie przyzwyczaic
kasiapoprawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 20:47   #8
toJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 384
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

z tego co pamiętam miałam emolium dla dziecka kiedys, niestety moja skóra tez nie ma na niego ochoty
toJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 19:54   #9
kasiapoprawska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 301
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

......................... ......
__________________
Pipi
kasiapoprawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 20:56   #10
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

A mialas moze krem ROSACA tołpa? Jest bardz lekki i nadaje sie do skóry wrazliwej. Kosztuje ok 40 zl, ale cos za coś. Albo ladna cera i mniej w portfelu, albo wiecej portfelu i cera lipna.. Ja jakoś nogdy nie przekonalam sie do Ziaja itd tych z "nizszej półki", ale moze się myle. Ja tez mialam ten problem, że po nalozeniu czegoś na twarz chodzilam wsciekla, bo bylo wrazenia ściagania skory i ciezaru na twarzy. teraz uzywam vichy essentialles calej serii-tj mleczka, kremy itd. I nie mam tego problemu. a do makijazu podklad Biotherm Light! SPF 10 . W ogole nie czuje ze mam go na buzi, ja kiedys przywiozlam sobie z Niemiec dwie buteleczki, maluję się codziennie czy do pracy, czy na uczelnię, dwie buteleczki po 30ml wystarczają mi już od lipca 2010.czyli pinad 6 m-cy. Placilam za niego 31 euro , ale moze znajdziesz go w PL-naprawde polecam, jest bardzo lekki , w ogole go nie czuc na buzi.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 17:28   #11
toJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 384
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

dobra konsultantka? zycie oddam za taką albo wogóle za konsultantke, dermatologa, farmaceutke w moim mieście a za podkład w sprayu dziekuje, biothermu tez nie mam z kad wziąsc, pozatym ta cena...ale dziekuje za rady
ps, moja skora ma dzis dobry humor, nie szczypie
toJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 17:54   #12
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

co do ceny to nie wydaje mis ie by bylo to duzo, bo on jest baaardz wydajny, bo jest lekki i nie trzeba wyciskac go tonę
Znalazlam na allegro:
http://allegro.pl/biotherm-light-aqu...373059711.html
wiec jest skąd wziąc nawet ciut tanszy niz w Niemczech
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 18:58   #13
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

Możesz spróbować Iwostin lipidia z lipidami i ceramidami, mi regeneruje cerę, a wrażliwą i po wieluu kosmetykach mnie wysypuje.
Ale najpierw faktycznie odwiedź dermatologa
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:30   #14
toJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 384
Dot.: Ratunku!!!!!!!!!!!!!

dziekuje własnie to mam, razem z nawilzającym i (tego najbardziej nierozumiem!!!) jednego dnia podrażnia innego nie, pozatym mam pryszcze po nich umówilam sie juz do dermatologa, zostało czekac...z drugiej zaś strony ciekawa jestem czy on pomoże na tak zmienną i dziwną cere

ps. dziekuje za wszystkie rady, miło jest komuś sie wyżalić
toJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.