Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 15:00   #901
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

moja znajoma właśnie otrzymała przelew z All, z prawie dwutygodniowym opóźnieniem (czekała od 25 marca) są to sprawdzone informacje, a nie wyssane z palca, co jak niektórzy twierdzą iż jest to niemożliwe
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 15:35   #902
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
no ale właśnie nie masz racji- to raczej jest tak ze jeśli nie odpowiada Ci PzA to nie sprzedawaj, bo sprzedający nie moze sobie nie życzyć PzA
Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Tylko że, Zaniu, idąc tym tropem, powinniśmy pozwolić Allegro powiedzieć..."Nasz portal - nasze zasady. Nie odpowiada Ci - nie korzystaj." Towar - owszem, Twój. Aukcje, warunki i zasady - cóż. "Logując się do Allegro akceptujesz Regulamin w aktualnym brzmieniu". Twoje zasady - tylko wtedy, gdy mieszczą się w zasadach Allegro. To przecież oczywiste.
Ej, co mnie tak atakujecie
Oczywiscie ze w przypadku zapisu w regulaminie ze PzA jest obowiazkowe to trzeba udostepnic to kupujacym. Tak jak teraz jest. Dlatego dalam linka do goscia, ktory napisal ze nie realizuje zamowien poprzez PzA i obserwuje jak sie ta sprawa potoczy dalej.
Natomiast w przypadku dowolnosci zaplaty (czyli gdyby allegro nie zmuszalo) to sprzedajacy decyduje jak chce otrzymac kase za towar.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 15:46   #903
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ej, gdzie by Cię ta zaś kto atakował Żanno <brzydal>.

Po prostu - nie ulegam złudzeniu demokracji w przypadku korzystania z czyjegoś serwisu. Głosować tutaj można tylko...nogami co chyba niektórzy zamierzają uczynić....a ja nie

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Co do zapisków o nieakceptowaniu PzA, pojawiają się jak grzyby po deszczu, sama jestem ciekawa, jak to się skończy - nie powywieszają chyba połowy sprzedających

Szkoda, bo ja naprawdę chętnie bym tego używała gdyby sprzedający umieli się PzA obsługiwać - co miesiąc kupuję kilka(naście)dziesiąt przedmiotów, złotówka za każdy przelew, styknęło by mi na używaną flaszkę perfum
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 15:51   #904
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

To ja zmieniając temat się wysłowię:
Wkurza mnie jak człowiek kupuje coś na mojej aukcji a potem się 10 dni nie odzywa
A widzę,ze na allegro się pojawia,wysyłam maile i przypomnienia i nic cisza,nawet jednej wiadomości.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 15:58   #905
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Na czarną listę go (ją)
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 12:47   #906
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dziś dwunasty dzień od zakupu a ja dostałam maila od kupującej,pierwszego! w którym pisze,że potwierdza zakup i odezwie sie do mnie.... no i nie wiem czy ja jestem jakaś nie tego....ale wkurzył mnie ten mail
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 13:21   #907
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

To ja chyba też nie tego, na tym etapie puszczałabym parę nosem ...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 13:22   #908
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
To ja zmieniając temat się wysłowię:
Wkurza mnie jak człowiek kupuje coś na mojej aukcji a potem się 10 dni nie odzywa
A widzę,ze na allegro się pojawia,wysyłam maile i przypomnienia i nic cisza,nawet jednej wiadomości.
Ja mam taką zasadę, że czekam tydzień. Gdy do tego czasu nie ma ani maila ani wpłaty, to wysyłam przypomnienie a po kilku dniach formularz zwrotu prowizji. Nie czekam w nieskończoność. Zwlaszcza, gdy kupujący często się loguje, ale nie znajduje czasu na napisanie chociaż jednego zdania wytłumaczenia...
Jeszcze a propos zawyżania kosztów wysyłki. Ostatnio jedna panna napisała do mnie, że chętnie kupi perfumy, ale jak obniżę koszty wysyłki, bo dla niej jest za drogo. A wiecie ile chciałam za wysyłkę flakonu perfum? 10zł za paczkę pocztową priorytetową. Przecież to normalna cena, więc o co chodzi? Oczywiscie , mogłabym wyslac perfumy listem poleconym, ale nie każda poczta przyjmuje takie większe polecone a ja akurat perfumy zawsze pakuję w pudełko,wiec zwieksza to wagę i wielkość listu. Nigdy nie wysyłam flakonów owiniętych tylko w folię bąbelkową i wrzuconych w kopertę.
Panienkę oczywiscie zinorowałam, flakon został sprzedany komuś innemu.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 13:39   #909
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Dziś dwunasty dzień od zakupu a ja dostałam maila od kupującej,pierwszego! w którym pisze,że potwierdza zakup i odezwie sie do mnie.... no i nie wiem czy ja jestem jakaś nie tego....ale wkurzył mnie ten mail
ale beztroska panienka .
Wystąp o zwrot prowizji, jako powód podaj brak kontaktu z kupującym i wystaw jeszcze raz, a jej nega... Też nienawidzę jak ludzie maja innych w nosie . Za 2 tyg. może znowu się odezwie, że nadal jest chętna .

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2010-04-07 o 13:41
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 13:41   #910
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Napisałam ,że czekam do jutra a jak się nie doczekam to jutro piszę do allegro.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 14:20   #911
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Jeszcze a propos zawyżania kosztów wysyłki. Ostatnio jedna panna napisała do mnie, że chętnie kupi perfumy, ale jak obniżę koszty wysyłki, bo dla niej jest za drogo. A wiecie ile chciałam za wysyłkę flakonu perfum? 10zł za paczkę pocztową priorytetową. Przecież to normalna cena, więc o co chodzi? Oczywiscie , mogłabym wyslac perfumy listem poleconym, ale nie każda poczta przyjmuje takie większe polecone a ja akurat perfumy zawsze pakuję w pudełko,wiec zwieksza to wagę i wielkość listu. Nigdy nie wysyłam flakonów owiniętych tylko w folię bąbelkową i wrzuconych w kopertę.
Panienkę oczywiscie zinorowałam, flakon został sprzedany komuś innemu.

Przesyłkę poleconą mozna wysyłać do wagi 2 kilogramów.
Ja wysyłam pojedyncze ;ub dwa małe flakony zwykym poleconym , wychodzi z kopertą babelkową jakieś 6 zł. jak ktos chce priorytet to chyba 1 zł więcej kosztuje. Pudeleczko tez zazwyczaj daję , ono nie odwyższa specjalnie wagi.
Cena za polecony bez priorytetu do poł kilograma wagi to 4.90 + koszt koperty.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Dziś dwunasty dzień od zakupu a ja dostałam maila od kupującej,pierwszego! w którym pisze,że potwierdza zakup i odezwie sie do mnie.... no i nie wiem czy ja jestem jakaś nie tego....ale wkurzył mnie ten mail

negatyw i czarna lista
__________________
WYMIANA Pearl mancera

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2010-04-07 o 14:26
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 14:30   #912
chytrusek_lisek
Raczkowanie
 
Avatar chytrusek_lisek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Dziś dwunasty dzień od zakupu a ja dostałam maila od kupującej,pierwszego! w którym pisze,że potwierdza zakup i odezwie sie do mnie.... no i nie wiem czy ja jestem jakaś nie tego....ale wkurzył mnie ten mail
Też mi zdarzył ostatnio taki numerant na all. Po tygodniu ciszy wysłałam maila - dalej cisza. Po dwóch tygodniach uprzejmie (z zachowaniem form grzecznościowych), acz stanowczo poinformowałam, że wystawiam negatywa.Tym razem pan się odezwał: "Proszę mi nie grozić i nie awanturować się, wypadałoby najpierw zapytać o przyczynę milczenia i braku wpłaty." Jeśli to nie jest szczytem bezczelności, to nie wiem, co nim jest. Uff, dałam upust frustracji
chytrusek_lisek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 14:35   #913
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez chytrusek_lisek Pokaż wiadomość
Też mi zdarzył ostatnio taki numerant na all. Po tygodniu ciszy wysłałam maila - dalej cisza. Po dwóch tygodniach uprzejmie (z zachowaniem form grzecznościowych), acz stanowczo poinformowałam, że wystawiam negatywa.Tym razem pan się odezwał: "Proszę mi nie grozić i nie awanturować się, wypadałoby najpierw zapytać o przyczynę milczenia i braku wpłaty." Jeśli to nie jest szczytem bezczelności, to nie wiem, co nim jest. Uff, dałam upust frustracji
Jak mogłaś być tak okrutna i nie zaintersować się biednym kupującym, cóż za brak troski .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 14:38   #914
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez chytrusek_lisek Pokaż wiadomość
Też mi zdarzył ostatnio taki numerant na all. Po tygodniu ciszy wysłałam maila - dalej cisza. Po dwóch tygodniach uprzejmie (z zachowaniem form grzecznościowych), acz stanowczo poinformowałam, że wystawiam negatywa.Tym razem pan się odezwał: "Proszę mi nie grozić i nie awanturować się, wypadałoby najpierw zapytać o przyczynę milczenia i braku wpłaty." Jeśli to nie jest szczytem bezczelności, to nie wiem, co nim jest. Uff, dałam upust frustracji

no niee....niezły typ
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 14:55   #915
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

No właśnie ja też równy tydzień wlaśnie czekam na wpłatę z PzA na moje konto

A mnie najbardziej wkurza targowanie przez kupujących cen przedmiotów wystawionych przez Kup Teraz. Pisze do mnie mejla taki delikwent i mówi, ze kupi jakoś rzecz za taką a taką kwotę - a towar nie jest wystawiony przez opcję "licytuj". Niektórzy potrafią być naprawdę upierdliwi i targować się o parę złotych. Paranoja.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 15:26   #916
polkadxdx
Zadomowienie
 
Avatar polkadxdx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 532
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No właśnie ja też równy tydzień wlaśnie czekam na wpłatę z PzA na moje konto
Do mnie dotarła zgodnie z przewidywaniem Ani po półtorej dnia. O dziwo, z dziesięciu zakończonych aukcji tylko jedna osoba zapłaciła normalnym przelewem. Reszta PzA .
__________________
Nic to...
polkadxdx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 15:46   #917
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez polkadxdx Pokaż wiadomość
Do mnie dotarła zgodnie z przewidywaniem Ani po półtorej dnia. O dziwo, z dziesięciu zakończonych aukcji tylko jedna osoba zapłaciła normalnym przelewem. Reszta PzA .

Podejrzewam, że Ci "opóźnieni o tydzień" mają ustawione automatyczne wypłaty, bo wiem, że był z tym jakis problem. Plus w miarę działania systemu na pewno się przelewy usprawnią + święta były.

U mnie o dziwo od czasu wprowadzenia przymusu tylko 2 wpłaty PzA (mniej, niż wcześniej!), wszyscy płacą normalnie, chyba naczytali się jęków sprzedających i sie boją

W każdym razie, ja mam system opanowany, nic mi się nie opóźnia, nie zamówiłam przekazu pocztowego wysyłam od razu po otrzymaniu kasy na PzA.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 09:16   #918
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A mnie wkurza jako kupujaca wysylanie przedmiotu na inny adres niz ten, o ktory prosilam, czyli ten, ktory jest w ustawieniach allegro jako "adres do wysylki".
Na poczatku pisalam w kazdym mailu adres do pracy, czyli ten na ktory ma byc wysylka. Stwierdzilam jednak, ze moge isc na latwizne i ustawic adres do pracy w ustawiniach allegro jako "adres do wysylki" i bede miec swiety spokoj.
Oczywiscie znalazla sie osoba, ktora po otrzymaniu maila z danymi kupujacego (moimi) nie przewinela wiadomosci i nie widziala "adresu do wysylki" i paczka poszla na adres domowy.
Wkurzylam sie, ale sprzedajaca przeprosila to jakos machnelam reka i poszlo to w niepamiec.
Jednak w obawie przed takimi sprzedajacymi zaczelam sie asekurowac piszac dodatkowo w mailu, zeby przeslali paczke na adres do pracy, czyli na "adres do wysylki" z ustawien allegro. I bum! Wczoraj przyszli mi awizo do domu! Wkurzona pisze maila do sprzedajacej, ze skoro nie czyta moich maili i nie wiedziala, ze prosilam o przesylke do pracy ("adres do wysylki") to przeciez dostaje maila z serwisu allegro z moimi danymi, a tam przeciez jest podany adres, na ktory ma wyslac paczke.
Przeprosila i odpisala, ze otrzymujac maila z allegro nigdzie nie bylo podane "adres do wysylki" tylko moje zwykle dane.
Przeprosiny przyjete, juz sie nie wkurzam, ale czy faktycznie tak bylo?
W zeszlym tygodniu chlopak skorzystal z moich aukcji i ja mialam maila z allegro ze wszystkimi danymi. Czy cos sie teraz zmienilo czy sprzedajaca sciemnia?
Zdarzylo wam sie otrzymac dane kupujacego, tylko te z rejestracji (adres zameldowania)?
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 09:36   #919
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Aż przejrzałam moje maile od allegro dot. sprzedawania...
W mailu o sprzedaniu przedmiotu dostałam tylko dane kupującego (czyli ten jeden pierwotny adres, tel i mail), natomiast dopiero w mailu o zakończeniu aukcji jest już taka jakby tabelka ze wszystkimi kupującymi i tam dopiero jest rubryka z danymi do wysyłki...

Mail o sprzedaniu przychodzi wcześniej i w przypadku wystawienia kilku sztuk dostaję się go za każdym razem jak ktoś coś kupi.
Mail o zakończeniu przychodzi raz - po całkowitym zakończeniu aukcji.

Tak więc jeśli ktoś sprzedaje więcej niż jeden przedmiot i Ty kupisz jako pierwsza jedną sztukę, to sprzedający dostaje tylko maila o sprzedaniu przedmiotu, a dopiero po zakończeniu aukcji całkowicie dostanie tą ładną tabelkę w mailu o zakończeniu.

Z tym, że (tu się domyślam tylko) dane do wysyłki zapewne można też sprawdzić na karcie sprzedaży... Może sprzedającym się nie chciało
__________________

lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 09:50   #920
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość

Przeprosila i odpisala, ze otrzymujac maila z allegro nigdzie nie bylo podane "adres do wysylki" tylko moje zwykle dane.
Przeprosiny przyjete, juz sie nie wkurzam, ale czy faktycznie tak bylo?
Zaniu, kojarzę coś z Cafe, że po wprowadzeniu nowego systemu sprzedający dostaje maila z jednym adresem tylko i musi ręcznie sprawdzać, czy jest taki, jak w danych Allegro. Nie wiem dokladnie, o co cho, ale może zajrzyj na Cafe - brzmi zbieżnie z tym, co mówi Twoja sprzedająca...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 09:55   #921
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A mnie wkurza jak sprzedający wysyłają na adres z przelewu .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 10:57   #922
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez lux perpetua Pokaż wiadomość
Aż przejrzałam moje maile od allegro dot. sprzedawania...
W mailu o sprzedaniu przedmiotu dostałam tylko dane kupującego (czyli ten jeden pierwotny adres, tel i mail), natomiast dopiero w mailu o zakończeniu aukcji jest już taka jakby tabelka ze wszystkimi kupującymi i tam dopiero jest rubryka z danymi do wysyłki...

Mail o sprzedaniu przychodzi wcześniej i w przypadku wystawienia kilku sztuk dostaję się go za każdym razem jak ktoś coś kupi.
Mail o zakończeniu przychodzi raz - po całkowitym zakończeniu aukcji.

Tak więc jeśli ktoś sprzedaje więcej niż jeden przedmiot i Ty kupisz jako pierwsza jedną sztukę, to sprzedający dostaje tylko maila o sprzedaniu przedmiotu, a dopiero po zakończeniu aukcji całkowicie dostanie tą ładną tabelkę w mailu o zakończeniu.

Z tym, że (tu się domyślam tylko) dane do wysyłki zapewne można też sprawdzić na karcie sprzedaży... Może sprzedającym się nie chciało
Tylko, ze ja bylam jedyna kupujaca i aukcja sie automatycznie zakonczyla. Kupilam 1 szt pomadki, wiecej nie bylo. Wiec wlasciwie sprzedajaca powinna miec 2 maile, w tym mail z "adresem do wysylki".

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Zaniu, kojarzę coś z Cafe, że po wprowadzeniu nowego systemu sprzedający dostaje maila z jednym adresem tylko i musi ręcznie sprawdzać, czy jest taki, jak w danych Allegro. Nie wiem dokladnie, o co cho, ale może zajrzyj na Cafe - brzmi zbieżnie z tym, co mówi Twoja sprzedająca...
No tak, bede musiala poczytac Cafe, bo widac zacofana troche jestem
A teraz to bede pisac w kazdym mailu adres do wysylki, zebym potem nie musiala sie wsciekac

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A mnie wkurza jak sprzedający wysyłają na adres z przelewu .
To sie nazywa lenistwo Nie chce im sie sprawdzic adresu dostawy to ida na latwizne.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 15:28   #923
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Zaniu, kojarzę coś z Cafe, że po wprowadzeniu nowego systemu sprzedający dostaje maila z jednym adresem tylko i musi ręcznie sprawdzać, czy jest taki, jak w danych Allegro. Nie wiem dokladnie, o co cho, ale może zajrzyj na Cafe - brzmi zbieżnie z tym, co mówi Twoja sprzedająca...
potwierdzam
adres do wysylki nie zostaje wyslany do sprzedajacego
jednynie adres z formularza rejestracji

przy czym sprzedajacy dostali czegos na ksztalt jakby paralizu umyslowego

po kilku dniach nieobcenosci
na mojej skrzynce znalazlam piec pytan od wyzej wymienionych roznych, gdzie paczke wyslac, bo adres mam zagramaniczny

zdaje sie latwiej pytac
niz sprawdzic formularz do wysylki
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 07:16   #924
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie wiem co jest grane, ale od ładnych kilku dni nikt u mnie nie płaci przez PzA

Bez sensu, bo, odmiennie niż większości, mnie to bardzo odpowiada, w sumie wolę taką wpłatę, jest szybsza. Zamieściłam nawet stosowne info w aukcjach i ... nic.

Chyba ludziskom brak wiary w system
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 07:38   #925
polkadxdx
Zadomowienie
 
Avatar polkadxdx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 532
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie wiem co jest grane, ale od ładnych kilku dni nikt u mnie nie płaci przez PzA

Bez sensu, bo, odmiennie niż większości, mnie to bardzo odpowiada, w sumie wolę taką wpłatę, jest szybsza. Zamieściłam nawet stosowne info w aukcjach i ... nic.

Chyba ludziskom brak wiary w system
Albo strach ma wielkie oczy .
U mnie odwrotnie: płacą, nawet wpłata ze środy dotarła w rekordowo szybkim tempie, wczoraj w południe miałam ją na koncie. Myślę, że ten problem z opóźnieniami wynika z ustawienia automatycznej wypłaty. Ja klikam "wypłać" jak widzę środki na PZA i to naprawdę jest szybko.
__________________
Nic to...
polkadxdx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 08:36   #926
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez polkadxdx Pokaż wiadomość
U mnie odwrotnie: płacą, nawet wpłata ze środy dotarła w rekordowo szybkim tempie, wczoraj w południe miałam ją na koncie. Myślę, że ten problem z opóźnieniami wynika z ustawienia automatycznej wypłaty. Ja klikam "wypłać" jak widzę środki na PZA i to naprawdę jest szybko.
To, plus normalne opóźnienia na starcie systemu - wszystko już, jak widzę, chodzi dobrze. Cała panika, jak przewidywałam, niepotrzebna - ale w Polsce to już tak jest, że trzeba poprostestować przeciw wszystkiemu i pokozaczyć dla zasady, jeśli nie ma lepszej przyczyny, co było dobrze widać na Cafe Allegro.

Najlepsi są ci, co do opóźnień wliczali Święta Wielkanocne i weekendy

Najwyżej ci, co chcą wysyłać raz na miesiąc po otrzymaniu przekazu pocztowego, wypadną ze sprzedaży - good riddance.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 12:08   #927
akrolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 272
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Lista moich wypłatID Status Kwota Data utworzenia Data zakończenia Data anulowania
768473 Zakończona 75,00 zł 2010-04-01 07:19:13 2010-04-06 09:58:40

dziewcyzny na moim saldo i wyplata srodkow, pojawilo mi sie cos takiego. w tych ustawieniach mialam ustawiony PRZEKAZ POCZTOWY.i tu mi pisze ze to juz jest zakoncozny a pieniedzy nie ma.... czy mam czekac do ostatniego dnia miesiąca??? wyslalam portrety a od prawie 2 tyg nie widzialam na oczu moich pieniedzy;/.
__________________
bum szakalaka
akrolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 15:29   #928
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
Lista moich wypłatID Status Kwota Data utworzenia Data zakończenia Data anulowania
768473 Zakończona 75,00 zł 2010-04-01 07:19:13 2010-04-06 09:58:40

dziewcyzny na moim saldo i wyplata srodkow, pojawilo mi sie cos takiego. w tych ustawieniach mialam ustawiony PRZEKAZ POCZTOWY.i tu mi pisze ze to juz jest zakoncozny a pieniedzy nie ma.... czy mam czekac do ostatniego dnia miesiąca??? wyslalam portrety a od prawie 2 tyg nie widzialam na oczu moich pieniedzy;/.
Poczytaj powyżej + cafe allegro. Nie skonfigurowałaś przelewów najwyraźniej i kasa pójdzie pocztą - coś dwa razy w miesiącu, więc poczekasz na nią. Ale dostaniesz
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:38   #929
szabeli
Raczkowanie
 
Avatar szabeli
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 234
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A mnie irytuje stosunek niektórych sprzedających do nas - osób na których zarabiają.
Wysłałam maila z zapytaniem czy owa osoba mogłaby przesłać na maila dodatkowe zdjęcia przedmiotu (no wiadomo, na zimne dmuchać, zwłaszcza po moich ostatnich niepewnościach ). No i ta osoba mi odpisała:

"tak ale nie mam na to czasu prosze podejsc sobie do perfumeri i zobaczyc
jak wyglada "

No litości. Z takim podejściem to nie zarobi na mnie nawet grosza
szabeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 19:12   #930
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez szabeli Pokaż wiadomość
A mnie irytuje stosunek niektórych sprzedających do nas - osób na których zarabiają.
Wysłałam maila z zapytaniem czy owa osoba mogłaby przesłać na maila dodatkowe zdjęcia przedmiotu (no wiadomo, na zimne dmuchać, zwłaszcza po moich ostatnich niepewnościach ). No i ta osoba mi odpisała:

"tak ale nie mam na to czasu prosze podejsc sobie do perfumeri i zobaczyc
jak wyglada "

No litości. Z takim podejściem to nie zarobi na mnie nawet grosza
Jaka s.... Bylo jej odpisac, to co nam napisalas. Ze jesli tak dba o klienta to dlugo nie pociagnie.
Ja ostatnio czailam sie na pomadki, w rossmanie nie bylo takich odcieni to poprosilam o przeslanie zdjec. Dostalam je z 2 dniowym opoznieniem, ale dostalam, wraz z przeprosinami, ze musialam czekac, ale niestety sprzedawca mial duzo zajec i nie dal rady sie wyrobic wczesniej. Oczywiscie pomadki zamowilam
Ale kurcze, skoro babie sie nie chce zrobic fotek, to moze nie bedzie jej sie chcialo potem wyslac towaru
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.