problem z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-24, 17:18   #1
lolsonon
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 228

problem z cerą


Witam.

Mój problem dotyczy mojej cery. Gdy nałożę podkład to po mniej więcej 2 godzinach moja twarz się świeci. Szczególnie nos, broda i czoło. Koło nosa jest tak że jak dotknę to ten podkład spływa...zbiera się koło nosa i jak dotknę to mam na palcu...to nie jest to że mam tone tego podkładu bo na prawdę staram się nakładać jak najmniej i tak jest, tylko jak piszę że po dwóch godzinach tak się dzieję. Używam toników, peelingów, kremów, czasem nawet robię maseczki ale nic nie pomaga. Już mam dość patrzenia się na moją twarz w lustrze, bo jest okropna, strasznie się świeci i jak się ją dotknie to jest tłusta... Macie też z tym problem? Jak go zwalczacie?

Proszę o jakieś rady.
lolsonon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 18:50   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: problem z cerą

Cytat:
Napisane przez lolsonon Pokaż wiadomość
Witam.

Mój problem dotyczy mojej cery. Gdy nałożę podkład to po mniej więcej 2 godzinach moja twarz się świeci. Szczególnie nos, broda i czoło. Koło nosa jest tak że jak dotknę to ten podkład spływa...zbiera się koło nosa i jak dotknę to mam na palcu...to nie jest to że mam tone tego podkładu bo na prawdę staram się nakładać jak najmniej i tak jest, tylko jak piszę że po dwóch godzinach tak się dzieję. Używam toników, peelingów, kremów, czasem nawet robię maseczki ale nic nie pomaga. Już mam dość patrzenia się na moją twarz w lustrze, bo jest okropna, strasznie się świeci i jak się ją dotknie to jest tłusta... Macie też z tym problem? Jak go zwalczacie?

Proszę o jakieś rady.
Też mam problem z przetłuszczająca się cerą ale podkład aż tak na szczęście mi się nie zbiera. Może zmień na lepszy? Jakiej firmy używasz? Pudru na podklad używasz?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:50   #3
lolsonon
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 228
Dot.: problem z cerą

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Też mam problem z przetłuszczająca się cerą ale podkład aż tak na szczęście mi się nie zbiera. Może zmień na lepszy? Jakiej firmy używasz? Pudru na podklad używasz?

Zmienialam juz wiele razy i zawsze bylo to samo. Uzywam maybelline new york dream satin liquid

Tak, uzywam puder, czasami rowniez bronzera, ale zawsze to samo jest. Tyle razy juz zmienialam pudry, fluidy ale i tak nic to nie daje...
lolsonon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 15:18   #4
EwaGlam
Raczkowanie
 
Avatar EwaGlam
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Wiadomości: 53
Dot.: problem z cerą

Masz problem z tłustą cerą? Myślę, że najpierw należy zabrać się za pielęgnację i doprowadzenie stanu cery do normalnego użytkowania a nastepnie zabierać się za kolorówkę. Musisz dobrać kosmetyki matujące, iść do dermatologa najlepiej zeby on Ci coś przepisał a jak się uspokoi to mozesz próbować. A nie próbowałaś nakładać sam puder zamiast obciążać się fluidem, skoro on i tak spływa?
__________________
http://vogue-beauty.blogspot.com/

Mój blog
EwaGlam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:45   #5
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: problem z cerą

Skóra tłusta ma wyjątkowo podatne warunki na rozwój wszelkiego rodzaju bakterii beztlenowych - nakładając na nią puder dodatkowo pobudzamy ich namnażanie zatykając ujścia gruczołów łojowych.
Najlepszym sposobem jest odstawienie fluidów do czasu podreperowania wydzielin sebum. Dodatkowo osoby z cerą tłustą, często namiętnie ją oczyszczają, tymczasem powinny ją nawilżać. Najczęściej skóra się świeci w miejscach przesuszenia i produkuje łój aby stworzyć film na skórze.
Warto postawić na lekkie pudry, demakijaż twarzy od razu po przyjściu do domu aby makijaż nie zalegał na twarzy, po czym tonizować i nałożyć krem nawilżający na dzień. Wieczorem twarz ponownie oczyścić, tonizować i nałożyć krem na noc.
Kremy na noc są o tyle lepsze że są silniejsze Nie zawierają obciążających substancji typu filtry dzięki czemu mogą zawierać większą ilość substancji odżywczych i regenerujących.
Warto także wykonać komputerowe badanie warstw skórnych w profesjonalnym instytucie kosmetologii oraz medycyny estetycznej - pozwala to na dobranie odpowiednich zabiegów w przypadku jeśli standardowe działania nie pomagają.
Jeśli twarz nadal zachowuje się w sposób niekontrolowany, należy udać się na leczenie do dermatologa - bo być może cierpisz na schorzenie które pobudza gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji wydzieliny.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:46   #6
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: problem z cerą

też myślę, że powinnaś zająć się podreperowaniem stanu skóry;]
zainwestuj w krem matujący (ja używam "Siarkowa moc" Barwa-sprawdź opinie na KWC, bo jest bardzo dobry albo poszukaj innego odpowiedniego)
kup bibułki matujące, które możesz stosować w ciągu dnia, nie trzeba sięwtedy tak często pudrować i obciążać skóry
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 12:24   #7
*KoCiCa*
Raczkowanie
 
Avatar *KoCiCa*
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 38
Dot.: problem z cerą

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Skóra tłusta ma wyjątkowo podatne warunki na rozwój wszelkiego rodzaju bakterii beztlenowych - nakładając na nią puder dodatkowo pobudzamy ich namnażanie zatykając ujścia gruczołów łojowych.
Najlepszym sposobem jest odstawienie fluidów do czasu podreperowania wydzielin sebum. Dodatkowo osoby z cerą tłustą, często namiętnie ją oczyszczają, tymczasem powinny ją nawilżać. Najczęściej skóra się świeci w miejscach przesuszenia i produkuje łój aby stworzyć film na skórze.
Warto postawić na lekkie pudry, demakijaż twarzy od razu po przyjściu do domu aby makijaż nie zalegał na twarzy, po czym tonizować i nałożyć krem nawilżający na dzień. Wieczorem twarz ponownie oczyścić, tonizować i nałożyć krem na noc.
Kremy na noc są o tyle lepsze że są silniejsze Nie zawierają obciążających substancji typu filtry dzięki czemu mogą zawierać większą ilość substancji odżywczych i regenerujących.
Warto także wykonać komputerowe badanie warstw skórnych w profesjonalnym instytucie kosmetologii oraz medycyny estetycznej - pozwala to na dobranie odpowiednich zabiegów w przypadku jeśli standardowe działania nie pomagają.
Jeśli twarz nadal zachowuje się w sposób niekontrolowany, należy udać się na leczenie do dermatologa - bo być może cierpisz na schorzenie które pobudza gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji wydzieliny.

Podpisuję się pod tą wypowiedzią.
Mam ten sam problem. Nie polecałabym Ci jednak stosowania kremów matujących. Są one często agresywne i mogą narobić więcej szkód niż już jest.
__________________
Aneta


64 kg
Będzie 59-60 kg

Hula- hop

Pilates Buns & legs
Walcze z cellu
*KoCiCa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 18:17   #8
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: problem z cerą

Jest kosmetyk,który Ci pomoże,do nabycia w sephorze,skeen+ poudre matt refiner,cena 219 zł,jest w formie pudru/proszku, przy kontakcie ze skórą zamienia się w krem.Zawiera cynk i kwas glikolowy w bardzo malutkim steżeniu 0,2.Ja jestem nim zachwycona.
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 07:09   #9
*KoCiCa*
Raczkowanie
 
Avatar *KoCiCa*
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 38
Dot.: problem z cerą

Nawiązując do kosmetyków matujących. Zachwalany Vichy Dermablend oraz puder fixujący Kryolanu u mnie nie zdają egzaminu. Już po 3hsię świecę. Czasami już mi ręce opadają
__________________
Aneta


64 kg
Będzie 59-60 kg

Hula- hop

Pilates Buns & legs
Walcze z cellu
*KoCiCa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.