Plamy naczyniowe ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-17, 17:43   #1
cassii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13

Plamy naczyniowe ?


Witam . Od około 2 miesięcy na rękach i nogach mam coś w rodzaju plam naczyniowych , krost .. nie wiem jak to nazwać . Przebieg był taki :

*angina (marzec) antybiotyk Duomox
*wysypka na nogach,rękach po antybiotyku , przepisany Claritine, wysypka zeszła po 2-3 dniach
*początek czerwca, dwa pęcherzyki na ręce. Początkowo myślałam, że to pryszcz, próbowałam wycisnąć ale wyszła z tego jedynie woda. Znów wizyta u lekarza , przepisany Claritine i wapno . Nie pomogło
*czerwiec - plamy na dolnych kończynach, głównie na łydkach . Kostki spuchnięte, i czerwone kropki przy nich . Wizyta prywatna u Pani Dermatolog , która stwierdziła na 80% ospę wietrzną (na którą byłam szczepiona,nigdy na nią nie chorowałam) , po 3 dniach znowu wizyta , ospa to jednak nie była , przepisano mi Doxycyclinum i maść robioną w aptece. Niestety doxycyclinum prawie wcale nie pomógł. Plamy z kostek prawie zniknęły i nie są tak spuchnięte , maść również nie pomogła.
*Na początku lipca poszłam do lekarza prywatnego . Pani zrobiła wywiad . Po oglądnięciu nóg stwierdziła zespół Schoenleina-Henocha, zleciła badania krwi i moczu i odradziła wyjazd do Włoch . Wspomniałam jeszcze o nadmiernym kichaniu i uczuleniu na niektóre owoce,warzywa (np. po pomarańczy wyskakują mi bąble na ustach, które są dosyć bolące. Znikają po 20 minutach) , stwierdziła , że mam "alergiczny nos" i może być to spowodowane z pyleniem brzozy czy coś takiego .
*Wyjazd został odwołany . Badania krwi i moczu zrobione. Poszłam znowu do lekarki , która leczy mnie właściwie od małego . Gdy dowiedziała się, że stwierdzono u mnie schoenleina-henocha przeraziła się i stwierdziła, że na 100% to nie jest to. Wyniki krwi i moczu dobre .
*21 lipca jestem umówiona znów do dermatologa , a 20 do lekarki, która stwierdziła schoenleina-henocha . Jestem ciekawa jakie nowe teorie powstaną na temat tych plam.

Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi, może ktoś spotkał się z czymś podobnym .





cassii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.