pomóżcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-20, 17:26   #1
lolaaa5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5

pomóżcie...


Witam serdecznie. Za jakiś czas mam studniówkę i chciałabym ładnie wyglądać. Tylko że na codzień nie zajmuję się makijażami itp bo nie mam na to czasu, po prostu nie znam się na tym.
Chciałabym się poradzić, jak się wymalować, jakich powinnam używać kolorów itd
Serdecznie pozdrawiam!

Załączam kilka moich zdjęć, nie są chyba zbyt odpowienie, ale mam nadzieję że pomogą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lola [800x600].jpg (69,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jaaaa88 [800x600].jpg (35,9 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lalusiowy miś [1024x768].JPG (63,5 KB, 29 załadowań)
lolaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 08:19   #2
wrotmenka
Przyczajenie
 
Avatar wrotmenka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: pomóżcie...

przede wszystkim podkresl brwi sa bardzo jasne to sa twoje naturalne czy po depilacji?
pozdrawiam
__________________
Łatwiej jest mieć kilka własnych książek niż jedno własne zdanie...
wrotmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 13:30   #3
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: pomóżcie...

Tak jak wrotmenka wspomniała wyżej - podkreśl brwi . Jak się nie myle masz zielone oczy tak? A więc kolory cieni - brązowy, fioletowy, czerwony. Na ostatnim zdjęciu widac że masz duże oczy ale nie jestem pewna więc napiszę Ci i makijaż dla małych i dużych oczu.

Oczy małe: [nie wiem czy takie masz, wądpie, ale na wszelki wypadek wkleję tekst]
Oko będzie dużo większe jeśli umiejętnie wycieniujemy je używając 2-3 tonacje cienia (mogą być również perłowe)
nigdy nie malujemy ciemną kredką linii wewnątrz oka.
Brwi przy takich oczach nie powinny być duże. Nalepiej czarną kredkę zastąpić - białą [powiększy to oko]

Instrukcja cieniowania oka:
"najpierw kładziemy jasny cień na całą powiekę
potem ciemniejszy, stopniowo od zewnętrznego kącika oka do środka nakładając najwięcej przy nasadzie rzęs a potem dokładnie go rozcierając,
białym lub kremowym cieniem, ( ale nie perłowym) zaznaczamy linię pod brwiami i przy nasadzie nosa,
wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredk, :

Oczy duże: [jestem na 90% pewna, że takie masz oczy]
Można nakładać ciemniejsze cienie, przy dużych oczach niewiele je to zmniejszy więc można sobie na to pozwolić. Na wszelkie czarne, brązowe kredki do oczu również można sobie pozwolić.

Ze zdjęcia wynika, że masz okrągłe oczy a więc :
Okrągłe oczy pasują do brwi ukośnie skierowanych ku górze i pod koniec lekko załamane w skrzydełko.

Twarz masz owalną a więc jeśli chciałabyś użyć różu;
Podkreśl lekko kości policzkowe nakłądając róż tuż pod nimi. Odcienie różu: czekoladowy, kawowy, tofii, w odcieni terakoty, gdy chcesz wymodelować twarz




jak długie masz włosy?
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 13:42   #4
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: pomóżcie...

[Nie mogę edytować posta nie wiem czemu]



A więc cd.

Brwi nadają twarzy charakter ich długość najprościej wyznaczyć za pomocą ołówka - przykładając go do płatka nosa i prowadząc do wewnętrznego kącika oka wyznaczamy wewnętrzny koniec, a od płatka nosa do zewnętrznego kącika oka zewnętrzny koniec brwi. Bardzo ładnie wyglądają brwi zwężające się ku skroni.
Podkreślamy brwi specjalną nie za miękką kredką lub cieniem do powiek.
Ciemne brwi dodają twarzy wyrazistości. Nie pasują jednak delikatnym platynowym blondynkom.
Odcień pomadki powinien harmonizować z kolorystyką makijażu np. chłodna czy ciepła. Malując oczy intensywnymi kolorami cieni takimi jak zielony, turkusowy itp. nie szalejmy z odcieniem szminki, najlepszy będzie bezbarwny błyszczyk czy pomadka naturalna pół transparentna w odcieniach delikatnego beżu, złota czy jasnego różu.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 16:00   #5
lolaaa5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: pomóżcie...

Dziękuję bardzo : ))
też myślałam nad brązowymi cieniami..I zawsze używam czarnej kredki
a włosy mam długie raczej

do Wrotmenki: co do brwi to mam jasne tak samo jak rzęsy. Ale też pewnie trochę po depilacji.. ; )
lolaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 13:46   #6
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
[Nie mogę edytować posta nie wiem czemu]



A więc cd.

Brwi nadają twarzy charakter ich długość najprościej wyznaczyć za pomocą ołówka - przykładając go do płatka nosa i prowadząc do wewnętrznego kącika oka wyznaczamy wewnętrzny koniec, a od płatka nosa do zewnętrznego kącika oka zewnętrzny koniec brwi. Bardzo ładnie wyglądają brwi zwężające się ku skroni.
Podkreślamy brwi specjalną nie za miękką kredką lub cieniem do powiek.
Ciemne brwi dodają twarzy wyrazistości. Nie pasują jednak delikatnym platynowym blondynkom.
Odcień pomadki powinien harmonizować z kolorystyką makijażu np. chłodna czy ciepła. Malując oczy intensywnymi kolorami cieni takimi jak zielony, turkusowy itp. nie szalejmy z odcieniem szminki, najlepszy będzie bezbarwny błyszczyk czy pomadka naturalna pół transparentna w odcieniach delikatnego beżu, złota czy jasnego różu.

Ładnie skopiowane z mojej strony www
__________________


Edytowane przez Yola
Czas edycji: 2010-03-24 o 13:49
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.