Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-28, 14:20   #1
borntoboogie
Rozeznanie
 
Avatar borntoboogie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 865

Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???


Nie znalazłam nic podobnego w wyszukiwarce, no chyba że o ciąży, ale mnie to nie dotyczy
Odchudzam się zdrowo, bez żadnych diet "cud" i tym podobnych. Kupiłam sobie już jakiś miesiąc temu błonnik z ananasem w tabletkach i starałam się łykać ok. pół godziny przed posiłkiem zgodnie z zaleceniami. Do tego jakieś witaminy i piję czerwoną lub zieloną herbatę na zmianę, w rozsądnych ilościach tj. ogólnie 3-4 szklanek herbaty dziennie. Niczego więcej nie stosuję, odżywiam się zdrowo i dużo ćwiczę, staram się ostatni posiłek zjeść przed 20.
Już drugi dzień zdarzyło mi się coś, co wcześniej w ogóle nie miało miejsca. Zawsze jak wstawałam rano, znanim coś zjadłam połykałam błonnik, a później piłam sok z cytryny z gorącą wodą, ponieważ miałam problemy z zaparciami. Tak też jest przez ostatnie dwa dni, jednak czuję się bardzo słaba i nie daje rady odczekać tych około 30 minut po wzięciu tabletki. Nawet do końca nie mogę wypić soku z cytryny z wodą, bo zbiera mnie na wymioty i czuję się tak słabo, jakbym miała zaraz zemdleć. Jak coś szybko zjem to mija to uczucie.
Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że nie dzieje się ze mną nic złego??? Z czego biorą się te odruchy wymiotne? Czekam na Wasze opinię, bo martwie się o swoje zdrowie.
__________________
8.01.09 -> egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
maturzystka - w oczekiwaniu na wyniki
AKCJA: będę ekstra laską na lato!
borntoboogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 16:05   #2
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

Cytat:
Napisane przez borntoboogie Pokaż wiadomość
Nie znalazłam nic podobnego w wyszukiwarce, no chyba że o ciąży, ale mnie to nie dotyczy
Odchudzam się zdrowo, bez żadnych diet "cud" i tym podobnych. Kupiłam sobie już jakiś miesiąc temu błonnik z ananasem w tabletkach i starałam się łykać ok. pół godziny przed posiłkiem zgodnie z zaleceniami. Do tego jakieś witaminy i piję czerwoną lub zieloną herbatę na zmianę, w rozsądnych ilościach tj. ogólnie 3-4 szklanek herbaty dziennie. Niczego więcej nie stosuję, odżywiam się zdrowo i dużo ćwiczę, staram się ostatni posiłek zjeść przed 20.
Już drugi dzień zdarzyło mi się coś, co wcześniej w ogóle nie miało miejsca. Zawsze jak wstawałam rano, znanim coś zjadłam połykałam błonnik, a później piłam sok z cytryny z gorącą wodą, ponieważ miałam problemy z zaparciami. Tak też jest przez ostatnie dwa dni, jednak czuję się bardzo słaba i nie daje rady odczekać tych około 30 minut po wzięciu tabletki. Nawet do końca nie mogę wypić soku z cytryny z wodą, bo zbiera mnie na wymioty i czuję się tak słabo, jakbym miała zaraz zemdleć. Jak coś szybko zjem to mija to uczucie.
Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieję, że nie dzieje się ze mną nic złego??? Z czego biorą się te odruchy wymiotne? Czekam na Wasze opinię, bo martwie się o swoje zdrowie.
mhm, a jaka jest dawka kalorii dziennie? może po prostu, za mało jesz. mi się zdarzyło tak raz, kiedy za bardzo przesadziłam z ograniczaniem. teraz jem więcej i jest wszystko okej.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 16:09   #3
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

A Twoja dieta to ile kalorii? Bo możliwe, że zbyt radykalnie ograniczyłaś kaloryczność i to dlatego taki efekt. Dużo ćwiczysz, tak więc organizm może tego nie wytrzymywać. Chociaż jak dobrze pamiętam to i ja miałam mdłości, dopóki nie przyzwyczaiłam się do diety, czułam się źle i słabo, jednak po jakimś czasie wszystko się unormowało.
Może nie czekaj ze śniadaniem pół godziny, od razu coś zjedz, a błonnik łykaj przed obiadem i kolacją. Nie wiem jaka jest zalecana dzienna dawka, ale ja jak łykałam Therm Line II przed śniadaniem, to też czułam się kiepsko, ledwo wytrzymywałam. Chyba to nie jest dobry pomysł, żeby brać te tabletki tak całkowicie na pusty żołądek.

A czujesz, że błonnik Ci pomaga? Bo ja sobie chyba wmawiałam, że TLII na mnie działa, bo tak naprawdę jak jem co trzy godziny jakiś posiłek, dobrze skomponowany, to ciężko doszukać się głodu. W końcu odstawiłam tabletki, leżą w szafce i czekają na zimę, wtedy ciężej oprzeć się pokusom

Gdzie się nie pojawię, tam Marzenka Witaj kochana i tu
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 16:15   #4
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

hmmmmmmmmm jesli bierzesz blonnik, to daruj sobie ta wode z cytryna, blonnik dziala podobnie. A sok cytrynowy moze draznic zalodek.
wedlug mnie blonnik to super sprawa, nie drogi, naturalny i DZIALA
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 17:47   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
Gdzie się nie pojawię, tam Marzenka Witaj kochana i tu
że tak powiem patroluję wizaż i pomagam w miarę możliwości
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 18:05   #6
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
że tak powiem patroluję wizaż i pomagam w miarę możliwości
Też mnie wszędzie pełno
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 23:26   #7
borntoboogie
Rozeznanie
 
Avatar borntoboogie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 865
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

Marzeniatko
Dziennie na pewno nie jem mniej niż 1400-1500 kalorii, więc myślę, że to aż tak znowu mało nie jest


Navien
Odkąd łykam błonnik i do tego piję tą wodę z cytryną i herbaty to można powiedzieć, że wreszcie do toalety chodzę "jak w zegarku", więc chyba to pomaga Byćmoże mój organizm tak reaguje na brak wafelków, batoników, czekolad itp haha W końcu jestem na odwyku A co do tych pokus, to i tak masz szczęście, bo u mnie to nieważne czy lato jest czy zima, kusi zaaaawsze

sylwia-zuza
może masz rację z tym, że sok z cytryny podrażnia żołądek, bo właśnie jak zaczynam go pić, to zaczyna mi się robić niedobrze, ale z drugiej strony to przecież niemożliwe, żeby żołądek tak szybko czyli już po paru łykach reagował?


Dziękuję Wam bardzo Dziewczynki za zainteresowanie moim problemem! Zobaczę, jak będzie jutro. Jeśli znów będę się tak źle czuła to spróbuję odstawić na razie ten sok z cytryny. Mam tylko nadzieję, że nie zacznę znów mieć problemów z chodzeniem do wc Zobaczymy, zdam relację jutro, hehe
__________________
8.01.09 -> egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
maturzystka - w oczekiwaniu na wyniki
AKCJA: będę ekstra laską na lato!
borntoboogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 23:58   #8
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

A ja na dzień dobry mogłabym zjadać kilka cytryn, bo je wprost kocham

Natomiast odkąd zaczęłam pić czerwoną herbatę obserwuję regularność w chodzeniu do toalety, bo wcześniej po przejściu na 1000 kalorii miałam z tym problemy
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:07   #9
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

borntoboogie; w razie kolejnych takich 'zjawisk' myślę, że wizyta u lekarza, będzie nieunikniona. W końcu to jest nasz organizm, o który musimy dbać!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:20   #10
borntoboogie
Rozeznanie
 
Avatar borntoboogie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 865
Dot.: Odruchy wymiotne rano podczas odchudzania???

przez te dni od mojego ostatniego posta zrezygnowalam z wody z cytryna, bralam nadal blonnik przed sniadaniem i juz nie chcialo mi sie wymiotowac. jutro na pewno rano bede miala duzo czasu, wiec zrobie tak, jak wczesniej i zobaczymy, mialam zrobic juz tak na nastepny dzien od ostatniego posta, ale cos mi nie szlo z wstawaniem, zaspalam pare razy i sie spieszylam, stad wlasciwie wynikla rezygnacja z wody z cytryna, moze powinnam troche ja ograniczyc, moze rzeczywiscie podraznila zoladek...?
aha, co do wizyt w toalecie - nic sie nie zmienilo, czyli odbywaja sie prawidlowo, codziennie
Od jutra znow zaczne pic wode+cytryna i opisze Wam niedlugo, czy te moje klopoty powrocily, czy nie!
Tak czy inaczej - baaardzo Wam dziekuje za pomoc
__________________
8.01.09 -> egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
maturzystka - w oczekiwaniu na wyniki
AKCJA: będę ekstra laską na lato!
borntoboogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.