Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 13:41   #2341
meg67
Raczkowanie
 
Avatar meg67
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 50
Dot.: żółtawo-krwiste upławy o b. kwaśnym zapachu

Cytat:
Napisane przez emmmwuuu Pokaż wiadomość
no krew miesiaczkowa to raczej inaczej wyglada

dalej uzywam clotrimazolu, niby przeciwgrzybiczo dziala, ale widze poprawe, nie piecze juz tak bardzo, smrodek zniknal i sluz zmienil kolor z zoltawego na przezroczysty, z tym, ze odrobina krwi tam jeszcze siedzi
a moze krew stad ze sie gdzies przy goleniu zaciełaś np. maszynka? kup jeszcze jakies tabletki dopochwowe np lactovaginal i powinno ustac pieczenie
meg67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:19   #2342
gabrysia_mysia
Raczkowanie
 
Avatar gabrysia_mysia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 39
Dot.: Śmierdząca krew miesięczna

Ja krew odczuwam bardzo metalicznie, tak jakby rdzawo. Myślę, że tutaj geny mają dużo do powiedzenia, bo jak widać każda z nas inaczej to odbiera.
gabrysia_mysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:03   #2343
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Czym różni się plamienie od krwawienia?

Jak w temacie. Wiem, że plamienie jest słabsze i trwa krócej, ale jak bardzo jest ono słabe? Czy plamienie to coś w stylu tego co kobieta ma ostatniego dnia okresu? Jak odróżnić słabe krwawienie od plamień?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:11   #2344
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czym różni się plamienie od krwawienia?

Krwawienie - jak sama nazwa mówi - objawia się żywą krwią. Chyba sobie już odpowiedziałaś na pytanie.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:52   #2345
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Czym różni się plamienie od krwawienia?


odp.: ilościa wydalonej krwi; plamienie daje plamki krwi na podpasce/bieliźnie, krwawienie - plamy
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 21:37   #2346
cllaudek
Raczkowanie
 
Avatar cllaudek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 238
Krwawienie z odstawienia po połączeniu opakowań

Dziewczyny, jak u was wygląda krwawienie z odstawienia po połączeniu opakowań? Pytam, bo pierwszy raz musiałam brać dwa opakowania pod rząd i nie wiem, czy mam się, czym martwić. Nie zrobiłam przerwy między opakowaniami, bo w poprzednim opakowaniu pominęłam tabletkę z trzeciego tygodnia. Niestety nie zauważyłam tego od razu i nie wzięłam na czas zapomnianej pigułki, a uprawiałam wtedy seks, dlatego ginekolog przepisał mi tabletkę 120 godzin po stosunku. Teraz mam przerwę już po tych dwóch opakowaniach, dostałam krwawienia z odstawienia z kilkugodzinnym opóźnieniem, ale wygląda ono bardzo nietypowo. Zawsze te pierwsze dwa dni krwawienie było bardziej obfite, a teraz mam go bardzo malutko. Dzisiaj dopiero drugi dzień krwawienia, a ono wygląda, jakby już się kończyło. Rano po wstaniu jest go więcej i wygląda normalnie, jak zawsze, ale potem przez cały dzień o właściwie tylko takie plamienie. Cały dzień kiedy korzystam z ubikacji widzę tą krew na papierze, ale praktycznie ona ze mnie nie wypływa. Nie wiem, czym to może być spowodowane. Nigdy moje krwawienie tak nie wyglądało. Niby czuję się, jak na okres - boli mnie brzuch, dół pleców i ciągle biegam do ubikacji, jak zwykle. Mimo wszystko jednak się martwię. Czy takie krwawienie może być spowodowane połączeniem opakowań albo tą tabletką? Czy to moze byc dlatego, ze namieszalam sobie z hormonami, czy to nietypowe krwawienie moze oznaczac, ze jednak jestem w ciazy?
cllaudek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 22:16   #2347
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Krwawienie z odstawienia po połączeniu opakowań

Podstawowe pytanie- czemu nie zajrzałaś do ulotki?!
Przecież w trzecim tygodniu mogłaś od razu rozpocząć przerwę!
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 23:39   #2348
cllaudek
Raczkowanie
 
Avatar cllaudek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 238
Dot.: Krwawienie z odstawienia po połączeniu opakowań

napisałam że dopiero po kilku dniach zauważyłam że nie wzięłam tabletki więc było już za późno na przerwę
cllaudek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 11:47   #2349
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Exclamation Skuteczność tabletek i plamienie

Witajcie, jestem "nowa" w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Pani ginekolog uprzedziła mnie, że na początku mogą występować plamienia. W moim przypadku były chwilami niemal tak samo obfite jak okres (podczas pierwszego opakowania). Dzisiaj biorę szóstą tabletkę z drugiego. Plamienie występowało do drugiej tabletki po czym zupełnie ustąpiło. Wczoraj kochaliśmy się z chłopakiem. Nie jestem pewna czy jestem zupełnie zabezpieczona, a moje wątpliwości zrodziły się właśnie przez to plamienie. Czy jest to zwykły skutek uboczny nie wpływający na działanie tabletek? Pomóżcie :c
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 11:54   #2350
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

Skąd w ogóle taki pomysł, że plamienie może osłabiać antykoncepcję? Bzdura.
Dopiero rozpoczęłaś przygodę z hormonami, organizm ma mniej więcej trzy miesiące na oswojenie się z nimi, więc w twoim przypadku to zupełnie naturalna sprawa. Gdy po tych 3 miesiącach dalej będziesz plamić- ginekolog i niestety zmiana, bo tabletki nie trzymają ci cyklu.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 11:56   #2351
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

Czyli tak czy inaczej jestem zabezpieczona przed ciążą?
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 11:58   #2352
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

Oczywiście.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 14:51   #2353
be_alright
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
różowo zołte plamienia zamiast okresu..

Hej
mam duzy problem. zaczne od tego ze jakis miesiac temu pierwszy raz wspolzylam z chlopakiem i to bylo tuz przed miesiaczka i jak wyszlo miesiaczka byla i bylo wszytsko ok lecz zmienila sie troche pod wzgledem ilosci. w tym miesiacu powtorzylismy to i wydawalo mi sie ze bylo okey. moj chlopak caly czas powtarza ze wszystko za kazdym razem bylo dobrze, prezerwatywa napewno nie pekla ani sie nie zeslizgnela ;o no wiec czekalam na okres i zawsze mialam tak ze tydzien przed terminem lub 2,3 dni wczesniej no i teraz pojawilo sie cos dwa dni przed i to bylo po pieszczotach pojawilo sie rozowe zabarwienie i bylam pewna ze to okres i kolejnego dnia wgl to tak dziwnie wygladalo ze tego okresu jakby wgl nie bylo i znow po kolejnych pieszczotach pojawilo sie cos a dokladniej krew dzien pozniej nie bylo juz nic. i teraz nie wiem co jest okres powinnam miec a zamiast tego mam zołte plamki. czytalam tez o niedomodze lutealnej i to by sie wsumie zgadzalo ale prosze o odpowiedzi i co wy o tym sadzicie chcialabym tylko wykluczyc ciaze.. !
be_alright jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 22:42   #2354
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

Ach, zapomniałam jeszcze zapytać czy ból jajników może również być spowodowany przystosowywaniem się do hormonów? Przeszukałam ulotkę, ale nie ma o tym ani słowa :c
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 12:09   #2355
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Dot.: różowo zołte plamienia zamiast okresu..

Cytat:
Napisane przez be_alright Pokaż wiadomość
Hej
mam duzy problem. zaczne od tego ze jakis miesiac temu pierwszy raz wspolzylam z chlopakiem i to bylo tuz przed miesiaczka i jak wyszlo miesiaczka byla i bylo wszytsko ok lecz zmienila sie troche pod wzgledem ilosci. w tym miesiacu powtorzylismy to i wydawalo mi sie ze bylo okey. moj chlopak caly czas powtarza ze wszystko za kazdym razem bylo dobrze, prezerwatywa napewno nie pekla ani sie nie zeslizgnela ;o no wiec czekalam na okres i zawsze mialam tak ze tydzien przed terminem lub 2,3 dni wczesniej no i teraz pojawilo sie cos dwa dni przed i to bylo po pieszczotach pojawilo sie rozowe zabarwienie i bylam pewna ze to okres i kolejnego dnia wgl to tak dziwnie wygladalo ze tego okresu jakby wgl nie bylo i znow po kolejnych pieszczotach pojawilo sie cos a dokladniej krew dzien pozniej nie bylo juz nic. i teraz nie wiem co jest okres powinnam miec a zamiast tego mam zołte plamki. czytalam tez o niedomodze lutealnej i to by sie wsumie zgadzalo ale prosze o odpowiedzi i co wy o tym sadzicie chcialabym tylko wykluczyc ciaze.. !
najlepiej idz do lekarza jesli masz watpliwosci. nie sadze by bylo to cos groznego. to nie ciaza. moze infkcja
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 12:16   #2356
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

Cytat:
Napisane przez MyDream166 Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem "nowa" w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Pani ginekolog uprzedziła mnie, że na początku mogą występować plamienia. W moim przypadku były chwilami niemal tak samo obfite jak okres (podczas pierwszego opakowania). Dzisiaj biorę szóstą tabletkę z drugiego. Plamienie występowało do drugiej tabletki po czym zupełnie ustąpiło. Wczoraj kochaliśmy się z chłopakiem. Nie jestem pewna czy jestem zupełnie zabezpieczona, a moje wątpliwości zrodziły się właśnie przez to plamienie. Czy jest to zwykły skutek uboczny nie wpływający na działanie tabletek? Pomóżcie :c
plamienie przy tabletkach to normalnosc. jezeli regularnie bierzesz tabletki to jestes zabezpieczona. mowi sie ze w prawdzie na 99% ale zawsze mozna uzy globulki i gumki i masz 100%
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 13:26   #2357
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

Cytat:
Napisane przez justinemarie Pokaż wiadomość
plamienie przy tabletkach to normalnosc. jezeli regularnie bierzesz tabletki to jestes zabezpieczona. mowi sie ze w prawdzie na 99% ale zawsze mozna uzy globulki i gumki i masz 100%
Nie ma 100% (matura z matematyki się kłania), to daje tylko szklanka zamiast.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:46   #2358
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Dot.: Skuteczność tabletek i plamienie

A co z tym pobolewaniem jajników? A w zasadzie tylko lewego.
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 06:26   #2359
Plusia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Exclamation Dziwny okres

witam.
Jestem tu nowa ... szukałam coś w swojej sprawie, jednak nie znalazłam nic konkretnego wiec postanowiłam opisać sprawe..

Wygląda to tak... w środku sierpnia (12-14) wyjechałam na wakacje w góry... po powrocie (dokładnie 20-21) powinnam dostać miesiączki, jednak dostałam dzień po powrocie (15) . Trwał tak jak zawsze tydzień i było wszystko ok, do czasu gdy 30 dostałam ponownie miesiączki tylko ze nie był ani obfity tylko taka... brązowa wydzielina z grudkami ... co to jest?

czy jest ze mną coś nie tak? czy to po porstu przez to ze nastąpiła zmiana klimatu i wszystko się poprzestawiało a macica po prostu mi się przeczyszcza??

bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy...
Plusia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 06:42   #2360
galimatias
Przyczajenie
 
Avatar galimatias
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Dziwny okres

Wydaje mi się, że nie jest to nic dziwnego. Ja też tak mam, zazwyczaj gdy okres już mi sie skończy, przez ok.2 dni.
__________________
Yes, I can.
galimatias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 09:10   #2361
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dziwny okres

tez mialam nieraz dziwne okresy gdy wracalam z wakacji, lekarz wlasnie tlumaczyl mi ta zmiana klimatu.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 11:44   #2362
Plusia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwny okres

dzięki za małe uspokojenie,

jednakże dla pewności pójdę do lekarza, kiedyś też tak miałam ale nie trwał tydzień jak normalny okres i po tak dużym odstępie po miesiączce ..:<
Plusia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 16:04   #2363
kasulka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
krew podczas stosunku

Co mi jest ?
razem z chłopakiem robimy to dość często ..Dzisiaj podczas leciała mi krew.. nie czułam bólu ani nic.. leciała dosyć obficie.. ostatnio tez leciała ale jednak myslalam ze to od okresu bo za pare dni mam dostać.. dziś się przestraszyłam .. co mi może być?
kasulka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 16:41   #2364
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: krew podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez kasulka17 Pokaż wiadomość
Co mi jest ?
razem z chłopakiem robimy to dość często ..Dzisiaj podczas leciała mi krew.. nie czułam bólu ani nic.. leciała dosyć obficie.. ostatnio tez leciała ale jednak myslalam ze to od okresu bo za pare dni mam dostać.. dziś się przestraszyłam .. co mi może być?
Idź do ginekologa, bo cieżko wróżyć.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 18:10   #2365
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261
Plamienie przed okresem

Witam. Z gory przepraszam jesli taki watek juz istnieje, a ja zakladam kolejny.
Moj problem polega na tym ze dzis mialam minimalne, naprawde malutkie brazowe plamienia. Mialam je wczesniej moze z 2 razy. Obecnie mam 36 dzien cyklu, odd dwoch miesiecy miewalam okresy co 35-36 dni.(tak mam baardzo dlugie i nieregularne cykle).
Nie przejelabym sie tak bardzo tym, gdyby nie to ze moj mozg caly czas gada mi ze moze to ciaza. Nie wspolzylismy z chlopakiem, skonczylismy tylko na piszeczotach. Prawdopodobienstwo ze ktores z nas przenioslo by preejakulat ''na mnie'' jest bardzo male, jednak ja sie stresuje.
Dodam jeszcze ze podejrzewam u siebie zespol jajnikow policystycznych i ze do ginekologa chcialam sie wybrac po @.. jednak ta nie nadchodzi, a mam takie objawy jak: lekko napuchniete podbrzusze, lekki bol piersi, wysyp na twarzy.
Czy ktoras z was miala moze podobny problem?
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 07:43   #2366
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Plamienie przed okresem

ginekolog.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:12   #2367
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261
Dot.: Plamienie przed okresem

niestety @ dzisiaj nie dostalam i wlacza mi sie tryb ''ciaza ciaza ciaza''...
wybiore sie, tylko ze u mnie w miescie znalezc dobrego graniczy z cudem... dlateo chcialam sie zapisac w pierwszym dniu okresu i po jeg skonczeniu pojsc..
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 23:19   #2368
Charlotte1511
Raczkowanie
 
Avatar Charlotte1511
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 44
Dot.: Dziwne powikłania po miesiączce

Dziewczyny, znów coś się dzieje! Dziś, tj. 8.09 powinnam dostać miesiączkę. Jednak od trzech dni boli mnie brzuch właśnie tak, jak przed, a także w trakcie okresu i od tych trzech dni mam jakieś inne krwawienie. Jest jakieś jaśniejsze niż zazwyczaj nie czerwono- bordowe, a jasnoczerwone, czy nawet różowe, ale w takich samych ilościach, jak krwawienie miesiączkowe. Bez PMS by się nie obeszło oczywiście -.- Czy to może być po prostu jakiś początek miesiączki? Czy jakieś szalejące hormony? A może choróbsko? :/
Charlotte1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 07:01   #2369
Charlotte1511
Raczkowanie
 
Avatar Charlotte1511
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 44
Czy to normalny okres?

Od czterech dni mam jakiś inny okres. W sumie powinnam go dostać dzisiaj. Ale te kilka dni temu pojawiło się krwawienie. Jednak nie jest to normalne krwawienie - jest jaśniejsze niż zazwyczaj, ale w takich samych ilościach jak miesiączka i oczywiście jak co miesiąc umieram z powodu bólu brzucha... Czy to jaśniejsze krwawienie, to może być po prostu początek miesiączki?
Charlotte1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 08:50   #2370
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle - wątek zbiorczy!

Ja miewałam czasami takie jasne okresy, wiec chyba nie ma sie czym martwic.
dziewczyny pisze znow, bo @ nie widac a plamienia sa raz dziennie na oko takie naprawde minimalne... Do tego dzis poczulam klucie jajnika, objawy okresu sa..
Co najlepsze gdy dobijalam sie do przychodni i do prywatnych lekarzy rokladaja rece i slysze: brak numerkow/terminu.
A nie chce isc do jakiegos konowała;/ pomozcie ;<
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.