Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 12:23   #1
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?


Zarejestrowałam się na 2 kierunki na UMCS, między innymi na DiKS i zauważyłam, że rektutacja na ten kierunek nie przebiega tak jak na drugim kierunku. Według terminarzu rejestracja trwa od 30 kwietnia, następnie 15 licpa będą przyjmowane dokumenty a 24 lipca jest zakończenie rekrutacji. W zasadach rekrutacji napisane jest "rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów do wyczerpania limitu miejsc", rok temu taka sama sytuacja była na kierunku informatyka na UMCSie, przyjmowali każdego kto wniósł opłatę i następnego dnia zaniósł swoje dokumenty. Jak jest w takim razie na dziennikarstwie? Czy przyjmowany jest każdy kto wniesie opłatę i dostaczy dokumenty? W ogóle trzeba wnosić tą opłatę skoro nie ma o niej mowy w terminarzu DiKS a w terminarzach innych kierunków jest?
Byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś mógł mi to wyjaśnić
Dodam jeszcze, że zasady samej rekrutacji są mi znane (rejestrowałam się rok temu) i na drugim kierunku, na który się zapisałam wszystko przebiega tak jak rok temu (czyli rejestracja kandydatów, wnoszenie opłat, przyjmowanie dokumentów).
link do irk
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:00   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?

A nie lepiej zapytać komisję rekrutacyjną? W końcu od tego jest, a informacje będą najpewniejsze.
Bo już mam wśród znajomych delikwenta, który na studia się nie dostał, bo sugerował się zasadami rekrutacji, jakie koledzy mu podali
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:43   #3
juki_90
Raczkowanie
 
Avatar juki_90
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 186
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?

Zapłacić musisz, te 80 zł chyba czy 85 nie wiem dawno to robiłam. Jak nie zapłacisz to nie będziesz mieć druku wpłaty, który potrzebny jest przy składaniu dokumentów. Tak więc płacisz, zbierasz komplet dokumentów zanosisz do odpowiedniej komisji i jeśli mieścisz się w liczbie chętnych dostajesz się na studia (liczy się kolejność złożenia dokumentów). Na Wydziale Politologii nie ma obecnie rekrutacji zależnej od uzyskanych wyników z matury. Sama tam studiuje i dla mnie to też była niespodzianka.......

Edytowane przez juki_90
Czas edycji: 2013-06-18 o 13:47
juki_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:29   #4
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?

Cytat:
Napisane przez juki_90 Pokaż wiadomość
Zapłacić musisz, te 80 zł chyba czy 85 nie wiem dawno to robiłam. Jak nie zapłacisz to nie będziesz mieć druku wpłaty, który potrzebny jest przy składaniu dokumentów. Tak więc płacisz, zbierasz komplet dokumentów zanosisz do odpowiedniej komisji i jeśli mieścisz się w liczbie chętnych dostajesz się na studia (liczy się kolejność złożenia dokumentów). Na Wydziale Politologii nie ma obecnie rekrutacji zależnej od uzyskanych wyników z matury. Sama tam studiuje i dla mnie to też była niespodzianka.......
Właśnie ciekawi mnie dlaczego tak jest? Mało chętnych?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 18:11   #5
kalynka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?

hej, orientujecie sie wogole jak to ma jutro wygladac? bo moje wyobrazenie to masa maturzystow przed aula i na huraaa skladanie kompletu dokumentow;/? czyli dostanie sie zalezy od szczescia tak? mam tez jeszcze pytanie odnosnie kompletu dokumentow, mianowicie jednym z punktow jest dokument potwierdzajacy wplate za indeks i legitymacje, poprzedzone zamowieniem legitymacji - no i tu mam problem, mianowicie studiuje juz na drugim roku na innym kierunku, ale obawiam sie kampanii wrzesniowej dlatego skladam dokumenty na dziennikarstwo, nie moge zamowic legitymacji, gdyz musialabym zablokowac ta ktora teraz mam, a co gdy jednak nie dostane sie na dziennikarstwo? nie chce zeby komisja odeslala mnie jutro do domu za moje niedopatrzenie ;/ prosze o odpowiedz
kalynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 22:05   #6
pepita
Rozeznanie
 
Avatar pepita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 783
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?

Niestety dopiero dzisiaj przeczytałam Twój post Ale jak poszło? Dostałaś się?
__________________
Pięknym motylom
ucięto skrzydła!
Nim wznieść się zdążyły do gwiazd!


pokochaj uszate serduszko


Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem!
pepita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 14:33   #7
kalynka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UMCS - inne zasady rekrutacji?

Tak, dostalam sie. Ogolnie strasznie to dziwnie wygladalo ;/ o 8 bylam pod wydzialem, stala pani z kartka i trzeba bylo sie na niej zapisac, zapisalam sie jako jakos 30. O 10 otworzyli wydzial i po kolei czytali z listy wchodzilo sie do komisji, dawalo dokumenty, jak byl komplet potrzebnych to sie dostawales i tyle ;| jak wychodzilam ok. 12 to na liscie bylo 105 osob takze niby jeszcze 15 miejsc wolnych. Nie brali pod uwage ani wynikow matury ani nic ;/ Troche sie obawiam, czy przypadkiem nie poskladali tam papierow uczniowie typu: nie mam gdzie isc to tam, albo nie poszla mi matura to tam i po semestrze albo roku zaczna rezygnowac, no ale trudno. Na stosunki miedzynarodowe nie wiem czemu, ale rekrutacja wygladala identycznie. Moze maja malo chetnych na tym wydziale.
kalynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.