Język niemiecki, a blokada językowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-28, 11:16   #1
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25

Język niemiecki, a blokada językowa


Witam wszystkich Mam taki problem, otóż chodzi o język niemiecki. Nie uczę się go jakoś regularnie, ale od 18 lat (mam 20) wyjeżdżam 2-3 razy w roku na 2 tygodnie do Niemiec (mieszka tam cała moja rodzina). Przez te wszystkie lata jakoś nie zależało mi na nauce tego języka, ale od 3 lat zaczęłam się nim interesować. Okazało się, że po tylu latach jeżdżenia tam bardzo dużo rozumiem, jak ktoś do mnie mówi bez problemu wiem o co mu chodzi. Problem nadchodzi kiedy ja mam coś powiedzieć. Po prostu nie mogę wydusić z siebie słowa. Nie wydaję mi się żeby to był strach przed tym, że zrobię błąd, bo np. jak byłam w Anglii i miałam coś załatwić w banku, sklepie itp. to pomimo, że robiłam błędy nie bałam się mówić, bo wiedziałam, że i tak każdy mnie zrozumie. A w Niemczech każdy się dziwi jak coś mówi i rozumiem wszystko a odezwać się niet Czy to możliwe że rozumiem, ale mówić po prostu nie potrafię i powinnam zacząć naukę od podstaw i regularnie czy to faktycznie jakaś blokada?
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 11:51   #2
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Skoro to nie wstyd, to po prostu nie umiesz mówić w danym języku i tyle. Jest wielu ludzi, którzy język znają biernie (oglądają filmy, czytają artykuły w oryginale), ale przez brak okazji do pogadania z kimś, później nie potrafią się porozumieć. Ja mam tak czasami w angielskim, niby uczę się go długo i sporo umiem, to z mówieniem miewam problemy, bo np. jak piszę to mam czas, żeby zastanowić się nad tym, co chce przekazać i jak, ale w mowie trzeba odpowiedzieć w miarę szybko i wtedy uciekają mi znaczenia niektórych słów. Jedyna rada, to ćwiczyć. Może znajdź w internecie jakieś forum albo kogoś, kto będzie gadał z Tobą po niemiecku
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 17:01   #3
kosmiczna_magda
Raczkowanie
 
Avatar kosmiczna_magda
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 36
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Najlepiej otoczyć się osobami posługującymi się niemieckim jako ojczystym tutaj w kraju. Może być to nawet jakaś szkoła językowa. Nauka musi być regularna a nie od czasu do czasu. Dlatego właśnie masz taki problem
kosmiczna_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 17:08   #4
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Dokładnie, otoczenie osób ma tutaj znaczący czynnik i bardzo ci pomoże zdecydowanie. Powodzenia
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 15:46   #5
kosmiczna_magda
Raczkowanie
 
Avatar kosmiczna_magda
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 36
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Cytat:
Napisane przez MrsPapuga Pokaż wiadomość
Dokładnie, otoczenie osób ma tutaj znaczący czynnik i bardzo ci pomoże zdecydowanie. Powodzenia
Tylko też należy dobierać takie osoby ostrożnie, zwracając uwagę na ich poziom intelektualny)
kosmiczna_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 14:34   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

to po prostu bierna znajomość języka. Wypowiedź to znajomość aktywna. Wymaga nauki gramatyki, słówek i treningu mówienia po prostu. Język to zbiór około 5 różnych umiejętności. Ty po prostu nie rozwinęłaś do tej pory wszystkich. Nie martw się, niektóre osoby dwujęzyczne też tak mają. Np. Selena Gomez tak zna hiszpański, choć jest z pochodzenia Meksykanką. Bez systematycznej nauki przez samą ekspozycję na język nie da się łatwo przejść do aktywnej znajomości języka. Dzieciom np. zajmuje to około 10 lat.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 09:15   #7
joannow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Otoczenie się osobami posługującymi się językiem niemieckim jako ojczystym w Polsce wydaje mi się dość odrealnionym pomysłem Jak to niby zrobić? Mnie osobiście towarzystwo takich osób wprowadziłoby w jeszcze większy stres i nawet, gdybym znała biernie język, nie wydusiłabym z siebie słowa. Lepszym sposobem będzie nauka od podstaw - podstawy gramatyki dodadzą Ci pewności siebie. Wydaje mi się, że to powinno pomóc. I na pewno regularna nauka. Możesz spróbować z jakimś kursem do nauki samodzielnej z telefonem, np. Duolingo albo Supermemo na początek. Nawet te podstawy powinny dać wiele.
joannow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-29, 08:56   #8
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Spróbuj zapisać się gdzieś na lekcje z naciskiem na konwersacje (oczywiście dostosowane do poziomu). Po jakimś czasie mogłabyś wykorzystać rodzinę z Niemiec i rozmawiać z nimi po niemiecku codziennie np. przez Skype.

Tak, jak tu napisano wcześniej, masz bierną znajomość języka, ale to przecież i tak dużo. Łatwiej Ci będzie robić postępy
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 11:44   #9
LENNA007
Raczkowanie
 
Avatar LENNA007
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Ja zauważyłam, że mam tak ale z angielskim. Po prostu bardzo boje się błędu. z drugiej strony myślę sobie, ze jak ktoś mówi do mnie po polsku ale nie całkiem poprawnie, to nigdy się z niego nie śmieje, więc tak naprawdę te obawy są trochę nieracjonalne…
LENNA007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 16:17   #10
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Cytat:
Napisane przez LENNA007 Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam, że mam tak ale z angielskim. Po prostu bardzo boje się błędu. z drugiej strony myślę sobie, ze jak ktoś mówi do mnie po polsku ale nie całkiem poprawnie, to nigdy się z niego nie śmieje, więc tak naprawdę te obawy są trochę nieracjonalne…

Dokładnie, a nie ma innej możliwości nauczyć się mówić - po prostu trzeba mówić.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 20:24   #11
Lilstasy
Raczkowanie
 
Avatar Lilstasy
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Przechodziłam przez to samo co ty Też jeżdżę do Niemiec tyle że raz w roku na 6-7 tygodni w dodatku w wakacje i uczę się tego języka także w domu , w 3 roku wyjazdów do DE , gdy język rozumiałam , nie umiałam się odezwać , a po skończonej Rozmowie przychodziło mi tysiąc zdań i wypowiedzi jakie mogłam powiedzieć, bałam się popełniać błędy , Później gdy zaczęłam pisać z Niemcami , poprawiłam gramatykę , zaczęłam słuchać niemieckich piosenek , oglądać niemieckie filmy, poprawiłam ,, pewność " tego języka i starałam się aby zdania które wypowiadam były logiczne , Pocwicz gramatykę , powinno pomóc ♥️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilstasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-04, 13:42   #12
kosmiczna_magda
Raczkowanie
 
Avatar kosmiczna_magda
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 36
Dot.: Język niemiecki, a blokada językowa

Wyjazd językowy to bardzo dobra rzecz, ale o jednej rzeczy należy pamiętać, musimy przynajmniej mieć poziom B1. To jest dobry moment na taki rodzaj szlifowania języka
kosmiczna_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-04 14:42:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.