SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 21:22   #1
gosławka
Przyczajenie
 
Avatar gosławka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 11

SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS


Witajcie!
W to lato postanowiłam ostatecznie rozprawić sie z moją niedoskonałą cerą, która jest mieszana, niemiłosiernie się świeci w strefie T, oczywiscie ma rozszerzone pory i zaskórniki (choć na szczęście nie tak bardzo widoczne ) i baaardzo czesto wyskakuja mi niespodzianki (takie ropne bleee albo podskorne gródki, a ja nie potrafię się powstrzymać jak widzę drani -->przebarwienia) No i mam rozszerzone naczynka.

Najpierw postawiłam na Normaderm Vichy i bardzo częste peelingi enzymatyczne.Efekty mnie nie zadowolil więc zdecydowałam sie na maske erisa Salicam (efekty interesujace: mniej problemów, zaskórniki mniejsze a przebarwienia jaśniejsze; później dowiedziałam sie, że zawiera pochodną kwasu BHA)

Było super, ale tydzień po skończeniu kuracji skóra wraca do dawnego stanu :/

Szukam ostatecznego rozwiązania swoich problemów! Nie chcę wyglądać jak wyrośnieta nastolatka

Balam sie kwasów (kiedys dostałam próbkę jakiejś maseczki z kwasem AHA i strasznie podrażnił moją skórę) ale po lekturze tego forum doszłam do wniosku, że to może być TO.

Boję się dużych podrażnień. Pomyslałam sobie, że może dobrym wyborem byłby Acne Derm, bo leczy także trądzik i nie jest tak inwazyjny jak Lysanel, ale z drugiej strony ma 20% kwasku... sama nie wiem... może lepiej Effaclar na początek? Co Wy na to?

Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale to obrazuje poziom mojej frustracji. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie i pozdrawiam

Edytowane przez gosławka
Czas edycji: 2006-08-29 o 23:18
gosławka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:02   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS

jeśli masz rozszerzone naczynka, to odradzam kwasy AHA (np. Lysanel). tylko azelainowy i BHA. tym 20% kwasu azelainowego się nie przejmuj, bo to zupełnie inny kwas - każdy kwas stosowany jest w innych stężeniach - przykładowo AHA 10%, BHA 2%, a azelainowy właśnie 20% - i wcale nie jest przez to mocniejszy i bardziej drażniący od AHA.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:26   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS

Justa ma racje. Jesli masz naczynka to nie kombinuj z AHA, przynajmniej na poczatku.

Ja tez mam naczynka i z powodzeniem uzywam Effaklar K, ktorego uzywam od 3 lipca br i teraz widze male efekty tzn. pory zdecydowanie mniej widoczne, zwezone. Natomiast z pryszczami nigdy nie mialam wielkich problemow, ale jak juz sie jakis pryszcz pojawi taki ropny, to Effaklar K bardzo mi pomaga, bo w 2-3 dni to cos znika


Silniejsza od Effaklaru jest maseczka aspirynowa wlasnej roboty. Podobnie jak Effaklar zawiera kwasy BHA, a wiec te lagodniejsze dla naczynek.

Bardzo oba kosmetyki czyszcza skore, jestem bardzo z nich zadowolona.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:34   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Justy ma racje. Jesli masz naczynka to kombinuj z AHA, przynajmniej na poczatku.
JustA nie Justy - to zupełnie inna Wizażanka, proszę nie mylić.
a w drugim zdaniu zapewne miało być: NIE kombinuj
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 09:41   #5
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS

Cytat:
Napisane przez justa79
JustA nie Justy - to zupełnie inna Wizażanka, proszę nie mylić.
a w drugim zdaniu zapewne miało być: NIE kombinuj
Wiem, przepraszam juz poprawilam


Ps. A co Ty mnie dzisiaj tak sprawdzasz? To za ta pojemnosc lyzeczki?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:49   #6
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS

Również, jako naczynkowiec, odradzam kwasy AHA. W dodatku przy skórze tłustej, z zaskórnikami i skłonnej do niespodzianek AHA nie na wiele się przydają. BHA jak najbardziej- ale trzeba używać systematycznie i regularnie- i cierpliwie. U mnie BHA to już stały punkt pielęgnacji- w różnych formach (tonik, maseczka aspirynowa itp), w pewnych okresach częściej, w pewnych rzadziej, czasem robię krótką przerwę; ale uważam, że przy takiej cerze kwasy powinny na stałe zagościć na półce z kosmetykami
Zaraz obok filtrów
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 21:39   #7
gosławka
Przyczajenie
 
Avatar gosławka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 11
Dot.: SOS W Was ostatnia nadzieja! SOS

Justo, Weronisiu, Kajol bardzo dziekuje!

Jutro biegne do apteki po Acne Derm (wiem juz kwasek kwaskowi nie rowny a bylam uprzedzona do wszystkich z powodu tej nieszczesnej maseczki dawno dawno temu - nie wytrzymalam z nia na twarzy nawet minuty) no i w filterka jakiegos musze sie zaopatrzyc, bo bez tego sie nie obedzie. A potem skrobia i jak dojrzeje do tego to moze maseczke aspirynowa i serum z wit. C kiedys ukrece

W ogole dzieki biochemii ciagle nowych rzeczy sie dowiaduje (i powoli uzalezniam.) Normalnie ciemnogrod ze mnie wczesniej byl.

Mam nadzieje, ze ta mala rewolucja przyniesie oczekiwane rezultaty Na pewno dam znac z pola bitwy.

Jeszcze raz dziekuje za rozwianie moich watpliwosci
gosławka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.