Scent Bar L - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 10:53   #121
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
Całkiem, całkiem
zanotowane

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Powróciłam z Limo i mam dychawicę świszczącą ze śmiechu Giza i Jachimek rządzą po prostu
A poza tym, wygrałam mikser sobie... Znów w konkursie kulinarnym
Ale mi się micha jarzy
dwa razy gratuluję, a Limo zazdraszczam

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
nie rób tego

no sorki ja kupiłam rozmiar XS
i jest gigantyczny jak namiooot


mam pytanie-ile macie par jeansów? i po co wam tyyle
ad1. o! mamy w końcu głos na nie proszę się wytłumaczyć (i pamiętaj, że ja mieszkam w lesie, ściany mam bielone wapnem, na podłodze wytarte dechy)

ad2. ichi?, oni mają gigantyczną rozmiarówkę

ad2. 5-6 szt. obecnie nie naszam fogle

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
plus jeszcze jakieś tam, które czekają aż schudnę
ja już przestałam mieć złudzenia i oddałam wszystkie zbyt obcisłe

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Policzyłam, wyszło 28 .
Nie mam pojęcia, bo używam chyba z 5



Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość

chyba nie jadeu do Ikea
też nie jadę (chyba), nie chce mi się
to jednak 55 km w jedną str. i powrót w korkach
no chyba nie wykupią mi tak zaraz tych zasłon


Pin ja serio te zielone rozważałam też


dzień dobry
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 10:58   #122
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Nie mam teraz pod ręką centymetra, ale z tego, co pamiętam, to 76 pod biustem luźno (73 ciasno) i 96 w. Zamówiłam teraz effuniaka 75DD, powinien pasować, ale jutro się okaże
noł łej! nie wyglądaz
to ja mam 74/94

i nosze rozmiar 70g (lezy idealnie wedle wszelkich zasad, żadnych buł, obwód ściśnięty i układa się pod łopatkami itp), choć z jednego bra fittera mi 70e wyszło, jak mi nawet w kilku mierzonych 70f cycki wyłaziły
a z drugiego mi wyszło 65ff. Aktualnie mam na sobie stanik 65g kupiony przed chwilą za 5 złotych w szmateksie. I guess what? Cycki mi wyłażą Te kalkulatory o kant dupy mozna potłuc
Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
[/COLOR]mam pytanie-ile macie par jeansów? i po co wam tyyle
z 5
a i tak teraz leżą, bo do pracy w elegantkich portkach w kancik chadzam, blee
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2013-06-11 o 11:08
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 11:01   #123
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
noł łej! nie wyglądaz
to ja mam 74/94

(i nosze rozmiar 70g, choć z jakiegoś bra fittera mi 70e wyszło, jak mi nawet w 70f cycki wyłaziły )
No tyle mam. I to się zgadza, bo 75dd z effuniaków idealnie mi pasuje. Może zmierz się jeszcze raz
Mi też wychodzi 70e. Ale jednak jestem sporo wyższa, więc wiadomo, że inaczej to wygląda.

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2013-06-11 o 11:03
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 11:15   #124
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No tyle mam. I to się zgadza, bo 75dd z effuniaków idealnie mi pasuje. Może zmierz się jeszcze raz
Mi też wychodzi 70e. Ale jednak jestem sporo wyższa, więc wiadomo, że inaczej to wygląda.
no ja do tej pory nosiłam 75f, ale po całym dniu lekko podjeżdżał na łopatkach do góry. Spróbowałam rozmiar w dół + miseczka w góre i bingo
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 11:32   #125
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
mam pytanie-ile macie par jeansów? i po co wam tyyle
25
Mam tyle bo hmmm, (wymyślam jakiś powód by brzmiał wiarygodnie ) potrzebuje?

A tak serio to maja rożne kolory i rożne fasony i różne stany zużycia.
Mam rurki, szwedy, proste, czarne, niebieskie ciemne, niebieskie jasne, przecierane, nieprzecierane, itd.

Pewnie by wystarczyło 4-5 par ale lubię mieć wybór.

-----------------
Fitam!

Przypełzałam się przywitać w nowym barze i znikam kontynuować spanie
Jakiś lejzi dej mam dzisiaj
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 11:40   #126
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Scent Bar L

Spójrzcie na licytację "Malucha"
http://natemat.pl/62905,miliard-zlot...la-sie-w-farse

FIAT 126p 1979r FABRYCZNIE NOWY! ! ! 101KM. Maluch
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 11:42   #127
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Scent Bar L


znad pierwszych bochenków chleba z ziarnami

czy jest na sali Betty? bo się pytac chciałam, czy Czesia lubi, w sensie tfurczym?

i w ogóle to mi nie pocytowało Baru
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 11:53   #128
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
25
Mam tyle bo hmmm, (wymyślam jakiś powód by brzmiał wiarygodnie ) potrzebuje?

A tak serio to maja rożne kolory i rożne fasony i różne stany zużycia.
Mam rurki, szwedy, proste, czarne, niebieskie ciemne, niebieskie jasne, przecierane, nieprzecierane, itd.

Pewnie by wystarczyło 4-5 par ale lubię mieć wybór.
Nie, zabiłyście mnie... Ja mam 3 pary -jasnoniebieskie, granatowe i czarne...
Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość

znad pierwszych bochenków chleba z ziarnami
Własnej pieczeni?? Jaki?? Szczegóły poproszę
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 12:07   #129
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
O starożytni bogowie... Chrońcie świat przed idiotami...
Moja ulubienica znów zaczyna... Musze pamiętać, żeby oddychać. Krówsko jedno... Podobno tylko dzięki niej na urlop w listopadzie pojechałam. Zaraz się pewnie dowiem, ze mi go jeszcze opłaciła... Ale już nie pamięta, jak przez 3 miesiące przynosiła zwolnienie od poniedziałku do piątku, a potem znowu i znowu... Bo podobno to nie było zwolnienie, bo co 2 tydzień brała urlop, a co 2 zwolnienie, a to zupełnie co innego...
popieram petycję

najgorsze jets to, że to juz nci nie dziwi
Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
ad1. o! mamy w końcu głos na nie proszę się wytłumaczyć (i pamiętaj, że ja mieszkam w lesie, ściany mam bielone wapnem, na podłodze wytarte dechy)



ja już przestałam mieć złudzenia i oddałam wszystkie zbyt obcisłe


też nie jadę (chyba), nie chce mi się
to jednak 55 km w jedną str. i powrót w korkach
no chyba nie wykupią mi tak zaraz tych zasłon


Pin ja serio te zielone rozważałam też
1. otóż to - kwestia stylu pomieszczenia

2. ja teeeeż i tak oddaję co roku - tempo zatrważające

3. no to aj bym na Twoim miejscu kupiłą w necie - ja miaąłm jechać bo Mam chce sobie pooglądać coś tam,a le zazwyczaj zamawiam konkret online

4. bo mają w sobie coś - taki soczysty egzotyczny raj - idealne do salonu z patio
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 12:17   #130
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Nie, zabiłyście mnie... Ja mam 3 pary -jasnoniebieskie, granatowe i czarne...

Własnej pieczeni?? Jaki?? Szczegóły poproszę
a no właśnie. dżinów mam jedną parę czarnych a po to co mi zimą tyłek marznie w samych rajtkach

pieczenie pierwsze i za pierony nie wiem czy to tak ma wyglądać bo przepis mam ja od teściówki co tylko raz piekła i chyba nie wyszedł, ona od synowej drugiej co to troche piekła ale teraz czasu nie ma a ona ma od niedoszłego przyszłego zięcia co w ogóle nie piekł a sam wziął przepis od matki
i nie idzie się o szczegóły techniczno - wizualne dopytać bo niknicniewie a nie będę przez taki łańcuszek komuś zawracać gitary
przepis je taki, że sie miesza mąkę pszenno tortowo kilo, żytnio razowo półkilo, pszennych otrę(ą?)b pół szklanki, żytnich otrę/ąb pół szklanki, szklankę siemienia lnianego i pół szklanki słonecznika (chyba łuskanego, dałam taki ), 3 łyżeczki soli, 1,5 l wody - i tu nie wiem, surowa czy gotowana, teściowa dała surową, ja tyż ale coś mi się zdaje że nast razem dam przegotowaną? i na koniec 4 łyżki zakwasu, który dostałam w słoiku.
miesza się suche wszytkie ze sobom, potem ten zakwas i wodę daje i z tego paciaję strasznie klejącą się wyrabia 15 minut. nawet to potem odchodzi od miski ale rąk się lepi bardzo. po wyrobieniu odkłada sie znów 4 łyżki tego ciasta do słoika na następne pieczenie, i zakręcony w lodówce max 2 tygodnie można trzymać. specjalnie na te okazje kupiłam nowe keksówki, najdłuższe bo trzeba 2 bo ciasta dużo. wyłożyć paciaję do formy wysmarowanej masłem i wysypanej mąką do każdej po równo, rękę zmoczyć i wierzch wygładzić, żeby karpatki nie przypominał i do zimnego piekarnika na 10-12 h do rośnięcia. czyli robię wieczorem a rano mam wyrośnięte do pieczenia. tak zrobiłam tez wczoraj. i tu zonk drugi - teściowa mnie powiedziała, żeby piec to 70 min w 200 stopniach ale czy zaczynać od zimnego piekarnika czy wstawić w nagrzany nie wiedziała, ona zrobiła w zimnym. tak też i ja chociaż chyba w gorący się powinno wstawić te 70 min liczyłam od momentu, jak mi pstryknął piekarnik, że się nagrzał z tym chlebem w środku do 200 st. a potem dla pewności jeszcze potrzymała 10 min a potem wyłaczyłam grzanie całkiem i zostawiłam w gorącym na pół h
COŚ mi wyszło. jedno dopieczone na brąz ciemny od spodu, drugie na jasny brązik z wierzchu ewidentnie czarna spalona skórka. odkroiłam z tego jaśniejszego pajdę, no na brzegu kluchy jak u teściówki nie ma ale to jakieś takie wilgotne, kwaśnawe - jem teraz z masłem - ale dobre w sumie.
co zrobiłam źle i jak Ty robisz ztemperaturą i wodą i zakwasem, dokarmiać to czy nie czy w ogóle ten się nie nadaje na inne chleby? wszystkie szczegóły przepisałam z kartki, sama od się nie wię nic
zdjęcia nawet nie wrzucę bo mam przedpotopową stację co kart nie czyta
może by ktoś jeszcze pomógł co takie cudo robił?

kurde nawet internet mi przez tą pogodę siada
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 12:45   #131
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość

3. no to aj bym na Twoim miejscu kupiłą w necie - ja miaąłm jechać bo Mam chce sobie pooglądać coś tam,a le zazwyczaj zamawiam konkret online

4. bo mają w sobie coś - taki soczysty egzotyczny raj - idealne do salonu z patio
nie da się, bo
na miejscu mi je przerobią
cena jest zdecydowanie atrakcyjniejsza
no i oczywiście potrzebuję jeszcze doniczki, kartony w kfiatki i pare innych cudów

ad2. no na jedno okno to bym brała te zielone, ale na trzy to już zbyt pstrokato

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość

znad pierwszych bochenków chleba z ziarnami

czy jest na sali Betty? bo się pytac chciałam, czy Czesia lubi, w sensie tfurczym?
ad1. mniam
ad2. Betty jest wyjechana


wracam do malowania
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 12:51   #132
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
nie da się, bo
na miejscu mi je przerobią
cena jest zdecydowanie atrakcyjniejsza
no i oczywiście potrzebuję jeszcze doniczki, kartony w kfiatki i pare innych cudów



wracam do malowania
kumam

poooooka kolory - abo efekty
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:01   #133
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość
a no właśnie. dżinów mam jedną parę czarnych a po to co mi zimą tyłek marznie w samych rajtkach

pieczenie pierwsze i za pierony nie wiem czy to tak ma wyglądać bo przepis mam ja od teściówki co tylko raz piekła i chyba nie wyszedł, ona od synowej drugiej co to troche piekła ale teraz czasu nie ma a ona ma od niedoszłego przyszłego zięcia co w ogóle nie piekł a sam wziął przepis od matki
i nie idzie się o szczegóły techniczno - wizualne dopytać bo niknicniewie a nie będę przez taki łańcuszek komuś zawracać gitary
przepis je taki, że sie miesza mąkę pszenno tortowo kilo, żytnio razowo półkilo, pszennych otrę(ą?)b pół szklanki, żytnich otrę/ąb pół szklanki, szklankę siemienia lnianego i pół szklanki słonecznika (chyba łuskanego, dałam taki ), 3 łyżeczki soli, 1,5 l wody - i tu nie wiem, surowa czy gotowana, teściowa dała surową, ja tyż ale coś mi się zdaje że nast razem dam przegotowaną? i na koniec 4 łyżki zakwasu, który dostałam w słoiku.
miesza się suche wszytkie ze sobom, potem ten zakwas i wodę daje i z tego paciaję strasznie klejącą się wyrabia 15 minut. nawet to potem odchodzi od miski ale rąk się lepi bardzo. po wyrobieniu odkłada sie znów 4 łyżki tego ciasta do słoika na następne pieczenie, i zakręcony w lodówce max 2 tygodnie można trzymać. specjalnie na te okazje kupiłam nowe keksówki, najdłuższe bo trzeba 2 bo ciasta dużo. wyłożyć paciaję do formy wysmarowanej masłem i wysypanej mąką do każdej po równo, rękę zmoczyć i wierzch wygładzić, żeby karpatki nie przypominał i do zimnego piekarnika na 10-12 h do rośnięcia. czyli robię wieczorem a rano mam wyrośnięte do pieczenia. tak zrobiłam tez wczoraj. i tu zonk drugi - teściowa mnie powiedziała, żeby piec to 70 min w 200 stopniach ale czy zaczynać od zimnego piekarnika czy wstawić w nagrzany nie wiedziała, ona zrobiła w zimnym. tak też i ja chociaż chyba w gorący się powinno wstawić te 70 min liczyłam od momentu, jak mi pstryknął piekarnik, że się nagrzał z tym chlebem w środku do 200 st. a potem dla pewności jeszcze potrzymała 10 min a potem wyłaczyłam grzanie całkiem i zostawiłam w gorącym na pół h
COŚ mi wyszło. jedno dopieczone na brąz ciemny od spodu, drugie na jasny brązik z wierzchu ewidentnie czarna spalona skórka. odkroiłam z tego jaśniejszego pajdę, no na brzegu kluchy jak u teściówki nie ma ale to jakieś takie wilgotne, kwaśnawe - jem teraz z masłem - ale dobre w sumie.
co zrobiłam źle i jak Ty robisz ztemperaturą i wodą i zakwasem, dokarmiać to czy nie czy w ogóle ten się nie nadaje na inne chleby? wszystkie szczegóły przepisałam z kartki, sama od się nie wię nic
zdjęcia nawet nie wrzucę bo mam przedpotopową stację co kart nie czyta
może by ktoś jeszcze pomógł co takie cudo robił?

kurde nawet internet mi przez tą pogodę siada
Ja mam trochę inny przepis, kg pszennej, szklanka żytniej, 4 szklanki dodatków -otrębów, siemienia, płatków, pestek, czego się chce. Do tego 7 szklanek letniej wody -gotowanej, bo podobno w surowej może być jakiś syf, co podstępnie zakwas zabije. Dalej 3 łyżki zakwasu, mieszam tylko chwilę i odstawiam na 10-12 godzin do wyrośnięcia. A, jeszcze po 2 łyżki soli i cukru.
Wstawiam do gorącego piekarnika (180) na 1,5 godziny.
I jakoś to leci

W ogóle, to już bym znów upiekła, ale mam pomrożone kromki jeszcze (codziennie zamrożone wyciągam, pyk do tosterka rano i mam pyszne i świeże)... No i też raz na 2 tyg. muszę albo nakarmić zakwas, albo coś upiec...
Gryx piekł dużo, ale zanikł...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:12   #134
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
nie da się, bo
na miejscu mi je przerobią
cena jest zdecydowanie atrakcyjniejsza
no i oczywiście potrzebuję jeszcze doniczki, kartony w kfiatki i pare innych cudów

ad2. no na jedno okno to bym brała te zielone, ale na trzy to już zbyt pstrokato



ad1. mniam
ad2. Betty jest wyjechana


wracam do malowania
jak wyjechana to nie ma pytania

współczuję malowania, przeżyłam miesiąc temu razem z wielkim p*&&^@$*!kiem na środku pokoju, bo trzeba było szafy odsuwać a wiadomo muszą puste być

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Ja mam trochę inny przepis, kg pszennej, szklanka żytniej, 4 szklanki dodatków -otrębów, siemienia, płatków, pestek, czego się chce. Do tego 7 szklanek letniej wody -gotowanej, bo podobno w surowej może być jakiś syf, co podstępnie zakwas zabije. Dalej 3 łyżki zakwasu, mieszam tylko chwilę i odstawiam na 10-12 godzin do wyrośnięcia. A, jeszcze po 2 łyżki soli i cukru.
Wstawiam do gorącego piekarnika (180) na 1,5 godziny.
I jakoś to leci

W ogóle, to już bym znów upiekła, ale mam pomrożone kromki jeszcze (codziennie zamrożone wyciągam, pyk do tosterka rano i mam pyszne i świeże)... No i też raz na 2 tyg. muszę albo nakarmić zakwas, albo coś upiec...
Gryx piekł dużo, ale zanikł...
w sumie podobny a w szczegółach inny , a też odkładasz z tego ciasta z ziarnami na później zakwas/zaczyn? czy osobny w słoiku dokarmiany czysty masz i tego używasz bo niekumata jestem ? no i właśnie - gotowana woda i nagrzany piekarnik. poszukałam po necie, znalazłam nawet przepis jak mój ale pisało tylko o gorącym piekarniku, o wodzie nic no ale na mój wiejski rozum powinna być gotowana właśnie przez ten syf. czyli jednak dobrze myślę tylko źle robię nic to, szybko się ten zje, podzielę się z teściami i następny zrobię już ful wypas wedle własnego rozumu
szlag. leje. ręczniki miałam wynieść pod drzewko

----------
a czy rodzaj mąki i numerek ma jakieś znaczenie w przypadku pszennej w takim mieszanym?
Twój przepis też jest na 2 keksówki? bo spisuję
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"

Edytowane przez golden_eye
Czas edycji: 2013-06-11 o 13:17
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:17   #135
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość
w sumie podobny a w szczegółach inny , a też odkładasz z tego ciasta z ziarnami na później zakwas/zaczyn? czy osobny w słoiku dokarmiany czysty masz i tego używasz bo niekumata jestem ? no i właśnie - gotowana woda i nagrzany piekarnik. poszukałam po necie, znalazłam nawet przepis jak mój ale pisało tylko o gorącym piekarniku, o wodzie nic no ale na mój wiejski rozum powinna być gotowana właśnie przez ten syf. czyli jednak dobrze myślę tylko źle robię nic to, szybko się ten zje, podzielę się z teściami i następny zrobię już ful wypas wedle własnego rozumu
szlag. leje. ręczniki miałam wynieść pod drzewko
Ogólnie nie ma co się zbyt histerycznie przepisów trzymać Zakwas odkładam, po dorzuceniu do chleba, memłam całość, myję słoiczek i do tego samego odkładam tę wymemłaną masę. Dokarmiam w tymże słoiczku. A, jeszcze przed rozpoczęciem akcji chleb, wyciągam kilka godzin wcześniej słoiczek z lodówki i go lekko dokarmiam -łyżka mąki, nieco letniej wody i go trzymam na blacie w kuchni, żeby sobie podrósł.
No i używam mąki razowej, najbardziej lubię z Melvitu, taka gruba jest, ale zupełnie nie jest przy niej chleb kwaśny -superek.

Zgłodniałam...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:25   #136
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Ogólnie nie ma co się zbyt histerycznie przepisów trzymać Zakwas odkładam, po dorzuceniu do chleba, memłam całość, myję słoiczek i do tego samego odkładam tę wymemłaną masę. Dokarmiam w tymże słoiczku. A, jeszcze przed rozpoczęciem akcji chleb, wyciągam kilka godzin wcześniej słoiczek z lodówki i go lekko dokarmiam -łyżka mąki, nieco letniej wody i go trzymam na blacie w kuchni, żeby sobie podrósł.
No i używam mąki razowej, najbardziej lubię z Melvitu, taka gruba jest, ale zupełnie nie jest przy niej chleb kwaśny -superek.

Zgłodniałam...
czyli do ciasta wywalasz cały słoiczek, i potem odkładasz całkiem świeżą porcję, nie mieszasz starego z nowym? a studzisz w piekarniku czy na kratce? sory że tak męczę, jak się trochę oswoję z tematem to przestanę ale takie oczywiste oczywistości są mi nieznane na razie
po tym pierwszym pieczeniu na bank będę kombinować tylko chodziło o ten pierwszy raz żeby idealny był i jak zwykle z pierwszymi razami milion pytań
-------- znikam, mam niespodziewaną wizytację za 15 minut
__________________
"Nie jesteś na tym świecie po to aby spełniać moje oczekiwania, ani ja po to aby spełniać Twoje. Jeśli się przez przypadek odnajdziemy, to cudownie. Jeśli nie, to trudno"

Edytowane przez golden_eye
Czas edycji: 2013-06-11 o 13:30
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:28   #137
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
Pin ja serio te zielone rozważałam też
Te zielone są już trochę mniej fajne, mam z nimi skojarzenia bazarowe


Zwrot książek do bibliotek nie ulega przedawnieniu - dzisiaj dostałam wezwanie do zwrotu książek, które powinny być oddane w 2010 r., a o których zupełnie zapomniałam
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:35   #138
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość
czyli do ciasta wywalasz cały słoiczek, i potem odkładasz całkiem świeżą porcję, nie mieszasz starego z nowym? a studzisz w piekarniku czy na kratce? sory że tak męczę, jak się trochę oswoję z tematem to przestanę ale takie oczywiste oczywistości są mi nieznane na razie
po tym pierwszym pieczeniu na bank będę kombinować tylko chodziło o ten pierwszy raz żeby idealny był i jak zwykle z pierwszymi razami milion pytań
-------- znikam, mam niespodziewaną wizytację za 15 minut
Zupełnie nowy zakwas odkładam, nie mieszam.
Po upieczeniu natychmiast wyciągam z piekarnika i z blaszki -inaczej się zaparzy i bedzie gliniasty. Studzę na kratce, a jak mi się nie chce jej wyjmować, to na drewnianej desce do krojenia... Leniwa jestem
Spoko, pytaj, ja też miałam milion pytań A Wizaż zawsze prawdę powie...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:43   #139
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość

poooooka kolory - abo efekty
na biało maluje
mamy dużo ciemnobrązowych drewnianych "dodatków" więc i tak jest ciemno jak w norze

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość

współczuję malowania, przeżyłam miesiąc temu razem z wielkim p*&&^@$*!kiem na środku pokoju, bo trzeba było szafy odsuwać a wiadomo muszą puste być
ja nie mam szaf ufff

tzn. mam ale w pokoju którego na razie malować nie zamierzam
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 13:53   #140
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
na biało maluje
mamy dużo ciemnobrązowych drewnianych "dodatków" więc i tak jest ciemno jak w norze
aaaa czaję - to wiem jak taki salon wygląda - klasyczny, taki "leśny" styl piękny

ciemne drewna, podłogi, pewnie belki, stropy, i białe ściany
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 14:37   #141
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
aaaa czaję - to wiem jak taki salon wygląda - klasyczny, taki "leśny" styl piękny

ciemne drewna, podłogi, pewnie belki, stropy, i białe ściany
styl bardziej komunistyczny niż leśny, niestety
ale reszta się w 99% zgadza, bo podłogi to jasne drewno

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Te zielone są już trochę mniej fajne, mam z nimi skojarzenia bazarowe
nigdy nie miałam dobrego gustu
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 14:53   #142
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
styl bardziej komunistyczny niż leśny, niestety
ale reszta się w 99% zgadza, bo podłogi to jasne drewno
sie zgadza mi 100 %

jak byłam dzieckiem to mieszkaliśmy w podobnym - tzn w wakacje, dom rodzinny po dziadku, jak jeździłam na wywczasy do zalesionych terenów to włąśnie takie wypaśne chaty wynajmowaliśmy ( eldorado ) a wystrój zapewne musiał z komunistycznych okresów pochodzić - sentyment mam, dobrze się czuję w takich "niezachodnich" domach

chyba pójdę spać - a miałam jechać po bułki niestety pogoda mną wali o ziemię - wbija mnie


ratuję się pachnąc figą i szykując kąpiel w kokosie jesień panocku, jesień
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 15:28   #143
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
sie zgadza mi 100 %

jak byłam dzieckiem to mieszkaliśmy w podobnym - tzn w wakacje, dom rodzinny po dziadku, jak jeździłam na wywczasy do zalesionych terenów to włąśnie takie wypaśne chaty wynajmowaliśmy ( eldorado ) a wystrój zapewne musiał z komunistycznych okresów pochodzić - sentyment mam, dobrze się czuję w takich "niezachodnich" domach

chyba pójdę spać - a miałam jechać po bułki niestety pogoda mną wali o ziemię - wbija mnie


ratuję się pachnąc figą i szykując kąpiel w kokosie jesień panocku, jesień
otóż ja też
ale
co innego wyjazd, a co innego mieszkać na stałe (bo wiesz, inni mają salony, a ja wiejską chatkę)
ale z drugiej strony to zakochana jestem w szwedzkim stylu, ale takim wiejskim, no cóż chyba ostatnio za dużo skandynawskiego kina oglądam
\

no i właśnie patrzę na moje okna bez zasłon i lambrekinów i mi się podoba
może tak zostawię? i tylko fukstycznie jakieś rolety czasnę


a u nas ciepło i słonecznie
tzn. właśnie zaczęło padać, ale to przejściowe chyba
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 15:35   #144
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Scent Bar L

Juuuhuuu!!!! Idę na Apocalypticę!!!! Juuuuhuuu!!!
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 15:39   #145
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Juuuhuuu!!!! Idę na Apocalypticę!!!! Juuuuhuuu!!!
gratuluję i zazdroszczę


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,tit...0c00&_ticrsn=5
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2013-06-11 o 15:41
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 15:43   #146
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Scent Bar L

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...usmiercil.html

__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 15:56   #147
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

kuźwa
może informuj co linczysz
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 15:57   #148
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
25
Mam tyle bo hmmm, (wymyślam jakiś powód by brzmiał wiarygodnie ) potrzebuje?

Gdzie Wy trzymacie te spodnie?? Albo inaczej gdzie trzymacie resztę ubrań?


Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość

chyba pójdę spać - a miałam jechać po bułki niestety pogoda mną wali o ziemię - wbija mnie
Se upiecz

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Juuuhuuu!!!! Idę na Apocalypticę!!!! Juuuuhuuu!!!



Gratuluję

No
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 16:01   #149
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Scent Bar L

Cytat:
Napisane przez Florens Pokaż wiadomość
kuźwa
może informuj co linczysz
Zamknęłam, zanim sie otworzyło -nagłówek mi wystarczył. Bum koutasa koutasowi obcięła za to.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
gratuluję i zazdroszczę
Cytat:
Napisane przez Spoora Pokaż wiadomość
Gdzie Wy trzymacie te spodnie?? Albo inaczej gdzie trzymacie resztę ubrań?





Gratuluję
Sęks Będę Wam o tym sadystycznie przypominać, gdyż oszalałam z radości
A z ubraniami -podpisuję się pod pytaniem
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 16:05   #150
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Scent Bar L

ale daleko nie szukać
rozmawiałam z Mam, oni mają m.in. młodą kotkę, jedyną nie sterylizowaną (bo ma wadę serca) i nie puszczają jej samopas tylko wychodzą z nią na spacery (szeleczki te sprawy)
ale dziś zwiała ojcu i usadowił się w ogrodzie sąsiadów, ot po prostu siedziała sobie na trawce
a sąsiad podszedł i strzelił ją w łeb rękawicą ogrodową, na oczach mojego ojca

nie wiem jak to skomentować
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.