Pomózcie mi się zmienić. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-01, 10:07   #1
milunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15

Pomózcie mi się zmienić.


Witajcie
Jestem nowa i oglądam to forum i znajduję wiele ciekawych informacji
I bardzo bym się chciała troszkę upięknić. Mam już swoje latka (32) i 3 wspaniałych synów, więc czasu dla siebie nie mam. Malować się nie umiem, bo zostałam wychowana, że najpiękniejsza jest uroda natrualna,a kosmetyki są be (moja mama i bacia się nigdy nie malowały, a rodzeństwa nie mam).
Ale ponieważ mam brzydką cerę staram się zatuszować niedoskonałości podkładem, trochę tuszu na rzęsy leciutka szminka i już.
Chciałabym się dowiedzieć jak powinnam się malować, jakie kolorki mi pasują, co podkreślić.
Oraz jakim typem kolorystycznym jestem.
Odpowiedzi na pytanka :
1. Jak się opalasz - średnio,odcień opalenizny jest złotawo-brązowawy na ciele, a na buzi najpierw czerwony, a później żółto-brązowy.
2. Kolor oczu - niebieskie, mają plamki - kilka jasno niebieskich i kilka beżowych. Oprawa oczu (brwi i rzęsy)-czarne, ale jest ich mało.
3. Piegi - jest kilka pieprzyków beżowych i kilka brązowych.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra- żółtawo-czerwona (mam bardzo brzydką cerę). Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony.
5. Naturalny kolor włosów - brąz mysi.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście)- jasny, różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nie wiem jakie podkreślają moją urodę, ale lubię kolory niebieskie, różowe, kremowe,białe, nie lubię czarnych, zielonych.
Dziękuję wszystkim z góry za pomoc
I pozdrawiam,
Ania
A teraz zdjęcia oczywiście bez makijażu (aż się boję pokazać):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_18971.jpg (71,7 KB, 237 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (79,0 KB, 117 załadowań)
milunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 10:49   #2
Agatka_90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 978
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

hej
jaki masz typ cery? od tego zależy odpowiedni dobór podkładu
masz śliczne, niebieskie tęczówki! tutaj masz link jak malować niebieskie oczka http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ebieskich+oczu wątek jest dość obszerny więc będzie dużo oglądania. ale sporo możesz się nauczyć.
masz opadające powieki, zawsze gdy malujesz oczy powinnać 'wyjezdzać' troszkę ponad załamanie górnej powieki mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi
wydaje mi się, że jesteś latem. ale nie jestem ekspertem w ocenianiu typu urody będziemy musiały poczekać na analizę bardziej doświadczonych wizażanek. mimo wszystko:
Makijaż dla lata, tak jak i dla pozostałych typów urody, powinien być jak najbardziej naturalny i upiększający. Ze względu na kruchość i przezroczystość cery, makijaż dla lata musi być lekki i bardzo delikatny. Podkład i puder powinny mieć chłodny odcień różowy lub chłodny beżowy, nigdy ciepły beż, czy brzoskwiniowy. Lato musi niestety zrezygnować z samoopalaczy, różów w odcieniu terakoty, czy ciemnych matujących podkładów. Osoby w typie lata zazwyczaj mają sporo znamion i piegów- z tego powodu także nie powinny używać matujących fluidów i ciężkich pudrów. Zdecydowanie nie polecam także kompaktów- dla osób o delikatnej cerze są zbyt obciążające.
Z palety cieni do powiek dla lata najodpowiedniejsze będą kolory podkreślające barwę tęczówki- szarości, błękity, a także róże i fiolety. Ważne, aby kolory te były "brudne" i jakby przytłumione, nigdy ostre i krzyczące. Osobom w typie lata nie polecam także makijażu oka na zasadzie kontrastu. Lato jest spokojnym typem urody, nie znosi, zatem kontrastów i ekstrawagancji, zdecydowanie lepiej czuje się w delikatnych, romantycznych pastelach. Makijaż ust także musi być w chłodnej tonacji. Najlepsze będą wszelakie różowe błyszczyki, perłowe i lodowe odcienie pomadek. Konturówkę najlepiej dobrać idealnie w kolorze warg.
włoski nie są zbyt gęste. ja bym je jakoś fajnie wycieniowała i może lekko zawijała na wałki? albo troszkę 'potargała' żeby wydawało się ich więcej
dziewczyny, poprawcie mnie jeśli coś namieszałam niestety nie jestem profesjonalistką, ale chciałam pomóc
pzdr
Agatka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 10:55   #3
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Witamy!!
Przede wszystkim wyregulowałabym brwi a potem je ciut przyciemniła (henna), nadadzą twarzy charakter...Moze kosmetyczka? To naprawdę niedrogie..
Cienie pod oczami, to jak pewnie wiesz, najlepiej ukryć korektorem.
Na usta błyszczyk, ale kolorystycznie się nie wypowiadam, bo poprostu się na tym nie znam
Dobrze wyglądasz w niebieskim, granacie.
Grunt to postawić akcent na oczy, wtedy na pewno poczujesz się pięknie
Pozdrawiam i żcyzę powodzenia licząc, że się nam pokażesz po zmianach
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 11:56   #4
milunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Ogromniaste dzięki
Muszę sobie dokładnie poczytać o malowaniu oczek i o tych typach skóry
A możecie polecić jakieś konkretne kosmetyki, których powinnam używać. Bo muszę jeszcze zrobić zakupy kosmetyczne. Skórę mam tłustą.
Co do fryzurki to dziewczyna na "fryzurach" już mi dobrały fajne, ale jeszcze przed ich metamorfozą musiałam się wybrać do fryzjera i ściąć na króciutko (po ciąży i karmieniu strasznie mi wypadały) i niestety zrobił to co widać.
I jeszcze jedno - jakie powinnam mieć oprawki do okularów, bo wybieram się do okulisty.

Jeszcze raz wielka buźka
Muszę kończyć, bo mój roczniaczek się strasznie niecierpliwi.

Ania
milunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:18   #5
wiosna9
Raczkowanie
 
Avatar wiosna9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 425
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Tak jak pisały poprzedniczki, koniecznie korektor pod oczy i regulacja brwi.
Co do podkładu to widzę, ze masz rozszerzone pory, to moge polecic niedrogi ale dobry na taką cerę new pure makeup meybellin'a a na to puder pyłkowy transparenty.
Jezeli chodzi o makijaż oczu to moze byc delikatna ciemna kreska, aby podkreslic oczko i ja widzę Cie w pastelach, ale napewno nie róże.
Delikatne podkreslenie policzków, wytuszowane rzęski, błyszczyk na usta, nie jaskrawy tylko raczej transparenty i sie nie odgonisz od wielbicieli.
Makijaż powinniem byc delikatny, tak aby podkreslał rysy buzki.
Szkoda ze sama nie moge Cie pomalować...uwielbiam robic makijaż!!!
__________________
W przeszłość przenoszą nas wspomnienia..w przyszłość marzenia...
wiosna9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:50   #6
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Witaj Miluniu masz dosc rzadkie brwii - sproboj domalowac je kredka lub specjalnym cieniem do brwii. Powinnas uzyc troche korektora pod oczy. Jesli cera mocno Ci sie przetluszcza i podklad splywa, moze przyda Ci sie sypki puder lub baza pod makijaz.
Zapraszam Cie do KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/

Bazy http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=40
Pudry sypkie http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ategory_id=117
Podklady http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...&category_id=5
Kredki i cienie do brwii http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=51
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:56   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Jeśli chodzi o typ kolorystyczny, to zgadzam się z Agatką - najprawdopodobniej jesteś latem Załączam Ci palety dla tego typu.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 21:18   #8
milunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Jesteście super
Kolorki już wiem jakie, wybrałam sobie cienie.
Makijaże dla niebieskich oczu też przejżałam, ale takich delikatnych jest niewiele i tylko 2 mi się podobały. Może macie propozycje jaki makijaż oczek mi pasuje?
Ale mam wielki problem z doborem podkładuObecnie używam L'Oreal Cashmere Perfect nr 22 (sable send beige) i jestem zadowolona, ma lekką konsystencje, ładnie matuje, niestety słabo kryje i po użyciu przez kilka dni strasznie wysusza mi skóre
wiosna9 : a ten new pure makeup meybellin'a jakie ma kolorki, bo znalazłam tylko, że 4 ale nie wiem jakie. A ten puder pyłkowy transparenty to jakiej firmy?
Jakie polecicie mi podkłady i kolorki podkładu?


Ania

milunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:27   #9
milunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

I jeszcze jedno pytanko: Jaki ja mam kształt twarzy ?
Ania
milunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:51   #10
joker
Raczkowanie
 
Avatar joker
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piekoszów/ Lublin
Wiadomości: 173
GG do joker
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Cytat:
Napisane przez milunia00
wiosna9 : a ten new pure makeup meybellin'a jakie ma kolorki, bo znalazłam tylko, że 4 ale nie wiem jakie. A ten puder pyłkowy transparenty to jakiej firmy?
Jakie polecicie mi podkłady i kolorki podkładu?


Ania

To moze ja ubiegne wiosne9 i powiem
Maybelline Pure ma tylko 4 kolorki. Mam nr 20 cameo i musze powiedziec ze jest jasniutki i na lato bede musiala go albo zostawi albo zmienic Wiem ze reszta kolorow jest ciemniejsza.
A co do pudru sypkiego to moze Vipera? Albo skrobia ziemniaczana/ kukurydziana , ktoa jest wychwalana w innym watku?
joker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 08:52   #11
milunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Witajcie
Szkoda, że nikt mi nic więcej nie chce napisać chociażby o tym jaki mam kształt twarzy?
Twarz mam raczej pociągła, ale czy owalną?chyba raczej nie, a zresztą nie wiem
No i sprawa okularów, też nie wiem jakie by mi pasowały, może w optyku mi coś doradzą, ale chętnie bym się coś od Was dowiedziała na co zwrócić uwagę. Bo w optyku Pani pewnie będzie zachwalała te które będzie chciała sprzedać, a nie które mi pasują.
I jeszcze jedno zastanawiam się nad kolczykami (uszy mam przebite, ale dawno nie nosiłam kolczyków ze względu na malutkie dzieci), czy pasują mi jakieś malutkie, czy raczej jakieś wiszące?
A teraz wkleję zdjęcie, moji prób makijażu - uwagi mile widzianeOczywiście nie jest on idelany, bo nie mam też jeszcze za wiele kosmetyków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (32,3 KB, 144 załadowań)
milunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 09:58   #12
milunia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Podbijam
Może ktoś jednak mógłby mi coś doradzić w sprawie okularów i kolczyków
milunia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 14:56   #13
Agatka_90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 978
no no, ja tu widzę duże postępy kolor ust troszkę gryzie mi się z kolorem cienia, ale to wybaczę, bo dopiero zaczynasz lepiej ułożone włoski. najważniejsze co zostało do zrobienia to brwi. ale o tym dziewczyny wcześniej pisały. wydaje mi się, że powinnać bardziej wymodelować buźkę, ale jak na początki to dla mnie świetnie.
według mnie kolczyki lepsze byłyby długie, wiszące. optycznie wydłużają szyję.
jaki podkład masz na buźce?
czekam na kolejne fotki! super!

acha i wydaje mi się, że buźkę masz kwadratową. nie jestem pewna, poczekajmy na opinię reszty wizażanek

EDIT: albo owalną... nie wiem. wydaje mi się, że źle układasz głowę przy robieniu fotek, a wtedy ciężko określić kształt twarzy.

Edytowane przez Agatka_90
Czas edycji: 2006-06-06 o 15:06 Powód: post pod postem
Agatka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 16:26   #14
aniazz
Raczkowanie
 
Avatar aniazz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

wg mnie OWAL a co do kolczyków wiszących to nie wiem czy nie wydłużą dodatkowo twarzy?? najlepiej poprzymierzac kilka róznych par np. jakieś ładne kuleczki-wkrętki i zobaczyć w których będziesz sie dobrze czuła .
__________________
"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza." A.Einstein
aniazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 10:15   #15
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Wink Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

1. Wyreguluj brwi, ale raczej nie sama, potem je troszkę przyciemnij
2. Dobierz odpowiedni podkład do swojej cery, jeśli masz kłopoty to pani w sklepie ci pomoże
3. Zacznij malować rzęsy maskarą
4. Maluj usta, ale górną wargę musisz poszerzać konturówką
5. Musisz zrobić coś z włoskami, najlepiej idz do fryzjera , ale dobrego i niech ci coś wymyśli, coś na styl tych pań co np. przedstawiają pogodę lub wiadomości, coś jak ma pani Joalnta Kwaśniewska, no i możesz delikatnie zmienić ich kolorek jaki ci będzie pasował, zanim pójdziesz do fryzjera zapuść je trochę, żeby fryzjer miał z czego zrobić fryzurkę, obciąć
6. no i możesz skoczyć raz na solarium
7. do tego perfumy
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 10:54   #16
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

odradzam solarium, biała skóra jest piękna. trzeba dbać o swoje dziedzictwo )). poza tym chyba nie chcesz wyglądac jak biała murzynka?
no i najważniejsze: solarka niszczy skórę, będziesz wyglądać staro krótko mówiąc. a faktycznie cerę masz nienajlepszej kondycji. nic się nie martw, bo z pewnością dzięki doradzaniu Wizazanek wszytsko sie poprawi!!
proponowałabym zainwestować w dobry krem (najlepiej Vichy), niż w kosmetyki kolorowe. zapewne masz wrażliwą cere, bo widzę zaróżowienia na policzkach. dobrze więc by było gdybyś dała post na "pytaniach do kosmetyczki" lub "dermatologa".
brwi faktycznie trzeba ujarzmić, bo sprawiają wrażenie "zmęczonego, opuchnietego" oka. twoją niezaprzeczalną zaletą, jak już pierwszy post zauważył, jest kolor tęczówki, a także całkiem nie zły stan rzęs na dolnej powiece (podejrzewam też, że na górnej podobnie)-> wobec tego maskara z pewnością pomoże podkreślić te "małe cuda" natury . pozdrawiam.
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 09:50   #17
nightrain
Przyczajenie
 
Avatar nightrain
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 15
Wyślij wiadomość przez ICQ do nightrain
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

Mnie się wydaje, że masz owalną twarz. Sądzę, że bardziej pasowałyby Ci małe kolczyki (bo masz pociągłą twarz, a duże kolczyki jeszcze bardziej by
Ci ją wydłużyły). W sprawie okularów chyba nawet mogłabyś poszaleć z okularami typu mucha Odradzam Ci wąskie, małe okulary Pozdrawiam!
nightrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 15:00   #18
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: Pomózcie mi się zmienić.

rodzaj włosów :
cienkie, delikatne i wrażliwe
problem :
brak objętości i puszystości oraz trudność w tworzeniu fryzury; duża wrażliwość włosów na środki pielęgnacyjne, czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne
przyczyna :
brak odpowiedniej ilości, podatności włosów, kosmetyków z funkcją objętości lub kosmetyków na włosy wrażliwe bez połysku, nieprawidłowe strzyżenie powodujące deformowanie fryzury
rozwiązanie :
Dobór i wykonanie zabiegu zmiany kształtu włosów – włosy stają się podatne oraz wzrasta ich ilość, dobranie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych z funkcją objętości dla włosów wrażliwych; indywidualny dobór strzyżenia.

JA WIDZĘ CIĘ W TAKIEJ FRYZURCE http://www.salonfryzur.pl/fryzury_1359-1.html TYLE,ZE W BALEJAZU CZERWIENI I BRAZOW...
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.