Wegetarianie na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-17, 10:58   #1
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555

Wegetarianie na weselu


Witajcie,

Kilku z moich gosci nie je miesa, a jak wiadomo dania weselne ( i rowniez w lokalu w ktorym bierzemy slub) to raczej miesne dania.

Czy mialyscie takich gosic? czy przygotowywalyscie dla nich cos ?

jesli tak, co pasowaloby na przjecie weselne ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 11:10   #2
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Wegetarianie na weselu

U nas byli wegetarianie. Mieli przygotowane przez salę odrębne dania. Jeśli lokal jest profesjonalny to bez problemu da radę zaproponować Ci potrawy dla osób nie jedzących mięsa czy na jakiejś specjalnej diecie.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 11:17   #3
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Wegetarianie na weselu

Ja nie jem mięsa - na weselach najczęściej mam przygotowane osobne dania, najlepiej pamiętam tartę szpinakową, lasagne wegetariańską, serki typu camambert w panierce, do barszczu paszteciki z grzybami.

Sama wychodzę w przyszłym roku za mąż i będę miała kilkoro gości z dietą wege i chłopaka z nietolerancją glutenu bodajże (teraz nie pamiętam). Pytałam menadżerki restauracji i powiedziała, że dla kuchni nie jest problemem przygotowanie dań innych niż mięsne dla części gości ale szczegóły menu ustala się tydzień przed weselem, więc nie podała konkretów. Zapewniła jednak, żeby się o to nie martwic. Myślę, że najlepiej podpytać właśnie w Waszej restauracji o sugestie, bo pewnie mieli już kilka takich przypadków
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 11:30   #4
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Wegetarianie na weselu

Poza ciepłymi daniami, to zależy od lokalu jakie będą, pamiętaj żeby upewnić się o jedną - dwie przekąski wegetariańskie, bo może trafić się tak, że będzie przed nimi stała tylko 1 sałatka, a reszta same mięcho. Pamiętaj jeszcze żeby zaznaczyć wyraźnie na liście gości gdzie wegetarianie siedzą
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:56   #5
wernicola
Raczkowanie
 
Avatar wernicola
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 127
Dot.: Wegetarianie na weselu

Ja jestem wegetarianką i zazwyczaj na weselach nie miałam co jeść. Ziemniaki i sałatki, resztę oddawałam osobie towarzyszącej. Dopiero, gdy zaprosiła mnie siostra mojego chłopaka, to pomyślała o tym, że nie jem mięsa i dostałam odrębne dania. Tzn. na początku była mała konsternacja, bo kucharz przygotował dla mnie dania rybne, a ja nie jem również ryb Także warto byłoby sprecyzować, co jedzą tacy goście. Jednak kucharz sam wymyślił mi nowe dania. Jadłam przystawkę - sałatkę z mleczy, żurawiny, orzechów i fety (pycha), cammembert w panierce i makaron w sosie szpinakowo śmietanowym. Bardzo dobre.
wernicola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:57   #6
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Wegetarianie na weselu

Zapytaj wprost tych gości co oni jadają,może byc tak że nie jedzą tylko mięsa ale jedzą sery ,mleko i jajka,a może byc tak ze jedzą tylko warzywa.Co do konkretnych dań to musisz porozmawiać z kucharzem,jezeli są weganami to nie jedzą jaj ,więc wszystkie dania makaronowe odpadają
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 16:11   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez laska4 Pokaż wiadomość
Zapytaj wprost tych gości co oni jadają,może byc tak że nie jedzą tylko mięsa ale jedzą sery ,mleko i jajka,a może byc tak ze jedzą tylko warzywa.Co do konkretnych dań to musisz porozmawiać z kucharzem,jezeli są weganami to nie jedzą jaj ,więc wszystkie dania makaronowe odpadają
no tak odmian jest wiele - ale chodzi tylko o niejedzenie miesa.
Do kucharza raczej nie bede miec dostepu, ale rozmowa z managerka moze pomoze.

Klops jak wiecej gosci bedzie mialo smaka na te wegetarianskie
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 18:03   #8
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Wegetarianie na weselu

U nas wegetarianie dostają odrębne danie główne, i jak twierdzi menadzer są w stanie ugotować dodatkowe porcje, jeśli "objawią" się wegetarianie, którzy nie zgłosili się wcześniej.

Reszta oczywiście też będzie częściowo bezmięsna.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 21:38   #9
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
no tak odmian jest wiele - ale chodzi tylko o niejedzenie miesa.
Do kucharza raczej nie bede miec dostepu, ale rozmowa z managerka moze pomoze.

Klops jak wiecej gosci bedzie mialo smaka na te wegetarianskie
Skoro nie jedzą tylko mięsa to żaden problem,wprowadź do menu dania rybne obok mięsnych
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 22:53   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wegetarianie na weselu

a ryba to warzywo?

Ja bym wybrała jedno danie bezmięsne (jak np. ser zasmażany w panierce) - wielu "mięsnych" gości też się na to skusi.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 06:50   #11
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez laska4 Pokaż wiadomość
Skoro nie jedzą tylko mięsa to żaden problem,wprowadź do menu dania rybne obok mięsnych
A czym się różni mięso rybne od kurzego np? To mięso i to mięso.

U nas dla osób, które mięsa nie jedzą też były oddzielne dania i Goście byli zadowoleni, a na pewno nie głodni Zazwyczaj nie jest to dużo osób (u nas było 4), więc dla kuchni nie jest to jakiś wielki problem, trzeba tylko właśnie uświadamiać ludzi, że jak ktoś nie je mięsa, to nie je też rzeczy ugotowanych na rosołkach mięsnych, o nieszczęsnych rybach już nie wspominając. Bo niestety ludzie kompletnie nie myślą tymi kategoriami (moja Mama np. stwierdziła, że skoro nie jedzą mięsa to z zupy mogą sobie przecież wyjąć boczek no w życiu nie myślałam, że mam aż tak zacofaną Matkę, a jednak - dlatego często trzeba to tłumaczyć jak chłop krowie na miedzy )
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."


Edytowane przez Chatka
Czas edycji: 2012-10-18 o 06:51
Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 08:45   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez Chatka Pokaż wiadomość
A czym się różni mięso rybne od kurzego np? To mięso i to mięso.

U nas dla osób, które mięsa nie jedzą też były oddzielne dania i Goście byli zadowoleni, a na pewno nie głodni Zazwyczaj nie jest to dużo osób (u nas było 4), więc dla kuchni nie jest to jakiś wielki problem, trzeba tylko właśnie uświadamiać ludzi, że jak ktoś nie je mięsa, to nie je też rzeczy ugotowanych na rosołkach mięsnych, o nieszczęsnych rybach już nie wspominając. Bo niestety ludzie kompletnie nie myślą tymi kategoriami (moja Mama np. stwierdziła, że skoro nie jedzą mięsa to z zupy mogą sobie przecież wyjąć boczek no w życiu nie myślałam, że mam aż tak zacofaną Matkę, a jednak - dlatego często trzeba to tłumaczyć jak chłop krowie na miedzy )
Pamietasz moze jakie danie kuchnia zaserwowala ?
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 10:03   #13
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez Chatka Pokaż wiadomość
A czym się różni mięso rybne od kurzego np? To mięso i to mięso.

U nas dla osób, które mięsa nie jedzą też były oddzielne dania i Goście byli zadowoleni, a na pewno nie głodni Zazwyczaj nie jest to dużo osób (u nas było 4), więc dla kuchni nie jest to jakiś wielki problem, trzeba tylko właśnie uświadamiać ludzi, że jak ktoś nie je mięsa, to nie je też rzeczy ugotowanych na rosołkach mięsnych, o nieszczęsnych rybach już nie wspominając. Bo niestety ludzie kompletnie nie myślą tymi kategoriami (moja Mama np. stwierdziła, że skoro nie jedzą mięsa to z zupy mogą sobie przecież wyjąć boczek no w życiu nie myślałam, że mam aż tak zacofaną Matkę, a jednak - dlatego często trzeba to tłumaczyć jak chłop krowie na miedzy )
Czym się różni to ciężkie pytanie ,bo każde mięso różni się od siebie.Są ludzie co nie jedzą mięsa zwierzęcego ale jadają ryby ,jajka i przetwory mleczne.
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 08:59   #14
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Wegetarianie na weselu

To tacy ludzie nie są wegetarianami. Koniec, kropka. Jak ktoś nie je kurczaka, ale je rybę, to tak samo jakby nie jadł kalafiorów, ale jadł resztę warzyw - bo może nie lubi, albo ma po tym jakieś dolegliwości...

Wegetarianie nie jedzą zabitych zwierząt - tak chyba łatwiej to nazwać.
A weganie nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Czyli odpadają wtedy tez makarony, nabiał, ciasta.

Też jestem wege, na weselach z reguły mam przygotowane oddzielne dania i z reguły to nie jest żaden kłopot. Jadłam kaszę z warzywami, makarony, panierowane serki, pierożki wegetariańskie, kotlety warzywne, kotlety sojowe, zupki też często kelnerzy przynoszą mi oddzielnie.
Z tego co wiem od młodych, to nigdy nie był to żaden problem, przeważnie przy ustalaniu menu kuchnia sama pytała, czy mają być jakieś specjalne posiłki.
Z przystawkami nie miałam problemów - zawsze były jakieś sałatki bezmięsne, owoce, ogórki kiszone przy wiejskim stole.

Edytowane przez Lenka87
Czas edycji: 2012-10-19 o 09:03
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 09:58   #15
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
To tacy ludzie nie są wegetarianami. Koniec, kropka. Jak ktoś nie je kurczaka, ale je rybę, to tak samo jakby nie jadł kalafiorów, ale jadł resztę warzyw - bo może nie lubi, albo ma po tym jakieś dolegliwości...

Wegetarianie nie jedzą zabitych zwierząt - tak chyba łatwiej to nazwać.
A weganie nie jedzą żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Czyli odpadają wtedy tez makarony, nabiał, ciasta.

Też jestem wege, na weselach z reguły mam przygotowane oddzielne dania i z reguły to nie jest żaden kłopot. Jadłam kaszę z warzywami, makarony, panierowane serki, pierożki wegetariańskie, kotlety warzywne, kotlety sojowe, zupki też często kelnerzy przynoszą mi oddzielnie.
Z tego co wiem od młodych, to nigdy nie był to żaden problem, przeważnie przy ustalaniu menu kuchnia sama pytała, czy mają być jakieś specjalne posiłki.
Z przystawkami nie miałam problemów - zawsze były jakieś sałatki bezmięsne, owoce, ogórki kiszone przy wiejskim stole.
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:01   #16
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Wegetarianie na weselu

Jestem wegetarianką, nie weganką. Pisząc "wege" miałam na myśli skrót od wegetarianizmu, faktycznie może być to dość mylne
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 14:04   #17
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Wegetarianie na weselu

poza tym obecnie na rynku większość makaronów jest z pszenicy durum, bez dodatku jaj
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 13:29   #18
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Wegetarianie na weselu

Melduję, że byłam wczoraj na weselu - dla mnie był panierowany ser, naleśniki ze szpinakiem, pierogi z kapustą i grzybami oraz risotto.
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 20:29   #19
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
Melduję, że byłam wczoraj na weselu - dla mnie był panierowany ser, naleśniki ze szpinakiem, pierogi z kapustą i grzybami oraz risotto.
mniam
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 10:18   #20
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Wegetarianie na weselu

Wydaje mi się, że jesli zdecydowaliście się na salę która profesjonalnie podchodzi d sprawy to nie powinno być problemu z odrębnymi daniami u mnie jest inny problem - moja mama nie je cebuli, czosnku, szczypiorku pora więc przy organiacji wesela tez musimy to wziąć pod uwagę
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 09:54   #21
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez 6angelika9 Pokaż wiadomość
Wybierając dana na wesele możesz wybrać dania wegetariańskie. U mnie na szczęście nie było osób nie jedzących mięsa. Dowiadywałaś się o ofertę w lokalu dla wegetarianów?
czeka mnie rozmowa z managerka lokalu, fajnie jakby byly gotowe propozycje
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:15   #22
paulina_k
Przyczajenie
 
Avatar paulina_k
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Witajcie,

Kilku z moich gosci nie je miesa, a jak wiadomo dania weselne ( i rowniez w lokalu w ktorym bierzemy slub) to raczej miesne dania.

Czy mialyscie takich gosic? czy przygotowywalyscie dla nich cos ?

jesli tak, co pasowaloby na przjecie weselne ?
Osobiście nie mam nic do tego, ale kurcze to trochę też paranoja. Dlaczego mięsożerca musi się martwić o wegetarianina na weselu gdzie jest mnóstwo jedzenia i tak naprawdę coś znaleźć bezmięsnego można a gdy idziesz do wegetarianina na posiłek to ci mięsa nie zaserwuje, bo to niezgodne z jego zasadami. Kurcze czyjś wybór to nie twoje zmartwienie tak naprawdę. Wkurza mnie to gdy zapraszam koleżankę i muszę liczyć się z jej smakiem a idąc do niej nikt nie liczy się z tym, że ja bym wolała zjeść kotlet a nie tofu.
paulina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 13:48   #23
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez paulina_k Pokaż wiadomość
Osobiście nie mam nic do tego, ale kurcze to trochę też paranoja. Dlaczego mięsożerca musi się martwić o wegetarianina na weselu gdzie jest mnóstwo jedzenia i tak naprawdę coś znaleźć bezmięsnego można a gdy idziesz do wegetarianina na posiłek to ci mięsa nie zaserwuje, bo to niezgodne z jego zasadami. Kurcze czyjś wybór to nie twoje zmartwienie tak naprawdę. Wkurza mnie to gdy zapraszam koleżankę i muszę liczyć się z jej smakiem a idąc do niej nikt nie liczy się z tym, że ja bym wolała zjeść kotlet a nie tofu.
Tyż racja,byłam raz na weselu gdzie prawie w każdej potrawie były grzyby,drugim razem były tylko dania rybne,i nikt się nie przejmował co chcieli by jadać goście
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 04:47   #24
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez paulina_k Pokaż wiadomość
Dlaczego mięsożerca musi się martwić o wegetarianina na weselu gdzie jest mnóstwo jedzenia i tak naprawdę coś znaleźć bezmięsnego można .
na pierwszy rzut w menu proponowane przez lokal to 95 % dan zawiera miesa lub jego pochodne - chyba jedynie ten legendarny barszyk po polnocy z krokietami mozna zaliczyc o ile barszcz nie ma dodatku rosolu
Wiec z tym 'mozna' znalezc pewnie nie byloby latwo - no moze poza owocami


W moim przypadku to osoby z najblizszej rodziny nie jedza miesa (gdyby to byli dalsi krewni prawdopodobnie bym o tym nie wiedziala) - i po prostu chcialabym, zeby sie dobrze czuli, a nie siedzieli wilkiem
dania wegetarianskie sa pyszne, wiec zero problemu zeby cos dorzucic, np wspomniane krokiety raczej lubi wiekszosc

No i punkt 4: wesele jest w porze letniej wiec lekkie danie bylyby super - nie bylam nigdy na wegetarianskim weselu, choc pewnie byloby to ciekawe, ale te wesele, ktore przezylam raczej maja przesyt miesa, tzn stoly sie uginaja, ale od ciezkich miesnych dan.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2012-10-30 o 04:56
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 12:10   #25
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez laska4 Pokaż wiadomość
jezeli są weganami to nie jedzą jaj ,więc wszystkie dania makaronowe odpadają
Tylko te, z makaronu jajecznego. Większość makaronów (np. do spaghetti, rurki, świderki itp.) składają się z wody, mąki i oleju Wiem, bo sama jestem weganką i makarony jadam akurat bardzo często, czytam również składy kupowanego żarcia.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina_k Pokaż wiadomość
Osobiście nie mam nic do tego, ale kurcze to trochę też paranoja. Dlaczego mięsożerca musi się martwić o wegetarianina na weselu gdzie jest mnóstwo jedzenia i tak naprawdę coś znaleźć bezmięsnego można a gdy idziesz do wegetarianina na posiłek to ci mięsa nie zaserwuje, bo to niezgodne z jego zasadami. Kurcze czyjś wybór to nie twoje zmartwienie tak naprawdę. Wkurza mnie to gdy zapraszam koleżankę i muszę liczyć się z jej smakiem a idąc do niej nikt nie liczy się z tym, że ja bym wolała zjeść kotlet a nie tofu.
Warto się zainteresować, dlaczego ludzie stosują dietę wegetariańską i wegańską. Polecam też filmy z ubojni zwierząt - odechce ci się jedzenia mięsa i podawania go znajomym.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 16:28   #26
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez wernicola Pokaż wiadomość
Jadłam przystawkę - sałatkę z mleczy, żurawiny, orzechów i fety (pycha), cammembert w panierce i makaron w sosie szpinakowo śmietanowym. Bardzo dobre.
Z mleczy? Słyszałam ze się je jada, ale nigdy się nie spotkałam w lokalu. Obudziłoby to we mnie niezdrowe podejrzenie że ktoś je zebrał na trawniku :P A jak smakują, podobnie jak rukola?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 20:34   #27
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wegetarianie na weselu

No ja bym wolała zjeść takiego mleczyka z trawnika, który przynajmniej jest świeży, niż jakąś przywożoną z zagranicy egzotyczną roślinkę, spryskaną pestycydami, żeby się nie psuła...
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 21:03   #28
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
No i punkt 4: wesele jest w porze letniej wiec lekkie danie bylyby super - nie bylam nigdy na wegetarianskim weselu, choc pewnie byloby to ciekawe, ale te wesele, ktore przezylam raczej maja przesyt miesa, tzn stoly sie uginaja, ale od ciezkich miesnych dan.
Pół roku temu byłam na wegetariańskim weselu - państwo młodzi nie jedzą mięsa, w związku z tym posiłki dla wszystkich gości były właśnie wegetariańskie. Wszystko przyrządzone bardzo smacznie. Jedynym ustępstwem było mięso na półmiskach w zimnym bufecie (wędliny, sałatki i inne). Nawet mojemu TŻ-owi nie przeszkadzał brak mięsa, bez którego się nie może obejść na codzień
Z kulinarnych inspiracji - krążki grillowanego bakłażana, pomidora z mozzarellą , krem pomidorowy, knedle z grzybami, barszcz z krokietem. Jeszcze było jedno danie, ale już ciężko mi sobie przypomnieć, co serwowano. Na pewno było bardzo syto
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 21:10   #29
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Wegetarianie na weselu

I kluski śląskie! Jeśli poda się je np. z zasmażaną bez mięsa kapustą i podsmażoną cebulką, to pyszka danie jest
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 12:57   #30
paulina_k
Przyczajenie
 
Avatar paulina_k
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Wegetarianie na weselu

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Warto się zainteresować, dlaczego ludzie stosują dietę wegetariańską i wegańską. Polecam też filmy z ubojni zwierząt - odechce ci się jedzenia mięsa i podawania go znajomym.
Wiem takie rzeczy i w ubojni też byłam, bo jestem technologiem żywności i takie gadanie na mnie nie działa. Ja nie krytykuję czyjegoś wyboru czy i czemu mięsa nie je. Uważam tylko, że jest to jego wybór i jeżeli ktoś na ślubie chce go uszanować to świetnie, ale to nie jest jego przymus.
paulina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.