Wynik cytologii!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-29, 12:41   #1
renata80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37

Wynik cytologii!!!


Mam prośbę. Właśnie odebrałam wynik z cytologii, niby nieźle IIgr, pielęgniarka powiedział, że wynik jest dobry, ale w p. III pisze: estrogenna reakcja nabłonka, flora bakteryjna mieszana, skąpa, grupy leukocytów, aty (nie wiem co to za wyraz bo początek ucięli dziurkaczem!) komórek endocerwikalnych. Czy ktoś potrafi zinterpretować wynik? Może p. DR pomoże? Wizytę mam za prawie 2 tygodnie i nie chcę się tak długo denerwować.
renata80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 14:10   #2
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Wynik cytologii!!!

Jeśli to druga grupa, to nie stresuj się niepotrzebnie. Nie umiem zinterpretować Twoich wników, ale sama mam 2. grupę i wszystko jest w porządku (nie mam nadżerki, współżyję, biorę tabletki, infekcji też nie mam). Ponoć druga grupa to wynik normalny dla miesiączkującej i współżyjącej kobiety.
NIE DENERWUJ SIĘ! Nawet jeśli masz lekką infekcję (na co może wskazywać druga grupa), to nie jest to coś tak strasznie poważnego, żebyś się musiała stresować. Poczekaj spokojnie na wizytę u lekarza i on Ci wszystko wyjaśni.
Pozdrawiam!
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 21:06   #3
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Wynik cytologii!!!

Twój wynik jest w porządku nie ma powodów do obaw

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:27   #4
henie
Raczkowanie
 
Avatar henie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: Wynik cytologii!!!

Kochane wizażystki, byłam niedawno na cytologii, mój wynik wygląda tak :
rozp. klin : tarcza zmiana
rozp cytol. III B


zalecenia : AI, BIII, CIII, c, d, e- weryfikacja

interpretacja :
Naoplaza śródnabłonkowa wysokiego stopnia (HSIL) obejmująca : dysplasia gradus mediocris (CIN 2) , dysplasia gradus marios (CIN 3), oraz Carcinoma in situ (CIS)
Obraz cytologiczny odpowiada grupie IIIB wg systemu Papanicolaou..

Miałam zrobioną kolposkopie z weryfikacją histopatologiczną , oto wyniki :
Rozpoznanie cyt. IIIst. Carcinoma in situ

Rozpoznanie histopatologiczne :
24807- wycinki exocervix z ogniskami ektopii gruczołowej (pseudoerosio glandularis) z obrazem częściowej paraepidermizacji. Metoplastyczny nabłonek regeneracyjny płaski w obszarze ektopii wykazuje cechy kolicotyzy oraz neoplazji wewnątrznabłonkowej umiarkowanego stopnia
24808- Skąpe i drobne strzępy nabłonka endocerwikalnego i paraepidermalnego bez cech atypii.


Błagam o pomoc w rozszyfrowaniu tego

Edytowane przez henie
Czas edycji: 2015-05-18 o 10:39
henie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 10:39   #5
iga1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 68
Dot.: Wynik cytologii!!!

Cytat:
Napisane przez renata80 Pokaż wiadomość
Mam prośbę. Właśnie odebrałam wynik z cytologii, niby nieźle IIgr, pielęgniarka powiedział, że wynik jest dobry, ale w p. III pisze: estrogenna reakcja nabłonka, flora bakteryjna mieszana, skąpa, grupy leukocytów, aty (nie wiem co to za wyraz bo początek ucięli dziurkaczem!) komórek endocerwikalnych. Czy ktoś potrafi zinterpretować wynik? Może p. DR pomoże? Wizytę mam za prawie 2 tygodnie i nie chcę się tak długo denerwować.
Nie stresuj się niepotrzebnie. Mój ginekolog powiedział, że II u dorosłej kobiety to zupełnie normalne. Stwierdził, że I mają chyba tylko dziewczynki. Ja także mam II i wszystko jest w porządku.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez henie Pokaż wiadomość
Kochane wizażystki, byłam niedawno na cytologii, mój wynik wygląda tak :
rozp. klin : tarcza zmiana
rozp cytol. III B


zalecenia : AI, BIII, CIII, c, d, e- weryfikacja

interpretacja :
Naoplaza śródnabłonkowa wysokiego stopnia (HSIL) obejmująca : dysplasia gradus mediocris (CIN 2) , dysplasia gradus marios (CIN 3), oraz Carcinoma in situ (CIS)
Obraz cytologiczny odpowiada grupie IIIB wg systemu Papanicolaou..

Miałam zrobioną kolposkopie z weryfikacją histopatologiczną , oto wyniki :
Rozpoznanie cyt. IIIst. Carcinoma in situ

Rozpoznanie histopatologiczne :
24807- wycinki exocervix z ogniskami ektopii gruczołowej (pseudoerosio glandularis) z obrazem częściowej paraepidermizacji. Metoplastyczny nabłonek regeneracyjny płaski w obszarze ektopii wykazuje cechy kolicotyzy oraz neoplazji wewnątrznabłonkowej umiarkowanego stopnia
24808- Skąpe i drobne strzępy nabłonka endocerwikalnego i paraepidermalnego bez cech atypii.


Błagam o pomoc w rozszyfrowaniu tego
Nie ma sensu interpretować wyników tutaj na forum. Biegnij do lekarza, bo III to już jakiś stan zapalny. I daj znać co powiedział. Trzymam kciuki
__________________
Zapraszam na mojego bloga http://tajemnice-seksualnosci.blogspot.com/
iga1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 12:14   #6
henie
Raczkowanie
 
Avatar henie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: Wynik cytologii!!!

Ogólnie byłam u lekarza i wysłał mnie teraz na zabieg do szpitala, a zabieg za miesiąc, zobaczymy co tam się okaże jeszcze Mam nadzieje, że będzie dobrze
henie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 17:40   #7
karolinapod91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Wynik cytologii!!!

Witam. W lutym tego roku przeszłam skrócenie szyjki macicy, metodą pętli elektrycznej ( CIN II, HPV). Wyniki po skóceniu były dobre jak twierdzi Pani doktor (przewlekłe zapalenie szyjki macicy i błony śluzowej kanału szyjki). Wszystko zostało usunięte. Dziś odebrałam wyniki kontrolnej cytologii. Gr. III ASC-US. Taki sam wynik miałam w październiku, kiedy zaczęły się moje problemy... Czy to oznacza że wszystko zaczyna się od nowa? Mam 24 lata, staramy się z narzeczonym o dziecko. Co dalej? Dziewczyny pomóżcie....
karolinapod91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-21, 13:37   #8
henie
Raczkowanie
 
Avatar henie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: Wynik cytologii!!!

czy po usunięciu części pochwowej szyjki macicy, i przy zespole policystycznych jajników będę mogła mieć dzieci... ?
__________________
Na pewno gdzieś za rogiem
Jest ktoś, dla kogo Bogiem się staniesz
I kto Ciebie śnił tylko dla siebie

henie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 10:51   #9
henie
Raczkowanie
 
Avatar henie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: Wynik cytologii!!!

Witam
na początku roku zgłosiłam się do lekarza ginekologa, ponieważ spóźniała mi się miesiączka, poprzedni lekarz zapisał mi tylko jakieś tabletki, ten do którego poszłam zrobił mi cytologię i wszystkie niezbędne badania, okazało się że mam CIN 2b , i muszę mieć zabieg, w środku lipca miałam zabieg usunięcia części pochwowej szyjki macicy , później na kontroli lekarz powiedział że wszystko się ładnie zagoiło, a dziś odebrałam moje wyniki z badań histopatologicznych .
Chciałabym aby ktoś pomógł mi to rozszyfrować, ponieważ kolejną wizytę u mojego lekarza mam dopiero za miesiąc...
Oto treść wyniku :

Rozpoznanie kliniczne:
Dysplasia colli uteri Cin2

Rozpoznanie histopatologiczne :
29652- 29659
Conus colli uteri cum dysplasia mediorci gradu ( cervical intraepithelial neoplasia 2/high-grade squamous intraephelial lesion) in epithelo plano praecipue zonae transformations ostii externi canalis cervicalis et cum tegmentatione glanduarum endocervicalium.
Wszystkie linie odcięcia stożka szyjki macicy są wolne od zmian dysplastycznych.


Bardzo proszę o pomoc , a dodam tylko że mam 23 lata i lekarz podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników, czy po tych wszystkich ' przebojach' będę mogła mieć dzieci ??
__________________
Na pewno gdzieś za rogiem
Jest ktoś, dla kogo Bogiem się staniesz
I kto Ciebie śnił tylko dla siebie

henie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 11:51:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.