Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-05, 10:29   #1
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Exclamation

Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę


Dziewczyny, znacie może jakąś fajną publikacje dla przyszłych tatusiów? Wszędzie jest masa poradników dla kobiet, a ja chciałabym taka specjalnie dla panów. Takie męskie kompendium, w którym by było napisane i wytłumaczone co sie dzieje w czasie ciaży z kobietą, jak jej pomóc, jak sie zachować, jak przygotować się na przyjęcie dziecka i dlaczego rola tatusia jest taka ważna. Niestety jakoś nie mogę na nic trafić. Na razie szukam tylko w necie, ale chcę skoczyć też do Empiku. Podejrzewam jednak, że znajdę tam w większosci poradniki dla kobiet.

Szkoda wielka, że takie publikacje dla ojców nie sa aż tak popularne. Gdy wpisałam w wyszukiwarke Empiku "ojcostwo" to wyszła mi książka "Alimenty i ojcostwo", super co?

Czy naprawdę nie ma żadnej książki dla przyszłych tatusiów, tak by mogli bardziej zrozumieć co zachodzi w ich życiu i jak stawic czoło różnych problemom?
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:41   #2
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Sama sobie odpowiem hehe... znalazłam jedną ksiażke, która może być ciekawa --> http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/490739
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:47   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

to taki prezent w trosce o własny interes, ale dobrze dobrze ja szukałam ksiązki kulinarnej dla facetów... kiedys gdzies widziałam taka w czerwonej okładce i z facetem w fartuszku... ale nie wiem gdzie jej szukac teraz
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 10:58   #4
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

hehe... no bo własnie taki jest plan, że to tak dla niego ale też dla mnie. Rozszyfrowałaś mnie hihi

Przeglądam sobie co tam mają w Merlinie i jest nieco więcej niż w Empiku, ale nadal nie za wiele. Ci faceci to są biedni, nikt o nich nie myśli, natomiast my mamy setki ksiazek, które nam tłoczą różne bzdury do głowy i czytamy czytamy i czytamy...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 11:03   #5
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

O, mam jeszcze jedną
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/374001
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 11:10   #6
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Cytat:
Napisane przez Shemreolin Pokaż wiadomość
ja mam tego autroa książkę "Twoja ciąża od A do Z", bardzo rzeczowa, uporządkowana, więc może i ta dla tatusiów będzie ok...
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 11:11   #7
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Shem, jest taka ksiązka Leszka Talki, tego od felietonów w Wyborczej, ale tytułu nie pamiętam. Gdzieś czytałam, że bardzo fajna i mądra. Taki poradnik na wesoło.

PS. Dorwałaś już "Zapiski stanu poważnego" Moniki Szwaji? To też coś na temat, tylko dla Ciebie

PS 2. ooo juz mam - "Dziecko dla początkujących" http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/385128
heh, recenzje ma świetne, może sama kupie, tak na wszelki wypadek
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2006-12-05 o 11:14 Powód: dopisek
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-05, 11:19   #8
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Mar_go, ja właśnie czytam "Zapiski stanu poważnego". Babcia mi kazała przeczytać hihihi nawet mam ją ze sobą dzisiaj w pracy żebym mogła czytać w tramwaju.

Dzięki za propozycje!
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 13:52   #9
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Shem jeśli to ma być tak na wesoło to ja zdecydowanie proponuje ksiązke L.Talko"dziecko dla poczatkujących" sama ją ostatnio czytałam i moge polecić jak najbardziej. Śmiesznie, wesoło i przyjemnie się czyta, ale ta ksiązka to nie jest zaden powazny poradnik... to znacznie coś innego, lepszego i życiowego
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 15:24   #10
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Kupiłam ksiazkę Talko, ale na razie to wystarczy, bo to jest już o dziecku, amy na razie jesteśmy na poczatku ciaży, więc nie jest nam potrzebny żaden większy poradnik.

Kupiłam też "Jak opiekować sie kobietą w ciąży" Reissa oraz"Ciąża - Poradnik dla przyszłych ojców" Glade B. Curtisa. To w zasadzie podobne ksiażki, aczkolwiek ta pierwsza jest bardziej treściwa na zasadzie Problem - Rozwiazanie, a druga ma więcej treści. Stwierdziłam, że na razie to wystarczy, bo przecież Łukasz sam może sie w tej ciąży czuć zagubiony, nie wie co ja przechodzę i tez pewnie momentami nie będzie wiedział jak sie zachować. No i teraz będzie mógł mieć taką ściągę w domu.

A potem, jak już ciaża będzie zaawansowana to znajdziemy jakis poradnik o wychowywaniu dzieci. Namówię tez Łukasza do szkoły rodzenia, chociaż ja będę mieć cc, to i tak w tej szkole nie uczy sie tylko przeć, ale i wszystkich innych rzeczy, np. jak opiekować sie dzieckiem czy karmić piersią. Na pewno sie nam to przyda...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 11:43   #11
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Cytat:
Napisane przez Shemreolin Pokaż wiadomość
Kupiłam ksiazkę Talko, ale na razie to wystarczy, bo to jest już o dziecku, amy na razie jesteśmy na poczatku ciaży, więc nie jest nam potrzebny żaden większy poradnik.

Kupiłam też "Jak opiekować sie kobietą w ciąży" Reissa oraz"Ciąża - Poradnik dla przyszłych ojców" Glade B. Curtisa. To w zasadzie podobne ksiażki, aczkolwiek ta pierwsza jest bardziej treściwa na zasadzie Problem - Rozwiazanie, a druga ma więcej treści. Stwierdziłam, że na razie to wystarczy, bo przecież Łukasz sam może sie w tej ciąży czuć zagubiony, nie wie co ja przechodzę i tez pewnie momentami nie będzie wiedział jak sie zachować. No i teraz będzie mógł mieć taką ściągę w domu.

A potem, jak już ciaża będzie zaawansowana to znajdziemy jakis poradnik o wychowywaniu dzieci. Namówię tez Łukasza do szkoły rodzenia, chociaż ja będę mieć cc, to i tak w tej szkole nie uczy sie tylko przeć, ale i wszystkich innych rzeczy, np. jak opiekować sie dzieckiem czy karmić piersią. Na pewno sie nam to przyda...
Shem kiedys był temat czy mając cc warto chodzic do szkoły rodzenia.

Co zaś tyczy sie wszelkich poradników to wierz mi, ze jak dzidzius przyjdzie na świat to te wszystkie poradniki na nic się zdają, bo przy wychowywaniu dziecka teoria jest bardzo daleka od praktyki.
Zreszta jak poczytasz ksiazke Talko to sama zobaczysz co on pisze o poradnikach
No ale do poczytania poradniki to się nadają, z zastosowaniem juz gorzej.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 21:05   #12
asnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 28
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Mogę polecić niewielką podręczną książkę dla faceta pt"Gdy stajesz się tatą. Pierwsze miesiące ojcostwa" aut. Mikael Micucci. Kupilam ją w empiku.
Książka jest o tyle fajna, że swą wielkością nie przerazi przyszlego ojca, jest napisana przez faceta, ktory odpowiada na pytania jakie sam kiedys sobie zadawał i jest stworzona na podstawie jego strony internetowej, na ktorej dyskutowali inni ojcowie dzieląc sie swoimi przemysleniami.
Mojemu męzowi sie spodobała, jest takim podręcznym kompendium podstawowej wiedzy nt ciązy, porodu i pierwszych chwil z dzieckiem.
asnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 21:01   #13
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Ratunku jestem tatą -Leszka Talki. Ale uprzedzam, mój mąż dostał ją w właśnie w prezencie ode mnie i lekko się zdenerwował tym co przeczytał. A sama prawda tam była.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 21:35   #14
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Ratunku jestem tatą -Leszka Talki. Ale uprzedzam, mój mąż dostał ją w właśnie w prezencie ode mnie i lekko się zdenerwował tym co przeczytał. A sama prawda tam była.
O matko A co tam jest napisane? Bo ja też kupiłam tę książkę mężowi (na urodziny), teraz czekam na przesyłkę z Polski.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 08:12   #15
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Książka o ojcostwie dla przyszłego taty na Gwiazdkę

Cytat:
Napisane przez Shemreolin Pokaż wiadomość
prosty jezyk, nie za dluga. Tz przeczytal,ale wiekszego WOW nie bylo
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.