Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: --
- 0 0%
- 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-07, 16:07   #1
Punisher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6

Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2


WITAM serdeczniepisze w imieniu mojej dziewczyny Zastanawiamy sie wspólnie co może być przyczyną spóźniającej sie miesiączki miała ona wystąpić planowo 3 listopada, a jej nadal nie ma A najbardziej sie obawiamy bólu w okolicy jej żołądka i nie znamy jej przyczyny i chciałbym zasięgnąć opinii lekarza. Co należy dodać to, to że miesiąc temu odłożyła tabletki MERCILON po dwu miesięcznego brania. Czy powiniśmy sie czegoś obawiać? jesli tak to czego? a może jej zdrowie jest narażone ? prosze o pomoc ( sporo rozmawiam z dziewczyną i przed sobą nie mamy tajemnic stąd taka wiedza moja na temat jej stanu zdrowia) proszę o szybko odp z góry dziękuje pozdrawiam
Punisher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 16:51   #2
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Po odstawieniu pigułek miesiączki mogą być nieregularne przez jakiś czas.Co do bólów brzucha to mogą być one spowodowane np. stresem, to wyjasniałoby także opóżnianie miesiączki. Ciężko mi coś więcej doradzić, najlepiej byłby wybrać się do lekarza. pozdrawiam
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 16:53   #3
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Popieram pomysł z wizytą u lekarza, forum tego na pewno nie zastąpi.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-07, 21:36   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Nieregularne miesiączki po odstawieniu tabletek - bardzo często się to zdarza. Ból w dolnej części brzucha może być związany ze zbliżającą się miesiączką lub wywołany stresem, że jej nie ma. Ciąża to to raczej nie jest, bo inne objawy byłyby bardziej widoczne na początku. Nie ma się czego obawiać, to raczej nic poważnego - idźcie do lekarza, na uregulowanie cyklu można tez pozażywac witaminę E, może ona przyśpieszyć taki spóźniony okres (jeśli nie jest to spowodowane żadnym schorzeniem, co powinien sprawdzić jednak lekarz). Ja miałam tak dwa razy po odstawieni tabletek - trzeci czy czwarty okres z rzędu spóźniał się jeszcze bardziej niż zwykle, ale lekarz nic specjalnego nie znalazł, ot, takie "naturalne" rozregulowanie, zresztą przed pierwszymi tabletkami miałam tak zawsze: a to o tydzień później, a to o parę dni za wcześnie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 07:53   #5
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Chciałem zwrócić uwagę, że to jest forum dyskusyjne a nie "wirtualny lekarz"

Można przez 9 miesięcy snuć wątek i pisać:
Dziewczyna jest w ciąży lub nie jest. Ma chory żołądek lub nie.
A może ma zaburzenia cyklu. Albo nic z tych rzeczy. Albo jeszcze co innego.
Czasami przed napisaniem postu z góry samemu można się domyśleć jaka będzie odpowiedź.
Na niektóre pytania da się odpowiedzieć, redagując odpowiedź, która "pasuje"
do podobnych problemów, ale niekiedy pytanie jest postawione tak konkretnie a jednocześnie podanych jest tak mało informacji, że aby prawidłowo odpowiedzieć, trzeba byłoby chyba mieć szklaną kulę i różdżkę (chyba dobrze napisałem to trudne słowo??)

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 08:01   #6
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Chciałem zwrócić uwagę, że to jest forum dyskusyjne a nie "wirtualny lekarz"
Panie Doktorze, trafił Pan w samo sedno! To zdanie powinno być umieszczone na forum, tak żeby było widoczne dla wszystkich oczekujących postawienia diagnozy na podstawie jednego postu.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 16:58   #7
Punisher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

hmm Bardzo serdecznie dziekuje za tak szybką odpowiedź na dreczące mnie pytanie, szczerze powiedziawszy sam osobiscie radziłem mojej dziewczynie aby poszła do lekarza ale ona sie czegoś boi obiecała mi że w przyszłym tygodniu jesli ten stan bedzie sie utrzymywał to osobiście do lekarza zaglądnie. Bardzo dziekuje wszystkim którzy odp i obiecuje że napisze jesli ta historia się zakończy szczęśliwie pozdrawiam Paweł

PS: Przepraszam pana Doktora że zarzuciłem moze i bezmyślnie postem, ale byłem troszeczkę przerażony jej stanem zdrowia a ona nie chciała słuchać o lekarzu a potrzebowałem jakis konkretnych informacji na ten temat wiec jeszcze raz przepraszam i serdecznie pozdrawiam i na przyszłość postaram sie dokładnie przejrzeć już istniejące posty ...
Punisher jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 20:55   #8
Lolka102
Raczkowanie
 
Avatar Lolka102
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 206
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Witaj,
przede wszystkim:
1) niech się dziewczyna nie stresuje - stres zwykle opóźnia termin miesiączki
2) po odstawieniu pigułek cykle mogą być nieregularne i to jest normalne - trzeba dać czas organizmowi na "przestawienie się"
3) ja bym nie radziła iść do lekarza tak szybko. Nawet gdyby to była ciąża to jest za wcześnie na to by było coś widać na usg lub by macica była na tyle powiększona żeby móc na 100% coś Wam powiedzieć. Więc moim zdaniem wizyta u lekarza tak wcześnie to tylko strata kasy.
4) MOja rada - jeżeli boicie się, że to ciąża to polecam kupienie w aptece testu ciążowego (robi się go z porannego moczu) - taki test wykrywa ciążę już w okolicach spodziewanej miesiączki. Największą renomą cieszą się testy o nazwie Quick Vue (takie z bobasem na pudełeczku) - są uważane za najczulsze i najszybciej wykrywają ciążę (choć inne też są ok). Koszt testu to nie więcej niż 15zł.
Mam nadzieję że szybko wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam
Lolka102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 10:25   #9
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

lolkanie wprowadzaj chlopaka w blad nie wazne czy to ciaza czy nie powinna pojsc dolekarza i to wyjasnic jak najszybciej bo moze byc wieleprzyczyn tego a co do usg topragne cie uswiadomic ze usg dopochwowe potrafi wykryc ciaze juz w 1-2 tyg ciazy bo widzi dokladnie jajeczko wiec nie pisz czegos niezgodnego z prawda jesli nie masz pewnosci moja ciaze przez usg dopochwowe wykryto wlasnie w 2 tyg ciazy a pzoatym ciaze mozna stwierdzic nie tylko przea badanie ginekologiczne i usg ale takze przez hcg we wkrwi wiec nie siej zametu jesli mozesz. A przy bolach brzucha jest wskazany bo moze to byc cos niebezpiecznego albo calkiem niegroznego nie nalezy nigdy tego bagatelizowac
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-09, 12:26   #10
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: Moja dziewczyna ma bóle poniżej żołądka i spóżnia sie okres!!

Cytat:
Napisane przez Lolka102
3) ja bym nie radziła iść do lekarza tak szybko. Nawet gdyby to była ciąża to jest za wcześnie na to by było coś widać na usg lub by macica była na tyle powiększona żeby móc na 100% coś Wam powiedzieć. Więc moim zdaniem wizyta u lekarza tak wcześnie to tylko strata kasy.
a jeżeli to coś poważnego? nie ma co z wlekać z pójściem do lekarza i im wcześniej tym lepiej.
strata kasy????
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 22:27   #11
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Unhappy dziwna miesiaczka-moge byc w ciazy??:(

ostatnio jak zwykle mnie zsypalo na miesiaczke,myslalm ze dostane za pare dni a tu nagle dostalam boli brzucha,slabo sie czulam ,ciaglo mnie na wymioty,malo jadlam bo nie dalam rady.pozniej mialam jeden dzien plamien sluz mialam bialy ale zluszczane endomedrium(czy jakos tak tak mi kolezanka powiedziala ze sie tak nazywa ponoc) mialo barwe brazowa,bolal mnie brzuch nie moglam tez spac przez kilka dni po czym nastepnego dnia dostalam miesiaczke,po 2 dniach zuwarzylam ze mam wieksze sutki takie jakby napuchniete(nie wiem czy to przez miesiaczke bo nie zauwazylam tego wczesniej,zebym tak miala)
ejejku pomozcie mi bo warjuje nie wiem czy isc do ginekologa w sumei kolezanka mnie namawia bo ejszcze nie bylam nigdy bo nic sie nie dzialo ze mna.i jakie sa pierwsze takie powazne objawy ciazy wiem ze byl wczesniej pewnie taki post ale napiszcie mi tu co nie co o tym ok.co myslicie i w ogole.moge byc w ciazy tak apropo's??
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 22:53   #12
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: dziwna miesiaczka-moge byc w ciazy??:(

opcje:
*test z apteki
*badanie krwi
*ginekolog [jeśli nie pomoże, to napewno nie zaszkodzi]

nie wiem czy możesz być w ciąży, zalezy od tego czy współżyłaś, jeśli nie- nie masz się czego obawiac [wybacz, ale nie wiemy kiedy współżyłaś (ewentualne zapłodnienie), czy miałaś dni płodne, czy też nie, no i czy doszło do zapłodnienia, a objawy 'ciąży' mogą też być objawami chorby [przeziębienie, grypa, itd] więc warto kupić test, lub wybrać się do gionekologa ]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 23:03   #13
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: dziwna miesiaczka-moge byc w ciazy??:(

jej dziki za pomoc chyba kupie ten test dla pewnosci.a jesli chodzi o kochanie sie to tak wspolzylam.no nic zobacze w czwartek kupie i sprawdze.dzieki
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 23:09   #14
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: dziwna miesiaczka-moge byc w ciazy??:(

nie ma za co bo zbytnio nie pomogłam, no ale nie mogę tego stwierdzić przez neta

i trzymam kciuki żeby było tak jak tego chcesz
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 14:16   #15
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: dziwna miesiaczka-moge byc w ciazy??:(

ja znam dużo dziewczyn które mają takie objawy przed okresem. sama tak miałam (teraz sie unormowało bo biore tabletki anty). zawsze sfyki,oboloałe piersi, powiększone sutki, bóle brzucha już 3 dni przed okresem, czasem nawet nudności i wyższa temperatura podczas.

ale jak już wspomniała kasia wizyta u ginekologa wskazana. nawet jak pojawi sie prawidłowa miesiączka. ginekolog nie jste tylko żeby stwierdzać ciąże.

jeśli to nie ciąza to nie zmienia faktu że reakcje twojego organizmu są conajmniej nieprawidłowe.

pozdrawiam
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 15:36   #16
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Exclamation pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

....chciałam sie podzielić tym co czuję...
bardzo chciałabym być w ciąży, 10 m-cy temu poroniłam w 5 tyg potem przeszlam usunięcie mięśniaka, właściwie od 2 miesiąca zaczełiśmy starania...Wiem że może jest za szybko żeby spodziewac sie upragnionej ciazy ale w tym miesiacu jakos nie moge sie tego doczekac...zrobilam dzisiaj rano test plytkowy i wyszedl pozytywny...
Mam sie cieszyc?.eh...dzis troszke poplamilam...chyba zbliza sie okres...a moze plami sie na poczatku ciazy rowniez?..prosze napiszcie mi jesli wiecie cos na ten temat???

gosia
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 15:41   #17
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

slyszalam, ze na poczatku zdarzaja sie takie niby "okresy"... w kazdym wypadku udalabym sie na Twoim miejscu do lekarza. Ja naleze do starajacych sie o dzidzie wiec w tej kwestii rada z doswiadczenia niestety nie jestem w stanie sluzyc. Zycze wiele szczescia. Daj znac po wizycie u lekarza..
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 15:43   #18
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

dzieki emurulez77....tez slyszlaam o takich przypadkach...oczywiscie udam do lekarza ale chyba wstrzymam sie jeszcze do soboty - bo wtedy przypada mi termin okresu...eh
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 15:45   #19
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Przedmówczyni ma rację, na poczatku ciąży zdarzają się plamienia, a nawet "okresy" Idź do gina, a ja trzymam kciuki za dzidziusia
mech jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 15:52   #20
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

ale posluchaj mech....czekac do soboty czy juz jutro isc??..bo w sobote mam termin okresu ..
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 15:58   #21
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1975
ale posluchaj mech....czekac do soboty czy juz jutro isc??..bo w sobote mam termin okresu ..
Wiesz co... ja bym poszła od razu. Przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze od razu będziesz wiedziała czy test nie "skłamał" i czy jesteś w ciąży. A po drugie, nawet, jeśli dostaniesz w sobotę krwawienie to nie będziesz wiedzieć czy to "prawdziwy" okres.
A powtarzałaś test? Czy robiłaś tylko raz? Zanim zdecydujesz się iść możesz jeszcze jutro rano go powtórzyć.
mech jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 16:01   #22
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

zrobilam tylko dzisiaj...bo jakos tak od 2 tyg czuje sie napeczniala...ale nie wiem czy to podswiadomie ze tak oczekuje ciazy ...czy ze faktycznie cos sie dzieje z moim organizmem...
masz racje...jutro z rana powtorze..jesli nie dostane okresu oczywiscie :-( i zaraz potem skontaktuje sie z lekarzem...

lece do domu...
odezwe sie pozniej...dzieki
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 16:09   #23
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Trzymaj się Gosiaczku
mech jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 12:16   #24
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

dziewczynki,
dzis zrobila test ponownie rano....znowu dwie krechy!!!!! dwie wyraziste krechy!!!!!!....dzwonilam juz mojego gina ale nie odbieral...moze jest na jakims zabiegu albo co....po poludniu zadzwonie jeszcze raz.....
jak narazie nie plamie dzis...wczoraj byla tylko jedna plamka...
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 13:00   #25
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Świetnie!
mech jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 15:30   #26
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

jak już wrócisz od lekarza, to koniecznie dawaj znać! i żadnego okresu nie będzie. zobaczysz
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 15:45   #27
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Trzymam kciuki Gosiu!!!!!
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 15:55   #28
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Dwa testy i oba pozytywne. Wygląda na to, że wszystko się zaczęło dobrze. Czekamy na kolejne wiadomości i trzymamy kciuki za Ciebie i dzieciaczka
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 16:46   #29
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

Gratulacje
A lekarzowi powiedz, żeby już kartę ciąży ci szykował
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-20, 19:05   #30
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: pozytywny test ciążowy na 3 dni przed spodziewną miesiączką

dzieki dziewczynki za te slowa...
Dzwonilam do mojego gina...niestety jest teraz na urlopie i nie ma w w-wie :-(...bedzie dopiero po 1 lutym...caly tydzien....ale powiedzial zebym brala profilaktycznie duphaston ( z uwagi ze pol roku temu poronilam, choc do dzis nie wiadomo czemu eh)...
czy ktoras z was brala duphaston od pierwszych dni...????
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.