Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-31, 09:03   #421
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

inaczej jej nie zdobedziesz, niz na recepte.
Ona jest bardzo dobra na wszelakie plamy, łuszczące sie miejsca itp, co prawda jest tłusta i wchłania sie niemilosiernie długi, ale jakie efekty
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:06   #422
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Wróciłam od dermatologa przed godziną ze zdiagnozowanym ŁZS. Zaczęłam grzebać w internecie i moje objawy mi do ŁZS nie bardzo pasują, bo:
1. łuszczę się na szyji i przy uszach, a nie tak jak to opisuje się w objawach ŁZS (choć na szyji są to okrągłe, czerwone łuszczące się plamy, które swędzą jak diabli...)
2. łupież miewam czasami, ale wynikający raczej z niedopasowanych szamponów
3. włosy w sumie nie wypadają jakoś nadmiernie
4. łuszczy mi sie skóra... w okolicach oczu, ale to przypisuję alergii raczej....

Kazano mi smarowac się Locoidem, clotrimazolem i natłuszczać.

Będę stosowac, ale jednocześnie zastanawima się czy nie wybrac się do innego dermatologa w celu zweryfikowania diagnozy...

Mam Locoid, tlyko że wpłynie - mi bardzo pomaga.

Aha, ŁZS może byc na szyi i za uszami - może być nawet w uszach (mój osobisty przypadek). Może być tez w skrzydełkach nosa i dookoła ust.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:13   #423
kam
Przyczajenie
 
Avatar kam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez kamabol Pokaż wiadomość
Kam, trudno powiedzieć, czy twoja pielęgnacja jest odpowiednia. Jak się czyta, to trochę tego używasz. O ile pamiętam, to Sudocrem i Tormientiol są gęste, ciężkie, trudno je zmyć. A leki trzeba znywać. Twoja skóra trochę musi się napracować. Nawet zdrowa skóra wytrzymuje jedynie 2 kremy (na dzień i na noc) i to nie zawsze. Przy tłustej nie poleca sie używania ciężkich odżywczych kremów na noc, żeby nie zatykać porów. Czy te dwa różne kremy Iwostinu nie wykluczają się? Odpowiedź da ci twoja skóra, przyjrzyj się, jak reaguje na kosmetyki. Może lejpiej kupić jakiś dobry krem do cery mieszanej zamiast radykalne kremy do suchej i tłustej?
hmm kremu z Iwostinu nawilżającego na noc używam od dawna i do tego te moje mazidła na miejsca punktowe,a na dzień sama nie wiem jakiego kremu powinnam używać :/ niegdyś zadowolona byłam z Lirene Matująco-nawilżający fakt używałam go w śladowych ilościach na dzień...ale ładnie wygladzał moją cere,natomiast po paru godzinach troche się błyszczałam teraz to już nie wiem czy mogę go używać,bo z połaczeniem toniku Nutrogena(jego zakup był pomyłką)wysuszał troche a potem znowu się świeciłam hmm a może powinnam uzywać kremów nawilżających tylko ??a jakie toniki,mleczka uzywacie? a jak jest u was z żelami niby nie wolno ich uzywać,bo trzeba je zmyć woda,dlatego sie wstrzymuje od ich uzywania boje sie o moje naczynka i wysuszanie.
Będe wdzięczna za rady
kam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:15   #424
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez kam Pokaż wiadomość
a jakie toniki,mleczka uzywacie?
mleczko physiogel i tylko to, żadnej wody nie uzywam
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:23   #425
kam
Przyczajenie
 
Avatar kam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

oooo ja po emulsji Cetaphil czuję,że moja skóra nie jest dobrze oczyszczona i brakuje mi jakiegoś toniku
Motylku a jakich kremów używasz??
kam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:28   #426
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
mleczko physiogel i tylko to, żadnej wody nie uzywam

Podonie jak u mnie. A potym tonik różnay Garniera albo Hydrance LRP.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:34   #427
kam
Przyczajenie
 
Avatar kam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

spróbuje nie używać wody tylko samo mleczko a po nim tonik i oczywiście kremik
kam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-02, 21:49   #428
Lebomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Wyślij wiadomość przez ICQ do Lebomi GG do Lebomi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hello ŁZS mam już tak długo, że brakuje mi palców u rąk aby policzyć ten czas...Leczyłem już to dosłownie wszystkim...Od normalnych maści, po sterydy i począwszy od polskich dermatologów poprzez niemieckich a obecnie angielskich...Jak na razie nic nie pomogło na tyle skutecznie, żeby można było mówić o całkowitym zaleczeniu. Jest jedna rzecz, którą jednak udało mi się wyeliminować całkowicie. Moja "przygoda" z ŁZS zaczęła się jednocześnie od ŁZS głowy oraz twarzy. I o ile z ŁZS twarzy walczę do dzisiaj to z ŁZS głowy nie mam problemów od prawie siedmiu lat. A pamiętam, że wyglądało to gorzej niż na twarzy. Do rzeczy, regularnie od siedmiu lat, dzień w dzień myję zawsze głowę szamponem Head&Shoulders Classic. Tylko dwa razy w czasie tego okresu zmieniałem szampon. Raz na Head&shoulders z miętą drugi raz na jakiś szampon przeciwłupieżowy Vichy. Za każdym razem po jakimś czasie używania tych szamponów problem ze skórą głowy wracał. Wtedy to wracałem do klasycznego Head&Shoulders i problem znikał To było jakiś czas temu. Teraz używam od kilku lat dzień w dzień tylko H&S classic i problemu nie ma!! Jeszcze tylko żeby ta twarz...
Przedwczoraj byłem u dermatologa i przypisał mi Daktarin maść i Fluconazole kapsułki. Wiadomo, wróciła jesień, załapałem przeziębienie i ŁZS zaatakował. Ciekawe czy to coś pomoże?
Pozdrawiam!
Lebomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:38   #429
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mam Locoid, tlyko że wpłynie - mi bardzo pomaga.

Aha, ŁZS może byc na szyi i za uszami - może być nawet w uszach (mój osobisty przypadek). Może być tez w skrzydełkach nosa i dookoła ust.
To się zmartwiłam teraz, bo może to rzeczywiście ŁZS, czego w pierwszej chwili w ogóle nie przyjełam do wiadomości...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:49   #430
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To się zmartwiłam teraz, bo może to rzeczywiście ŁZS, czego w pierwszej chwili w ogóle nie przyjełam do wiadomości...

No ja myślałam, ze mam alergię. Okazało się, że ŁZS. Teraz jest jesień, więc lekarze odnotowuja wzrost przypadków zachorowacn.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 11:00   #431
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
No ja myślałam, ze mam alergię. Okazało się, że ŁZS. Teraz jest jesień, więc lekarze odnotowuja wzrost przypadków zachorowacn.
Ja mam alergie, mnóstwo alergii skórnych (ostatnio doszła na konserwatny w jedzeniu i żadnych puszek, słoików, żadnego mięsa przetwarzanego, sama wiesz...), alergie wziewne i myślałam, że to tez jakaś alergia, az mi mój alergolog jak do niego weszłam powiedział, że nie wyglądam jak osoba z alergią, ale ŁZS i mam iść do dermatologa. Ale on to mówił o okolicach oczu też, a o ile wiem to ŁZS nie wystepuje w okolicach oczu?

A ostatnio wyskoczyły te plamy na szyi i przy uchu zaczęła mi się skóra babrać, poszłam do dermatologa, a on od drzwi, że to ŁZS... zalecił smarowanie Locoidem, który... w zasadzie na ulotce nie ma nic o ŁZS (AZS, alergie, cos tam jeszcze). I pomaga. Ogólnie.

Ale mam pewne problemy i wątpliwości, bo nie wiem w wyniku czego te "ataki" ŁZS miałyby występować - kiedyś mogłam się malowac i smarowac czym chciałam, a teraz kaput - praktycznie niczym, bo momentalnie mam reakcję. Mi osobiście to wygląda na alergię, ale ja nie znam ani przyczyn, ani objawów ŁZS, więc czuje się po prostu jask dziecko we mgle
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 20:30   #432
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Skoro mowa o Locoid, to mam pytanie. Informował Was lekarz przez jaki okres czasu można się tym najdłużej smarować? Ja zapomałam sie spytać, a stosuje to na podrażnienie skóry włosów po spirytusie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 08:00   #433
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Skoro mowa o Locoid, to mam pytanie. Informował Was lekarz przez jaki okres czasu można się tym najdłużej smarować? Ja zapomałam sie spytać, a stosuje to na podrażnienie skóry włosów po spirytusie
Mój alergolog i dermatolog zalecają smarowac "aż do ustapienia objawów" Co w praktyce oznacza smarowanie 5-6 dni, 3-4 dni przerwy i znowu hajda z Locoidem. Na ulotce jest napisane, że długotrwałe stosowanie nie jest zalecane, z swojego czasu inny dermatolog informował mnie, że max 7 dni można stosować... Tak więc... ja nie wiem.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 09:30   #434
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Skoro mowa o Locoid, to mam pytanie. Informował Was lekarz przez jaki okres czasu można się tym najdłużej smarować? Ja zapomałam sie spytać, a stosuje to na podrażnienie skóry włosów po spirytusie
Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mój alergolog i dermatolog zalecają smarowac "aż do ustapienia objawów" Co w praktyce oznacza smarowanie 5-6 dni, 3-4 dni przerwy i znowu hajda z Locoidem. Na ulotce jest napisane, że długotrwałe stosowanie nie jest zalecane, z swojego czasu inny dermatolog informował mnie, że max 7 dni można stosować... Tak więc... ja nie wiem.

Ja stosuję doraxnie. jak widze, że się pogarsza - to wtedy smaruję. Max 2-3 dni pod rząd. Zazwyczaj tyle mi wystarcza. A potem odstawiam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:24   #435
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Dzięki
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 18:22   #436
ila162
Raczkowanie
 
Avatar ila162
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do ila162
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ja też stosuje lacoid na ŁZS i parę razy posmaruje i pomaga. I muszę chyba wypróbować ten Head&Shoulders Classic bo co jakiś czas ŁZS na skórze głowy mi powraca, a chciałabym zapobiegać a nie leczyć
ila162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 19:11   #437
Lebomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Wyślij wiadomość przez ICQ do Lebomi GG do Lebomi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Pisałem wyżej o tym, że ostatnio po wizycie u p. Dermatolog zacząłem stosować Fluconazole plus Daktarin maść. Jak wygląda to dzisiaj: Po dwóch dniach stosowania Daktarinu maść odstawiłem na bok. Skóra zrobiła się tak czerwona i tak piekła, że było to nie do zniesienia!!! Dodatkowo dostałem od p. Dermatolog receptę na pimecrolimus jeżeli nic nie będzie pomagać z zastrzeżeniem, że jest to droga maść i dlatego nie mam realizować recepty od razu. Przedwczoraj zakupiłem maść i zdążyłem posmarować się nią trzy razy i stwierdziłem, że data przydatności na opakowaniu to Lipiec 08!!! Oddałem dzisiaj ten kremik i czekam na dostawę nowego. Ogólnie po kilku dniach kuracji, choćby Fluconazole nie widzę żadnej poprawy.
Jak na razie największą przerwę w nawrocie zanotowałem po zażyciu trzy miesięcznej kuracji antybiotykiem Skid (minocyklina, dostępny w Niemczech) i po odstawieniu antybiotyku potraktowanie skóry twarzy szamponem. Niestety nie pamiętam nazwy szamponu ale wiem, że głównym składnikiem był ketokanazol ( nie był to Nizoral). 9 miesięcy totalnego szaleństwa! Jedzenie wszystkiego na co miałem ochotę
Lebomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 12:49   #438
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

U mnie też dermatolog rozpoznał Łzs :| Na szczęście nie mam problemów ze skóra glowy,moim problemem są czerwone krostki albo plamy pod nosem.Wcześniej stosowałam jakąś maść ze sterydami jednak Pani dermatolog powiedziała,że tej maści w ogóle nie powinno się stosować do twarzy :/ Przepisała mi metronidazol w żelu na dzień i sudocrem na noc.Moja skóra wcale nie wyglądała lepiej ... Pod nosem zaczeła się złuszczać.Ostatnio spróbowałam używać samego metronidazolu i chyba coś się poprawiło.Myślicie,że sudocrem może na mnie żle działać ? Czytałam na jakieś stronie o lekarstwach opinie osób,które używały sudocremu i były to w 99% same superlatywy.Jak myślicie zaprzestać stosowania sudocremu ? Czy może to kwestia czasu,bo leczenie trwa dopiero 6 dni ? Pomóżcie.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 12:58   #439
Lebomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Wyślij wiadomość przez ICQ do Lebomi GG do Lebomi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Ja po zastosowaniu Metronidazolu, miałem strasznie złuszczoną skórę i do tego czerwoną jak mak!!! Odstawiłem ją po kilku dniach i ratowałem się maścią Flexiderm. Podobnie zresztą miałem z Daktarinem. Tych maści to na pewno nie mogę używać. To pewnie Metronidazol tak działa na Ciebie.
Lebomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 13:19   #440
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Lebomi Pokaż wiadomość
Ja po zastosowaniu Metronidazolu, miałem strasznie złuszczoną skórę i do tego czerwoną jak mak!!! Odstawiłem ją po kilku dniach i ratowałem się maścią Flexiderm. Podobnie zresztą miałem z Daktarinem. Tych maści to na pewno nie mogę używać. To pewnie Metronidazol tak działa na Ciebie.
Hmmm ... to ja już nie wiem ... Może Metronidozal w kremie byłby lepszy ?
A co sądzicie o Sudocremie ?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 17:16   #441
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Słyszałam o kremie Nizoral,że podobno jest dobry.Wie ktoś może czy na receptę jest tańszy?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 00:31   #442
Lebomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Wyślij wiadomość przez ICQ do Lebomi GG do Lebomi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

A próbowałaś szamponu Nizoral? Jeśli Twoja skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do Ketokanazolu to Nizoral powinien Ci pomóc! Rozetrzyj małą ilość szamponu w dłoniach aż do uzyskania piany i nałóż ją na miejsca, w których masz ŁZS. Odczekaj 5 minut i zmyj dokładnie!! I tak 3-4 razy w tygodniu aż do ustąpienia zmian! Potem profilaktycznie raz w tygodniu. Szampon nie jest na receptę i można go kupić w małych szamponetkach więc chyba to nie będzie duży wydatek. Ok. 4 zł za 1 szamponetkę, która starcza na ok 5 myć. Powodzenia!
Lebomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 06:13   #443
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Lebomi Pokaż wiadomość
A próbowałaś szamponu Nizoral? Jeśli Twoja skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do Ketokanazolu to Nizoral powinien Ci pomóc! Rozetrzyj małą ilość szamponu w dłoniach aż do uzyskania piany i nałóż ją na miejsca, w których masz ŁZS. Odczekaj 5 minut i zmyj dokładnie!! I tak 3-4 razy w tygodniu aż do ustąpienia zmian! Potem profilaktycznie raz w tygodniu. Szampon nie jest na receptę i można go kupić w małych szamponetkach więc chyba to nie będzie duży wydatek. Ok. 4 zł za 1 szamponetkę, która starcza na ok 5 myć. Powodzenia!
Szampon na twarz ? Bo ze skórą głowy jest wszystko w porządku.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 16:29   #444
Lebomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Wyślij wiadomość przez ICQ do Lebomi GG do Lebomi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Szampon na twarz ? Bo ze skórą głowy jest wszystko w porządku.
Dokładnie! Szampon na twarz! Tak jak opisałem wcześniej. Jeśli skóra nie jest przyzwyczajona do Ketokanazolu to na pewno pomoże. To jest sposób, który polecił mi kiedyś dermatolog. Jeśli nie jesteś pewna czy powinnaś to zrobić to zdecyduj się na krem Nizoral. Podejrzewam, że składnik jest ten sam co w szamponie tylko w innej proporcji. Najgorsze co jest, to czekać aż coś samo się wyleczy. W przypadku ŁZS to jest niemożliwe. Tak jest przynajmniej w moim przypadku.
Po sześciu dniach kuracji Fluconazole, dwóch dniach używania pimecrolimusu oraz Flexiderm wszystko zaczyna wracać do normy. Mam nadzieję
Lebomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 17:37   #445
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

oooo chyba ja też spróbuje z tym nizoralem na twarz bo już nie mam pojęcia co mi pomoże nawet protopic na mnie nie zadziałał tak jak powinien kurcze ta choroba jest taka przybijająca czasem wydaje mi się że mam dwie choroby jedną skórną a drugą w głowie bo często z powodu tego co mam na twarzy unikam wychodzenia z domu, kontaktów ze znajomymi tak bym chciała zeby wkońcu mi coś pomogło pozdrawiam wszystkich
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 14:11   #446
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Lebomi Pokaż wiadomość
Dokładnie! Szampon na twarz! Tak jak opisałem wcześniej. Jeśli skóra nie jest przyzwyczajona do Ketokanazolu to na pewno pomoże. To jest sposób, który polecił mi kiedyś dermatolog. Jeśli nie jesteś pewna czy powinnaś to zrobić to zdecyduj się na krem Nizoral. Podejrzewam, że składnik jest ten sam co w szamponie tylko w innej proporcji. Najgorsze co jest, to czekać aż coś samo się wyleczy. W przypadku ŁZS to jest niemożliwe. Tak jest przynajmniej w moim przypadku.
Po sześciu dniach kuracji Fluconazole, dwóch dniach używania pimecrolimusu oraz Flexiderm wszystko zaczyna wracać do normy. Mam nadzieję
A po zmyciu szamponu posmarować czymś twarz czy nie ?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 01:03   #447
Lebomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 21
Wyślij wiadomość przez ICQ do Lebomi GG do Lebomi
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A po zmyciu szamponu posmarować czymś twarz czy nie ?
Hello, ja używam kremu La Roche-Posay Toleriane Riche. Bardzo neutralny krem ale za to bogaty jeśli chodzi o skład. Pozdrawiam
Po zastosowaniu kuracji, którą opisałem wyżej, problem z ŁZS zniknął.
__________________
...this place is not my destination...is just my experience
Lebomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 20:11   #448
venion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
łzs

Bardzo proszę o poradę,
Od 1,5roku, moja skóra głowy zaczęła się przetłuszczac. Zauważyłam też, że na skórze głowy wyczuwalne są tak jakby "ziarenka piasku", koloru przezroczysto-żółtego, mocno przytwierdzone do skóry.Często zdarza się, że zdrapując "to", wypada mi włos i na jego końcu dokładnie widac tą jakby "kuleczkę". Na początku myślałam, że jest to łupież tłusty i używałam przez pół roku różnych szamponów właśnie do łupieżu tłustego. Niestety zero rezultatów, nawet najmniejszych. Byłam u dwóch dermatologów, jedna pani stwierdziła, że ona niczego nie widzi, zbywając mnie tym samym, druga z kolei przepisała steryd do wcierania w skórę głowy( Elocom). Jednak uważam,że leczenie nie polega na wciskaniu sterydów. Robiłam też badanie mykologiczne, które nie wykazało obecności grzyba. Co to może byc? Czy jest to jakieś wzmożone wydzielanie łoju? Jak się tego pozbyc? Dodatkowo wypadają mi przy tym włosy. Martwię się, bo są już mocno przerzedzone. Proszę o poradę specjalisty, jak również wizażanki, które miały lub mają podobny preoblem.
venion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 08:20   #449
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez venion Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę,
Od 1,5roku, moja skóra głowy zaczęła się przetłuszczac. Zauważyłam też, że na skórze głowy wyczuwalne są tak jakby "ziarenka piasku", koloru przezroczysto-żółtego, mocno przytwierdzone do skóry.Często zdarza się, że zdrapując "to", wypada mi włos i na jego końcu dokładnie widac tą jakby "kuleczkę". Na początku myślałam, że jest to łupież tłusty i używałam przez pół roku różnych szamponów właśnie do łupieżu tłustego. Niestety zero rezultatów, nawet najmniejszych. Byłam u dwóch dermatologów, jedna pani stwierdziła, że ona niczego nie widzi, zbywając mnie tym samym, druga z kolei przepisała steryd do wcierania w skórę głowy( Elocom). Jednak uważam,że leczenie nie polega na wciskaniu sterydów. Robiłam też badanie mykologiczne, które nie wykazało obecności grzyba. Co to może byc? Czy jest to jakieś wzmożone wydzielanie łoju? Jak się tego pozbyc? Dodatkowo wypadają mi przy tym włosy. Martwię się, bo są już mocno przerzedzone. Proszę o poradę specjalisty, jak również wizażanki, które miały lub mają podobny preoblem.

To jest Łojotokowe Zapalenie skóri i niestety - najczęściej okazuje się że jedynei sterydy pomagają. mamy o tym schorzeni cały wątek nan dermatologii - skorzystaj z wyszukiwarki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 16:43   #450
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez venion Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę,
Od 1,5roku, moja skóra głowy zaczęła się przetłuszczac. Zauważyłam też, że na skórze głowy wyczuwalne są tak jakby "ziarenka piasku", koloru przezroczysto-żółtego, mocno przytwierdzone do skóry.Często zdarza się, że zdrapując "to", wypada mi włos i na jego końcu dokładnie widac tą jakby "kuleczkę". Na początku myślałam, że jest to łupież tłusty i używałam przez pół roku różnych szamponów właśnie do łupieżu tłustego. Niestety zero rezultatów, nawet najmniejszych. Byłam u dwóch dermatologów, jedna pani stwierdziła, że ona niczego nie widzi, zbywając mnie tym samym, druga z kolei przepisała steryd do wcierania w skórę głowy( Elocom). Jednak uważam,że leczenie nie polega na wciskaniu sterydów. Robiłam też badanie mykologiczne, które nie wykazało obecności grzyba. Co to może byc? Czy jest to jakieś wzmożone wydzielanie łoju? Jak się tego pozbyc? Dodatkowo wypadają mi przy tym włosy. Martwię się, bo są już mocno przerzedzone. Proszę o poradę specjalisty, jak również wizażanki, które miały lub mają podobny preoblem.
a próbowałaś czymś innym niż sterydami?

Ja Elocomu nigdy nawet nie wykupiłam, sądze że skoro są słabsze sterydy od niego to warto te słabsze stosować i one mi pomagają (np. Locoid) ale kilka razy tego uzylam bo za dużo się naczytałam później o skutkach ja miałam cos podobnego jak TY. Użyłam 4 dni pod rząd Locoid (chociaz lekarz mi przepisal Elocom) i już mam spokój od 3 misiecy nic się nie pojawia. Z wypadaniem wlosów jest roznie, mineło na jakiś mesiac, teraz znow wrociło, ale to już w małych ilościach.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.