Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-30, 19:11   #871
misk6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Tą druga maść mam brac przez 7 dni, taka niby kuracja tym lekiem. Pozniej wlasnie zastosuje sie chyba do smarowania tym Kerium DS rano i wieczorem, dermatolog powiedziala mi ze jest to nowosc i lekarze bardzo licza na ten krem poniewaz ma on jakis zamiennik sterydu i jest on bezpieczny dla skory i nie pozostawia efektow ubocznych, co za tym idzie mozna go dluzej stosowac. Jesli chodzi o tablteki to lykam takie cos jak "Visaxinum" jest to ogolnie przeciwko tradzikowi itd. lek, ale głownie sa ta witaminy ktore robia dobrze na cere. Biore jeszcze ogolny zestaw witamin ale moze wlasnie lepiej by bylo jakbym zamienil te ogolne witaminy (biore dlatego, ze mam nadzieje ze jakos pozytywnie wyplywaja na cere) na sam cynk. Poza tym mam jeszcze problem z punktowym tradzikiem (pojedyncze krosty, bolesne, trudne do zagojenia. Czesto zostaje po nich czerwony slad) Stosuje na niego Duac przepisany przez dermaologa. Powoduje u mnie dosc mocne podraznienie skory (zaczerwienionje place wokol krosty) uwzględniłem to u lekarza, na co odparl, ze jest to bardzo dobry zestaw i ze moze przepisac cos innego ale raczej nie bedzie to dzialac. Moze ktos mial podobny problem z tym lekiem i wie co stosowac na te podraznienia, lub jakis sposob na jego brak. Pozdrawiam serdecznie. I jeszcze takie pytanie po ilu dniach stosowania tego kremu zauwazyles/las jakis efekt?

Edytowane przez misk6666
Czas edycji: 2010-10-30 o 19:45
misk6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 07:13   #872
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez mystified Pokaż wiadomość
I jak? Krem dotarł? Lepiej?
hej, dotarł, próbki zamówiłam, narazie efektów nie widzę ale to za krótko, żeby się wypowiedzieć. mam kryzys łuszcząca skóra, burak i suchość. nałożyłam pierwszy lepszy filtr jaki mi został i wchłonął się do matu...taką mam susz na pyszczku
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 08:34   #873
Milllky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam wszystkich
na początku września tego roku po rozjaśnieniu włosow i zmianie szamponu na gliss kur obudziłam się z potwornym swędzeniem skóry głowy. Pojawiły się na niej ranki, ogromny łupież. Włosy związane w kitka były nie do zniesienia. Ale największy pech w tym był taki, że za 24h wyjeżdżałam do Włoch, gdzie, jak wiadomo, na opiekę dermatologa nie ma co liczyć
Jedynym lekarzem, do ktorego udało mi się dostać "na już" był internista, który stwierdził ostrą reakcję alergiczną, zapisał Diprosaliac i telfast 180. Z takim zaopatrzeniem pojechałam na 2 tyg do Włoch, fakt, stan skóry się pojawił, jednak włosy wypadały niemiłosiernie. Jedno przeczesanie moich włosów do łopatek i szczotka była pokryta grubą warstwą włosów. To było przerażające, tym bardziej, że nigdy w życiu nie miałam takich problemów.
Zaraz po powrocie udało mi się zarejestrować do dermatologa. I tu wyrok: łojotokowe zapalenie skóry (ranek już nie było, jednak łupież kosmiczny, wypadanie, a do tego świecąca się skóra twarzy, zwłaszcza czoła). Przepisano mi azitrox, na zmiany na twarzy duac żel (bardziej zmiany trądzikowe, choć mówił, że też mają swoją podstawę w tym zapaleniu skóry) oraz polecono mi szampon pirolam (który, nie powiem, zmiażdżył mnie ceną 30zł za 60ml).
Azitrox biorę już ponad miesiąc co tydzień po jednej tabletce, pirolam cały wykorzystany i... (tfu tfu) skóra zdrowa. Włosy nie wypadają, łupieżu zero, swędzenia nic, twarz się poprawiła.
Miałam lekkie obawy przejscia na jakiś drugi szampon, ale head&shoulders sprawdza się od dwóch tygodni i nic się nie dzieje.
Dodatkowo, jako że muszę zrezygnować z chemicznego farbowania z racji delikatnej skóry głowy, postanowiłam wrócić do naturalnego koloru ostatni raz używając farb. Obawiałam się, że wszystko znowu wróci, że mocno ją podrażnię, ale zaryzykowalam i ufff, nic się nie stało.

Także, ku mojemu zdziwieniu (bo naczytalam się sporo o tym, ze do końca tego zapalenia prawdopdoobnie nie można nawet wyleczyć), wszystko wróciło do normy.
Życzę wszystkim walczącym z tą nieprzyjemną chorobą szybkiego powrotu do zdrowia i duuużo cierpliwości.

Pozdrawiam Wizażanki
Milllky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 12:17   #874
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez misk6666 Pokaż wiadomość
Tą druga maść mam brac przez 7 dni, taka niby kuracja tym lekiem. Pozniej wlasnie zastosuje sie chyba do smarowania tym Kerium DS rano i wieczorem, dermatolog powiedziala mi ze jest to nowosc i lekarze bardzo licza na ten krem poniewaz ma on jakis zamiennik sterydu i jest on bezpieczny dla skory i nie pozostawia efektow ubocznych, co za tym idzie mozna go dluzej stosowac. Jesli chodzi o tablteki to lykam takie cos jak "Visaxinum" jest to ogolnie przeciwko tradzikowi itd. lek, ale głownie sa ta witaminy ktore robia dobrze na cere. Biore jeszcze ogolny zestaw witamin ale moze wlasnie lepiej by bylo jakbym zamienil te ogolne witaminy (biore dlatego, ze mam nadzieje ze jakos pozytywnie wyplywaja na cere) na sam cynk. Poza tym mam jeszcze problem z punktowym tradzikiem (pojedyncze krosty, bolesne, trudne do zagojenia. Czesto zostaje po nich czerwony slad) Stosuje na niego Duac przepisany przez dermaologa. Powoduje u mnie dosc mocne podraznienie skory (zaczerwienionje place wokol krosty) uwzględniłem to u lekarza, na co odparl, ze jest to bardzo dobry zestaw i ze moze przepisac cos innego ale raczej nie bedzie to dzialac. Moze ktos mial podobny problem z tym lekiem i wie co stosowac na te podraznienia, lub jakis sposob na jego brak. Pozdrawiam serdecznie. I jeszcze takie pytanie po ilu dniach stosowania tego kremu zauwazyles/las jakis efekt?
Już dawno nie stosuję tak mocnych kremów na twarzy, właśnie ze względu na podrażnienia. Ja na krosty stosuję kosmetyki z firmy neostrata, dobrze penetrują skórę i złuszczają, pomagają w opróżnieniu krosty. Ponadto ja zauważyłam, że ten krem Kerium bardzo ładnie leczy również krosty. Krem podziałał po 3 dniach używania kilka razy dziennie.
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 13:48   #875
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

a ja ten Kerium nakładam raz góra dwa razy dziennie...może dlatego nie ma efektu
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 10:10   #876
misk6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mysle, ze dwa razy dziennie powinno wystarczyc, mi ciezko jest az tak stwierdzic, bo uzywam na noc tej masci "Locoid" przez jeszcze 4 dni, wiec kremium smaruje sie głownie rano, badz jak moge to w dzien jeszcze raz (ale juz widze duzą poprawe, stan zapalny zniknal. Jest jeszcze troche rumien ale wiadomo,ze przez dwa-trzy dni nie bedzie od razu takiego szału, ponadto napisane jest w ulotce kremu, ze po stosowaniu 4 tyogdnie rano i wieczorem widac uderzający efekt, mam nadzieje ze tak bedzie, i ten krem stanie sie hitem na ta chorobe.) I mam takie pytanie, jak stosujez te kilka razy dziennie nawet, to za kazdym razem oczyszczasz twarz i dopiero nakladasz nowa warstwe?
misk6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 11:50   #877
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

a dziś wyczytałam o nowości SVR lysalpha active i już mnie kusi, żeby kupić i pewnie kupię ;-)
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 11:56   #878
misk6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mam jeszcze takie pytanie z innej beczki troche, uzywał ktos z was rozjasniaczy do skory? I moze powiedziec cos wiecej o tym, jaki to daje efekt itd.
misk6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 14:46   #879
EvaLuciferia
Raczkowanie
 
Avatar EvaLuciferia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 97
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hej! A ja mam pytanko: czy ktoś z was zna jakiś odpowiednik lub podobny krem do Physiogel'u? Przepisał mi go dermatolog z rok temu i jestem z niego całkiem zadowolona... no ale może jest coś podobnego w tańszej cenie?
__________________
EvaLuciferia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 09:45   #880
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
a dziś wyczytałam o nowości SVR lysalpha active i już mnie kusi, żeby kupić i pewnie kupię ;-)
Wypróbowałam, ale nie było zbyt spektakularnie, ponieważ glukonolakton ma inne działanie niż kwasy a tych w tymże kremie jest za mało w porównaniu do lysanel active, czyli poprzedniej wersji. Najlepiej zacząć od próbek.
Ja jestem obecnie zadowolona z Kerium DS, działa dobrze, ponadto szybciej znikają wypryski lub się wchłaniają zanim urosną na dobre. Dokupiłam tonik La Roche Effaclar z tej serii i na razie jest ok. Pani mi w aptece powiedziała ciekawostkę, są tabletki Inneov zawierające witaminę B8, biotynę oraz kultury bakterii na ŁZS właśnie. Mówiła, że kuracja 1, 2 miesięczna daje dobre efekty.
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 18:39   #881
misk6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez mystified Pokaż wiadomość
Wypróbowałam, ale nie było zbyt spektakularnie, ponieważ glukonolakton ma inne działanie niż kwasy a tych w tymże kremie jest za mało w porównaniu do lysanel active, czyli poprzedniej wersji. Najlepiej zacząć od próbek.
Ja jestem obecnie zadowolona z Kerium DS, działa dobrze, ponadto szybciej znikają wypryski lub się wchłaniają zanim urosną na dobre. Dokupiłam tonik La Roche Effaclar z tej serii i na razie jest ok. Pani mi w aptece powiedziała ciekawostkę, są tabletki Inneov zawierające witaminę B8, biotynę oraz kultury bakterii na ŁZS właśnie. Mówiła, że kuracja 1, 2 miesięczna daje dobre efekty.
Ale jak sie dokladnie nazywaja te tabletki? ;p bo jak tak patrzyłem w internecie to "Inneov" jest to chyba ogólna nazwa firmy na rozne przypadłości. A polecacie coś konkretnego do mycia twarzy na ŁZS? Bo ja od dermatologa mam przepisane takie cos jak "Phsiogel"

Edytowane przez misk6666
Czas edycji: 2010-11-04 o 18:40
misk6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 16:29   #882
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez misk6666 Pokaż wiadomość
Ale jak sie dokladnie nazywaja te tabletki? ;p bo jak tak patrzyłem w internecie to "Inneov" jest to chyba ogólna nazwa firmy na rozne przypadłości. A polecacie coś konkretnego do mycia twarzy na ŁZS? Bo ja od dermatologa mam przepisane takie cos jak "Phsiogel"
Galderma, Cetaphil, Emulsja do twarzy

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=12375&next=1

Mi dermatolog poleciła właśnie tą emulsję do mycia twarzy, kiedy stwierdziła ŁZS.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 09:52   #883
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Galderma, Cetaphil, Emulsja do twarzy

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=12375&next=1

Mi dermatolog poleciła właśnie tą emulsję do mycia twarzy, kiedy stwierdziła ŁZS.
http://www.dlazdrowia24.pl/index.php?id=2&pro=2602
To Inneov do uzupełnienie kuracji przeciwłupieżowej. Zawiera witaminę B8, biotynę i bakterie.
A jeśli chodzi o mycie, ja używam zamiast wody płyny miceralne, obecnie Biodermę Sebium i 2 razy w tygodniu robię peeling (peeling enzymatyczno-mechaniczny z tej samej serii, żel złuszczający Bioderma Sebium), żeby pozbyć się łuszczącego się naskórka.
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:08   #884
coffeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 53
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez mystified Pokaż wiadomość
http://www.dlazdrowia24.pl/index.php?id=2&pro=2602
To Inneov do uzupełnienie kuracji przeciwłupieżowej. Zawiera witaminę B8, biotynę i bakterie.
A jeśli chodzi o mycie, ja używam zamiast wody płyny miceralne, obecnie Biodermę Sebium i 2 razy w tygodniu robię peeling (peeling enzymatyczno-mechaniczny z tej samej serii, żel złuszczający Bioderma Sebium), żeby pozbyć się łuszczącego się naskórka.
dzieki za informacje?a czy dodatkowo wypadaja wam włosy od łojotoku?
coffeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:33   #885
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Przyczyn wypadania włosów zawsze jest wiele. Mi od problemów z testosteron wypadły kiedyś przy skroniach, ale teraz odrastają, wprawdzie jako puszek ale dobre i to Mi w sumie odkąd używam Garniera łojotok głowy nie sprawia problemów. Wprawdzie muszę myć włosy co dzień, bo szybko się przetłuszczają, ale to nic. Teraz na jesień zaczęły mi wypadać i nie jest to związane z łojotokiem, ale jeśli mocno ci dokucza, to niestety w chorych miejscach włosy mogą wypadać...
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 19:34   #886
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pityrosporum.htm
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 16:10   #887
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez mystified Pokaż wiadomość
zaraz biorę się za lekturę
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 19:42   #888
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

I jak tam u Was? Cisza jak makiem zasiał...

Ja jestem zadowolona z kremu, choć plamki się pojawiają wciąż. Krem leczy szybko wypryski. Mam teraz dwie uporczywe plamki koło ust. Triderm zapobiegł świądowi.
Na każdą część ciała stosuję co innego - ubaw...

U nas w Gdańsku jest dobra pani profesor, ma prywatny gabinet. Nie byłam u niej tyle lat, ale może nie zaszkodzi pójść. Może najwyższa pora wziąć coś doustnie, bo kremy, szampony tylko z zewnątrz działają... Męczy mnie to, odpowiedni szampon, inny krem na plecy i na twarz. Da się wytrzymać, gorzej, kiedy mam zajęcia, stres potęguje zaczerwienie i świąd...

Edytowane przez mystified
Czas edycji: 2010-11-21 o 19:44
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 18:41   #889
ddm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam
A jaki polecacie peeling enzymatyczny do użycia w domowych warunkach i przystępnej cenie?
ddm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 13:39   #890
histamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 55
Talking Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Z peelingów enzymatycznych polecam peeling z bromelainą - do kupienia czysta bromelaina w mazidłach. Peelingi na bazie bromelainy i papai sa najlepsze.

Przepis na peeling z bromelainą mojej roboty:
1. z jagurtem - 2 lyżeczki jogurtu naturalnego + szczypta czystej bromelainy, czymać około 5 min
2. z mlekiem - mleko w proszku - 3 łyżeczki mleka w proszku i wieksza szczypta bromelainy, po zmieszaniu zalać woda mineralną aby powstala gęsta papka i trzymac około 5 min

Ja moge polecic jeszcze peeling z aspiryny, w zalezności od tego jak użzyjemy może byc to peeling enzymatyczny, jesli zmyjemy maskę lub ziarnisty jesli zmywajac bedziemy trzec.
1. 4 aspiryny namaczamy kilkoma kropelkami wody mineralnej, potem dodajemy 2 lyzeczki jogurtu naturalnego i gotowe
2. 4 aspityny namaczamy woda i kladziemy papke na twarz.
Polecam 1sza metoda, gdyz jogurt naturalny utrzymuje odpowiednia kwasowosc maseczki co za tym idzie lepiej dziala aktywny skladnik ktorym jest kwas salicylowy

Ponadto moge polecic mocznik - dla mnie nei ma nic lepszego. Wygladza a jest tani, bardzo tani. Jesli nei mam czasu poprostu daję czubek lyżeczki i mieszam z pól łyżeczki wody mineralenj lub hydrolatu i nakladam na noc a twarz tam gdzie mam wysyp łojtokowego. Na poczatku uczucie ściągniecia potem jakas sucha matowa twarz, a rano gladka nawilzona buzia bez skórek. Ostatnio podczas podrozy, z nerowow strasznie mnei obsypało na nosie i miedzy brwiami na czole. Luszczaca zaczerwieniona skóra i cos czego nei bylo wczesniej - małe grudki podskórne. 2 dni z mocznikiem i juz 2 tygodnie spokoju. Polecam!

mocznik - okolo 3 zł w mazidłach
bromelaina - okolo 16 zł ale wystarcza na bardzoooo dlugo
aspiryna - w zaleznosci od apteki, ponizej 10 zl listek z 10 aspirynami
__________________
1.walka z ŁZS
2.walka z brzuszkiem
3.uczę się angola
4.uczę się hiszpana

I poszerzam moją wiedzę by za 2,5 roku móc być dobrym kosmetologiem i mazidłologiem

Edytowane przez histamina
Czas edycji: 2010-11-24 o 13:43 Powód: Zapomniałam podac cen
histamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 19:39   #891
Raven359
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam.

Mam pytanie czy ktoś probował zabiegów hydrokolonoterapi lub jakiegoś innego sposoby na oczyszczenie organizmu??

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Przeglądając w wolnej chwili internet przeczytałem ciekawy artykuł http://www.lysienie-wypadanie-wlosow...010-07-21.html
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym zwiazne.

Edytowane przez Raven359
Czas edycji: 2010-12-13 o 19:57
Raven359 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:33   #892
mystified
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Raven359 Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pytanie czy ktoś probował zabiegów hydrokolonoterapi lub jakiegoś innego sposoby na oczyszczenie organizmu??

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Przeglądając w wolnej chwili internet przeczytałem ciekawy artykuł http://www.lysienie-wypadanie-wlosow...010-07-21.html
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym zwiazne.
Osobiście nie, ale mój kuzyn korzysta z tej "terapii" co 2 lata ale pod kątem zespołu nadwrażliwego jelita. Średnio fajna terapia, nie przebiega w miły sposób. Sądzę, że jeśli ktoś nie ma poważnych problemów z układem pokarmowym powinien ograniczyć się do domowego sposobu oczyszczania organizmu, np. raz w roku 3-dniowa głodówka z piciem dużych ilości wody, żeby przeczyścić jelita, ograniczenie spożycia czerwonego mięsa, zwiększenie ilości warzyw w diecie.

Z innej paki, jak wasz ŁZS się miewa. Ja stosuję obecnie kosmetyki La Roche, krem Kerium i Duo, tonik. Nie narzekam, efekty są zadowalające, poza tym łykam Flukonazol już 3 tydzień. Ale powiem szczerze, do tej pory najlepszy był tonik Lysanel firmy SVR, choć kosmetyki La Roche ograniczają przetłuszczanie się buzi

Pozdrawiam świątecznie
mystified jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 22:51   #893
Hannix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cześć dziewczyny! Jestem nowa na forum, dlatego Witam wszystkich z wypiekami na twarzy obserwowałam Wasz wątek o łzs, wiele z Waszych rad próbowałam jednak większość kończyła się źle. Tak naprawdę byłam bardziej niż pewna, że mam łupież ( i tylko/aż to ) okazało się, że już nic nie pomaga na mój ,, łupież ''. Oczywiście poza chemiczną walką starałam się babcinych rad: ,, zakwaszona woda" z cytryną lub octem. Bez rezultatu !!
Byłam załamana,zawsze po jednym dniu nie mycia moje włosy wyglądały jakbym nie myła ich tydzień, ale nie to było najgorsze Najpotworniejsze było swędzenie dzień i noc Byłam tak załamana, że nie wychodziłam z domu, bo nie wiedziałam jak to zatrzymać. Najgorszym okropieństwem było to, że drapałam głowę przez sen i budziłam się z zakrwawioną poduszką ... Wstydziłam się wychodzić z domu, dlatego poprosiłam mamę o radę w aptece, dostałam Acknosan T. Bez entuzjazmu zaczęłam używać, pomogło !!! Maziałam przez ostanie 2 tygodnie, a efekty, przeraziły nawet mnie. Byłam w stanie nie myć głowy przez 5 dni !!! ( wcześniej bym zadrapała się na śmierć ) Nic mnie nie swędzi !! Łupież nie zniknął całkowicie, ale jest znaczna poprawa. Preparat kosztuje niecałe 10 zł. trafiłam na niego przypadkiem , może będzie także zbawienny dla jednej z Was. Mam taką nadzieję
Hannix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:56   #894
Raven359
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam!!
Mam pytanie jak wasza skóra reaguje na zime??
Raven359 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:18   #895
LaLaRe87
Rozeznanie
 
Avatar LaLaRe87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 822
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

witajcie kochani, jakiś czas temu dermatolog stwierdził u mnie łojotok, dlatego zakupiłam krem La Roche Posay KERIUM DS [ dawny PITYVAL ]. Aktualnie używam inny, bo to wcale nie łojotok, tylko trądzik różowaty, dlatego chętnie pozbędę się Kerium DS. Jeśli ktoś już go stosował, wie jak używać i chce odkupić za rozsądną cenę piszcie na priv szkoda, aby się zmarnował, a mam go spokojnie 98% w tubce.
__________________
zdrowie, fitness, Norwegia, smaczne jedzonko
instagram https://www.instagram.com/lalare_fit/


Moja Marcelinka
LaLaRe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 22:17   #896
nimo13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam, jestem nowy na forum. Leczę sie na łzs ok 5 lat. Wszelkich plam na twarzy pozbyłem się skutecznie myjąc twarz codziennie wieczorem żelem physiogel a nastepnie krem physiogel. (2 lata spokój)
Gorzej ze skórą głowy. Używałem wielu szamponów, pierwszy ze smołą i maść dermovate (steryd) Pomogło ale wróciło w innych miejscach głowy. Następnie selsun blu i diprosalic(steryd) i sytuacja się powtórzyła bardzo szybko. Za każdym razem nawrót jest większy.
W tej chwili już żadnych sterydów, nigdy więcej. Przeszedłem na dietę , zero słodyczy, a kiedys jadłem ich mnóstwo i chyba tu jest przyczyna(drożdze i zła flora w jelitach) Głowę myję codziennie naprzemian szamponami physiogel plus i vichy dercos z selenem na łupierz tłusty. Codziennie jem siemie lniane, płatki owsiane, warzywa, kasze, razowe pieczywo. Juz po tygodniu widzę poprawę.
Pozdrawiam i przepraszam za błędy
nimo13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:08   #897
Raven359
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mam pytanie jak długo stosowales produkty physiogel żeby zobaczyć poprawę?
Raven359 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:15   #898
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Physiogel polecam. Bardzo dobry krem. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć jak mając problemy z ŁZS możecie używać takich badziewnych szamponów jak H&S , Gliss kur lub innych drogeryjnych świństw napakowanych silikonami, które nawet u zdrowego człowieka wywołują napad swędzawki i łupieżu po 1-krotnym użyciu, a co mówiąc u kogoś z problemami. Polecam czytanie składów tego co kładziecie na łepek i buźkę, bo to jest podstawa.
Bez urazy. Wpadłam tylko na chwilkę i już spadam.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-01-27 o 17:17
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 08:33   #899
nimo13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Raven359 Pokaż wiadomość
Mam pytanie jak długo stosowales produkty physiogel żeby zobaczyć poprawę?
Witam, physiogel stosuję juz pare lat i z problemami na twarzy mam spokój. Efekt poprawy był szybko, jednak zacząłem go stosować po pierwszej wizycie z łzs u dermatologa i na twarz nigdy nie stosowałem sterydów, natomiast na skóre głowy już tak, czego teraz żałuję. Dlatego odradzam wszelkie specyfiki ze sterydami, nawrót i tak nastąpi a o wiele trudniej jest to potem zaleczyć. Pozdrawiam
nimo13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 12:58   #900
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

ja jestem załamana:-( totalnie. 3 tygodnie po odstawieniu tetralysalu powrót ŁZS :-( brevoxyl w pojedynke nie daje rady czuję się bezsilna wobec tej choroby
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.