lepiej codziennie czy dłużej??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-04, 18:27   #1
ciri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 46

lepiej codziennie czy dłużej???


Hej! Jak wiele z was stwierdzilam ze musze schudnąc przed latem Mam 17 lat, 162 cm i 51 kg. Dieta za bardzo mi nie idzie, chociaz staram sie odzywiac zdrowo. No i zaczelam biegac - idzie mi to ciezko narazie , ale zaczynam sie wprawiac. I wlasnie z tym wiaze sie moje pytanie - czy lepiej jest biegac codziennie krocej, czy rzadziej a dluzej. Moge biegac codziennie, wlasciwie lubie systematycznosc. Ale dluzej niz 20 minut narazie nie jestem w stanie Czy takie bieganie + basen raz w tygodniu + troche cwiczen typu brzuszki, przysiady, wystarczy zeby w miare szybko schudnac??
ciri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 11:01   #2
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

Nie mam pojecia z czego ty sie chcesz odchudzac przeciez jak na swoj wzrost masz idealną wage,ale biegac zawsze mozesz ,powinnas biegac co drugi dzien i te 20 min wystarczy z pewnoscią ,potem mozesz zwiekszyc do 30 min , i do tego jak mowisz basen wiec napewno shudniesz i to bardzo ładnie bo bieganie i basen pieknie zezbi ciało pozdrawiam pa.
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 22:27   #3
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

Tłuszcz zaczyna się spalać dopiero po 20, 30 minutach wysiłku..Więc coś dodaj do tych 20 minut biegu.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 21:02   #4
ciri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 46
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

hmm....wiec jak to jest, jesli cwiczy sie 20 minut, to tak jakby nie cwiczylo sie wcale??!!
ciri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 21:23   #5
Magilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 158
GG do Magilla
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

Najwyżej spalisz parę kalorii, ale właściwego spalania tłuszczu nie będzie. 20 min. to ja przeznaczam na rozgrzewkę przed właściwym treningiem.
Magilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 21:34   #6
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

Oj bez przesady, 20 min regularne tez da efekty, tylko dluzej trzeba bedzie na nie czekac. Ale lepiej 20 minut codziennie, niz 3h raz w miesiacu

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 22:30   #7
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

Ja biegam 3 razy w tygodniu po ok. 8 km. Po 4 km przerwa. Zajmuje mi to ok. 40 minut. Do tego staram się ćwiczyć regularnie, rano, pare ćwiczeń na uda i pośladki. I za każdym razem rano i po kąpieli smaruję się balsamem. Skóra naprawdę zyskuje utraconą jędrność.
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-11, 10:36   #8
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

Rzecz w tym, że troszkę późno się zorientowałaś, że wakację już tuż tuż. Nie stety, smieszną jest sprawa tzw. "sezonowych zawodników". Ale mniejsza z tym, 20 minut to stanowczo za mało, bo dopiero po 20 minutch zaczyna spalać się tłuszcz, także bieganie jak najbardziej ale conajmniej 40 minut, lekkim truchtem. Możesz biegać ze zmienna intensywnościa, pare minut szybko, pare minut wolnie. No i pamiętaj o dużej ilości wody. Uwierz mi, w tej dziedzinie jestem weteranem
Pozdrowienia i powodzenia
A tak w ogóle Twoja proporcje są ok
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 10:51   #9
ciri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 46
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

wcale nie zamierzam byc "sezonowym zawodnikiem", poprostu nigdy nie lubilam biegac, teraz nabralam na to ochoty i chce to kontynuowac. i niekoniecznie zeby schudnac ale dla zachowania kondycji zdrowia etc...
tak wlasnie myslalam ze 20 minut to za malo..ehh... ale mysle ze gdy troche wzmocnia mi sie miesnie bede w stanie biegac te 40 minut... najwazniejsze to wierzyc ze dam rade:P
ciri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 11:02   #10
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: lepiej codziennie czy dłużej???

namów jeszcze kogoś, im więcej tym lepiej, zawsze raźniej.. i czas szybko zleci..
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.