cefalsporyny a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 14:02   #1
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023

cefalsporyny a antykoncepcja


Mam problem.
Biorę antykoncepcję doustną. Jestem mocno chora i lekarka przepisała mi antybiotyk zawierający cefalosporynę (podobną do penicyliny).

Powiedziała, że nie będzie on wpływał na skuteczność pigułek. Wszędzie jednak widzę informację, że cefalosporyny obniżają skuteczność tabletek anty. W ulotce od moich napisane jest, że obniżają skuteczność "antybiotyki takie jak: penicyliny, tetracykliny, gryzeofulwina"- niby o cefalosporynach nie ma bezpośrednio, ale jednak są wymienione inne leki z grupy penicylin.

Czy jest tu jakaś wizażanka, która się zna i może jednoznacznie powiedzieć czy mój antybiotyk obniża skuteczność tabletek czy nie?
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 14:59   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: cefalsporyny a antykoncepcja

rada na przyszłość- to co lekarz mówi o interakcjach (zwłaszcza jeśli to nie ginekolog) to trzeba to sto razy sprawdzić.niestety lekarze nie mają pojęcia o interakcjach i mówię coś, mimo że nie mają wiedzy na ten temat/nie są tego pewni.


cefalosporyny i ich pochodne wchodzą w reakcję z antykoncepcja doustną, dlatego niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 15:40   #3
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: cefalsporyny a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
rada na przyszłość- to co lekarz mówi o interakcjach (zwłaszcza jeśli to nie ginekolog) to trzeba to sto razy sprawdzić.niestety lekarze nie mają pojęcia o interakcjach i mówię coś, mimo że nie mają wiedzy na ten temat/nie są tego pewni.


cefalosporyny i ich pochodne wchodzą w reakcję z antykoncepcja doustną, dlatego niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie.
Dlatego też pierwsze co zrobiłam jak już byłam w stanie robić cokolwiek to przejrzałam ulotki. Udało mi się też skontaktować telefonicznie z ginekologiem. Będę się dodatkowo zabezpieczała jakiś czas.

Niektóre dziewczyny na Wizażu śmiały się z moich paranoi tabletkowych ale ja tam wolę dmuchać na zimne.

Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 16:11   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: cefalsporyny a antykoncepcja

z antybiotykami nie ma żartów.niektórzy jednak nie biorą tego na powaznie lepiej się dodatkowo zabezpieczać niż martwić się potem o ewentualną ciążę.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 15:52   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: cefalsporyny a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
cefalosporyny i ich pochodne wchodzą w reakcję z antykoncepcja doustną, dlatego niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie.

A że skąd takie info, mogę spytać?

Jeśli Autorka ma napisane w ulotce, że penicyliny (to znaczy: naturalne, syntetyczne, aminopenicyliny, amidynopenicyliny, karboksypenicyliny, ureidopenicyliny, piperazylopenicyliny i temocylina), tetracykliny (czyli: tetracykliny właściwe i glicylocykliny) i gryzeofulwina (która jest antybiotykiem p/grzybciczym), to znaczy, że te i tyle.
Cefalosporyny nie są pochodną penicyliny, należa do 1 grupy antybiotyków - beta-laktamów. Ale to nie znaczy, że cała grupa wpływa na działanie tabletek anty. Proste jak konstrukcja cepa.

Oczywiście jeśli Autorka nie czuje się pewnie to dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi, ale jeśli cefalosporyn nie ma wymienionych w ulotce, to nie ma się czego obawiać.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-11-06 o 15:53
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.