dot. pleców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-16, 14:04   #1
Nefretis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3

dot. pleców


Mój mąż ma 38 lat i niestety ma problem z plecami tzn.ma zaokrąglone, zaczął mu sie robic tzw. garbik., a zaczyna też mu rosnąć brzuszek, wygląda troszkę smiesznie .Moje uwagi , aby wiecej poświecił ćwiczeń na grzbiet slabo pomagaja, może jest jakiś program, czy może terapia masazowa
Co mu poradzić? Oczywiście chcialabym mu doradzic bardzo delikatnie jakieś ćwiczenia lub masaże itp.
Dzięki
Nefretis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:45   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: dot. pleców

Przede wszystkim trzeba zdecydować się na jakąś dyscyplinę sportu lub formę rekreacji, którą da się polubić, którą można uprawiać rodzinnie lub z przyjaciółmi, aby prostowanie pleców nie było złem koniecznym ale przyjemnością. Najlepiej tak zorganizować rekreację aby od obecności każdego z uczestników grupy zależało wyjście z domu pozostałych osób. Np. jeśli wykupuję kort to jak ja nie wyjdę z domu to mój partner/ka nie będzie miał z kim grać, i choć bardzo jestem zmęczona i nie chce mi się to pakuję się do samochodu i jadę. Na korcie zmęczenie mija a po tenisie czuję się wypoczęta i silniejsza. Na schorzenia kręgosłupa dobre jest pływanie ( byle nie żabką).Wybierając formę ruchu należy pamiętać by przy okazji wzmacniać serce i sprawność oddechową i zapobiegać zawałom. Elektryczne stymulatory ukształtują sylwetkę ale serce będzie zbyt słabe by siłe mięśni wykorzystać i będzie przeciążane. Wzmacnianie mięśni powinno przebiegać według następującego schematu: to co jest wypukłe np. brzuch, łopatki, pośladki należy wzmocnić ( kiedy robiąc ćwiczenie czujemy że napinamy mięśnie między łopatkami, grzbietu, brzucha pośladki to znaczy że je wzmacniamy)natomiast to co jest wklęsłe, czyli w opisanym przypadku klatka piersiowa, tylna część szyi-powiększona lordoza szyjna,rozciągamy, rozluźniamy.
Ma to szczególne znaczenie u osób o siedzącym charakterze pracy, często zaczyna się od zaokrąglonych pleców a doprowadza do innych powikłań.

Życzymy pogody ducha i wytrwałości, no to w drogę.
Pozdrawiamy Ewa i Piotr
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:48   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: dot. pleców

A przy okazji, jeszcze jedno w temacie Masaż, proszę przeczytać artykuł: Masaż firmowy, wiele Pani wytłumaczy. Szczególnie jeżeli chodzi o profilaktykę kręgosłupa.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 21:24   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: dot. pleców

Witam!
Chciałam sie zapytac czy to mozliwe:
dziś cały dzień mam zdrętwiałe palce,srodkowy i wskazujacy,choc wlasciwie cała dłon(prawą)Miałam operowaną dwa lata temu ciesn garstka, ale to znowu wróciło. Z racji mojego zawodu, niestety mój kręgosłup nie jest w najlepszej kondycji.
Ale mam odciśniete pazury, jakbym mocno zaciskała dłon w piesc cała noc.Jest to mozliwe zebym w nocy miała taki skurcz reki?Jak mi robili zabieg w miejscowym znieczuleniu to ta dłon sie tak skurczyła.Zaniepokoiłam sie.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 21:46   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: dot. drętwienia palców

Drętwienie palców może mieć swoje źródło w nadgarstku lub w odcinku szyjnym kręgosłupa.Można w tym przypadku zastanowić się nad najbardziej ergonomiczną pozycją w czasie pracy (zależy jaki jest twój zawód), poświęcić parę minut dziennie na ćwiczenia korygujące postawę i obserwować czy jest jakiś efekt. Jeśli przyczyna jest w cieśni nadgarstka można zastosować fizykoterapię, nauczyć się automasażu i technik rozluźniających przedramię i rękę. Nie forsować ręki w stanie zapalnym, bo doprowadzisz do schorzenia chronicznego.Według mnie bardzo dużo można zdziałać regularnym masażem całej kończyny dolnej ze szczególnym uwzględnieniem przedramienia, nadgarstka i dłoni.Polecane techniki to manipulacje tkankami miękkimi, trigger point.Ewa od bodyworkera
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-28, 23:05   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: dot. drętwienia palców

Diekuje bardzo!
jestem fryzjerka, a to praca na stojaco.Mialam operowana ciesn garstka, i nawet dotrzymalam terminu dokiedy mi nie wolnobylo pracowac(bo jestem pracocholiczka chyba ha ha!)
ale to znowu wrocilo.Nie jest to codziennie, ale prawie.Jestem z Gliwic, moze mozecie mi polecic kogos kto by sie mna zaja, profesjonalnie, bo jeszcze chce pracowac!!
pozdrowienia G razyna
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 19:15   #7
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: dot. pleców

bodyworker napisał(a):
> Na schorzenia kręgosłupa dobre jest pływanie ( byle nie żabką

Dlaczego nie zabka? Od wielu lat mam prawostronna skolioze i zawsze polecano mi wlasnie zabke. Efekty byly naprawde widoczne i czulam sie o wiele lepiej. To jak?
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-29, 22:11   #8
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: dot. pleców

Pływając żabką wzmacniamy symetrycznie mięśnie grzbietu co jest wskazane przy skoliozie.Jednocześnie żabka pogłębia lordozę szyjną i lędźwiową (wysunięty do przodu brzuch i głowa) i w tym przypadku pływanie żabką może powodować lub zwiększać bóle w tych odcinkach w wyniku ucisku na korzenie nerwowe.Ruchy zagarniania wody rękoma w tym stylu wzmacniają mięśnie piersiowe i powodują wysuwanie barków do przodu, zapadanie klatki czyli pogłębiają wadę postawy ktorą chcieliśmy korygować.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 13:33   #9
Leonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 18
GG do Leonia
Re: dot. pleców

Kurcze od 15 roku życia (10lat) mam skolioze i lekarz mi mówi: pływać!!
Wiec sobie śmigam żabką 2x w tygodniu...
czyli jaka metoda jest lepsza dla prawostronnej skoliozy??


chyba sie zaraz załamie.................. .....
Leonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-21, 21:21   #10
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: dot. pleców

Proszę jeszcze raz przeczytać sobie poprzednią odpowiedz. Poza tym jak sama Pani powiedziała, lekarz mi mówi: pływać! No właśnie ale czy mówi - żabką?
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.