Patenty na bycie NAJ :) - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 21:48   #5011
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

jaki kwas migdałowy?^
ja wolę nie eksperymentować.. już raz wkopałam się w trądzik przez takie kosmetyki do samodzielnego robienia i nie chcę tego powtarzać raczej ;P!
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 21:56   #5012
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
jaki kwas migdałowy?^
ja wolę nie eksperymentować.. już raz wkopałam się w trądzik przez takie kosmetyki do samodzielnego robienia i nie chcę tego powtarzać raczej ;P!
To możesz zrobić na początek u kosmetyczki. Ale jak masz obiekcje to się w to nie baw, choć ja polecam, bo w końcu podejście też jest ważne.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:04   #5013
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ale to niby na wybielanie, tak?
na razie leczę trądzik, potem (jeśli przebarwienia nie zejdą) to wybiorę się pewnie na mikrodermabrazję.. w każdym bądź razie dziękuję za podpowiedzi ;>
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:25   #5014
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ale to niby na wybielanie, tak?
na razie leczę trądzik, potem (jeśli przebarwienia nie zejdą) to wybiorę się pewnie na mikrodermabrazję.. w każdym bądź razie dziękuję za podpowiedzi ;>
Ma szeroki zakres działania. Pozwól, że zacytuję Mazidła.

*zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt;
*wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
*zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry;
*odbudowa i reaktywacja postarzałej skóry;
*wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
*regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi - depigmentacja;
*regulacja poziomu łoju;
*własności antybiotykowe - likwidacja bakterii Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli i Aerobacter aerogenes oraz przeciwdziałanie niecystowemu trądzikowi zapalnemu.

Źródło.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 22:41   #5015
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja też zastanawiam się już chyba miesiąc nad kwasami - podczytuje forum i opinie dziewczyn... i dalej się boję na wizytę u kosmetyczki mnie nie stać, taniej wychodzi jak się samemu to robi no ale jakoś nie mogę się przemóc :P
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 23:10   #5016
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Kwasy są świetne. Retinoidy też
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 23:18   #5017
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja powoli zaprzyjazniam sie z kwasami, narazie mam tonik różano-mleczny z BU, uzywam o co 2 dni i jest oki, mysle nad czyms mocniejszym jak mi sie on skonczy
niedawno pierwszy raz uzyłam aspiryny na syfki i wiem ze zagosci u mnie czesciej, teraz sprobuje zrobic maseczke z aspiryny oraz tonik, i oczywiscie kremy z wysokimi filtrami na dzien
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 23:23   #5018
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Właśnie myślałam o tym toniku, o którym piszesz, też chciałabym go użyć tak na początek... a potem może coś mocniejszego Póki co z moją trądzikową cera walczę hormonalnie i musze przyznać, że jest lepiej

Mam pytanie - czy któraś z was stosowała może Mydło Naturalne z Nanosrebrem?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 00:15   #5019
xxx5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

4. Wypijam 2 butelki wody i około litra zielonej herbaty dziennie,
nie radze pic tyle zielonej herbaty.W małych ilościach jeszcze nikomu nie zaszkodziła ale jest znana z tego że wypłukuje organizm z elektrolitów przez co może pwoodować złe samopoczucie
xxx5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 01:07   #5020
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja juz sie poddaje cale moje zamowienie z ZSK to fiasko najpierw mnie zapchaly oleje (jojoba konkretnie) a teraz widze ze robia mi sie suche placki na czole ( wysusza mnie widocznie kwas HA)... bez sensu wracam do mojego kremu nivea za £3
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 10:42   #5021
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Olej jojoba solo często zapycha. Mieszałaś go z czymś?
A żel hialuronowy z czym mieszałaś? Naprawdę dziwi mnie, że mógł wysuszać (chyba że stosowałaś solo - wtedy to nic dziwnego).
Zresztą nie ma co się bawić w naturalne kosmetyki skoro pasują ci "zwykłe". Ja nie mogłam znaleźć nigdy niczego dla siebie w drogeriach i aptekach - półprodukty naturalne za to mi odpowiadają.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy któraś z was stosowała może Mydło Naturalne z Nanosrebrem?
Stosowałam jakieś (?) 3 lata temu. Według mnie podobne do mydła siarkowego, może delikatniejsze, ale też wysuszało. Nie zaszkodzi spróbować, chociaż nie jest to żadne cud-mydło. Mnie nie pomogło w walce z trądzikiem, którego przyczyny są poważniejsze niż niedokłane oczyszczanie twarzy (a te mydło to co najwyżej może pomóc w oczyszczaniu, jednak ja wolę stosować inne produkty w tym celu).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 11:01   #5022
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Zresztą nie ma co się bawić w naturalne kosmetyki skoro pasują ci "zwykłe". Ja nie mogłam znaleźć nigdy niczego dla siebie w drogeriach i aptekach - półprodukty naturalne za to mi odpowiadają.
ja chyba zacznę się bawić bo w drogeriach prawie nic nie mogę znaleźć
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 11:03   #5023
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja chyba zacznę się bawić bo w drogeriach prawie nic nie mogę znaleźć
Zacznij, zacznij, tylko stopniowo, bo od razu tak na głęboka wodę, to szok dla skóry i może się buntować, po co masz się zniechęcić. Poczytaj szczególnie ten wątek.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 11:32   #5024
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Tak Was czytam i czytam...i nie ogarniam

Weszłam sobie na stronę BU i nie wiem czego spróbować...

Boję się, że zrobię sobie krzywdę, jeśli zrobię coś nie tak...a brnięcie przez wątki liczące paręset stron to dla mnie chyba zbyt wiele

kwasy, filtry? wtf?

Może ktoś mi podpowie, co na początek, bo ja jestem zieloniutka
21 lat. Cera tłusta, rozszerzone pory, zaskórniki, podskórne grudki, sporo blizn po wyciskaniu, lekkie cienie pod oczami, ostatnio zaczęło mi się pojawiać coraz więcej niespodzianek na dekolcie i plecach, które kiedyś były gładziutkie. Nie mam dużych ropnych krostek, chyba, że nie trzymam rączek przy sobie i coś rozbabram.
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 11:40   #5025
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
Tak Was czytam i czytam...i nie ogarniam

Weszłam sobie na stronę BU i nie wiem czego spróbować...

Boję się, że zrobię sobie krzywdę, jeśli zrobię coś nie tak...a brnięcie przez wątki liczące paręset stron to dla mnie chyba zbyt wiele

kwasy, filtry? wtf?

Może ktoś mi podpowie, co na początek, bo ja jestem zieloniutka
21 lat. Cera tłusta, rozszerzone pory, zaskórniki, podskórne grudki, sporo blizn po wyciskaniu, lekkie cienie pod oczami, ostatnio zaczęło mi się pojawiać coraz więcej niespodzianek na dekolcie i plecach, które kiedyś były gładziutkie. Nie mam dużych ropnych krostek, chyba, że nie trzymam rączek przy sobie i coś rozbabram.

Poczytaj wątek, do którego linka wkleiłam post nad Twoim. Tam dziewczyny, chyba z raz nawet ja, radzą od czego zacząć. Stron nie ma tak dużo.

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

To parę wyjętych z kontekstu, przydatnych zdań.

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Nie bierz za dużo na początek bo nie zdążysz zużyć. Cos o tym wiem Potem tylko w lodówce buteleczki zalegają Nie znam tych produktów, które wymieniłeś to niewiele pomogę. Znam tylko macerat brzozowy, bardzo fajny jest i moge polecić z czystym sumieniem Hydrolat z kocanki jest fajny, oprócz tego BezSzans (też mężczyzna) polecał wyciąg z aloesu, który można kupić w niektórych delikatesach spożywczych i używać w formie toniku. Ja wzięłam właśnie cos takiego ale w formie koncentratu w ZSK i jestem bardzo ciekawa jego działania.
Możesz też wypróbować serum lemon. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę, ale warto prześledzić trochę chociaż wątek bo tu dużo opinii na temat różnych produktów jest
No i witamy
Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Lorri bardzo dziękuje za odpowiedź

Po wstępnych decyzjach moja "biochemczna lista" wygląda następująco: hydrolat oczarowy, olejek myjący pomarańczowy, serum lemon z tamanu (chociaż zapach mnie przeraża), tonik z PHA i żel hialuronowy ten podwójny. Wszystko z BU.

Czy myślicie, że takim zestawem nie zrobie sobie krzywdy? I czy zacząć tego używac "na raz", czy stopniowo wprowadzać? I czy po toniku z PHA mogę użyć serum lemon, czy jednego dnia tonik, a drugiego serum? (Lorri pisała, że kwasy można łaczyć)

Przepraszam za te głupie pewnie pytania, ale im więcej czytam tym mniej wiem...
Przy serum Lemon zapachu nie musisz się obawiać, nie jest wyczuwalny, tylko ślicznie daje cytrynkami
Zestaw bardzo fajny na początek, ja bym jeszcze dodała antyoksydanta jakiegoś, ale to możesz za jakiś czas, bo lepiej rzeczywiście stopniowo zastępować poprzednią pielęgnację tą nową. Serum Lemon jest bardzo delikatne z resztą tonik PHA też, więc moim zdaniem możesz używać ich jednocześnie. Ja używam PHA raz w tyg. tak sobie umyśliłam, chyba, że stosuję go jako kuracje wtedy przez 3 dni dwa razy dziennie.

No i oczywiście HA to must have biochemiczki
Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Lukrecję sobie odpuść, serum LEMON, możesz stosować latem, na noc.
Peeling enzymatyczny, jest super, mieszaj z czym chcesz, ja lubię z olejem herbacianym, bo nie znoszę jak mi twarz ściąga zasychając
Na początek, nie wprowadzaj za wiele zmian, to dobrze, że masz końcówki innych kosmetyków, skóra się przyzwyczai i nie zbuntuje się za nagłe zmiany.

Potem, możesz dodawać hydrolaty, maseczki, serum Amla, oleje np. Tamanu, olejki myjące z BU.
Chociaż ja zaczęłam od razu z hydorlatami i nic mi się nie stało. Ale zapewne masz toniki do wykończenia, więc je "wykończ"

No i czytaj wnikliwie wątek I słuchaj rad większych specjalistek ode mnie.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 11:47   #5026
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

coldold, właśnie jestem na drugiej stronie
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 12:36   #5027
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ale mam znów zaległości, zwolnijcie trochę!
Bo tak swoją drogą... to już 5028 postów! Trzeba robić II część!

Co do biochemii i kwasów, to właśnie tu można znaleźć najwięcej patentów, w tym wątku np. . Bo przecież nie polecamy to sobie drogeryjnych kremów, Nivea, Under Twenty czy Garnier tylko biochemiczne Sudocremy, Babydreamy, Isany czy naturalne sposoby jak mocznik, keratyna itd. itd.

Ja właśnie dziś złożyłam zamówienie na mazidłach (kolejne) nie mogę się już doczekać! Zamówiłam m.in. kwas mlekowy, salicylowy, olej kokosowy, cocin, kofeine, d-pantenol, olej z orzechów włoskich. Mama była trochę zdziwiona, ale sama sobie uzbierałam na to zamówienie. Jej kupiłam koenzym Q10 i olej jojoba, no i jeszcze namówiłam kumpelki na zamówienie i jeszcze poprosiłam o próbki oleju śliwkowego, spiruliny i paru ekstraktów.
ohhh, kiedy to przyjdzie !
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 12:39   #5028
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja się strasznie boję kwasów, ale szczerze mówiąc przydałyby się mi.
mam fioła na punkcie rozjaśniania cery
a właśnie, znacie coś z domowych sposóbów na rozjaśnianie?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 12:41   #5029
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Olej jojoba solo często zapycha. Mieszałaś go z czymś?
A żel hialuronowy z czym mieszałaś? Naprawdę dziwi mnie, że mógł wysuszać (chyba że stosowałaś solo - wtedy to nic dziwnego).
Zresztą nie ma co się bawić w naturalne kosmetyki skoro pasują ci "zwykłe". Ja nie mogłam znaleźć nigdy niczego dla siebie w drogeriach i aptekach - półprodukty naturalne za to mi odpowiadają.



Stosowałam jakieś (?) 3 lata temu. Według mnie podobne do mydła siarkowego, może delikatniejsze, ale też wysuszało. Nie zaszkodzi spróbować, chociaż nie jest to żadne cud-mydło. Mnie nie pomogło w walce z trądzikiem, którego przyczyny są poważniejsze niż niedokłane oczyszczanie twarzy (a te mydło to co najwyżej może pomóc w oczyszczaniu, jednak ja wolę stosować inne produkty w tym celu).
no bo ja jestem poczatkujaca nie wiem co z czym.... najpierw stosowalam kwas Ha z jojoba - zapchal, wiec zaczelam stosowac sam... mam jeszcze olej z czarnej porzeczki, podobno nie zapycha ale brudzi twarz na zielono...
wyprobuje jeszcze ten olej jojoba, dodam go do odzywki do wlosow, moze sie sprawdzi
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 12:44   #5030
RedApple
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: JapkoLandia
Wiadomości: 3 443
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

polećcie coś na podrażnienia po golarce sudocrem miałam ale średnio się spisywał...tzn zawsze coś zostało :/
RedApple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 12:44   #5031
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
ja się strasznie boję kwasów, ale szczerze mówiąc przydałyby się mi.
mam fioła na punkcie rozjaśniania cery
a właśnie, znacie coś z domowych sposóbów na rozjaśnianie?
Polecam wątki:
-Jak podkreślić jasną cere? (na pytaniach do wizażystki)
i
-Sposoby Japonek na piękną cere

Tam jest wiele przydatnych sposobów, chyba, że już znasz te wątki, ale nic poza nimi chyba już się doradzić nie da
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 13:11   #5032
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Polecam wątki:
-Jak podkreślić jasną cere? (na pytaniach do wizażystki)
i
-Sposoby Japonek na piękną cere

Tam jest wiele przydatnych sposobów, chyba, że już znasz te wątki, ale nic poza nimi chyba już się doradzić nie da
nie znam, ale juz za moment poznam
dziękuję
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 13:24   #5033
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja bym chętnie zaczęła używać kwasów, ale filtry okropnie bielą... I nie można nic na nie nałożyć, żeby to zniiwelować Z błyszczeniem pięknie radzi sobie skrobia, ale nie wiem, co mam do niej dodać, żeby nie być tak trupio biała... Myślałam nad karobiem albo beta glukanem, ale można do dostać raczej tylko przez Internet...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 14:03   #5034
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja bym chętnie zaczęła używać kwasów, ale filtry okropnie bielą... I nie można nic na nie nałożyć, żeby to zniiwelować Z błyszczeniem pięknie radzi sobie skrobia, ale nie wiem, co mam do niej dodać, żeby nie być tak trupio biała... Myślałam nad karobiem albo beta glukanem, ale można do dostać raczej tylko przez Internet...
a nie próbowałaś pudru bambusowego? ja nim lekko oprósze twarz i jest matowa, z filtrów mam BD ale zapycha mnie niestety zwłaszcza na brodzie wiec planuje szybki zakup innego filtra
do skrobi mozesz dodac troche mielonego cynamonu i nie bedzie biała twarz jak sie przypudrujesz, dodajesz tyle cynamonu zeby uzyskac odpowiedni kolor skrobi i dobrze mieszasz, cynamon jest lekko wyczuwalny na twarzy wiec nie ma obaw ze bedziesz pachniała z daleka jak ciastko ja taki puder zrobiłam, mat rewelacyjny i do tego za grosze, niestety zapychał mnie i wywaliłam do śmietnika
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 14:07   #5035
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Tylko że cynamon może podrażniać
A co destabilizuje Parsol, tylko talk i mika czy coś jeszcze?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 14:25   #5036
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Tylko że cynamon może podrażniać
A co destabilizuje Parsol, tylko talk i mika czy coś jeszcze?
Aha, napisalam o tym cynamonie bo sama probowałam, mnie nie podraznił, ale za to skrobia zapychała wiec odstawiłam co by wiekszej szkody sobie nie zrobic
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 16:13   #5037
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Tylko że cynamon może podrażniać
A co destabilizuje Parsol, tylko talk i mika czy coś jeszcze?
Ale parsol, to wcale nie jest jedyny składnik chroniący przed promieniowaniem, poczytaj o filtrach. Poza tym najnowsze (porządne) filtry mają kombinację filtrów chemicznych i mineralnych.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 16:22   #5038
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Tak, wiem, ale większość filtrów ma ten składnik (chyba tylko Avene nie mają?)
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 17:53   #5039
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja to jestem siedzę tutaj od początku wątku a jeszcze nie napisałam własnych patentów
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 19:14   #5040
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Tak, wiem, ale większość filtrów ma ten składnik (chyba tylko Avene nie mają?)
No i co z tego, że go mają? On wcale tak łatwo się nie destabilizuje. Gdzieś w czeluściach Wizażu jest artykuł na ten temat.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.