Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 07:25   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej


Czy cerę tłustą należy nawilżać czy raczej odtłuszczać? Starzeje się szybciej czy wolniej niż inne typy skóry? Wraz z doktor Marią Noszczyk sprawdziłyśmy, które z powszechnych stwierdzeń dotyczących skóry tłustej są prawdziwe, a które są tylko mitami. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:22   #2
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Bardzo mnie zaciekawił ten artykuł, gdyż sama mam problem z cerą tłustą/mieszaną. Świetnie napisane - jasno, zwięźle i na temat.
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 17:54   #3
alonek
Raczkowanie
 
Avatar alonek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam, gdzie Ciebie nie ma
Wiadomości: 121
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

a ja zawsze powtarzam, że przy tłustej skórze najważniejsze jest nawilżanie- bez tego skóra wygląda koszmarnie. Jestem posiadaczką bardzo tłustej skóry i jeszcze uczę się jej- nie wszystkie kosmetyki, naturalne wspomagacze itp są odpowiednie dla mej cery, gdyż każda tłusta cera jest...inna. To, co mi pomaga- niektórym zaognia i tak już kłopotliwą skórę. U mnie dobrze sprawdza się mydło siarkowe (wysusza, ale w mym przypadku nie tak bardzo), toniki z Avonu, cynk, na drożdże źle reaguję , ostatnio odkryłam boską emulsję (Cetaphil) nawilżającą i redukującą u mnie wszystkie przykre dodatki do tłustej skóry (na CAŁEJ twarzy: zaskórniki, wągry, rozszerzone pory, świecenie, stany zapalne, podskórne grudy, diody, prosaki, nadmiar sebum, lekkie przebarwienia po "mechanicznej eliminacji trądziku"[domowe wyciskanie ] koloryt cery). Pozbywam się kosmetyków z parabenami, silikonami, parafinami, alko etc. Tapety nie noszę (nie przepadam za makijażem, ale oko umalowane lubię na wyjścia, więcej jestem saute niż maźnięta), jem dużo owoców, warzyw, kasz, sporadycznie jadam pieczywo (coś mi nie służy :/ ) , nie jem generalnie słodyczy (musi mnie baaardzo najść bym coś przekąsiła słodkiego), unikam tłustych i smażonych potraw, dodaję dużo ziołowych przypraw zamiast mixu w postaci maggi/ vegety/ rosołków, palę papierosy (jak nie paliłam to cera była bez zmian), moja cera lubi chusteczki nawilżające (lawendowe z pantenolem) z Biedronki (świetne jak dla mnie przy zmyciu "brudu i kurzu" w ciągu dnia, oczywiście nie umalowaną twarz), zdarzy mi się skubnąć skórę, robię dokładny demakijaż, peeling raz na tydzień góra dwa tygodnie i to cukrowy (cukier puder i zmielona kawa z delikatnym żelem bez alko) staram się nie denerwować (stres bardzo wpływa na stan skóry z problemami), staram się utrzymywać wagę w ryzach, mam baaardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu, nie pijam alko (Sylwek wyjątek i jakieś huczne urodziny ). Wiele osób podobnie ma i nie ma problemów, a niektórzy mają gorzej. Codziennie powtarzam w głowie: moja skóra jest cudnie nawilżona i promienieje ^^ Dbam jak tylko mogę o fryzurę mam przetłuszczające się włosy i nie pozwalam im by "spływały" na twarz, jeśli mam makijaż i muszę go poprawić to zmywam dokładnie cały i robię go od nowa (zazwyczaj są to śladowe i punktowe ilości kosmetyków). Ot, i tyle

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

acha, i w porze letniej nie noszę makijażu, zaś zimą wolę lekko przypudrować skórę, by ochronić ją od mrozu, zimna, wilgoci etc. Dobrze wykonany makijaż dobrymi kosmetykami (muszą dać skórze oddychać i nie zapychać) i dobrze wykonany demakijaż pomaga cerze- chroni przez "czynnikami" zewnętrznymi. ^^
p/s. stosuję kremy z filtrami UV (jak najbardziej poszukiwane ) i uważam, że taki "makijaż" wystarczy na luźne dni
__________________
" Piękno jest w oczach patrzącego " (Woody Allen)

alonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 19:54   #4
M_angel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Wg mnie Ameryki nie odkryli, wiedziałam od dawna o tym wszystkim co jest w powyższym napisane:P
M_angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 20:12   #5
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Wnioskując z ostatniej informacji - im więcej kosmetyków tym lepszy stan skóry tłustej w przyszłości? Niestety w mojej ocenie artykuł nie wnosi żadnych nowych treści.
jasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 17:04   #6
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Nie malowanie tłustej skóry niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Makijaż ma za zadanie nie tylko upiększać ale również chronić i pielęgnować. Kosmetyki mineralne podkłady i pudry spełniają właśnie takie zadanie na tłustej skórze. Skóra tłusta jest bardzo narażona na czynniki zewnętrzne takie jak kurz i zarazki, które osiadają się na lepkiej skórze dlatego tym bardziej powinnyśmy ją przed nimi chronić makijażem do tego typu cery.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 11:46   #7
Natalia 25
Przyczajenie
 
Avatar Natalia 25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Wszystko to prawda, ale nic nowego sie nie dowiedziałam
Natalia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 12:12   #8
agamalinowa
Raczkowanie
 
Avatar agamalinowa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 32
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

dla mnie też artykuł bez sensu , za mało informacji . Jestem daleko po 40- stce a mam cały czas zerę tłustą , zaskórniki, sebum i wiek nie ma na to żadnego wpływu, ani tymbardziej menopauza , bo jej nie mam jeszcze ... Zawsze miałam trądzik, zaskórniki i tłuszcz na buzi , to sie nie zmieniło. Fakt : nie starzeję się tak szybko jak moje rówieśniczki , ale to nie zasługa mojej pielęgnacji tylko genów po Babci i Mamie
agamalinowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 17:07   #9
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Cytat:
Napisane przez babydoll1985 Pokaż wiadomość
Nie malowanie tłustej skóry niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Makijaż ma za zadanie nie tylko upiększać ale również chronić i pielęgnować. Kosmetyki mineralne podkłady i pudry spełniają właśnie takie zadanie na tłustej skórze. Skóra tłusta jest bardzo narażona na czynniki zewnętrzne takie jak kurz i zarazki, które osiadają się na lepkiej skórze dlatego tym bardziej powinnyśmy ją przed nimi chronić makijażem do tego typu cery.
popieram. w dodatku cera tłusta (nawet taka, na którą się chucha i dmucha) też potrafi być wrażliwa i podatna na wysuszenia - dlatego nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez podkładu w wietrzny czy mroźny dzień (juz nawet pomijając to, że cerę mam niezbyt ładną, bo z trądzikiem i naczynkami), a taki typowo ochronny tłusty krem niekoniecznie jest dobrym pomysłem (zapchane pory, pryszcze, pryszcze...)
Też niczego nowego się nie dowiedziałam, ale wiele dziewcząt i kobiet nadal wierzy w niektóre mity (że tłustą cerę należy wysuszać, że łojotok musi przejść po 20-ce...), więc im więcej takich artykułów tym lepiej jak dla mnie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 18:36   #10
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Mam nieodparte wrażenie, że część artykułu gdzieś wcięło
Dosłownie parę podstawowych pytań zadano na które udzielono zdawkowych odpowiedzi...spodziewałam się czegoś więcej po wizażu tym bardziej, że była to rozmowa ze specjalistą...
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 20:57   #11
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

mam 28 lat;] skore potradizkowa niekiedy z wypryskami jeszcze,walcze z nia sporo i rowniez niczego sie nie dowiedziałam czego ja bym nie wiedziała, nawet mysle,ze od takich ludzi jak ja mozna wiecej zyskac niz po nic nie wnoszacych artykulach;]
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 21:41   #12
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Artykuł nie jest zły, ale jest zdecydowanie za krótki. Chociaż może będzie kolejna część - w końcu cera tłusta męczy naprawdę wiele osób.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 03:20   #13
dropiata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 38
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

A ja mam 33 lata i cerę tłustą od kilku lat, wcześniej nigdy nie miałam problemu ze świeceniem, błyszczeniem, ani tym bardziej z pryszczami. W wieku dojrzewania miałam raczej suchą cerę, potem normalną, a teraz po 30tce zrobiła się tłusta i do tego zaczerwieniona. Muszę przez to używać kryjącego podkładu, już nie wiem co jest bardziej irytujące - świecenie non stop skóry czy zaczerwienienie bez względu na porę roku.
dropiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 06:59   #14
malwinesia
Raczkowanie
 
Avatar malwinesia
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 235
GG do malwinesia
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Fajnie się zapowiadało, ale oczywiście artykuł zbyt krótki... albo może inaczej, zbyt mało pytań zostało zadanych - a szkoda.
malwinesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 09:26   #15
MagdaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 15
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

Dziękujemy za opinie, chętnie rozwiejemy inne mity i wątpliwości. Czekamy na Wasze pytania, zadamy je dermatologom i lekarzom, z którymi współpracujemy
MagdaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 22:33   #16
angelisia018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

http://truskawkowaona.blogspot.com/
angelisia018 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 16:21   #17
ina__
Raczkowanie
 
Avatar ina__
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 31
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

mi też brakuje innych pytań, może podanie kilku domowych przepisów na walkę z tłustą skórą?

czy pudrowanie twarzy w ciągu dnia pudrem matującym to dobre rozwiązanie, czy tylko nas 'zapcha'?

czy dieta ma wpływ na ilość wydzielanego łoju?
__________________
Zapraszam serdecznie na mojego bloga o tematyce kosmetyczno - modowo - kuchenno - książkowo - makijażowo - różnej

http://ina-style.blogspot.com/
ina__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 19:41   #18
alonek
Raczkowanie
 
Avatar alonek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam, gdzie Ciebie nie ma
Wiadomości: 121
Dot.: Fakty i mity: Pielęgnacja cery tłustej

a ja chciałabym wiedzieć jak to jest z witaminami. Które pasują do cery tłustek i trądzikowej, a których lepiej unikać? I czy są jakieś dobre i tanie kremy, które warto stosować. Przekonałam się nie raz, że te drogie wcale nie są lepsze od tych tańszych, no i zawartość portfela jest u mnie ograniczona. Kusi mnie by kupić jakiś krem z wit C (mam "przebarwienia" po trądziku ) A i E, ale sama już nie wiem.... Interesuje mnie też czy są jakieś kremy/ serum na cienką skórę pod oczami (na fotkach często mam skórę pod oczami "podkreśloną"- nie siną, ale taką...wypukłą; mam duże oczy i dolna powieka to jeszcze "brzydko podkreśla" zwłaszcza z profilu :/ ) Marzy mi się gładka, promienna i bez worków cera...
dziewczyny, znacie jakiś kosmetyk, który dobrze i na długo ujędrnia cerę? no i żeby nie zapychał porów (i dobry pod makijaż :P ). Takie dla osób powyżej 25 r.ż.
__________________
" Piękno jest w oczach patrzącego " (Woody Allen)

alonek jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.