Jak zrobić dobrą nalewke z wiśni - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-27, 17:20   #31
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: wiśnie w spirytusie

O właśnie: krem kawowy.
Tylko znajdę jakiś przepis fajny.
A wiśnie są wszystkie wydrylowane i pyyyyszne.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:33   #32
Brjani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: wiśnie w spirytusie

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
dziewczyny: nie wiem czy dokladnie o to chodzi - ale mam przepis na swietna nalewke wisniowa na spirytusie.
robimy ja z prawdziwych, ciemnych wisni, najlepiej ze starego drzewa...
potrzebujemy naczynie do nalewek- czyli balon duuuuze z cienka,krotka szyjka. wsypujemy troche /ze 2 kubki/wisni --> niewypestkowanych /mozna dawac pol na pol wypestkowane z niewypestkowanymi/, zasypujemy cukrem i potrzasamy naczyniem- tak zeby byly ladnie nim obtoczone, i znow wisnie i cukier i tak do konca /nie trzeba napelniac calego naczynia/, pozniej zalewamy to czystym spirytusem -tak, zeby bylo go na jakies 2-3 cm ponad warstwe wisni. zatykamy korkiem.przez pierwszy miesiac patrzymy czy spirytusu jest tyle ile powinno, jesli go ubywa /wisnie "pija"/ to uzupelniamy. taka nalewke trzymamy az do bozego narodzenia, co jakis czas potrzasajac naczyniem. pozniej zlewamy alkohol do butelek i odstawiamy na rok anjelepij - malo kto wytrzymuje tyle/ a wisnie mozna wykorzystac do ciasta, deserow itp. mozna tez jesc je same- ale trzeba sie pilnowac bo po malej ilosci je niezle czuc w glowie ))cukru potrzebujemy roznie- zalezy od tego czy wisnie sa slodkie czy nie, w przypadku wisni ekstremalnie kwasnych to bedzie nawet 0,7 kg cukru na 1kg wisni, w przypadku slodziutkich okolo 0,5 kg cukru na 1 kg wiśni.
nalewka nie ma byc slodizutka, ale lekko wytrawna, z delikatnym posmakiem pestki - niektorzy mysla ze jest dodatkowo z orzechami.
Dziewczyny nie robcie garygodnego bledu nnigdy nie zalewajcie owocow czystym spirytusem ,tylko zalewajcie rozcienczonym spirytusem 45 lub 40 procent, poniewaz czysty spirytus 90 -96 procent konserwuje owoce ,tzn zamyka sok w owocach zamiast wyciagac ten wspanialy aromat.wiekszosc zalewa czystym spirytusem z niewiedzy osiagajac gorszy skutek.robie tak juz od lat ,raj w gebie pa pa milej degustacji
Brjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:57   #33
Brjani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zrobić dobrą nalewke z wiśni

Cytat:
Napisane przez karolinusienka Pokaż wiadomość
gosiunia a tej wanilii i soku z cytrynki to ile?tak wiesz dla babeczki zeby smakowalo bo moze pierwszy raz sie pokusze na zrobienie naleweczki a co tam aha i jaka wodka? moze byc bols? czy jakas tansza moze byc?
nie zalewajcie wisni tania wodka traca kwasem lub karbitem to profanacja dla nalewki najlepiej zalac rozrobionym spirytusem pol na pol tzn ok 40-45 procent,dlaczego nie 96 procent ,juz tlumacze spirytos96 procent zamyka sok w owocach czyli go konserwuje a ma sok wyciagac czyli potrzeba go rozrzedzic do 45-40 procent wtedy wyciaga caly aromat robie tak od lat cos wspanialego raj w gebie zycze milej degustacji

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

bron boze tylko nie 95 procentowym spirytusem spirytus 95 procentowy konserwuje owoce i zamyka sok w owocach malo soku wydostanie sie na zewnatrz 40-45 procent rozrobonego spirytusu daje efekt odwrotny wyciaga caly sok i aromat z owocow robie tak od lat jesli chcesz miec mocniejsza nalewke po po calym procesie mozesz dodac czystego spirytusu aby otrzymac swoje wymagane procenty wszyscy uwazaja moja nalewke za niebianska niby lagodna a glowa sie kiwa
Brjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 06:46   #34
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Jak zrobić dobrą nalewke z wiśni

Brjani mogłabyś zdradzić cały swój przepis na nalewkę wiśniową ?
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 20:45   #35
doleo
Zakorzenienie
 
Avatar doleo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 074
Dot.: Jak zrobić dobrą nalewke z wiśni

400 szt wiśni
20o szt liści wiśni } wszystko gotować przez 3 godz
3l wody

(koniecznie zachować proporcje, bo podobno jedna sztuka liści/wiśni mniej czy więcej ma wpływ na końcowy efekt...)

Kiedy się wygotuje przecedzić przez gazę, zagotować z 1kg cukru. Ostudzić, dodać 1/2 spirytusu.
__________________
gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny

Edytowane przez doleo
Czas edycji: 2011-07-15 o 20:47
doleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.