Chroniczne zmęczenie i senność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-23, 19:30   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

Chroniczne zmęczenie i senność


Witam.Borykam sie od długiego czasu z tym problemem.Mam 20 lat, ale ledwie chodze.Ciągle chce mi sie spać,weekendami potrafie spac po 15 godzin ,chodze na uczelnie a wracam skonana i juz nic nie robię...proste rzeczy sa dla mnie wysilkiem.Nie potrafie sie do niczego zmotywowac..Co moze mi pomoc? jaka dieta? suplementy>? co Wam pomagało?z jakich niedoborow moze to wynikac?
czekam na odpowiedzi, pozdrawiam
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 19:49   #2
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Po pierwsze idź do lekarza! Takie objawy mogą być przyczyną wielu poważnych chorób m.in anemii. Trudno radzić Ci co powinnaś jeść, bo nie znam Twoich wyników badań, wymazu krwi itd.
Chyba jedyne co można polecić to dużo węglowodanow złożonych (może jesz ich za mało i organizm nie ma energii) takich jak kasze, pełnoziarnisty chleb, ciemny ryż, musli itd. Dodaj do tego oliwe z oliwek, albo dobrej jakości olej rzepakowy, ewentualnie masło. Oczywiście warzywa, owoce - najlepiej świeże i nie przetworzone; nabiał.
Odchudzałaś się może ostatnio? Może osłabienie wynika z braku "paliwa"?
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 22:02   #3
naftka vel groszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
GG do naftka vel groszek
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

to prawda, powinnaś iść do lekarza; możesz mieć anemię, niedoczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, zespół przewlekłego zmęczenia, depresje, niskie ciśnienie itp.
naftka vel groszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:05   #4
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Też mam ten problem, idę na badanie morfologii oraz hormonów tarczycy. Dziś przykładowo spałam całe 8 godzin w nocy i cały dzień mimo, że mam regularne posiłki, wietrze mieszkanie, ruszam się -chciało mi się spać, czułam się beznadziejnie, niechęć do jakichkolwiek działań. Po prostu tragedia.
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:39   #5
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Zespół przewlekłego zmęczenia? Jest wiele czynników. Sama się zastanawiałam przez jakiś czas, czy tego nie mam. W końcu zajęłam się dość mocnym wysiłkiem fizycznym i muszę przyznać, że sytuacja się poprawiła- ku mojemu zdziwieniu. I to bardzo.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:54   #6
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

A masz jakieś inne objawy? Powiększone węzły chłonne, podwyższona temperatura? A może bierzesz jakieś leki? Może masz dużo stresów?
A może to po prostu przesilenie wiosenne?

Generalnie polecam jeść dużo warzyw i owoców, kawę zamienić na yerbę mate i zacząć się ruszać na świeżym powietrzu. O ile to nie jest coś innego, jak np. anemia, o której piszą dziewczyny.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:40   #7
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Dziewczyny dobrze piszą - nie lecz się dietą na własną rękę tylko idź do lekarza, bo może to być poważniejsze schorzenie.
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 17:34   #8
callit
Raczkowanie
 
Avatar callit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 261
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Miałam tak samo, totalny brak siły i energii na cokolwiek.. Mam niskie cisnienie, a na to lekarstwa nie ma :/. Mi pomogło jedzenie dużych śniadań. Może to i dziwne, ale dobre śniadanie naprawdę dodaje energii na cały dzień. Nie czuję się już taka ospała i nawet głowa mnie przestała tak często boleć . Oczywiście lekarza nie odradzam, bo równie dobrze może to być coś dużo bardziej poważnego
callit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 17:37   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

koniecznie idź do lekarza - wykonaj zestaw podstawowych badań plus to co zaleci lekarz
jeżeli ze strony zdrowia wszystko jest ok to ja obstawiam właśnie złą dietę, za dużo snu(jeżeli ja śpię za długo to jest po prostu połamana i nie mam kompletnie siły się ruszać), za mało ruchu, za mało wody - często też "za mało powietrza' jeżeli ktoś siedzi całymi dniami w zamkniętych pomieszczeniach
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 18:55   #10
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Mam to samo, byłam już u różnych lekarzy, chyba tylko psychiatra mi został
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:29   #11
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
Witam.Borykam sie od długiego czasu z tym problemem.Mam 20 lat, ale ledwie chodze.Ciągle chce mi sie spać,weekendami potrafie spac po 15 godzin ,chodze na uczelnie a wracam skonana i juz nic nie robię...proste rzeczy sa dla mnie wysilkiem.Nie potrafie sie do niczego zmotywowac..Co moze mi pomoc? jaka dieta? suplementy>? co Wam pomagało?z jakich niedoborow moze to wynikac?
czekam na odpowiedzi, pozdrawiam
co jesz? napisz jadlospis z calego dnia, masz jakies inne problemy zdrowotne? badalas tarczyce? czy te problemu masz od zawsze czy pojawily sie niedawno?
lekarz Cie odesle z kwitkiem zapewne oni sie nie przejmuja takimi rzeczami
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 19:58   #12
monisiaczek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 27
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

Nie ma co się licytować jakie mogą być choroby. Napewno idź do lekarza i nie daj się zbyć byle gadką że limity i inne pierdoły
Czasem trzeba konkretnie żeby coś załatwić jakby miało ci przejść to by przeszło.

Napewno konieczne będą podstawowe badania jak morfologia, hormony ale nie tylko tsh.
monisiaczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 18:55   #13
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

jeżeli taki stan trwa dłużej niż miesiąc to może być depresja. Ja w depresji nie byłam w stanie przez ponad 1,5 roku niczym się zająć, bo jak wracałam z pracy to zasypiałam na stojąco. Spałam po pracy w dzień i w nocy. W soboty potrafiłam cały dzień przespać. Miałam problemy z podstawowymi rzeczami: robieniem zakupów, wynoszeniem śmieci, potrafiłam nawet zasnąć na fotelu u dentysty. Lek, który dostałam nie zadziałał od razu. Minimalnie lepszy stan był po 2 m-cach codziennego zażywania leku, widoczne rezultaty po roku (!). W depresji to normalne, że nie ma się motywacji do niczego i to normalne, że taki stan dla jednego może trwać miesiąc, a u innego ciągnąc się latami. Ja wyleczyłam depresję, odstawiłam (w porozumieniu z lekarzem) leki. Wreszcie śpię w nocy, czasem zdarzy się mi drzemka 30 min. w ciągu dnia, bo jestem tez meteopatą i na deszczowa pogodę ze spadającym ciśnieniem reaguję sennością, na szczęście szybko przemijającą. Co do braku motywacji, nadal zdarzają mi się takie dni, w których nic mi się nie chce (ale przypuszczam, że to przez moje kolejne uzaleznienie, tym razem od komputera i internetu).
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:20   #14
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Senność po posiłku- powody

Z góry przepraszam, jeśli temat się już kiedyś pojawił.

Dzisiaj po raz kolejny po zjedzeniu obiadu zaczął mnie morzyć sen. I to strasznie- co przymknęłam powieki, żeby mrugnąć, to czułam, że leci mi głowa, a ja sama osuwam się w krześle. Problem ten występuje w zasadzie tylko w dni, w które mam szkolenia (więc może to wina prowadzących). Mój dzisiejszy obiad jadłam w bistro na mieście i to była smażona pierś z kuraka (bez panierki), trochę ryżu (bo do śniadania zjadłam sporo węglowodanów, więc przy obiedzie odpuściłam) i sałatka z kapusty. Wynika z tego, że wcale nie było w tym dużo węglowodanów i w dodatku węglowodanów o wysokim IG (ok, ryż biały, ale np. po zjedzeniu słodkich lodów czy ciasta takiej reakcji nie mam). Poczytałam trochę o senności po posiłku w necie i wszędzie piszą o hipoglikemii reaktywnej, jednak wątpię, żeby ten problem mnie dotyczył Taka senność w czasie zajęć łapie mnie stosunkowo często (zajęcia co tydzień, co 2-3 mnie łapie), natomiast raczej nie zdarza się to w domu (ok, trochę mnie przymuli, ale jestem w stanie pójść na trening, a oczy mi się same nie zamykają). Przez mniej więcej godzinę przysypiałam, nie mogłam się skupić, rozbolała mnie mocniej głowa (czułam przez cały dzień, ale na zajęciach przyszło apogeum), a po godzinie wymiany smsów z koleżanką jakoś się rozbudziłam i na kolejnych zajęciach już kontaktowałam.

Jakieś pomysły? Rady? Ktoś? Coś?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:27   #15
enigmatyczna91
Raczkowanie
 
Avatar enigmatyczna91
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 131
Dot.: Senność po posiłku- powody

no wiesz ciężko tak powiedzieć, co może Ci dolegać, bo nie jestem lekarzem, ale jedynie co mogę Ci polecić to wizytę u lekarza i zrobienie badań, szczególnie z krwi
__________________
I don`t care about the money, I just want to be wonderful.
Marilyn Monroe

było:72
1. cel:65
2. cel:60
3. cel:55
jest: 57,2
enigmatyczna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:38   #16
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Senność po posiłku- powody

No cóż, nie takiej rady się spodziewałam, tylko jakiejś wskazówki od osoby mającej szeroką wiedzę nt. żywienia. Moja lekarka... brak mi słów na skomrntowanie jej zdolności. Zacznie mi wmawiać, że wymyślam, kombinuję i szukam chorób i nie da żadnego skierowania (przez 3 lata wydębiłam jedno- po wypadku, kiedy należało mi się jak psu buda). A nim pójdę na prywatne badania to chciałabym wiedzieć co badać- bo z krwi to można setki badań porobić.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:46   #17
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Senność po posiłku- powody

Jaki czas mija od ostatniego posiłku do tego morzącego snem obiadu?

Wiesz, że człowiek lekko głodny - ma bardziej wyostrzone zmysły. Może w dni, kiedy masz te szkolenia, masz taki rozkład dnia, że akurat po obiedzie jesteś po prostu zmęczona - i jedzenie dodatkowo rozleniwia.

Nie jestem z tych, co po jedzeniu muszą się zdrzemnąć - w ogóle, nie umiem "drzemać" w ciągu dnia, zdarza mi się to sporadycznie - zazwyczaj kiedy kluje mi się jakaś choroba. A już zasnąć na wykładzie, w kinie etc - no nigdy. Ale - dawno temu na studiach miałam mega nudne zajęcia z teorii literatury. Starszy profesor prowadził je tak, że równo co tydzień walczyłam z opadającą głową - dosłownie, czułam że dźwięki zlewają mi się w jeden szum i głowa opada, jakbym nie spała dobę. Dodam, że byłam zdrowa, bez stresu - może odrobinę niedospana, ale dla studenta to chyba norma.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 21:00   #18
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Senność po posiłku- powody

Z tym czasem różnie. Jeśli chodzi o środy to w ogóle mam rozwalony plan Na ogół w środy jem śniadanie o 7, drugie śniadanie lub inny posiłek w pracy ok 10-11, potem o 13-13.30 ten obiad (szkolenie od 14 do 19). Dzisiaj to tzw. drugie śniadanie jadłam prawie o 12, bo wcześniej utknęłam w sądzie, a chciałam coś zjeść mimo wszystko, bo znając mój charakter inaczej idąc na obiad opchnęłabym jakiegoś batona. Generalnie staram się sama robić jedzenie do pracy, ale dzisiaj szłam z domu prosto do sądu z całą kupą akt i nie miałabym się jak z tym zabrać.

Co do niewyspania- ostatnio często przebudzam się jak nad ranem się rozwidnia. Raz usnę od razu, dzisiaj jakiś czas nie mogłam. Podobny problem miałam rok temu, kiedy w ogóle nie patrzyłam na to co jem.

Ja mam taką fobię, że BARDZO boję się, że kiedyś zachoruję na cukrzycę. W rodzinie niby ma tylko wujek i to na skutek m.in. leków. Ale ja kiedyś jadłam dużo słodyczy i boję się, że prócz na sylwetce, zemści się to jeszcze inaczej.

Znalazłam na jakimś forum, że podobnie może być po posiłku obfitym w tłuszcze, bo wtedy krew jest kierowana do jelit na trawienie i mniej jej odżywia mózg. Mam świadomość, że ten dzisiejszy obiad tłuszczu mógł mieć sporo, może to jest to?

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2015-06-10 o 21:04
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 22:38   #19
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Senność po posiłku- powody

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Moja lekarka... brak mi słów na skomrntowanie jej zdolności. Zacznie mi wmawiać, że wymyślam, kombinuję i szukam chorób i nie da żadnego skierowania (przez 3 lata wydębiłam jedno- po wypadku, kiedy należało mi się jak psu buda). A nim pójdę na prywatne badania to chciałabym wiedzieć co badać- bo z krwi to można setki badań porobić.
Grrrr Jak slysze o takich lekarzach to mi sie noz otwiera w kieszeni, doslownie. Teksty typu, jest pani mloda, wyglada pani na zdrowa, wiec co pani chce badac? Teraz cos pania boli? Nie? To prosze wrocic jak bedzie bolec to damy skierowanie...

Moze to banalne pytanie, ale czy mozesz isc do innego lekarza? Ja sama ostatnio wykonuje ogromne ilosci badan ze skierowania od endokrynologa. Trafilam na lekarke, ktora niczego nie bagatelizuje, widzi potencjalnie problem z tego co jej opisalam i chce wyszukac powod, wiec kieruje mnie na wiele badan (czesc mam w pakiecie, za czesc musze placic). Najwazniejsze jednak, ze jest zainteresowana, a ja dzieki niej moge sie dobrze przebadac

Nie bede tutaj udawac, ze sie znam na takich sprawach, ale czy myslalas o badaniach pod katem tarczycy?
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 06:54   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Senność po posiłku- powody

Sennośc od cukrzycy nękałaby Cię notorycznie a nie po obiedzie .
Moja kolezanka z cukrzycą zasneła ... w drodze do szkoły. Połozyła się pod płotem i tam spała az ją znaleźli.

Sennosc po obiedzie to normalny objaw, organizm po sutym posiłku, często dość duzym (nie w sensie że sie przejadłaś, ale że obiad jest na ogół posiłkiem duzym w skali innych posiłków, na ogół też solidniejszym i trudniejszym w trawieniu- więcej białka/tłuszczu), kumuluje energię i krew w obrębie układu trawiennego. Tam wtedy wszytko hula a reszta... przysypia. I tak jest zdrowo. Najadłeś się, daj sobie trochę czasu na "ułozenie się" pokarmu w brzuchu.

Stąd się wywodzi zresztą sjesta poobiednia.
No jest to upierdliwe jak się ma duzo na głowie, ale w dzień wolniejszy, krótka drzemka po obiedzie to sama przyjemnosc i daje duzo energii na resztę dnia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 13:05   #21
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Senność po posiłku- powody

A w takim razie jakieś pomysły co robić, żebym na tych zajęciach w miarę kontaktowała? Jeść wcześniej (najwcześniej o 13 mogę, czyli różnica niewielka), jakiś krótki spacer po obiedzie? (myślę, że 10-15 minut po parku obok chyba dałoby radę). Kawy nie lubię, więc nie rozważam jej nawet, kiedyś piłam energetyki, ale to syf jest Przynajmniej nie spałam Zajęcia obowiązkowe, więc chodzić tak czy inaczej muszę.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:08   #22
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Senność po posiłku- powody

Miałam tak samo w zeszłe lato. To było nie do zniesienia, było mi mega głupio ze po prostu nie jestem w stanie utrzymac otwartych oczu. Na jesieni problem zniknął i poki co nie wraca. Nie wiem może to kwestia jakichs zawirowan hormonalnych..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:26   #23
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Senność po posiłku- powody

Możliwe powody:
- cukrzyca (mój tata tak miał, ja też)
- za duże porcje
- zbyt syte jedzenie: za dużo ciężkich mięs, ziemniaczków, ryżu itp.

Ogranicz mocno porcje i przyjrzyj się jakości tego, co jesz. Mnie to pomogło.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 17:17   #24
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Senność po posiłku- powody

Ja też czuje się bardzo senna po posiłku. Mój narzeczony twierdzi, że.. krew z mózgu odpływa do żolądka, o co mu może chodzić?
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 20:05   #25
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Senność po posiłku- powody

Cytat:
Napisane przez xuna Pokaż wiadomość
Ja też czuje się bardzo senna po posiłku. Mój narzeczony twierdzi, że.. krew z mózgu odpływa do żolądka, o co mu może chodzić?
Cava wyżej odpisała o co może chodzić z tym odpływaniem krwi.

Tak czy inaczej na badanie cukru we krwi się wybiorę, bo to prywatnie akurat grosze kosztuje. Ostatnio miałam badane jakiś rok temu w szpitalu i wyszedł lekko powyżej normy, ale to dlatego pewnie, że przyjmowana byłam wieczorem, a w domu przed pójściem do szpitala zżarłam dwie ogromne porcje makaronu z truskawkami i cukrem (przyjęcie do szpitala nie miało nic wspólnego z cukrem, planowany zabieg, miałam stawić się o 17, wiedziałam, że parę dni tam posiedzę i chciałam mieć "coś z życia" przed szpitalnymi posiłkami ) Więc mało obiektywny wynik
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 08:17   #26
selinakajl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Senność po posiłku- powody

koniecznie idź do lekarza i się przebadaj! nie chce Cie straszyć ale może to być cukrzyca (pewnie może też być 100 innych rzeczy dlatego warto się przebadać) moja babcia miała identyczną sytuacje i wykryli jej cukrzyce z tym da się żyć oczywiście ale nieleczona jest bardzo niefajna sprawa! do lekarza ; )
__________________
bluzy
selinakajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 14:39   #27
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Senność po posiłku- powody

Dokladnie, zawsze lepiej skonsultowac się ze specjalista
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 05:56   #28
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Senność po posiłku- powody

Senność po posiłku to najcześciej problemy z cukrem we krwi. To może być insulinooporność lub hipoglikemia. Radziłabym zrobić krzywą cukrową i insulinową. Tylko tak zobaczysz czy wszystko jest w porządku. Badanie tylko glukozy na czczo nie wiele da. Wiem z własnego doświadczenia, bo kiedyś miałam podobnie, okazało się że to hipoglikemia
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 21:17   #29
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Senność po posiłku- powody

Przed wczorajszymi zajęciami zjadłam własny obiad (makaron, mięsko na parze i warzywa) oraz rąbnęłam kawę i byłam w stanie je przetrwać w dużo, dużo lepszej kondycji niż ostatnio Będę dalej obserwować co i jak, ale cały czas zastanawiam się czym zastąpić kawę, bo nie lubię w ogóle tego smaku.

Edit.
I co do tej cukrzycy- tak jak Cava napisała- senność łapałaby mnie po każdym posiłku, a tutaj chodzi o ten jeden szczególny obiad, który zjadam przed zajęciami w środy

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2015-06-18 o 21:18
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 09:58   #30
marianna90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Chroniczne zmęczenie i senność

ja na przykład skorzystałam z dość nietypowej metody. Wcześniej nie wierzyłam w skutecznośc takich metod, ale przekonałam się na własnej skórze, że czasami niedowiarkom może opaść szczęka. Naczytałam się w Internecie o niekonwencjonalnych metodach oczyszczających organizm. Mieszkam w małej miejscowości, więc pierwszym pomysłem była zielarka. Pojechałyśmy z mamą na konsultację, za pierwszą wizytę zapłaciłam 180zł... a w zasadzie był to jedynie wywiad. Ogólne zapoznanie się etc. W "poczekalni" wisiały różne infografiki o niekonwencjonalnych przyrządach oraz metodach leczenia i zaciekawił mnie personalny odpromiennik, który wpływa na aurę człowieka, na bipolole, na senność i roztargnienie. Wpisałam nazwę firmy w przeglądarkę i weszłam na ich stronę, znalazłam dosyć tani harmonizator, ten mój to akurat była "wersja" bio-info1 ale są różne. I do zielarki nigdy więcej nie przyjechałam. Stosowałam odpromiennik przez 3 tygodnie i po regularnym stosowaniu wszystkie objawy ustąpiły. Sama byłam w szoku, ale pozbyłam się ospałości, zmęczenia, utraty chęci życia. Szkoda tylko, że niepotrzebnie wydałam pieniądzę na Panią zielarkę, bo nic mi nie doradziła nawet... tylko chciała pieniądze za kolejną wizytę, już nawet terminowo umówiona byłam!
marianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-01 07:21:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.