Brak szacunku - co robić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-08, 22:14   #31
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Samotna w rodzinie, samotna w związku..... bo co to za związek...
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 00:15   #32
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez biala_porzeczka Pokaż wiadomość
Teoretycznie wiem, że powinnam, bo to jakiś masochizm, praktycznie po prostu nie umiem, ciągle patrzę się w telefon, mam nadzieję, że zadzwoni, napisze... Łudzę się, że w końcu będzie taki jak kiedyś...

Jeszcze ta myśl, że niedługo mikołajki, święta, sylwester i będę po prostu sama, bo nie umiem wprost mówić bliskim o swoich problemach, a wszystkie moje przyjaciółki albo są już mężatkami/mamami albo same są w długoletnich związkach...


Jak możesz być z kimś kto cię wyzywa i tak poniża? Na co czekasz, aż cię kiedyś pobije?
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 05:47   #33
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Autorko, sprobuj przeanalizowac, dlaczego dwukrotnie w swoim zyciu wybralas ten sam typ mezczyzn. Bo to nie jest przypadek.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 06:15   #34
tereska21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Poznań, Swarzędz
Wiadomości: 94
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez biala_porzeczka Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem w związku od ponad dwóch lat. Relacja z moim chłopakiem nie zaczęła się łatwo, ponieważ byłam w wieloletnim związku, gdy go poznałam. Od niewinnych rozmów po jeszcze niewinne spotkania i tak to się zaczęło. Pan X (mój były) kompletnie nie był zainteresowany moją osobą, natomiast pan Y (obecny) robił wszystko, co każda kobieta może sobie wymarzyć, sprawiał, że czułam się doceniana, kochana, był czuły, delikatny, dobry, idealny... Dawał mi to, czego nie zaznałam będąc wiele lat z poprzednim chłopakiem. W końcu zdradziłam... Zerwałam wtedy z panem X,który de facto jakoś tego mocno nie przeżył, związałam się z panem Y i tak tworzyliśmy fajną parę. Jednak od dłuższego czasu wszystko się zmieniło. Ja przyznaję, jestem osobą dosyć zazdrosną, ale nie toleruję kłamstwa. Obecny chłopak zrobił się obojętny, po prostu ma mnie w dupie, nie wzruszają go moje prośby czy łzy. Idiotka. ☠☠☠**a idiotka, debilka, chora to słowa, które słyszę notorycznie, gdy się kłócimy. Wielokrotnie mówił mi, że gdybym wyszła i przestała się do niego odzywać, on nawet by do mnie nie zadzwonił... Dla porównania dodam, że za swoją byłą, która potraktowała go jak zabawkę, a był z nią dużo krócej niż ze mną, latał jak pies... Teraz mi mówi, że będzie z nią rozmawiał, chociaż wie, jak bardzo tego nie chcę, bo to ja byłam osobą, która pocieszała go, gdy tamta go zostawiła, wiem, jak bardzo ją kochał i tak naprawdę ciągle żyję z jej cieniem... czasem wydaje mi się, że byłam dla niego jakąś nagrodą pocieszenia po "pięknej" byłej dziewczynie...
Y non stop chce mi robić na złość, gdy zrobię coś głupiego, na przykład zupełnie nieświadomie wyślę emotkę "" w życzeniach urodzinowych, on twierdzi, że będzie pisał do swoich koleżanek, że pięknie wyglądają...
Ostatnio nazwał mnie nawet lafiryndą i dziwką, bo się z nim przespałam, kiedy miałam poprzedniego chłopaka...
Sprawił, że czuję się jak śmieć, nie mam ochoty wstać z łóżka, dla przykładu dzisiaj leżę i beczę od 8 rano...

Wiem, że gdybym słyszała taką sytuację, kazałabym tej dziewczynie natychmiast zerwać. Nie jestem jakaś brzydka, ułomna, poradziłabym sobie w życiu. Ale jest problem, z którym nie umiem się uporać - po prostu go kocham i żyję wspomnieniami, cudownymi wspomnieniami, jakich nikt inny wcześniej mi nie dał...

Dziewczyny, jesteście chyba moją jedyną deską ratunku...
Popatrz ile wad w jednym tekście a ile jeszcze pewnie jest takich o których nie wspomniałaś. On kiedyś będzie Twoim mężem, chciałabyś takiego? Czy chciałabyś takiego ojca dla swoich dzieci?
tereska21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 07:06   #35
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez biala_porzeczka Pokaż wiadomość
Chyba masz rację, muszę jakoś zająć się sobą, tylko nie wiem skąd znajdę w sobie na tyle siły, by nie dzwonić, nie pisać...
Możesz dołączyć do tego wątku, będzie ci raźniej : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=968301 . Pamiętaj, teraz sobie nie wyobrażasz, że mogłabyś być sama, ale jak już do tego dojdzie, będzie ci ciężko uwierzyć, jak w ogóle mogłaś z nim być
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 07:26   #36
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Piszesz, że nie potrafisz być sama, bo już od lat nastoletnich wchodziłaś ze związku w związek. I to jest sedno problemu.
Naucz się być sama. Poczuć się dobrze sama ze sobą. Bo tylko wtedy będziesz mogła dobrze poczuć się w związku.
Ponadto ktoś wyżej bardzo słusznie zwrócił Ci uwagę na przeanalizowanie swoich związków i poszukanie odpowiedzi na pytanie, czemu zawsze tak wybierasz. Łapanie pierwszego z brzegu tylko dlatego, że "nie umiesz być sama" to kiepski powód do wchodzenia w relacje. Najpierw skup się na sobie, przemyśl wszystko, naucz się szanować sama siebie, stawiać granice.
A w nowy związek powinno się wchodzić dopiero wtedy, kiedy stare sprawy są zamknięte, uporządkowane - również pod względem uczuciowym.

Jeśli nieźle zarabiasz, a warunki w domu są nieciekawe, to czemu nie pomyślisz o wynajmie np. pokoju?
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 11:34   #37
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Co ty jeszcze z nim robisz? Poza czekaniem na magiczną przemianę, oczywiście.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 12:19   #38
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Z tym się nic nie da zrobić.
Tylko odejść.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 13:37   #39
kasiuleczka160
Raczkowanie
 
Avatar kasiuleczka160
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 54
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Możesz dołączyć do tego wątku, będzie ci raźniej : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=968301 . Pamiętaj, teraz sobie nie wyobrażasz, że mogłabyś być sama, ale jak już do tego dojdzie, będzie ci ciężko uwierzyć, jak w ogóle mogłaś z nim być

Zgadzam się w 100 % !!!

Edytowane przez kasiuleczka160
Czas edycji: 2016-11-09 o 13:39
kasiuleczka160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 14:34   #40
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Szkoda Twojego czasu na ta farse...
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 14:41   #41
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Pytasz co robić. Po pierwsze, najważniejsze i absolutnie priorytetowe: kopnąć go w A potem sobie uświadomić, że Ty go nie kochasz, tylko jesteś uzależniona od całej toksyny, którą on Ciebie zalał. Pomyśl. Idziesz do sklepu. Ktoś Cię zwymyśla od różnych, robi Ci na złość tylko po to, abyś poczuła się gorzej. Ale na koniec zapakuje Ci wszystko ładnie w torbę w geście miłosierdzia i jeszcze pożyczy miłego dnia. Czy taka osoba zyskała Twoją sympatię, czy raczej gardzisz nią za to, jak Cię potraktowała? No to właśnie. A jeśli sama nie jesteś w stanie się 'oduzależnić' i znaleźć miłości do samej siebie i zaginionego honoru, idź na terapię.
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 15:46   #42
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Autorko, majac jakies dwadziescia kilka lat jak mniemam i prace, pora ogarnac sie chocby na tyle, by odciac sie choc troche od duszacej rodziny i wynajac bodaj pokoj. Naprawde, to nic takiego i jestes w stanie to zrobic. Tak samo, jak poszukac terapii (moze byc i na NFZ, jesli nie bedzie Cie stac na prywatna wynajmujac pokoj).
Facet do odstrzalu, ale nie wiem, czy jestes wstanie go sama z siebie zostawic, a nawet jesli, to czy Twoj kolejny zwiazek ma szanse byc lepszy. Bo Twoim najwiekszym problemem jest chyba brak samodzielnosci i umiejetnosci bycia samej ze soba. Zacznij dzialac juz dzisiaj, malymi kroczkami - przegladnij ogloszenia wynajmu, poczytaj o roznych nurtach w psychoterapii.


P.S. W tym calym swoim nieszczesciu masz jednak wielkie szczescie, ze ten Twoj wybranek nie chcial z Toba zamieszkac
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 19:25   #43
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Autorko, majac jakies dwadziescia kilka lat jak mniemam i prace, pora ogarnac sie chocby na tyle, by odciac sie choc troche od duszacej rodziny i wynajac bodaj pokoj. Naprawde, to nic takiego i jestes w stanie to zrobic. Tak samo, jak poszukac terapii (moze byc i na NFZ, jesli nie bedzie Cie stac na prywatna wynajmujac pokoj).
Facet do odstrzalu, ale nie wiem, czy jestes wstanie go sama z siebie zostawic, a nawet jesli, to czy Twoj kolejny zwiazek ma szanse byc lepszy. Bo Twoim najwiekszym problemem jest chyba brak samodzielnosci i umiejetnosci bycia samej ze soba. Zacznij dzialac juz dzisiaj, malymi kroczkami - przegladnij ogloszenia wynajmu, poczytaj o roznych nurtach w psychoterapii.


P.S. W tym calym swoim nieszczesciu masz jednak wielkie szczescie, ze ten Twoj wybranek nie chcial z Toba zamieszkac
Takie wynajmowanie pokoju z obcymi ludzmi to według mnie słaby pomysł lepiej dozbierac i wynajac własny kąt. Wynajmowanie pokoju to tez lipna prywatnosc a nawet gorsza.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 19:34   #44
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Wynajmowanie mieszkania z 'obcymi' (przeciez mozna sie predzej zapoznac) ludzmi moze byc o wiele lepsza opcja niz mieszkanie z rodzicami, ktorzy nie szanuja prywatnosci.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 20:24   #45
biala_porzeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 20
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Myślę, że to byłaby dobra opcja, ale w tym roku zaczęłam studia zaoczne, które trochę rujnują mój budżet no i musiałam w związku z tym kupić sobie na raty komputer... zwłaszcza, że u mnie z pracą jest różnie mam stawkę godzinową, niektóre miesiące są bardzo dobre, ale inne - beznadziejne. Boję się, że nie będę w stanie się utrzymać na takim poziomie, żeby było mnie stać na wynajmowany pokój, jedzenie, studia i ratę... Tak jak wspomniałam - czasem na pewno dałabym radę, ale jak zarobię 700 zł będzie po prostu gorzej, więc chyba przemęczę się z rodzicami jeszcze to 1,5 roku, bo to studia podyplomowe...

Jeśli chodzi o terapeutę, jestem chyba jakaś głupia, ale nie umiem otwarcie mówić o swoich problemach...
biala_porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 21:27   #46
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
A zastanawialas sie nad mieszkaniem tzw. studenckim? 3-4 mlodych ludzi wynajmuje mieszkanie, kazdy ma swoj pokoj i wspolna jest jedynie kuchnia i lazienka. Tak byloby ci na pewno latwiej mieszkac, a jest to tez tansze, niz wynajecie mieszkania samemu
Mieszkanie z rodzina (jaka by nie byla) jest milion razy lepsze niz mieszkanie z obcymi ludzmi.

Dramat.

Nie popieram tej rady.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 21:38   #47
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez Kelecka Pokaż wiadomość
Mieszkanie z rodzina (jaka by nie byla) jest milion razy lepsze niz mieszkanie z obcymi ludzmi.

Dramat.

Nie popieram tej rady.
Serio? Chcialabys spedzic okres dojrzewania i wejscie w doroslosc w pokoju z bratem?
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 06:01   #48
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Serio? Chcialabys spedzic okres dojrzewania i wejscie w doroslosc w pokoju z bratem?
Ja tak spedzilam swoj okres dojrzewania i wejscie w doroslosc. Dzielilam pokoj z bratem i naprawde nie odbilo sie to na mnie w zaden sposob.

Myslalam, ze z innych powodow doradzasz jej wyprowadzke. Naprawde nie rozumiem tej nagonki, tym bardziej, ze z tego co zauwazylam, to duzo budowanych teraz mieszkan ma jednak dwa pokoje, wiec ktos posiadajacy dwojke dzieci sila rzeczy umieszcza ich w jednym pokoju.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 08:30   #49
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Serio? Chcialabys spedzic okres dojrzewania i wejscie w doroslosc w pokoju z bratem?
Pisze to z perspektywy osoby, ktora mniej wiecej w wieku autorki musiala sie wyprowadzic (bo zmienialam nie tylko miasto ale i kraj zamieszkania) na cale mieszkanie dla siebie zaraz po studiach nie bylo mnie stac, a duma nie pozwalala brac od rodzicow, wiec zamieszkalam z dwiema wspollokatorkami i byl to szczerze mowiac koszmar.
Kazda rodzina / rodzice maja jakies tam swoje dziwne nawyki, sa w jakis sposob irytujacy, ale nie tak jak obcy ludzie i ograniczenia jakie mieszkanie wlasnie ze wspollokatorami narzuca.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-10, 08:34   #50
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Takie wynajmowanie pokoju z obcymi ludzmi to według mnie słaby pomysł lepiej dozbierac i wynajac własny kąt. Wynajmowanie pokoju to tez lipna prywatnosc a nawet gorsza.
Jasne, poczekac, a nuz sie jednorozec na teczy pokaze i droge do wlasnego kata wskaze
Skoro nie ma kasy na wynajem wlasnego mieszkania, to znaczy, ze nie ma i takie czekanie na np. lepiej platna prace to znow czekanie i nic nie robienie. Co jej to da, ze bedzie odladac? Odlozy ile? Na kilka miesiecy wynajmu? A potem co, wroci do rodzicow, czy poszuka czegos, na co ja bedzie stac (czyli pewnie pokoju)?
Wynamowanie pokoju moze byc switna sprawa, owszem, jest ryzyko - zalezy jak sie trafi, ale w kazdym przypadku moze to byc dobra lekcja zycia dla autorki.



Doczytalam, autorko, ze boisz sie, bo masz studia zaoczne na glowie. Moim zadniem szukasz wymowek Ok, nie musisz sie dzisiaj wyprowadzac - zaoszczedz troche na czarna godzine, i w przypadkach o jakich piszesz, bedziesz miala na zycie/wynajem oszczednosci. Poltorej roku dalszego meczenia sie w tosycznym domu to raczej nie jest dobry pomysl...
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 10:13   #51
Colderia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 424
Dot.: Brak szacunku - co robić?

Poczytaj mój wątek. On się nie zmieni. W każdym związku trzeba być trochę egoistą. Ja zerwałam i jakoś mi lżej bez ciągłych kłótni o bzdury.
Colderia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-10 11:13:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.