Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-28, 13:16   #1231
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

800 zł cena za komplet na 1 łuk, więc na miesiąc wychodzi 1600
ilios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 08:47   #1232
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cześć
Ja od wczoraj noszę swoje pierwsze nakładki. Przewidziano mi 10 etapów na górę i 9 na dół. Możecie powiedzieć jak wygląda retencja? Jaki to aparat, jak to wszystko wygląda?
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 11:40   #1233
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hu hu, 10 etapów to sporo. Gdy już zakończysz leczenie Clear Aligner to potem zakłada się aparat retencyjny (wyjmowany-zakładany tylko na noc) mający na celu utrzymanie efektu leczenia aby zęby znowu się nie przemieszczały. Używanie aparatu retencyjnego będzie po leczeniu bardzo ważne, polecam ten filmik - https://www.youtube.com/watch?v=IQz3d_goBRo&t=16s

Jak komuś nie chce się oglądać to powiem tylko, że dziewczyna popełniła duży błąd olewając aparat retencyjny i po jakimś czasie zęby z powrotem się jej powykrzywiały i całe lata wcześniejszego noszenia aparatu i pieniądze poszły na marne.

Ile nosi się aparat retencyjny? Z tym jest różnie. Ponoć minimum 2 razy dłużej niż wcześniejszy czas leczenia. A w niektórych przypadkach gdy zęby mają tendencję do przemieszczania się to nawet.... na zawsze Jest też ponoć możliwość po jakimś czasie założenie po wewnętrznej stronie zębów stałego drucika, który będzie utrzymywał zęby na swoich pozycjach.

Wiecie co wam powiem? To wszystko trochę przeraża.... te potrzebne na to wszystko spore pieniądze, te ograniczenia ze względu na aparat, wizyty, itd. Ja na dodatek pracuje kontraktowo zagranicą i może mnie nie być na wizycie u ortodonty nawet 3 miesiące. Czasem zastanawiam się czy nie lepiej po prostu wyrwać ile tam trzeba zębów i wstawić implanty

Edytowane przez Jakubb1
Czas edycji: 2017-08-29 o 11:50
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 15:10   #1234
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hmm ja też słyszałam wersję, że 800 zł to jedna nakładka, zmieniana chyba co miesiąc?
Ciekawa jestem ile takich etapów potrzeba. Kilkakrotnie trafiłam na informację, że przy małych wadach wystarczą trzy, ale czy to możliwe...? Obawiam się też pójścia do ortodonty i leczenia, po czym nagle wyskoczą nowe etapy i kolejna kasa.
Na tym forum dziewczyna pisała o 500zł na nakładkę chyba w Warszawie.
Nie stać mnie na to trochę, a mam problem ze ściskiem zębów, przez co nie domywam szczelin i ciągle mam próchnicę. Boję się, że przy stałym będzie jeszcze gorzej, bo też nie domyję wszystkiego.
Polecano mi również zwykły wyjmowany aparat, podobno dorośli też mogą nosić. Kosz mały bo ok 1000zł, ale kiedy miałabym go nosić? W nocy na bank będę wypluwać.

Ps. Sorry, że tak piszę chaotycznie "po polskiemu", ale się spieszę

Edytowane przez notsunset
Czas edycji: 2017-08-29 o 15:11
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 15:39   #1235
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez notsunset Pokaż wiadomość
Polecano mi również zwykły wyjmowany aparat, podobno dorośli też mogą nosić. Koszt mały bo ok 1000zł,
BROŃ BOŻE!! Jeśli poleciła Ci to jakaś znajoma osoba to znaczy, że się nie zna. A jeśli polecił to ortodonta to znaczy, że chce Cię oszukać!

Zawsze jak byłem na regularnych wizytach u zwykłych dentystów to ucinałem pogawędkę o aparatach (bo zawsze mnie pytali czemu nie noszę). Zawsze mówili, że aparaty ruchome są tylko dla dzieci i tylko dzieciom mogą one rozszerzyć łuki gdy są za wąskie. Dla dorosłych natomiast takich aparatów się nie stosuje bo nic nie dadzą. Są bardzo mało precyzyjne względem stałych aparatów. Poza tym aparaty ruchome to katorga. Nie da się w nich nawet mówić i na każdą konwersację trzeba je wyciągać. W ogóle nawet lepiej z nimi nie wychodzić z domu bo to nie ma sensu (w szkole, w pracy, itd). A zatem taki skrócony czas noszenia w ciągu doby sprawia, że takie aparaty są mało efektywne nawet u dzieci. Są też strasznie niewygodne i uwierające w buzi. Miałem kiedyś (jako już dorosły) taki aparat bo ortodontka mnie zrobiła w bambuko mówiąc, że można taki jako dorosły spokojnie nosić i daje efekty. Aparat miałem tylko kilka miesięcy i przestałem nosić bo nic już kompletnie nie dawał i był bardzo niewygodny. Ortodontka oszustka po poinformowaniu mnie o cenach leczenia stałym aparatem i po mojej odpowiedzi, że jednak póki co nie stać mnie postanowiła zaproponować mi tańszy ruchomy aparat żeby tylko kasę wyciągnąć. Niestety nieświadomy dałem się namówić i kasa w błoto.

Zapomnij o ruchomym aparacie bo to nie ma sensu!!!

Edytowane przez Jakubb1
Czas edycji: 2017-08-29 o 16:52
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 18:22   #1236
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez notsunset Pokaż wiadomość
Polecano mi również zwykły wyjmowany aparat, podobno dorośli też mogą nosić. Kosz mały bo ok 1000zł, ale kiedy miałabym go nosić? W nocy na bank będę wypluwać.
bezsensu.
dopłać 700zł i załóż metalowy, przynajmniej będziesz miała proste zęby.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 21:31   #1237
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A miał ktoś przed CA aparat ALF?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 09:24   #1238
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez magda2291 Pokaż wiadomość
A miał ktoś przed CA aparat ALF?




Po jakim czasie zauważyliście pierwsze efekty? Ja CA noszę 4 dzień i widzę małą szparkę między jedynkami.
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 09:39   #1239
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A jest ktoś może z północnych rejonów Polski?
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 20:30   #1240
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Zanim zaczęłam prostowanie zębów miałam zrobioną "wycenę" clear alignera, wyszło mi 7 etapów góra 5 dół i był to koszt około 10 tys zł, przy czym jeszcze zaznaczono że nie uda się wszystkiego skorygować (!)
Więc zrezygnowałam z clear alignera, ale polecam przed podjęciem decyzji zapłacić 300zl i skalkulować sobie czy to się w ogóle w waszym wypadku opłaca. Moja ortodontka mówiła mi, że używa clear alignera do małych wad, bardzo małych, np po stałym aparacie zęby zaczęły się znowu krzywić i ktoś idzie do ortodonty w porę.
Mówiła mi też że clear aligner nie ma w systemie attachmentow które działają trochę jak zamki w stałym aparacie i ciężko jest ruszyć zęby w pewnych płaszczyznach bez tego, samą nakładką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 10:25   #1241
Tiototamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej,

Czy to jest to samo? Ta sama firma?

https://www.clear-aligner.pl/
http://clearaligner.pl/
Tiototamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-02, 17:03   #1242
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Tiototamka Pokaż wiadomość
Hej,

Czy to jest to samo? Ta sama firma?

https://www.clear-aligner.pl/
http://clearaligner.pl/
Chyba nie. Ja we Wrocławiu znalazłam dentystę z CA i się potem okazało że to jakiś bliźniaczy system ale produkowany w Polsce. I nie było go na liście CA z twojego drugiego linku. Ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 11:21   #1243
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Czy jest ktos komu te nakladki serio pomogly?

Ja sie czuje oszukana przez moja ortodontke... Nosilam aparat staly, bylo juz praktycznie blisko konca, ale mialam roczny wyjazd na Erasmusa i moja cudowna ortodontka stwierdzila, ze nie mozna z aparatem wyjezdzac na tak dlugo Fajnie, ze na Erasmusie co druga osoba byla z aparatem.
Stwierdzila, ze mi go zdejmie i dokonczymy CA. Pytalam sie, czy jak mi zdejma aparat i podczas czekania na nakladki nie skrzywia mi sie zęby. "Nie, nie skrzywia się". No jasne. Skrzywily sie juz chyba za dwa dni (a na nakladki mialam czekac okolo tydzien-poltora). Wlasciwie tylko jeden ząb jest krzywy, gorna dwojka sie zrotacjowala, nachodzi na jedynke. Clear Aligner za nic w swiecie sobie z tym nie radzi. Jestem tak okropnie zla, wydalam kupe kasy na aparat staly, a teraz musze drugie tyle na te nakladki! Jeszcze ortodontka mi probowala wmowic, ze to moja wina, ze sie ząb skrzywil, BO NIE NOSILAM NA PEWNO TYCH NAKLADEK TYLE CZASU ILE BYLO TRZEBA. Szkoda, ze ten ząb wykrzywil sie juz zanim te nakladki dostalam, a wiec te wyrobione nakladki nie byly wyrobione na taka wadę....

Czy komus ten CA pomogl na dosc mocno wykrzywiony ząb? Jesli zęby są wykrzywione naprawdę minimalnie, wtedy faktycznie je ustawia, ale to musi byc naprawde minimalne, jakies 0.1 mm... Ten moj zab nawet nie drgnal
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 16:11   #1244
notsunset
Raczkowanie
 
Avatar notsunset
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 449
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Jakubb1 Pokaż wiadomość
BROŃ BOŻE!! Jeśli poleciła Ci to jakaś znajoma osoba to znaczy, że się nie zna. A jeśli polecił to ortodonta to znaczy, że chce Cię oszukać!

Zawsze jak byłem na regularnych wizytach u zwykłych dentystów to ucinałem pogawędkę o aparatach (bo zawsze mnie pytali czemu nie noszę). Zawsze mówili, że aparaty ruchome są tylko dla dzieci i tylko dzieciom mogą one rozszerzyć łuki gdy są za wąskie. Dla dorosłych natomiast takich aparatów się nie stosuje bo nic nie dadzą. Są bardzo mało precyzyjne względem stałych aparatów. Poza tym aparaty ruchome to katorga. Nie da się w nich nawet mówić i na każdą konwersację trzeba je wyciągać. W ogóle nawet lepiej z nimi nie wychodzić z domu bo to nie ma sensu (w szkole, w pracy, itd). A zatem taki skrócony czas noszenia w ciągu doby sprawia, że takie aparaty są mało efektywne nawet u dzieci. Są też strasznie niewygodne i uwierające w buzi. Miałem kiedyś (jako już dorosły) taki aparat bo ortodontka mnie zrobiła w bambuko mówiąc, że można taki jako dorosły spokojnie nosić i daje efekty. Aparat miałem tylko kilka miesięcy i przestałem nosić bo nic już kompletnie nie dawał i był bardzo niewygodny. Ortodontka oszustka po poinformowaniu mnie o cenach leczenia stałym aparatem i po mojej odpowiedzi, że jednak póki co nie stać mnie postanowiła zaproponować mi tańszy ruchomy aparat żeby tylko kasę wyciągnąć. Niestety nieświadomy dałem się namówić i kasa w błoto.

Zapomnij o ruchomym aparacie bo to nie ma sensu!!!
Dopiero teraz zobaczyłam Twojego posta.
Kurcze, dzięki za odpowiedź. Polecała mi go asystentka ortodontki, która powiedziała, że sama miała stały i żałuje, bo coś tam jej się zrobiło po nim. I teraz pracuje z babka, która robi wyjmowane dla dorosłych i bardzo poleca.
Ja bym takiego nie chciała, bo nie mam kiedy go nosić, teraz już jestem pewna, bo będę więcej siedzieć w pracy.
Coraz bardziej zastanawiam się nad zwykłym stałym, bo CA to jakiś kosmiczny koszt... :/
notsunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 19:50   #1245
PhuryK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej. No więc o ja rozpoczynam swój rozdział w życiu z CA. Założony wczoraj z rana. Wg opinii lekarza na wiosnę będę cieszyć się z efektu. Od dziecka mam diastemę, która zawsze była moja pieta Achillesa. Nie uśmiechałam się na zdjęciach itd. Do tej pory jakoś szkoda było mi pieniędzy na jej likwidację. Ale w wyniku zabaw z dzieckiem straciłam górną 4 i szpara zaczęła się powiększać. I już decyzja zapadła. Ortodontka poleciła mi CA zamiast "klatki". I to z racji wieku i z racji podobno małej wady. Wyciski zrobił mi już mój stomatolog. U niego też zakładałam CA. Mam tylko górną szynę, głównie po to żeby złączyć jedynki a potem wprawić 4. Po jednym dniu "czuję" jedynki. Zwłaszcza przy gryzieniu i makladsniu szyny. Więc jednak wszystko pracuje. Oby tak dalej ))
PhuryK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 19:53   #1246
PhuryK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Tak to wygląda obecnie.....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dia.jpg (64,4 KB, 77 załadowań)
PhuryK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 15:49   #1247
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

@PhuryK- I jak tam? jesteś zadowolona z Clear Aligner? Idzie już poprawa?
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 12:54   #1248
PhuryK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

cześć 2 tygodnie i muszę powiedzieć, że powolutku idzie ku dobremu. jeedynki i dwójki zeszły się i czuję "ciągnięcie" tzn, że zęby pracują. jestem jeszcze na sofcie. tak zadecydował lekarz. żadnych otarć, czy innych problemów. Na chwilę obecną jestem zadowolona
PhuryK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 10:16   #1249
Ania180392
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Jakkub1 a ty się zdecydowałeś na ca? 😊
Ania180392 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-11, 22:22   #1250
akces_denied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Witam serdecznie, od dziś także zainstalowano u mnie ClearAligner a raczej jakiś odpowiednik, ponieważ zamiast trzech nakładek mam jedną miesięczną, i ceny są znacznie niższe. Jednak mam problem. Ta nakładka nie wchodzi na całe zęby, dopasowała się (z ogromnym trudem) na zęby przednie, jednak nie ma absolutnie mowy o naciągnięciu jej jeszcze na tylnie. Nakładka wchodzi barrrrrdzo ciasno, leczone będą nią wysunięte jedynki. Ból jest masakryczny (na pewno nie opisałbym tego "czuć że zęby pracują") a gdybym usiłował wcisnąć to jeszcze na zęby tylnie, " jedynki " chyba bym złamał .
Lekarz ostrzegał że pierwsze trzy dni mogą być mało przyjemne, ale to za lekko powiedziane. Pytanie, czy w waszym przypadku, nakładki też od razu były tak mocno skorygowane? Czy z czasem to się dopasuje i "wjedzie" na trzonowce? Obecnie bardzo seplenie ponieważ podczas rozmowy język nie dotyka nawet tylnich zębów.
Please, help.
akces_denied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 15:35   #1251
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Ania180392- hej. jednak nie zdecydowałem się na CA. Trochę się podowiadywałem na ten temat i w moim przypadku (dwójki mocno nachodzące i wystające przed jedynki) byłoby z CA niemożliwe albo bardzo czasochłonne i kosztowne do wyleczenia. Zdecyduje się na zwykły aparat z zamkami estetycznymi. Takie "konserwatywne" rozwiązanie jest najtańsze i ponoć po prostu najskuteczniejsze. Oczywiście chciałoby się mieć taki praktycznie niewidzialny dla innych oczu aparat jak CA, ale biorąc pod uwagę spore minusy (dłuższy czas leczenia, dużo większe koszty, przymus wyciągania wkładek do każdego posiłku i potem za każdym razem czyszczenia) to uznałem, że to mija się z celem. Oczywiście mówię tylko o swoim przypadku

W końcu uzbierałem pieniądze i założę ten aparat bo od wielu wielu lat mam totalną fobię i kompleksy na punkcie swojego uzębienia. Nigdy się normalnie nie uśmiechałem jak człowiek, tylko zawsze robiłem "banana" na twarzy nie odsłaniając zębów, co wyglądało oczywiście nienaturalnie. Co bardziej bezpośredni ludzie mnie czasami pytali: "Czy Ty potrafisz się normalnie uśmiechnąć?" Ogólnie tragedia
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 15:55   #1252
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Mam mniej więcej takie zęby. Ten ząb po prawej na zdjęciu nie jest aż tak bardzo u mnie wysunięty w górę, ale mniej więcej tak to obecnie wygląda. No i u mnie te dwójki bardziej niż na zdjęciu nachodzą na jedynki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fylaut.jpg (25,7 KB, 60 załadowań)

Edytowane przez Jakubb1
Czas edycji: 2017-12-12 o 16:00
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 20:54   #1253
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez akces_denied Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, od dziś także zainstalowano u mnie ClearAligner a raczej jakiś odpowiednik, ponieważ zamiast trzech nakładek mam jedną miesięczną, i ceny są znacznie niższe. Jednak mam problem. Ta nakładka nie wchodzi na całe zęby, dopasowała się (z ogromnym trudem) na zęby przednie, jednak nie ma absolutnie mowy o naciągnięciu jej jeszcze na tylnie. Nakładka wchodzi barrrrrdzo ciasno, leczone będą nią wysunięte jedynki. Ból jest masakryczny (na pewno nie opisałbym tego "czuć że zęby pracują") a gdybym usiłował wcisnąć to jeszcze na zęby tylnie, " jedynki " chyba bym złamał .
Lekarz ostrzegał że pierwsze trzy dni mogą być mało przyjemne, ale to za lekko powiedziane. Pytanie, czy w waszym przypadku, nakładki też od razu były tak mocno skorygowane? Czy z czasem to się dopasuje i "wjedzie" na trzonowce? Obecnie bardzo seplenie ponieważ podczas rozmowy język nie dotyka nawet tylnich zębów.
Please, help.
Jeżeli masz jedną nakładkę na miesiąc, to zapewne ma za zadanie zrobić to, co 3 tygodniowe przy ca, czyli musi od razu mocno zmienić położenie zębów. Dlatego też taki ból jest normalny. Minie po paru dniach. Po jakimś czasie nakładki też "wejdą" na pozostałe zęby i się dopasują.
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 15:47   #1254
akces_denied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Prawda, ból minął po paru dniach - kompletnie, że aż w pewnym momencie miałem wątpliwości czy te zęby jeszcze żyja...
Nakładka wchodzi już praktycznie sama ale mimo to wyczepia się z tylnich zębów. Ale znalazłem na to rozwiązanie i od jakiegoś czasu przyklejam CA na klej do protez do zębów i się trzyma
akces_denied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 18:12   #1255
uauaia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cześć. Czy macie jakieś sprawdzone gabinety w kujawsko-pomorskim? Jest ich sporo w Bydgoszczy, a jeden nawet w Nakle n Notecią
uauaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 19:33   #1256
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Orto kazał usunąć mi dwie górne siódemki ze względu na nieregularny kształt. Mam teraz założony aparat A.L.F.
Czy usunąć te siódemki, czy jednak upierać się, by usuwać ósemki?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 23:24   #1257
akces_denied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

@uauaia, ja Ci mogę polecić gabinet w Pile, ceny są dużo niższe niż normalne jeśli chodzi o CA ale nakładki są od razu mocno skorygowane także na początku zwijasz się z bólu. Mimo to, 300 zamiast 800 za miesiąc leczenia to jednak chyba warto
akces_denied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 06:55   #1258
uauaia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Cytat:
Napisane przez akces_denied Pokaż wiadomość
@uauaia, ja Ci mogę polecić gabinet w Pile, ceny są dużo niższe niż normalne jeśli chodzi o CA ale nakładki są od razu mocno skorygowane także na początku zwijasz się z bólu. Mimo to, 300 zamiast 800 za miesiąc leczenia to jednak chyba warto
Jeśli możesz, to poproszę o namiary. Ale da się normalnie funkcjonować z takim bólem? Ile trwało Twoje leczenie?
uauaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 11:51   #1259
Jakubb1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 30
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

Piszcie bardziej precyzyjnie. To tak jak napisać.... Polecam gabinet w Warszawie czy Krakowie Niby to już trochę bliżej niż napisać: "Polecam gabinet w Polsce", ale jednak nikt się nie domyśli o jaki gabinet dokładnie chodzi Jeśli ktoś ma opory (chociaż i tak niezrozumiałe) aby podać konkretną nazwę gabinetu to wystarczającym będzie podać nazwę ulicy na której znajduje się gabinet.
Jakubb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 20:21   #1260
akces_denied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktoś ma?

AlfaMED tak się nazywa. Pierwsze dwa dni niestety nie da się funkcjonować, wytrzymywałem max 2h w nakładce, potem na tyle samo zdejmowałem mimo że zakładałem ją tylko "w połowie", na tylnie zęby nie było mowy. Ale z czasem, jakoś poszło. Leczenie jeszcze trwa, wyrównuję cztery przednie górne zęby (wystające jedynki i schowane dwójki). Ma potrwać ok 4 mce bo mam mieć 3 nakładki. Więcej info mogę udzielić na priv
akces_denied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.