Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-18, 14:31   #3001
maalgo
Raczkowanie
 
Avatar maalgo
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Powiedzcie dziewczyny czy wystąpiły u Was jakieś skutki uboczne zażywania tabletek na włosy ??
Jeśli tak to jakie ? i po czym ?
maalgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 18:29   #3002
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Ok to robię małe podsumowanie dla siebie i może inne osoby też skorzystają, biorę ceny z DOZu:
dla mnie mega ważny jest skład oraz ILE RAZY DZIENNIE trzeba brać tabletkę, bo jak widzę np drovit który bierze się 3 x dziennie po 3-4 tabletki to mi słabo


1) DermoSkrzyp Forte (60 szt)
, 1 tabletkę dziennie
Wyciąg ze skrzypu polnego (103,5 mg),
wyciąg z pokrzywy zwyczajnej (43,5 mg),
wyciąg z wiesiołka dwuletniego (10 mg),
cynk (10 mg),
biotyna (50 µg).



2) Silica (100 szt)
23.03 zł, 1-2 tabletki dziennie
wyciąg ze skrzypu polnego (Eguisetum arvense) 30 mg,
wyciąg z alg (workoliść członowaty) (Ascophyllum nodosum) 20 mg.
cynk (siarczan cynku) 6 mg (60%*),
krzem (dwutlenek krzemu) 5 mg,
żelazo (fumaran żelaza (II)) 3 mg (21,4%*),
selen (selenian (IV) sodu) 27,5 mcg (50%*)



3) Olimp Bio-Silica,(30 szt)
22.74 zł, 2 kapsułki dziennie
Ekstrakt skrzypu polnego200 mg
Krzemionka: 37,5 mg
w tym: krzem 17,5 mg
Ekstrakt pokrzywy100 mg
Hydrolizat białek kolagenowych50 mg
L-metionina100 mg
Cystyna50 mg
+ witaminy



4) Olimp Skrzyp Plus, kapsułki, 30 szt.
12.24 zł, 2 kapsułki dziennie podczas posiłków
Ekstrakt skrzypu polnego 250 mg
w tym związki krzemowe 20 mg
Biotyna 50 mcg



5) Vitapil, biotyna + bambus, 60 szt
40.58 zł,
Dwuwinian choliny125 mg**
Kwaspantotenowy (D-pantotenian wapnia)100 mg (1666,7%)*
Proteiny sojowe100 mg**
Inozytol50 mg**
Niacyna (amid kwasu nikotynowego)35 mg (218,8%)*
PABA (kwas paraaminobenzoesowy)30 mg**
Sproszkowane pędy bambusa 20 mg**
w tym krzem 7 mg**
Żelazo (fumaran żelaza(II))15 mg (107,1%)*
Cynk (glukonian cynku)15 mg (150%)*
Mangan (glukonian manganu)5 mg (250%)*
Drożdże5 mg**
Miedź (glukonian miedzi)2 mg (200%)*



6) SkrzypStrong, 30 szt
10.71 zł, 1 tabletkę w ciągu dnia
Ekstrakt ze skrzypu polnego (50 mg),
witamina C (30 mg),
ekstrakt z liści pokrzywy (27 mg),
cynk (4,95 mg),
tiamina (witamina B1) (0,55 mg),
biotyna (D-biotyna) (25 µg).



7) Olimp Bio-Silica Max (30szt)
21.62 zł, 1 tabletka
Ekstrakt skrzypu polnego400 mg
Krzemionka 40 mg
w tym krzem 18,7 mg
Ekstrakt pokrzywy100 mg
Cystyna50 mg



8) Drożdże z bratkiem, 60 szt
13.20 zł, 1 tabletka 2 razy dziennie.
ekstrakt drożdżowy (Saccharomyces cerevisiae)500 mg
Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego 50 mg
Witamina E 6 mg



9) Drovit, tabletki, drożdże piwne, 400 mg, 200 szt
7.99 zł, 3-5 tabl. 3 razy dziennie


10) Humavit Z, tabletki, drożdże ze skrzypem i z pokrzywą, 150 szt
9.57, 2 razy dziennie po 2 tabletki w trakcie lub po posiłku,
Drożdże piwne 1,1 g
Skrzyp polny (ekstrakt) 50 mg
Pokrzywa (ekstrakt) 30 mg



11) Drożdże z pokrzywą, kapsułki, 120 szt, 15.89 zł
3 razy dziennie po 2 kapsułki,
Drożdże piwne – 50% (105 mg/kaps.),
ziele pokrzywy – 50% (105 mg/kaps.)
oraz składniki kapsułki (żelatyna, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki żelaza).



Jeśli znacie coś co ma fajny skład i Wam pomogło, proszę dodajcie do tej listy
A mogłabyś zrobić porównanie tabletek drozdzowych? Drożdży pić nie mogę i szukam jakiś skutecznych a ja i składy to nie za bardzo :P byłabym wdzięczna.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 18:32   #3003
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Ja zrezygnowałam z tabletek do włosów, brałam po 2-3 miesiące ale większość mi nie pomagała. Więc przerzuciłam się na napary, wcierki itp. Chociaż ostatnio planuję kupić tran i kwas Omega3, mooże pomoże ;]
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 18:41   #3004
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Ja zrezygnowałam z tabletek do włosów, brałam po 2-3 miesiące ale większość mi nie pomagała. Więc przerzuciłam się na napary, wcierki itp. Chociaż ostatnio planuję kupić tran i kwas Omega3, mooże pomoże ;]
W tranie chyba jest Omega3
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 18:50   #3005
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Tfu, miało być z omega3. Mój błąd
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 13:25   #3006
beacik2
Raczkowanie
 
Avatar beacik2
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 146
Thumbs up Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

(Powiedzcie dziewczyny czy wystąpiły u Was jakieś skutki uboczne zażywania tabletek na włosy ??
Jeśli tak to jakie ? )
Tak. Poprawiła się skóra, wygładziła ale i paznokcie wzmacniają się i szybciej rosną. Mam hybrydy więc szybciej jest odrost. Nie żałuję bo włosy wzmocnione a to najważniejsze Po skrzypie z pokrzywą.
Uwaga. Z suplementami nie wolno przesadzać ze względu na wątrobę.

Edytowane przez beacik2
Czas edycji: 2015-06-21 o 13:27
beacik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 20:05   #3007
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Pakito Pokaż wiadomość
Na moje włosy dobrze działają cynk tabletki dzięki czemu przestały wypadać. W dodatku paznokcie się tak nie łamią jak wcześniej. Jestem zadowolona i polecam spróbować
reklama?

Ja kupowałam kiedyś cynk za 4 zł
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 23:30   #3008
SSasanka_34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Re: Wypadające włosy

Iker u mnie cala rodzinnka jest na class a collagen szczerze to juz chyba nawet moj brat to bierze bo nie chce miec zakoli po tacie babcia farmaceutka, wiec kontrole jakosci przeszlo i faktycznie kazdy juz sie przyzwyczaił do stosowania tego. Ja mam rozjasniane wlosy na blond a ich kondycja znakomita. Dodatkowo wszyscy zauwazylismy ze mam takie male stojace wloski jak sie suszy suszarka.
SSasanka_34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 09:58   #3009
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Ja ze swojej strony mogę polecić Vitapil. Za każdym razem jak do niego wracam jestem mega zadowolona. Murowany wysyp baby hair Zazwyczaj łykam je jesienią i wczesną wiosną bo zdarza mi się sezonowe wypadanie włosów.

A co sądzicie o L'biotica włosy i paznokcie? Brała któraś z was?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 16:30   #3010
Mirelda
Przyczajenie
 
Avatar Mirelda
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Angry Wypadanie włosów

Co zrobić żeby włosy nie wypadały? Polecacie jakiś szampon lub odżywkę?
Mirelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 08:48   #3011
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wypadanie włosów

Cytat:
Napisane przez Mirelda Pokaż wiadomość
Co zrobić żeby włosy nie wypadały? Polecacie jakiś szampon lub odżywkę?
Przejrzeć ten wątek, jak i kilka innych?

Polecam najpierw rozejrzeć sie na forum, bo to pytanie zadano juz setki razy.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-10, 11:53   #3012
MaryAny
Przyczajenie
 
Avatar MaryAny
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 16
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Próbowałam tej kuracji, naprawdę pomaga teraz biorę Profolan na bazie skrzypu polnego, stosuję go jako suplement diety i jest równie skuteczny
MaryAny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 15:15   #3013
madzik2021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Masowe wypadanie włosów

Witam, wiem ze jest masa tych postow i tematów, przeszukuje internet juz ktorys dzien i nie moge znaleźć nic konkretnego ;( wlosy wypadaja mi garsciami, lekarka polecila mi selen w tabletkach ale nie widze zadnego efektu ;( problem mam taki ze jestem zagranica i nie mam jak udac sie do lekarza prosze o porade jakies dobre preparaty na wlosy tabletki czy odzywki
madzik2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 09:12   #3014
aniakarenia
Przyczajenie
 
Avatar aniakarenia
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Bio Silica Max - ktoś brał?

Hej dziewczyny, mam pytanko czy któraś z Was brała Bio Silica MAx? Zastanawiam się nad czymś wzmacniającym włosy i poprawiającym stan paznokci. Wczoraj spędziłam ponad godzinę na porównywaniu składów suplementów dostępnych na rynku i wygląda na to, ze ta bio silica wysuwa się na pierwsze miejsce. Ale wolę dopytać czy Wizażanki już ją stosowały i czy są zadowolone zanim kupię
To jak? Działa czy nie bardzo?
(wiem, że suple mi nie zastąpią zdrowego odżywania, nie chcę zastępować zdrowej diety tylko ją uzupełnić)

Będę wdzięczna za Wasze opinie i podpowiedzi!
aniakarenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 15:00   #3015
kachaat
Raczkowanie
 
Avatar kachaat
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 78
Dot.: Bio Silica Max - ktoś brał?

Masz rację, że skład jest chyba najlepszy. Ja brałam przez 3-4 miesiące. Jednak efektów spektakularnych nie zauważyłam.
kachaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 17:38   #3016
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 556
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

A ja musze pochwalić bio silikę, niestety trzeba brać 2 tabletki dziennie i opakowanie wystarczy na 2 tygodnie ale warto. Paznokcie mega mocne, z włosami nie wiem, bo zazywam mnóstwo innych leków. Ostatnio farmaceutka sprzedała mi bio silika max 40+ bo max to lepsza i niestety skład zamiast lepszy ma o 50% uboższy.Dawkowanie korzystniejsze ale działanie mizerne. Nie dajcie się nabrać.
Antuanetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 12:30   #3017
aniakarenia
Przyczajenie
 
Avatar aniakarenia
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Bio Silica Max wystarczy jedna tabletka dziennie. Podobno już po 3 tygodniach widać efekty. Zobaczymy
aniakarenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 06:04   #3018
asiu_lek
Raczkowanie
 
Avatar asiu_lek
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aniakarenia Pokaż wiadomość
Bio Silica Max wystarczy jedna tabletka dziennie. Podobno już po 3 tygodniach widać efekty. Zobaczymy
Ja teraz biorę, w innym wątku mi dziewczyny poleciły jak szukałam czegoś na włosy i paznokcie. Sporo dobrych opinii słyszałam, wszystko wskazuje na to, ze faktycznie mają najlepszy skład na rynku
asiu_lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 07:13   #3019
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aniakarenia Pokaż wiadomość
Bio Silica Max wystarczy jedna tabletka dziennie. Podobno już po 3 tygodniach widać efekty. Zobaczymy
Z tym bywa różnie, niektózy zobaczą coś po 2 tygodnaich, inni po 4, a jeszcze inni w ogóle.

Cytat:
Napisane przez asiu_lek Pokaż wiadomość
Ja teraz biorę, w innym wątku mi dziewczyny poleciły jak szukałam czegoś na włosy i paznokcie. Sporo dobrych opinii słyszałam, wszystko wskazuje na to, ze faktycznie mają najlepszy skład na rynku
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy skład, bo musiałby być stworzony dokładnie pod Twoje potrzeby i braki. Po prostu tam jest dużo wszystkiego i można trafić na swoje niedobory - wtedy pożądany efekt będzie. Jeśli nie masz żadnych braków nic się nie zmieni.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 07:54   #3020
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Czyli co jest korzystniejsze bio silica czy bio silica max?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 08:06   #3021
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Czyli co jest korzystniejsze bio silica czy bio silica max?
Myślę, że moja wypowiedź powyżej odpowiedziała na to pytanie. Najlepsze jest przyjmowanie tego czego Ci brakuje.

Nie znam dokładnych składów tych 2óch suplementów, po nazwie wnioskuję tylko, że w Silice Max wszystkiego (albo części) składników jest więcej. Ale czy to takie dobre? Jeśli nie masz braków, lub jeśli akurat przyjmujesz w normalnym jedzeniu któryś ze składników, którego dawka w Silice jest końska - możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Nie lubię suplementów, które zawierają wielokrotność dziennych norm witamin i minerałów. Przecież coś się z tym musi dziać, organizm musi się nadmiaru jakoś pozbyć. Jeśli nie ma się galopujących niedoborów popartych badaniami i wyraźnego zalecenia od lekarza - nie tykam.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 08:13   #3022
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Myślę, że moja wypowiedź powyżej odpowiedziała na to pytanie. Najlepsze jest przyjmowanie tego czego Ci brakuje.

Nie znam dokładnych składów tych 2óch suplementów, po nazwie wnioskuję tylko, że w Silice Max wszystkiego (albo części) składników jest więcej. Ale czy to takie dobre? Jeśli nie masz braków, lub jeśli akurat przyjmujesz w normalnym jedzeniu któryś ze składników, którego dawka w Silice jest końska - możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Nie lubię suplementów, które zawierają wielokrotność dziennych norm witamin i minerałów. Przecież coś się z tym musi dziać, organizm musi się nadmiaru jakoś pozbyć. Jeśli nie ma się galopujących niedoborów popartych badaniami i wyraźnego zalecenia od lekarza - nie tykam.
No tak racja ja w sumie też teraz nie biorę, tylko tran magnez i pije pokrzywę ze skrzypem.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 08:44   #3023
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
No tak racja ja w sumie też teraz nie biorę, tylko tran magnez i pije pokrzywę ze skrzypem.
To i tak sporo, a jest lato więc zakładam, że na pewno odżywiasz się też zdrowiej niż np. zimą.

Musiałam suplementować magnez, gdy piłam rano kawę (jedna filiżanka) i miewałam skurcze, które powodowały kilkudniowe zakwasy i problemy z wstawaniem z łóżka o poranku.

Od czasu do czasu suplementuję żelazo, bo po prosu mój organizm nie radzi sobie z jego wchłanianiem z pożywienia.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 10:20   #3024
aniakarenia
Przyczajenie
 
Avatar aniakarenia
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

No raczej jeśli nam niczego nie brakuje, to nie mamy problemów ze skórą, włosami i paznokciami
Ja jeszcze w życiu nie słyszałam, żeby komuś się stała krzywda od przyjmowania "urodowych" suplementów. Trzeba to tylko robić z głową. Jeśli widzisz, że dajmy na to właśnie ta Bio Silica Max ma najwyższą dawkę skrzypu polnego, to po prostu już nie przyjmujesz go w innych postaciach. I tak dalej. Bardzo proste. A odpowiadając na pytanie czy lepsza Bio Silica czy Bio Silica Max - max musisz łykać tylko jedną tabletkę zamiast dwóch tak jak tu dziewczyny wcześniej pisały. I jeszcze nie słyszałam, żeby jakiś preparat zawierał wielokrotność dziennego zalecanego spożycia. Maksimum to 100%, nigdy więcej. A i tak to 100% dotyczy przeważnie składników, których na co dzień tak łatwo nie znajdziesz w zwykłej diecie
aniakarenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 10:37   #3025
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

A stosowałyście może takie tabletki Quinoral lub Oenobiol Anti- Chute? obie mają bardzo dobre opinie i nie wiem na które się zdecydować a różnica w cenie jest dość spora....
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 10:43   #3026
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aniakarenia Pokaż wiadomość
No raczej jeśli nam niczego nie brakuje, to nie mamy problemów ze skórą, włosami i paznokciami
Ja jeszcze w życiu nie słyszałam, żeby komuś się stała krzywda od przyjmowania "urodowych" suplementów. Trzeba to tylko robić z głową. Jeśli widzisz, że dajmy na to właśnie ta Bio Silica Max ma najwyższą dawkę skrzypu polnego, to po prostu już nie przyjmujesz go w innych postaciach. I tak dalej. Bardzo proste. A odpowiadając na pytanie czy lepsza Bio Silica czy Bio Silica Max - max musisz łykać tylko jedną tabletkę zamiast dwóch tak jak tu dziewczyny wcześniej pisały. I jeszcze nie słyszałam, żeby jakiś preparat zawierał wielokrotność dziennego zalecanego spożycia. Maksimum to 100%, nigdy więcej. A i tak to 100% dotyczy przeważnie składników, których na co dzień tak łatwo nie znajdziesz w zwykłej diecie
Z ziołami jest w ogóle problem, bo nie ma norm ich przyjmowania, trzeba by chyba każdą roślinkę po kolei badać jaka jest u niej zawartość danych dobroci i na tej podstawie ustalać normę, która byłaby aktualna tylko dla danego zbioru.

Dodatkowo wiele ziół (i nie tylko) wpływa na gospodarkę hormonalną. Można rozbujać gospodarkę, a można nawet zafundować sobie ciążę.

Negatywne skutki? Proszę Cię bardzo: wspomniany tutaj skrzyp lub pokrzywa piękne wypłukują witaminę B2 powodując bolesne zajady. To nie jest bardzo niebezpieczne, wystarczy odstawić i wzamian zrobić kilkudniową kurację witaminą B, ale po co? Nie lepiej przyjmować skrzyp czy tam pokrzywę w mniejszych ilościach?

To, że coś teraz nie powoduje negatywnych skutków nie znaczy, że nie wywoła ich za jakiś czas. Dużo niepotrzebnych witamin jest np wydalane z moczem, ale to za to oznacza, że obciążasz nerki. Długofalowo możesz za ileś tam lat odczuć tego skutki.

Co do kilkakrotnych norm, proponuję poszukać suplementy biotyny. Zdarzają się dawki 1000% dziennego zapotrzebowania, popularne bardzo na zagranicznych (chyba amerykańskich) blogach/vlogach.

Suplementacja to temat rzeka i żeby ją stosować trzeba zdobyć trochę wiedzy, a wiele dziewczyn nadal potrafi powielać składniki (słusznie o tym wspomniałaś).
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 11:12   #3027
aniakarenia
Przyczajenie
 
Avatar aniakarenia
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Z ziołami jest w ogóle problem, bo nie ma norm ich przyjmowania, trzeba by chyba każdą roślinkę po kolei badać jaka jest u niej zawartość danych dobroci i na tej podstawie ustalać normę, która byłaby aktualna tylko dla danego zbioru.

Dodatkowo wiele ziół (i nie tylko) wpływa na gospodarkę hormonalną. Można rozbujać gospodarkę, a można nawet zafundować sobie ciążę.

Negatywne skutki? Proszę Cię bardzo: wspomniany tutaj skrzyp lub pokrzywa piękne wypłukują witaminę B2 powodując bolesne zajady. To nie jest bardzo niebezpieczne, wystarczy odstawić i wzamian zrobić kilkudniową kurację witaminą B, ale po co? Nie lepiej przyjmować skrzyp czy tam pokrzywę w mniejszych ilościach?

To, że coś teraz nie powoduje negatywnych skutków nie znaczy, że nie wywoła ich za jakiś czas. Dużo niepotrzebnych witamin jest np wydalane z moczem, ale to za to oznacza, że obciążasz nerki. Długofalowo możesz za ileś tam lat odczuć tego skutki.

Co do kilkakrotnych norm, proponuję poszukać suplementy biotyny. Zdarzają się dawki 1000% dziennego zapotrzebowania, popularne bardzo na zagranicznych (chyba amerykańskich) blogach/vlogach.

Suplementacja to temat rzeka i żeby ją stosować trzeba zdobyć trochę wiedzy, a wiele dziewczyn nadal potrafi powielać składniki (słusznie o tym wspomniałaś).
No tak, wszystko trzeba robić z głową, oczywiście. Z tym, że np biotyny absolutnie nie można przedawkować i z tego co widzę, to w Bio Silica Max jest jedynym składnikiem, który występuje w ilości większej niż dzienne zalecane. Bo akurat w tym przypadku dzienne zalecane, to "nie mniej niż". Chociaż też spotkałam się z jakimiś turbo dawkami, które mnie trochę przeraziły typu Biotin. Skrzyp polny w Bio Silica Max na przykład jest równoważony obecnością witaminy B2, więc zajady nie grożą
Widzę, że w jednym na pewno się zgadzamy w 100% - w tym, żeby suplementować mądrze i świadomie. Czytać skład i nie powielać w innych preparatach. Niektóre dziewczyny rzucają się na te wszystkie polepszacze, miksują, biorą po 5 na raz i zamiast pomóc organizmowi tylko sobie robią krzywdę
aniakarenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 07:10   #3028
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aniakarenia Pokaż wiadomość
No tak, wszystko trzeba robić z głową, oczywiście. Z tym, że np biotyny absolutnie nie można przedawkować i z tego co widzę, to w Bio Silica Max jest jedynym składnikiem, który występuje w ilości większej niż dzienne zalecane. Bo akurat w tym przypadku dzienne zalecane, to "nie mniej niż". Chociaż też spotkałam się z jakimiś turbo dawkami, które mnie trochę przeraziły typu Biotin. Skrzyp polny w Bio Silica Max na przykład jest równoważony obecnością witaminy B2, więc zajady nie grożą
Widzę, że w jednym na pewno się zgadzamy w 100% - w tym, żeby suplementować mądrze i świadomie. Czytać skład i nie powielać w innych preparatach. Niektóre dziewczyny rzucają się na te wszystkie polepszacze, miksują, biorą po 5 na raz i zamiast pomóc organizmowi tylko sobie robią krzywdę
Co najśmieszniejsze biotyna występuje w niezłych dawkach w bardzo popularnych produktach w naszej diecie, więc w ogóle trudno mieć jej niedobory. Mam wrażenie, że po prostu zrobiła się "modna" stąd suplementy z jej końskimi dawkami.

I właśnie o to chodzi, środki zawierające duże dawki (albo nawet te poprawne) + stosowanie kilku rzeczy na raz, np: suplement + kuracja drożdżami/siemieniem/skrzypokrzywą - jest błędna, ale wiele dziewczyn na początku rzuca się na wszystko jednocześnie. Takie kuracje to nie zabawa i tak, trochę wiedzy i świadomość co jak działa i co zawiera jest niezbędne
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 18:59   #3029
anettka9988
Raczkowanie
 
Avatar anettka9988
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 140
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Dziwczyny mogę połączyć Biotebal 5 i revalid ? pytanie to już padało z tego co widze, ale nie było jednoznacznej odpowiedzi
anettka9988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 11:13   #3030
aniakarenia
Przyczajenie
 
Avatar aniakarenia
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

anettka9988 niby w składzie się jakoś tam nic mocno nie powtarza, tylko pytanie po co aż tak końska dawka? Już sam Biotebal jest właśnie jednym z przykładów tych preparatów o których mówimy, które gruuuubo przekraczają normę spożycia.
aniakarenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-24 17:51:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.