Spłycona lordoza szyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-24, 14:39   #1
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88

Spłycona lordoza szyjna


Opis rtg jak w temacie.. bez przepuklin, ucisków korzeni itd.. dokuczają jedynie bóle głowy i wcześniej drętwienie rąk..
jaki masaż najlepiej robić i których mięśni? i jakie ćwiczenia zalecalibyście na pogłębienie tej lordozy?
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:09   #2
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Spłycenie lordozy szyjnej to bardzo częsty problem współczesnych młodych ludzi. Głównie za prawą siedzenia przed komputerem. Zaniedbana skutkuje takim bardzo brzydkim garbem tuż poniżej karku. Aby pogłębić lordozę szyjną najprostszym ćwiczeniem jest wyciąganie szyi przed siebie , ale tylko szyi, ramiona zostaja na swoim miejscu. Radzę zasięgnąć porady fizjoterapeuty.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 17:09   #3
DIDA22
Raczkowanie
 
Avatar DIDA22
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 221
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Jak odprostowanie lordozy szyjnej jest pourazowe, powypadkowe, to lepiej udać się do lekarza po skierowanie na rehabilitację (laser, ćwiczenia, magnetronik). Po wypadku lordoza wraca do kształtu anatomicznego do ok. 10 miesięcy, tzn. siłą grawitacji kręgosłup szyjny powinien powrócić do właściwej lordozy. Do 10-12 miesięcy występują objawy typowe drętwienie kończyn górnych, ból głowy, zawroty, mrowienie kończyn górnych. Jak są zmiany zwyrodnieniowe to jest już gorzej, przede wszystkim trzeba zachować higienę życia i pracy, ćwiczyć i wzmacniać mięśnie przykręgosłupowe, zwracać uwagę na pozycję przy komputerze.
Wracając do twojego pytania, w sumie to wydaje mi się, że jako tako masaż przy odprostowaniu lordozy szyjnej (w początkowym okresie po wypadku, urazie) nie jest chyba wskazany. Później pomoże rozluźnić napięte mięśnie przykręgosłupowe, a to w efekcie zmniejszy ból kręgosłupa.
DIDA22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 08:31   #4
PrzeoR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

jezeli ma sie splycenie lordozy, warto wiedziec o posture pump - amerykanskim wynalazku na to schorzenie.

Wiecej znajdziesz na tej stronie http://zniesienielordozy.blogspot.com/
PrzeoR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 15:36   #5
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

polecam wizytę u fizjoterapeuty
bardzo prawdopodobne iż masz problem gdzie indziej też w kręgosłupie
wtedy dostaniesz dobre ćwiczenia
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 12:04   #6
IVOMED
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Polecam terapię manualną wg. Briana Mulligana oraz kinesiology taping. Skuteczność potwierdzam, gdyż często w swojej praktyce spotykam się z takimi przypadkami i efekty są zaskakujące
IVOMED jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:51   #7
vieri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Przeor jak dajesz jakies linki to poczytaj chociaz o nich tam gosc pisze o ZNIESIONEJ lordozie szyjnej a NIE O SPŁYCONEJ to dwa różne wygięcia kręgosłupa szyjnego i z tego co mi sie wydaje posture pump słuzy ludzia z problemem zniesienia lordozy
__________________
vieri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 11:06   #8
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Witam ponawiam wątek mam spłycenia lordozy szyjnej i zniekszałcenia kregów,ale jakich nie pamietam moj lekarz rodzinny ma kartke z opisem i twierdzi ze nic sie nie dzieje ale ja napraw. de cierpie wyrósł mi magarbek i strasznie bolą mnie nogi i ręce bol piekacy rwiacy uderzenia goraca do tego mam trójke małych dzieci ,niewiem co poczac moj lekarz tłumaczy ze to od tej lardozy ale to naprawde mozliwe? Moze ktos przeszedl lub przechodzi to co ja doradzi bede napewno wdzieczna
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:58   #9
vieri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Zniesiona lordoza szyjna jest to przeprost kręgosłupa szyjnego do przodu,potem w wyniku ogólnym jest ucisk dyskow na nerwy czy własnie zniekształcenia kręgów,w internecie jest bardzo ogólnie napisane o tym zchorzeniu 0 praktycznie konkretnych porad ,czytałem takze na zagranicznych forach i podpowiem Ci tak .Zniesienie lordozy cwicze juz 8 miesięcy cwicze codziennie na poczatku 5x dziennie krótko po 5min potem juz 3 ,ze zdjęc wynika bo robie rtg co 2miesiace ze ten kręgosłup ustawia się tak jak powinien a co za tym idzie mniejsze dolegliwosci lub obecnie ich brak no moze czasem czuje delikatne mrowienie.I teraz jak do tego doszedłem a więc tak kopiąc w internecie doszedłem do wniosku ze wszyscy polecają terapie mckenziego ,w internecie kupiłem ksiązke wylecz swój kark ta ksiazka opisuje ładnie i przejrzyscie problem i tłumaczy co i jak oraz są podane cwiczenia i strone gdzie mozna znalezc wykwalifikowanych terapeutów którzy mają ją w 1 palcu ,ja nie chialem cwiczyc na pałe bo słyszałem ze do cwiczen trzeba dodac jeszcze cwiczenia wzmacniające mięsnie szyjne a w tej ksiązce o nich nie ma.poczytałem tą ksiązke i na chłopski rozum stwirdziłem ze to nie głupie ,przejrzałem liste i okazało się ze taki terapueta jest 50 metrow od mojego domu w tej samej miejscowosci zaryzykowałem poszłem do neigo bo od siedzenia na 4 lierach i prochów,masci kręgosłup się nie wyleczy.Odwiedzałem go 2x w miesiacu koszt 100zł to chyba nie duzo ,na miejscu mnie masował,manipulowął kręgosłupem cwiczyłem z nim i co najwazniejsze na koniec dawał układ cwiczen które mam w domu wykonywac.Jezeli chodzi o zdjęcia ja robiłem Tk i rtg. i polece Ci tak

1.Zrób tomografie komputerową chyba ze juz masz ,rtg 10zł tez mozesz zrobic
2.Kup sobie tą ksiązka zebys nie był/niebyła jak dziecko we mgle
3.Kup sobie jak chcesz ewentualnie podszke ortopedyczna wtedy na niej sie kark dobrze utrzymuje prawidłowo koszt około 90zł ,ja kupiłem i nie załuje ,alternatywą jest zwinięty ręcznik w rulon który będzie wypełniał wgłebienie pod szyją.
4.Znajdz rehabilitanta który leczy metodą mckenziego pamiętaj ze musi byc na liscie w głównym instytucie bo gosci którzy leczą tą techniką bez certyfikatów jest duzo ale to są oszusci.

Z porad nie spij na brzuchu tylko na plecach ewentualnie na boku ,nie siedz długo przed kompem ,chodzi o to ze jak cokolwiek robisz zebys nie utrzymywała na dłuższa mete karku ,wyciągniętego do przodu,, staraj sie utzrymywac prawidłową pozycje kręgosłupa

Tyle ci moge doradzic z doswiadczenia Życze zdrowia i powodzenia w wyleczeniu urazu


ps post wyzej napisany pare miesiięcy temu prosze zignorowac wynikał z niewiedzy bo tak motaja w tym internecie a byłem swiezak
__________________

Edytowane przez vieri
Czas edycji: 2013-07-18 o 12:04
vieri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 09:32   #10
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Dziekuje za odp sa naprawde konkretne i napewno skorzystam ,ale zastanawiam sie nad jednym ,czy te okropne pieczace bóle nog rak a nawet bol wędrujacy tzn uczucie nawet pieczenia calego kręgosłupa są tym spowodowane .....dostalam skierowanie do neurologa za trzy miesiace termin na kase chorych ,może ubłagam o skierowanie na tomografię bo mój lekarz stwierdził nie ma szans.....a prywatnie zbyt duzy koszt
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:23   #11
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Witam.
Od kwietnia męczą mnie częste bóle głowy u samego początku szyi (potylicy i na granicy z szyją) i szyja , zawroty głowy .Tomografia głowy bez zmian, rtg kręgosłupa szyjnego - "zniesienie lordozy szyjnej.Niewielkie przewężenie przestrzenie międzykręgowej na poziomie c4/c5"
O lordozie czytałam już troszkę, ale co znaczy to przewężenie ?
Czy macie jakiś zestaw ćwiczeń na ta zniesiona lordozę ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 21:35   #12
nikakg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 189
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Witam, czy są tu jeszcze osoby z tym schorzeniem? A głownie mam na myśli lordozę szyjną zniesioną. Dokuczają mi od grudnia zawroty głowy, osłabienie, brak koncentracji- co zanikło po stosowaniu tabletek ;/ ale powraca do tego doszły drętwienia różnych części ciała, pogorszenie wzroku co też przechodzi i niskie ciśnienie ale to od stosowania leków tak myślę. TK głowy ok, RTG szyjne tj pisałam wcześniej, muszę zapisać się na MR szyjnego ale terminy i tak za 3 miechy ;/ wizyta u neurologa prywatnego na szczęście w przyszłym tygodniu ale trochę kasy wydałam na prywatnych lekarzy ale już dość. Najgorsze jest to osłabienie, zaczęłam ćwiczyć na cały kręgosłup bo i lędźwiowy pobolewa ale kurcze mam 2,5 roczne dziecko i muszę być sprawna ;/ a doktor rodzinna nawet nie chce mi zlecic RTG lędźwiowego tylko od razu wysłała na jeden rodzaj zabiegu żenujące i tak nie pomogło. No nic trzeba nauczyć się z tym żyć? Parę razy myślałam, że zemdleje eh czy to na pewno wina lordozy? Jeśli jest ktoś z tym samym schorzeniem chętnie dowiem się czegoś więcej o tym. Pozdrawiam
nikakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:47   #13
jagienko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Od dłuższego czasu cierpię na bóle rąk, nóg również (mniej dokuczliwe), do tego okropne bóle karku i właściwie całego kręgosłupa. To ostatnie może bym i olała, mam lekką skoliozę i na to zrzucałam te dolegliwości. Natomiast bóle, drętwienia, mrowienia i ból karku, który nie pozwala mi utrzymać głowy w jednej pozycji dłuższy czas jest okropny. Do tego ciągłe zawroty głowy Robiono mi badania na boreliozę, tarczycę, reumatyzm, rtg kręgosłupa i tomograf. Jedynie rtg wykazało spłycenie lordozy szyjnej. Czeka mnie jeszcze rezonans, ale na to trzeba poczekać, podobnie jak na zabiegi fizyko i masaż.
Czy u Ciebie coś się wyjaśniło?
jagienko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 14:16   #14
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Cytat:
Napisane przez jagienko Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu cierpię na bóle rąk, nóg również (mniej dokuczliwe), do tego okropne bóle karku i właściwie całego kręgosłupa. To ostatnie może bym i olała, mam lekką skoliozę i na to zrzucałam te dolegliwości. Natomiast bóle, drętwienia, mrowienia i ból karku, który nie pozwala mi utrzymać głowy w jednej pozycji dłuższy czas jest okropny. Do tego ciągłe zawroty głowy Robiono mi badania na boreliozę, tarczycę, reumatyzm, rtg kręgosłupa i tomograf. Jedynie rtg wykazało spłycenie lordozy szyjnej. Czeka mnie jeszcze rezonans, ale na to trzeba poczekać, podobnie jak na zabiegi fizyko i masaż.
Czy u Ciebie coś się wyjaśniło?
miałam rezonans i tomografię głowy i rezonans wykazał jedynie wrodzona anomalie naczyń mózgowych, nie byłam jeszcze z wynikami u lekarza bo na rezonans czekałam pol roku
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 18:17   #15
jagienko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

martwię się, że do tej pory wszystkie moje bóle pojawiały sie sporadycznie i po jakims czasie znikały. tym razem czuje sie fatalnie od prawie 2 miesięcy, nie mogę spac od piekacych bolow kregosłupa, rąk, nóg, właściwie mało jest miejsc, które mi nie dokuczają. psychicznie też już nie daję radę, po pierwsze dobija mnie ból, mimo, że cały czas jestem na lekach przeciwbolowych, a po drugie swiadomość, że nie wiem co mi jest i jak się to skończy.
jagienko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 08:47   #16
jagienko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

Cytat:
Napisane przez nikakg Pokaż wiadomość
Witam, czy są tu jeszcze osoby z tym schorzeniem? A głownie mam na myśli lordozę szyjną zniesioną. Dokuczają mi od grudnia zawroty głowy, osłabienie, brak koncentracji- co zanikło po stosowaniu tabletek ;/ ale powraca do tego doszły drętwienia różnych części ciała, pogorszenie wzroku co też przechodzi i niskie ciśnienie ale to od stosowania leków tak myślę. TK głowy ok, RTG szyjne tj pisałam wcześniej, muszę zapisać się na MR szyjnego ale terminy i tak za 3 miechy ;/ wizyta u neurologa prywatnego na szczęście w przyszłym tygodniu ale trochę kasy wydałam na prywatnych lekarzy ale już dość. Najgorsze jest to osłabienie, zaczęłam ćwiczyć na cały kręgosłup bo i lędźwiowy pobolewa ale kurcze mam 2,5 roczne dziecko i muszę być sprawna ;/ a doktor rodzinna nawet nie chce mi zlecic RTG lędźwiowego tylko od razu wysłała na jeden rodzaj zabiegu żenujące i tak nie pomogło. No nic trzeba nauczyć się z tym żyć? Parę razy myślałam, że zemdleje eh czy to na pewno wina lordozy? Jeśli jest ktoś z tym samym schorzeniem chętnie dowiem się czegoś więcej o tym. Pozdrawiam

czy neurolog coś Ci wyjaśnił? ja byłam również u ortopedy, postanowiłam chodzić do skutku do róznych lekarzy:/ zobaczył mój rezonans szyjnego, stwierdził, że zniesienie lordozy jest, ale żeby to dawało takie objawy... dobił mnie, bo najgorsza jest chyba ta niewiedza. na RMI zresztą wyszło samo zniesienie, żadnych zwyrodnień. ponieważ od kilku dni strasznie dokucza mi kregosłup ledzwiowy, wyslal mnie tym razem na RMI ledzwiowego, żeby ocenic stopien dyskopatii... dyskopatia to niezłe gówno, tylko tego mi brakuje... tymczasem bóle rąk i nóg doprowadzają mnie do rozpaczy.
jagienko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 08:54   #17
tusia300
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Świdwin
Wiadomości: 13
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

U mnie Zniesienie lordozy szyjnej objawia się bólami głowy, karku, szyi, drętwieje mi głowa, szyja, dłonie i czasem stopy. I mam nieustanne zawroty głowy, które znacząco utrudniają mi funkcjonowanie. Miałam mnóstwo badań, które wychodzą ok. Jedynie VNG z czerwca wykazało asymetrię odpowiedzi przedsionkowych w uszach. a MRI kręgosłupa szyjnego brak tej lordozy. Neurolog rozkłada ręce mówiąc, że to nie są złe wyniki badań bym tak cierpiała. A Od czerwca b.r jest ze mną coraz gorzej. Mam do granic możliwości napięte mięśnie pleców, szyi a nawet twarzy i głowy. Chodzę do fizykoterapeutów ale postępów brak. Wręcz przeciwnie pogarsza mi się. Już nie wiem co robić. Coś wam pomogło?
tusia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 19:46   #18
papla77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Spłycona lordoza szyjna

takie ćwiczenie: siadasz prosto przed lustrem, palce na brodę i cofasz głowę do tyłu.
papla77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-02 20:46:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.