Mamy Listopadowe 2017-cz.I - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-21, 21:10   #331
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Helgi607 Pokaż wiadomość
My byliśmy u pediatry. Wizyta masakra nic się nie dowiedziałam. Zwazyla ja,osluchala,wypisala skierowanie na usg i to byłby koniec wizyty gdyby nie moje pytania :/ na które notabene nie uzyskałam odpowiedzi.
Pytam o szczepienia - a to położna nie mówiła ? To jeszcze powie
Pytam o brzuszek i że chyba biogaia nie działa- niech pani zmieni probiotyk na vovomix
Pytam o espumisan- no można,ale ten probiotyk niech pani zmieni.
Pytam o napięcie mięśniowe- przyjdzie pani na szczepienie to sprawdzimy
Na pytanie o ulewanie i harczenie też nic mądrego nie usłyszałam.
Ż waga mala to samo - no mogłaby więcej przybrać. Koniec tematu.
Tylko patrzyła aż sobie pójdę ;/
Na koniec po powrocie do domu spojrzałam na skierowanie i okazuje się za zarejestrowali nas do innej lekarki mimo iż mąż wypełniał deklarację na kogoś innego. Wkurzyłam się na Maxa.

Także pierwsza wizyta totalnie nieudana. Idę jutro prywatnie.

Sent from my SM-A510F using Wizaz Forum mobile app
My wybieramy się do pediatry po świętach, miejmy nadzieję , że ta nasza okaże się okej ale w razie wątpliwości zmienię.
Jak czytam takie relacje to zastanawiam się za co płacimy składkę zdrowotną skoro niektórzy lekarze zachowują się jakby wykonywali swoją pracę za karę.
U nas dziś w końcu odbył się pierwszy spacer, Franio cały przespał dopiero jak przyszło się rozbierać nastąpiło wielkie poruszenie i w ryk. Dziś kończy 3 tygodnie i również dziś spróbuje przekonać Go do spania w nocy w swoim łóżeczku. Czeka mnie ciekawa noc ale trudno, sama sobie jestem winna, że przyzwyczaiłam do spania z nami.
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 21:50   #332
Hapinka
Raczkowanie
 
Avatar Hapinka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 391
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

U mnie dziecko śpi do pierwszego karmienia nocnego w dostawce (około północy) a potem z nami w łóżku i jest nam tak dobrze. Szczerze mówiąc nawet mniej się budzę jak mam ja obok siebi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hapinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 22:52   #333
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez babeczkabezowa Pokaż wiadomość
My wybieramy się do pediatry po świętach, miejmy nadzieję , że ta nasza okaże się okej ale w razie wątpliwości zmienię.
Jak czytam takie relacje to zastanawiam się za co płacimy składkę zdrowotną skoro niektórzy lekarze zachowują się jakby wykonywali swoją pracę za karę.
U nas dziś w końcu odbył się pierwszy spacer, Franio cały przespał dopiero jak przyszło się rozbierać nastąpiło wielkie poruszenie i w ryk. Dziś kończy 3 tygodnie i również dziś spróbuje przekonać Go do spania w nocy w swoim łóżeczku. Czeka mnie ciekawa noc ale trudno, sama sobie jestem winna, że przyzwyczaiłam do spania z nami.
Mala zazwyczaj tez na razie spi gdzies do polnocy w łóżeczku a potem ze mna. Przyznam ze wygodnie mi cycka wywale, naje sie gwiazda, odbije i dalej spimy i sie przytulamy. Lubie ja calowac po czolku i ona zaraz wtedy zasypia
Taki maluch woli blisko mamy, bo najbardziej zna jej cieplo. Mysle, ze trzeba uczyć lozeczka, ja duzo staram sie w dzien odkładać, zeby wiedziala, ze jest tam i ze tam tez mozna spać, w nocy bede ja częściej odkladac pewnie niedlugo, ale ten pierwszy miesiąc chcialam miec taki tylko nasz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 06:26   #334
madera123
Raczkowanie
 
Avatar madera123
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 428
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Moja tak jak i syn od poczatku w swoim łóżeczku syn ma 3 lata zdarza sie ze w nocy przychodzi do nas ale jak zasnie i chwila minie to odkladany jest do siebie. Teraz jeszcze śpią dzieciaki to i ja poleżę
__________________
30/40
madera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 06:27   #335
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

My od pierwszych dni w domu staramy się odkładać po każdym karmieniu do łóżeczka. Dopiero nad ranem biorę ją do siebie i wtedy potrafi spać do 9:30 😉 chociaż takie noce jak dzisiaj,gdzie co chwilę się budziła, bo nosek zapchany.😔, to wtedy śpi z nami całą noc, bo i ja się męczę i ona jeszcze bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 08:11   #336
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Ja tez mialam plan odkladac po kazdym karmieniu, ale zmeczenie wygrywa jak na razie. Wiec raz odkladam w nocy raz nie. Musze sie zawziac i odkladac, w koncu jesli transfer sie uda to moment i jestem w lozku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 08:12   #337
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Noc nie wyglądała tak źle, udało się by spał u siebie do 4, a później wylądował u nas, bo się "rozgadał" na całego, a i mi było wygodniej karmić.
Póki co chyba zostaniemy przy takim modelu, odkładany po karmieniu będzie do łóżeczka z wyjątkiem tego najwcześniejszego porannego.
Co do bliskości to Franek jest strażnikiem cyckowym i wiem dokładnie, że nie tylko je ale i bawi się na co mu do pewnego stopnia pozwalam. W ciągu doby najdłuzej śpi nad ranem później to już raczej krótsze drzemki, no chyba, że przy cycku to wtedy śpi doskonale, także dużo u nas bliskości
Moja Teściowa stwierdziła, że powinnam dać mu smoczka, bo nic w domu nie zrobię (jakby to było najważniejsze). Jestem raczej sceptykiem smoczkowym. Jeżeli ktoś chce dawać spoko ale w przypadku mojego dziecka, dużo energii kosztowało nas nauka ssania, a smoczek może to zepsuć i przynajmniej przez kolejny miesiąc nie podam Małemu smoczka, a i będę się starała aby w ogóle nie było potrzeby podawania.
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-22, 08:19   #338
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Smoczek nie jest zlem wcielonym o ile dziecko nie spi z nim w buzi caly czas i ciumka od czasu do czasu. Ja np musialam podac, bo bym caly dzień z cycem na wierzchu lezala a przy dwójce to niemozliwe, musze miec czas by przygotować posilek starszemu, przebrać go czy chocby sie z nim pobawic, on tez jest wazny. A nie chce zeby mala plakala ciagle. Owszem lezy i spokojnie bez smoczka czesto ale czasem ewidentnie pcha lapki do buzi a wiem że jest najedzona. Wole żeby possala chwile smoczek niz ssala palca.

Syna przed roczkiem oduczylismy smoczka a byl na zasadzie do usypiania a jak aby zasnal to za chwile wypluwal i spal dalej.

Przy malej smoczek pomaga tez przy przewijaniu bo nienawidzi sie przewijac a wole dac smoczek niż zeby krzyczała i nalykala sie powietrza. Wszystko w granicach rozsadku. Ale wiadomo, jesli walczyliscie o odruch ssania i na razie dajecie rade bez smoczka to super, oby nie bylo potrzeby podawania. U nas po prostu ma bardzo silna potrzebę ssania momentami a ja sie nie rozdwoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 08:37   #339
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

My też podajemy smoczek, bo tak samo jak invi siedziałabym cały dzień z cycem 😉 mała czasami na nic bierze, ale za chwile wypluje, a czasami wcale nie bierze. Mi wygodniej, a podczas spacerów nie nałyka się aż tyle zimnego powietrza. No i się szybciej uspokaja, co dla mnie ważne, bo nienawidze jak ona płacze. Płacze wtedy razem z nią 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017

Edytowane przez stypi_89
Czas edycji: 2017-12-22 o 08:38
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 08:51   #340
Rododendron91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
My też podajemy smoczek, bo tak samo jak invi siedziałabym cały dzień z cycem mała czasami na nic bierze, ale za chwile wypluje, a czasami wcale nie bierze. Mi wygodniej, a podczas spacerów nie nałyka się aż tyle zimnego powietrza. No i się szybciej uspokaja, co dla mnie ważne, bo nienawidze jak ona płacze. Płacze wtedy razem z nią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój syn nie potrafi chyba ssać smoczka. Więc raczej nie podaje, ale przy wyjściu na dwór przydał by się. Co do spania synek śpi ze mną, córka z mężem w drugim pokoju, a wszystko dlatego, że syn często płacze podczas przewijania i córka się wtedy budzi i też płacze... Mam nadzieję że to minie.

A tak z innej beczki, co zamierzacie jeść lub nie jeść podczas Wigilii i świat? Z jednej strony mówi się że dieta matki karmiącej nie istnieje, z drugiej położna która do nas przychodziła dała mi całą długa listę czego nie jeść i nie pić. I zgłupiałam. Zastanawiam się nawet czy mogę uszka z barszczem zjeść. To będą chyba pierwsze święta podczas których nie przytyję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rododendron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 09:23   #341
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pytałam już na fb, ale nie wszystkie tam są,więc zapytam i tu
Czy wasze dzieci też robią takie kupki rzadkie, musztardowe i puszczają przy tym głośne bąki o jakby nimi strzelały? Mnie nastraszyli, że to mogą być początki nietolerancji laktozy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogą moja tak miala i te kolki ktore nie dawaly jej żyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez catiedove Pokaż wiadomość
Sprawdziłam z tą waga.. bo mnie ruszyło jak zaczęłyśmy o tym pisać.
I sytuacja wyglada następująco. Przed ciąża było 57kg, ostatni dzień ciąży 75kg, 10dni po porodzie 60kg, dwa miesiące i kilka dni po porodzie (dziś) 63kg. Ekhm.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak 12 w dół to super wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez babeczkabezowa Pokaż wiadomość
Mój syn tak ma tzn, musztardowe kupki i mega bąki. Z tego co wiem kupki na tym etapie tak powinny wyglądać , a co do bąków to chyba lepiej żeby były niż żeby te gazy kumulowały się w brzuszku.
Co do nietolerancji laktozy to znajomej córeczka to ma, a objawiało się wysypką i nieprzybieraniem na wadze.
Wysypka to jeden z objawów ciezko to opanować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez babeczkabezowa Pokaż wiadomość
A ja jestem w dole.
Przyszedł do nas list z instytutu matki i dziecka w związku z badaniami przesiewowymi i nasz wynik nie jest jednoznaczny, musimy powtórzyć badania. Badania te mają na celu wczesne wykrycie niektórych wrodzonych wad rozwojowych noworodka i wdrożenie postępowania leczniczego, te choroby to m.in. mukowiscydoza i fenyloketonuria.
Napisali, że ponowny pobór krwi na bibułę ma być po ukończeniu miesiąca przez Małego. Doczytałam, że większość ponownych badań wyklucza choroby ale mimo wszystko co jeśli...
jestem przerażona, Mąż nie potrafi mnie uspokoić , a jak patrze na Franka to ryczę.
Bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przyjmiecie mnie do swego grona? Ja co prawda jestem październikówką, ale wątku październikówek na odchowalni brak

Agatka to moje pierwsze dziecko, urodziła się 14 października

Jeżeli chodzi o szczepionki to ja szczepiłam 6w1, rota i płatnymi pneumokokami, ze skutków ubocznych- spała mi po tym cały wieczór (serio, nie wiedziałam co zrobić z całym tym wolnym czasem, bo Agata to raczej typ nieodkładalny) plus trochę silniejszy niż zwykle atak kolki zakończony zwymiotowaniem całej kolacji (oczywiście na mnie, jej nawet nie musiałam przebierać), po którym spokojnie zasnęła. Jestem jak najbardziej za szczepieniami, ale drżę na myśl o kolejnej dawce.

babeczkabezow- trzymam kciuki, żeby było dobrze

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------



Moja Agatka miała etap strzelających kupek (raz wystrzeliła w nocy na męża), ale to minęło. Laktozę toleruje
Witamy

Agatka piękne imię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Na to wygląda, ja akurat w ciąży nie udzielałam się na forum, ale po pierwszych tygodniach z niemowlakiemwidzę, że przyda mi się wsparcie innych mam
Fajnie tu mamy uczymy sie od doswiadczonych mam i od siebie nawzajem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez catiedove Pokaż wiadomość
Serio? Czyli mogłabym zmienić teraz? Łooooo to ja coś źle doinformowana jestem...ale kurde jak teraz się za to wezmę to pewnie będzie cyrk z kartą szczepień.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj znam ten ból z karta szczepień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Czy wyparzacie butelki po każdym karmieniu? A może sterylizujecie?pytam bo nie każdą butelkę można wyparzac, zauważyłam że taka butelka szybko traci swoją uzytkowosc częstym przelewaniem wrzątkiem.
Ja wyparzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez babeczkabezowa Pokaż wiadomość
Dzwoniłam do instytutu matki i dziecka, na szczęście powtórka badania nie dotyczy mukowiscydozy tylko jakiejś choroby metabolicznej. Pani mnie uspokoiła, że Franko jest na granicy normy stad powtórka jak dziecko kończy miesiąc.
Co do skóry po ciąży też mam suche placki, smaruję się oliwką babydream dla dzieci. Zauważyłam, że po kąpieli Franio ma suchy brzuszek i dłonie. Kąpiemy go w płynie z hipp, niby skład ma dobry. Jakich płynów używacie do kąpieli?
Mediderm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Mam ją podpiętą pod swoje ubezpieczenie, a że mam w ramach mojego pakietu nielimitowane wizyty domowe i wielu lekarzy specjalistów to się zdecydowałam, bo cena u mnie w pracy nie jest jakoś wygórowana, ale szczepie w przychodni państwowej. U mnie w przychodni za 6w1 płaciłam 170 zł, a w Medicover za tą samą szczepionkę życzyli sobie 270, rota w przychodni za 270, a w Medicover za 400...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze ale roznica w cenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-22, 09:25   #342
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość

A tak z innej beczki, co zamierzacie jeść lub nie jeść podczas Wigilii i świat? Z jednej strony mówi się że dieta matki karmiącej nie istnieje, z drugiej położna która do nas przychodziła dała mi całą długa listę czego nie jeść i nie pić. I zgłupiałam. Zastanawiam się nawet czy mogę uszka z barszczem zjeść. To będą chyba pierwsze święta podczas których nie przytyję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jem wszystko ale mnie pediatra powiedziała że na wigilię lepiej nie jeść uszka z grzybami tymi leśnymi więc moja mama mi zrobi z pieczarkami uszka noni żeby kapusty i grochu nie jeść a resztę można a nawet trzeba
Dobry
Mała dziś super spalam w nocy teraz też śpi sobie a ja robię listę zakupów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 09:26   #343
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Mam pakiet Zdrowie Premium. Zorientuj się czy w ogóle możesz podpiąć pod swoją kartę tak małe dziecko. Moja szwagierka też jest z pracy ubezpieczona w medicoverze i okazało się, że ona może podpiąć pod swoje ubezpieczenie dopiero dziecko powyżej drugiego roku życia.

Dziewczyny, czy Wasze dzieci mają/miały problem z ropiejącymi oczkami? Agacie najpierw przez ponad 3 tygodnie ropiało lewe i w dniu, w którym uporaliśmy się z problemem zaczęło ropieć prawe i to prawe męczy ją już 6 tydzień. Byliśmy na początku grudnia na wizycie szczepiennej i lekarka powiedziała, żeby dalej przemywać solą fizjologiczną, ale to już tak długo trwa, a Mała rano ma tak zaklejone oko, że nie może go otworzyć Nie spieszy mi się do wkraplania jej do oczu antybiotyków, ale może to już czas? Jak jest z tym u Was?
Herbata zwykla czarna u nas sól sie nie sprawdziła a herbata bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 09:36   #344
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Mój syn nie potrafi chyba ssać smoczka. Więc raczej nie podaje, ale przy wyjściu na dwór przydał by się. Co do spania synek śpi ze mną, córka z mężem w drugim pokoju, a wszystko dlatego, że syn często płacze podczas przewijania i córka się wtedy budzi i też płacze... Mam nadzieję że to minie.

A tak z innej beczki, co zamierzacie jeść lub nie jeść podczas Wigilii i świat? Z jednej strony mówi się że dieta matki karmiącej nie istnieje, z drugiej położna która do nas przychodziła dała mi całą długa listę czego nie jeść i nie pić. I zgłupiałam. Zastanawiam się nawet czy mogę uszka z barszczem zjeść. To będą chyba pierwsze święta podczas których nie przytyję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sobie zrobiłam ruskie bez cebuli i z owocami 😉 barszcz będę jadła normalnie, mama robi dla mnie rybę w piecyku, no i myślę że jakieś ciasta bez orzechów też wciagnę 😉 ja ogólnie mało jem, więc nie płaczę, tylko za tymi pierogami z kapustą i uszkami 😢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez PPPatinka Pokaż wiadomość
Herbata zwykla czarna u nas sól sie nie sprawdziła a herbata bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas czarna herbata na wszystko pomaga. Ja nawet na wkładki laktacyjne lałam i wyleczyłam tak moje sutki 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 10:38   #345
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez invi_08 Pokaż wiadomość
Mala zazwyczaj tez na razie spi gdzies do polnocy w łóżeczku a potem ze mna. Przyznam ze wygodnie mi cycka wywale, naje sie gwiazda, odbije i dalej spimy i sie przytulamy. Lubie ja calowac po czolku i ona zaraz wtedy zasypia
Taki maluch woli blisko mamy, bo najbardziej zna jej cieplo. Mysle, ze trzeba uczyć lozeczka, ja duzo staram sie w dzien odkładać, zeby wiedziala, ze jest tam i ze tam tez mozna spać, w nocy bede ja częściej odkladac pewnie niedlugo, ale ten pierwszy miesiąc chcialam miec taki tylko nasz
Oj moze byc ciezko odzwyczaic moja od poczatku w swoim łóżeczku spi ale w dzień bierzemy ja na łóżko aby z nami po była i sie tulala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
Ja sobie zrobiłam ruskie bez cebuli i z owocami barszcz będę jadła normalnie, mama robi dla mnie rybę w piecyku, no i myślę że jakieś ciasta bez orzechów też wciagnę ja ogólnie mało jem, więc nie płaczę, tylko za tymi pierogami z kapustą i uszkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------


U nas czarna herbata na wszystko pomaga. Ja nawet na wkładki laktacyjne lałam i wyleczyłam tak moje sutki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry pomysł ja mialam malo pokarmu i tylko dokarmialam ale z racji tego ze nie przestawalam krwawic po porodzie musiałam zakonczyc dokarmianie i wziasc leki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 11:30   #346
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Dzięki za rady, zobaczymy co dziś okulista powie.

Co do spania to Agata śpi w dostawce do naszego łóżka albo czasem przytulona do mnie (jak mamy cięższy wieczór i np męczą ją bąki). Dla mnie to mega wygodne rozwiązanie, bo jak ona zaczyna się wybudzać i kwękolić, że głodna to budzę się i ja, biorę ją, ona ssie tak z 10 minut bez otwierania oczu, puszcza pierś, dziękuję bardzo, dobranoc

Nie mam miejsca w sypialni na pełnowymiarowe łóżeczko, więc alternatywą jest żeby spała u siebie w pokoju gdzie stoi jej łóżeczko, ale przy takim układzie musiałaby się mocniej rozpłakać, żebym ją usłyszała, ja bym musiała wstać, nakarmić, uśpić na nowo i ODŁOŻYĆ (ona ma detektor odkładania w pupie, nie jest z tych co to same zasypiają wtulone w pieluszkę).

Poza tym ja zwyczajnie lubię z nią spać Będę się starała wychowywać w duchu rodzicielstwa bliskości, więc zakładam że takie współspanie jeszcze trochę potrwa.

Co do Świąt to ja jem wszystko Tydzień po porodzie wciągnęłam sushi (9 miesięcy ciąży na to czekałam!), wcinam czekoladę, orzechy, cytrusy, a Małej to nie przeszkadza.
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 12:17   #347
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez PPPatinka Pokaż wiadomość

[/COLOR]Dobry pomysł ja mialam malo pokarmu i tylko dokarmialam ale z racji tego ze nie przestawalam krwawic po porodzie musiałam zakonczyc dokarmianie i wziasc leki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakie leki?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Helgi607 Pokaż wiadomość
My byliśmy u pediatry. Wizyta masakra nic się nie dowiedziałam. Zwazyla ja,osluchala,wypisala skierowanie na usg i to byłby koniec wizyty gdyby nie moje pytania :/ na które notabene nie uzyskałam odpowiedzi.
Pytam o szczepienia - a to położna nie mówiła ? To jeszcze powie
Pytam o brzuszek i że chyba biogaia nie działa- niech pani zmieni probiotyk na vovomix
Pytam o espumisan- no można,ale ten probiotyk niech pani zmieni.
Pytam o napięcie mięśniowe- przyjdzie pani na szczepienie to sprawdzimy
Na pytanie o ulewanie i harczenie też nic mądrego nie usłyszałam.
Ż waga mala to samo - no mogłaby więcej przybrać. Koniec tematu.
Tylko patrzyła aż sobie pójdę ;/
Na koniec po powrocie do domu spojrzałam na skierowanie i okazuje się za zarejestrowali nas do innej lekarki mimo iż mąż wypełniał deklarację na kogoś innego. Wkurzyłam się na Maxa.

Także pierwsza wizyta totalnie nieudana. Idę jutro prywatnie.

Sent from my SM-A510F using Wizaz Forum mobile app
Vivomix podobno super.
My na wizycie nfz usłyszelismy: No macie szczescie, że dziecko żyje.
.....
....
.....


Teraz bylismy prywatnie.
Kupiłam wage noworodkowa bo walcze o to kp....
Już mam tego troche po kokardy...
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 12:31   #348
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
jakie leki?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------



Vivomix podobno super.
My na wizycie nfz usłyszelismy: No macie szczescie, że dziecko żyje.
.....
....
.....


Teraz bylismy prywatnie.
Kupiłam wage noworodkowa bo walcze o to kp....
Już mam tego troche po kokardy...
Cyclonamine ale po tym jeszcze gorzej sie krwawienie rozkrecilo teraz ergotaminum i zwykla antykoncepcje ale żeby zatrzymac krwawienie musialam pierwszego dnia wziasc 4 tabletki drugiego 3 trzeciego 2 i pozniej po jednej tak zwana antykoncepcja odwrócona ale w koncu przestalam krwawic a byly momenty ze jak z kaczki ze mnie leciało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 13:36   #349
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
jakie leki?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------



Vivomix podobno super.
My na wizycie nfz usłyszelismy: No macie szczescie, że dziecko żyje.
.....
....
.....


Teraz bylismy prywatnie.
Kupiłam wage noworodkowa bo walcze o to kp....
Już mam tego troche po kokardy...
Ja też na początku z wagą karmiłam... U mnie się udało rozkręcić, mały ładnie przybiera, ale jak widziałam na wadze ze mało zjadł to dopychałam ile mogłam... Mam nadzieję że u Was też się uda!
A jak Twoja przybiera?
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-22, 14:02   #350
Helgi607
Rozeznanie
 
Avatar Helgi607
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
jakie leki?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------



Vivomix podobno super.
My na wizycie nfz usłyszelismy: No macie szczescie, że dziecko żyje.
.....
....
.....


Teraz bylismy prywatnie.
Kupiłam wage noworodkowa bo walcze o to kp....
Już mam tego troche po kokardy...
My też walczymy od poczatku. Udało się narazie bez mm, mala przybrała 220g w 6 dni więc nieźle. Wagę mamy pożyczona. Karmimy się co 2-3h w nocy rzadziej bo Matka czasem przysnie a ona się nie budzi. Pobudzam też laktatorem. I czekam ż niecierpliwością jak wszystko się unornuje. Na domiar złego zaczęła nam Mala ulewac:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Helgi607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 14:31   #351
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez ewcia1368 Pokaż wiadomość
Ja też na początku z wagą karmiłam... U mnie się udało rozkręcić, mały ładnie przybiera, ale jak widziałam na wadze ze mało zjadł to dopychałam ile mogłam... Mam nadzieję że u Was też się uda!
A jak Twoja przybiera?
U nas przyrosty są ok 100- 120 g tygodniowo... więc bez szału. Ale ja się staram te 2 h utrzymywać, w nocy 2,5 czasem, jak małej się zdarzy zjeśc więcej - u niej 90 to szał, to wtedy 3 h przerwy.
Moja mama mowi że ja też taki niejadek byłam, więc tym się pocieszam... w rok ważyłam 8 kg, ale startowałam z 2 kg. A Nina z 3500, teraz ma 4200~
a jaka jest afera po tym cycku za każdym razem
jakbym jej krzywde robiła... jak ciurkiem pierwsze mleko leci to pociumka i 30- 40 wg wagi, ale kropelek potem już sie paniusi nie chce... no i chetniej je prawą pierś, lewą rzadko... Co już widać po laktatorze... z lewej odciągam 30 - 40 z prawej 50- 100...
Ja wybudzam w nocy w dzień, muszę...

Edytowane przez ila1000
Czas edycji: 2017-12-22 o 14:38
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 14:53   #352
Helgi607
Rozeznanie
 
Avatar Helgi607
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez ila1000 Pokaż wiadomość
U nas przyrosty są ok 100- 120 g tygodniowo... więc bez szału. Ale ja się staram te 2 h utrzymywać, w nocy 2,5 czasem, jak małej się zdarzy zjeśc więcej - u niej 90 to szał, to wtedy 3 h przerwy.
Moja mama mowi że ja też taki niejadek byłam, więc tym się pocieszam... w rok ważyłam 8 kg, ale startowałam z 2 kg. A Nina z 3500, teraz ma 4200~
a jaka jest afera po tym cycku za każdym razem
jakbym jej krzywde robiła... jak ciurkiem pierwsze mleko leci to pociumka i 30- 40 wg wagi, ale kropelek potem już sie paniusi nie chce... no i chetniej je prawą pierś, lewą rzadko... Co już widać po laktatorze... z lewej odciągam 30 - 40 z prawej 50- 100...
Ja wybudzam w nocy w dzień, muszę...
Ja nie mam pojęcia ile ona zjada z cyca. Zwykle je aktywnie 10min z każdego. I potem albo usypia albo już nie chce buzi otwierać albo nie chce łapać i płacze i trzeba ja ululac.
Martwię się teraz tym ulewaniem,no bo wtedy mniej jej w brzuszku zostaje więc pewnie mniej na wadze przybierze. Odbijamy się w trakcie karmienia,staram się żeby główkę miała zawsze wyżej i nie uciskamy brzuszka.nje wiem co jeszcze można?

Moja też jest spiochem - W nocy gdybym jej nie wybudzala to myślę że przespalaby z 5-6h jak ma dobrą noc. Za to w dzień się budzi sama co 2-2.5h.
Damy radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Helgi607
Czas edycji: 2017-12-22 o 14:54
Helgi607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 15:03   #353
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Rododendron91 Pokaż wiadomość
Mój syn nie potrafi chyba ssać smoczka. Więc raczej nie podaje, ale przy wyjściu na dwór przydał by się. Co do spania synek śpi ze mną, córka z mężem w drugim pokoju, a wszystko dlatego, że syn często płacze podczas przewijania i córka się wtedy budzi i też płacze... Mam nadzieję że to minie.

A tak z innej beczki, co zamierzacie jeść lub nie jeść podczas Wigilii i świat? Z jednej strony mówi się że dieta matki karmiącej nie istnieje, z drugiej położna która do nas przychodziła dała mi całą długa listę czego nie jeść i nie pić. I zgłupiałam. Zastanawiam się nawet czy mogę uszka z barszczem zjeść. To będą chyba pierwsze święta podczas których nie przytyję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jem wszystko aby grzyby bede z barszczu na kapuscie wybierac.


Cytat:
Napisane przez PPPatinka Pokaż wiadomość
Oj moze byc ciezko odzwyczaic moja od poczatku w swoim łóżeczku spi ale w dzień bierzemy ja na łóżko aby z nami po była i sie tulala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Dobry pomysł ja mialam malo pokarmu i tylko dokarmialam ale z racji tego ze nie przestawalam krwawic po porodzie musiałam zakonczyc dokarmianie i wziasc leki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Syn zaczal spac w lozeczku jak skonczyl dwa miesiace wiec jest nadzieja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 17:02   #354
Hapinka
Raczkowanie
 
Avatar Hapinka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 391
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Ja jem wszystko na święta. Już jadłam bigos i i pierogi z grzybami od kiedy KP i nic się nie działo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hapinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 19:13   #355
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Hapinka Pokaż wiadomość
Ja jem wszystko na święta. Już jadłam bigos i i pierogi z grzybami od kiedy KP i nic się nie działo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
i ja tak samo
Moja położna twierdzi, że skoro jadłam dane produkty w ciąży to dziecko "je zna" i można bez problemu jeść nawet grzyby czy kapustę.
Choć moja Teściowa nadal ma wątpliwości i ciekawa jestem jaką "dobrą radę" otrzymam
Już dziś do Męża stwierdziła, że nie powinniśmy reagować na każdy płacz Franka. Ja rozumiem o co jej chodzi ale nie wyobrażam sobie siedzieć jak 3 tygodniowy noworodek płacze.
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 19:15   #356
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Tesciowej powiedz ze miala okazje sie wykazac jak jej dzieci byly malutkie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 21:09   #357
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Ja się szykuję na złote myśli typu "płacz jest dobry na płuca" i "przyzwyczaiłeś do noszenia"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 21:13   #358
Helgi607
Rozeznanie
 
Avatar Helgi607
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 567
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Cytat:
Napisane przez Solak Pokaż wiadomość
Ja się szykuję na złote myśli typu "płacz jest dobry na płuca" i "przyzwyczaiłeś do noszenia"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja o przyzwyczajeniu do noszenia i bujania usłyszałam już na pierwszej wizycie
I że za rzadko ja odkładamy do łóżeczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Helgi607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 21:34   #359
wodna2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 243
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

Już się nauczyłam nie słuchać "dobrych rad" ale mimo wszystko strasznie działają mi na nerwy.
Też jadłam wszystko. Nie wierzę żeby gaz po kapuście dostał się z moich jelit do Młodej. Ale jak mi ją wysyłał to się przestraszyłam i odstawiłam kilka produktów (czekolada, orzechy, cytrusy). Teraz stopniowo je wprowadzam i bez efektu. Myślę że to coś innego niż jedzenie na nią zadziałało.
Teraz z kolei Jagoda ma katar. Ja i mąż jesteśmy przeziębieni i niestety się zaraziła. Mimo że to głupi katar bardzo się o nią boję. Taka malutka jeszcze. Syn w pierwszym półroczu nie miał żadnej infekcji. Bidulka ma od początku trudniej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
Błażej 09.10.2013
wodna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 05:08   #360
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Mamy Listopadowe 2017-cz.I

To ze przyzwyczailismy do noszenia i cycka to juz uslyszalam. Dziwne ze noworodek przyzwyczaja sie do piersi, faktycznie fenomen i jakaz to nasza wielka wina bo wedlug mojej tesciowej to dac smoka, nie reagowac na placz i pucowac chalupe bo porzadek najwazniejszy. Niby to dobra kobieta ale te rady wyprowadzaja mnie z rownowagi.
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 13:50:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.