Mamy styczniowe 2021 [emoji16] - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-06, 07:23   #1831
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Hej.
Poprzedni tydzień mam wyjęty z kalendarza, bo zmarła moja kochana babcia i nie mmiałam siły tutaj zaglądać

Cytat:
Napisane przez emila28101987 Pokaż wiadomość
U mnie wizyty co 3 tygodnie a prenatalne były jeszcze pomiędzy nimi, fakt 5 tygodni to długoo..

Podjęliśmy decyzję o sprzedaży mieszkania i kupieniu większego. Mamy teraz trochę załatwiania i latania tu i tam. A ja dziś rozbiłam auto o słupek na parkingu
Nie dość że dojdą z tego powodu spore koszta a czekają nas wydatki to jeszcze jakiś czas bez auta..
Na parkingu przed sklepem był wcześniej znak który ciągle ktoś przewracał ostanio musieli go zabrać, został słupek niski ale masywny. Ja chciałam ominąć auto które sobie stało na drodze przejazdu i nie zauważyłam że ten słupek stoi.. Rozwaliłam lampę i część zderzaka a przecież nie jechałam z dużą prędkością ehh
Tak w ogóle ten słupek powinien być jakoś zabezpieczony, jakiś facet mówił że też go ze swojego auta nie widzial ale na szczęście go ominął. Teren prywatny sklepu, sklep umywa ręce bo stwierdzili ze mają zgłoszone uszkodzenie znaku i czeka on na naprawę.

Pierwszy raz w życiu miałam takie zdarzenie. Teraz mogę sobie tylko wybrazic jak auto łatwo ulega rozbiciu w zderzeniu z innym autem lub jakims większym przedmiotem a tu tylko słupek i takie szkody
Wow, to teraz sporo Was czeka ale to zmiana na lepsze więc super!


Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
My w pierwszej ciąży rozważaliśmy pobranie krwi pępowinowej, ale w końcu się nie zdecydowaliśmy. Teraz chyba nawet nie będziemy rozważać, po prostu znów nie pobierzemy.

Wierzycie w te przesądy, że jak je się słodkie, to dziewczyna, jak kwaśne/mięso to chłopiec? Macie w ogóle jakieś szczególne zachcianki i smaki?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie wierzę ale sama przy pierwszym dziecku sprawdzałam kalendarz chiński - nie sprawdziło się:P


Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
U mnie na razie 1 kg na plusie, ale ja startowałam z nadwyżką, także naprawdę bardzo bardzo bym chciała nie utyć dużo, bo będę się toczyć. Jestem niska i i tak będę kulą

Dziewczyny ja jestem zupełnie nie w temacie jeśli chodzi o rzeczy potrzebne dla dzieci itp itd i tak sobie dla zabicia czasu podczytuje blogi na tematy wyprawkowe, gadżetowe, rzeczy niezbędne i tak dalej....
Jezzzzuuuuu ile tego trzeba. Lista długaśna strasznie. A jak patrzę na koszt niektórych rzeczy to o raju... No nazbiera się kwota niemała.
Ale najgorsze jak to ogarnąć. Lista to jedno, ale co co wybrać, czym się kierować, tych rzeczy do wyboru są setki. Musisz kupić wózek - ale jak go wybrać?!
My przy pierwszym szaleliśmy z wózkiem, bujaczkiem itp. teraz już jakoś na spokojnie podchodzę do tego. Pierwszy wózek sprzedaliśmy. Potem kupiliśmy kolejny już trochę mniejszy, moja siostra po drodze dokupiła do niego gondolę, mam jeszcze typowa leciutką spacerówkę ale wiadomo, ze to już dla większego dziecka. Fotelik na szczęście mam bo tutaj wiadomo, że nie ma co oszczędzać i musi być nowy lub od kogoś znajomego.

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
Mój syn to taki szatan z ADHD ze jak drugi będzie taki sam to mogę skończyć w białym kaftanie
u mnie to samo, nawet wszyscy teraz zastanawiają się, cyz to możliwe, ze trafi się drugi taki egzemlarz:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to ja nie mam spiny z tym jedzeniem, podsuwam mu różne rzeczy i widzi jak my jemy ale na siłę mu nie wcisnę, proponuję ale nie siłą bo nie chcę go zniechęcić. Tak czy siak- przeżyje nawet na chlebie i wodzie (na szczęście je kilka rzeczy więcej haha). W domu mi się jakoś to jedzenie układa ale wyjazdy to już pod górę- nawet u teściowej, która i tak wszystko zrobi po swojemu więc moje dziecko u babci chodzi głodne bo nic dla niego w domu nie ma...teraz do niej po prostu przyjeżdżam z zakupami.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Też miałam wózek na jeden guziczek, super sprawa. Składał się w kosteczkę płaską, miał pasek na ramię i ważył 6,5kg cały. Dla mnie nic więcej nie trzeba było do szczęścia. Mieszkam na 2 piętrze bez windy i mamy jedno auto, którym tż jeździ do pracy- czyli nie mam auta , nie mogłam sobie nic schować do bagażnika nawet

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
też mam taki wózek i jest mega, gdy go kupiłam to poprzedni zupełnie nieużywany był ale niestety wg mnie to dla co najmniej rocznego dziecka, przynajmniej ten mój

---------- Dopisano o 06:23 ---------- Poprzedni post napisano o 06:23 ----------

a dzisiejszy dzień zaczynam od zrobienia jagodzianek zaraz wsadzam do piekarnika i pora zacząć pracę...
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 07:24   #1832
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Crescent jaki masz adapter? Mi w pierwszej ciąży pasy nie przeszkadzały, ale teraz chciałabym jakiś kupić, nie jest mi wygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 08:45   #1833
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Pau_pau wyrazy współczucia

Ja adapter miałam z besafe, pożyczony wiec teraz muszę kupić bo bardzo mi się sprawdził


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 08:57   #1834
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Pau_paru bardzo mi przykro z powodu babci
W Krakowie adaptery do pasow można wypożyczyć. W innych miastach pewnie też jest taka możliwość.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 10:15   #1835
xasiaax
Przyczajenie
 
Avatar xasiaax
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 22
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Tak się zastanawiam, czy któraś z Was korzystała, korzysta lub rozważa zakup detektora tętna płodu? Myślicie, że warto?
Staram się cały czas myśleć pozytywnie, ale jestem po jednej stracie i czasem nachodzą mnie myśli, że chciałabym sprawdzić czy z dzieciątkiem wszystko dobrze.
Jakie jest Wasze zdanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xasiaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 10:30   #1836
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez xasiaax Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, czy któraś z Was korzystała, korzysta lub rozważa zakup detektora tętna płodu? Myślicie, że warto?
Staram się cały czas myśleć pozytywnie, ale jestem po jednej stracie i czasem nachodzą mnie myśli, że chciałabym sprawdzić czy z dzieciątkiem wszystko dobrze.
Jakie jest Wasze zdanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mnie chyba za dużo stresu kosztowałoby to, nie orientuje się ale podejrzewam, ze nie są super dokładne takie detektory..
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 11:07   #1837
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
mnie chyba za dużo stresu kosztowałoby to, nie orientuje się ale podejrzewam, ze nie są super dokładne takie detektory..
Bardzo mi przykro, wyrazy współczucia pau_pau!

Dokładnie. Kiedyś zastanawiałam się nad detektorem, ale przekonuję się podczytując inne fora, że często więcej z tym stresu niż radości. Nie chcę dojść do etapu gdzie z przejęciem szukam tętna itd. Trzeba być dobrej myśli, kontrolować wszystko normalnie u lekarza i obserwować rozwój Kropka. Nie neguję idei tego gadżetu, jeśli któraś z Was ma być spokojniejsza - można podsłuchiwać serduszko. tylko czasem człowiek niepotrzebnie się nakręca, że coś jest nie tak, a stresy są zbędne!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez oagnieszka9
Czas edycji: 2020-07-06 o 11:08
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 11:43   #1838
iwannaseearainbow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 39
Dot.: Mamy styczniowe 2021

pau_pau współczucia. U mnie ta sama sytuacja...

Cytat:
Napisane przez xasiaax Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, czy któraś z Was korzystała, korzysta lub rozważa zakup detektora tętna płodu? Myślicie, że warto?
Staram się cały czas myśleć pozytywnie, ale jestem po jednej stracie i czasem nachodzą mnie myśli, że chciałabym sprawdzić czy z dzieciątkiem wszystko dobrze.
Jakie jest Wasze zdanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie planuję. Przede wszystkim ze względu a to, że boję się, że nieumiejętnie będę obsługiwać i narobię sobie więcej stracha.
Liczę, że w ciągu najbliższego miesiąca pojawią się ruchy (z córką pierwsze poczułam na samiuśkim początku 5 miesiąca, teraz zaczęłam 4).

Co do zakupów, to w sumie przez pierwsze miesiące to dziecko w cale tak dużo nie potrzebuje Cyc, pieluchę, coś do ubrania, kącik do spania Co do pielęgnacji jestem totalnym minimalistą. Jak tak sobie myślę, to przy córce nie miałam jakiś wtop zakupowych Może dlatego, że nie kupowaliśmy za wiele i raczej przemyślane. Liczę tylko, że drugie dłużej w dostawce pośpi
Dokupić muszę na pewno kosz Mojżesza albo właśnie ten bujaczek/kołyskę z Tiny Love. Jednak przy drugim boję się tak odkładać gdzie popadnie, bo po domu grasuje przecież mały szogun I puzzle piankowe pewnie szybko kupimy, bo życie się przenosi na podłogę przy maluszku
iwannaseearainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 13:12   #1839
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Crescent jaki masz adapter? Mi w pierwszej ciąży pasy nie przeszkadzały, ale teraz chciałabym jakiś kupić, nie jest mi wygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Besafe moim zdaniem to tu poza wygodą chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, bo pas biodrowy przy jakimś ewentualnym zdarzeniu naciska centralnie na brzuch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 13:32   #1840
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Pau_pau wyrazy współczucia


Tak polecacie ten valco snap ze chyba go kupię

Dzisiaj zarejestrowalam, ze dwie z nas wizytuja. Czekamy na wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 14:44   #1841
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku i juz kawał dzidziusia bryka - 7.36 cm. Pięknie bobosław machal rączkami i nóżkami Jestem oczarowana

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 14:56   #1842
mervie
Rozeznanie
 
Avatar mervie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 974
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku i juz kawał dzidziusia bryka - 7.36 cm. Pięknie bobosław machal rączkami i nóżkami Jestem oczarowana

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ale super
Ja mam wizytę za tydzień dopiero, może szybko zleci

pau pau bardzo mi przykro

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.kto płacze temu deszcz za oknem
mervie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 15:29   #1843
oagnieszka9
Raczkowanie
 
Avatar oagnieszka9
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku i juz kawał dzidziusia bryka - 7.36 cm. Pięknie bobosław machal rączkami i nóżkami Jestem oczarowana

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oagnieszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 18:26   #1844
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku i juz kawał dzidziusia bryka - 7.36 cm. Pięknie bobosław machal rączkami i nóżkami Jestem oczarowana

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Super, duży już maluszek
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 08:14   #1845
Lilou_898
Raczkowanie
 
Avatar Lilou_898
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 146
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku i juz kawał dzidziusia bryka - 7.36 cm. Pięknie bobosław machal rączkami i nóżkami Jestem oczarowana

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Super wieści gratuluję!!

Ja jestem od piątku w domu. Wytrzymali mnie 10 dni i nic w zasadzie nie zrobili z moim wysokim cukrem. Biorę insuline na noc o mam dietę i dziś wreszcie rano miałam cukier na czczo ok. Ale tak się naczytałam strasznych rzeczy że nie potrafię ta ciąża się cieszyć. Powiedzieli mi że najgorszy jest wyrzut cukru przez noc. Po posiłkach mam w normie jednak mimo to mam dietę. Boje sie że skoro cukier mam od pierwszego trymestru to z dzieckiem będzie coś nie tak. Przecież wtedy kształtują się najważniejsze organy. Jestem wrakiem człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilou_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 08:22   #1846
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Lilou_898 Pokaż wiadomość
Super wieści gratuluję!!

Ja jestem od piątku w domu. Wytrzymali mnie 10 dni i nic w zasadzie nie zrobili z moim wysokim cukrem. Biorę insuline na noc o mam dietę i dziś wreszcie rano miałam cukier na czczo ok. Ale tak się naczytałam strasznych rzeczy że nie potrafię ta ciąża się cieszyć. Powiedzieli mi że najgorszy jest wyrzut cukru przez noc. Po posiłkach mam w normie jednak mimo to mam dietę. Boje sie że skoro cukier mam od pierwszego trymestru to z dzieckiem będzie coś nie tak. Przecież wtedy kształtują się najważniejsze organy. Jestem wrakiem człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja siostra miała cukrzyce ciążowa całą drugą ciążę od początku i dziecko urodziło się zdrowe- takich wieści potrzebujesz!


U mnie od wczoraj totalny zjazd fizyczno-.psychiczny.
Ugotowałam tylko obiad i caly dzień przespałam. Jestem zła na siebie, bo jest lato, piękne dni, a ja leżę całe dnie bezproduktywnie. Czuję się jak fleja, bo nawet siebie zaniedbałam- czasem po prostu zmuszam się do tego, żeby się umyć, wszystkie kosmetyki mi śmierdzą widuje kobiety w ciąży, zadbane, z ładnym makijażem, też taka kiedyś byłam, teraz się czuje jak lump

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 08:45   #1847
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-11-30 o 01:18
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 08:47   #1848
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Lilou_898 Pokaż wiadomość
Super wieści gratuluję!!

Ja jestem od piątku w domu. Wytrzymali mnie 10 dni i nic w zasadzie nie zrobili z moim wysokim cukrem. Biorę insuline na noc o mam dietę i dziś wreszcie rano miałam cukier na czczo ok. Ale tak się naczytałam strasznych rzeczy że nie potrafię ta ciąża się cieszyć. Powiedzieli mi że najgorszy jest wyrzut cukru przez noc. Po posiłkach mam w normie jednak mimo to mam dietę. Boje sie że skoro cukier mam od pierwszego trymestru to z dzieckiem będzie coś nie tak. Przecież wtedy kształtują się najważniejsze organy. Jestem wrakiem człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestesmy razem w tej samej sytuacji. Mierze od sb cukry i tak jak na krzywej, na czczo mam za wysoki a po posiłkach w porządku, po 2-3 tygodniach mam mieć kontrolę u diabetologa i też pewnie mi wdroży insuline na noc. Ginekolog powiedziała mi że, jak trzyma się zaleceń to dzieci się rodzą w porządku, zdrowe itp nie czytaj za dużo, jesteś pod opieka lekarzy, temat opanowany więc będzie dobrze. Źle by bylo jakby nie było diagnozy wtedy kiedy trzeba. Jak wysokie masz te cukry na czczo? U mnie wychodzi zwykle 94-96

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 09:19   #1849
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

dzięki dziewczyny
Cytat:
Napisane przez iwannaseearainbow Pokaż wiadomość
pau_pau współczucia. U mnie ta sama sytuacja...


Nie planuję. Przede wszystkim ze względu a to, że boję się, że nieumiejętnie będę obsługiwać i narobię sobie więcej stracha.
Liczę, że w ciągu najbliższego miesiąca pojawią się ruchy (z córką pierwsze poczułam na samiuśkim początku 5 miesiąca, teraz zaczęłam 4).

Co do zakupów, to w sumie przez pierwsze miesiące to dziecko w cale tak dużo nie potrzebuje Cyc, pieluchę, coś do ubrania, kącik do spania Co do pielęgnacji jestem totalnym minimalistą. Jak tak sobie myślę, to przy córce nie miałam jakiś wtop zakupowych Może dlatego, że nie kupowaliśmy za wiele i raczej przemyślane. Liczę tylko, że drugie dłużej w dostawce pośpi
Dokupić muszę na pewno kosz Mojżesza albo właśnie ten bujaczek/kołyskę z Tiny Love. Jednak przy drugim boję się tak odkładać gdzie popadnie, bo po domu grasuje przecież mały szogun I puzzle piankowe pewnie szybko kupimy, bo życie się przenosi na podłogę przy maluszku
i Tobie też współczuję

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza. Wszystko jest w porządku i juz kawał dzidziusia bryka - 7.36 cm. Pięknie bobosław machal rączkami i nóżkami Jestem oczarowana

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Super wieści! Ale już duży


Ja dzisiaj mam wizytę u nowej lekarki, czytałam sporo opinii o niej i same rewelacyjne. Mam nadzieję, ze z maluszkiem wsyzstko ok.
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-07, 09:40   #1850
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Lilou_898 Pokaż wiadomość
Super wieści gratuluję!!

Ja jestem od piątku w domu. Wytrzymali mnie 10 dni i nic w zasadzie nie zrobili z moim wysokim cukrem. Biorę insuline na noc o mam dietę i dziś wreszcie rano miałam cukier na czczo ok. Ale tak się naczytałam strasznych rzeczy że nie potrafię ta ciąża się cieszyć. Powiedzieli mi że najgorszy jest wyrzut cukru przez noc. Po posiłkach mam w normie jednak mimo to mam dietę. Boje sie że skoro cukier mam od pierwszego trymestru to z dzieckiem będzie coś nie tak. Przecież wtedy kształtują się najważniejsze organy. Jestem wrakiem człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tulę mocno będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Moja siostra miała cukrzyce ciążowa całą drugą ciążę od początku i dziecko urodziło się zdrowe- takich wieści potrzebujesz!


U mnie od wczoraj totalny zjazd fizyczno-.psychiczny.
Ugotowałam tylko obiad i caly dzień przespałam. Jestem zła na siebie, bo jest lato, piękne dni, a ja leżę całe dnie bezproduktywnie. Czuję się jak fleja, bo nawet siebie zaniedbałam- czasem po prostu zmuszam się do tego, żeby się umyć, wszystkie kosmetyki mi śmierdzą widuje kobiety w ciąży, zadbane, z ładnym makijażem, też taka kiedyś byłam, teraz się czuje jak lump

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Piona.
Beczałam wczoraj, leżałam i gapilam się w sufit. Taka beznadziejność przez te nudności i wymioty, brak sił...


Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i czekamy na wiadomości


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 10:05   #1851
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Dzień dobry



Cytat:
Napisane przez Lilou_898 Pokaż wiadomość
Super wieści gratuluję!!

Ja jestem od piątku w domu. Wytrzymali mnie 10 dni i nic w zasadzie nie zrobili z moim wysokim cukrem. Biorę insuline na noc o mam dietę i dziś wreszcie rano miałam cukier na czczo ok. Ale tak się naczytałam strasznych rzeczy że nie potrafię ta ciąża się cieszyć. Powiedzieli mi że najgorszy jest wyrzut cukru przez noc. Po posiłkach mam w normie jednak mimo to mam dietę. Boje sie że skoro cukier mam od pierwszego trymestru to z dzieckiem będzie coś nie tak. Przecież wtedy kształtują się najważniejsze organy. Jestem wrakiem człowieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilou- jeśli będziesz się stosować do zaleceń i trzymać dietę to wszystko będzie dobrze i nie ma się co na zapas przejmować, bo niepotrzebnymi nerwami można sobie zaszkodzić. Świetnie, że już w domu jesteś, w szpitalu można jajko znieść Ciekawe tylko po jakiego Cię tam aż 10 dni trzymali.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Moja siostra miała cukrzyce ciążowa całą drugą ciążę od początku i dziecko urodziło się zdrowe- takich wieści potrzebujesz!


U mnie od wczoraj totalny zjazd fizyczno-.psychiczny.
Ugotowałam tylko obiad i caly dzień przespałam. Jestem zła na siebie, bo jest lato, piękne dni, a ja leżę całe dnie bezproduktywnie. Czuję się jak fleja, bo nawet siebie zaniedbałam- czasem po prostu zmuszam się do tego, żeby się umyć, wszystkie kosmetyki mi śmierdzą widuje kobiety w ciąży, zadbane, z ładnym makijażem, też taka kiedyś byłam, teraz się czuje jak lump

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże ja też dni spędzam kompletnie bezproduktywnie. Odprowadzam do żłobka bobka i dumam w domu aż do jej powrotu, obiad ewentualnie i zakupy jestem w stanie zrobić i to by było na tyle. Wieczorem za to jestem zmęczona życiem, że często usypiam w czasie usypiania córki.

Truru i pau_pau - trzymam kciuki za wizyty. O której macie?

Byłam wczoraj jeszcze wieczorem na prenatalnych i wychodzi, że będzie chłopak Nie chciał się łobuz wcale ustawiać do pomiarów i doktor mnie wymeczyl maksymalnie. Prawie całe badanie się odbyło dowcipnie. Swoją drogą bardzo mnie to bawi- tyłek goły, ale na twarzy maska W końcu udało się wszystko sprawdzić, ryzyka niskie, więc już teraz mogę powiedzieć światu, że jestem w ciąży, bo do tej pory wie jedynie mąż i kadrowa z pracy

Mam pytanie jeszcze do dziewczyn z Krakowa. Czy któraś z Was miała coś do czynienia z doktorem Pawłem Wojasem? Odkryłam, że przyjmuje niedaleko mnie i pracuje na ujastku, na znanym lekarzu opinie całkiem ok, ale nazwisko kompletnie mi nieznane. Jeśli macie jakieś info dajcie mi znać na PW.

Miłego dnia życzę

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 10:10   #1852
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-11-30 o 01:18
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 11:05   #1853
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Dzień dobry





Lilou- jeśli będziesz się stosować do zaleceń i trzymać dietę to wszystko będzie dobrze i nie ma się co na zapas przejmować, bo niepotrzebnymi nerwami można sobie zaszkodzić. Świetnie, że już w domu jesteś, w szpitalu można jajko znieść Ciekawe tylko po jakiego Cię tam aż 10 dni trzymali.



Boże ja też dni spędzam kompletnie bezproduktywnie. Odprowadzam do żłobka bobka i dumam w domu aż do jej powrotu, obiad ewentualnie i zakupy jestem w stanie zrobić i to by było na tyle. Wieczorem za to jestem zmęczona życiem, że często usypiam w czasie usypiania córki.

Truru i pau_pau - trzymam kciuki za wizyty. O której macie?

Byłam wczoraj jeszcze wieczorem na prenatalnych i wychodzi, że będzie chłopak Nie chciał się łobuz wcale ustawiać do pomiarów i doktor mnie wymeczyl maksymalnie. Prawie całe badanie się odbyło dowcipnie. Swoją drogą bardzo mnie to bawi- tyłek goły, ale na twarzy maska W końcu udało się wszystko sprawdzić, ryzyka niskie, więc już teraz mogę powiedzieć światu, że jestem w ciąży, bo do tej pory wie jedynie mąż i kadrowa z pracy

Mam pytanie jeszcze do dziewczyn z Krakowa. Czy któraś z Was miała coś do czynienia z doktorem Pawłem Wojasem? Odkryłam, że przyjmuje niedaleko mnie i pracuje na ujastku, na znanym lekarzu opinie całkiem ok, ale nazwisko kompletnie mi nieznane. Jeśli macie jakieś info dajcie mi znać na PW.

Miłego dnia życzę

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja nic o nim nie słyszałam ale opinie często cyztam na grupach na fb, np. na krakowskich mamach nie wiem, czy tam nie widziałam tego nazwiska wielokrotnie..
Ale zazdroszczę, że już prenatalne za Tobą!
Ja mam za tydzień i jeśli będzie ok to chcę powiedzieć w pracy.


Cytat:
Napisane przez truru Pokaż wiadomość
Kciuki chętnie przyjmuje o 17.30
Doktorka nie znam.
Gratuluję chłopca, super że wszystko gra




Kciuki Pod kątem któregoś szpitala ta lekarka, zdecydowałaś coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ujastek. Tutaj ktoś pisał pod kątem covidu o apartamentach, które można tam wynająć i to mnie zmotywowało. Zresztą boję się, ze w innych szpitalach mogą być porodówki zamknięte a szpitala położniczego może nie zamkną. No nie wiem, to taka trudna decyzja.

Wizytę mam o 13:40 ale stresik jest
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 11:14   #1854
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Dzień dobry





Lilou- jeśli będziesz się stosować do zaleceń i trzymać dietę to wszystko będzie dobrze i nie ma się co na zapas przejmować, bo niepotrzebnymi nerwami można sobie zaszkodzić. Świetnie, że już w domu jesteś, w szpitalu można jajko znieść Ciekawe tylko po jakiego Cię tam aż 10 dni trzymali.



Boże ja też dni spędzam kompletnie bezproduktywnie. Odprowadzam do żłobka bobka i dumam w domu aż do jej powrotu, obiad ewentualnie i zakupy jestem w stanie zrobić i to by było na tyle. Wieczorem za to jestem zmęczona życiem, że często usypiam w czasie usypiania córki.

Truru i pau_pau - trzymam kciuki za wizyty. O której macie?

Byłam wczoraj jeszcze wieczorem na prenatalnych i wychodzi, że będzie chłopak Nie chciał się łobuz wcale ustawiać do pomiarów i doktor mnie wymeczyl maksymalnie. Prawie całe badanie się odbyło dowcipnie. Swoją drogą bardzo mnie to bawi- tyłek goły, ale na twarzy maska W końcu udało się wszystko sprawdzić, ryzyka niskie, więc już teraz mogę powiedzieć światu, że jestem w ciąży, bo do tej pory wie jedynie mąż i kadrowa z pracy

Mam pytanie jeszcze do dziewczyn z Krakowa. Czy któraś z Was miała coś do czynienia z doktorem Pawłem Wojasem? Odkryłam, że przyjmuje niedaleko mnie i pracuje na ujastku, na znanym lekarzu opinie całkiem ok, ale nazwisko kompletnie mi nieznane. Jeśli macie jakieś info dajcie mi znać na PW.

Miłego dnia życzę

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Mam podobny rytm dnia, już się zastanawialam czy ze mną ok. Doprowadza mnie młodego do żłobka, wracam spać, budzę się o 12 , ogarniam co najpilniejsze i po 14 idę po młodego, a wieczorem też szybko padam.

Gratuluję prenatalnych! Z ta laska na twarzy i gola dupa ostatnio miałam podobne rozkminy 🤣
Nie miałam styczności z tym lekarzem.

Ja w sb miałam coprawda zwykła wizytę bo prenatalne za tydzień, ale w weekend powiedzieliśmy już rodzinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 11:27   #1855
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
Ja nic o nim nie słyszałam ale opinie często cyztam na grupach na fb, np. na krakowskich mamach nie wiem, czy tam nie widziałam tego nazwiska wielokrotnie..
Ale zazdroszczę, że już prenatalne za Tobą!
Ja mam za tydzień i jeśli będzie ok to chcę powiedzieć w pracy.



Ujastek. Tutaj ktoś pisał pod kątem covidu o apartamentach, które można tam wynająć i to mnie zmotywowało. Zresztą boję się, ze w innych szpitalach mogą być porodówki zamknięte a szpitala położniczego może nie zamkną. No nie wiem, to taka trudna decyzja.

Wizytę mam o 13:40 ale stresik jest
Na krakowskich mamach widziałam, że nazwisko się pojawiło kilka razy, ale na zasadzie takiej wyliczanki. Konkretnej opinii nie znalazlam. Najbardziej na tego typu grupach wkurza mnie kiedy ktoś pyta o polecenie lekarza czy produktu i padają same nazwiska bez żadnego komentarza. Sama jeśli odpowiadam na tego typu zapytania to staram się dopisać kilka słów wyjaśnienia czy uzasadnienia, a nie samo nazwisko. Hitem dla mnie jest odpowiedź typu Kowalska. I se zgaduj teraz czy autorowi chodzi o Haline Kowalska przyjmująca na hucie czy o Grażyne Kowalska z Kazimierza
Pau- to wizyta już zaraz, może nawet w drodze już jesteś trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Mam podobny rytm dnia, już się zastanawialam czy ze mną ok. Doprowadza mnie młodego do żłobka, wracam spać, budzę się o 12 , ogarniam co najpilniejsze i po 14 idę po młodego, a wieczorem też szybko padam.

Gratuluję prenatalnych! Z ta laska na twarzy i gola dupa ostatnio miałam podobne rozkminy
Nie miałam styczności z tym lekarzem.

Ja w sb miałam coprawda zwykła wizytę bo prenatalne za tydzień, ale w weekend powiedzieliśmy już rodzinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u mnie podobnie, tez po 14 ide do zlobka. A jak sie Twoj syn odnalazł w zlobku? Moj bobek ma ulubioną ciocie i jeśli ona zabiera ją do sali to nawet nie spojrzy na mamusie na pożegnanie haha.

Szkoda, że żadna z Was osobiście się z doktorkiem nie widziała. Najwyżej wydam te 2 czy 3 stówy i więcej już nie pójdę Zależy mi, żeby lekarz przyjmował gdzieś blisko, bo wczorajsza wyprawa na prenatalne zajęła mi ponad 2 godziny i przez te maske nieszczęsna skończyła się ogromną migrena.
No i chyba zdecyduje się na ujastek również- z jednej strony apartamenty, a z drugiej moja prowadząca mówiła mi, że zaleca cięcie, a jakby nie patrzeć to ujastek w cieciach przoduje

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 11:32   #1856
truru
Raczkowanie
 
Avatar truru
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 335
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez truru
Czas edycji: 2023-11-30 o 01:19
truru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 11:35   #1857
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dornitka Pokaż wiadomość
Na krakowskich mamach widziałam, że nazwisko się pojawiło kilka razy, ale na zasadzie takiej wyliczanki. Konkretnej opinii nie znalazlam. Najbardziej na tego typu grupach wkurza mnie kiedy ktoś pyta o polecenie lekarza czy produktu i padają same nazwiska bez żadnego komentarza. Sama jeśli odpowiadam na tego typu zapytania to staram się dopisać kilka słów wyjaśnienia czy uzasadnienia, a nie samo nazwisko. Hitem dla mnie jest odpowiedź typu Kowalska. I se zgaduj teraz czy autorowi chodzi o Haline Kowalska przyjmująca na hucie czy o Grażyne Kowalska z Kazimierza
Pau- to wizyta już zaraz, może nawet w drodze już jesteś trzymam kciuki
No u mnie podobnie, tez po 14 ide do zlobka. A jak sie Twoj syn odnalazł w zlobku? Moj bobek ma ulubioną ciocie i jeśli ona zabiera ją do sali to nawet nie spojrzy na mamusie na pożegnanie haha.

Szkoda, że żadna z Was osobiście się z doktorkiem nie widziała. Najwyżej wydam te 2 czy 3 stówy i więcej już nie pójdę Zależy mi, żeby lekarz przyjmował gdzieś blisko, bo wczorajsza wyprawa na prenatalne zajęła mi ponad 2 godziny i przez te maske nieszczęsna skończyła się ogromną migrena.
No i chyba zdecyduje się na ujastek również- z jednej strony apartamenty, a z drugiej moja prowadząca mówiła mi, że zaleca cięcie, a jakby nie patrzeć to ujastek w cieciach przoduje

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Teraz mam wrażenie że mu w żłobku lepiej niż w domu ale mogłam się tego spodziewać to taki otwarty typ, który potrzebuje bodźców. W tym tygodniu już w sumie wchodzi sam z wyciągnięta ręką w stronę sali i już nawet sie nie ogląda na mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 12:50   #1858
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Teraz mam wrażenie że mu w żłobku lepiej niż w domu ale mogłam się tego spodziewać to taki otwarty typ, który potrzebuje bodźców. W tym tygodniu już w sumie wchodzi sam z wyciągnięta ręką w stronę sali i już nawet sie nie ogląda na mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Moja to od rana się szykuje już do wyjścia. Przynosi buciki swoje, potem moje, kapelusik nakazuje sobie założyć i stoi pod drzwiami w oczekiwaniu. Okazuje się, że się nie było się czego obawiać Poza tym widzę po małej, że bardzo się rozwinęła w żłobku, taka kumata sie zrobila i można z nią pokonwersowac. Mała mądrala Co prawda jak jej wczoraj pokazywałam zdjęcie z usg to chciała je zjeść, ale dalej utrzymuje, że jak na swój wiek to mała jest mądra

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 15:41   #1859
pau__pau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Już po wizycie. Trwała ona godzinę! Ale lekarka super, zrobiła mi odrazu prenatalne, bo sprawdziła, że już mieszczę się w przedziale. Wszystko jest w porządku, wszystko w normie. Wyniki z pappy za tydzień, prześlę analizę mailem więc też super. Odetchnęłam z ulgą. Mam pierwsze zdj maluszka w 3d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pau__pau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 15:44   #1860
dornitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2021

Cytat:
Napisane przez pau__pau Pokaż wiadomość
Już po wizycie. Trwała ona godzinę! Ale lekarka super, zrobiła mi odrazu prenatalne, bo sprawdziła, że już mieszczę się w przedziale. Wszystko jest w porządku, wszystko w normie. Wyniki z pappy za tydzień, prześlę analizę mailem więc też super. Odetchnęłam z ulgą. Mam pierwsze zdj maluszka w 3d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspaniałe wieści gratulacje

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
dornitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 12:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.