Praktyka kosmetyczna - prośba! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 17:58   #1
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Red face

Praktyka kosmetyczna - prośba!


Witam, uczę się w szkole kosmetycznej i muszę mieć zaliczoną praktykę, ale nie mam czasu żeby chodzić do salonu kosmetycznego na 8 godzin dziennie, bo pracuję i dlatego chciałabym sobie 'załatwić' praktykę. Chodziłam po mieście i szukałam, ale wszędzie chcą żebym przychodziła na minimum 8 godzin. Mam prośbę do dziewczyn mieszkających w Krakowie, lub Nowej Hucie, którym udało się załatwić gdzieś praktykę, czy mogłabym prosić o wysłanie mi na prywatną wiadomość adres zakładu kosmetycznego, w którym była taka możliwość podbicia praktyk. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc!Pozdrawiam
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:07   #2
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Witam, uczę się w szkole kosmetycznej i muszę mieć zaliczoną praktykę, ale nie mam czasu żeby chodzić do salonu kosmetycznego na 8 godzin dziennie, bo pracuję i dlatego chciałabym sobie 'załatwić' praktykę. Chodziłam po mieście i szukałam, ale wszędzie chcą żebym przychodziła na minimum 8 godzin. Mam prośbę do dziewczyn mieszkających w Krakowie, lub Nowej Hucie, którym udało się załatwić gdzieś praktykę, czy mogłabym prosić o wysłanie mi na prywatną wiadomość adres zakładu kosmetycznego, w którym była taka możliwość podbicia praktyk. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc!Pozdrawiam
I pomyśleć,że potem mogę trafić do takiej kosmetyczki co ma zerową praktykę.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:15   #3
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
I pomyśleć,że potem mogę trafić do takiej kosmetyczki co ma zerową praktykę.
Byłam 2 dni na praktyce w salonie kosmetycznym, gdzie pozwolili mi przychodzić na 4 godziny po pracy, ale zrezygnowałam z tego, bo nie miałam siły chodzić po pracy na dodatkowy etat sprzątaczki..tak wyglądała tam praktyka, spędzałam czas myjąc podłogi i półki z kosmetykami, nie uczestniczyłam w żadnym zabiegu.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:18   #4
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Byłam 2 dni na praktyce w salonie kosmetycznym, gdzie pozwolili mi przychodzić na 4 godziny po pracy, ale zrezygnowałam z tego, bo nie miałam siły chodzić po pracy na dodatkowy etat sprzątaczki..tak wyglądała tam praktyka, spędzałam czas myjąc podłogi i półki z kosmetykami, nie uczestniczyłam w żadnym zabiegu.
To wybrałaś zły salon kosmetyczny,trzeba było wtedy zmienić na lepszy,a nie szukać teraz jakiś przekrętów.Oczywiście wiadomo,że na praktykach najpierw się kawę parzy itp.,ale potem się to zmienia.
W każdym razie ja już napisałam swoje zdanie w pierwszym poście Twojego tematu.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:19   #5
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Jeśli nie jesteś w stanie tego pogodzić, to niestety musisz wybrać: albo szkoła albo praca. Wiesz, że później będąc kosmetyczką jesteś za kogoś odpowiedzialna?
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:19   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Zrezygnuj z tej szkoły.
Po pierwsze, niczego związanego z zawodem w praktyce się nie uczysz.
Po drugie, nie masz czasu na uczciwe praktyki (bo takie byś znalazła gdybyś chciała)

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Witam, uczę się w szkole kosmetycznej i muszę mieć zaliczoną praktykę, ale nie mam czasu żeby chodzić do salonu kosmetycznego na 8 godzin dziennie, bo pracuję i dlatego chciałabym sobie 'załatwić' praktykę. Chodziłam po mieście i szukałam, ale wszędzie chcą żebym przychodziła na minimum 8 godzin. Mam prośbę do dziewczyn mieszkających w Krakowie, lub Nowej Hucie, którym udało się załatwić gdzieś praktykę, czy mogłabym prosić o wysłanie mi na prywatną wiadomość adres zakładu kosmetycznego, w którym była taka możliwość podbicia praktyk. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc!Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Byłam 2 dni na praktyce w salonie kosmetycznym, gdzie pozwolili mi przychodzić na 4 godziny po pracy, ale zrezygnowałam z tego, bo nie miałam siły chodzić po pracy na dodatkowy etat sprzątaczki..tak wyglądała tam praktyka, spędzałam czas myjąc podłogi i półki z kosmetykami, nie uczestniczyłam w żadnym zabiegu.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:23   #7
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Jodi w innym wątku piszesz że odbyłaś praktyke, czyli to już była fałszywa praktyka i do tego i tak nie ważna skoro nie podbita?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 18:24   #8
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
I pomyśleć,że potem mogę trafić do takiej kosmetyczki co ma zerową praktykę.


Autorko- nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. A nikt Ci praktyk nie podbije ot tak. Przecież to by było złamanie prawa...nikt logicznie myślący tego nie zrobi.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:24   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

to po co chodzisz do tej szkoły? Praktyki są po to, abyś sie czegos nauczyła. Oj, nie chciałabym równiez trafic do takiej kosmetyczki. Ja chodze własnie na praktyki w Krakowie, nie narzekam. 6h codziennie, tez robie kawe ( sobie równiez ) - ale kosmetyczki tem mi robia. pólki myje owszem - ale nie dlatego, ze nie ma co robic, po prostu trzeba bo są zakurzone. I szybciej czas mija;] Jak nie ja, to kto inny by to zrobi. Korona z głowy mi nie spadła. A gdy jest klientka - asystuje.

Praktyki nie są bez powodu.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2010-09-21 o 20:17
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:31   #10
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
to po co chodzisz do tej szkoły? Praktyki są po to, abyś sie czegos nauczyła. Oj, nie chciałabym równiez trafic do takiej kosmetyczki. Ja chodze własnie na praktyki w Krakowie, nie narzekam. 6h codziennie, tez robie kawe ( sobie równiez ) - ale kosmetyczki tem mi robia. pólki myje owszem - ale nie dlatego, ze nie ma co robic, po prostu trzeba bo są zakurzone. Jak nie ja, to kto inny by to zrobil. Korona z głowy mi nie spadła. A gdy jest klientka - asystuje.

Praktyki nie są bez powodu.
Ale Ty chodzisz 6 godzin dziennie,daj spokój aż tyle Autorka nie chce nawet godziny tam spędzić Poza tym uważa,że pracując jako kosmetyczka nie będzie musiała myć półek tylko będzie od tego pani sprzątaczka,a od robienia kawy będzie kucharka
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:36   #11
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

W życiu trzeba sobie radzić. "Bo nie mam siły" co to za wytłumaczenie. Ludzie harują dniami i nocami jak czegos bardzo chcą.
__________________

Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:36   #12
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

A tak właściwie to czy nie podpisuje się jakiejś umowy dotyczącej praktyk? Nie wiem, między szkołą np. a zakładem? Z ciekawości pytam.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:39   #13
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Jodi w innym wątku piszesz że odbyłaś praktyke, czyli to już była fałszywa praktyka i do tego i tak nie ważna skoro nie podbita?
Tak, chodziłam na praktykę w lipcu, kiedy nie pracowałam, ale nie mam podbitych dokumentów, bo salon nie posiada pieczątki, a bez tego praktyka jest nie ważna.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Ale Ty chodzisz 6 godzin dziennie,daj spokój aż tyle Autorka nie chce nawet godziny tam spędzić Poza tym uważa,że pracując jako kosmetyczka nie będzie musiała myć półek tylko będzie od tego pani sprzątaczka,a od robienia kawy będzie kucharka
Wcale tak nie uważam i zrobienie kawy, czy zmycie podłogi nie uraża mojej godności, ale jeśli tylko na tym ma polegać praktyka, to co to za praktyka.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:42   #14
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość

Wcale tak nie uważam i zrobienie kawy, czy zmycie podłogi nie uraża mojej godności, ale jeśli tylko na tym ma polegać praktyka, to co to za praktyka.
Od czegoś ta praktyka musi się zacząć.Większość zaczyna od takich rzeczy,ale nie idzie na łatwiznę,nie szuka przekrętów i uwierz,że nie tylko wtedy mają same praktyki na głowie.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:44   #15
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez Czarna_Złośnica Pokaż wiadomość
W życiu trzeba sobie radzić. "Bo nie mam siły" co to za wytłumaczenie. Ludzie harują dniami i nocami jak czegos bardzo chcą.
Rozumiem, również pracuję ciężko, po 10 godzin dziennie i więcej. Wyżej pisałam, jak wyglądała praktyka, tam gdzie byłam, z pracy zrezygnować nie mogę, a nie jest łatwo znaleść praktykę, gdy nie może się jej odbyc w pełnym wymiaże godzin.
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:46   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Tak, chodziłam na praktykę w lipcu, kiedy nie pracowałam, ale nie mam podbitych dokumentów, bo salon nie posiada pieczątki, a bez tego praktyka jest nie ważna.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------





.



co to za dziwna praktyka szkoly ,idz do sekratariatu i przedstaw swoja sprawę ,podpis wlascicielki salonu jest chyba bardziej wiarygodne niz pieczątka,która może wyrobic kazdy za grosze.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:50   #17
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez SOCKI Pokaż wiadomość
A tak właściwie to czy nie podpisuje się jakiejś umowy dotyczącej praktyk? Nie wiem, między szkołą np. a zakładem? Z ciekawości pytam.
Tak jest umowa pomiędzy salonem a szkołą.

Cytat:
Napisane przez Jodi _ Pokaż wiadomość
Tak, chodziłam na praktykę w lipcu, kiedy nie pracowałam, ale nie mam podbitych dokumentów, bo salon nie posiada pieczątki, a bez tego praktyka jest nie ważna
ale każdy kto prowadzi działalnośc musi miec pieczątkę.
__________________

Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:52   #18
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

no właśnie dziwne z tą pieczątką bo jak kupują kosmetyki to na fakture a na fakturze przybija się pieczątke chyba, no ale może się myle
może już do tego czasu wyrobili bo im się np. zgubiła?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:59   #19
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez Czarna_Złośnica
Tak jest umowa pomiędzy salonem a szkołą.
Dziękuję Złośnico
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363

Edytowane przez SOCKI
Czas edycji: 2010-09-21 o 19:01
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:11   #20
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

a do jakiej szkoły chodzisz? bo u mnie tez jest wymóg co do pieczątki i musi tam byc napisane, ze to gabinet kosm czy salon urody itp. Nie wystarcza sama nazwa.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:18   #21
maja090
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 745
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

myślałaś, że pójdziesz na praktykę i od samego początku będziesz traktowana na równi z osobami, które tam pracują i mają już jakieś doświadczenie w tej branży. chyba logiczne jest, że od czegoś trzeba zacząć, a dopiero z czasem dostaniesz jakieś odpowiedzialniejsze zadania...

Ty naprawdę liczyłaś na to, że jakaś wizażanka napisze coś w stylu: 'hej, mam dla Ciebie świetną propozycję. nie będziesz musiała w ogóle przychodzić do pracy i dodatkowo dostaniesz zaświadczenie o odbytych praktykach'?
no i oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że to jest nielegalne?
__________________

maja090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:40   #22
Jodi _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 279
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Cytat:
Napisane przez maja090 Pokaż wiadomość
myślałaś, że pójdziesz na praktykę i od samego początku będziesz traktowana na równi z osobami, które tam pracują i mają już jakieś doświadczenie w tej branży. chyba logiczne jest, że od czegoś trzeba zacząć, a dopiero z czasem dostaniesz jakieś odpowiedzialniejsze zadania...


Ty naprawdę liczyłaś na to, że jakaś wizażanka napisze coś w stylu: 'hej, mam dla Ciebie świetną propozycję. nie będziesz musiała w ogóle przychodzić do pracy i dodatkowo dostaniesz zaświadczenie o odbytych praktykach'?
no i oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że to jest nielegalne?
Przyznaję to był głupi pomysł, ale działałam w desperacji..

W tym salonie panowała nieprzyjemna atmosfera, zwracano sie do mnie jak do robola jakiegoś, lepiej już odnoszono sie do pani sprzątającej tam niż do mnie. Ja rozumiem, że na praktyce trzeba sprzątac itp. ale jakis szacunek jednak powinien byc, a praktyka powina być korzyścią dla obu stron, a nie tylko wyzyskiem, byłam tam tania siłą roboczą, w zamina nie dostając nic - chodzi mi o to żeby chociaz móc przygladac sie zabiegom

Edytowane przez Jodi _
Czas edycji: 2010-09-21 o 21:41
Jodi _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:46   #23
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

no niestety Jodi ale pewnie w wielu salonach praktyka tak wygląda. Po to niektórzy biorą praktykantki żeby się nimi wysłużyć niż żeby ich czegoś nauczyć. Ale praktyka jaka by nie była, odbyta być musi i już.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 07:53   #24
swiatkosmetykow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 36
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

.............

Edytowane przez swiatkosmetykow
Czas edycji: 2012-05-22 o 06:33
swiatkosmetykow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:25   #25
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

nie wiem czy mozna wczesniej, ale idac na praktyki dostajesz umowe ze szkoły. Nie wiem czy Ci dadza wczesniej taka umowe np na 1 semestrze. No chyba, ze sie umowisz z wlascicielka salonu, ze bedziesz u niej na praktykach a np za pol roku/rok pozniej podbije Ci ksiazeczke, umowe itp. U mnie praktyki były na 3 semestrze.

Ale nie jestem pewna czy sie tak da.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:43   #26
nemanti3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia, Helmond
Wiadomości: 5
Dot.: Praktyka kosmetyczna - prośba!

Ja za to szukam salonu, gdzie mogłabym odbyć darmowe praktyki.Dyplom już dostałam i kosmetyka jest moją pasją ale bardzo chciałabym odbyć więcej praktyki .
nemanti3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.