Studentki na "męskich" kierunkach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 11:59   #61
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

miss_alchemist, tak, IFE, niedługo pierwszy semestr
Dwóch kolegów będzie studiować EiT na elektronicznym, to na pewno porównamy co i jak

Mój kuzyn teraz skończył i ostatecznie było ich raptem o dwie osoby mniej, które same zrezygnowały (ktoś z przyczyn osobistych, ktoś wyprowadził się za granicę, nie, że "nie dały rady")
U mnie akurat nie będzie nikogo po technikum, wszyscy po lo, więc pewnie poziom bardziej wyrównany. Niestety wątpię, żeby tak było z angielskim..
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:02   #62
marcia45
Zadomowienie
 
Avatar marcia45
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 513
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Uzyskałam tytuł inżyniera automatyki, od wrzesnia zaczynam magisterke. I mam takie samo zdanie jak kolezanka wyzej. Szukalam teraz pracy w dziedzinie i niestety bez znajomosci, bycie kobieta inzynierem jest trudne. Pare razy mi powiedzieli, ze by mnie przyjeli, ale nieraz cos trzeba odkrecic, przeniesc i zalozyli nie przyjmowanie kobiet do zespolu. Tym bardziej, ze jestem dosc drobna i nie wygladam na pania inzynier za bardzo

Tak samo z wiedza techniczna. W pierwszych semestrach bylam jedna z lepszych, pozniej niestety tak jak kolezanka wiele łez musialam wyplakac. Tym bardziej, ze wielu wykladowcow ma raczej antykobiece nastawienie.
Raz zaliczalam kolokwium jako jedyna w grupie 30 chlopakow i cwiczeniowiec nie omieszkal skomentowac, ze w zyciu by sie nie spodziewal. Czesto na laborkach tez mowia zwracajac sie do panow mi kaza notowac, choc pozniej ja kieruje cwiczeniem i tak jak podchodzi do naszej grupki to tlumaczy znow wszystko panom. Sa tez wykladowcy nastawieni bardzo na tak. Ale kolegow mam bardzo w porzadku, na poczatkow niektorzy traktowali mnie jako taki mily dodatek do grupy, ale pozniej wynikami w nauce zmienilam ich nastawienie.

Jakbym drugi raz wybierala studia, wybralabym co innego, choc zle nie jest.
__________________

Tak to jest zawsze było,że za złotem goni cały świat. A ja wiem Twoja miłość -To jest skarb jedyny jaki znam


7.7.2012 godz 17
7.3.2015 moje druga miłość

Anioły nie mają przecież chandry, gorszego dnia, zmarszczek i okresu
marcia45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:18   #63
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
miss_alchemist, tak, IFE, niedługo pierwszy semestr
Dwóch kolegów będzie studiować EiT na elektronicznym, to na pewno porównamy co i jak

Mój kuzyn teraz skończył i ostatecznie było ich raptem o dwie osoby mniej, które same zrezygnowały (ktoś z przyczyn osobistych, ktoś wyprowadził się za granicę, nie, że "nie dały rady")
U mnie akurat nie będzie nikogo po technikum, wszyscy po lo, więc pewnie poziom bardziej wyrównany. Niestety wątpię, żeby tak było z angielskim..
Inna rzecz, że na IFE dużo trudniej się dostać i nie ma tylu głąbów, co na polskim elektrycznym, a to to głąby potem odpadają :P

Co do angielskiego - muszę Cię rozczarować, ale bardzo wielu prowadzących kiepsko mówi po angielsku. Mój kumpel jest na tym samym roku, co ja, tylko na IFE właśnie i na to skarży się najbardziej - że są zajęcia po polsku, bo prowadzący nie radzą sobie z angielskim, a biedni studenci zagraniczni nie wiedzą, co robić. Są też tacy prowadzący, co niby potrafią po angielsku, ale w tym języku mówią w mega nudny sposób wyuczony wykład, natomiast po polsku się rozkręcają i mówią bardzo ciekawie i przekonująco. Reguły nie ma.
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:29   #64
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość
Inna rzecz, że na IFE dużo trudniej się dostać i nie ma tylu głąbów, co na polskim elektrycznym, a to to głąby potem odpadają :P

Co do angielskiego - muszę Cię rozczarować, ale bardzo wielu prowadzących kiepsko mówi po angielsku. Mój kumpel jest na tym samym roku, co ja, tylko na IFE właśnie i na to skarży się najbardziej - że są zajęcia po polsku, bo prowadzący nie radzą sobie z angielskim, a biedni studenci zagraniczni nie wiedzą, co robić. Są też tacy prowadzący, co niby potrafią po angielsku, ale w tym języku mówią w mega nudny sposób wyuczony wykład, natomiast po polsku się rozkręcają i mówią bardzo ciekawie i przekonująco. Reguły nie ma.
Haha, u mnie próg był 631, na elektronicznym spokojnie <100 można było się dostać

Nie ukrywam, że mi to trochę na rękę jestem po jedynym liceum w małym 9-tysięcznym miasteczku, gdzie nawet na zajęciach pozalekcyjnych jakiegoś bardzo dobrego poziomu nie osiągnęłam (w szkole niemiecki jest dużo powyżej średniej krajowe, stara wykształcona kadra, a angielski kuleje ). Więc nie boję się nic o matemtykę, fizykę, tylko właśnie o język. Studenci niby też twierdzą, że przecież nativów nam nie dadzą, że na początku jest szok, ale później spokojnie da się przyzwyczaić
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-08-12 o 12:30
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:01   #65
p5u6a7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

aha czyli mam rozumiec ze raczej wszyscy wybierajacy sie na inormatyke zdawali na maturze matme i fize ? pr ? nikt nie rzucil sie na informatyke ?
wiecie jakie byly progin na ETI w Gdańsku ?
__________________
[fashion]679797[/fashion]
p5u6a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:28   #66
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

a ja sobie liczę pręty na żelbecie. studiuję budownictwo<3
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:32   #67
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez p5u6a7 Pokaż wiadomość
aha czyli mam rozumiec ze raczej wszyscy wybierajacy sie na inormatyke zdawali na maturze matme i fize ? pr ? nikt nie rzucil sie na informatyke ?
wiecie jakie byly progin na ETI w Gdańsku ?
Na te uczelnie, którym i się interesowałam, to nawet nie liczyła się informatyka
To o czymś świadczy że umiejąc matematykę i fizykę już się dobrzej nadajesz na informatykę
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 14:47   #68
p5u6a7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Na te uczelnie, którym i się interesowałam, to nawet nie liczyła się informatyka
To o czymś świadczy że umiejąc matematykę i fizykę już się dobrzej nadajesz na informatykę

rozumiem ze matma i fiza na poziomie rozszerzonym to konieczność ?
Jestem pewna ze zdaje matme pr ale fizyka to nie wiem ... mam sznse sie dostac na podstawie ?
__________________
[fashion]679797[/fashion]
p5u6a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:58   #69
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Pewnie zależy gdzie. Na PŁ, PWr spokojnie. I zależy z jakim wynikiem, 95% a 30% to lekka różnica.
Ja jednak radzę podejść do rozszerzenia, zdać, mieć to 30%, aby liczyło się na uczelnię, nie jest wcale trudno. A będziesz czuć się spokojniej podczas rekrutacji
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 16:26   #70
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

[1=3a032fcd5bcbee239629acd e3cc1a01c42f8ddce_6076227 24de4b;21350993]a ja sobie liczę pręty na żelbecie. studiuję budownictwo<3 [/QUOTE]
witaj w klubie
cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 23:28   #71
chocolate_bar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: PL.
Wiadomości: 56
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez cosmo20 Pokaż wiadomość
witaj w klubie
hehe chciałam napisać to samo ja ostatni rok.
__________________
Forrest Gump: Nie wiem, czy każdy z nas ma swoje przeznaczenie, czy może wszystko dzieje się przez przypadek. Myślę, że i jedno i drugie. Może i jedno i drugie dzieje się w tym samym czasie.


czerwiec 2011. kolejna obrona. znalezienie pracy swoich marzeń.

chocolate_bar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 07:49   #72
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

ja podjęłam jednak tą męską decyzję i od października będę studentką mechaniki i budowy maszyn
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 07:59   #73
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Ja jestem szczęśliwa, że w końcu idę na męski kierunek -informatkę. Chociaż i tak uważam, że dostało się dużo dziewczyn bo 20 na 13 osób przyjętych :/
Kiedyś myślałam, że archeologia jest męskim kierunkiem i gdy na zajęciach będę otoczona ogromną ilością facetów z których każdy będzie wyglądał jak Indiana Jones. Ale niestety okazało się, że dziewczyny mają zdecydowaną przewagę liczebną.

PS a jest tu jakaś dziewczyna która studiuje informatykę na uamie?
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 21:18   #74
Sherrry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Widzę że dużo studentek informatyki jest Ja dostałam się na górnictwo. Koledzy podśmiewają się że będę biegała z kilofem Ale generalnie po kilku żarcikach patrzą z podziwem że będę wierciła w ziemi. Spotkałam się nawet z taką reakcją że koleś przecierał oczy ze zdumienia że zdawałam fizykę na maturze i interesuje się czymś innym niż socjologia albo pedagogika. Więc pozytywnie. Może męża tam znajdę
__________________
' life taste great

Edytowane przez Sherrry
Czas edycji: 2010-08-27 o 22:42
Sherrry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 14:15   #75
asiaTM
Rozeznanie
 
Avatar asiaTM
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 606
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

to ja wam powiem że mialam "przyjemność" być studentką Akademii Morskiej ale zrezygnowalam, kompletnie się w tym nie odnalazlam fizyka i matma ok, da się przeboleć jak się nad tym usiądzie, ale.... mechanika, elektrotechnika, programy zaawansowane typu matcad, autocad... to trzeba kurczę już lubić, albo się mega zaprzeć
tak więc dziewczyny na technicznych kierunkach, do boju
__________________
enjoy the little things in life, bcs one day you will look back and realize they were big things.

asiaTM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 14:53   #76
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Im bliżej października tym więcej wątpliwości mnie ogarnia, tym bardziej że na forum roku poznałam już kilku kolegów, oczywiście wszyscy po technikum informatycznym i mam wrażenie, że całymi dniami nic innego nie robią tylko siedzą przed kompem i już znają się na wszystkim i potrafią zrobić wszystko mam nadzieję, że jednak nie wyjdę tam na kompletną sierotę i znajdą się jeszcze osoby, które idą tam żeby się czegoś nauczyć, a nie tylko potwierdzić swoją wiedzę stosownym papierkiem...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 16:06   #77
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

przedmioty typu mechanika też mnie początkowo przerażały ale na prawdę trzeba po prostu chcieć i coś od siebie dać
informatyka fajna sprawa, ale szczerze to bym się nie podjęła takiego wyzwania bo kompletnie się nie znam ;P no okej, jakiś program wgram albo sformatuję kompa, ale na tym się kończy ;P
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 07:46   #78
asiaTM
Rozeznanie
 
Avatar asiaTM
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 606
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez cosmo20 Pokaż wiadomość
przedmioty typu mechanika też mnie początkowo przerażały ale na prawdę trzeba po prostu chcieć i coś od siebie dać
informatyka fajna sprawa, ale szczerze to bym się nie podjęła takiego wyzwania bo kompletnie się nie znam ;P no okej, jakiś program wgram albo sformatuję kompa, ale na tym się kończy ;P
jak ktoś chce i mu zależy to da radę, pewnie sama przebrnęłam przez rzeczy o których nawet nie śnilłam ale kompletnie mnie nie interesowało - jak na zajęciach z autocada prowadzący nam powiedział "państwo w przyszłości będą wałki projektować" to chciałam krzyczeć i uciekać jak najdalej, aż w końcu to zrobiłam

generalnie jestem zdania, że na studia idzie się po to żeby się nauczyć właśnie - wykłady, zajęcia praktyczne. jeśli ktoś to lubi, chce zdobywać tą wiedzą/umiejętności i się dostanie, to jak najbardziej nikt nie rodzi się geniuszem
__________________
enjoy the little things in life, bcs one day you will look back and realize they were big things.

asiaTM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 09:46   #79
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

nooo, mnie najbardziej przerażała właśnie mechanika i geometria wykreślna, nie wiedziałam co się dzieje początkowo a autocada akurat polubiłam

no pewnie, wszystkiego można się nauczyć, nigdy nie rozumiałam właśnie czemu ludzie są zastraszani ścisłymi przedmiotami, mam brata w gimnazjum, który przychodzi do mnie z lekcjami z matmy z góry twierdząc, że nie umie, a jak mu podpowiem i trochę pomyśli to jest zaskoczony, że nie jest to jednak takie trudne także ja życzę powodzenia na tej informatyce bo skończyć taki kierunek to na prawdę powód do dumy
__________________


Edytowane przez cosmo20
Czas edycji: 2012-04-30 o 10:16
cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 10:09   #80
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez asiaTM Pokaż wiadomość
jak ktoś chce i mu zależy to da radę, pewnie sama przebrnęłam przez rzeczy o których nawet nie śnilłam ale kompletnie mnie nie interesowało - jak na zajęciach z autocada prowadzący nam powiedział "państwo w przyszłości będą wałki projektować" to chciałam krzyczeć i uciekać jak najdalej, aż w końcu to zrobiłam

generalnie jestem zdania, że na studia idzie się po to żeby się nauczyć właśnie - wykłady, zajęcia praktyczne. jeśli ktoś to lubi, chce zdobywać tą wiedzą/umiejętności i się dostanie, to jak najbardziej nikt nie rodzi się geniuszem
i dziękuję Ci za te słowa, bo mnie podnoszą na duchu przed poprawką

Niektorzy po prostu mają większe zdolnosci, ale jak sie w ogole jakies ma i wlozy sie w cos pracę, to chyba nie jest źle :P
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:36   #81
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Im bliżej października tym więcej wątpliwości mnie ogarnia, tym bardziej że na forum roku poznałam już kilku kolegów, oczywiście wszyscy po technikum informatycznym i mam wrażenie, że całymi dniami nic innego nie robią tylko siedzą przed kompem i już znają się na wszystkim i potrafią zrobić wszystko mam nadzieję, że jednak nie wyjdę tam na kompletną sierotę i znajdą się jeszcze osoby, które idą tam żeby się czegoś nauczyć, a nie tylko potwierdzić swoją wiedzę stosownym papierkiem...
U mnie na roku było mnóstwo facetów po technikum elektronicznym... No cóż, zacna ich część pożegnała się już ze studiowaniem albo spadła rok niżej :P

Technika z roku na rok mają coraz niższy poziom, nie uczą się tam tak naprawdę niczego, co mogłoby się przydać na studiach, także wyluzuj, jeszcze się okaże, że jesteś najlepsza na roku
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 12:30   #82
asiaTM
Rozeznanie
 
Avatar asiaTM
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 606
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
i dziękuję Ci za te słowa, bo mnie podnoszą na duchu przed poprawką

Niektorzy po prostu mają większe zdolnosci, ale jak sie w ogole jakies ma i wlozy sie w cos pracę, to chyba nie jest źle :P
a proszę ale taka jest prawda idziesz żeby się nauczyć, zrobić praktykę. a poprawkę rozpykasz! trzymam kciuki z czego?
__________________
enjoy the little things in life, bcs one day you will look back and realize they were big things.

asiaTM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 21:57   #83
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-09-12 o 21:58
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 00:14   #84
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

ja teraz startuję na mechatronikę na PŁ - wydział mechaniczny. słyszałam już bardzo dużo na temat mechanicznego - głównie rzeczy strasznych: że trudne, że wymagające, że nie dam sobie rady, gdzie ja sie pcham, itp.

ja nie jestem ani humanistką, ani umysłem ścisłym. ale za to mam silną wolę i jak się zaprę, to zrobię wszystko. i takim sposobem wylądowałam na tym kierunku. marzy mi się specjalizacja motoryzacyjna i w cale mnie nie przeraża, że spotkam tam samych facetów. jakoś tak, lubię z nimi rywalizować i udowadniać, że potrafię nawet lepiej od nich

także, dziewczyny, jeżeli się wahacie nad podjęciem studiów ze względu na przewage przeciwnej płci, lub przekonanie innych, że jest trudno - to nie ma co słuchać. w moim przekonaniu - jak człowiek czegoś bardzo chce, to i tak dopnie swego.
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 09:56   #85
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez muszki Pokaż wiadomość
ja teraz startuję na mechatronikę na PŁ - wydział mechaniczny. słyszałam już bardzo dużo na temat mechanicznego - głównie rzeczy strasznych: że trudne, że wymagające, że nie dam sobie rady, gdzie ja sie pcham, itp.

ja nie jestem ani humanistką, ani umysłem ścisłym. ale za to mam silną wolę i jak się zaprę, to zrobię wszystko. i takim sposobem wylądowałam na tym kierunku. marzy mi się specjalizacja motoryzacyjna i w cale mnie nie przeraża, że spotkam tam samych facetów. jakoś tak, lubię z nimi rywalizować i udowadniać, że potrafię nawet lepiej od nich

także, dziewczyny, jeżeli się wahacie nad podjęciem studiów ze względu na przewage przeciwnej płci, lub przekonanie innych, że jest trudno - to nie ma co słuchać. w moim przekonaniu - jak człowiek czegoś bardzo chce, to i tak dopnie swego.
i tak trzymaj też słyszałam, że mechaniczny trudny ale i to samo słyszałam o swoim wydziale, koniec końców okazało się, że jak się chce to można powodzenia.
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 10:41   #86
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

cosmo20, optymizm przede wszystkim - a jak będzie, to się okaże. w przypadku politechnik, to zazwyczaj się słyszy, że trudne, ciężkie, itp. Nie wiem, ile płacą tym, którzy rozsiewają takie plotki i straszą (zazwyczaj) kobiety a to one są lepsze, przykładowo, w informatyce.

szczyt szczytów, jaki ostatnio usłyszałam:
pyt. "czy to trudny kierunek i na jaką pracę mogę liczyć po ukończeniu mechatroniki?"
odp. "niewiadomo. nikomu się jeszcze nie udało skończyć".

chodziło temu PANU o to, że mechatronika to świeży kierunek u nas i nikt jeszcze stażem nie dobrnął do końca. ale nastraszyć można nieźle, jak ktoś się nie orientuje
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 12:41   #87
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Jak będzie zależy od Ciebie mnie straszono, że matma taaaka trudna, a fizyka to już w ogóle, a potem okazało się, że to najprostsze przedmioty i nawet te fizykę bardzo polubiłam jeśli od początku weźmiesz się w garść i będziesz systematycznie uczyć to i stypendium zgarniesz hehe
chociaż szczerze powiedziawszy, z uwagi na przewagę chłopaków na kierunku mogą początkowo traktować Cię jak ozdobę, ale gdy tylko pokażesz im, że jesteś ogarnięta w temacie to szybko zyskasz uznanie, u nas nie raz dziewczyny były lepsze w typowo "męskich" (o ile można tak powiedzieć) przedmiotach, a to dlatego, że dziewczyny są bardziej staranne i dokładne
a zastraszenie to połowa sukcesu... chociaż też nie pojmuję co komu po tym zastraszaniu. ja jak zastanawiam się czym dam czemuś radę - mówię sobie, że skoro inni dali radę to i ja, przecież w niczym nie jestem gorsza, Ty też nie więc uszy do góry KOBIETA INŻYNIER - KOBIETĄ PRZYSZŁOŚCI studia fajna sprawa, na pewno Ci się spodoba, a to, że jest więcej chłopaków uważam za mega duży plus
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 23:43   #88
muszki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Hollyłódź
Wiadomości: 708
GG do muszki
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Cytat:
Napisane przez cosmo20 Pokaż wiadomość
a zastraszenie to połowa sukcesu... chociaż też nie pojmuję co komu po tym zastraszaniu. ja jak zastanawiam się czym dam czemuś radę - mówię sobie, że skoro inni dali radę to i ja, przecież w niczym nie jestem gorsza, Ty też nie więc uszy do góry KOBIETA INŻYNIER - KOBIETĄ PRZYSZŁOŚCI studia fajna sprawa, na pewno Ci się spodoba, a to, że jest więcej chłopaków uważam za mega duży plus
to stwierdzenie towarzyszy mi już bardzo, bardzo długo

wychowywałam się w towarzystwie samych chłopaków i przyznam się, że trudniej mi obecnie odnaleźć się w damskim towarzystwie niż w męskim. pomimo tego właśnie, że faceci czasami traktują (nie tylko) mnie jak ozdobę w swoim gronie, zauważyłam to samo - pokażesz, że dajesz radę, to od razu respekt w oczach
i to stwierdzenie o kobiecie inżynierze - sama prawda to właśnie przez tę staranność kobiety zwyciężają - zauważyłam to w wielu konkursach stricte technicznych.

a poza tym, to zazdroszcze Ci budownictwa. miałam na pierwszym miejscu i się nie dostałam, niestety a najgorsze z najgorszych - zabraklo mi ok 10 punktow (przynajmniej tyle różnił się najniższy wynik od mojego)
muszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 10:06   #89
msa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 123
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

Ja za jakieś 2 tyg zaczynam mechanikę i budowę maszyn.
Mam pełno obaw, ale i spore nadzieje z tym związane. Fajnie wiedzieć, że nie jestem sama w tym męskim świecie
msa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:57   #90
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Studentki na "męskich" kierunkach

moim zdaniem lepsze jest towarzystwo chłopaków bo są "luźniejsi", w liceum miałam niemal same dziewczyny w klasie i podziękuję teraz na szczęście mam więcej kolegów, chociaż w grupie jestem z koleżanką z liceum i nie wyobrażamy sobie studiowania bez siebie nawzajem
co do budownictwa, to skoro nie udało się w tym roku, może spróbuj w kolejnym? może za rok maturzystom egzaminy pójdą gorzej i próg automatycznie się obniży jeśli to jest Twoje marzenie to ja bym próbowała a i już będziesz miała doświadczenie po roku studiowania, i część ocen też przepiszą. no chyba, że w tym roku zakochasz się w tym kierunku, który właśnie rozpoczynasz by the way - powodzenia
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.