Mamusie lipcowe 2020 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-19, 10:55   #4081
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Moja koleżanka też jest w ciąży, teraz miała prenatalne które wyszły bardzo źle. Jutro miała mieć powtórzone te badania w przychodni przy szpitalu. Dziś się okazało, że są odwołane, mimo że to już jest bardzo poważna i pilna sprawa. Aż nie mogę uwierzyć.... W nocy u kolegi w pracy był wypadek. Facetowi wózek widłowy przygniótł rękę do regału. Współpracownicy musieli go sami wieźć do szpitala, bo karetka odmówiła przyjazdu, bo nie jest to wystarczająco poważne czyt. nie jest to podejrzenie koronawirusa ani wypadek samochodowy. Wygląda na to, że wszyscy którzy nie mają koronawirusa są zostawieni w wielu miejscach sami sobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Załatwiłam odpłatnie krzywą na jutro w innym laboratorium. Za to wciąż nie mogę potwierdzić, czy wizyta kontrolna u gina się odbędzie. Dodzwonienie się do przychodni graniczy z cudem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne to co mówisz. Trzeba w tym czasie na siebie podwójnie uważać
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Super, że jesteś już w domu! Trzymam kciuki za połówkoweKróliczek też z Lulalove? Piękny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Ja nawet nie wiem jaka sytuacja u mnie w przychodni z punktem pobrań, ale pewnie nieciekawa, skoro przychodnia zamknięta, tylko teleporady są. Dobrze, że zrobiłam badania wcześniej - teraz mam się z nimi stawić na wizycie 01.04 - o ile będzie wizyta;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Króliczek z whisbear


Przyszła też sukienka, fajna jest Długość idealna, biust i brzuszek też się mieści. Jedyne do czego można się przyczepić to materiał, bo raczej jest z tych gniecacych się. received_622405974989658.jpegreceived_411637483039790.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 11:16   #4082
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Straszne to co mówisz. Trzeba w tym czasie na siebie podwójnie uważać Króliczek z whisbear


Przyszła też sukienka, fajna jest Długość idealna, biust i brzuszek też się mieści. Jedyne do czego można się przyczepić to materiał, bo raczej jest z tych gniecacych się. Załącznik 7710928Załącznik 7710929

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładna i bardzo fajnie na Tobie leży

Ja dziś od rana kursy do apteki i wiszenie na telefonie uprawiam i chyba dam sobie spokój. Jeśli wizytę będę miała odwołaną to pewnie dostanę stosowną wiadomość, a wtedy będę męczyć lekarkę o wystawienie po prostu L4 na najbliższy miesiąc. I modlić się, żeby w ciągu tego miesiąca wizyty normalnie zaczęły się odbywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 11:32   #4083
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Ja jestem po wizycie, mała ma 580g i wygląda że wszystko ok. Ja za to muszę przestać żreć tyle bo w miesiąc przytylam 3kg

Następna wizyta 14.04.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też rosnę w oczach ważne że z dzidziusiem ok
Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Straszne to co mówisz. Trzeba w tym czasie na siebie podwójnie uważać Króliczek z whisbear


Przyszła też sukienka, fajna jest Długość idealna, biust i brzuszek też się mieści. Jedyne do czego można się przyczepić to materiał, bo raczej jest z tych gniecacych się. Załącznik 7710928Załącznik 7710929

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładna sukienka

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 11:46   #4084
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Straszne to co mówisz. Trzeba w tym czasie na siebie podwójnie uważać Króliczek z whisbear


Przyszła też sukienka, fajna jest Długość idealna, biust i brzuszek też się mieści. Jedyne do czego można się przyczepić to materiał, bo raczej jest z tych gniecacych się. Załącznik 7710928Załącznik 7710929

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd ta sukienka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 12:59   #4085
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Ja jestem po wizycie, mała ma 580g i wygląda że wszystko ok. Ja za to muszę przestać żreć tyle bo w miesiąc przytylam 3kg

Następna wizyta 14.04.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też tyję bardzo szybko ale jeszcze tylko niecałe 4 miesiące i będziemy trochę zrzucać z wagi
Cytat:
Napisane przez lasicaa Pokaż wiadomość
Skąd ta sukienka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z Estistore.pl
Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Bardzo ładna i bardzo fajnie na Tobie leży

Ja dziś od rana kursy do apteki i wiszenie na telefonie uprawiam i chyba dam sobie spokój. Jeśli wizytę będę miała odwołaną to pewnie dostanę stosowną wiadomość, a wtedy będę męczyć lekarkę o wystawienie po prostu L4 na najbliższy miesiąc. I modlić się, żeby w ciągu tego miesiąca wizyty normalnie zaczęły się odbywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na szczęście jesteśmy w dość komfortowej sytuacji, bo już po połówkowych. Nie wyobrażam sobie nerwów jakie musi mieć Twoja znajoma, której wyszły kiepskie wyniki pierwszych badań. Jej wyszedł słaby wynik USG czy Pappa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 13:37   #4086
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Ja też tyję bardzo szybko ale jeszcze tylko niecałe 4 miesiące i będziemy trochę zrzucać z wagi Z Estistore.pl Na szczęście jesteśmy w dość komfortowej sytuacji, bo już po połówkowych. Nie wyobrażam sobie nerwów jakie musi mieć Twoja znajoma, której wyszły kiepskie wyniki pierwszych badań. Jej wyszedł słaby wynik USG czy Pappa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
USG. Pappa to jeszcze pół biedy, bo to tylko prawdopodobieństwo. Dopóki nie przeprowadzą dalszych badań nie będzie wiadomo z czego to wynika i jakie tak naprawdę są rokowania. Wszyscy mamy nadzieję, że to jakaś pomyłka Naprawdę prenatalne powinny być refundowane wszystkim, bo to nie jest osoba z grupy ryzyka i jakby nie poszła i nie zapłaciła z własnej kieszeni to by nie wiedziała jeszcze jakiś czas. A dziś to strach, gdyby się cokolwiek stało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 14:01   #4087
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
USG. Pappa to jeszcze pół biedy, bo to tylko prawdopodobieństwo. Dopóki nie przeprowadzą dalszych badań nie będzie wiadomo z czego to wynika i jakie tak naprawdę są rokowania. Wszyscy mamy nadzieję, że to jakaś pomyłka Naprawdę prenatalne powinny być refundowane wszystkim, bo to nie jest osoba z grupy ryzyka i jakby nie poszła i nie zapłaciła z własnej kieszeni to by nie wiedziała jeszcze jakiś czas. A dziś to strach, gdyby się cokolwiek stało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To rzeczywiście nieciekawie,oby jej się udało powtórzyć i oby wyszło tym razem dobre. Dużo zależy od sprzętu i lekarza. Daj znać jak się sytuacja rozwinie.

Też uważam że wszystkie prenatalne powinny być refundowane. To najważniejsze badania w ciąży, dziwi mnie to że nie są.
Ja mam pakiet z Medicover od pracodawcy i tam mam wszystkie USG, wizyty i badania w cenie. Naprawdę doceniam teraz tą możliwość,bo to spora oszczędność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-19, 14:29   #4088
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Ja też tyję bardzo szybko ale jeszcze tylko niecałe 4 miesiące i będziemy trochę zrzucać z wagi Z Estistore.pl Na szczęście jesteśmy w dość komfortowej sytuacji, bo już po połówkowych. Nie wyobrażam sobie nerwów jakie musi mieć Twoja znajoma, której wyszły kiepskie wyniki pierwszych badań. Jej wyszedł słaby wynik USG czy Pappa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam sporą nadwagę więc nie powinnam dużo przytyć, w pierwszej ciąży skończyło się na 7kg które od razu spadło, a teraz już mam 6 na plusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 14:44   #4089
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Natus276 Pokaż wiadomość
Ja mam sporą nadwagę więc nie powinnam dużo przytyć, w pierwszej ciąży skończyło się na 7kg które od razu spadło, a teraz już mam 6 na plusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7kg? Malutko ja w pierwszej ciąży +18 i zostało mi 6 na plusie a teraz to mam już chyba +6/7

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 14:51   #4090
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
7kg? Malutko ja w pierwszej ciąży +18 i zostało mi 6 na plusie a teraz to mam już chyba +6/7

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Jak się startuje z taka wagą jak moja to te 7kg to tak akurat. Na szczęście po ciąży dzięki kp udało mi się zrzucić nic nie robiąc 15kg więc chociaż tyle dobrze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 16:07   #4091
Xylo93
Raczkowanie
 
Avatar Xylo93
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 424
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

ja na razie + 3,5kg
mam nadzieję że do porodu zamknę się w +8
jeden plus chociaż z tego wymiotowania jak kot
__________________
Xylo93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-19, 16:12   #4092
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja przez chorobę na początku też straciłam 2-3 kg, więc obecnie mam +5 względem wagi sprzed ciąży. Wygląda, że w normie, ale i tak mnie to denerwuje. Ale fakt - chyba od 10 lat ważę tyle samo, tylko czasem wyglądam lepiej czasem gorzej, zależy ile ćwiczę.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 16:22   #4093
lasicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 246
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja od wagi sprzed ciąży jestem -2kg xd. Ale od najniższej wagi w ciąży +5kg . Mam nadzieję, że po porodzie i karmieniu nie zostanie ze mnie szkielet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lasicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 16:30   #4094
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Bardzo mało Wam przybyło kg, zazdroszczę ! Ja się powoli zbliżam do +10 kg Pocieszam się jedynie, że moja mama przytyła w obu ciążach 20 kg i bardzo szybko schudła. Dodatkowo nie miała żadnych rozstępów. Oby geny podziałały

Polecam obejrzeć filmiki ze szkoły rodzenia online. Dziś zrobiłam ćwiczenia oddechowe, które były na pierwszych zajęciach i trochę lepiej się czuję

https://facebook.com/events/s/szko%C...3158769/?ti=cl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ewelkaw
Czas edycji: 2020-03-19 o 16:33
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 18:14   #4095
promyczek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 270
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja jestem -8kg obecnie na diecie na której waga mi stoi w miejscu a rośnie mi tylko brzuch. U mnie to efekt wymiotów i problemów zdrowotnych.
Też będę zamawiała kocyk lullalove i powoli zakupy apteczne bo nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać dalej. Mamy potwierdzoną osobę zakażoną ulicę obok nas, dosłownie kilkaset metrów.
A u nas w tym roku 7 lat razem i 4 rocznica ślubu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
promyczek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 18:42   #4096
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja w poprzedniej ciąży przytyłam 10kg. 6 miesięcy zajął mi powrót do wagi sprzed ciąży, mimo, że karmiłam piersią. Miałam wilczy apetyt cały czas. Teraz mam +4kg, ale staram się trzymać dietę cukrzycową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 18:42   #4097
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Dieta cukrzycowa czyżby?

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 19:08   #4098
zabciaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Byłam na USG. Mały waży 528 gram, jajka nie odpadły 😄

Tylko jeden wymiar główki jest ciut za mały, tzn. ma bardziej owalną główkę niż okrągłą. Wymiar BPD 2 tygodnie niby do tyłu. Ale podobno to się zdarza i taki może być urok główki dziecka. Ale do kontroli na następnej wizycie.

Troszkę się zdenerwowałam, się doktorka uspokaja, że to nic złego i w internecie też mieści się w granicy tylko w najniższym centylu.
zabciaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 19:13   #4099
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Agnes - tak, w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę zdiagnozowaną w 3 trymestrze. Teraz jeszcze nie zrobiłam krzywej, ale mierzę cukry glukometrem i znowu na czczo mam trochę za wysokie. Po posiłkach jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-19, 19:29   #4100
promyczek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 270
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez agnes188 Pokaż wiadomość
Dieta cukrzycowa czyżby?

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
U mnie dieta na nerki a mam taką ochotę na ogórki kiszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
promyczek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 19:42   #4101
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez zabciaa92 Pokaż wiadomość
Byłam na USG. Mały waży 528 gram, jajka nie odpadły

Tylko jeden wymiar główki jest ciut za mały, tzn. ma bardziej owalną główkę niż okrągłą. Wymiar BPD 2 tygodnie niby do tyłu. Ale podobno to się zdarza i taki może być urok główki dziecka. Ale do kontroli na następnej wizycie.

Troszkę się zdenerwowałam, się doktorka uspokaja, że to nic złego i w internecie też mieści się w granicy tylko w najniższym centylu.
Ale wiesz co jak byłam w ciąży z synem to też wymiar główki wciąż mi odbiegał i jak zapytałam doktora to mówił że główka dziecka to taki ziemniak troche i jest spłaszczona żeby przy porodzie było łatwiej a później już zmienia kształt. No i faktycznie tak było

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 19:49   #4102
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez promyczek83 Pokaż wiadomość
U mnie dieta na nerki a mam taką ochotę na ogórki kiszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony nie zazdroszczę problemów z nerkami i przymusu trzymania diety. Jednak jeśli daje taki efekt, że można nie wyglądać jak orka w ciąży, to aż jestem ciekawa co to za dieta. Unikasz pewnych produktów? Pewnie soli prawie nie można?

Ciekawe jak u mnie wyjdzie krzywa cukrowa. Czy będę musiała wprowadzić dietę.

Zabcia, gratuluję wizyty też nie martwilabym się o główkę, jeśli lekarz mówi że jest ok to jest dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ewelkaw
Czas edycji: 2020-03-19 o 19:58
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 20:22   #4103
zabciaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Już się uspokoiłam, ale nerwy na chwilę złapały.

Ale musi być ok. Skoro doktorka mówi, że to nic złego.
zabciaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 20:52   #4104
Malinowa_93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Zabciaa, super! Nie martw się, na pewno wszystko będzie ok, zaufaj swojej ginekolog! U nas przed prenatalnymi ginekolog zauważyła torbiel w główce i powiedziała, że do prenatalnych na pewno się wchłoną Tak się stało, lekarz na połówkowych nic nie zobaczył, bo już nie było po tym śladu

U mnie +8kg. A tu jeszcze 3.5miesiaca hmm Nie chce przytyć za dużo... A jest takie ryzyko, bo ,,pogodziłam się" ze słodyczami haha Ale te 3 kg w miesiąc trochę mnie zszokowały...
Malinowa_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 21:02   #4105
promyczek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 270
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Z jednej strony nie zazdroszczę problemów z nerkami i przymusu trzymania diety. Jednak jeśli daje taki efekt, że można nie wyglądać jak orka w ciąży, to aż jestem ciekawa co to za dieta. Unikasz pewnych produktów? Pewnie soli prawie nie można?

Ciekawe jak u mnie wyjdzie krzywa cukrowa. Czy będę musiała wprowadzić dietę.

Zabcia, gratuluję wizyty też nie martwilabym się o główkę, jeśli lekarz mówi że jest ok to jest dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez tydzień były kleiki i przeciery z jabłek a teraz encorton i eliminacja sodu, chude mięso i ryby (robię na parze) ale niecodziennie, zakaz marynowanych rzeczy, przetworzonych, octowych.
I mam pić dużo ale wód źródlanych i dużo warzyw i owoców, ryżu, makaronów.
Tak trochę bez smaku jedzenie ale wolę to niż leżeć znowu w szpitalu.
I mam nakaz przybrania na wadze do 60 kg, teraz mam 56 kg prawie, w pierwszej ciąży w dniu porodu było 69 kg.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
promyczek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 21:32   #4106
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez zabciaa92 Pokaż wiadomość
Już się uspokoiłam, ale nerwy na chwilę złapały.

Ale musi być ok. Skoro doktorka mówi, że to nic złego.
Będzie dobrze, zobaczysz!

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 21:53   #4107
olena90
Zakorzenienie
 
Avatar olena90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 146
GG do olena90
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cieszcie się ze tyjecie. Mi waga stoi a to już połowa ciąży.. Lekarka sama się denerwuje z tego powodu, ale co zrobić.

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
My
22.11.2008

"tak" 24.12.2009

Liluś
13.01.2015


16.01.2016
olena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 07:12   #4108
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Cytat:
Napisane przez olena90 Pokaż wiadomość
Cieszcie się ze tyjecie. Mi waga stoi a to już połowa ciąży.. Lekarka sama się denerwuje z tego powodu, ale co zrobić.

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ale z dzidziusiem wszystko ok?
Ja jestem chudziutka i dopiero przytyłam 1,5 kg ale dziecko rośnie jak na drożdżach więc się przestałam już przejmować ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 08:38   #4109
zabciaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja przytyłam ok 7kg. Doktorka mówi, że bardzo dobrze tyję. Choć nie wiem gdzie te kilogramy idą, bo prawie nic po mnie nie widać.

Z tą główką już się uspokoiłam. Skoro lekarz mówi że to nic złego to nic złego i już. Zresztą piszą że 2 tygodnie to granica błędu na tym etapie i normalna rozbieżność.

A do tego skoro poprzednie USG co dwa tygodnie były (przypadkiem przez ten szpital) i wszystko rosło jak należy to znaczy, że musi być ok. 🙂

Jeju jestem od dwóch dni w domu i chciałabym wszystko na raz zrobić. A siły brak 🙈
zabciaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 08:47   #4110
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie lipcowe 2020

Ja też nie tyje jak na razie, tylko brzuch rośnie. Waga -0,5 kg od startowej. Ale synek dobrze rośnie. Startowałam z nadwagą i to sporą, więc u mnie nie wskazane tycie.

A ja właśnie siedzę na krzywej cukrowej. Za 20 minut ostatnie pobranie krwi i do domu dobrze, że mi nie odwołali, bo w sumie nie wiadomo jak się sytuacja z wirusem później rozwinie. A dzisiaj siedzę w pustej poczekalni, bo przyjmują tylko pilne i kobiety w ciąży. Ale odkąd siedzę to była tylko jeszcze jedna ciężarna na pobranie, także udało się fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 10:29:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.