Wyprowadza w wieku 18 lat - formy wsparcia finansowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-11, 15:16   #1
pauluteg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2

Wyprowadza w wieku 18 lat - formy wsparcia finansowego


W 2 technikum dokładnie w maju skończę 18 lat(w następnym roku). Chciałabym się wyprowadzić do innego miasta i 3 klasę zacząć w tym mieście. Od razu mówię, że nie chce wyprowadzic się dlatego ze "mama nie pozwala mi chodzić na imprezy" czy dlatego bo "się z nią poklocilam". Z rodzicami mam dobre kontakty, po prostu mieszkam w tzw. dziurze i chce mieszkać w większym mieście, poza tym chce się też usamodzielnic. Moje pytanie brzmi czy są jakieś źródła z których mogę czerpać pieniądze? ( zasiłki, dodatki itp) oczywiście zamierzam pójść do pracy ale nie wiem czy starczyłoby mi na rachunki.

Ps. Mogłabym poprosić rodziców o wsparcie finansowe, ale jednak wolałabym sama na siebie zarabiać bo oni i tak już wydali na mnie bardzo dużo przez całe moje życie
pauluteg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 18:36   #2
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Wyprowadza w wieku 18 lat

Na twoim miejscu poczekalabym do końca technikum i wtedy dopiero szukała sobie domu. Na studiach będziesz mieć więcej możliwości.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 19:03   #3
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Wyprowadza w wieku 18 lat

Cytat:
Napisane przez pauluteg Pokaż wiadomość
W 2 technikum dokładnie w maju skończę 18 lat(w następnym roku). Chciałabym się wyprowadzić do innego miasta i 3 klasę zacząć w tym mieście. Od razu mówię, że nie chce wyprowadzic się dlatego ze "mama nie pozwala mi chodzić na imprezy" czy dlatego bo "się z nią poklocilam". Z rodzicami mam dobre kontakty, po prostu mieszkam w tzw. dziurze i chce mieszkać w większym mieście, poza tym chce się też usamodzielnic. Moje pytanie brzmi czy są jakieś źródła z których mogę czerpać pieniądze? ( zasiłki, dodatki itp) oczywiście zamierzam pójść do pracy ale nie wiem czy starczyłoby mi na rachunki.

Ps. Mogłabym poprosić rodziców o wsparcie finansowe, ale jednak wolałabym sama na siebie zarabiać bo oni i tak już wydali na mnie bardzo dużo przez całe moje życie
Usamodzielnienie nie polega chyba na tym
Poczekałabym do skończenia szkoły z wyprowadzką.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 19:53   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wyprowadza w wieku 18 lat

Kiepsko chyba z zasiłkami, nie słyszałam o sytuacji dotowania pełnoletniej osoby, która postanowiła odciąć się od pomocy finansowej rodziców w "pokojowych okolicznościach". Bo z przypadkami osób, które z rodzicami w zgodzie nie żyły i pozwały ich do sądu o alimenty już się spotkałam, ale to raczej wyjście nie dla Ciebie.

Także jeśli planujesz takie odcięcie pępowiny, to i utrzymać się sama musisz. Słabo, nie? Dlatego wstrzymałabym się do ukończenia szkoły średniej. Na studiach już funkcjonuje pojęcie "student samodzielny finansowo" i wtedy możesz liczyć na jakąś formę wsparcia. A jak nie planujesz studiów to wiadomo, praca. Choćby to była taka sama praca jak podczas szkoły to i tak zarobisz więcej, bo już nie będziesz musiała uczęszczać na lekcje.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 15:15   #5
sartist20
Raczkowanie
 
Avatar sartist20
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: Wyprowadza w wieku 18 lat

Pływasz w chmurach. Przepraszam, ale taka prawda. Zdajesz sobie, że jest wielu młodych ludzi ,którzy nawet po skończeniu szkoły mają problem ze znalezieniem pracy i mieszkania? To super, że chcesz się usamodzielnić, ale 18 lat nie czyni Cię osobą dojrzałą. Tylko dorosłą w prawie. Jaką pracę znajdziesz chodząc do technikum? Myślisz,że za pracę w weekendy czy po szkole opłacić mieszkanie i wyżywienie? Chodziłam do technikum i 3 i 4 klasa są niezwykle ciężkie. Najpierw musisz wkuwać do egzaminów zawodowych,które teraz dzielą się na kwalifikacje zawodowe. Ja miałam 2 w odstępie pół roku. A w 4 klasie to jest katorga, bo oprócz zwykłych lekcji masz dodatkowe do matury. Nie będziesz mieć czasu na pracę. Proponuję skończyć technikum i wtedy aplikować do pracy w większych miastach. Masz wtedy większość możliwość znalezienia w miarę dobrej pracy z wykształceniem i zawodem. Albo możesz studiować w jakim mieście, ale pasuje zdać maturę.
Każdy chciałby się usamodzielnić, ale nawet chyba nie zdajesz sobie sprawy ile to opłat. Mieszkanie,wyżywienie, inne rzeczy codziennego użytku,transport. A do tego jeszcze Technikum? Nie ma opcji. Czy państwo jakoś pomaga takim młodym ludziom? Chyba żartujesz. Co 2 mój znajomy wyjeżdza za granicę do pracy za ,przysłowiowym chlebem'' a Ty myślisz,że akurat Tobie dadzą kasę bo Ty chcesz mieszkać w mieście? Ja rozumiem, gdyby Cię bito,poniżano i chciałabyś odciąć się od rodziny. Wtedy jakąś pomoc by się znalazło. Ale myśl,że od tak się wyprowadzic,będziesz sie uczyc i pracować to jest śmieszne.
Jako Twój przyszły pracodawca,nigdy bym Cię nie zatrudniła, bo nie miałabym z Cb żadnych korzyści, tym bardziej, że bujasz w obłokach.
Jeśli czujesz się urażona, to przepraszam. Jako starsza i dorosła piszę Ci po prostu, że to głupi pomysł i nie wypali. Skończ szkołę jak każdy Ci tu radzi i wtedy jak najbardziej aplikuj do firm w mieście. Ze zdaną maturą i egzaminem zawodowym pracodawcy będą na Cb przychylniej paatrzeć, pokaż tylko , że Ci zależy.
Powodzenia
sartist20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 15:40   #6
hanna91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wyprowadza w wieku 18 lat - formy wsparcia finansowego

siemanko
hanna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-08 16:40:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.