dlaczego nie rosną mi włosy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 15:31   #1
siemka8573326
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 56

dlaczego nie rosną mi włosy ?


witam , mam pytanie. Czym moze być spowodowane nie rosnięcie włosów? od 5 lat ciągle mam tą samą dlugośc włosów. Podcinam koncówki , włosy rosną tylko tyle ile podcielam. Farbuje wlosy co dwa miesiace, zdazylo mi sie kilka razy potrakowac je rozjasniaczem. Ogolnie dbam o nie i je nawilzam. moze jakieś tabletki na porost włosów?
siemka8573326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 17:46   #2
beatywoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

moze i ja zapytam wlosy bardzo kiepsko rosna dziewczyny co uzwac wypadaja w duzej ilosci rowniez prosze o podpowiedz
beatywoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:17   #3
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Ogólnie na włosy polecam Revalid: tabletki, szampon, odżywki. Mi pomógł, przestaly mi się rozdwajać końcówki, mam dużo ładniejsze włosy i rosną mi szybciej.
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:21   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Ja polecam Seboradin - taką odżywkę w spray'u, przy regularnym stosowaniu moje włosy zaczęły troszkę szybciej rosnąć, a i stały się o wiele zdrowsze
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 22:37   #5
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Gdzieś czytałam, że u niektórych osób długość włosów jest uwarunkowana genetycznie - włosy rosną do pewnego momentu a potem stoją w miejscu. Też tak mam. Rosną mi niewiele więcej niż za ramiona i koniec A zazywałam cuda, żeby było ich wiecej.
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 23:21   #6
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Mi przez prawie 2 lata urosły tak na długość szyi a powinny min. ok 2ocm... Dopiero Seboradin trochę je 'rozruszał'
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 09:30   #7
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

mam ten sam problem i tez kilka lat nie farbuje wiec nie widze odrostow.Ale podejrzewam je o łamanie ,jaki masz stan koncowek>?sa porozdwajane zniszczone>? proponowalabym zrobnic pasemko kontrolne z tylu gdzies i patrzec co pare miesiecy wtedy bedziesz miala pewnosc czy rosna.Bo jesli farbujesz co pare miesiecy to mozesz nawet tego nie widziec jak ci sie krusza.Moze odstaw farbe -to sie wzmocnia.Ufarbuj na naturalny kolor.sama musze zrobcui to pasemko ale jakos sie nie moeg zmobilizowac bo to wazne jelsi sie krusza najwazniejsze ejst delikatne podejscie i pielegnacja ,jesli nie rosna -to juz jest problem wymagajacy leczenia.widzisz odrosty?dlazcegio farbujesz co 2 miesiace? skoro nie rosną ...
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-06 o 09:31
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 11:09   #8
siemka8573326
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 56
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
mam ten sam problem i tez kilka lat nie farbuje wiec nie widze odrostow.Ale podejrzewam je o łamanie ,jaki masz stan koncowek>?sa porozdwajane zniszczone>? proponowalabym zrobnic pasemko kontrolne z tylu gdzies i patrzec co pare miesiecy wtedy bedziesz miala pewnosc czy rosna.Bo jesli farbujesz co pare miesiecy to mozesz nawet tego nie widziec jak ci sie krusza.Moze odstaw farbe -to sie wzmocnia.Ufarbuj na naturalny kolor.sama musze zrobcui to pasemko ale jakos sie nie moeg zmobilizowac bo to wazne jelsi sie krusza najwazniejsze ejst delikatne podejscie i pielegnacja ,jesli nie rosna -to juz jest problem wymagajacy leczenia.widzisz odrosty?dlazcegio farbujesz co 2 miesiace? skoro nie rosną ...


to jest wlasnie dziwne , bo robią mi sie odrosty , ale dlugosc wlosów ciagle jest taka sama.
siemka8573326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:32   #9
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Cytat:
Napisane przez siemka8573326 Pokaż wiadomość
to jest wlasnie dziwne , bo robią mi sie odrosty , ale dlugosc wlosów ciagle jest taka sama.
Zapewne masz przesuszone koncowki, ktore sie krusza. W ten sposob nigdy wlosow nie zapuscisz. Zabierz sie za pielegnacje, podetnij to co zniszczone, a przede wszystkim zajrzyj do wyszukiwarki bo takich tamatow jest juz mnostwo...
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:34   #10
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

czyli na pewno Ci sie łamią.Włos rosnie od cebulki,wiec jesli widzisz odrosty rosną .Musisz popełniac jakies błędy pielegnacjne.jestes w stanie sciac radykalnie wlosy?az do momentu kiedy sa calkiem zdrowe.ja mam ten sam problem ale nie stac mnie taki krok..mam wlosy kilka cm za ramiona a TY?
powiedz : prostujesz suszysz wlosy?
uzywasz masek nawilzajacych ,olejesz wlosy?
czesesz jak czesto? chodzisz spac w mokrych?powinnas calkowicie zrezygnowac albo chociaz ograniczyc farbowanie ,najlepiej wiazac wlosy i nie szarpac ,nie narazac je na zniszczenia,uzywac bezsilikonowych dzywek typu wax alterra.Jesli chcesz mozemy sie wspierac od ponad 3 lat mam ten sam problem przez prostowanie.A marza mi sie wloski do polowy plecow. ktore mialam od dziecka az do spalenia wlosow na wior..czyli 3 lata temu.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-06 o 18:36
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 11:08   #11
siemka8573326
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 56
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
czyli na pewno Ci sie łamią.Włos rosnie od cebulki,wiec jesli widzisz odrosty rosną .Musisz popełniac jakies błędy pielegnacjne.jestes w stanie sciac radykalnie wlosy?az do momentu kiedy sa calkiem zdrowe.ja mam ten sam problem ale nie stac mnie taki krok..mam wlosy kilka cm za ramiona a TY?
powiedz : prostujesz suszysz wlosy?
uzywasz masek nawilzajacych ,olejesz wlosy?
czesesz jak czesto? chodzisz spac w mokrych?powinnas calkowicie zrezygnowac albo chociaz ograniczyc farbowanie ,najlepiej wiazac wlosy i nie szarpac ,nie narazac je na zniszczenia,uzywac bezsilikonowych dzywek typu wax alterra.Jesli chcesz mozemy sie wspierac od ponad 3 lat mam ten sam problem przez prostowanie.A marza mi sie wloski do polowy plecow. ktore mialam od dziecka az do spalenia wlosow na wior..czyli 3 lata temu.

nigdy w życiu ich nie zetne. mam do przed ramion. , prostuje prawie co dwa dni , teraz ograniczam prostownice. używam serum z biowax na wzmocnienie , CHi odzywkę tez uzywam. nie codzę spać w mokrych wlosach , bo rano mam siano na głowie.
siemka8573326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 13:04   #12
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

A może spróbuj czegoś bardziej... hmm naturalnego? Bez chemii, silikonów, bo to pomaga na chwilę, ale na dłuższą metę raczej nie bardzo... biowax jak najbardziej proces odżywiania włosów będzie dłuższy, ale efekty trwalsze może jakieś płukanki? np. z pokrzywy. Albo taka maseczka: żółtko, wit A, E, b6 i biostymina.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:41   #13
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

ja w to nie wierzę ale może spróbuj drożdży? podobno działają. A po za tym jest multum olejków na porost włosów. Albo choćby nafta kosmetyczna.
Naprawdę jest multum sposobów i pomysłów jak zmobilizować włosy do rośnięcia. YouTube jest tego pełen a i pewnie tutaj też znajdziesz pełno porad.
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:53   #14
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

hah mi prostownica doprawadzila do tego ze nie tylko nie rosły ale stawaly sie coraz krotsze .I co miesiac pytania "obcinalas wlosy?;mimo ze obcinalam 1-2 cm raz na kilka miesiecy
prostownica to zlo.Od 2 lat uzywam jej sporadycznie i juz sie chociaz nie skracaja ale stracilam przez to kilkanascie centymetrow wlosow.Nie polecam
farbowac nigdy nei farbowalam nawet .
A i czesto czesalam i dotykalam wlosy-to tez nie pomaga w zapuszczeniu.Teraz staram sie ograniczyc to.
dlugie wlosy ach moj numer 1 na liscie marzen
nibydla niektorych to tylko wlosy ale dla mnie to cel
polecam Ci maski Wax i olejuje od 1,5 miesiaca moze to za krotko na rezultaty ale mam zamiar robic to pol roku co najmniej i wtedy moze to cos da.Polecam Vitapil -ludzie sie dziwili jak blyszcza mi sie wlosy po tymco do picia drozdzy to sie boje wysypu malych krostek pozatym to ejst ohydne.! pilam ze 2-3 dni

serum biowax ma silikonuy..bo tez chcialam sobie kupic ale przestraszylam sie skladu chociaz biosilk i tak jest gorszy.......nie wpomne o innych co sie spotkalam.
Susz moze zimnym powietrzem
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-07 o 13:56
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:05   #15
siemka8573326
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 56
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

kupiłam sobie dzisiaj olejek z alterry , i zamówiłam tabletki revalid , moze coś da.
siemka8573326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:57   #16
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Ja jako dziecko miałam straszne problemy z włosami, bo do 5 roku życia mi praktycznie nie rosły, i z ratunkiem przyszedł mi szampon Pregaine (chyba tak to się pisze?). Preparat apteczny, plus płukanie włosów naparem z pokrzywy po każdym myciu i dziś mam grube, mocne włosy. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa, że miałam drożdże wcierane w skórę głowy, ale to raczej nieczęsto. I obowiązkowe podcinanie końcówek! bo jak się zaczną łamać to potem podejrzewam małą masakrę
__________________
Zapuszczam włosy
powrót do brązu bez rudości czas zacząć!
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 08:38   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Cytat:
Napisane przez siemka8573326 Pokaż wiadomość
nigdy w życiu ich nie zetne. mam do przed ramion. , prostuje prawie co dwa dni , teraz ograniczam prostownice. używam serum z biowax na wzmocnienie , CHi odzywkę tez uzywam. nie codzę spać w mokrych wlosach , bo rano mam siano na głowie.
Bez odstawienia prostownicy nic nie zrobisz. Przydałyby się też lepsze odżywki i maski niż to, czego teraz używasz. CHI i Biovax A+E tylko z nazwy są odżywką czy serum. To głównie silikony, które ochronią końcówki przed rozdwajaniem, ale nie nawilżą i nie odżywią. Można ich używać jako ostatni etap po odżywce/masce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 15:57   #18
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Mi po maskach z żółtka i olejku rycynowego włosy zaczęły szybciej rosnąć.
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 16:15   #19
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Ja przestałam prostować włosy już ponad 1,5 roku temu, od tamtej pory włosy rosną mi jak na drożdżach.
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 16:49   #20
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

zycie koloru blon a wczesneij jak rosly? kiedy zauwazylas efekty> ja od meisiaca nie prostuje no moze troche ponad .i chce wytrzymac pol roku.Ale to jak nalog.Ale jakbym wytrzymala 1,5 roku to bym byla z siebie dumna.Gratuluje i zazdroszcze rosnacych wloskow
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:49   #21
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
zycie koloru blon a wczesneij jak rosly? kiedy zauwazylas efekty> ja od meisiaca nie prostuje no moze troche ponad .i chce wytrzymac pol roku.Ale to jak nalog.Ale jakbym wytrzymala 1,5 roku to bym byla z siebie dumna.Gratuluje i zazdroszcze rosnacych wloskow
Tak na dobre ruszyły jakoś po 3 miesiącach. Po kilku miesiącach zobaczyłam, że włosy są coraz ładniejsze i bardziej proste no i że już nie będę musiała używać prostownicy w ogóle. Teraz już sobie nie wyobrażam prostować, nie mam po co. I bardzo dziękuję, trzymam kciuki za rosnące włoski!
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:35   #22
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: dlaczego nie rosną mi włosy ?

kurde, tak czytam wasze posty i chyba muszę zastosować wasze (i przy okazji moje) rady. Bo doszłam do wniosku, że moje włosy również jakoś stoją w miejscu :P
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.