Odstawienie wszystkich kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-09, 14:33   #1
Leece
Raczkowanie
 
Avatar Leece
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 190

Odstawienie wszystkich kosmetyków


Cóż, prawdopodobnie to idiotyczne pytanie do zadania na takim forum, ale czy którakolwiek z was próbowała kiedyś odstawić WSZYSTKIE kosmetyki?

Kiedyś byłam wielką miłośniczką balsamów do ciała i kremów do rąk. Miałam bardzo wysuszoną skórę na nogach i na dłoniach, praktycznie codziennie musiałam stosować jakiś specyfik. Problemy skończyły się, odkąd po prostu przestałam się tym smarować - miałam dosyć bycia uzależnioną od kremów, kupiłam sobie myjkę i nogi wyglądają dużo lepiej.

Odkąd pamiętam mam też problemy z trądzikiem, stosuję Benzacne na noc (chociaż ostatnio i od tego odchodzę). Rano, kiedy to zmywam, skóra jest wysuszona i zaczerwieniona. Wypróbowałam milion różnych kremów nawilżających, nawilżająco-matujących, do tej pory wszędzie się walają po mieszkaniu, a mimo to skóra dalej pozostawała czerwona. Niedawno wpadłam na to, że to kremy powodują zaczerwienienie i to był strzał w dziesiątkę.

Mam przetłuszczające się włosy, muszę je myć codziennie. Zdaję sobie sprawę, że sama do tego doprowadziłam zbyt częstym, niepotrzebnym myciem. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie pozwolić sobie na chodzenie w przetłuszczonych włosach, dlatego ten problem zostawiam na jakąś chorobę, która będzie wymagała siedzenia w domu - planuję rzadziej myć włosy, aż wrócą do normalności.

Myślałam ostatnio, czy nie zrezygnować również z żelów pod prysznic i zastąpić je zwykłym mydłem. Podobnie z szamponem, używać jakiegoś normalnego, neutralnego, bez żadnych bajerów. Czy ktokolwiek tutaj jest w stanie mi doradzić, czy to w ogóle ma sens?
__________________
Pain makes you stronger.
Tears make you braver.
Heartache makes you wiser.
And vodka makes you not remember any of that crap.
Leece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 16:55   #2
Sanria
Raczkowanie
 
Avatar Sanria
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Nie mam pojęcia, jak to jest z punktu widzenia kosmetyczki czy lekarza, ale ja niedawno również przeszłam na taki program minimum - czyli do mycia mydło, jakiś prosty szampon do włosów, dezodorant i... to wszystko. Jedynym odstępstwem jest jeszcze płyn do demakijażu, bo wiadomo, mydłem nie zejdzie, poza tym nie lubię tak szorować twarzy. Może to moje przywidzenia i efekt placebo, ale skóra i włosy wyglądają o wiele lepiej odkąd tak działam.
Sanria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 17:08   #3
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Według mnie masz zdrowe podejście do kosmetyków. Często tym nadmiarem sobie szkodzimy. Z tym mydłem do ciała bym się zastanowiła, może jednak postawić na jakiś naturalny żel do mycia ciała? A ciało smarować oliwką bądź innymi olejami? Mydło może wysuszyć skórę na dłuższą metę, aczkolwiek wiem, że wiele osób je używa do mycia ciała (mydło Aleppo, biały jeleń).

Co do kremu do buzi to sama mam mieszane uczucia. Podobnie jak Ty odstawiłam kremy, stosuję tylko jeden (krem-maska Orientana na noc i to nie codzinnie), bo zauważyłam, że mam czerwoną buzię. Może źle dobierałam kremy. Teraz jest o niebo lepiej.

Z przetłuszczaniem się włosów jest najgorzej. Kiedyś też musiałam myć włosy codziennie, obecnie myję raz na 2-3 dni. U mnie dobry efekt dało nie używanie suszarki, prostownicy, żadnych rzeczy do stylizacji. Odżywka nie co każde mycie, ale co 2-3 mycia, do połowy głowy. No i stosuję szampony do włosów farbowanych. Czasem też używam ziołowych, przezroczystych: Pollena Eva z czarną rzepą, Babydream, Fitomed. I tyle.


Myślę, że można przeprowadzić na sobie taki eksperyment, nic złego się nie dzieje przecież. Jeśliby Ci to nie służyło to można włączyć stopniowo jakieś naturalne produkty do mycia, z łagodnym składem.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:56   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Leece Pokaż wiadomość
Cóż, prawdopodobnie to idiotyczne pytanie do zadania na takim forum, ale czy którakolwiek z was próbowała kiedyś odstawić WSZYSTKIE kosmetyki?

Kiedyś byłam wielką miłośniczką balsamów do ciała i kremów do rąk. Miałam bardzo wysuszoną skórę na nogach i na dłoniach, praktycznie codziennie musiałam stosować jakiś specyfik. Problemy skończyły się, odkąd po prostu przestałam się tym smarować - miałam dosyć bycia uzależnioną od kremów, kupiłam sobie myjkę i nogi wyglądają dużo lepiej.

Odkąd pamiętam mam też problemy z trądzikiem, stosuję Benzacne na noc (chociaż ostatnio i od tego odchodzę). Rano, kiedy to zmywam, skóra jest wysuszona i zaczerwieniona. Wypróbowałam milion różnych kremów nawilżających, nawilżająco-matujących, do tej pory wszędzie się walają po mieszkaniu, a mimo to skóra dalej pozostawała czerwona. Niedawno wpadłam na to, że to kremy powodują zaczerwienienie i to był strzał w dziesiątkę.

Mam przetłuszczające się włosy, muszę je myć codziennie. Zdaję sobie sprawę, że sama do tego doprowadziłam zbyt częstym, niepotrzebnym myciem. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie pozwolić sobie na chodzenie w przetłuszczonych włosach, dlatego ten problem zostawiam na jakąś chorobę, która będzie wymagała siedzenia w domu - planuję rzadziej myć włosy, aż wrócą do normalności.

Myślałam ostatnio, czy nie zrezygnować również z żelów pod prysznic i zastąpić je zwykłym mydłem. Podobnie z szamponem, używać jakiegoś normalnego, neutralnego, bez żadnych bajerów. Czy ktokolwiek tutaj jest w stanie mi doradzić, czy to w ogóle ma sens?
Próbowałam takiej kuracji tylko na jeden obszar ciała: stopy. Mam z nimi ogromne problemy, szybko twardnieją, stwardniałe zaczynają pękać, swędzieć itp. Zazwyczaj regularnie używałam pumeksu, obowiązkowo krem/maść po każdej kąpieli. Kilka lat temu przeczytałam o teorii wg której za taki stan odpowiada nadmiar kosmetyków i ścierania naskórka. Jako przykład podane były osoby, które nic ze stopami nie robią, a mają je w bardzo dobrym stanie. Przetestowałam taki odwyk na sobie i to był błąd. Stan stóp się pogorszył. Niestety muszę się pogodzić z faktem, że niektórzy bez wysiłku mają stopy mieciutkie jak niemowlęta a ja muszę się mocno starać, żeby moje dało się pokazać światu.
Uważam, że podobnie jest z twarzą i resztą ciała. Nie ma się co łudzić, że odstawienie kremów coś da. Jedynie przy trądziku kosmetycznym skóra sie poprawi, kiedy odstawimy zapychające składniki. Ale właśnie: zapychajace a nie wszystkie. Przetestowanie tego, co szkodzi, zajmuje sporo czasu i wysiłku, ale to nie znaczy, że odstawienie wszystkiego jest dobrą metodą.
Podobnie z włosami: mało kto ma je długie, ładne i zdrowe używajac tylko szamponu. Przesadą w drugą stronę jest używanie zbyt wielu kosmetyków bez obserwowania, co włosom pasuje. No ale poznanie tego, co im pasuje, też wymaga wysiłku, bo im dłuższe włosy, tym więcej będą potrzebować do utrzymania w zdrowym stanie.
Ostatnią sprawą jest to, że niektórzy są zwolennikami minimalizmu i ograniczenie ilości kosmetyków sprawi im satysfakcję. Ja lubię kupować i testować nowe rzeczy, więc zrezygnowanie z tego, co mam, na rzecz mydła, szamponu i oliwki jest po prostu nie dla mnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 08:59   #5
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

U mnie to nie przejdzie. Miewam czasem okresy, kiedy pielęgnacja mnie nudzi i zwyczajnie mi się nie chce, i wtedy przechodzę na program minumum. Do mycia twarzy delikatny żel, do ciała również, do włosów szampon, żadnych balsamów, odżywek na włosy, kremów. Wtedy też nie używam wcale kolorówki.
I co? I nico, wyglądam wtedy gorzej, niż w okresach, kiedy pracowicie wklepuję i wsmarowuję w ciało różne specyfiki. Włosy jak się przetłuszczały tak przetłuszczają, jedynie wyglądają na przesuszone i sianowate. Cera zszarzała, zmęczona. Skóra sucha, łuszcząca się. Niestety, program minimum na dłuższą metę nie jest dla mnie.
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 12:42   #6
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Istnieje podobno taka teoria (jakiegoś wybitnego dermatologa), którą usłyszałam do swojej kosmetyczki, w myśl której najlepiej nic nie stosować bo twarz sama wytwarza sebum. Ja się zwyczajnie boje, że moja twarz się wyjątkowo "pomarszczy" po takiej terapii. Mam prawie 30 lat i coś się zaczyna jednak ruszać ze zmarchami A z 2 strony mam zaskórniki i czasami coś syfopodobnego wyskoczy... Ale postanowiłam 2 w tygodniu nic nie nie nakładać - idzie jesień czyli będzie mniej słońca a do ekstremalnych mrozów daleko więc można zaoszczędzić na kremach. Ogólnie wątek jest bardzo ciekawy więc czekam na ciekawe podejście do tematu
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:31   #7
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Już widzę jak nie smaruję mojej bardzo suchej twarzy kremem i przez miesiąc płaczę z bólu czekając na to sebum Rozumiem - nie ładować na siebie tony kosmetyków, ja sama oszczędzam na podkładach, pudrach, różach i innych takich, od zawsze maluję tylko oczy i usta. Nie męczę mojej skóry tapetą. Nie używać pińciuset balsamów, specyfików na każdą część ciała i twarzy. Odrobina umiaru, ale bez przesady, po co ograniczać coś, co pomaga?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 14:06   #8
reverse
Zadomowienie
 
Avatar reverse
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 079
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Wydaje mi się, że wszystko zależy od skóry. Ja zauważyłam, że jak nie używam podkładów, pudru itp, to moja skóra wygląda o wiele lepiej. Ale nie potrafiłabym odstawić wszystkich kosmetyków.

Za to u mnie w rodzinie:
- moja mama nigdy nie używała żadnych kremów do twarzy, z kosmetyków używała i dalej używa tylko tuszu. Obecnie ma 49 lat, wygląda na 40 - jedynym jej problemem są naczynka (nie wiem, czy gdyby używała kremów, to udałoby się jej im zapobiec) i oczywiście zmarszczki (ale to według mnie normalne, zresztą nie jest ich zbyt dużo).
- siostry mojej mamy, które się malowały i używały kremów, teraz nie potrafią ich odstawić, bo zaraz coś im się dzieje ze skórą.

Ale każda skóra jest inna, więc w sumie do końca nie wiem, co zależy od genów, a co od pielęgnacji.
reverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:56   #9
Lone_Wolf
Przyczajenie
 
Avatar Lone_Wolf
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Ja też preferuję teorię, że im mniej tym lepiej. U mnie się to sprawdza, bo gdy tylko zaczynam coś kombinować z kosmetykami to jest znacznie gorzej. Zgadzam się co do kremów i balsamów, że im częściej się tego używa tym skóra staje się bardziej sucha i wymaga ponownego smarowania. Wpada się w takie błędne koło. Nie stosuję balsamów do ciała już od ponad pół roku i jest ok. Na początku było ciężko zanim skóra przywróciła swoje normalne funkcje, ale potem było już tylko lepiej i w tej chwili nie muszę się niczym smarować. Staram się też odstawić krem do rąk, ale to mi akurat ciężko idzie, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Co do kremów do twarzy to w ogóle nie używałam i nie używam, nawet po jednorazowym użyciu stan mojej twarzy wołał o pomstę do nieba. Do mycia ciała i twarzy od zawsze używam tylko mydła i nic złego mi się nie dzieje. Skóra jest jak najbardziej w porządku. Do włosów stosuję szampony ziołowe, bo te się u mnie najlepiej sprawdzają, wszelkie komercyjniaki typu Pantene itp. robią mi koszmar z kudełków. Po ziołówkach mam włosy mocne, lśniące, dobrze się układające i wolniej przetłuszczające, mniej też wypadają. Odżywek nie używam (jak już to sporadycznie z nudów), robię za to raz w tygodniu domową maseczkę z żółtka, nafty, rycyny, cytryny i oliwy z oliwek. Nie oszukujmy się, kosmetyki to sama chemia i lepiej w miarę możliwości ją ograniczać, bo co za dużo to nie zdrowo.

To co używam na dzień dzisiejszy to:
1. Mydło
2. Szampon
3. Pasta do zębów
4. Dezodorant
5. Krem do rąk

I w zupełności mi to wystarcza, ale wiadomo każdy ma inne potrzeby i musi znaleźć swój złoty środek. Moja mama też nigdy nie używała kosmetyków typu kremy i kolorówki (prócz szminki), ma 55 lat i wcale nie wygląda na swój wiek. Nie ma zmarszczek i itp. Może to geny, ale ograniczenie chemii też ma na pewno jakiś wpływ.

Edytowane przez Lone_Wolf
Czas edycji: 2012-09-12 o 10:00
Lone_Wolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:11   #10
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Sanria Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, jak to jest z punktu widzenia kosmetyczki czy lekarza, ale ja niedawno również przeszłam na taki program minimum - czyli do mycia mydło, jakiś prosty szampon do włosów, dezodorant i... to wszystko. Jedynym odstępstwem jest jeszcze płyn do demakijażu, bo wiadomo, mydłem nie zejdzie, poza tym nie lubię tak szorować twarzy. Może to moje przywidzenia i efekt placebo, ale skóra i włosy wyglądają o wiele lepiej odkąd tak działam.
Ale makijaż chyba do bardzo naturalnych też nie należy? Jak skóra twarzy?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:26   #11
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Hmm to ja też nie używam wielu kosmetyków, ale to nie z powodu jakiejś ideologii. Po prostu albo mi sie nie chce, nie mam też pieniędzy, nie lubię smarować się czymkolwiek, nie wierzę w działanie kosmetyków co do których nie widziałam wyników badań potwierdzających skuteczność.
Także z reguły używam:
-szamponu i płynu do kąpieli 2 w jednym do mycia ciała i włosów(np marki Carrefour dla dzieci, Isana Sport itd )
-peelingu (bo po umyciu samym płynem nie czuję się domyta)
-balsamu do ciała (gdzieś 2 razy w tygodniu)
-pasty do zębów, nici dentystycznej, płynu do płukania jamy ustnej, różnych szczoteczek
-jak mi sie nasili trądzik to czegoś na trądzik, ew.podkładu (ale rzadko)
I tak uważam,że to dużo.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 12:55   #12
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Mi przejście na wodę i mydło nie posłużyło, tzn nie do końca. Przez pewien czas próbowałam udawać sama przed sobą, że nie widzę tych łuszczących się skórek, tłustego czoła i zaskórników, ale w końcu poległam. Mimo wszystko dało mi to do myślenia i od pewnego czasu rozsądniej dobieram kosmetyki i zastanawiam się dwa razy, czy naprawdę potrzebuję tego kremu pod oczy czy żelu na celluit. Obecnie używam (trochę to się zmienia w zależności od dnia):
- mydła lub żelu do mycia (co jest pod ręką)
- szamponu i odżywki (kiedyś nakładałam tych odżywek kilka, teraz jedna, czasami psiknę jeszcze jakimś sprayem)
- kremu do twarzy, balsamu do ciała (jeden z tych dwóch zwykle robi mi też za krem do rąk), kremu do stóp, który stosuję też na łydki, jeśli akurat nie używam balsamu
- pasty do zębów, czasami płynu do płukania ust
- lakieru do paznokci
- pudru (czasami), tuszu (jeszcze rzadziej) i pomadki ochronnej
- dezodorantu (najbardziej lubię Alterrę).
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:50   #13
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Jeśli chodzi o włosy absolutnie nie można odstawiać wszystkiego chyba, że ma się absolutnie zdrowe włosy, niezniszczone żadną chemią/prostowaniem/ondulacją/farbowaniem. Moje odstawienie skończyło się tym, że mam suche włosy i na nowo wprowadzam kosmetyki do pielęgnacji włosów ale! wybieram te produkty, które mają minium chemii. Używanie tylko odżywki na dłuższą metę się nie sprawdzi.
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:04   #14
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

U mnie sama odżywka (i szampon) sprawdza się świetnie, mam włosy zdrowe, suchawe z natury, z pasemkami (ale wracam do natury). Ale bez odżywki wyglądają na dłuższą metę słabo.
Może dlatego, że ja nie unikam wcale chemii, moje odżywki zwykle zawierają silikony itd. Czasami nałożę jakiś olej czy coś, ale nie widzę specjalnej różnicy również, gdy tego nie robię. Dla mnie dobra odżywka to podstawa.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:18   #15
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

bosh, to przecież oczywiste, ze skóra na nadmiar pielęgnacji zareaguje i nie koniecznie będzie się jej to podobać.
To tak jak ze słońcem- tez na nadmiar reaguje,
jak z brakiem higieny- na nadmiar sebum niezmytego też zareaguje,
tak samo na nadmiar chemii w proszku do prania- też dostaniesz wysypki czy jakiegoś świądu,
nawet z jedzeniem tak jest- choćby było najzdrowsze i najsmaczniejsze- jesli jesz za dużo- zrobisz sobie krzywdę.
więc nie ma co się dziwic, że skóra (największy organ cżłowieka) reaguje obronnie na nadmierną pielęgnację.
Ale...
nigdy bym nie odstawiła wszystkich kosmetyków.
muszę sie nawilżać (ale dobrze a nie byle szitem który pięknie pachnie i w opisie robi milion cudów na minutę), nawilżam się żelem hialuronowym i olejem (do wyboru mam różne na różne potrzeby skóry) i to w zupełności wystarczy.
Jesli nie- ratunkowo jakiś krem (ale ratunkowo czyli np. 3-4 dni i znów wracam do podstawowej pielęgnacji)
nie zrezygnuję z dobrego demakijażu, bo to podstawa pielęgnacji no i jeszcze dobrze matujący puder (w moim przypadku sprawdza się bambusowy z BU)
reszta typu kolorówka czy maści/kremy/balsamy to bardziej takie rzeczy działajace na psychikę(smaruję się więc jestem piękniejsza) niż naprawdę poprawiające stan skóry kosmetyki.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:09   #16
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Minimalizm kosmetyczny dobra rzecz, ale bez przesady. Wg mnie kobiety często przesadzają z liczbą kosmetyków nakładanych np na skórę twarzy. Niektore z nich rzeczywiście niewiele bądz nic nie wnoszą, a są potencjalna przyczyną alergii, podrażnień, tradziku kosmetycznego, zapychania porow itd. Na skórze może sie odbic niekorzystnie miks takiej ilosci mazidel, z ktorych kazde zawiera jakies konserwanty, substancje zapachowe, barwniki, substancje poprawiajace konsystencje i wchlanialność, potencjalne zapychacze i inne. Np typowe toniki, kremy i maseczki nawilzajace zawieraja w zasadzie te same skladniki, wiec po co kilkukrotnie narazac skore na ich potencjalne efekty uboczne? Co wnosi tonik ktorego sklad to gliceryna, zapach, konserwant, alkohol i jakis ekstrakt lub dwa. To samo bedzie zawieral krem nalozony za chwilę, wiec po co nakladac dwie wartswy w roznej formie, kazda zawierajaca wspomniane podrazniacze.

Niemniej jesli nie uzywasz dobrych, dobranych do typu cery kosmetykow, to jednak pozbawiasz swoja skore czegos wartosciowego. Odstawienie wszsytkiego to moim zdaniem niepotrzebny radykalizm
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:10   #17
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
U mnie sama odżywka (i szampon) sprawdza się świetnie, mam włosy zdrowe, suchawe z natury, z pasemkami (ale wracam do natury). Ale bez odżywki wyglądają na dłuższą metę słabo.
Może dlatego, że ja nie unikam wcale chemii, moje odżywki zwykle zawierają silikony itd. Czasami nałożę jakiś olej czy coś, ale nie widzę specjalnej różnicy również, gdy tego nie robię. Dla mnie dobra odżywka to podstawa.
Włosy 'suchawe z natury' traktujesz tylko odżywką? Good luck poczytaj sobie blogi włosomaniaczek a zobaczysz jaką krzywdę wyrządzasz swoim włosom.
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:19   #18
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez harosza22 Pokaż wiadomość
Włosy 'suchawe z natury' traktujesz tylko odżywką? Good luck poczytaj sobie blogi włosomaniaczek a zobaczysz jaką krzywdę wyrządzasz swoim włosom.
Całe życie używam tylko odżywki (ba, i to nie od zawsze, kiedyś tylko szamponu lub tylko mydła + płukanka octowa), włosy również mam "suchawe z natury", do tego są twarde i... wyglądają świetnie Więc co włos to inna pielęgnacja się sprawdzi najwyraźniej. Jak panie włosomaniaczki z blogów lubią się cackać ze swoimi włosami to spoko, każdy ma jakieś hobby, ale ja próbowałam jak miałam dłuższe włosy z tymi olejami, wcierkami, bla bla i nie wiem jak tak można na dłuższą metę
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:22   #19
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Ja też od zawsze tylko odżywka. Od święta jakaś maska. Ale z lenistwa rzadko używam. I włosy mają się całkiem dobrze.
Jak do buzi mam cierpliwość wcierać, maseczkować, wklepywać, tak do pielęgnacji włosów mi się nie spieszy :P
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 19:12   #20
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez harosza22 Pokaż wiadomość
Włosy 'suchawe z natury' traktujesz tylko odżywką? Good luck poczytaj sobie blogi włosomaniaczek a zobaczysz jaką krzywdę wyrządzasz swoim włosom.
Ależ ja jestem eks-włosomaniaczką, tylko po latach odkryłam, że ten sam (a nawet lepszy) efekt mogę uzyskać 1/5 tego wysiłku . Z włosomaniackich zabiegów zostało mi jeszcze tylko olejowanie - z sentymentu, poza tym lubię ten zabieg, chociaż rzadko robię. Blogi czytam i czasami wypróbuję jakąś nowość (ostatnio laminowanie żelatyną np.), ale generalnie trzymam się zestawu szampon + odżywka, a włosy mają się dobrze .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:18   #21
Leece
Raczkowanie
 
Avatar Leece
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 190
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

A ja właśnie nie wiem, co z tą odżywką, bo również przestałam jej używać (poszłam za ciosem) i włosy wyglądają zaskakująco dobrze, zaryzykowałabym nawet stwierdzeniem, że nigdy nie były takie miękkie i mocne Może mój szampon zawiera mnóstwo jakiejś dziwnej chemii, może wiecie coś o Syossie? Chcę go dokończyć, a później kupić sobie jakiś naturalniejszy.

Najgorzej idzie mi odstawienie antyperspirantu... Używam go odkąd pamiętam, jakoś od podstawówki, miałam kilka epizodów z antidralami, blokerami, ale szybko mi przechodziło (swędzą!). Teraz używam zwykłego dezodorantu i pocić się nie pocę, ale ten zapach Nie zmywa go żel pod prysznic, muszę używać zwykłego mydła. Nie ma możliwości, żebym wróciła do antyperspirantów, czuję po sobie, że szkodziłam sobie nimi. Na szczęście z dnia na dzień wydaje mi się, że jest mniej intensywny, co jakiś czas kontrolnie pytam siostrę, czy coś ode mnie czuje Na razie cały czas mówi, że jest okej, więc może po prostu jestem przewrażliwiona...
__________________
Pain makes you stronger.
Tears make you braver.
Heartache makes you wiser.
And vodka makes you not remember any of that crap.
Leece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:23   #22
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Mi w kwestii zapachu dużo dało odstawienie kawy i herbaty, ale jedno i drugie piłam wręcz nałogowo, wypiłam kawę, robiłam herbatę, wypijałam herbatę, robiłam kawę i tak od rana do nocy. Teraz piję kubek od czasu do czasu, ale tak generalnie w ciągu dnia przerzuciłam się na wodę.
Poza tym - z różnymi zapachami dezodorantów różnie "współdziałam". Są takie, które w powietrzu pachną ładnie, a ledwo złapią kontakt z moim ciałem - zapach nie do wytrzymania. Są takie, po których cały dzień czuję się świeżo (jak wspomniana tu przeze mnie Alterra, chociaż dużo osób narzeka na ten dezodorant, że z ich zapachem tworzy mieszankę wybuchową).
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:34   #23
Leece
Raczkowanie
 
Avatar Leece
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 190
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Mi w kwestii zapachu dużo dało odstawienie kawy i herbaty, ale jedno i drugie piłam wręcz nałogowo, wypiłam kawę, robiłam herbatę, wypijałam herbatę, robiłam kawę i tak od rana do nocy. Teraz piję kubek od czasu do czasu, ale tak generalnie w ciągu dnia przerzuciłam się na wodę.
Poza tym - z różnymi zapachami dezodorantów różnie "współdziałam". Są takie, które w powietrzu pachną ładnie, a ledwo złapią kontakt z moim ciałem - zapach nie do wytrzymania. Są takie, po których cały dzień czuję się świeżo (jak wspomniana tu przeze mnie Alterra, chociaż dużo osób narzeka na ten dezodorant, że z ich zapachem tworzy mieszankę wybuchową).
Ja nie piję nic poza wodą i okazjonalnie alkoholem, więc przyczyna musi być gdzieś indziej. Myślę, że ciało odreagowuje te lata z antyperspirantem, w końcu to ledwo pierwszy tydzień Dezodorant był moim pierwszym podejrzanym, ale nawet jak go nie używam, zapach pozostaje, więc na razie wolę się nim zabezpieczać.
__________________
Pain makes you stronger.
Tears make you braver.
Heartache makes you wiser.
And vodka makes you not remember any of that crap.
Leece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:41   #24
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Hmm, u mnie sprawę też poprawia regularna aktywność fizyczna.
Co do dezodorantów - mi one specjalnie nie przeszkadzają (o ile nie występuje problem, który opisałam powyżej), blockery też kiedyś używałam, ale po ostatniej nocy z Ziają stwierdziłam, że nigdy więcej. Mam też w domu ałun, nawet fajny, chociaż wolę kulkę Alterry.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:48   #25
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Leece Pokaż wiadomość
Cóż, prawdopodobnie to idiotyczne pytanie do zadania na takim forum, ale czy którakolwiek z was próbowała kiedyś odstawić WSZYSTKIE kosmetyki?

Kiedyś byłam wielką miłośniczką balsamów do ciała i kremów do rąk. Miałam bardzo wysuszoną skórę na nogach i na dłoniach, praktycznie codziennie musiałam stosować jakiś specyfik. Problemy skończyły się, odkąd po prostu przestałam się tym smarować - miałam dosyć bycia uzależnioną od kremów, kupiłam sobie myjkę i nogi wyglądają dużo lepiej.

Odkąd pamiętam mam też problemy z trądzikiem, stosuję Benzacne na noc (chociaż ostatnio i od tego odchodzę). Rano, kiedy to zmywam, skóra jest wysuszona i zaczerwieniona. Wypróbowałam milion różnych kremów nawilżających, nawilżająco-matujących, do tej pory wszędzie się walają po mieszkaniu, a mimo to skóra dalej pozostawała czerwona. Niedawno wpadłam na to, że to kremy powodują zaczerwienienie i to był strzał w dziesiątkę.

Mam przetłuszczające się włosy, muszę je myć codziennie. Zdaję sobie sprawę, że sama do tego doprowadziłam zbyt częstym, niepotrzebnym myciem. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie pozwolić sobie na chodzenie w przetłuszczonych włosach, dlatego ten problem zostawiam na jakąś chorobę, która będzie wymagała siedzenia w domu - planuję rzadziej myć włosy, aż wrócą do normalności.

Myślałam ostatnio, czy nie zrezygnować również z żelów pod prysznic i zastąpić je zwykłym mydłem. Podobnie z szamponem, używać jakiegoś normalnego, neutralnego, bez żadnych bajerów. Czy ktokolwiek tutaj jest w stanie mi doradzić, czy to w ogóle ma sens?
Ja zrezygnowałam z żelów do mycia twarzy i zaczęłam się myć zwykłym białym jeleniem (mydłem) - przestały mi wyskakiwać krostki. Na twarz nie stosuję nic (tylko podkład, bo zostały mi przebarwienia po trądziku).
Co do włosów to próbowałam tej metody, ale nic mi nie dała, moje włosy i tak muszę myć codziennie. Myję zwykłym szamponem dla dzieci Babydream z Rossmanna. A do ciała mam mydło w płynie do mycia Ziaja Kozie mleko. Mi służy minimalistyczna pielęgnacja, także polecam.
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:28   #26
201607250926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 82
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Myślę że co za dużo to niezdrowo, także w kwestii kosmetycznej, jednak nie mogłabym zrezygnować z kilku rzeczy
Używam na co dzień olejku z nasion truskawki zamiast kremu, potem puder matujący i tusz do rzęs oraz dezodorant.
Swego czasu również "uzależniłam" skórę od balsamów, z natury mam suchą, szczególnie na nogach, ale przy kremowaniu jej 2x dziennie, gdy zdarzyło mi się zapomnieć, skóra wyglądała okropnie, cała złuszczona, masakra. Zauważyłam że najlepszym lekarstwem na to jest picie większej ilości wody, teraz balsamów używam sporadycznie
Moim problemem jest tłusta cera, podobno olejki sobie umieją z tym poradzić, pozostaje cierpliwość i czas Ciekawe co z tego będzie
201607250926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:02   #27
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Lubie minimalizm kosmetyczny i lubie takowy uprawiac, ale bez kremu na twarz, zdecydowanie nie rusze. Twarz by mi sie zbiegla.
Minimalizm jest dobry rowniez dlatego, ze nie wiadomo, jak rozne kosmetyki beda ze soba wspolgraly.
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 08:27   #28
harosza22
Raczkowanie
 
Avatar harosza22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 217
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

olejek z nasion truskawek? brzmi pysznie postanowiłam odstawić mazidła do ciała jesienią, zanim nastaną mega mrozy i skóra będzie potrzebować czegoś extra...ale wiecie jak to jest obiecuje sobie stop kosmetykom, idę do rosa i co? powącham, poczytam i bach ląduje w koszyku
harosza22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 18:49   #29
Leece
Raczkowanie
 
Avatar Leece
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 190
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez harosza22 Pokaż wiadomość
olejek z nasion truskawek? brzmi pysznie postanowiłam odstawić mazidła do ciała jesienią, zanim nastaną mega mrozy i skóra będzie potrzebować czegoś extra...ale wiecie jak to jest obiecuje sobie stop kosmetykom, idę do rosa i co? powącham, poczytam i bach ląduje w koszyku
O, o, mam dokładnie tak samo! One wszystkie tak ładnie pachną, uwielbiam wybierać nowe kosmetyki, czasami idę do Rossmanna tylko po to, żeby na nie popatrzeć Ale co poradzić, jak robią mi źle...
__________________
Pain makes you stronger.
Tears make you braver.
Heartache makes you wiser.
And vodka makes you not remember any of that crap.
Leece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:30   #30
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Odstawienie wszystkich kosmetyków

Ja za każdym razem przechodzę obok żelu Original Source z maliną i wanilią :P. Jak to żel - nie pielęgnuje za bardzo, a przy tym wiele opinii głosi, że też wysusza, ale w końcu skuszę się na niego dla samego zapachu <3
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.