Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 23:26   #1561
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez olinaj Pokaż wiadomość
Kupiłam te gąbeczki Calypso (2 szt. za niecałe 4 zł- była promocja) i jest na nich napisane, że to gąbeczki z tonikiem do zmywania makijażu. Wzięłam więc jedną gąbeczkę, zwilżyłam wodą (była już troche wilgotna ale w moich odczuciach zbyt sucha) i zmywałam makijaż (w moim przypadku krem tonujący Ziaja Nuno i korektor). Efekt: gąbka strasznie brudna, a moja twarz czerwona jak burak. Czy zrobiłam coś nie tak? Czy to normalny efekt?
Na dodatek jak dziś się obudziłam to nadal moja twarz jest trochę zaczerwieniona
Nigdy mi nie przyszło do głowy stosować ich samych i w taki sposób - namaczam porządnie, aż się zrobi mięciutka, potem ją namydlam mydłem, które stosuję do twarzy albo nakładam na nią żel do mycia twarzy i myję twarz. Jak normalna gąbka. Ten "tonik" to jak w gąbce konjac, też można stosować bez detergentu (ale trzeba było konjaca porządnie namoczyć!), ale dla mnie to o wiele za mało na oczyszczenie skóry. Calypso nie podrażnia mnie, nie drapie, bo dobrze namoczona jest mięciutka i zmywa wszystko, ewentualnie muszę ją drugi raz namydlić albo używam micela przed myciem, normalnie na waciku. A potem wszystko się z niej wypłukuje elegancko. Musiałaś ją zbyt lekko namoczyć i za mocno trzeć po twarzy. Wspominałam o niej przecież razem z mydłem, więc do głowy mi nie przyszło, że można ją stosować bez dodatkowego środka myjącego. Na przyszłość lepiej będę bardziej precyzyjna.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-01-03 o 23:28
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 10:08   #1562
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Nigdy mi nie przyszło do głowy stosować ich samych i w taki sposób - namaczam porządnie, aż się zrobi mięciutka, potem ją namydlam mydłem, które stosuję do twarzy albo nakładam na nią żel do mycia twarzy i myję twarz. Jak normalna gąbka. Ten "tonik" to jak w gąbce konjac, też można stosować bez detergentu (ale trzeba było konjaca porządnie namoczyć!), ale dla mnie to o wiele za mało na oczyszczenie skóry. Calypso nie podrażnia mnie, nie drapie, bo dobrze namoczona jest mięciutka i zmywa wszystko, ewentualnie muszę ją drugi raz namydlić albo używam micela przed myciem, normalnie na waciku. A potem wszystko się z niej wypłukuje elegancko. Musiałaś ją zbyt lekko namoczyć i za mocno trzeć po twarzy. Wspominałam o niej przecież razem z mydłem, więc do głowy mi nie przyszło, że można ją stosować bez dodatkowego środka myjącego. Na przyszłość lepiej będę bardziej precyzyjna.
Aha, ja też wyraziłam się mało precyzyjnie. Pisząc zwilżyłam, miałam na myśli że ją zmoczyłam. W trakcie moczyłam jeszcze kilka razy bo ona bardzo łatwo traciła wodę. Przejeżdżałam nią po twarzy bardzo delikatnie i nie czułam żadnego drapania, a jednak skóra była czerwona.
Zrobię dziś jeszcze jedno podejście z mydełkiem tym solno- błotnym.

Mam jeszcze pytanie: Jaka to jest ta gąbka konjac?
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 12:18   #1563
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Tak czy tak, użycie czegoś do mycia zwiększa ślizganie się gąbeczki po twarzy. Oczywiście skóra pewnie będzie po myciu delikatnie zaczerwieniona, bo jednak takie mycie nie jest tak delikatne jak dłońmi, ale nie może być zaogniona. Ja mam bardzo łatwo czerwieniącą się skórę a nie mam żadnych problemów.

Konjac: http://allegro.pl/uroda?string=konjac - kiedyś w rossmannie sprzedawali taką naturalną. Bardzo szybko się zużywa, bywa, że pleśnieje, i wcale nie jest taka super oczyszczająca, więc szybko sobie odpuściłam.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 13:37   #1564
serruh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik ,5 -letnie doświadczenie z którego nic nie wynika !!!!!!!!!!

Przestańcie chodzić do zwykłych dermatologów. Oni nas oszukują. Są takie czasy, że lekarze dermatolodzy nie powiedzą nam wszystkiego co wiedzą, a dlaczego? Dlatego, że to zaszkodzi ich kieszeniom. Oni mają wiele dobrego, np wczasy, itp za pprzypisywanie pacjentom leków danej firmy. Ile razy powiedział wam lekarz dermatolog, że dieta nie ma nic wspólnego z trądzikiem? Dla mnie każden jeden a było ich kilku. Jedyne co, to mówią "zakaz czekolady, przypraw pikantnych" bo przecież gdyby powiedzieli, że wystarczy zmienić diete to by na nas nie zarabiali ! Kto by kupował na mase leki, maści, tabletki, antybiotyki, wszystko na jedno kopyto, tylko o innych nazwach. Próbowałem chyba ich wszystkich i nic nie pomagało. To jedna wielka ściema, owszem może na delikatny trądzik może pomóc.
Także podsumowując, żaden dermatolog (chyba że z powołania) nie powie nam prawdy, jak sie pozbyć trądziku.

Więc do kogo się zgłosić jak nie do pobliskiego dermatologa?
Do człowieka z powołaniem, do ludzi którzy stosują ziołolecznictwo np. w klasztorach. Polecam klasztor Bonifratrów w Warszawie, a dowiecie się wszystkiego jak pozbyć się swojego kłopotu ze skórą i już po miesiącu cieszyć się widoczną poprawą, a po 3 miesiącach zmieni się wasze życie polecam film dokumentalny " Jesteś tym co jesz" na Youtube, oraz książkę o tym samym tytule, a dowiecie się jak wiele można zyskać po przez dietę.
Jak komuś nie chce się szukać, lub nie ma możliwości odwiedzenia tego klasztoru, chętnie powiem na priv co wiem, i czego się tam dowiedziałem jak się wyleczyłem, oraz odpowiem na wszelkie pytania. Pozdrawiam
serruh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 16:25   #1565
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Tak czy tak, użycie czegoś do mycia zwiększa ślizganie się gąbeczki po twarzy. Oczywiście skóra pewnie będzie po myciu delikatnie zaczerwieniona, bo jednak takie mycie nie jest tak delikatne jak dłońmi, ale nie może być zaogniona. Ja mam bardzo łatwo czerwieniącą się skórę a nie mam żadnych problemów.

Konjac: http://allegro.pl/uroda?string=konjac - kiedyś w rossmannie sprzedawali taką naturalną. Bardzo szybko się zużywa, bywa, że pleśnieje, i wcale nie jest taka super oczyszczająca, więc szybko sobie odpuściłam.
Właśnie wróciłam z pracy i zrobiłam drugie podejście do gąbeczki Calypso. Tym razem zgodnie z Twoimi wskazówkami i albo mam jakąś strasznie wrażliwą skórę albo już sama nie wiem...
Z mydełkiem solno- błotnym jest jeszcze gorzej bo strasznie mnie piecze a skóra jest czerwona jeszcze bardziej niż poprzednim razem bez użycia mydła Chyba po prostu mam pecha...
W każdym razie zastanawiam się teraz co zrobić jak tak mnie piecze?...
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 19:15   #1566
patrycja128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: z domu :D
Wiadomości: 71
Czy Izotek sobie poradzi ?

Hejka , chciałabym się was zapytać czy lek o nazwie Izotek poradzi sobie z tego typu trądzikiem + daję fotki . Próbowałam już wszystkiego , ale jakoś nic mi nie pomaga , a ja już nie mogę sobie poradzić z tym jak wyglądam , jestem załamana ( Dzięki za odpowiedź , wiem że jest dużo wiadomości o Izoteku , ale przy okazji jeśli coś wiecie na temat tego leku to proszę o napisanie wszystkiego co wiecie na ten temat + dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P04-01-14_11.12.jpg (15,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P04-01-14_11.12[1].jpg (21,6 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P04-01-14_11.12[2].jpg (25,2 KB, 57 załadowań)
patrycja128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 19:30   #1567
Mariola192
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Mariola192 Pokaż wiadomość
Mam skłonność do pryszczy i nigdy nie umiałam się ich pozbyć. Zawsze zanim same mi zeszły jakoś je zdrapałam, przez co zrobiło się jeszcze gorzej. Znalazłam na jakimś forum internetowym o znakomitych tabletkach, które naprawdę pomagają pozbyć się pryszczy
Z całego serca Ci polecam tabletki Derminax. Nadal mam malutkie wysypki, ale są one spowodowane okresem. Schodzą mi jakoś po dwóch dniach. Pryszczy jak nie było, tak nie ma

"Derminax to 100% naturalna formuła, zaaprobowana przez lekarzy i sprawdzona w wielu testach klinicznych. Gwarantujemy jej jakość i skuteczność. Za sprawą najwyższej jakości składników przebadanych w specjalistycznych laboratoriach, każda kapsułka Derminax jest wyprodukowana zgodnie z międzynarodowymi normami. Możecie być spokojni o jakość, bezpieczeństwo i skuteczność terapii antytrądzikowej, którą rekomendujemy."
Dr Maria Bogdanowicz
Farmaceuta Odpowiedzialny
za Derminax


Więcej informacji możesz znaleźć tu:
http://www.derminax.pl/?cip=MTIyODEu...AuMS4wLjE4MS4w
To moja odpowiedź na inny wątek. Mam nadzieję, że komuś to pomoże tak jak mi
Mariola192 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 19:39   #1568
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Mariola192 Pokaż wiadomość
To moja odpowiedź na inny wątek. Mam nadzieję, że komuś to pomoże tak jak mi
Derminax znam, stosowałam. Kupa kasy za kurację i niestety wyrzucona w błoto. Dodam że używałam nie tylko ja bo i moja przyjaciółka i jej też nie pomógł.
Ale fajnie, że pomógł Tobie Mariola. Zazdroszczę...
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 19:40   #1569
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witajcie

Ja walczę z trądzikiem od wielu, wielu lat, ale dopiero jakiś czas temu trafiłam (prywatnie) do świetnego specjalisty endokrynologa-ginekologa. Po przebadaniu wielu hormonów zaczęłam przyjmować (ponownie, ale tym razem prawidłowe) leki hormonalne i powiem Wam, że pierwszy raz jestem tak pozytywnie zaskoczona.
Jest to lek Naraya Plus, 24 tabletek plus 4 placebo, bierze się je bez dnia przerwy i tak 28 dni każde opakowanie po kolei. W każdym razie, jestem właśnie w trakcie "krwawienia z odstawienia". Jak zawsze przed miesiączką trądzik nie dawał mi żyć, tak teraz nie mam na twarzy zupełnie nic. Moim zdaniem grunt to świetnie dopasować tabletki hormonalne do problemu, a to tylko na podstawie badań.

Moja pielęgnacja wygląda następująco: do demakijażu używam płynu z Biedronki. Po demakijażu stosuję mydło Siarkowa Moc (kupiłam w Rossmannie), a na to krem Lirene Wybielanie (nie powoduje żadnego wysypu, pięknie nawilża, spisuje się pod podkład, no i najważniejsze - rozjaśnia przebarwienia). Podkład: Revlon Colorstay (mam jeszcze przebarwienia na policzkach i nie mogę go nie używać póki co). Wcześniej jak mi coś wyskakiwało stosowałam maść ichtiolową i pastę cynkową i byłam z nich zadowolona.

Odkąd odstawiłam wszelkie peelingi (czasami robię sobie delikatnie z fusów kawy, ale tylko w okolicy nosa), dziwne żele, różne drogeryjne kremy, moja cera wygląda jak nigdy wcześniej. Kiedyś różne specyfiki poprawiały mi wygląd skóry na chwilę, m.in. Tetralysal, Acne Derm (choć ten pomógł pozbyć się wągrów na skroniach i policzkach, trochę rozjaśnił przebarwienia), tabletki anty Cyprest, Syndi-35, Madinette (niestety akurat u mnie się kompletnie nie sprawdziły) itd. Generalnie byłam zadowolona z efektów, ale nie trwało to jakoś specjalnie długo, bo po jakimś czasie problem wracał. Obecnie stosuję tylko w/w kosmetyki do twarzy i najważniejsze - nie wyciskam, nie drapię i w ogóle nie dotykam twarzy jak nie jest to konieczne.

Może komuś coś to pomoże.

Pozdrawiam!
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 19:42   #1570
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

Cytat:
Napisane przez patrycja128 Pokaż wiadomość
Hejka , chciałabym się was zapytać czy lek o nazwie Izotek poradzi sobie z tego typu trądzikiem + daję fotki . Próbowałam już wszystkiego , ale jakoś nic mi nie pomaga , a ja już nie mogę sobie poradzić z tym jak wyglądam , jestem załamana ( Dzięki za odpowiedź , wiem że jest dużo wiadomości o Izoteku , ale przy okazji jeśli coś wiecie na temat tego leku to proszę o napisanie wszystkiego co wiecie na ten temat + dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Czy Ci pomoże tego nie wiem. Mi też miał pomóc a nie pomógł. Z resztą mi już nic nie pomaga. Teraz czekam na rozpoczęcie ostatecznego starcia z trądzikiem u mnie z utęsknieniem. To moja ostatnia już chyba deska ratunku...
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 20:00   #1571
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: okropny tradzik

Polecam badania hormonalne, żeby sprawdzić, czy to one są przyczyną trądziku. Jeśli tak to żadne leczenie doraźne nie pomoże - ani antybiotyki (tabletki, maści), ani kremy, żele, kosmetyczki nie pomogą, a jeszcze mogą zaszkodzić.

Ważne są badania hormonów: androstendion, 17-oh progesteron, testosteron, testosteron wolny, prolaktyna. Krew pobiorą w każdej przychodni, wyniki będą po 1-2 tygodniach, nie potrzeba skierowania na te badania, bo badania hormonów nie są refundowane, a z wyników jasno wyniknie, dlaczego ma się problemy ze skórą.
Dla przykładu ja borykałam się z trądzikiem przez 12 lat (!), a dopiero jak okazało się (prywatnie u dobrego endokrynologa z wynikami badań, które sam kazał mi zrobić), że mam zbyt wysoki androstendion i progesteron dostałam odpowiednie leki (u mnie akurat Naraya Plus) i od tej pory trądzik znikł. Zaznaczę tutaj, że przez wiele lat nie miałam ochoty wychodzić z domu, bo mój problem był gigantycznych rozmiarów - takiego trądziku nie widziałam chyba u nikogo.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia!
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 20:22   #1572
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez ZycieKoloruBlondZycieKolo ruBlond Pokaż wiadomość
Witajcie

Ja walczę z trądzikiem od wielu, wielu lat, ale dopiero jakiś czas temu trafiłam (prywatnie) do świetnego specjalisty endokrynologa-ginekologa. Po przebadaniu wielu hormonów zaczęłam przyjmować (ponownie, ale tym razem prawidłowe) leki hormonalne i powiem Wam, że pierwszy raz jestem tak pozytywnie zaskoczona.
Jest to lek Naraya Plus, 24 tabletek plus 4 placebo, bierze się je bez dnia przerwy i tak 28 dni każde opakowanie po kolei. W każdym razie, jestem właśnie w trakcie "krwawienia z odstawienia". Jak zawsze przed miesiączką trądzik nie dawał mi żyć, tak teraz nie mam na twarzy zupełnie nic. Moim zdaniem grunt to świetnie dopasować tabletki hormonalne do problemu, a to tylko na podstawie badań.

Moja pielęgnacja wygląda następująco: do demakijażu używam płynu z Biedronki. Po demakijażu stosuję mydło Siarkowa Moc (kupiłam w Rossmannie), a na to krem Lirene Wybielanie (nie powoduje żadnego wysypu, pięknie nawilża, spisuje się pod podkład, no i najważniejsze - rozjaśnia przebarwienia). Podkład: Revlon Colorstay (mam jeszcze przebarwienia na policzkach i nie mogę go nie używać póki co). Wcześniej jak mi coś wyskakiwało stosowałam maść ichtiolową i pastę cynkową i byłam z nich zadowolona.

Odkąd odstawiłam wszelkie peelingi (czasami robię sobie delikatnie z fusów kawy, ale tylko w okolicy nosa), dziwne żele, różne drogeryjne kremy, moja cera wygląda jak nigdy wcześniej. Kiedyś różne specyfiki poprawiały mi wygląd skóry na chwilę, m.in. Tetralysal, Acne Derm (choć ten pomógł pozbyć się wągrów na skroniach i policzkach, trochę rozjaśnił przebarwienia), tabletki anty Cyprest, Syndi-35, Madinette (niestety akurat u mnie się kompletnie nie sprawdziły) itd. Generalnie byłam zadowolona z efektów, ale nie trwało to jakoś specjalnie długo, bo po jakimś czasie problem wracał. Obecnie stosuję tylko w/w kosmetyki do twarzy i najważniejsze - nie wyciskam, nie drapię i w ogóle nie dotykam twarzy jak nie jest to konieczne.

Może komuś coś to pomoże.

Pozdrawiam!
Ja też już teraz pielęgnuję skórę (nie tylko cerę) naturalnie, ale to dopiero po wizycie w pewnym miejscu (nie u lekarza).

Wszystko ok ZycieKoloruBlond, ale co z kimś kto miał wiele badań (w tym też hormonalne) i ma wszystko w porządku? Tak było ze mną i nie pomagały mi żadne środki. W moim przypadku pomogła zupełnie inna terapia i trądziku nie mam już od ponad roku, a walczyłam kilkanaście lat. Teraz robię sobie makijaż jaki chcę i cieszę się zdrową skórą

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez olinaj Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam z pracy i zrobiłam drugie podejście do gąbeczki Calypso. Tym razem zgodnie z Twoimi wskazówkami i albo mam jakąś strasznie wrażliwą skórę albo już sama nie wiem...
Z mydełkiem solno- błotnym jest jeszcze gorzej bo strasznie mnie piecze a skóra jest czerwona jeszcze bardziej niż poprzednim razem bez użycia mydła Chyba po prostu mam pecha...
W każdym razie zastanawiam się teraz co zrobić jak tak mnie piecze?...
Te skutki u Ciebie Olinaj jakoś mnie nie dziwią. Mydło solno- błotne i gąbeczka...Zawsze to jest tarcie no i te drobinki soli. Podrażnienie mnie nie dziwi. Poza tym gąbka Calypso nie jest aż tak delikatna jak gąbka konjac. O konjac trzeba dbać i do miesiąca dobrze posłuży, a Calypso przy częstej zmianie cenowo wyjdzie na to samo co konjac. Ja jestem za gąbką konjac, a próbowałam obydwie.
Co do pieczenia to niestety nie wiem co Ci poradzić

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Nigdy mi nie przyszło do głowy stosować ich samych i w taki sposób - namaczam porządnie, aż się zrobi mięciutka, potem ją namydlam mydłem, które stosuję do twarzy albo nakładam na nią żel do mycia twarzy i myję twarz. Jak normalna gąbka. Ten "tonik" to jak w gąbce konjac, też można stosować bez detergentu (ale trzeba było konjaca porządnie namoczyć!), ale dla mnie to o wiele za mało na oczyszczenie skóry. Calypso nie podrażnia mnie, nie drapie, bo dobrze namoczona jest mięciutka i zmywa wszystko, ewentualnie muszę ją drugi raz namydlić albo używam micela przed myciem, normalnie na waciku. A potem wszystko się z niej wypłukuje elegancko. Musiałaś ją zbyt lekko namoczyć i za mocno trzeć po twarzy. Wspominałam o niej przecież razem z mydłem, więc do głowy mi nie przyszło, że można ją stosować bez dodatkowego środka myjącego. Na przyszłość lepiej będę bardziej precyzyjna.
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić co do tych gąbeczek. Nie na wszystkich Calypso musi działać jak na Ciebie. Każdy ma inną cerę.
Uważam, że konjac jest dużo delikatniejsza i zmywa lepiej. No ale to są moje własne odczucia.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 20:24   #1573
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

Cytat:
Napisane przez patrycja128 Pokaż wiadomość
Hejka , chciałabym się was zapytać czy lek o nazwie Izotek poradzi sobie z tego typu trądzikiem + daję fotki . Próbowałam już wszystkiego , ale jakoś nic mi nie pomaga , a ja już nie mogę sobie poradzić z tym jak wyglądam , jestem załamana ( Dzięki za odpowiedź , wiem że jest dużo wiadomości o Izoteku , ale przy okazji jeśli coś wiecie na temat tego leku to proszę o napisanie wszystkiego co wiecie na ten temat + dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Według mnie Izotek to trucizna dla organizmu i ryzyko, a czy pomoże nie wiadomo...
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 20:38   #1574
kasia252525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

witaj Olinaj , możesz zdradzic Twoją ostatnią deskę ratunku ? Ja liczyłam że zacznę brac Izotek,lecz po zrobieniu badań,nie mogę go brać.i sie poprostu załamałam bardzo na niego liczyłam...
kasia252525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 20:43   #1575
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

Cytat:
Napisane przez kasia252525 Pokaż wiadomość
witaj Olinaj , możesz zdradzic Twoją ostatnią deskę ratunku ? Ja liczyłam że zacznę brac Izotek,lecz po zrobieniu badań,nie mogę go brać.i sie poprostu załamałam bardzo na niego liczyłam...
Witaj Kasiu
Jestem umówiona na wizytę do zielarki. Będę miała indywidualny program pielęgnacji i maści od niej. Myślę, że to moja ostatnia deska ratunku bo jak do tej pory żadne konwencjonalne środki mi nie pomogły.
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 20:44   #1576
kasia252525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

Trzymam kciuki żeby się udało
kasia252525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 22:57   #1577
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

A gdzie w błotno solnym mydle masz drobinki soli? Nie wiesz o czym mówisz i nawet nie przeczytałaś dokładnie, bo żadnego mydła nie było...
A to, że różne rzeczy różnie działają na inne osoby, jest jasne jak słońce, dlatego można coś polecać, a każdy musi wypróbować na sobie i ocenić. Dla mnie (skóra gruba, bardzo wrażliwa, w kierunku ŁZS) konjac jest za słaby, co nie oznacza, że go krytykuję, przecież wrzuciłam link, gdzie można wszystko wyczytać i zobaczyć cenę. Powtarzać się nie będę, a o pleśnieniu konjac w necie było bardzo dużo, więc ostrzegam i tyle. Gdzieś powiedziałam, że konjac to zło i nie należy go używać?

A co do cenowego zbliżenia, wątpię. Konjac kosztuje powyżej 20 zł i jak sama zauważyłaś, dobrze posłuży do miesiąca. A calypso wymieniam co dwa tygodnie i na dodatek one normalnie wysychają, a nie tak jak konjac, z którym są problemy często (i dlatego może spleśnieć). A calypso kosztuje 5 zł.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-01-04 o 22:59
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 09:13   #1578
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

A ja myślę, że Izotek pomoże. Ja nie miałam tak nasilonego trądziku ale sporo zaskórników siedziało mi pod skórą. Miałam tarkę na policzkach i na brodzie. Strasznie się bałam wysypu, ale po 2 miesiącach małej dawki (20mg/dobę) miałam już czystą, gładką buźkę. Wiem, że Izotek mocno obciąża organizm, ludzie straszne rzeczy o nim piszą, ale gdybym jeszcze raz miała zdecydować się na kurację to zrobiłabym to bez wahania! Moja psychika była w tak opłakanym stanie, że mój organizm był chyba bardziej obciążony wtedy niż teraz kiedy biorę izotek. Wcześniej prawie nic nie jadłam ( bo mogłoby zaszkodzić na cerę), unikałam spotkań z ludźmi, nic mi się nie chciało i najchętniej spałabym całymi dniami. Teraz odzyskałam spokój, radość życia i wreszcie nie zasypiam z myślą co strasznego zobaczę rano w lustrze. Więc ja polecam izotek, oczywiście, po badaniach i za zgodą dobrego dermatologa, który potrafi poprowadzić kurację. Z tych wszystkich skutków ubocznych, które są opisane w ulotce, ja mam tylko suche usta. Ale smaruję je regularnie pomadką i są miękkie i nawilżone
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 09:25   #1579
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez olinaj Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam z pracy i zrobiłam drugie podejście do gąbeczki Calypso. Tym razem zgodnie z Twoimi wskazówkami i albo mam jakąś strasznie wrażliwą skórę albo już sama nie wiem...
Z mydełkiem solno- błotnym jest jeszcze gorzej bo strasznie mnie piecze a skóra jest czerwona jeszcze bardziej niż poprzednim razem bez użycia mydła Chyba po prostu mam pecha...
W każdym razie zastanawiam się teraz co zrobić jak tak mnie piecze?...
Przepraszam Lirrriel, ale mowa o błotno solnym była. Olinaj robila przecież drugie podejście do Calypso i już z mydełkiem błotno solnym.
Wygląda na to, że to Ty nie przeczytałaś...
I nie atakuj mnie proszę, bo nawet nie wiesz jaką skórę ma dziewczyna a dajesz jej jak widać 'bardzo dobre' rady, a ona ma teraz podrażnienie i co?...
Ja za konjac płaciłam 12 zł w Ross, a teraz wychodzi mi po tyle samo (kupuję hurtowo) i długo mi służy. Nawet 3 miesiące albo i dłużej. Napisałam że do miesiąca bo normalnie tak jest, ale jak się wie jak z nią postępować to dużo dużo dłużej. Mi jakoś konjac wysycha na 'kamień'. Natomiast Calypso to jakieś jednorazówki bo brudzą się niemiłosiernie i ciężko to zmyć. Więc ja używając ich nie ryzykowałam dłuższego używania.

Edytowane przez marita_g
Czas edycji: 2014-01-05 o 09:37 Powód: błąd
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 09:34   #1580
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

na podażnienie KREM Bepanthen z apteki lub droższa wersja Cicialfate od Avene,Deramlibour od A-Dermy również z apteki
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 09:34   #1581
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Tak czy tak, użycie czegoś do mycia zwiększa ślizganie się gąbeczki po twarzy. Oczywiście skóra pewnie będzie po myciu delikatnie zaczerwieniona, bo jednak takie mycie nie jest tak delikatne jak dłońmi, ale nie może być zaogniona. Ja mam bardzo łatwo czerwieniącą się skórę a nie mam żadnych problemów.

Konjac: http://allegro.pl/uroda?string=konjac - kiedyś w rossmannie sprzedawali taką naturalną. Bardzo szybko się zużywa, bywa, że pleśnieje, i wcale nie jest taka super oczyszczająca, więc szybko sobie odpuściłam.
Lirrriel sama sobie zaprzeczasz. Przecież napisałaś źle o konjacu, co widać w Twoim cytacie.

Co do mydełka błotno- solnego to są w nim drobinki soli. Używałam to wiem. No chyba że jest w Ross jakieś jeszcze inne mydełko błotno- solne?...
Ja mówię o tym firmy White Flower.
Z resztą nie tylko ja mam złe odczucia co do zatopionych w mydle ziarenek soli. Zobacz na KWC opinię Torunskiej_księzniczki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-martwego.html
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 09:45   #1582
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: okropny tradzik

Cytat:
Napisane przez ZycieKoloruBlond Pokaż wiadomość
Polecam badania hormonalne, żeby sprawdzić, czy to one są przyczyną trądziku. Jeśli tak to żadne leczenie doraźne nie pomoże - ani antybiotyki (tabletki, maści), ani kremy, żele, kosmetyczki nie pomogą, a jeszcze mogą zaszkodzić.

Ważne są badania hormonów: androstendion, 17-oh progesteron, testosteron, testosteron wolny, prolaktyna. Krew pobiorą w każdej przychodni, wyniki będą po 1-2 tygodniach, nie potrzeba skierowania na te badania, bo badania hormonów nie są refundowane, a z wyników jasno wyniknie, dlaczego ma się problemy ze skórą.
Dla przykładu ja borykałam się z trądzikiem przez 12 lat (!), a dopiero jak okazało się (prywatnie u dobrego endokrynologa z wynikami badań, które sam kazał mi zrobić), że mam zbyt wysoki androstendion i progesteron dostałam odpowiednie leki (u mnie akurat Naraya Plus) i od tej pory trądzik znikł. Zaznaczę tutaj, że przez wiele lat nie miałam ochoty wychodzić z domu, bo mój problem był gigantycznych rozmiarów - takiego trądziku nie widziałam chyba u nikogo.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia!
Tak, tylko że ja miałam te badania hormonalne i mam wszystko w porządku. Więc u mnie to nie wina hormonów.
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 10:02   #1583
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Lirrriel sama sobie zaprzeczasz. Przecież napisałaś źle o konjacu, co widać w Twoim cytacie.

Co do mydełka błotno- solnego to są w nim drobinki soli. Używałam to wiem. No chyba że jest w Ross jakieś jeszcze inne mydełko błotno- solne?...
Ja mówię o tym firmy White Flower.
Z resztą nie tylko ja mam złe odczucia co do zatopionych w mydle ziarenek soli. Zobacz na KWC opinię Torunskiej_księzniczki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-martwego.html
Tak, ja właśnie to z White Flower kupiłam i były tam takie drobinki soli.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
na podażnienie KREM Bepanthen z apteki lub droższa wersja Cicialfate od Avene,Deramlibour od A-Dermy również z apteki
Dziękuję Dark01, będę musiała coś sobie dziś zakupić bo podrażnienie mam nadal

Mam skórę raczej cienką i delikatną, więc te Calypso i mydło solno- błotne są raczej nie dla mnie
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 10:04   #1584
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez olinaj Pokaż wiadomość
Tak, ja właśnie to z White Flower kupiłam i były tam takie drobinki soli.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------



Dziękuję Dark01, będę musiała coś sobie dziś zakupić bo podrażnienie mam nadal

Mam skórę raczej cienką i delikatną, więc te Calypso i mydło solno- błotne są raczej nie dla mnie
...
no ,zdecydowanie.... kup sobie ten Bepanthen a do mycia żel dla niemowlaków Babydream z rossmana... albo olejek myjący z BiochemiiUrody.pl
jak masz w domu piankę z pantenolem na opażenia słoneczne to tez doraźnie pomoże na złagodzenie skóry.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 10:44   #1585
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
no ,zdecydowanie.... kup sobie ten Bepanthen a do mycia żel dla niemowlaków Babydream z rossmana... albo olejek myjący z BiochemiiUrody.pl
jak masz w domu piankę z pantenolem na opażenia słoneczne to tez doraźnie pomoże na złagodzenie skóry.
O to dziś kupię ten żel Babydream i Bepanthen, a Panthenol akurat mam to sobie psikne i posmaruję. Dziekuje Dark01
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 10:48   #1586
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

Cytat:
Napisane przez kasia252525 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki żeby się udało
Nie dziękuję żeby nie zapeszyć

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez freak123 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że Izotek pomoże. Ja nie miałam tak nasilonego trądziku ale sporo zaskórników siedziało mi pod skórą. Miałam tarkę na policzkach i na brodzie. Strasznie się bałam wysypu, ale po 2 miesiącach małej dawki (20mg/dobę) miałam już czystą, gładką buźkę. Wiem, że Izotek mocno obciąża organizm, ludzie straszne rzeczy o nim piszą, ale gdybym jeszcze raz miała zdecydować się na kurację to zrobiłabym to bez wahania! Moja psychika była w tak opłakanym stanie, że mój organizm był chyba bardziej obciążony wtedy niż teraz kiedy biorę izotek. Wcześniej prawie nic nie jadłam ( bo mogłoby zaszkodzić na cerę), unikałam spotkań z ludźmi, nic mi się nie chciało i najchętniej spałabym całymi dniami. Teraz odzyskałam spokój, radość życia i wreszcie nie zasypiam z myślą co strasznego zobaczę rano w lustrze. Więc ja polecam izotek, oczywiście, po badaniach i za zgodą dobrego dermatologa, który potrafi poprowadzić kurację. Z tych wszystkich skutków ubocznych, które są opisane w ulotce, ja mam tylko suche usta. Ale smaruję je regularnie pomadką i są miękkie i nawilżone
Nie tak prędko. Póki bierzesz Izotek może być ok z cerą, ale jak odstawisz to nie wiesz czy wszystko nie wróci. Ja się tak łudziłam bo jak bralam to było pięknie a później powrót
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 10:57   #1587
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez olinaj Pokaż wiadomość
O to dziś kupię ten żel Babydream i Bepanthen, a Panthenol akurat mam to sobie psikne i posmaruję. Dziekuje Dark01
....
nie ma spawy tylko uczulam Cie na to żebyś kupiła KREM Bepanthen a nie tłustą maść-Bepanthen...maść jest i w rossmanie,krem zazwyczaj tylko w aptekach widuje
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 11:08   #1588
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
nie ma spawy tylko uczulam Cie na to żebyś kupiła KREM Bepanthen a nie tłustą maść-Bepanthen...maść jest i w rossmanie,krem zazwyczaj tylko w aptekach widuje
Aha, dobrze że mnie ostrzegłaś. Jeszcze raz dziękuję
__________________
od 17.12.2013 r.- Pendex- był bez sensu (nic nie dał)
od 28.02.14 r.- wreszcie skuteczny aparat na zęby (aparatka)

20.01.2014 r.- ostateczne starcie z trądzikiem
od 04.2014 r.- jak na razie uporczywego trądziku brak
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 11:21   #1589
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

Mojej koleżance na podobny trądzik pomógł antybiotyk+retinoid zewnętrzny. I to bardzo szybko. Ja brałam Izo i nigdy więcej bym się na niego nie zdecydowała. Pewnie dlatego, że mi nie pomógł, a pomogło coś innego, może trochę wyrosłam. Albo zmądrzałam.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-05, 11:30   #1590
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Czy Izotek sobie poradzi ?

A co stosowałaś do tej pory? Retinoidy zewnętrzne i kwasy nie pomogły nic a nic?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.