domowe zużycie wody - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-24, 17:42   #61
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: domowe zużycie wody

Łojezu sprawdzałam swój rachunek
Na dom 2piętrowy - 5 osób plus pies Plus ogród i mycie samochodów (3) mam 14 m
Dodam, że każdy się codziennie kąpie, pranie też na bieżąco
Współczuje autorce rachunków
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 12:39   #62
lula_by
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: domowe zużycie wody

22-26 to zdecydowanie za dużo na trzy osoby .....
__________________
lula_by jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 14:43   #63
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: domowe zużycie wody

Specjalnie zorientowałam się, ile wody zużywa moja ciotka, która absolutnie nie oszczędza. Wprawdzie w domu mieszkają 2 osoby, ale mój kuzyn, który na sąsiedniej działce prowadzi warsztat samochodowy, kąpię się w domu ciotki. Dwie łazienki, dużo garów do zmywania, ogródek, dość częste mycie samochodu, w weekendy 8-letnia wnuczka i zużywają do 10 metrów.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 12:48   #64
ZycieKoloruBlond
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 119
Dot.: domowe zużycie wody

Przepraszam, że tak odświeżam stary temat, ale mam pewien problem.

Trochę ponad rok temu mieszkaliśmy z narzeczonym z dwoma kolegami w mieszkaniu. Zużywaliśmy wtedy ok. 8m3 wody na 4 osoby (czasami bywało nas 6 w mieszkaniu). Przeprowadziliśmy się z TŻem do kawalerki i przez pierwsze dwa miesiące mieliśmy zużycie wody 4-5m3 na nas dwoje. Teraz właścicielka zaniepokojona dzwoni, że mamy do dopłaty łącznie 600zł za wodę, bo podobno wychodzi nam miesięcznie aż 8m3 wody. Od wczoraj co chwilę sprawdzam licznik, ale stoi jeśli nie leci woda. Zastanawiam się, czy jest możliwość, że on jakoś szybciej się kręci przy dłuższym puszczaniu wody? Właścicielka wyjaśnia sprawę w spółdzielni, ale boję się, że nie udowodnimy im, że nie zużywamy tych 8m3 wody miesięcznie. Dodam, że 2 miesiące temu wymieniali rury i liczniki w pionie obok i przez 2 godziny w tym dniu było wysokie ciśnienie wody, ciekło nam trochę w WC, więc zakręciliśmy zawór aż minęło. Niedawno zauważyliśmy, że licznik zrobił się żółto-pomarańczowy i jest zalany wodą...
Ostatni raz byli spisywać liczniki wody chyba 3-4 miesiące temu i teraz nagle wyniknął taki problem, jak spisali nam licznik w styczniu.

Teraz inne pytanie. Wiem, że są osoby, które zużywają bardzo dużo wody, ale czy jeśli biorę prysznic co 2-3 dni taki normalny, codziennie myję się dosłownie chwilkę dla higieny, TŻ bierze prysznic codziennie, ale krótko zaraz po pracy, myjemy zęby zakręcając przy tym wodę, zmywamy naczynia pod bieżącą wodą, ale też krótko, bo nie mamy dużo zmywania, pierzemy raz na 2 tygodnie (mamy dużo ubrań i nie musimy tak często prać :P) na krótkim programie (czasami zdarza się, że zrobimy dwa prania z rzędu, ale też na programie krótkim), do gotowania nie zużywamy dużo wody, bo wiele dań jest z patelni lub z piekarnika, włosy myję co 2-3 dni i też dość krótko bym powiedziała (raz w tygodniu płuczę włosy dwa razy, bo nakładam maskę). Z samochodem jeździmy na myjnię, nie mamy ogródka, ani zwierzaka. Właściwie to wydaje mi się być nierealne, żebyśmy zużywali 8m3 wody, jak wcześniej zużywaliśmy 4, maksymalnie 5m3. 4-5 a 8 m3 wody to duża różnica. :/ Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat.
ZycieKoloruBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 07:36   #65
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: domowe zużycie wody

A ile dokładnie mieszkacie w tym nowym mieszkaniu? 600 zł niedopłaty to bardzo dużo, może to niedopłata po poprzednich lokatorach? Jeśli spisywaliście liczniki przy przeprowadzce to zobacz ile teraz macie i policz ile powinno być do zapłaty. W moim mieście cena 1m3 wody to koszt około 10 zł więc nawet te 3 metry więcej nie jest jakąś zawrotną kwotą
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:36   #66
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: domowe zużycie wody

Dopiero od września mieszkam sama i muszę się zajmować takimi sprawami jak odczyt wody, dlatego jestem zielona Dziś był odczyt i dostałam karteczkę - zużyłam w jednym pokoju na kaloryferach 5 i 2, w drugim 2, w kuchni 2 a w łazience na licznikach zimnej i ciepłej wody mam 250 i 321. Co to właściwie jest, koszt w złotówkach na rok ? Czyli jakieś 48,5 miesięcznie ? Byłoby to realne na 1,5 osoby ? (dopiero od niedawna mieszka u mnie narzeczony a wcześniej tylko pomieszkiwał) Bo inni dostają zużycie w kubikach :conf used:


jeszcze powiem że za zeszły rok kaloryferów nie mam wpisanych a za ciepłą 200 oraz za zimną 263 więc jest jeszcze druga opcja że nie cofają licznika i mam zużycie 50 kubików ciepłej i 58 zimnej.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2014-03-17 o 19:02
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:52   #67
Northpole
Rozeznanie
 
Avatar Northpole
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 637
Dot.: domowe zużycie wody

Pomyliłaś zużycie wody ze zużyciem ciepła
Z liczników wyjdzie Ci opłata za wodę, zgodna z przyjętym cennikiem wspólnoty/spółdzielni. Powinnaś dostać rachunek. A jeśli płacisz co miesiąc ryczałt w czynszu, to dostaniesz rozliczenie z dopłatą/nadpłatą.
Licznika się nie cofa

Odczyt kaloryferów - czemu teraz? nie skończył się jeszcze sezon grzewczy, tego nie rozumiem. No ale abstrahując od tego, też powinnaś dostać odrębny rachunek za ogrzewanie, gdzie zastosują wszystkie te magiczne przeliczniki, dodadzą koszty wspólne i inne takie.

Do zapamiętania: koszty ogrzewania i koszty wody to całkiem odrębne tematy
Northpole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 21:00   #68
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: domowe zużycie wody

Nie wiem, ja mam kaloryfery żeliwne to może sobie pobrały te kilka kubików bo w środku przecież mają wodę Zaczekam na aktualizację czynszu
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:06   #69
Northpole
Rozeznanie
 
Avatar Northpole
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 637
Dot.: domowe zużycie wody

No widzę, że nie wiesz.
Próbuję Ci wyjaśnić, bo ja akurat wiem. Kaloryfery nie mogą iść do łazienki i wziąć sobie wody z instalacji wodnej, bo są w instalacji grzewczej. Wodę ciepłą dostarcza ciepłownia, nie wodociągi.
Northpole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 19:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.