Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-07, 13:25   #4711
Oluraa
Raczkowanie
 
Avatar Oluraa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 331
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam
Pisałam już kiedyś z moim problemem, ale znowu zaniedbałam nieco moją cerę
Wreszcie będę miała przypływ gotówki, więc poradźcie mi Dziewczyny co i jak, bo ciągle się gubię w Waszych sposobach, mazidłach itd
Mam cerę zdecydowanie mieszaną, tłustą ale odwodnioną, ściągniętą.. Co więcej jakoś bardziej zaczęły mnie męczyć zaskórniki, wągry, szczególnie na brodzie.. chyba po mamie odziedziczyłam naczynka w okół nosa.. Cera wygląda na zanieczyszczoną, po kilku godzinach od robienia makijażu strasznie się świeci i jest ściągnięta..
Do tej pory używałam olejku pomarańczowego z BU do mycia twarzy, przecierałam płynem micelarnym Dax Cosmetics, smarowałam na dzień humektanem, później podkład z Inglota, puder bambusowy i puder Paese (chyba to przez niego takie problemy..), niestety niedawno skończył mi się olejek i podkład, a z braku funduszy kupiłam jakąś piankę do mycia twarzy 'tea tree oil' czy coś takiego, i używałam samego humektanu z pudrem bambusowym i Paese. Na noc (staram się..) używam serum Lemon z żelem hialurynowym i raz w tygodniu peeling enzymatyczny. Wcześniej jakoś było o wiele lepiej.. Nie wiem co się zepsuło, ale myślę że coś mocniejszego mojej cerze się przyda.. jakieś kwasy, filtry czy coś i właśnie tu proszę Was Kochane o radę z planem pielęgnacji Z góry bardzo dziękuję
__________________
Człowiek jest tylko trzciną, ale trzciną myślącą.

Oluraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 09:15   #4712
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja poszperałam w wyszukiwarce i, ponieważ jestem w ciąży, dobrałam sobie sposób na moją tłustą/mieszaną cerę, na której niestety pojawiają się pryszcze. Skoro kwasów nie mogę stosować, to narazie się powstrzymam
Rano myję twarz mydłem Protex Ultra, potem tylko korektor antybakteryjny Iwostin(a że teraz na codzień jestem w domu, to nie muszę używać podkładu, a i moja skóra sobie odpocznie).
Wieczorem też myję buźkę mydłem Protex, potem przemywam naparem z zielonej herbaty, a na koniec miejscowo stosuję pastę cynkową.
Zauważyłam, że cera się trochę rozjaśniła, pryszcze są wysuszone, ogólnie nie jest tak źle. Co mi szkodzi, te wszystkie produkty razem wzięte nie kosztują nawet 10 zł, a efekt po jakimś czasie może być lepszy niż po kosmetykach z wyższej półki
Jeśli nie pomoże, po urodzeniu zabiorę się za zestaw La Roche Effaclar Duo. A jak narazie z La Roche pozwoliłam sobie tylko na podkład Unifiance i Toleriane, ale to tylko wtedy, kiedy muszę gdzieś wyjść.
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 19:07   #4713
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej, czy mozecie mi doradzic jakli krem powinnam zywac po wykonanym peelingu? Mam taki peeling z Avene (delikatny peeling mechaniczny) ale jeszcze go nie uzywalam, gdyz nie wiem co POTEM. Ost kupilam krem nadzień Avene HOL UVA 20, i mam nadzieje ze mnie nie zapcha..
bo mnie zapycha wszystko
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 19:16   #4714
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
hej, czy mozecie mi doradzic jakli krem powinnam zywac po wykonanym peelingu? Mam taki peeling z Avene (delikatny peeling mechaniczny) ale jeszcze go nie uzywalam, gdyz nie wiem co POTEM. Ost kupilam krem nadzień Avene HOL UVA 20, i mam nadzieje ze mnie nie zapcha..
bo mnie zapycha wszystko
Humektan a po peelingu nalozyłabym maseczke z zielonej glinki
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 09:11   #4715
Oluraa
Raczkowanie
 
Avatar Oluraa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 331
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Oluraa Pokaż wiadomość
Witam
Pisałam już kiedyś z moim problemem, ale znowu zaniedbałam nieco moją cerę
Wreszcie będę miała przypływ gotówki, więc poradźcie mi Dziewczyny co i jak, bo ciągle się gubię w Waszych sposobach, mazidłach itd
Mam cerę zdecydowanie mieszaną, tłustą ale odwodnioną, ściągniętą.. Co więcej jakoś bardziej zaczęły mnie męczyć zaskórniki, wągry, szczególnie na brodzie.. chyba po mamie odziedziczyłam naczynka w okół nosa.. Cera wygląda na zanieczyszczoną, po kilku godzinach od robienia makijażu strasznie się świeci i jest ściągnięta..
Do tej pory używałam olejku pomarańczowego z BU do mycia twarzy, przecierałam płynem micelarnym Dax Cosmetics, smarowałam na dzień humektanem, później podkład z Inglota, puder bambusowy i puder Paese (chyba to przez niego takie problemy..), niestety niedawno skończył mi się olejek i podkład, a z braku funduszy kupiłam jakąś piankę do mycia twarzy 'tea tree oil' czy coś takiego, i używałam samego humektanu z pudrem bambusowym i Paese. Na noc (staram się..) używam serum Lemon z żelem hialurynowym i raz w tygodniu peeling enzymatyczny. Wcześniej jakoś było o wiele lepiej.. Nie wiem co się zepsuło, ale myślę że coś mocniejszego mojej cerze się przyda.. jakieś kwasy, filtry czy coś i właśnie tu proszę Was Kochane o radę z planem pielęgnacji Z góry bardzo dziękuję
dołączam zdjęcia.. jak na razie stwierdziłam, że czoło mam obsypane małymi krostkami, nos jest w naczynkach, a broda pełna zaskórników, przy tym jeszcze cała cera się świeci i jest ściągnięta.. Proszę pomóżcie
__________________
Człowiek jest tylko trzciną, ale trzciną myślącą.

Oluraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 11:31   #4716
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ory-suchej.htm

czy ten krem nadaje się na noc? zależy mi na nawilżeniu, a szukam kremu, który to zrobi, nie zapcha mnie i na który mnie stać
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 12:13   #4717
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ory-suchej.htm

czy ten krem nadaje się na noc? zależy mi na nawilżeniu, a szukam kremu, który to zrobi, nie zapcha mnie i na który mnie stać
wyglada fajnie, ja bym sprobowala na twoim miejscu. oczywiscie moze na niektorych dzialac komedogennie, ale nie musi - jak to z kremami nawilzajacymi, trzeba probowac jest duza szansa, ze krem nawilzy wystarczajaco dobrze, a przy tym nie zaklajstruje skory, bo nie jest napakowany parafina czy silikonami. powinien sie ladnie wchlaniac

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Oluraa Pokaż wiadomość
dołączam zdjęcia.. jak na razie stwierdziłam, że czoło mam obsypane małymi krostkami, nos jest w naczynkach, a broda pełna zaskórników, przy tym jeszcze cała cera się świeci i jest ściągnięta.. Proszę pomóżcie
fakt, filtry by sie przydaly... z kwasow to chyba dobrze popatrzec na te z biochemii urody - serum lemon zdaje sie tez ma kwasy? ale jako ze cera naczynkowa, to tez niekazdy kwas dla ciebie. a i filtry musialyby sie nadawac rowniez do cery wrazliwej. wiekszosc tych matujacych, do cer tradzikowych, beda zawieraly za duzo alkoholu, co moze naczynka podraznic. nie wiem, jak nowe avenki wygladaja skladowo, ale emulsja avene byla bardzo delikatna, a przy tym dobrze matowala. rozejrzyj sie na KWC za filtrami innych, tanszych firm. co i rusz obija mi sie o uszy, ze jakas drogeryjna firma wypuszcza stabilne filtry z calkiem niezlymi skladami
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 18:39   #4718
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam wszystkich.
Chciałabym Wam zadać jedno pytanie. Czy zawsze rano, przed zrobieniem makijażu, trzeba nawilżać skórę? Czy wystarczy wieczorem? U mnie makijaż to korektor i puder transparentny.

Zaznaczę, że nie stosuję żadnych mocniejszych kosmetyków, tylko nawilżam buzię żelem GorVita.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 10:59   #4719
Oluraa
Raczkowanie
 
Avatar Oluraa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 331
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche, dziękuję bardzo, muszę przejrzeć kilka wątków i coś wybiorę
__________________
Człowiek jest tylko trzciną, ale trzciną myślącą.

Oluraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 14:54   #4720
likeadoll
Raczkowanie
 
Avatar likeadoll
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 71
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie,

Bardzo proszę poradźcie co robić
Od roku używam z przerwami maści BEDICORT G, z przerwami Metronidazol (u mnie niestety porażka) i Klindacin T i tak na przemian raz Bedicortem g , potem kiedy pojawiały się grudki, krosty i wysyp pryszczy (guzki itp.) to Klindacin ponownie, potem znowu problem z wysuszoną,podrażnioną, czerwoną cerą, wysypaną "wysypką w postaci bąbelków wodnych" i znów wracałam po maść Bedicort g i tak w kółko... (

TERAZ od dwóch tyg. mam twarz zapaloną (kiedy pije coś ciepłego od razu jestem jak rak czerwona, lub kiedy jest mi ciepło jestem cała wręcz jak poparzona) ale mimo to mam pełno wysypki plus trdzikowych ogromnych bąbli, guzków, pryszki i na dodatek wysypki i ręce mi opadają
Poradźcie co robić, moj dermatolog zapisała tylko ten Klindacin T i tetracyklinę ale Klindacin wypla mi wręcz twarz a na tetracyklinę jestem uczulona więc w ogóle jej nie wykupiłam.
Czy jest jakiś krem, którym mogę się poratować dziś na noc? coś dostępne w aptece co złagodzi moją cerę le nie zapcha jej i co poratuje ją w jakiś sposób?? .... coś co może mi pomóc na stan zapalny i coś na ropne zaognione krosty(choć je trochę "zbledzić"),
bo jutro rano muszę wyjechać na parę dni i nie wiem co zrobię bez niczego w tym czasie , a nie chcę znów dziś posmarować bedicortem g , który przynosi "ulgę" na moment , a za chwilę mam to co mam.
Wczoraj nim posmarowałam, bo tak mi Klindacin wypalił, że o zgrozo, ale cóż to dło skoro dziś po bedicorcie ropne pryszcze się bardziej zapchały i namnożyły a buzia jest już w rumieniu :'(


za literówki z góry przepraszam
Proszę pomóżcie...

Edytowane przez likeadoll
Czas edycji: 2010-10-19 o 14:55
likeadoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:04   #4721
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ory-suchej.htm

czy ten krem nadaje się na noc? zależy mi na nawilżeniu, a szukam kremu, który to zrobi, nie zapcha mnie i na który mnie stać
mnie zapchal juz po 1.5 tygodnia wiec odradzam
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 18:16   #4722
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja już się zgubiłam i nie wiem, czy moja buzia się przetłuszcza z przesuszenia czy od nadmiaru nawilżenia.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:32   #4723
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
A ja już się zgubiłam i nie wiem, czy moja buzia się przetłuszcza z przesuszenia czy od nadmiaru nawilżenia.
nikt ci nie odpowie tutaj na to pytanie ale chyba ty sama widzisz, czy masz skore przesuszona czy nadmiernie nawilzona? roznicy chyba nie trzema tlumaczyc...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 21:20   #4724
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez likeadoll Pokaż wiadomość
Witajcie,

Bardzo proszę poradźcie co robić
Od roku używam z przerwami maści BEDICORT G, z przerwami Metronidazol (u mnie niestety porażka) i Klindacin T i tak na przemian raz Bedicortem g , potem kiedy pojawiały się grudki, krosty i wysyp pryszczy (guzki itp.) to Klindacin ponownie, potem znowu problem z wysuszoną,podrażnioną, czerwoną cerą, wysypaną "wysypką w postaci bąbelków wodnych" i znów wracałam po maść Bedicort g i tak w kółko... (

TERAZ od dwóch tyg. mam twarz zapaloną (kiedy pije coś ciepłego od razu jestem jak rak czerwona, lub kiedy jest mi ciepło jestem cała wręcz jak poparzona) ale mimo to mam pełno wysypki plus trdzikowych ogromnych bąbli, guzków, pryszki i na dodatek wysypki i ręce mi opadają
Poradźcie co robić, moj dermatolog zapisała tylko ten Klindacin T i tetracyklinę ale Klindacin wypla mi wręcz twarz a na tetracyklinę jestem uczulona więc w ogóle jej nie wykupiłam.
Czy jest jakiś krem, którym mogę się poratować dziś na noc? coś dostępne w aptece co złagodzi moją cerę le nie zapcha jej i co poratuje ją w jakiś sposób?? .... coś co może mi pomóc na stan zapalny i coś na ropne zaognione krosty(choć je trochę "zbledzić"),
bo jutro rano muszę wyjechać na parę dni i nie wiem co zrobię bez niczego w tym czasie , a nie chcę znów dziś posmarować bedicortem g , który przynosi "ulgę" na moment , a za chwilę mam to co mam.
Wczoraj nim posmarowałam, bo tak mi Klindacin wypalił, że o zgrozo, ale cóż to dło skoro dziś po bedicorcie ropne pryszcze się bardziej zapchały i namnożyły a buzia jest już w rumieniu :'(


za literówki z góry przepraszam
Proszę pomóżcie...
Nigdy nie miałam takich problemów jak Ty. Na pewno wskazana jest zmiana dermatologa i wizyta u niego. Nie znam specyfików o których piszesz, ale wnioskuję, że łagodne to one nie są. Ja bym spróbowała uspokoić cerę - zacząć od odstawienia wszystkiego co używasz. Do mycia jakiś łagodny żel - wiele osób poleca Babydream dla dzieci. Twarz możesz przemywać np naparem z rumianku lub nagietka o ile nie masz uczulenia. I lekki krem - może humektan? Na zmiany skórne pasta cynkowa miejscowo.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ory-suchej.htm

czy ten krem nadaje się na noc? zależy mi na nawilżeniu, a szukam kremu, który to zrobi, nie zapcha mnie i na który mnie stać
Mnie by na pewno zapchał - nie mogę stosować kosmetyków zawierających Caprylic/ Capric Triglyceride

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
A ja już się zgubiłam i nie wiem, czy moja buzia się przetłuszcza z przesuszenia czy od nadmiaru nawilżenia.
Poobserwuj swoją cerę - jaka jest zaraz po myciu? Co się dzieje gdy nie używasz kremu? Co się dzieje gdy go używasz?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 17:11   #4725
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nikt ci nie odpowie tutaj na to pytanie ale chyba ty sama widzisz, czy masz skore przesuszona czy nadmiernie nawilzona? roznicy chyba nie trzema tlumaczyc...
Ja nikomu nie każę odpowiadać, czasami dziewczyny się tutaj po prosyu "dzieliły" tym, co się dzieje z ich cerą, więc pomyślałam, że i ja mogę.
Nie jest mi to aż tak łatwo rozpoznać, mam kapryśną cerę i gubię się w jej reakcjach.

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Poobserwuj swoją cerę - jaka jest zaraz po myciu? Co się dzieje gdy nie używasz kremu? Co się dzieje gdy go używasz?
Trochę się boję nie użyć kremu pod podkład, ale w sumie nawet nie wpadłam, żeby spróbować, dzięki. Po myciu skóra jest lekko ściągnięta, kiedy nakładam krem jest fajna, ale bardzo szybko zaczyna się świecić, nawet po nałożeniu podkładu i pudru. Mam wrażenie, że nawet Humektan jest dla mnie za tłusty, ale z drugiej strony codziennie na noc stosuję Effaclar K, więc cera teoretycznie powinna potrzebować nawilżenia...
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 20:07   #4726
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Ja nikomu nie każę odpowiadać, czasami dziewczyny się tutaj po prosyu "dzieliły" tym, co się dzieje z ich cerą, więc pomyślałam, że i ja mogę.
Nie jest mi to aż tak łatwo rozpoznać, mam kapryśną cerę i gubię się w jej reakcjach.



Trochę się boję nie użyć kremu pod podkład, ale w sumie nawet nie wpadłam, żeby spróbować, dzięki. Po myciu skóra jest lekko ściągnięta, kiedy nakładam krem jest fajna, ale bardzo szybko zaczyna się świecić, nawet po nałożeniu podkładu i pudru. Mam wrażenie, że nawet Humektan jest dla mnie za tłusty, ale z drugiej strony codziennie na noc stosuję Effaclar K, więc cera teoretycznie powinna potrzebować nawilżenia...
a dziel sie, sama tak robie. mi to czesto lepiej, jak sobie troche ponarzekam - no i od tego czesciowo jest forum
masz prawdopodobnie odwodniona skore. wskazuje na to to napiecie po umyciu. czym myjesz w ogole? moze trzeba by czyms lagodniejszym... albo jeszcze zanim skora zacznie sie napinac, uzyc lekkiego, nawilzajacego toniku.
kremu bym nie usuwala z grafika. zamienilabym po prostu na lzejszy. tutaj nie bedzie latwo z poszukiwaniami, ale warto. albo mozesz tez skreslic podklad i uzyc kremu tonujacego + jakis dobrze kryjacy puder. oczywiscie cera sie bedzie przetluszczac, ale papierowym recznikiem / serwetkami / bibulkami matujacymi odcisniesz sebum i przypudrujesz i wygladasz jak nowa do tego herbatki z pokrzywy i bedzie lepiej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 20:35   #4727
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a dziel sie, sama tak robie. mi to czesto lepiej, jak sobie troche ponarzekam - no i od tego czesciowo jest forum
masz prawdopodobnie odwodniona skore. wskazuje na to to napiecie po umyciu. czym myjesz w ogole? moze trzeba by czyms lagodniejszym... albo jeszcze zanim skora zacznie sie napinac, uzyc lekkiego, nawilzajacego toniku.
kremu bym nie usuwala z grafika. zamienilabym po prostu na lzejszy. tutaj nie bedzie latwo z poszukiwaniami, ale warto. albo mozesz tez skreslic podklad i uzyc kremu tonujacego + jakis dobrze kryjacy puder. oczywiscie cera sie bedzie przetluszczac, ale papierowym recznikiem / serwetkami / bibulkami matujacymi odcisniesz sebum i przypudrujesz i wygladasz jak nowa do tego herbatki z pokrzywy i bedzie lepiej
Myję żelem uniwersalnym BD (dzisiaj przyszło do mnie naturalne mydełko, to wypróbuję jeszcze ), tonik w zasadzie niweluje uczucie ściągnięcia, no, może leciutkie pozostaje. Aktualnie mam pozostałości wysypu po Effaklarze i nie wyobrażam sobie siebie bez podkładu. A moja twarz potrafi się przetłuścić po Humektanie nawet po 20 minutach... Co w takim razie zamiast niego? Istnieje coś jeszcze lżejszego, ale mającego jakiekolwiek działanie nawilżające? Co do pokrzywy, to łykam wierzbownicę i dobrze na mnie działa, więc nie chcę przedobrzyć z tymi ziółkami.

Tak w ogóle to dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Meell
Czas edycji: 2010-10-25 o 20:36
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 21:35   #4728
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

oj faktycznie, jak juz wierzbownice, to ziolek wystarczy zel BD jest ok moze potrzeba czasu, az gruczoly sie uspokoja? kremow konkretnych ci nie polece, poczytaj co tu dziewczyny stosuja i metoda prob i bledow... a w ciagu dnia puder na poprawki, odciskac tluszcz (dobry podklad powinien wowczas zostac na skorze, a nie na bibulce)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 14:07   #4729
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej dziewczęta. chciałabym się Was poradzić, mam troche problemów z cerą i nie wiem jak nad nią zapanować. wydaje mi się że mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchej aczkolwiek moje policzki nie są przesuszone a strefa T nie świeci się jak żarówka(tak jak to podaje ogólny opis tego typu cery). moja cera przedstwia się następująco: strefa T dość duża ilość zaskórników i umiarkowana ilość czerwonych krostek i grudek na czole, ciut na skroniach na nosie brodzie i na pewnej części policzków w okolicy skrzydełek nosa rozszerzone pory. poza tym dziwną przypadłością (chyba) jest dość duże złuszczanie na nosie zwłaszcza na skrzydełkach i częściowo na czole. bez podkladu cera wygląda jak wygląda, pryszcze wągry czerwonawe plamki po pryszczach, a jak nałoże podkład to jest po prostu masakra;/ zaraz uwidaczniają się suche skórki na nosie i czole, bardzo mnie to irytuje nie wiem jak z tym walczyć. staram się stosować 2 razy w tyg peeling do cery trądzikowej na strefę T. do tego raz w tyg maseczkę oczyszczającą i raz w tyg nawilżającą. na noc nakładam krem Bandi young care z kwasami owocowymi ktore maja za zadanie złuszczać naskórek zwężać pory i walczyć z wypryskami. nie powiem bo jakaś różnica jest. na dzień stosuję emulsję nawilżającą z filtrem OLAY do cery tłustej i mieszanej. a suche skórki jak były tak są. poza tym nie mogę znaleść dobrego toniku bez alkoholu w przystępnej cenie, bo te drogeryjne toniki są nafaszerowane alkoholem co jeszcze bardziej wysusza mi skórę. może macie jakieś sprawdzone sposoby do tego typu cery. będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 05:57   #4730
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Co uzywacie do codziennego oczyszczania twarzy
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 11:13   #4731
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez linka1988 Pokaż wiadomość
hej dziewczęta. chciałabym się Was poradzić, mam troche problemów z cerą i nie wiem jak nad nią zapanować. wydaje mi się że mam cerę mieszaną ze skłonnością do suchej aczkolwiek moje policzki nie są przesuszone a strefa T nie świeci się jak żarówka(tak jak to podaje ogólny opis tego typu cery). moja cera przedstwia się następująco: strefa T dość duża ilość zaskórników i umiarkowana ilość czerwonych krostek i grudek na czole, ciut na skroniach na nosie brodzie i na pewnej części policzków w okolicy skrzydełek nosa rozszerzone pory. poza tym dziwną przypadłością (chyba) jest dość duże złuszczanie na nosie zwłaszcza na skrzydełkach i częściowo na czole. bez podkladu cera wygląda jak wygląda, pryszcze wągry czerwonawe plamki po pryszczach, a jak nałoże podkład to jest po prostu masakra;/ zaraz uwidaczniają się suche skórki na nosie i czole, bardzo mnie to irytuje nie wiem jak z tym walczyć. staram się stosować 2 razy w tyg peeling do cery trądzikowej na strefę T. do tego raz w tyg maseczkę oczyszczającą i raz w tyg nawilżającą. na noc nakładam krem Bandi young care z kwasami owocowymi ktore maja za zadanie złuszczać naskórek zwężać pory i walczyć z wypryskami. nie powiem bo jakaś różnica jest. na dzień stosuję emulsję nawilżającą z filtrem OLAY do cery tłustej i mieszanej. a suche skórki jak były tak są. poza tym nie mogę znaleść dobrego toniku bez alkoholu w przystępnej cenie, bo te drogeryjne toniki są nafaszerowane alkoholem co jeszcze bardziej wysusza mi skórę. może macie jakieś sprawdzone sposoby do tego typu cery. będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Witaj,
na początek powiem, że nie jestem znawcą biochemii, nie używam profesjonalnych prodkuktów aptecznych i naturalnych z BU itp., jestem tu raczej laikiem, ale tematem jak najbardziej się interesuję

To co mi się nasuwa nt Twoej cery, pielęgnacji i uwag z twoim poście.
Zacznę od toników, jak najbardziej są w drogeriach porządne, bezalkoholowe toniki, za bardzo małą cenę. Moi faworyci:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-9...awilzajacy.htm

Dostępny w budkach z kosmetykami, nie w sieciówkach różnego rodzaju

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ny-lakowej.htm

W tesco za 5 zł.


Oraz toniki ziaji, szeroko dostępne, używałam, ale lepsze dwa powyższe

Skoro bardzo uwidoczniają Ci się suche skórki, to ja poleciłabym coś treściwego do skóry odwodnionej, intensywnie nawilżającego na noc, może coś z ziaji med? To moje ostatnie odkrycie, używam od wczoraj:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ien-na-noc.htm

Nie potrafię się natomiast odnieść do kremu stosowanego przez Ciebie na dzień. Nawilżanie na pewno jest Ci potrzebne, nie wiem jak składowo ten OLAY
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-29, 22:26   #4732
blueskye
Rozeznanie
 
Avatar blueskye
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 552
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej Dziewczyny!
Ja również zgłaszam się jako posiadaczka cery mieszanej z trądzikiem.
Czyli jak wiadomo, sfera T zasypana przez zaskórniki, otwarte pory, nadmiar wydzielania sebum. A policzki, które o dziwo wydają się być normalne, to właśnie na nich pojawiają mi się najgorsze, czerwone pryszcze.
Leczyłam się u dermatologa, ale niestety efekt był do póki stosowałam maści i chodziłam na naświetlania. Po zaprzestaniu leczenia wszystko wróciło. Okazuje się, że mój trądzik to efekt zaburzeń hormonalnych. Biorę tabletki antykoncepcyjne i jest o wiele lepiej, niż wcześniej. Ale problem tłustej cery i pryszczy całkiem nie znikł.
Teraz najgorszym problemem jest dla mnie znalezienie odpowiedniego kremu.
Moje policzki i boki twarzy są bardzo przesuszone, a strefa T oczywiście tłusta.
Stosowałam już różne kremy i jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego...
Mogłybyście mi coś polecić? Aha,ważne jest to, żeby nadawał się pod makijaż, nie wałkował się i nie ścierał, no i miał choć lekki efekt matujący.

Obecnie stosuję taki zestaw...
Żel do mycia twarzy Olay Skin Adapt- i w sumie jestem zadowolona, bo nie przesusza mi skóry. Inne żele do cery tłustej/mieszanej wysuszają mi skórę na policzkach na wiór...
Toniku jakoś obecnie nie posiadam i zastanawiam się czy to duży błąd, w ogóle nie stosować toniku...
Krem- Lirene, kremowy matujący mus-idealnie spełnia obietnice matowania, w strefie T nawilża tak jak potrzeba, ale policzki niestety wysusza
Peeling morelowy St. Ives- Stosuję dwa razy w tygodniu, w sumie fajny, również nie wysusza skóry.
blueskye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 08:24   #4733
irm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny! Przez ostatnie kilka miesięcy wypracowałam sobie (po dłuuugiej lekturze wizażu) jaka taka pielęgnację i sposoby. Proszę teraz o jej ocenę i wszelkie sugestie.
Mam 21 lat (przydałaby się już może jakaś lekka prewencja antyzmarcha?), cerę mieszaną, płytko unaczynioną - część naczyniek 'wylazło' niestety, teraz już dobrze nawilżoną, z rozszerzonymi porami, zaskórnikami zamkniętymi na brodzie i otwartymi na nosie, czasem pojawiają się u mnie gule, najczęściej przed okresem, na policzkach, po których blizny dość długo nie chcę zniknąć.
A teraz moja pielęgnacja. Wygląda to tak:

Rano
- micel Bourjois https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...rzy-i-oczu.htm
- jakiś tonik (kiedyś były hydrolaty i było super, później tonik Ziaji ogórkowy, który szczypał... ale teraz lecą już do mnie dwie następne butle hydrolatów )
- woda termalna avene
- kremik pharmaceris n - krem nawilżająco - wzmacniający https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm - miło nawilża, ma fotostabilny filtr (nieduży ale zawsze to coś), pozostawia leciutki film na twarzy ale jak na moją cerę to naprawdę leciutki i raczej nie zapycha

Wieczorem
- micel jw.
- tonik i woda termalna jw.
- krem mineralny firmy Gulivere (skład: purified water, eucerin, soya oleum, glycerin, kalium phosphate, magnesium sulfate, zincum sulfate, tocopheryl acetate, natrium phosphate, retinol, parfum) - bardzo fajny kremik, goi niespodzianki, nawilża, no i mnie nie zapycha.

Dodatkowo
- maseczki z zielonej glinki (sproszkowanej, mieszam w domu z woda termalną)

Zapychają mnie na bank trójglicerydy i isopropyl mystrate (jakoś tak?). Poza tym masło shea i olej jojoba, z tym że ten ostatni tylko solo, w kremach raczej nie.

Leci do mnie jeszcze serum Lemon z BU, zamierzam je stosować co drugą noc.

Czy tak jest dobrze? Powinnam coś jeszcze stosować? Może jakiś peeling enzymatyczny? Mogłybyście polecić coś co będzie 'bezpieczne' czyli raczej niezapychające i nieuczulające? I czy mogę myć twarz tylko micelem czy może powinnam dodać jakąś 'zmyjkę', która wymaga użycia wody, a jak tak to co by to mogło być? Żel bd ściągał mi twarz (używam go do ciała i jest cudowny ale do buzi się nie nadaje). Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki

Edytowane przez irm
Czas edycji: 2010-11-03 o 08:57
irm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 10:20   #4734
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

wg mnie za dużo tego wszystkiego.
ja bym na Twoim miejscu wybrała jeden środek do mycia twarzy, krem i tyle.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 13:55   #4735
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Poprzyglądałam się mojej twarzy i dochodzę do wniosku, że zarówno Humektan, jak i Ziaja Calma HLC nawilżająca są dla niej za słabe. Polecicie coś treściwszego na dzień?
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 15:23   #4736
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mineral Flowers
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 15:35   #4737
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mineral Flowers
Dzięki za propozycję, ale niestety nie na moją kieszeń.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 16:06   #4738
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Irm, ja nie widzę celu stosowania termalki po toniku....
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:04   #4739
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No niestety Mineral Flowers są dość drogie :/
Z takich tańszych polecam AA Help - w serii są trzy rodzaje kremów: tłusty, półtłusty i nawilżający. Ja kożystałam ze wszystkich trzech i najlepiej się sprawdzał nawilżający oraz półtłusty, ale ten drugi tylko na noc, bo zostawiał błyszczący film na twarzy. Przy tych kremach trzeba uważać, bo mogą zapychać.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 17:30   #4740
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No niestety Mineral Flowers są dość drogie :/
Z takich tańszych polecam AA Help - w serii są trzy rodzaje kremów: tłusty, półtłusty i nawilżający. Ja kożystałam ze wszystkich trzech i najlepiej się sprawdzał nawilżający oraz półtłusty, ale ten drugi tylko na noc, bo zostawiał błyszczący film na twarzy. Przy tych kremach trzeba uważać, bo mogą zapychać.
Dzięki, na pewno je wypróbuję.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.