Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 18:01   #4591
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Hehe...mokry cement..musiałabyś znaleźć stronke dotyczącą mieszania kolorów, gdzieś coś takiegowidziałam, własnie do robienia kosmetyków, ile procent pigmentu trzeba zmieszać z innymi aby uzyskać jakiś kolor ...
A co do niedziel..Cathy..rozumiem Cię i Twoją sytację. Znam i takie osoby tutaj które pracują podwójne zmiany od 6 do 23 i mają dzieci w domu a sobie radzą ..przepraszam za szczerość. Też robiłam nie raz w życiu zakupy w PL w niedzielę bo zabrakło mi czasu w tygodniu lub wolałam go poświęcić na coś innego. Teraz zminiłam zdanie i nie wierzę że znalezienie pół godziny na zakupy jest czymś nieosiągalnym . Będę osłem upartym bo chcę chociaż jeden dzień w tygodniu w przyszłości spędzić tylko z pociechą i mężem. Tutaj zapewne jakby sklepy były czynne w niedziele też tłumy by chodziły i nawet, a tak nie kusi Ale macie dziewczyny prawo myśleć inaczej, nie będe absolutnie nikogo odciągać od niedzieli w sklepie , tymbardziej że nie ja o tej ustawie myślę i decyduje ..na PIS tez nie głosowałam

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Wydaje mi się że zawsze coś powinno byc otwarte , bo różnie się może zdarzyć, niespodziewani goście itp. Tylko kwestia czy będziemy z tego korzystać często , czy tylko w nagłych wypadkach gdy juz innej opcji brak . NO I NIE CAŁYMI RODZINAMI ZEBY ZABIC CZAS BO GŁOWNIE TEGO NIE POPIERAM
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...

Edytowane przez selene211
Czas edycji: 2009-09-15 o 18:05
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:09   #4592
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
No widzisz , dla mnie niedziela jest magicznym dniem i nim pozostanie , choćby dlatego że jestem katoliczką . Nikt Ci nie chce zorganizować życia, a tym bardziej Cię napiętnować ponieważ chcesz zrobić zakupy w niedzielę . Ja nie myśle egoistycznie o sobie , a tym bardziej o Tobie bo Ty nie masz czasu na zakupy w pozostałe 6 dni tygodnia tylko o ludziach którzy w tę niedzielę muszą pracować a nie mają na to ochoty lecz muszą bo komus nie starcza innych 6 dni.
Wybacz ale nawet tak naiwna osoba jak ja nie uwierzy, że ludzie pracują w niedzielę tylko dlatego by zrobić mi przyjemność. Może warto też wziąć pod uwagę czynniki ekonomiczne czy pomyślałaś że zakaz pracy w niedzielę może dla wielu oznaczać mniejsze dochody? Myślisz, że politycy albo inni przeciwnicy pracy w niedzielę im pomogą? Nie, nie pomogą... i obawiam się, że te kilka godzin spędzonych w niedzielę z rodziną nie zrekompensuje braków w budżecie domowym a wspólny niedzielny obiad zamiast przyjemności może stać się problemem gdy nie będzie co na stole postawić. Rodzice wcześniej czy później zaczną szukać innych możliwości zarobienia - może praca w nocy? czy to Twoim zdaniem lepsze rozwiązanie?
Rozumiem i szanuję twoje przekonania i absolutnie nie zmuszam Ciebie ani Twoich dzieci do spędzania niedzieli niezgodnie z Twoją wolą. Nie zgadzam się jedynie aby ktoś narzucał mi cokolwiek.

Nie chciałam aby ta dyskusja zeszła na kwestie wiary ale trudno... dla mnie niedziela to dzień jak każdy inny a swoje przekonania religijne wyznaję w równym stopniu każdego dnia.

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Będę osłem upartym bo chcę chociaż jeden dzień w tygodniu w przyszłości spędzić tylko z pociechą i mężem.
ale czy otwarty sklep w tym przeszkadza???

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2009-09-15 o 18:11
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:20   #4593
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
eee, dzięki za info, to ja teraz muszę poszukać tej zgrabnej tabelki z modelami i modzić coś... Jak czasem piszecie o tym że jakis staniczek wyszperałyście za 40 zł na ebay to mi się słabo robi bo mój pierwszy uświadomiony to 120 zł kosztował, a i tak to była niedroga opcja...

Powiem wam, ze dziwnie się czuję w nowym staniku - klatę ściska nieźle, ale chyba raczej 65 będę musiała szukać na przyszłość... No i waham się czy F czy FF...
Zaledwie kilka razy kupiłam na ebayu stanik droższy niż 40 zł już z wysyłką

Dzisiaj przyszedł mój jedwabny Spank (bardzo ścisły, pięknie wygląda ) kupiony za 2,6 f+ 2,2o wysyłka Cena z metki 46 f
Kilka dni temu przyszła Freya (za duża ) kupiona za 6,60 f z wysyłką.
Oczywiście staniki są nowe lub tylko przymierzone.

Często trafiają się okazję, tylko nie wszyscy chcą wysłać stanik do Polski
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:26   #4594
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Krystle gdzieś czytałam/słyszałam, że gdyby wprowadzić zakaz handlu w niedzielę, to pracodawcy musieliby zwolnić 1/3 pracowników. Dlatego tak myślę sobie, że Polska nie jest w stanie sobie pozwolić na taki zakaz - nie ma co się oszukiwać, nie jesteśmy bogatym krajem, a praca nie leży na ulicy.

Kamilawu jak ja Ci zazdroszczę tej wystawy Muchy... uwielbiam secesję... jak już będę tym bogatym prawnikiem to kupię sobie secesyjny domek nad Sanem

Kupiłam sobie dzisiaj cienie z joko (nie są mineralne - mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie ), zrobiłam sobie na szybko makijaż i wyglądają bosko... coś czuję, że będą się ładnie cieniować

edit: udało mi się dodać pierwszy raz w życiu zdjęcie :dumny z siebie:

Miałam się uczyć i znowu siedzę na wizażu... może by tak sobie dzisiaj odpuścić?

Edytowane przez angel of sadness
Czas edycji: 2009-09-15 o 18:29
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:28   #4595
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Widzę, że dyskusja o handlu w niedzielę rozwija się w najlepsze.

Krystle, mamy podobne poglądy

Zakaz handlu w niedzielę niczego nie zmieni. Jeżeli ktoś nie chce, to siłą nikt go nie zaciągnie do marketu. Rzadko robię zakupy w niedzielę. Nie wynika to z tego, że dzień ten spędzam w kościele. Mam po prostu takiego lenia, że nie chce mi się nigdzie wychodzić

Politycy czepiają się handlu. A co z innymi dziedzinami?
Kierowca autobusu też chciałby posiedzieć z rodziną, sprzedawczyni z lodziarni też, pracownik stacji benzynowej również
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:29   #4596
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
Może warto też wziąć pod uwagę czynniki ekonomiczne czy pomyślałaś że zakaz pracy w niedzielę może dla wielu oznaczać mniejsze dochody? Myślisz, że politycy albo inni przeciwnicy pracy w niedzielę im pomogą?
Tego typu argumenty możemy wyciągać przez następne 10 dni i dyskusja się nie zakończy To że mamy chory system w PL nic juz na długo nie zmieni , a pracujące niedziele tym bardziej . Moja mama pracowała 6 dni wtygodniu , i dalej się nie przelewało tylko myslała jak przetrwać samotnie z dzieckiem , ale każdy dzień z mamą był najlepszym dniem w tygodniu i to była zawsze niedziela. Podejrzewam że jakby mogła to i by w niedziele pracowała żeby było lepiej , na szczęście tam gdzie pracowała w niedziele było zamknięte.
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:33   #4597
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Krystle gdzieś czytałam/słyszałam, że gdyby wprowadzić zakaz handlu w niedzielę, to pracodawcy musieliby zwolnić 1/3 pracowników. Dlatego tak myślę sobie, że Polska nie jest w stanie sobie pozwolić na taki zakaz - nie ma co się oszukiwać, nie jesteśmy bogatym krajem, a praca nie leży na ulicy.
Podejrzewałam, że negatywne skutki ekonomiczne dla pracowników mogą być zauważalne... ale 1/3 to bardzo dużo
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 18:36   #4598
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Miałam się uczyć i znowu siedzę na wizażu... może by tak sobie dzisiaj odpuścić?
Odpuść sobie ... naukę!
A domu nad Sanem ci życzę, z malowniczym widokiem i dużym ogrodem. Będę do ciebie wpadać, siądziemy sobie na huśtawce, będziemy się bujać i popijać lemoniadę. Coś mi się wydaje, że projektuję własne marzenie
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:38   #4599
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość

Politycy czepiają się handlu. A co z innymi dziedzinami?
Kierowca autobusu też chciałby posiedzieć z rodziną, sprzedawczyni z lodziarni też, pracownik stacji benzynowej również
a pracownik ośrodka wypoczynkowego, hotelu, motelu, pensjonatu?
Pozamykać i wygonić w niedzielę wszystkich wypoczywających
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:42   #4600
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Kamilawu to sobie odpuszczę... marzenia dobra rzecz a taki domek to straaaasznie bym chciała mieć, tam są takie ładne domki...albo chociaż mieszkanie w jednej z secesyjnych kamienic nad Sanem...

uciekam wyprowadzić sierściucha na spacer... piszcie dużo, żebym mogła sobie poczytać
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:44   #4601
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
a pracownik ośrodka wypoczynkowego, hotelu, motelu, pensjonatu?
Pozamykać i wygonić w niedzielę wszystkich wypoczywających
Dokładnie

Politycy czepili się tylko handlu. Czyżby za dużo osób spędzało dzień w Tesco zamiast w kościele ?

Szkoda, że nikt nie pomyślał o osobach, które żyją z handlu w niedzielę. Znajomi rodziców sprzedają znicze, wiązanki i kwiaty na placu przy cmentarzu. Robią to tylko w weekend, bo kto na tygodniu chodzi na cmentarz?
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 18:51   #4602
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

A ja mimo że niechętnie, muszę przyznać rację Selene (nic personalnego, po prostu wygodniej mi mieć otwarte sklepy w niedzielę). W PRL też mówili, że jak dadzą wolną jedną sobotę w miesiącu, to cała gospodarka padnie.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:53   #4603
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Oj..dopiero dzisiaj przeczytałam że Patrick Swayze nie żyje, jednak nie wygrał walki z rakiem...Nie wiem dlaczego ale według mnie był to najsympatyczniejszy aktor, może nie najlepszy ale miał w sobie to coś...
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:54   #4604
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Tego typu argumenty możemy wyciągać przez następne 10 dni i dyskusja się nie zakończy To że mamy chory system w PL nic juz na długo nie zmieni , a pracujące niedziele tym bardziej . Moja mama pracowała 6 dni wtygodniu , i dalej się nie przelewało tylko myslała jak przetrwać samotnie z dzieckiem , ale każdy dzień z mamą był najlepszym dniem w tygodniu i to była zawsze niedziela. Podejrzewam że jakby mogła to i by w niedziele pracowała żeby było lepiej , na szczęście tam gdzie pracowała w niedziele było zamknięte.
niestety znowu się z Tobą nie zgodzę, to są właśnie te argumenty które powinny być w pierwszym rzędzie brane pod uwagę z powodów które wymieniłam wcześniej. Nie zgodzę się też, że mamy chory system w Polsce, mamy system inny niż w Norwegii, taki na jaki nas w tej chwili stać. Możemy oczywiście z dnia na dzień stać się krajem opiekuńczym (na wzór krajów skandynawskich) ale kosztem znacznie wyższych podatków i innych danin płaconych przez nas wszystkich bo niestety nasz budżet jaki jest każdy widzi. Czy ktoś z obrońców wolnych niedziel zechce dobrowolnie oddać część swoich dochodów na wydatki socjalne, zapomogi itp? A z drugiej strony czy wszystkie osoby o gorszej pozycji materialnej chętnie wyciągają rękę do państwa? Znam takie, dla których to nie honor wziąć państwowe... wolą zarobić swoją własną (często ciężką) pracą i rolą państwa jest im to umożliwić a nie rzucać kłody pod nogi.
Przykro mi z powodu Twoich doświadczeń i nie będę się do nich odnosić, proszę tylko abyś nie oceniała tak radykalnie rzeczywistości mając na względzie tylko je.

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
A ja mimo że niechętnie, muszę przyznać rację Selene (nic personalnego, po prostu wygodniej mi mieć otwarte sklepy w niedzielę). W PRL też mówili, że jak dadzą wolną jedną sobotę w miesiącu, to cała gospodarka padnie.
proszę... PRL to było jednak coś innego... no i chyba ostatecznie gospodarka PRLu padła

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2009-09-15 o 18:58
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 18:57   #4605
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Oj..dopiero dzisiaj przeczytałam że Patrick Swayze nie żyje, jednak nie wygrał walki z rakiem...Nie wiem dlaczego ale według mnie był to najsympatyczniejszy aktor, może nie najlepszy ale miał w sobie to coś...
Jak dla mnie był REWELACYJNY - jeden z moich ulubionych aktorów, przykro mi, że mu się nie udało wygrać
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:02   #4606
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Zaledwie kilka razy kupiłam na ebayu stanik droższy niż 40 zł już z wysyłką

Dzisiaj przyszedł mój jedwabny Spank (bardzo ścisły, pięknie wygląda ) kupiony za 2,6 f+ 2,2o wysyłka Cena z metki 46 f
Kilka dni temu przyszła Freya (za duża ) kupiona za 6,60 f z wysyłką.
Oczywiście staniki są nowe lub tylko przymierzone.

Często trafiają się okazję, tylko nie wszyscy chcą wysłać stanik do Polski
Zostań moją mentorką zakupów stanikowch na ebay, pliz!!!!!
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:04   #4607
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Ale dlaczego wszyscy czepiają się tylko handlu?
Gospodarka to nie tylko handel, jest jeszcze ogromny sektor usługowy, o którym politycy chyba zapomnieli

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Zostań moją mentorką zakupów stanikowch na ebay, pliz!!!!!
Nie ma sprawy
Jest tylko jedno małe ale Mamy taki sam rozmiar 65 f/65ff

Właśnie przeszukuję ebaya w poszukiwaniu nowości, bo już od 1,5 tyg. nie kupiłam żadnego stanika
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:06   #4608
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
proszę... PRL to było jednak coś innego... no i chyba ostatecznie gospodarka PRLu padła
I to z ogromnym hukiem!
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:12   #4609
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Nie ma sprawy
Jest tylko jedno małe ale Mamy taki sam rozmiar 65 f/65ff

Właśnie przeszukuję ebaya w poszukiwaniu nowości, bo już od 1,5 tyg. nie kupiłam żadnego stanika

Spoko, to ja mogę brać te w zakresie 40-60 No, do 70, niech nie bedzie że tak żydzę... Poczytałam ciut o tych modelach, na razie wiem że wolę plandże Będę dźwięczna, bo jam niekumata, mam dopiero 1 w miarę dobry stanik
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 19:13   #4610
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się też, że mamy chory system w Polsce, mamy system inny niż w Norwegii, taki na jaki nas w tej chwili stać. Możemy oczywiście z dnia na dzień stać się krajem opiekuńczym (na wzór krajów skandynawskich) ale kosztem znacznie wyższych podatków i innych danin płaconych przez nas wszystkich bo niestety nasz budżet jaki jest każdy widzi.
No rzeczywiście , to że pensje sa tak małe że nie ma z czego podatku większego nawet zabrać nie świadczy o tym że system jest chory , tylko o tym że jest ciężko chory A jeżeli wierzysz że jak to napisałas Z DNIA NA DZIEŃ kiedyś będzie jak w Skandynawii to gratuluję wyobraźni , bo nie wiem czy moje dzieci tego dnia dożyją. Chciałabym żeby tak się stało Krystle , i to bardzo...
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:16   #4611
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

1. Polski nie stac na dodatkowe wolne 52 dni w roku
2. Handel kontra kosciol? A co to ma w ogole do rzeczy? Politycy chyba zapominaja, ze wyznawanie wiary (jakiejkolwiek, chociaz w tym wypadku prym wioda wszelkie wyznania uznajace dzien siodmy za swiety) nie jest obowiazkiem kazdego obywatela tego kraju. Kwestia jest prosta, popierajac ten projekt godza sie na jawna dyskryminacje, ograniczenie swobody obywatelskiej i pogwalcenie konstytucji.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 roku wyraża zasadę neutralności światopoglądowej państwa , zawartej w art. 25 ust. 2 o formule bezstronności religijnej, światopoglądowej i filozoficznej władz publicznych. Jak wobec tego wyglada projekt ustanowienia niedzieli dniem wolnym w oparciu o kwestie wyznaniowe. Jakim prawem ja sie pytam? Dla wielu ludzi w tym kraju niedziela jest takim samym dniem jak kazdy inny i rzad nie ma prawa narzucac jej statusu w oparciu o religie. Jak maja inny powod to chetnie go poznam. Jezeli ten caly pomysl to jedynie fanaberia i szanowny rzad uzna, ze jednak nas stac na tyle wolnych dni w roku, to niech dniem wolnym ustanowi poniedzialki - w ciul ludzi nie znosi tego dnia

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-09-15 o 19:22
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:19   #4612
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Tak samo jak nie ma prawa zabraniać in vitro, aborcji, eutanazji... Za bardzo wchodzą nam do łóżek i domów... Tak podczytywałam przez cały dzień i musiałam w końcu napisać.

Wolny dzień, to czy będę mieć dzieci czy też nie, to czy stosuję antykoncepcję, chcę oddać swoje narządy itp. to moja prywatna sprawa. Tak samo jak dzień, który chce mieć wolny. Ja robię zakupy w niedzielę - robię zakupy, a nie bawię się w Tesco, bo wybaczcie, ale nie bardzo wiem, jak sie tam bawić...

Edytowane przez Naamah6
Czas edycji: 2009-09-15 o 19:21
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:27   #4613
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Spoko, to ja mogę brać te w zakresie 40-60 No, do 70, niech nie bedzie że tak żydzę... Poczytałam ciut o tych modelach, na razie wiem że wolę plandże Będę dźwięczna, bo jam niekumata, mam dopiero 1 w miarę dobry stanik
http://cgi.ebay.co.uk/WHITE-FLOWER-U...d=p3286.c0.m14
http://cgi.ebay.co.uk/WHITE-U-W-NON-...d=p3286.c0.m14
http://cgi.ebay.co.uk/WONDERBRA-WHIT...d=p3286.c0.m14
http://cgi.ebay.co.uk/Gorgeous-Champ...d=p3286.c0.m14

A ja uwazam ze jest tylu nieuswiadomionych ludzi i niezbyt madrych ze nie mozna zostawiac wszystkim "wolnosc Tomku w swoim domku"...
szkoda tylko ze i tacy tworza przepisy czasem...
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-09-15 o 19:32
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:31   #4614
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Mi tez smutnoz powodu paricka
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:33   #4615
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Ja przepraszam ale w ogóle nie rozumiem porównań Polski do Norwegii czy Niemiec. O ile dobrze pamiętam Norwegia w ogóle lub prawie nie uczestniczyła w II WŚ - jest neutralna zdaje się czyli ma wszystko w Kiedy my byliśmy pod zaborem radzieckim próbując bezskutecznie odbudować kraj po wojnie jednocześnie odbudowując ZSRR, Norwegia w najlepsze rozwijała swoją gospodarkę opartą na przebogatych złożach wszystkiego. Trudno żebyśmy byli w stanie kiedykolwiek jej dorównać. Jak Vril dobrze zauważyła, nie stać nas na kolejne 52 dni wolnego i jest tak z konkretnego powodu.
A Niemcy np? Przecież cały zachód łącznie z USA przez 50 lat inwestowały tam grube pieniądze! Zimna wojna w najlepsze pomogła właśnie tym którzy teoretycznie najwięcej powinni byli stracić. I tu patrz wyżej, oni rozwijali gospodarkę, a my rozwijaliśmy gospodarkę ZSRR.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:36   #4616
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Spoko, to ja mogę brać te w zakresie 40-60 No, do 70, niech nie bedzie że tak żydzę...
No ja jednak momentami głupia jestem. Przez dłuższą chwilę myślałam, że o obwodzie piszesz, jakoś nie wpadło mi do głowy, że chodzi o cenę Tylko dziwne mi się wydawało, że ktoś może być tak drobny i że w ogóle takie rozmiary istnieją. Rozbieżność między 40 a 70 dała mi w końcu do myślenia
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:39   #4617
Krystle Carrington
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 565
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Dziewczyny, dzięki za głos w dyskusji... powoli zaczynałam czuć się jak outsiderka ze spaczonym wyobrażeniem prawa jednostki do wolności decydowania o własnym życiu. Żałuję, że niewiele osób potrafi trzeźwo ocenić skutki ekonomiczne takich pomysłów ale za to z dużą werwą zabierają się do "porządkowania" życia innych.
Selene, przywiązujesz zbyt dużą wagę do mojego doboru słownictwa (to była ironia) a zbyt małą do przytoczonych argumentów. Na zakończenie tej dyskusji wyjaśnij mi proszę jak to możliwe, że ze swoimi przekonaniami jednak pracujesz w niedzielę?
Krystle Carrington jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:40   #4618
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Dominkab amen
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:53   #4619
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja przepraszam ale w ogóle nie rozumiem porównań Polski do Norwegii czy Niemiec. O ile dobrze pamiętam Norwegia w ogóle lub prawie nie uczestniczyła w II WŚ - jest neutralna zdaje się czyli ma wszystko w
Oczywiście że Norwegia ucierpiała podczas II wojny światowej , Hitler ją zajął jeszcze przed PL Rozwijają się zaledwie od 10 lat bo wczesniej to trole biegały po lasach.
Faktem jest że odkryli ropę co dało im kapitał obecnie najmocniejszy w Europie więc porównywać nie ma co...Tylko szlag mnie trafia że zamiast być lepiej jest coraz gorzej , na nic nie ma kasy i się nie zapowiada lepiej.
Krystle..pogotowie musi byc czynne 24 h na dobę , nie można tego zamknąć, można pracować tylko jedną niedzielę w miesiącu. Są instytucje które muszą byc czynne 24 na dobę, wszystkiego zamknąć nie można. Ja tylko wypowiadałam się w kwestii supermarketów typu TESCO. Prywatne sklepiki , znicze itp..jak najbardziej , bo kasa idzie do naszego budżetu Ktoś inny pociągnął kwestię innych gałęzi
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...

Edytowane przez selene211
Czas edycji: 2009-09-15 o 19:59
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 19:55   #4620
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
http://cgi.ebay.co.uk/WHITE-FLOWER-U...d=p3286.c0.m14
http://cgi.ebay.co.uk/WHITE-U-W-NON-...d=p3286.c0.m14
http://cgi.ebay.co.uk/WONDERBRA-WHIT...d=p3286.c0.m14
http://cgi.ebay.co.uk/Gorgeous-Champ...d=p3286.c0.m14

A ja uwazam ze jest tylu nieuswiadomionych ludzi i niezbyt madrych ze nie mozna zostawiac wszystkim "wolnosc Tomku w swoim domku"...
szkoda tylko ze i tacy tworza przepisy czasem...
Wielkie dziękować, zaczęłam już jedną licytować Może się uda
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.