Stosuję antykoncepcję i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy :) CZĘŚĆ III - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 20:46   #151
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Tish Pokaż wiadomość
I tak dzisiaj skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek Teraz czekam na krwawienie i mam takie pytanie, czy któraś z was bierze Naraye? I ile czekała na krwawienie? Czy to jest indywidualna sprawa dla każdej z nas?
to kwestia niezależna ani trochę od rodzaju tabletek. na każdego przyjdzie pora
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 23:06   #152
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Wiecie co, wyciągnęłam dzisiaj tabletkę, która miała ułamany kawałek powłoki już fabrycznie , no kuźwa za co ja płacę do cholery, potem shizy mi się włączają!.Jakby to chociaż pierwszy raz był...
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 07:34   #153
Anusia3
Zadomowienie
 
Avatar Anusia3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 1 319
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

tarantoga cześć! tak jak dziewczyny powiedziały naprawdę nie masz się czego martwić że tabletki mogą nie działać. Widzę że masz takiego TŻ jak ja on też panikarz.

A co do twojej tarczycy ja również biorę Euthyrox przez 4 dni 25 przez 3dni 12,5,bo lekarz mówi zobaczyć z badań co jest grane z tym moim poceniem czy to może nie od tabletek anty.
__________________
,,Uwierz w siebie a w pełni poznasz swoje możliwości''

Razem od 26.08.2010r.
Kierowca od 19.07.2012r.
Anusia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 07:41   #154
papug
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: pozen
Wiadomości: 806
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
Wiecie co, wyciągnęłam dzisiaj tabletkę, która miała ułamany kawałek powłoki już fabrycznie , no kuźwa za co ja płacę do cholery, potem shizy mi się włączają!.Jakby to chociaż pierwszy raz był...
też mi się to kiedyś zdarzyło, na szczęście tylko raz, ale niestety do tej pory mam nawyk dokładnego oglądania każdej przyjmowanej tabletki..
papug jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 08:52   #155
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Hej, mam pytanie . Jakieś pół godziny temu wzięłam tabletkę a przed chwilą zwymiotowałam ale samom wodą, wziąć jeszcze jedną ?
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 09:27   #156
Tish
Przyczajenie
 
Avatar Tish
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 26
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Ja bym wzieła, zawsze to zwymiotowałaś.
Tish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 09:50   #157
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

ja bym dobrała. po 1- nigdy nie ma 100% pewnosci ze to TYLKO woda.. .tabletka rozpuszcza się do 3godz, ale czasem ejst mniej, częśc mogła sie rozpuścić i z wracajacą wodą wydalić.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 10:46   #158
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Na razie czekam, bo już paru krotnie zwracałam :/ mam nadzieję że to nie potrwa z długo bo i tak mam 5 godzin opóźnienia już :/
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:13   #159
Tish
Przyczajenie
 
Avatar Tish
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 26
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Jak połkniesz tabletkę to postaraj się położyć spać. Ja mam taki sposób, żeby przez jakis czas nie wymiotować.
Tish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:34   #160
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Ja popieram Tish, połóż się, nie myśl za dużo. Jak miałam pół roku temu jelitówkę, to był jedyny dobry sposób. Leżałam i oglądałam film próbując zasnąć i przeszło.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:21   #161
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Tabletkę wzięłam ok .13 i już mi przeszło jem i czuję się normalnie, byłam wczoraj na urodzinach trochę wypiłam (ale nie aż tak dużo) i musiałam czymś się struć bo to aż nie możliwe ...
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:47   #162
wyemigrowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 236
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

vanique, dobrze, że już lepiej nawet jak dużo nie wypiłaś, mogło coś podziałać, kiedyś odchorowałam sylwestra, a wypiłam tylko kieliszek szampana - ale on w połączeniu z czymś do jedzenia (już nie pamiętam co to było) dał możliwość niesamowitych popisów mojemu żołądkowi


jednak to jest genetycznie potwierdzone, że faceci gorzej znoszą cokolwiek! szkoda mi mojego, ale jakby marudził mi nad uchem, to bym chyba faktycznie go palnęła tą pałką też się czymś struł, źle się czuje i cały czas muli, nie chce mu się wychodzić, ale niechże będzie dzielny aż mi się przypomina, jak w jakimś programie dziewczyny wywoskowały facetowi nogi, to ten aż się zwijał z bólu nie mówię, że sama podczas choroby nie marudzę, ale nie aż tak, że umieram i zostało mi kilka minut życia, no ludzie!

dzisiaj już się lepiej czuję, chyba musiałam dobrze pospać,chociaż nadal mam katar i snuję się po kątach, ale jest progres w stosunku do wczoraj, przewczoraj jak i 2 miesięcy wstecz
wyemigrowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:57   #163
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Były ogórki kiszone przypuszczam że to one. Bo alkoholi nie mieszałam ani nic. Znam swój organizm i jak bym miała rzygać to wczoraj a nie dzisiaj ;/
Wymigrowana masz racę, to co mi nawet do głowy nie przyjdzie aby pomarudzić to dla faceta to jest prawie że katastrofa -.-
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 18:35   #164
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez papug Pokaż wiadomość
też mi się to kiedyś zdarzyło, na szczęście tylko raz, ale niestety do tej pory mam nawyk dokładnego oglądania każdej przyjmowanej tabletki..
A jak już "namierzycie" taką ułamaną to bierzecie i później dobieracie drugą, czy może takie małe uszkodzenie nie bd mieć wpływu na działanie?
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 18:43   #165
Kikimorka
Raczkowanie
 
Avatar Kikimorka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Wiadomości: 122
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Dzień dobry wszystkim.
Dopadł mnie pierwszy poważny schiz, a więc melduję się.

Zapomniałam przedostatniej tabletki w 1 tygodniu. Wzięłam ją po 14 godzinach.
Trochę się pocieszam, bo ostatnio przysypiałam i zdarzało mi się brać tabletkę z godzinnym, dwugodzinnym opóźnieniem, więc może ten czas realnie wynosi trochę mniej.
No ale jednak...

Powiedzcie mi coś miłego..
Kikimorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:45   #166
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
A jak już "namierzycie" taką ułamaną to bierzecie i później dobieracie drugą, czy może takie małe uszkodzenie nie bd mieć wpływu na działanie?
Powiem ci tak, jak zobaczyłam taką pierwszą, to jej nie wzięłam. Z tym że ułamane było aż pół... potem miałam jakąś wystrzępioną.. też nie wzięłam. Ostatnio miałam jakiś mikroskopijny odłamek tabletki wyciągniętej z opakowania(nic z mojej winy się nie odłupało, więc wzięłam i ,,no stress"), sądzę że to zewnętrzna powłoka, w której hormonów nie ma, poza tym nie uszkodziła się też ona na tyle co by jakoś to miało wpływ. Przynajmniej tak mi się wydaje, w sumie zapytam znajomej koleżanki farmaceutki, niechaj się wypowie.

A tego taki offtop, znalazłam ostatnio w szafie ciemno fioletową sztruksową krótką spódnicę z fioletowym tiulem spod spodu... hm w ogóle sztruks się nosi jeszcze? , pytam bo się nie znam xD

A w ogóle możliwe jest, że mimo normalnego prawowitego obfitego krwawienia... no ten... że ,,coś" jest?

Edytowane przez WickedVirgo
Czas edycji: 2012-03-11 o 19:50
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:53   #167
tarantoga
Raczkowanie
 
Avatar tarantoga
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 75
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Szczerze mówiąc sztruksu dawno nigdzie nie widziałam :P

A co to tego "coś", to są to raczej rzadkie przypadki. Ale jeśli ma się wątpliwości można zrobić testy
__________________
blog kobiety-kota
tarantoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:52   #168
wyemigrowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 236
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

ehem, goni mnie do łazienki, a o 19 wzięłam tabsa.. tak się zastanawiam, czy mogę iść czy nie :f


na szczęście już mu lepiej, nie marudzi.
eldo: wiem, powinnam iść, ale ja serio nie mam czasu, a kiedyś trafiłam do tak wrednej lekarki, jako 10latka- wyzywała mnie od grubasów, że w ogóle wyglądam jak potwór- poryczałam się, a moja mama do dzisiaj mnie przeprasza, że żałuje, że wtedy mnie po prostu nie ubrała i ze mną nie wyszła, tylko kazała tego słuchać
wyemigrowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:17   #169
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

No niestety. Nieraz trafi się na takiego lekarza, że totalnie traci się wiarę w chęć niesienia pomocy przez Służbę Zdrowia. Jako 16 latka byłam u dermatologa. Trądzik na buzi, na plecach też blizny się porobił. A ten skomentował, że "każdy ma to, na co zasłużył" . Zapytałam się, co ja takiego zrobiłam, że mam aż taki problem ze skórą, to się nie odezwał... Więcej do niego nie poszłam. Chociaż fakt, niektórzy go chwalą jako fachowca, ale jest też spora grupa która uważa go po prostu za gbura.
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:28   #170
wyemigrowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 236
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

moja poprzednia dermatolog sama doprowadziła moją buzię do ruiny.. bo kazała mi ją smarować maścią na bazie alkoholu, przez co zrobiły mi się koszmarne ślady i blizny, bałam się, że nie da rady się tego pozbyć (tak mówiła druga dermatolog) ale kazała mi myć twarz tym la'roche'm o którym wam kiedyś mówiłam, a on w połączeniu z tabsami- mrr, cerę mam przecudowną teraz, jakbym cały czas chodziła z idealnie dobranym podkładem
wyemigrowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:35   #171
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

wyemigrowana, możesz coś więcej napisać o tym specyfiku?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:55   #172
wyemigrowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 236
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

La roche posay- laboratorium dermatologiczne firmy vichy, zwłaszcza ich produkty można dostac w aptekach, różne zele do mycia twarzy, kremy do każdego rodzaju skóry - uzywam dwa razy dziennie zelu dla skóry wrażliwej - bardzo szybko zauważyłam, że cera wraca mi do odpowiedniego stanu zwłaszcza po różnych peelingach, gdzie pierwsza dermatolog nie raczyła mi powiedzieć, że peelingi mi szkodzą, a nie pomagają
wyemigrowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:00   #173
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Tak samo jak z ginekologami... Poszłam do lekarza, do którego zjeżdżają się z całego Pomorza, do tego prowadzi różne skomplikowane ciąże - nieraz z wadami. Poszłam w sprawie nieregularnych miesiączek.

ALE... Coś mi nie pasowało w związku z przepisaną przez niego terapię, poszłam do ginekologa mamy... I on mnie oświecił, że nie powinnam łykać żadnych leków na cholesterol w moim wieku, do tego Bromergon na takie małe wahania tylko by mi namieszał... no i namieszał, dzięki Ci doktorze K.! :-/ Teraz to ja naprawdę mam problem z prolaktyną. Dlatego nie przestanę powtarzać... Coś Ci w lekarzu nie pasuje - zmień! W Polsce mamy naprawdę masę znachorów i trzeba umieć ich odróżniać od prawdziwych lekarzy z powołania.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:06   #174
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Tylko jak ich odróżnić ... Ja w gimnazjum byłam tak załamana stanem swojej cery... skóry na plecach i dekolcie, że wierzyłam każdemu kolejnemu dermatologowi. Ale niestety. Na każdym się zawiodłam. Bo dawali tak silne leki wysuszające itp. że moja skóra - sucha ze skłonnością do trądziku- była tak zdezorientowana, że po prostu zaostrzała wszystkie stany zapalne, krostki itp. I jak trafiłam do kosmetyczki (tak, do kosmetyczki, a nie do lekarza), to dała mi dobre dobrany krem z firmy Bandi, zastosowała jakąś maseczkę ziołową i skóra zaczęła się uspokajać...
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 06:00   #175
Anusia3
Zadomowienie
 
Avatar Anusia3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 1 319
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Lia89 popieram twoje słowa.
Dobrego lekarza to ze świecą trzeba szukać.
__________________
,,Uwierz w siebie a w pełni poznasz swoje możliwości''

Razem od 26.08.2010r.
Kierowca od 19.07.2012r.
Anusia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:20   #176
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Dziewczyny, jest taka pilna sprawa.Czy którą z Was się wybiera może na wakacjach za granicę do pracy i szuka osoby, która by z nią pojechała?
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:56   #177
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Azalia... Było się trzeba pytać 4 lata temu, bo wtedy to miałam takie ambitne plany... Teraz to życie się tak zmieniło, że nie ciągnie mnie do takiej pracy. Zresztą jest duża szansa, że załapię się na praktyki trwające do lipca.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:02   #178
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

Eh, a ja koniecznie muszę coś znaleźć, żeby na studia sobie dorobić, bo inaczej może być kiepsko z tym. Tylko jak to teraz znaleźć tak szybko pracę, gdzie nie wiem jak zacząć. Pytam znajomych, ale cóż. Już jedna mówiła, że na 100% ciotka załatwiła wszystko w Belgii, jedziemy razem... A okazało się niedawno, że coś jednak nie wypaliło. Dlatego się przekonałam, że w kwestii pracy to nawet na znajomych nie ma co w pełni liczyć : (
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:04   #179
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

"Umiesz liczyć, to licz na siebie" - jedna z moich dewiz życiowych. Studia pokazały to w 100%.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:11   #180
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) CZĘŚĆ III

A przez tą presję ze znalezieniem pracy wszystkiego się człowiekowi odechciewa : ( Nic nie jest w stanie ucieszyć, kiedy taki problem nad głową "wisi" . No nic. Dzisiaj wieczorem zamiast uczyć się na koło trzeba bd poszukać i powysyłać CV, chociaż wątpię żeby był jakiś odzew.
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.