wezwanie do zapłaty za abonament RTV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 14:35   #1
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya

wezwanie do zapłaty za abonament RTV


Hej dziewczyny.
Może któraś z was orientuje się jak jest w niżej opisanym przypadku, albo gdzie udać się po odpowiedzi.
Kilka lat temu zostałam wprowadzona w błąd odnośnie płacenia abonamentu RTV (z ust prawnika usłyszałam, że nie jest to obowiązkowe). Więc płacenia zaprzestałam... 5 lat temu. Nie dostałam od tamtej pory żadnego upomnienia, aż do zeszłego tygodnia.
I teraz mam pytanie? Czy faktycznie muszę zapłacić abonament za te 5 lat + odsetki, mimo, że nikt nie wysłał mi przez ten czas upomnienia (kiedyś jak zalegałam z abonamentem dostałam wezwanie do zapłaty - zapłaciłam).
Pięć lat to masa czasu, nie wiem czy mogę liczyć na jakieś przedawnienie, czy coś w tym stylu.
Jak byłam na poczcie, stało kilka osób i też odbierali te upomnienia, także myślę, że Poczta Polska zrobiła akcję na szeroką skalę
Wiem, że upominać można się zawsze, ale czy są podstawy do tego?
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:08   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Miałam taką sytuację wśród znajomych i niestety płacili za 3 lata + odsetki.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:16   #3
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

miałam takie przypadki w rodzinie i niestety wszyscy płacili i to duże pieniadze
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:20   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Osoba z mojej rodziny dostała takie pismo ze dwa lata temu, nie zapłaciła, wyrejestrowała odbiornik, nikt jej ścigał. Znajomy dostał mniej więcej rok temu, też nie zapłacił, komornik nie przyszedł
Robią takie akcje co jakiś czas. Na wielu forach ludzie panikują.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Na przyszłość - jeżeli nie chcesz płacić, po prostu wyrejestruj odbiornik, można to zrobić przez internet.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:23   #5
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Przy okazji postanowiłam zapytać, bo się na tym kompletnie nie znam i nie myślałam nawet o tym wcześniej.
Kto w ogóle płaci ten abonament? Ktoś to sprawdza, kto ma telewizor i radio? Bo kupiliśmy jakieś pół roku temu z tż mieszkanie, nawet jeszcze tam nie mieszkamy, ale teraz przez głowę przeszła mi myśl, że może ktoś pomyśli, że mamy tam telewizor i nie płacimy. Pewnie panikuję, wiem, ale wolę się upewnić.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:28   #6
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50524036]Przy okazji postanowiłam zapytać, bo się na tym kompletnie nie znam i nie myślałam nawet o tym wcześniej.
Kto w ogóle płaci ten abonament? Ktoś to sprawdza, kto ma telewizor i radio? Bo kupiliśmy jakieś pół roku temu z tż mieszkanie, nawet jeszcze tam nie mieszkamy, ale teraz przez głowę przeszła mi myśl, że może ktoś pomyśli, że mamy tam telewizor i nie płacimy. Pewnie panikuję, wiem, ale wolę się upewnić. [/QUOTE]

Płaci ten, kto ma zarejestrowany odbiornik. De facto, nikt nie jest w stanie tego skontrolować - tym się zajmuje poczta polska, listonosza nie musisz wpuszczać do mieszkania.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:32   #7
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Płaci ten, kto ma zarejestrowany odbiornik. De facto, nikt nie jest w stanie tego skontrolować - tym się zajmuje poczta polska, listonosza nie musisz wpuszczać do mieszkania.
Dziękuję, mogę spać spokojnie.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 15:35   #8
kathiee
Zadomowienie
 
Avatar kathiee
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 394
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Jeżeli dostałaś już upomnienie płać od razu. Kary nie unikniesz, a szkoda, by wezwanie do zapłaty z urzędu skarbowego przyszło do Twojego pracodawcy.

Nie komornik ściga tylko właśnie urząd skarbowy.

W zeszłym roku mieliśmy takie sytuacje w pracy że przychodziło zajęcie wynagrodzenia właśnie za niezapłacony RTV za kilka lat...
kathiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 15:43   #9
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;50524036]Przy okazji postanowiłam zapytać, bo się na tym kompletnie nie znam i nie myślałam nawet o tym wcześniej.
Kto w ogóle płaci ten abonament? Ktoś to sprawdza, kto ma telewizor i radio? Bo kupiliśmy jakieś pół roku temu z tż mieszkanie, nawet jeszcze tam nie mieszkamy, ale teraz przez głowę przeszła mi myśl, że może ktoś pomyśli, że mamy tam telewizor i nie płacimy. Pewnie panikuję, wiem, ale wolę się upewnić. [/QUOTE]

Jeśli nie zarejestrowaliście odbiorników na siebie to nic nie płacicie DO kontroli jest uprawniona poczta polska, niby jest tam obowiązek wpuszczenia kontrolera, ale nie ma żadnych kar za niewpuszczenie A kontroler nie ma prawa wejść bez naszej zgody do domu
Niektórzy nawet podpieraj się tym, że ustawa przewiduje opłatę na rzecz TVP a od 20 lat TVP istnieje jako TVP SA więc teoretycznie płacić nie trzeba
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:10   #10
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Dzięki dziewczyny. No kwota jest spora, mam środki na zapłacenie, to nie będzie wielki problem, ale chciałam być pewna, że nie zapłacę za coś co nie jest obowiązkowe.

Kathiee, no właśnie, czyli jednak ktoś to kontroluje i domaga się spłaty dość definitywnie.

Zadzwonię na infolinię, zapytam czy można to zapłacić w ratach - nie chce mi się pozbywać z konta takiej kwoty jednorazowo.

Z wyrejestrowaniem odbiornika to nie mam odwagi... jak ktoś nie zarejestrował odbiornika w ogóle to jest 'czysty'. Ale jak ktoś nagle wyrejestrowuje po X latach... to już się prosi o sprawdzenie nie chciałabym robić sobie dużych problemów z tak błahego powodu.
Ja wiem, wiem, że nikt nie może mi na chatę wparować tak sobie, ale jednak spokój sumienia jest dla mnie ważny
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:13   #11
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. No kwota jest spora, mam środki na zapłacenie, to nie będzie wielki problem, ale chciałam być pewna, że nie zapłacę za coś co nie jest obowiązkowe.

Kathiee, no właśnie, czyli jednak ktoś to kontroluje i domaga się spłaty dość definitywnie.

Zadzwonię na infolinię, zapytam czy można to zapłacić w ratach - nie chce mi się pozbywać z konta takiej kwoty jednorazowo.

Z wyrejestrowaniem odbiornika to nie mam odwagi... jak ktoś nie zarejestrował odbiornika w ogóle to jest 'czysty'. Ale jak ktoś nagle wyrejestrowuje po X latach... to już się prosi o sprawdzenie nie chciałabym robić sobie dużych problemów z tak błahego powodu.
Ja wiem, wiem, że nikt nie może mi na chatę wparować tak sobie, ale jednak spokój sumienia jest dla mnie ważny
Możesz napisać też pismo o umorzenie. O rozłożenie na raty też. Jeśli nie wyrejestrujesz, to dalej będziesz płacić.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 16:15   #12
kathiee
Zadomowienie
 
Avatar kathiee
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 394
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Możesz napisać też pismo o umorzenie. O rozłożenie na raty też. Jeśli nie wyrejestrujesz, to dalej będziesz płacić.
Napisz pismo, to przedluzy to sie wszystko w czasie. Jesli sama sobie zaczniesz rozkladac i wplacac to moga Ci i tak wejsc na wynagrodzenie na ta " reszte" kwoty
kathiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:19   #13
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

upomną się, upomną..nie dziś a za 5 lat.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:23   #14
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Hmm, umorzenie. Chciałabym tylko jakich argumentów użyć? Nie sądzę, żeby byli skłonni stwierdzić "Ok, wysłaliśmy Ci upomnienie, wisisz nam kupę kasy, ale skoro tak ładnie prosisz to ci umorzymy." to byłoby zbyt proste musiałabym to jakoś uargumentować.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:24   #15
kathiee
Zadomowienie
 
Avatar kathiee
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 394
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Hmm, umorzenie. Chciałabym tylko jakich argumentów użyć? Nie sądzę, żeby byli skłonni stwierdzić "Ok, wysłaliśmy Ci upomnienie, wisisz nam kupę kasy, ale skoro tak ładnie prosisz to ci umorzymy." to byłoby zbyt proste musiałabym to jakoś uargumentować.
Tak, musialabys zlozyc oswiadczenie majatkowe wraz z udokumentowaniem przychodow i rozchodow. oni oblicza i zobacza Czy mozna Ci umorzyc czy rozlozyc
kathiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:34   #16
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Hmm, umorzenie. Chciałabym tylko jakich argumentów użyć? Nie sądzę, żeby byli skłonni stwierdzić "Ok, wysłaliśmy Ci upomnienie, wisisz nam kupę kasy, ale skoro tak ładnie prosisz to ci umorzymy." to byłoby zbyt proste musiałabym to jakoś uargumentować.
I tu jest problem Czytałam kiedyś jak ludzie argumentują. Choroby, niskie zarobki - raczej w tym kierunku. Nie zawsze umarzają, ale zdarza się. Rozłożenie na raty to już jest coś.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:37   #17
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

dostalismy to pismo ze dwa lata temu. napisalismy pismo o umorzenie lub rozłożenie, ale nie podzialalo. tzn trzeba miec dochód ponizej jakies tam kwoty aby przeszlo

my sie tłumaczylismy tym, że sie wyprowadzilismy, zapomnielismy odbiornik wyrejestrowac. osoba tam mieszkajaca abonementu nie placila i i tak musimy zapłacic, nawet mimo tego że doslalismy dokumenty potwierdzajace to, że placilismy dopóki tam mieszkalismy a potem sie wymeldowalismy...
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 16:50   #18
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Hm, czyli raczej lipa z umarzania. Choroba jest, niskie zarobki też, ale nie będę błaznować i wysyłać zaświadczeń z tego roku jak zaległość od 5lat pewnie nie uznaliby tego za przemawiające argumenty.
Zadzwonię na infolinię jutro i zobaczymy co powiedzą (jeśli uda mi się połączyć z człowiekiem).
Ech, wiem, że płacić powinnam ale będzie mnie mooocno bolało serducho jak będę musiała zrobić ten przelew taki badziew dają w TV, taki badziew...
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 17:48   #19
misiadk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 154
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Tj. wcześniej napisano zapłacić musisz, oni się o swoje upomną, chyba, że liczysz na szczęście typu może o mnie zapomną. Co do wyrejestrowania to szczerze nie wiem dlaczego masz jakiś problem, osobiście za ten badziew programowy nie dałabym złotówki. Z wyrejestrowaniem też nie ma problemu musisz uregulować należną kwotę iść na pocztę i wyrejestrować.
misiadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 19:46   #20
JoaR
Przyczajenie
 
Avatar JoaR
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 15
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Tu znalazłam coś o przedawnieniu. W skrócie: "W przypadku zaległości w abonamencie RTV istnieje spór między prawnikami, jaki okres przedawnienia stosować do zobowiązań z tego tytułu. Większość, w tym Poczta Polska wskazują, że zasadniczo zaległości z tytułu abonamentu RTV przedawniają się w tym samym czasie, co zobowiązania podatkowe, czyli 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności. Z kolei inni wskazują na uchwałę Sądu Najwyższego z 7 maja 2009 r (III CZP 20/09) i na tej podstawie na 3-letni okres przedawnienia...".
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kied...V-3050449.html
Musiałabyś skonsultować się z kimś, kto się na tym zna
JoaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:08   #21
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Mój dziadek i babcia mieli taką sytuację. Nie wiedzieli, że jak przechodzą na wiek, gdzie telewizja jest za darmo, i tak muszą to zgłosić i w efekcie musieli zapłacić, mimo że ich wiek do tego nie zobowiązywał.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:18   #22
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

JoaR, a widzisz, może słuszne jest to przedawnienie po 5 latach. Stąd akurat teraz dostałam upomnienie.... Poczta Polska widać oszczędza na upomnieniach i wysyła jak już jest spora kwota i termin przedawnienia się zbliża

Zaleszczotek, przykra sytuacja z Twoimi dziadkami. Na starsze osoby powinni mieć jakiś wzgląd. Zwłaszcza że powód porządny i przyzwoity.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2015-03-04 o 20:20
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 22:02   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Żeby domagano się tej opłaty trzeba najpierw iść i samemu zarejestrować odbiorniki, tak?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 22:06   #24
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Żeby domagano się tej opłaty trzeba najpierw iść i samemu zarejestrować odbiorniki, tak?
Tak
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:19   #25
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

A co jeśli ktoś ma odbiornik i nie zarejestruje? Przecież nikt tego nie sprawdza.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:08   #26
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
JoaR, a widzisz, może słuszne jest to przedawnienie po 5 latach. Stąd akurat teraz dostałam upomnienie.... Poczta Polska widać oszczędza na upomnieniach i wysyła jak już jest spora kwota i termin przedawnienia się zbliża

Zaleszczotek, przykra sytuacja z Twoimi dziadkami. Na starsze osoby powinni mieć jakiś wzgląd. Zwłaszcza że powód porządny i przyzwoity.
Musisz poradzić się z prawnikiem(swoim, nie ich) bo jeśli zapłacisz chociaż 1 zł z długu, jest to tak zwane "przyznanie się do długu" i będziesz musiała zapłacić nawet gdy już może być umorzony. Zanim zadzwonisz na infolinię skontaktuj się z prawnikiem.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:19   #27
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

A jeżeli ktoś sam nie rejestrował odbiornika ale mieszka w mieszkaniu, w którym wcześniej być może był zarejestrowany? Czy tego typu zobowiązania się dziedziczy, jeśli mieszkanie dostało się w spadku?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:43   #28
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A jeżeli ktoś sam nie rejestrował odbiornika ale mieszka w mieszkaniu, w którym wcześniej być może był zarejestrowany? Czy tego typu zobowiązania się dziedziczy, jeśli mieszkanie dostało się w spadku?
Abonament jest przypisany do osoby nie do mieszkania
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:46   #29
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Zadam teraz głupie pytanie, ale ja serio nie wiem- gdzie rejestruje się taki odbiornik i w jaki sposób?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:56   #30
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: wezwanie do zapłaty za abonament RTV

Na poczcie, normalnie w okienku. Idziesz, mówisz że chcesz zarejestrować, pani (chyba też coś zapisuje, nie pamiętam, czy i ty dostajesz coś do podpisania... a szkoda że nie pamiętam) wydaje ci książeczkę opłat. Finito
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-09 16:24:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.