Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 23:05   #2191
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Tzn. takie na receptę? Ystheal nie wystarczy?
Możesz od niego zacząć, jasne, a w międzyczasie kołuj recept na Locacid czy inny Atrederm

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Dla osob, ktore narzekaja na wysuszanie przez oleje- gdzies dawno temu przeczytalam, ze oleje lepiej sie wchlaniaja jak sie doda NMF. Oprocz lepszej wchlanialnosci, ja zauwazylam lepsze nawilzenie ( na 10 ml olejku wlewam ok 7-8 kropel NMF- nie pytac mnie dlaczego, sama sobie tak ubzduralam, mi wystarcza).

Ania, wiem ze jestes "matka robocopa", wiec masz juz duze doswiadczenie z kwasami. Poradz mi, bo troche lipnie mi idzie ta przygoda z nimi. Co bedzie najlepsze na zlikwidowanie podskornych gul, mam ich sporo, male i wieksze. Wczoraj juz nie wytrzymalam i zaczelam to wszystko wyciskac, nie bede mowic, w jakim stanie znajduje sie moja geba. Pare razy zrobilam peeling salicylowy, ale straszny burak mi wyszedl, poza tym moje naczynka na policzkach ostatnio cos szaleja, wiec wole salicyla ograniczyc do toniku ( czolo, grzbiet nosa, bo na skrzydelkach naczynka sie pojawily i broda). Migdalowego zrobilam dwa razy, za pierwszym razem sie nie luszczylam wcale, za drugim ( 1ml kwasu na 4 ml wody) ladnie zluszczyla sie tylko broda i nos. Czolo na ktorym mi najbardziej zalezalo i policzki calkowicie olaly kwas. W zasadzie to podobal mi sie ten migdal, ale chyba musze zrobic wiekszy kaliber, jestem gruboskorna jakas ( tego migdala nie zmywalam, poszlam z nim spac !!). Mam jeszcze mlekowy, ale uzywam go jedynie do regulacji ph.


Moja pielegnacja to
rano- serum C na zmiane z serum z niacynamidu+ filtr
wieczorem- serum z Q10, dokladnie to
FAZA A
Wybrany hydrolat
Hydromanil
D-pantenol
FAZA B
Wybrany olej\macerat zimnotłoczony
Masło karite
Lecytyną HLB 4
Polysorbate 80
Koenzym Q10
Witamina E
Wybrany olejek eteryczny

na zmiane z serum z NMF, mixu kwasu hialur. malo i duzoczasteczk. i jedwabiu. Wczesniej smaruje nos, czolo i brode tonikiem salicylowym ze wzgledu na zaskorniki, potem klade serum. Chcialabym wcisnac kwas hialur. do tego serum z Q10, zeby bylo jedno, np. zamiast karite, ktore dla mnie w zasadzie jest zbedne. Ale nie wiem czy moge, orientuje sie ktos? Chcialam rowniez retinoidy wlaczyc do pielegnacji, ale narazie ta opcja odpada. Za to moge robic peelingi, tylko musze sie jakos bardziej do nich przekonac.
Za szybko się zrażasz do kwasów. Skoro migdałowy służył Twojej buzi, stosuj. Ja nie jestem akurat jego miłośniczką. Działa chwilowo. Na dłuższą metę imho nic nie zrobi ani z zaskórnikami ani z gulami ani z cerą w ogóle. Po kilku dniach efekt rozświetlenia zanika i tyle przyjemności z migdała.
Ja jestem piewca cudownego działania kwasów BHA i retinoidów

Hialuronu możesz dodać kroplę mieszając w zagłębieniu dłoni praktycznie ze wszystkim, tylko że w tym serum masz już przecież świetny nawilżacz - hydromanil.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 11:00   #2192
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Możesz od niego zacząć, jasne, a w międzyczasie kołuj recept na Locacid czy inny Atrederm
Myślę, że może taki mocny retinol, wprowadzę od jesieni. Bo zanim skóra zdąży mi się teraz do niego przyzwyczaić przyjdzie lato i trzeba będzie odstawić.
A czy póki co do Ysthealu powinnam jeszcze dorzucić jakieś kwasy? Albo np. przerzucić się na Diacneal, który ma AHA? Właśnie kończy mi się tubka z Ysthealem i mogłabym kupić coś innego.
Nie bardzo wiem, jak jest z przeciwzmarszczkowym działaniem kwasów. Poza zmarszczkami, z cery jestem zadowolona, więc nie wiem, czy kwasy mi jej tylko niepotrzebnie nie wysuszą.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 11:55   #2193
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Myślę, że może taki mocny retinol, wprowadzę od jesieni. Bo zanim skóra zdąży mi się teraz do niego przyzwyczaić przyjdzie lato i trzeba będzie odstawić.
A czy póki co do Ysthealu powinnam jeszcze dorzucić jakieś kwasy? Albo np. przerzucić się na Diacneal, który ma AHA? Właśnie kończy mi się tubka z Ysthealem i mogłabym kupić coś innego.
Nie bardzo wiem, jak jest z przeciwzmarszczkowym działaniem kwasów. Poza zmarszczkami, z cery jestem zadowolona, więc nie wiem, czy kwasy mi jej tylko niepotrzebnie nie wysuszą.

U mnie w okolicy oczu duzo lepiej spisywal sie Diroseal teraz zrobilam sobie przerwe od jakiegos czasu,mozesz go sprobowac choc dzialanie jest dlugofalowe.

Ania dobrze podpowiada chociaz mnie poki co nie kusi taka opcja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 12:03   #2194
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
U mnie w okolicy oczu duzo lepiej spisywal sie Diroseal teraz zrobilam sobie przerwe od jakiegos czasu,mozesz go sprobowac choc dzialanie jest dlugofalowe.

Ania dobrze podpowiada chociaz mnie poki co nie kusi taka opcja
Dziękuję za rady! Niewątpliwym plusem Diroseala jest cena Spróbuję teraz zamiast Ystheala. I zacznę się psychicznie nastawiać na coś mocniejszego, chociaż opisy podrażnień, nieco mnie przerażają.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 15:15   #2195
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedź z masażem! Spróbuję.
Mam 32 lata, ale oczy wyglądają kiepsko jak na mój wiek. Myślę, że przez to, że po pierwsze pracuję przy komputerze, a po drugie mam problemy z bezsennością. Active C, na zmianę z Redermiciem stosuję już kilka lat i chwalę sobie za rozjaśnienie cieni i ogólnie twarzy, nawilżenie też jest niezłe przy nich. Ale zmarszczki widzę niestety ciągle nowe.
Myślę że to nie tylko Twój problem bo ja z przerażeniem obserwuję zmarszczki pod oczami u moich koleżanek które mają koło 20 a nie 30 lat!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 15:24   #2196
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie.
Stwierdzam, że mój Anthelios AC jest cudowny, ostatnio zaczął wchłaniać się 100%, brak świecenia, brak bielenia i brak lepkości. Ale nie o to mi chodzi..

Kończę pierwsze opakowanie Effaclaru i stwierdzam, że trzeba czegoś mocniejszego.
Jest tylko jedno ale - musi być to BHA, bo mam cerę skłonną do naczynek.

Co polecacie mocniejszego od Effaclaru K, ale tylko z kwasami BHA?
Myślałem nad Acne-Derm, ale czytałem że on głownie na przebarwienia? (a mnie chodzi o zaskórniki, gruzdki i blizny)

PS.
Kwas azelainowy to kwas BHA?

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-02-28 o 15:41
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:43   #2197
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a jesli widze ze effeclar k słabo działa (zaznacze ze mam naczynka popekane) to moge zamiast co 2 dni stosowac go codziennie na noc?
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 17:47   #2198
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Witajcie.
Stwierdzam, że mój Anthelios AC jest cudowny, ostatnio zaczął wchłaniać się 100%, brak świecenia, brak bielenia i brak lepkości. Ale nie o to mi chodzi..

Kończę pierwsze opakowanie Effaclaru i stwierdzam, że trzeba czegoś mocniejszego.
Jest tylko jedno ale - musi być to BHA, bo mam cerę skłonną do naczynek.

Co polecacie mocniejszego od Effaclaru K, ale tylko z kwasami BHA?
Myślałem nad Acne-Derm, ale czytałem że on głownie na przebarwienia? (a mnie chodzi o zaskórniki, gruzdki i blizny)
polecam tonik z kwasem BHA 2% używałam effaklaru dwa miesiące, codziennie, bez wiekszych efektów, tonik mam dwa tygodnie użyłam parę razy i już widać różnicę

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
a jesli widze ze effeclar k słabo działa (zaznacze ze mam naczynka popekane) to moge zamiast co 2 dni stosowac go codziennie na noc?
tak, możesz effaklar nie szkodzi naczynkom
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-02-28 o 17:49
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:51   #2199
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja wiem, ze salicyl czysci dobrze, w koncu stosuje tonik. Jednak w zalamaniach skrzydelek nosa pojawily mi sie pajaczki i nie chce ich traktowac spirytusem Dlatego jesli chodzi o nos to tylko grzbiet przecieram. Chyba zamowie kwas laktobionowy, z tego co przeczytalam na LU i ZSK uszczelnia naczynka i co wazne, dziala przeciwzapalnie, a ja ostatnio zmagalam sie z zapaleniem na tle alergicznym i do dzis nie wyszlam z tego w pelni.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:55   #2200
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

winlyem dzieki za odpowiedz,a tak sie zapytam przy okazji o ten tonik z BHA.mozna to gdzies kupic oprócz internetu?on pomoze na zaskorniki na nosie?nie wiem skad mi sie one biora....
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 18:02   #2201
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wydaje mi sie, ze gdybys miala recepte od dermatologa, to by ci w aptece zrobili. Mi na zaskorniki BHA pomaga swietnie, gorzej z podskornymi gulami, tu juz radzi sobie gorzej. Mysle, ze jednak warto wejsc sobie na mazidla i kupic wszystkie skladniki do tego toniku i krecic. Nie wyjdzie cie drogo, a malo zachodu z tym.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 18:12   #2202
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

O tym toniku wiem dość dawno, ale jakoś nie mogę się zabrać za kupowanie, a później kręcenie.
Wyszukam coś jeszcze i kupie od razu więcej rzeczy, żeby zaoszczędzić na przesyłce
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 18:14   #2203
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze gdybys miala recepte od dermatologa, to by ci w aptece zrobili. Mi na zaskorniki BHA pomaga swietnie, gorzej z podskornymi gulami, tu juz radzi sobie gorzej. Mysle, ze jednak warto wejsc sobie na mazidla i kupic wszystkie skladniki do tego toniku i krecic. Nie wyjdzie cie drogo, a malo zachodu z tym.
nie mam na szczescie podskornych gul.ja nigdy nic nie robilam sama i nie wiem czy nie spitole czegos od tego toniku nie masz zaskorników?czy moze narazie sie zmniejsza ich ilosc?zaraz wejde na mazidla i zobacze ile mnie to moze wyjsc

edit:chyba nic z tego krecenia toniku nie bedzie.za skomplikowane to dla mnie :/
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-02-28 o 18:28
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 18:44   #2204
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
edit:chyba nic z tego krecenia toniku nie bedzie.za skomplikowane to dla mnie :/
Na BU możesz też kupić ten tonik. Wszystko co potrzebne jest już odmierzone- tylko wymieszać
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 20:36   #2205
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zeta, ten tonik wlasnie oczyszcza z zaskornikow. Tylko ostrzegam, efekty widac po dluzszym czasie, moze to byc miesiac, dwa a nawet trzy. Mi na poczatku wydawalo sie, ze ten tonik to jakas lipa i uzywalam go tak z przyzwyczajenia. Po dluzszym czasie zauwazylam, ze zaskornikow jest mniej, a te ktore pozostaly daly sie bardzo latwo wycisnac bez masakrowania twarzy. Potem pory byly regularnie czyszczone przez tonik i nie zatykaly sie tak bardzo ( Niestety ja stosuje filtry, a one w wiekszosci przypadkow troche zapychaja, przynajmniej mnie, wiec u mnie jest tak, ze nie mam idealnie oczyszczonej twarzy, bo co tonik oczyscil, filtr gdzieniegdzie zapchal). Jak nie chcesz sie bawic w wieksze krecenie, to zrob tak jak radzi anula, kup od razu gotowy zestaw.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:47   #2206
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, a ja mam odwrotnie
Stosuje tonik z BHA 2% z BU i serum lemon co też jest na BHA.. chyba 1,5 %...
Spodziewalam sie efektów porównywalnych z Effem, ale kapa

Z oceną na KWC Biochemicznym poczekam jeszcze troche, może tak jak Meredith mówi, trzeba czasu ?

(ale tonik rzeczywiście oczyszcza zajedwabiście, udało mi sie nim nawet wyczyścić plamy na dłoniach od tuszu z drukarki )
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:24   #2207
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

no to poszukam na BU tego toniku.ja jestem niezorientowana jeszcze tak jak wy,gdzie i co dostane,ale bardzo mi pomagacie,dziekuje wam

na BU znalazlam taki tonik,powiedzcie mi czy to o niego chodzi http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
mam pytanie na ile on mniej wiecej stracza i czy najlepiej uzywac go codziennie czy tak 2 razy w tyg?mi najbardziej zalezy na wyniszczeniu zaskórnikow.
czy alkohol i kwas nie sprawia ze bede miala wiecej naczynek?mam kilka na płatkach nosa
z gory dziekuje.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-02-28 o 22:42
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:30   #2208
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

zetafon, tonik z BHA jest naprawde bardzo latwy do ukrecenia Ja tez czailam sie na ten z BU, ale w koncu stwierdzilam, ze skoro tylu dziewczynom udaje sie to zrobic to czemu i mnie mialoby nie wyjsc? A jaka oszczednosc
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 22:44   #2209
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
zetafon, tonik z BHA jest naprawde bardzo latwy do ukrecenia Ja tez czailam sie na ten z BU, ale w koncu stwierdzilam, ze skoro tylu dziewczynom udaje sie to zrobic to czemu i mnie mialoby nie wyjsc? A jaka oszczednosc
wiesz,ja jakos nie mam do siebie zaufania pod tym wzgledem.a ile ciebie kosztuje tonik,jak sama go robisz?
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 23:03   #2210
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zeta, tonik 20 ml ktory robie starcza na 2 tygodnie, zreszta tylko tyle moze stac. Jest problem maly z tym alkoholem, bo zle dziala na naczynka. Ja sie staram naczynka na platkach nosa omijac, a przecieram sam grzbiet nosa. Robie to zapobiegawczo, ale ktos gdzies mowil, ze gliceryna w toniku z mazidel lagodzi troche dzialanie alkoholu. Niech sie ktos bardziej obeznany wypowie na ten temat, bo nie chce palnac glupoty.Teraz obejrzalam tonik z BU i osobiscie wole ten z przepisu mazidel. Jesli chodzi o wykonanie, to nic trudnego, mi za 1 razem sie udalo zrobic tonik, tez kiedys zaczynalam. na 1 rzut oka wydaje sie, ze skladniki moga troche drogo wyjsc, ale zwaz, ze potem z tego robisz naprawde duzo tonikow. Wystarczy robic tak jak jest w przepisie. Trzeba sobie dokupic lyzeczke 0,15 ml i to, co w przepisie i masz wszystko, co trzeba. Jesli Bozia da, ja bede miec glikol polietylenowy 400, ktory nie dziala tak negatywnie na naczynka.

Aha koszt jednego toniku 75 groszy

Edytowane przez meredith85
Czas edycji: 2009-02-28 o 23:05
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 10:08   #2211
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Myślę że to nie tylko Twój problem bo ja z przerażeniem obserwuję zmarszczki pod oczami u moich koleżanek które mają koło 20 a nie 30 lat!
To prawda. Ja widzę zmarszczki pod oczami u mojej dwudziestoletniej siostry. Myślę, że to może być wynik wizyt w solarium. Dziewczyny zaczynają już jako nastolatki i nie mają umiaru. Ja jednak zawsze unikałam opalania twarzy, solarium to dla mnie inny świat, a i tak mam te małe cholery
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 10:45   #2212
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
wiesz,ja jakos nie mam do siebie zaufania pod tym wzgledem.a ile ciebie kosztuje tonik,jak sama go robisz?
Nigdy jakos nie przeliczalam ile kosztuje mnie jedna porcja Z natury jestem oszczedna, wiec gliceryne kupilam w aptece za niecale 2 zl, a spirytus podwedzilam z barku (). Z akcesoriow zamowilam bagietke borokrzemowa do mieszania, lyzeczke miarowa 0.15 ml do odmierzania kwasu, mala butelke i kilka papierkow do mierzenia ph Jesli chcesz byc pewna ze tonik wyjdzie dobrze to polecam kupic jeszcze kwas mlekowy do regulowania ph, bo ja niestety na nim zaoszczedzilam, ale ph czasem wychodzi za malo kwasne przez co tonik slabiej dziala

Po pierwszym toniku zobaczysz jak biochemia wciaga
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 10:49   #2213
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
wiesz,ja jakos nie mam do siebie zaufania pod tym wzgledem
według mnie NIE MA MOŻLIWOŚCI żeby Ci się nie udało go ukręcić instrukcje są bardzo łatwe i przejrzyste -tez sie obawiałam ze sobie nie poradzę i się zdziwiłam ze to taaaakie proste musisz tylko do zrobienia toniku kupić spirytus rektyfikowany no chyba ze posiadasz w domciu)
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 11:09   #2214
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

skoro mowicie ze to takie łatwe,to jeszcze raz przejgladne sobie instrukcjie na mazidlach.mysle tylko ze najpierw zuzyje eefeclara k ,bo duzo za niego dalam i szkoda zeby lezał i sie kurzył.tak jak patrzylam jeszcze na tych stronach zBU i mazidel,to zaczelam myslec nad kupieniem jakiegos hydrolatu,tylko nie wiem zabardzo ktory bylby dobry dla mnie i jakos współgrał z tym tonikiem 2%.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 13:19   #2215
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
skoro mowicie ze to takie łatwe,to jeszcze raz przejgladne sobie instrukcjie na mazidlach.mysle tylko ze najpierw zuzyje eefeclara k ,bo duzo za niego dalam i szkoda zeby lezał i sie kurzył.tak jak patrzylam jeszcze na tych stronach zBU i mazidel,to zaczelam myslec nad kupieniem jakiegos hydrolatu,tylko nie wiem zabardzo ktory bylby dobry dla mnie i jakos współgrał z tym tonikiem 2%.
Ja tez pod wplywem wizazu kupilam effaclar k, ale zadnych efektow nie zauwazylam Czytalam, ze na rezultaty trzeba czekac nawet kilka miesiecy, wiec odpuscilam sobie normalne stosowanie i nakladam go co drugi dzien po toniku BHA liczac ze to moze jakos wzmocni jego dzialanie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 13:32   #2216
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

zetafon może kup sobie pierwszy tonik gotowy na BU, zobacz jak na Ciebie działa, a później będziesz już sobie sama ukręcać jak Ci przypadnie do gustu? Przy okazji możesz sobie popróbować innych kosmetyków z BU które są fantastyczne!

rawita w Twoim wieku to się chyba niestety nie zdarza żeby ktoś nie miał zmarszczek pod oczami. Mnie najbardziej drażni że czarna kredka zbiera mi się w zmarszczce mimicznej pod okiem i brzydko to wygląda, a nie wiem co zrobić żeby tak się nie działo??
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 13:59   #2217
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

oj kochana, widze że mamy podobne problemy z tym że mnie taką gule wywala od czasu do czasu.Najczęściej w okolicy oczu nad nosem raz to tak mi oko spuchło,że miałam tylko szparkę.A z tym paćkaniem to racja.Serio.Im więcej paćkam tym gorzej.Najlepiej sprawdza się delikatna pielęgnacja.Jak byłam chora i nie miałam na nic siły, tylko myłam buzię delikatną pianką, tonik i krem różany oriflame to miałam buzie ładną.A potem mnie podkusiło wągry powyciskać i maskra-tak mi się rozniosło że przez ponad tydzien nie mogłam dojść do siebie.Twarz w syfach, skóra podrażniona,łuszcząca bo wysuszałam żelem brevoxyl.No masakra.I teraz dzięki wyciskaniu ma przebarwienia.Ale nie ruszam tego, boję się tych kwasów.Skóra się uwrazliwia.Generalnie polecam delikatny żel do mycia twarzy, płyn miceralny do demakijażu(ja mam ziaja sopot spa i jest tak samo dobry jak te super drogie), delikatny nawilżający tonik, na dzień lekki krem z filtremUV=krem/żel pod oczy, a na noc serum algae oriflame-rewelacyjnie nawilża, nie zapycha, łagodzi.Z tej serii jest też maska i scrub-b.db.seria.PODSTAWOWA ZASADA-NIE WYCISKAĆ NA SIŁĘ!na pryszcze żel brevoxyl-na początku nieco złuszcza i podrażnia ale przechodzi po 1-2 tyg.W planach mam wiosenna odnowę-pójdę na mikrodermabrazję+maseczka nawilżająca,żadnych kwasów chociaż kosmetyczka mnie namawia.Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam a nie zanudziłam.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 15:39   #2218
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
skoro mowicie ze to takie łatwe,to jeszcze raz przejgladne sobie instrukcjie na mazidlach.mysle tylko ze najpierw zuzyje eefeclara k ,bo duzo za niego dalam i szkoda zeby lezał i sie kurzył.tak jak patrzylam jeszcze na tych stronach zBU i mazidel,to zaczelam myslec nad kupieniem jakiegos hydrolatu,tylko nie wiem zabardzo ktory bylby dobry dla mnie i jakos współgrał z tym tonikiem 2%.
Zecia, kup sobie z BU tonik 2%, hydrolat oczarowy i już nie kombinuj.
Masz jeszcze z tego co wiem Eff K i Humektan.

Zacznij to stosować i czekaj spokojnie na efekty.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 09:15   #2219
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej

Ja mam tylko bardzo proste pytanko, bo jak za dużo się naczytałam to się pokręciłam i nie wiem czy dobrze rozumiem.
Mam 27 lat i powiedzmy jestem mały miki w tych biochemicznych sprawach ale się staram (filtry, kwasy, patrzę na składy etc.) i że liczba 30 zbliża się coraz szybciej chciałam zacząć uzywać czegoś z retoinolem ale totalnie się zakręciłam od którego kremu powinno się zacząć?? jest Ysthal Avene ale dość drogi...Diroseal (bardzo się czerwienie wiec chyba też by mi na to pomógł..ale jeszcze nie jestem naczynkowcem, tylko ja to sie mowi mam skóre nadreaktywną....) i Diacaneal (do kolekcji mam tez rozszerzone pory i zaskórniki ale na to chyba diacanel nie pomaga, ale cena jest przystepniejsza, jesli moja skora źle zareaguje na retin) i czytalam wiele pozytywnych opinii o kremach Roc, ale nie wiem ile tego retinu tam jest

Wiec pytanie brzmi od którego powinno się zacząć....??
Prosze nię krzyczeć na mnie ale nadmiar wszystkich wypowiedzi i długośc watków powoduje, ze człowiek dostaje kręcką po przeczytaniu wszystkiego
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:43   #2220
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Zecia, kup sobie z BU tonik 2%, hydrolat oczarowy i już nie kombinuj.
Masz jeszcze z tego co wiem Eff K i Humektan.

Zacznij to stosować i czekaj spokojnie na efekty.
no własnie chyba kupie sobie na początek tonik z BU,potem sprobuje robic sama.myslisz ze jak dam filtr 30 na buzke to mnie ochroni przed przebarwieniami?i czy hydrolat oczarowy smierdzi?boje sie ze moja druga polowa moglaby nie wytrzymac
co do humektanu to chyba najdziwniejszy krem jaki mialam.nic sie nie lepi,nie pachnie,mam wrazenie ze niczego nie uzyłam,ale i tak widze ze mam mniej suchych skórek.zadowolona jestem.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.