Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 17:26   #2551
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam nadzieję, ze mnie też pomożecie jestem początkującą wizażanką, ale biochemie podczytuję od początku mam cerę mieszaną, przetluszczającą się strefę T, zaskórniki, cienie pod oczami, czasami ropne wypryski, rumieńce i bardzo dużo przebarwień.
Byłam u dermatologa i pani przepisała mi :duac, differin oraz tetralysal.Ustawiłam to sobie w ten sposob:

rano:
hydrolat oczarowy/rożany/rumiankowy
filtr lirene spf 50
duac
dry flo + jedwab + cynamon

wieczorem:
micel dax cosmetics
mleczko rossmana do demakijazu
szare mydło
(Patent o ktorym pisała Annaluka)

differin (po półgodziny na suchą skore)
2x w tyg po differinie Humektan

doustnie: tetralysal

podczas kąpieli jako maseczka olej z róży piżmowej

Co sądzicie dziewczyny? trzyma sie to kupy? Mam nadzieję że nic sie nie gryziemoj podstawowy problem to cienie pod oczami i nie mam pojęcia jak temu zaradzić macie moze jakieś sprawdzone kremy czy sera? dodatkowo te rumieńce z tym też nie wiem co zrobić...poza tym: czy potrzebowałabym jakiś pilling do tego zestawu? i czy Humektan powinnam stosować częściej? Wahałam sie też co powinnam aplikować wcześniej differin czy humektan? Albo najpierw duac czy filtry? Może dołozyć do tego jeszcze jakiś kwas na przebarwienia? Myślalam jeszcze żeby szare mydło zamienić na siarkowe, ale boje się podrażnić skórę A może zupelnie wymienić to na jakiś delikatny żel?

Z góry dzięki

PS wpadło mi jeszcze w łapki takie cudo: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Gdzie to wcisnąć? A może dać sobie spokój?

Edytowane przez Tindomerel
Czas edycji: 2009-06-12 o 17:36 Powód: dopisek
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 18:10   #2552
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam podobna cere do twojej.nie wiem co to jest duac ale jesli to krem to powinien isc pod filtr lirene.filtry zawsze na koncu,potem pudry i inne takie rzeczy do makijazu. na rumience pomogly mi hydrolat z kocanki i ruboril ,o ktorym pisalam troche wyżej.ja uzywam jeszcze z Biochemii Urody serum flavo z witamina C( by wzmocnic naczynia),ale nie wiem jak ono by sie mialo do tych leków od dermatologa,wiec lepiej niech ktos bardziej kompetentny sie wypowie.jesli szare mydlo ci sluzy to moze nie wymieniaj.mozesz ewentualnie zmienic je na olejek myjący z BU,moze na poczatek bezzapachowy. siarkowe chyba nie jest dobrym pomyslem.peeling bym wprowadzila,najlepiej enzymatyczny raz w tygodniu, dermika ma fajny i całkiem skuteczny.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 20:45   #2553
katarzynaaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki kobietki za radę wypróbuję ten ruboril- może i mnie pomożechoć ciekawi mnie diroseal avene i już sama nie wiempozdrówka)))
katarzynaaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 22:22   #2554
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez katarzynaaa26 Pokaż wiadomość
Dzięki kobietki za radę wypróbuję ten ruboril- może i mnie pomożechoć ciekawi mnie diroseal avene i już sama nie wiempozdrówka)))
Diroseal też jest bardzo skuteczny. Mnie się po nim zrobiła cera królewny śnieżki
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 09:29   #2555
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
.peeling bym wprowadzila,najlepiej enzymatyczny raz w tygodniu, dermika ma fajny i całkiem skuteczny.

1.A czy peeling enzymatyczny można stosować latem bez zabezpieczania skóry filtrem??

2. A Ruboril można stosowąc latem rowniez bez filtrów??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:13   #2556
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
1.A czy peeling enzymatyczny można stosować latem bez zabezpieczania skóry filtrem??

2. A Ruboril można stosowąc latem rowniez bez filtrów??
peeling enzymatyczny nie zdziera skóry tylko rozpuszcza martwy naskórek.ogolnie powinno sie uzywac filtrów na lato,ale jesli nie chcesz to i tak mozesz uzywac peelingu enzymatycznego.ruboril tez mozna uzywac bez filtrów,ale zastanów sie ... skoro masz problem z czerwienieniem sie skóry,moga pojawic sie naczynka (o ile juz ich nie masz).a jak wystawisz buzie na slonce to mozesz sobie pogorszyc sprawe.ja bym jednak sie uzywała filtra.sama doppiero od jakiegos czasu sie filtruje i widze ze naczynia sie troche uspokoily a ja sie mniej czerwienie.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 21:53   #2557
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
peeling enzymatyczny nie zdziera skóry tylko rozpuszcza martwy naskórek.ogolnie powinno sie uzywac filtrów na lato,ale jesli nie chcesz to i tak mozesz uzywac peelingu enzymatycznego.ruboril tez mozna uzywac bez filtrów,ale zastanów sie ... skoro masz problem z czerwienieniem sie skóry,moga pojawic sie naczynka (o ile juz ich nie masz).a jak wystawisz buzie na slonce to mozesz sobie pogorszyc sprawe.ja bym jednak sie uzywała filtra.sama doppiero od jakiegos czasu sie filtruje i widze ze naczynia sie troche uspokoily a ja sie mniej czerwienie.

Dziękuje za odpowiedź. Tak o tych filtrach juz duzo czytałam na wizazu i wiem , że powinnam ich uzywać tym bardziej że mam przebarwienia po trądziku , czerwienie się, mam naczynka i uzywałam kuracji kwasowo-retinowej a nawet laser około 2 miesiaće temu. Ale moje pytanie zadałam dlatego, bo chciałam się dowiedzieć czy wogole w lato jes stosować można. Bo filtrow narazie nei stosuję bo nie przebywam długo na słoncu chociaz wiem ze powinnam ale cos sie nie moge przekonac bo sa dla mnei za tłuste i zapychają. Ale jesli bede na plazy to oczywiscie bede stosowac kremy z filtrami 50+.

Teraz juz 2 miesace temu jak wspomniaąłm wczesniej odłozyłam wszystkei kuracje przeciwtradzikowe , przebarwieniowe. I narazie stosuję tylko :
rano pod podkład ruboril a niekiedy krem przeciw swieceniu i to tyle
wieczorem myje twarz efaclarem i ruboril
i oprocz tego 2 razy w tygodniu peelning enzymatyczny.

Coś byscie dodały na lato?Bo w zimie wracam do lekow kwasow ale na lato wystarczy czy co moge dorzucic??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 18:33   #2558
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, zabardzo nie wiedzialam gdzie zadac to pytanie.

1. Co sądzicie o stosowaniu panthenolu ( skład: Dekspanthenol 4,63%, subst pomocnicze: alkohol cetylostearynowy, plynna parafina, płynny wosk, kwas nadoctowy) jako balsamu do ciała?

Mi bardzo służy, pierwszy raz użyłam go oczywiście zgodznie z jego przeznaczeniem na oparzoną skórę, miałam ją później gładką jak niemowle, a chrosty które miałam na plecach zniknęły Mam bardzo pozytywnie doświadczenia, ale nie chcę sobie narobić nim krzywdy.
Balsamow zrogeryjnych dermatolog odradza mi stosowac, mowi że to sama chemia a moja skora nie potrzebuje balsamow.
zależy mi na opiniach dotyczacych tego panthenolu

2. Czy woda termalna z avene jest przydatna w pielegnacji? moja:

wieczorem
-phisiogel do mycia twarzy
-woda termalna avene
- Isotrexin

na dzien
-filtr Lirene +50
-Alantan Plus na kilka godzin do natluszczenia

oczy
-FlosLek (dla 18latki starczy)

sporadycznie:
-maseczka z przepisu dermatologa
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-06-15 o 18:44
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 22:59   #2559
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

woda z Avene to bardzo dobry wybór, wielu osoba dobrze służy
Filtr Lirene też należy do najlepszych. Nie znam Isotrexinu, ale ogólnie Twoja pielęgnacja twarzy wygląda dobrze

Co do tego panthenolu, to nieciekawie w nim wygląda parafina - jej lepiej unikać.
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 05:41   #2560
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja sie chcialm przypomniec. Mam za soba 5 miesiecy retinu a. Lato- koniec retinu

Czy latem moge uzywac punktowo tego preparatu :

FLOSLEK , krem punktowy wybielajacy przebarwienia

Ingredients (INCI): Aqua, Mineral Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Vaselinum Album , Phyllanthus Emblica Fruit Extract,
Ceteareth-20, Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate , Mica, C.I. 77891, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Disulfite, Propylene Glycol , BHT, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid

i tego, mleczko loreal visible results :

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9866


Na to wszystko filtry, filtry lrp 50. Bede wiekszosc czasu nad morzem i w gorach ,nie chce sobie zorbic krzywdy po retinie ale nie hce tez stracic efektow ( nie az takie duze ale wywalczylam cos ).

bardzo prosze o pomoc drogie kolezanki)
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:09   #2561
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź. Tak o tych filtrach juz duzo czytałam na wizazu i wiem , że powinnam ich uzywać tym bardziej że mam przebarwienia po trądziku , czerwienie się, mam naczynka i uzywałam kuracji kwasowo-retinowej a nawet laser około 2 miesiaće temu. Ale moje pytanie zadałam dlatego, bo chciałam się dowiedzieć czy wogole w lato jes stosować można. Bo filtrow narazie nei stosuję bo nie przebywam długo na słoncu chociaz wiem ze powinnam ale cos sie nie moge przekonac bo sa dla mnei za tłuste i zapychają. Ale jesli bede na plazy to oczywiscie bede stosowac kremy z filtrami 50+.

Teraz juz 2 miesace temu jak wspomniaąłm wczesniej odłozyłam wszystkei kuracje przeciwtradzikowe , przebarwieniowe. I narazie stosuję tylko :
rano pod podkład ruboril a niekiedy krem przeciw swieceniu i to tyle
wieczorem myje twarz efaclarem i ruboril
i oprocz tego 2 razy w tygodniu peelning enzymatyczny.

Coś byscie dodały na lato?Bo w zimie wracam do lekow kwasow ale na lato wystarczy czy co moge dorzucic??
mysle ze powinnas w ogole dodac jakis krem nawilzajacy.sam ruboril ci nie wystarczy,za jakis czas mozesz sie wysuszyc i bedzie podraznienie.moze sobie wez jakies probki kremow z laroche posay?ja pamietam ze nie zapychaly mnie te typowo nawilzajace.tylko zebys nie brala do suchej skory.
co do filtra to tez nie moglam sie przekonac,ale znalazlam dwa fajne . lirene 50+ do skory wrazliwej i bioderme 50+ do cery mieszanej i tradzikowej.nie jest to taka typowa maź jak z avene.oba mi sie dobrze spisują.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 11:47   #2562
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
mysle ze powinnas w ogole dodac jakis krem nawilzajacy.sam ruboril ci nie wystarczy,za jakis czas mozesz sie wysuszyc i bedzie podraznienie.moze sobie wez jakies probki kremow z laroche posay?ja pamietam ze nie zapychaly mnie te typowo nawilzajace.tylko zebys nie brala do suchej skory.
co do filtra to tez nie moglam sie przekonac,ale znalazlam dwa fajne . lirene 50+ do skory wrazliwej i bioderme 50+ do cery mieszanej i tradzikowej.nie jest to taka typowa maź jak z avene.oba mi sie dobrze spisują.
Do kremów nawilżających też robiłam wiele podejść ale mnei zapychają.O dziwo Ruboril nie zapycha i myslałam ze starczy jako nawilzacz. Mam jedna probke effaclaru chyba H nawilzajacego do skory tłustejale tez mnie zapychał wiec tak mysle ze jezeli taki krem , ktory jest specjalnie dla skory tlustej mnie zapycha to juz chyba nei znajde dobrego nawilzacza dla mnie.

A co do filtrow to mam Bioderme to sama co wspomniałas.Ale jakas tłusta też dla mnie. Z iwostinu tez mam ale zowu ten sam problem-zbyt tłuste.ALe na lato pod makijarz bede musiałą uzywac ich bo nowych nei bede kupywac jak ma te.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:53   #2563
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Do kremów nawilżających też robiłam wiele podejść ale mnei zapychają.O dziwo Ruboril nie zapycha i myslałam ze starczy jako nawilzacz. Mam jedna probke effaclaru chyba H nawilzajacego do skory tłustejale tez mnie zapychał wiec tak mysle ze jezeli taki krem , ktory jest specjalnie dla skory tlustej mnie zapycha to juz chyba nei znajde dobrego nawilzacza dla mnie.

A co do filtrow to mam Bioderme to sama co wspomniałas.Ale jakas tłusta też dla mnie. Z iwostinu tez mam ale zowu ten sam problem-zbyt tłuste.ALe na lato pod makijarz bede musiałą uzywac ich bo nowych nei bede kupywac jak ma te.
a moze sprobuj olejów z mazidel albo ZSK? to wcale nie jest takie straszne.niektore oleje mnie nie zapychaja i fajnie nawilzaja.wiem ze powiesz ze masz tlusta skore i nie chcesz,ale jak trafisz na fajny olejek w ktorym nie ma tylu zapychaczy co w kremach (gliceryna i inne takie),to ci sie spodoba.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:16   #2564
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
woda z Avene to bardzo dobry wybór, wielu osoba dobrze służy
Filtr Lirene też należy do najlepszych. Nie znam Isotrexinu, ale ogólnie Twoja pielęgnacja twarzy wygląda dobrze

Co do tego panthenolu, to nieciekawie w nim wygląda parafina - jej lepiej unikać.

isotrexin to retoid i antybiotyk

no tak, ale wsumie unikac dlatego ze zapcha<??> a raczej na ciele nic mnie tam zapchac nie powinno (gorzej z twarza)

Czy ten filtr ktory stosuje Lirene +50, widze że go dobrze znacie wystarczy jako nawilzacz? Czy on wogole nie nawilza skory?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 12:48   #2565
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
a moze sprobuj olejów z mazidel albo ZSK? to wcale nie jest takie straszne.niektore oleje mnie nie zapychaja i fajnie nawilzaja.wiem ze powiesz ze masz tlusta skore i nie chcesz,ale jak trafisz na fajny olejek w ktorym nie ma tylu zapychaczy co w kremach (gliceryna i inne takie),to ci sie spodoba.

Dzięki za rady. Masz racje obawiam sie tych olejkow chociaz o nich nei słyszałam . Mysle ze na lato starczy mi pod makijaż krem z filtrem bo bez podkładu jesli zakładam filtr to nie wyjde bo tłuty , bieli ic era wyglada okropnie ogolnie.Ale na noc by sie przydał tym bardziej ze lato nawilzacz. Poczytam sobie i moze pojde po jakies probki kremow nawilzajacych dla cer tłustych.Moze wkoncu znajde cos dla siebie.
Mam probke tego kremu z nuxa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19952 .Jeszcze nie probowałam ich bo zawieraja w sobie kwas AHA i boje sie ich uzywac latem tym bardziej ze mam przebarwienia.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:15   #2566
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dzięki za rady. Masz racje obawiam sie tych olejkow chociaz o nich nei słyszałam . Mysle ze na lato starczy mi pod makijaż krem z filtrem bo bez podkładu jesli zakładam filtr to nie wyjde bo tłuty , bieli ic era wyglada okropnie ogolnie.Ale na noc by sie przydał tym bardziej ze lato nawilzacz. Poczytam sobie i moze pojde po jakies probki kremow nawilzajacych dla cer tłustych.Moze wkoncu znajde cos dla siebie.
Mam probke tego kremu z nuxa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19952 .Jeszcze nie probowałam ich bo zawieraja w sobie kwas AHA i boje sie ich uzywac latem tym bardziej ze mam przebarwienia.
kwasy AHA nie są dobre przy naczynkach bo moga je podraznic i jescze bardziej rozjuszyc.dobre są BHA i PHA.PHA mozna nawet w lato bo nie sa fotouczulające. jesli na dzien uzywasz ruboril a potem filtr to masz nawilzenie na dzien.przydaloby sie na noc coś.z mojego doswiadczenia dobry jest olejek z róży rdzawej.na likwiodowanie przebarwien moze troche sie przydac olejek z nasion malin.rozjasnil mi slady po krostkach.zeby sie to wszystko nie lepilo mieszam olejek z zelem z kwasu hialuronowym.wtedy wszystko jest ok.

ps: patrze na sklad tego kremu z nuxe i nie wiem czy to dobry pomysl.ma na samym poczatku skladu gliceryne i silikon a to sa potencjalne zapychacze.no i jest drogi.jak sie okaze ze zapycha to bedziesz miala w plecy 70zl.z tych drozszych to lepiej brac probki.taka ziaje za 10 zl mozna kupic cala bo niewielki koszt,ale te drogie to juz trzeba ostroznie.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:19
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:49   #2567
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
kwasy AHA nie są dobre przy naczynkach bo moga je podraznic i jescze bardziej rozjuszyc.dobre są BHA i PHA.PHA mozna nawet w lato bo nie sa fotouczulające. jesli na dzien uzywasz ruboril a potem filtr to masz nawilzenie na dzien.przydaloby sie na noc coś.z mojego doswiadczenia dobry jest olejek z róży rdzawej.na likwiodowanie przebarwien moze troche sie przydac olejek z nasion malin.rozjasnil mi slady po krostkach.zeby sie to wszystko nie lepilo mieszam olejek z zelem z kwasu hialuronowym.wtedy wszystko jest ok.

ps: patrze na sklad tego kremu z nuxe i nie wiem czy to dobry pomysl.ma na samym poczatku skladu gliceryne i silikon a to sa potencjalne zapychacze.no i jest drogi.jak sie okaze ze zapycha to bedziesz miala w plecy 70zl.z tych drozszych to lepiej brac probki.taka ziaje za 10 zl mozna kupic cala bo niewielki koszt,ale te drogie to juz trzeba ostroznie.

Taaa te kwasy AHA nie są dla mnie.Mysle, ze gdybym wczesniej trafiła na wizaz to nie miałabym problemu z naczynkami i czerwienieniem sie twarzy. Bo wydaje mi się , że przez kosmetyki, kremy własnie z tymi kwasami AHA pogorszył mi się stan twarzy jesli chodzi o naczynka a moze własnei sie zaczal.
ALe z drugiej storny te kwasy sa najlepsze na przebarwienia potradzikowe. Kupiłam na przebarwienai bardzo drogi krem z Biodermy White Objective własnei z kwasami AHA i kiedys o tym nei wiedziałam i normalnei stosowałam na cała twarz i naczynka sie pojawiły.
ALe ten krem bede musiała skonczyc bo dałam za neigo ok 150 zł ale to gdzies pod koniec lata i wmiejsca przebarwien gdzie nie mam naczynek.
ALe jesli chodzi o ten krem z nuxa to raczj nie kupie najpierw sprobuje probke ale mysle ze narazie nei bo zawiera kwasy AHA ale mysle ze w takim kremi tych kwasow jest niewiele i bede mogła ich uzywac przy cerze naczynkowej.No ale najpierw bede musiała spradzic ta probke.

A ten olejek z nasion malin to gdzie mozna dostac i mozna stosowac latem?sa w nim jakeis kwasy czy składniki fotouczulajace??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:17   #2568
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Taaa te kwasy AHA nie są dla mnie.Mysle, ze gdybym wczesniej trafiła na wizaz to nie miałabym problemu z naczynkami i czerwienieniem sie twarzy. Bo wydaje mi się , że przez kosmetyki, kremy własnie z tymi kwasami AHA pogorszył mi się stan twarzy jesli chodzi o naczynka a moze własnei sie zaczal.
ALe z drugiej storny te kwasy sa najlepsze na przebarwienia potradzikowe. Kupiłam na przebarwienai bardzo drogi krem z Biodermy White Objective własnei z kwasami AHA i kiedys o tym nei wiedziałam i normalnei stosowałam na cała twarz i naczynka sie pojawiły.
ALe ten krem bede musiała skonczyc bo dałam za neigo ok 150 zł ale to gdzies pod koniec lata i wmiejsca przebarwien gdzie nie mam naczynek.
ALe jesli chodzi o ten krem z nuxa to raczj nie kupie najpierw sprobuje probke ale mysle ze narazie nei bo zawiera kwasy AHA ale mysle ze w takim kremi tych kwasow jest niewiele i bede mogła ich uzywac przy cerze naczynkowej.No ale najpierw bede musiała spradzic ta probke.

A ten olejek z nasion malin to gdzie mozna dostac i mozna stosowac latem?sa w nim jakeis kwasy czy składniki fotouczulajace??
http://www.zrobsobiekrem.pl/?212,ole...alin-naturalny to ten olejek.on sam troche dziala jak filtr przeciwsloneczny,poczytaj sobie na tej stronce o nim.on nie zawiera chyba nic oprocz konserwantu,a i tak nie wiem czy nawet ten konserwant jest.jego mozna uzywac tak przez 3 dni,potem moze troche przesuszac.warto poczytac na tej stronie o ich składnikach.albo zobacz co dziewczyny chwala na watkach o ZSK i Biochemii Urody.polecam
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:52   #2569
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
http://www.zrobsobiekrem.pl/?212,ole...alin-naturalny to ten olejek.on sam troche dziala jak filtr przeciwsloneczny,poczytaj sobie na tej stronce o nim.on nie zawiera chyba nic oprocz konserwantu,a i tak nie wiem czy nawet ten konserwant jest.jego mozna uzywac tak przez 3 dni,potem moze troche przesuszac.warto poczytac na tej stronie o ich składnikach.albo zobacz co dziewczyny chwala na watkach o ZSK i Biochemii Urody.polecam
Dziękuję Ci bardzo. To byłby dobry prosukt jesli działał by pozytywnie na moje przebarwienia oraz jeszcze chronił w jakimś stopniu przed słoncem i jeszcze jako krem nawilzajacy. Przeczytam sobie dzieki za link
Jeszcze jedno, sorry , ze tak duzo pytań ,a ten prdukt można kupić gdzies nie w internecie czy tylko przez internet na tej stronce?
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 18:18   #2570
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo. To byłby dobry prosukt jesli działał by pozytywnie na moje przebarwienia oraz jeszcze chronił w jakimś stopniu przed słoncem i jeszcze jako krem nawilzajacy. Przeczytam sobie dzieki za link
Jeszcze jedno, sorry , ze tak duzo pytań ,a ten prdukt można kupić gdzies nie w internecie czy tylko przez internet na tej stronce?
mozna jeszcze kupic na mazdilach :http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
albo na BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-raspberry.html
na bu kupowalam juz 3 razy i jest łatwo.logujesz sie,wypelniasz koszyk czym tam chcesz i potem placisz,wysylaja ci paczke priorytetem.na mazidlach to roznie bywa z łatwoscia kupowania ,ale tez nie ma wiekszych problemów. takich olejków nie znajdziesz w drogeriach.moze ewentualnie w sklepach z ekologiczna zywnoscia.tylko nie wiem czy to dalej bedzie to samo.ja polecam biochemie na poczatek.
chetnie ci odpowiem na pytania.jak cos to napisz na pw
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 18:32   #2571
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
mozna jeszcze kupic na mazdilach :http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
albo na BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-raspberry.html
na bu kupowalam juz 3 razy i jest łatwo.logujesz sie,wypelniasz koszyk czym tam chcesz i potem placisz,wysylaja ci paczke priorytetem.na mazidlach to roznie bywa z łatwoscia kupowania ,ale tez nie ma wiekszych problemów. takich olejków nie znajdziesz w drogeriach.moze ewentualnie w sklepach z ekologiczna zywnoscia.tylko nie wiem czy to dalej bedzie to samo.ja polecam biochemie na poczatek.
chetnie ci odpowiem na pytania.jak cos to napisz na pw
Dzięki jeszcze raz za wszystkie informacje. To teraz poczytam sobie o BU i mysle ze zakupie jakis olejek na lato.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:11   #2572
Hantesis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 66
GG do Hantesis Send a message via Skype™ to Hantesis
KWASY AHA vs. MIKRODERMABRAZJA

Cześć!
Ostatnio z moją cerą źle się dzieje ;/ czuję i widzę, że woła o pomoc. Nigdy wcześniej nie korzystałam z profesjonalnych zabiegów u kosmetyczki - postanowiłam to zmienić ! Mam 23 lata, cerę mieszaną z tendencją do trądziku, rozszerzone pory oraz dość sporo małych zmarszczek mimicznych.
Kiedyś znajoma poleciła mi mikrodermabrazję (ot teraz mi się przypomniało-zamiast zapobiega leczę ;/) więc wybrałam się do salonu kosmetycznego z zapytaniem ile taki luksus kosztuje... Pani przemiłym głosem odpowiedziała - niebagatelną sumę 120zł. Wspomniała również o kwasach AHA koszt ok 40-60zł

Lekko oszołomiona ceną mikro wyszłam z salonu... zamiast dowiedzieć się co będzie dla mnie lepsze ;/ Po kilku dniach jednak stwierdziłam, że trzeba w siebie więcej zainwestować, a skóra
na pewno odwdzięczy mi się za to

# Jakie macie doświadczenia z przebytych zabiegów mikro lub kw.Aha?
# Ile zabiegów musiałyście wykonać aby były rezultaty (może macie fotki przed i po)?
# Może są jeszcze jakieś inne sposoby na doprowadzenie skóry do porządku (mniejszym kosztem?)
#Jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji cery trądzikowej? tzw. drogeryjne czy tylko z apteki - przepisane przez dermatologa?
# tak troszkę poza wątkiem PŁYN MICELARNY - jaki polecacie? Ja używałam z Perfecty i AA - były takie sobie
#zastanawiam się czy nie byłoby lepiej pójść na np 4 zabiegi kwasami zamiast na 2 z mikro?


Edytowane przez Hantesis
Czas edycji: 2009-06-17 o 20:13
Hantesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 08:23   #2573
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej z kwasami możesz się pobawić w domu i się przekonasz jak na ciebie działają.Co do mikrodermabrazji to 5-6 minimum, ale ważne kto t orobi na jakim aparacie itp choć ostatnio w modę wchodzi oxodermabrazja czy jakoś tak mniej inwazyjna, a skuteczna.

Kremów żeli itp do cery trądzikowej jest multum.... ja preferuje tylko apteczne choć każdemu pasuje co innego (jak dla mnie AVENE SVR ROC BIODERMA HIMALAYA) tutaj trzeba by szukać moim zdaniem i coś do siebie dobrać.Inna sprawa to glinki z dermaglin i argiletz też dobrze się sprawdzają.Teraz taki kiepski okres na kwasy, ale kremik LYSANEL ACTIVE może by się sprawdził tylko filtr spf50 na dzień to obowiązek
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:53   #2574
lady_sparrow
Raczkowanie
 
Avatar lady_sparrow
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 465
Red face Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej
Jestem dopiero początkującą filtromaniaczką, dlatego proszę o ocenę czy stosuję dobrą pielęgnację.
Mam cerę alergiczną i mieszaną, często się świeci (cała). Raczej nie mam problemów z trądzikiem, czasami tylko coś mi wyskakuję na czole, brodzie i na boku oba policzków (koło uszu;/). Niestety, cały czas praktycznie chodzę czerwona- tj. mam całe czerwone policzki (co jest wynikiem rogowacenia okołomieszkowego na ramionach i nogach;/). Mam też cienie pod oczami. ;/
Teraz może napiszę co stosuję
RANO:
- przecieram twarz chusteczkami BELLA HAPPY Sensitive
- tonik z Garnier'a nawilżający (ten różowy)
- kilka kropel serum z witaminą C z BU na cała twarz
- filtr do twarzy z LRP Anthelios, aktualnie 40 SPF
- gdy gdzieś wychodzę to albo tylko puder (tj skrobia zmieszana z cynamonem) lub antytrądzikowy krem tonujący z Ziaji (nuno- techonologia) czasami też bywa, że stosuję podkład z Rimmela, ale staram się bardzo rzadko

WIECZOREM:
- również chusteczki BELLA
- tonik z Garnier'a (też różowy)
- serum z witaminą C
- krem na noc, często jakieś próbki stosuję, bo jeszcze nie wiem jaki kupić;/ Może Acne Derm?;/
- krem pod oczy z Ziaji ze świetlikiem, ale nie widzę poprawy ;/

Zastanawiałam się nad olejkiem pichtowym oraz kremem ACNE DERM.
Chciałabym też zlikiwdować możliwe jak najwięcej te przeklęte rumieńce. Używałam już AURIDERM oraz Ruboril przez kilka miesięcy, ale niestety nic mi nie pomógł. ;/
Może ktoś mi napisze co o tej całej mojej pielęgnacji sądzi?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam;*
lady_sparrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:11   #2575
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak dla mnie na pierwszy rzut oka te serum z wit C zbyt często hmm zamiast tych chusteczek lepszy byłby jakiś żel do oczyszczania twarzy..
Acne derm na noc okk tylko jak tam jeszcze serum z wit C wrzucisz to może być niezła jazda .

Jakbym ja miał na noc co robić z tym zestawem co maszto tak :
- oczyścić dokładnie i maksymalnie
- acne derm
- jakiś krem nawilżający

Na dzień pasuje ale to tylko moje zdanie skromne

Cienie pod oczami to przekleństwo okropne dobre opinie zbiera firma ROC więc może tam warto coś poszukać choć przed tym na stronie Basi Kwiatkowskiej jest wszystko bardzo dobrze opisane i na LU też.Choć jak pewnie wiesz najlepszy będzie jakiś krem z retinolem na dłuższą mete
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:25   #2576
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Czytam, czytam i jestem totalnie skolowana: czy Lysanel Active, Diacneal albo Effaclar K maja szanse chociaz troche wygladzic i rozjasnic mi dosc duze blizny po tradziku? Czy moze dac sobie spokoj i zrobic w blizej nieokreslonym czasie mikrodermabrazje?

Dodam, ze to moja pierwsza prawdziwa przygoda z biochemia. Kwasow wczesniej uzywalam zapisanych przez dermatologa, ale nawet nie wiedzialam, ze to kwasy
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 06:10   #2577
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny pomału zaczęłam stosować ten zestaw o który was prosiłam zebyscie mi ocenily.Tu wielkie dzieki dla wasale teraz mam problem otóz uzywam tego filtra i mój żel, przynajmniej mam takie wrażenie, zupełnie nie zmywa go z twarzy i zostaje mi tłusta powłoczka na ryjkuobawiam sie powrotu wstretnego tradzika którego, tfu tfu ,pozbyłam sie dosc niedawno, apołozenie sie spac wtej powłoczce to chyba nie najlepszy pomysł..stąd moja gorąca prośba do was- jak myslicie jaki tonik/ produkt zmywający tą powłoczke byście mi proponowaly.

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

oj i tu jest to co już używam:Mam 21 lat chyba dosc głeboką zmarszczke na czole i malutkie wokól oczu,pełno prosakówtego świństwa chciałabym sie pozbyc)blackheady na brodzie i nosie /masakra:/skóra sucha skonczyłam kuracje trądzikową od czasu do czasu jakis wyprysk i brzydkie przebarwienia na policzkach,skłonnośc do zapychania.Chciałabym zrobić tak:wprowadzic serum z wit c i maseczke aspirynowa ale nie wiem czy mozna tak zrobic:/i mam pytanie czy serum c mozna kupic w aptece i czy ono musi kosztowac 70 zli jakie serum dla mnie najlepsze?bo sa różne z róznym stęzeniem i wogólehm więc zaczynam RANO:+1.serum z wit C+2.krem physiogel(Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3 )+3.filtr avene,krem ochronny spf50(Skład: avene thermal spring water (avene aqua), ethylhexyl methoxicinnamate, c12-15alkylbenzoate, water (aqua), butyleneglykol methylene, bis-benzotriazoyl tetramethylbutylpheno,l bis-ethylxeloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, cyclomethicone, glyceryl pvp/elcosene copolymer, butylparaben, carplic/capric trigliceride, decyl glucoside, dimethiconol, disodium edta, ethylparaben, fragrance (perfum), hydroxyethylacrylatesodiu m acryloyldimthyl taurate copolymer, isobutyl paraben, magnesium aluminum silicate , methylparaben, o -cymen-5-ol phenoxyethanol, polysorbate 60, propylparaben, squalane, steryl alcohol, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, tribehenin, triethoxycaprylysilane, trimethoxycaprylysilane, xanthan gum, zinc oxide)WIECZÓR:+1.maseczka aspirynowa 1-2 razy w tygodniu(chciałam zlikwidowac blackheady albo ruszyc prosaki)2.przemywam twarz blau farma,atopra,żel do mycia ciała(Sepicalm S 1,5%
Mocznik 1,5%
aktywny kompleks AHA + L-Arginina Skład (INCI):
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Urea, Sodium Lactate, Linolenamidopropyl Dimethylamine Citrate, Cocamide DEA, Sodium Cocoyl Aminoacids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Glycerol, Arginine, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.)
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 12:59   #2578
lady_sparrow
Raczkowanie
 
Avatar lady_sparrow
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 465
Red face Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki Ci bardzo koko19891 za Twoją opinię.
Zacznę stosować się do Twoich zaleceń jeśli chodzi o wieczór
Jeszcze raz dziękuję;*
lady_sparrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:55   #2579
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A czy peeling enzymatyczny ma jakieś dobre dzialanie na naczynka czy poprostu mniej je drażni niż zwykły peeling?Bo nie wiem czy używając peelingu przy mojej naczynkowej skórze omijać rozszerzone naczynka czy nakładać tam peeling nawet szczególności.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 13:25   #2580
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A czy peeling enzymatyczny ma jakieś dobre dzialanie na naczynka czy poprostu mniej je drażni niż zwykły peeling?Bo nie wiem czy używając peelingu przy mojej naczynkowej skórze omijać rozszerzone naczynka czy nakładać tam peeling nawet szczególności.
Zaleta peelingu enzymatycznego jest wlasnie to,ze nie podraznia tak skory jak peeling mechaniczny wiec dlatego tez jest polecany dla cer wrazliwych,naczynkowych:e hem: Dziala duzo delikatniej.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.