Kosmetyki M.A.C. cz. 5 - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-11, 01:10   #1561
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Era jest piekna, satyna ale nie płaska tylko wielowymiarowa, czysty szarawy beż/ albo jasny brąz jak kto lubi
Wielkie dzięki! Na moich powiekach to pewnie brąz będzie. zanotowane, do przetestowania podczas najbliższej wizyty w MAC- u. I - by Cie jeszcze trochę powykorzystywac niecnie i bez umiaru - jakim brązem jest Orb? Bo wedle opisów na stronie MAC - a wygląda na raczej ciepły, ale nauczyłam się już nie do końca im ufać.

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Corii, tylko uważaj na te chusteczki - mnie okropnie podrażniają, zaraz po ich użyciu mam czerwoną paszczę przez kwadrans, co jest o tyle niefajne, że stosują je często przed makijażem w Macu. Podejrzewam, że mają jakiś felerny alkohol w składzie płynu, którym są nasączone. Dodam, że nie mam wrażliwej i uczuleniowej skóry, ale tych chusteczek absolutnie nie mogę używać. Za to sprawdziły mi się te sephorowe, nic nie pali. Muszę kiedyś porównać składy, swoją drogą.

Mnie też podrażniają straszliwie - zdecydowanie nie są dla wrażliwców, albo zawierają składnik, na który moja twarz reaguje ostrym rumieniem, tudzież chwilowym uczuciem, jakby mnie naskórka pozbawiono. Co na szczęście dość szybko mija, ale - wole nie ryzykować.

Kolciag z czym łączysz Shale? Jest na mojej liście upragnionych, ale odkładam na przyszłość, obawiając sie, że u mnie, podobnie jak u Burn da nieciekawy efekt na powiece.
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 06:28   #1562
dorcia 83
Rozeznanie
 
Avatar dorcia 83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 697
GG do dorcia 83
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
chyba podkładu płynnego. No bo co, kroją podkład w kompakcie na kawałki?
Mnie chodzi o podklad w kremie w kompakcie, w takim czarnym okraglym pudeleczku z lusterkiem jak puder.
Nie trzeba go kroic, wystarczy nabrac szpatulka
Nie chodzi mi o podklad plynny.

Edytowane przez dorcia 83
Czas edycji: 2011-06-11 o 06:30
dorcia 83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 07:15   #1563
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki! Na moich powiekach to pewnie brąz będzie. zanotowane, do przetestowania podczas najbliższej wizyty w MAC- u. I - by Cie jeszcze trochę powykorzystywac niecnie i bez umiaru - jakim brązem jest Orb? Bo wedle opisów na stronie MAC - a wygląda na raczej ciepły, ale nauczyłam się już nie do końca im ufać.
Chyba Ci się nazwy pomyliły, bo Orb to taka ciałkowa, brziskwiniowa satynka
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 07:59   #1564
who1
Raczkowanie
 
Avatar who1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 196
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki! Na moich powiekach to pewnie brąz będzie. zanotowane, do przetestowania podczas najbliższej wizyty w MAC- u. I - by Cie jeszcze trochę powykorzystywac niecnie i bez umiaru - jakim brązem jest Orb? Bo wedle opisów na stronie MAC - a wygląda na raczej ciepły, ale nauczyłam się już nie do końca im ufać.




Mnie też podrażniają straszliwie - zdecydowanie nie są dla wrażliwców, albo zawierają składnik, na który moja twarz reaguje ostrym rumieniem, tudzież chwilowym uczuciem, jakby mnie naskórka pozbawiono. Co na szczęście dość szybko mija, ale - wole nie ryzykować.

Kolciag z czym łączysz Shale? Jest na mojej liście upragnionych, ale odkładam na przyszłość, obawiając sie, że u mnie, podobnie jak u Burn da nieciekawy efekt na powiece.
coprawda ja nie Kolcia, ale moze pomoge...
do takich delikatnych makijazy uzywam Shale ponad załamanie, na całą powieke Nakde Lunch lub Jest, w zewn. kącik Trax, w wewn. Shroom. Jestem niebieskooka i dla mnie Shale jest objawieniem, ale w ogole na mnie same szarości i wszelakie połączenia z nim wygladaja dobrze, warto wyprobowac, bo to naprawde kolorek warty uwagi

zachwycowa makijazem Lemirki z udzialem Cranberry postanowilam wyprobowac go na sobie, chociaz z dusza na ramieniu, bo ja jestem z tych raczej, co to stronia od mocnych kolorkow...i to byl blad...
na cala powieke dalam Coopering, ponad zalamanie delikatnie rozblendowany Cranberry, co polaczylam z moim ostatnim odkryciem Phloof do wew. kacika i pod luk brwiowy i wyszlo jak dla mnie calkiem niezle, a nieb. teczowka stala sie wrecz wibrujacvo niebieska...
who1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 09:30   #1565
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki! Na moich powiekach to pewnie brąz będzie. zanotowane, do przetestowania podczas najbliższej wizyty w MAC- u. I - by Cie jeszcze trochę powykorzystywac niecnie i bez umiaru - jakim brązem jest Orb? Bo wedle opisów na stronie MAC - a wygląda na raczej ciepły, ale nauczyłam się już nie do końca im ufać
Orb to nie brąz, to beż mniej więcej na poziomie Brule może minimalnie jaśniejszy z lekką morelową nutą
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2011-06-11 o 09:37
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 10:41   #1566
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez dorcia 83 Pokaż wiadomość
Mnie chodzi o podklad w kremie w kompakcie, w takim czarnym okraglym pudeleczku z lusterkiem jak puder.
Nie trzeba go kroic, wystarczy nabrac szpatulka
Nie chodzi mi o podklad plynny.
No ok, ale podkład stuio fix w kompakcie, o którym mówimy to jest taki puder w kamieniu, więc nie ma szans na próbkę .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 11:37   #1567
She Wolf
Wtajemniczenie
 
Avatar She Wolf
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

No to ja pozwole sobie wkleic pomysly na moj ukochany Shale. To zbior zestawien z naszego forum, kilka moich. Mam nadzieje ze osoby zainteresowane sie nie obraza, ze cytuje ich pomysly, a mysle ze moze komus sie przyda taki zbiorek zapisany na dysku

- PP Dangerous Cuvee na całą powiekę jako kolor bazowy, Shale 2/3 powieki, Poison Pen w zalamaniu i zewnetrznym kaciku
- melon albo off the radar na srodku, a shale w wewnetrznym i zewnetrznym kaciku
- Vex + Shale + odrobina czerni w lini rzęs
- Shale + pigment Grape (albo Nocturnelle) - Shale + Seedy Pearl (ewentualnie Crystal)
- Shale + Concret + granat w linii rzęs
- Shale+ pigment Push The Edge
- na całą ruchomą powiekę orange a shale w załamaniu

__________________

23cs
Piotrus + 04.03.2014 (*)
She Wolf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 11:52   #1568
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez who1 Pokaż wiadomość
zachwycowa makijazem Lemirki z udzialem Cranberry postanowilam wyprobowac go na sobie, chociaz z dusza na ramieniu, bo ja jestem z tych raczej, co to stronia od mocnych kolorkow...i to byl blad...
na cala powieke dalam Coopering, ponad zalamanie delikatnie rozblendowany Cranberry, co polaczylam z moim ostatnim odkryciem Phloof do wew. kacika i pod luk brwiowy i wyszlo jak dla mnie calkiem niezle, a nieb. teczowka stala sie wrecz wibrujacvo niebieska...
cieszę się. Sama wczoraj dałam na całą powiekę ricepaper w zewnętrzny kącik i załamanie cranberry właśnie. Tak pod cranbery w zewnętrznym kąciku sable i krecha z deep truth zrobiłam zdjęcia, ale jak sie obudzę to zobaczę czy coś się da pokazać
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 11:54   #1569
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Hej
Wetnę sie trochę z pytaniem - czy w PL jest dostępny podkład Face and Body w kolorze White? Dawno sie w temacie MAC nie kręciłam, ten kolor jest zdaje sie wycofany (rychło w czas sie obudziłam) ale może znajdą sie jeszcze gdzieś jakieś niedobitki. Z góry dzieki za odpowiedź

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-06-11 o 11:57
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 14:02   #1570
sheepi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Corii nawet nie pomyślałam o Studio fix. Wezmę go pod uwagę chociaż troszeczkę zniechęca mnie informacja i tym, że zapycha. Natomiast chodził mi po głowie Blot, ale wyczytałam że uwidacznia suche skórki i nie jest raczej przeznaczony dla suchej cery.
Winyl też kojarzy mi się coś o tym, że był poruszany wątek o zapychających właściwość MSF, ale stanęło na tym, że winowajcą były te w formie rozświetlaczy. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Zobaczę co mi jeszcze powiedzą w sklepie, ale przy doborze takich rzeczy czuję się trochę zniechęcona po ostatnim makijażu. Dobrze, że wstrzymałam się zakupem produktów Studio Sculpt. Zaraz po nałożeniu wyglądały niesamowicie, ale po niecałej godzinie wróciłam do domu to myślałam, że padnę. Wyglądałam jak krówka w brązowe łatki. Suche skórki podkreślone, pełno przetarć i plam. Nie pamiętam jaki puder wtedy miałam na buzi, bo było ich kilka w ruchu, ale wydaje mi się, że głównie to wina złego podkładu. Rano jak wychodziłam na zajęcia i do czasu makijażu nic takiego nie widniało na mojej buzi, a użyłam teoretycznie cięższego EL Double Wear.
sheepi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 15:02   #1571
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A jesteś z tych bladych czy z tych niebladych?
Bo np. jeśli chodzi o najjaśniejsze to NW jest dosyć mocno różowy, natomiast NC nie jest żółty. Przynajmniej na moje oko.
Wiesz co, okazuję się, ze jestem z tych bladych a zawsze myślałam, ze jest inaczej
Cytat:
Napisane przez dorcia 83 Pokaż wiadomość
Kochana, jezeli chodzi Ci o podklad w kompakcie, to niema najmniejszego problemu w MACu, zeby wziasc probke.
ja juz bralam 2 razy, 2 inne kolorki.
Kurcze, jakbym to wiedziała pare godzin wcześniej to bym wykorzystała, a tak ...
Cytat:
Napisane przez sheepi Pokaż wiadomość
Corii nawet nie pomyślałam o Studio fix. Wezmę go pod uwagę chociaż troszeczkę zniechęca mnie informacja i tym, że zapycha. Natomiast chodził mi po głowie Blot, ale wyczytałam że uwidacznia suche skórki i nie jest raczej przeznaczony dla suchej cery.
Sheepi, blot służy do matowienia tylko, nie daje w zasadzie zadnego krycia ani konkretnego koloru, wiec nie wiem czy to dobry pomysł.






A Laseczki, dzisiaj rano nieoczekiwanie byłam w Krakowie przelotem i osczywiście odwiedziłam MAC-a i musze tym razem bardzo pochwalić tego Pana Poprosiłam go o próbkę Stufio Fix, ja chciałam kompakt, ale on mi polecił fluid twierdząc, że wg niego jest fajniejszy. Zgodziłam się i wziął sie za dobieranie koloru, ajk zobaczyłam jaki kolor, to byłam przerażona, bo wziąła NC15! ja mówię, ze jezu, ja nie mam tak jasnej cery, wtedy Pan z drugiej strony szyi nalozyl mi NC20, który był wyraźnie za ciemny Poległam Wzięłam próbkę, wymaziałam się w domu cała, będąc przekonana, ze będę za gejszę robić i ... myliłam się! Pan dobrałam mi kolor idealnie!!!! I póki co bardzo sie polubiłam ze Stufio Fixem, chyba go sobie nabędę
Tylko ten zapach mi się nie podoba
Pytałam się tez o ceny pędzelków doocznych z tej lipcowej kolekcji, ale Pani powiedziała, ze na tą chwilę nie znają jeszcze cen. A kolekcja będzie od 1 lipca.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-06-11 o 15:06
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 15:42   #1572
indywidumm
Rozeznanie
 
Avatar indywidumm
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 976
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
W sprawie rozbiórki pigmentów, ostatnie ustalenia: Indywiduum nie zdecydowała, czy i ile Melona bierze.
Myszołapka, Malika_, Kala!, MissScareAll, hola ola - nie mam Waszych adresów. Z góry dziękuję za podanie.
Corii, pewnie będzie termin zakupu/ wysyłki aktualny i tak, po prostu wezmę na siebie ryzyko i najwyżej zostanę z nadmiarem pigmentów na wymianki
Wybacz byłam bez dostępu do internetu, z chęcią wezmę połowę ze słoiczkiem ale na początku przyszłego miesiąca, niestety tydzień temu zaszalałam w macu i brak funduszy
__________________
Przygarnę wkłady do paletki MAC !


indywidumm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 17:17   #1573
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

czy ktoś ma ten czarny matowy cień z MAC?
czy on rzeczywiście jest czarno-czarny? czy wchodzi w granat?
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 17:19   #1574
sheepi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

To w takim razie zobaczę Studio fix i MSFN. Ja Pana z krakowskiego Maca bardzo lubię. Może dlatego, że zawsze mi znajdzie to czego szukam pod względem kolorystycznym (nawet jeśli w głowie mi świta tylko wyobrażenie koloru) albo dlatego że większość moich wizyt wypadała na jego zmianie i się już z nim trochę oswoiłam.
sheepi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 17:32   #1575
kiwo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 52
GG do kiwo
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5



Edytowane przez kiwo
Czas edycji: 2011-06-12 o 10:06
kiwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 20:33   #1576
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez She Wolf Pokaż wiadomość
- Vex + Shale + odrobina czerni w lini rzęs
- Shale + Concret + granat w linii rzęs
- Shale+ pigment Push The Edge
tez tak lubie

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Hej
Wetnę sie trochę z pytaniem - czy w PL jest dostępny podkład Face and Body w kolorze White? Dawno sie w temacie MAC nie kręciłam, ten kolor jest zdaje sie wycofany (rychło w czas sie obudziłam) ale może znajdą sie jeszcze gdzieś jakieś niedobitki. Z góry dzieki za odpowiedź
chyba go nie było w PL, bo to kolor faca'a z Pro
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 20:56   #1577
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Poganianie zadziałało, praktycznie wszyscy popotwierdzali, brak mi jeszcze tylko kilku adresów i ważą się losy ostatniej ćwiartki Melona, na którą i tak mam chrapkę, więc się nie zmarnuje, jakby co
A wiedziałyście, że z pigmaków można robić też lakiery do paznokci? Widziałam wczoraj filmik na YT z Oldgoldem bodaj, kolor wyszedł niemożliwie cudny. Może z Melonem też mi się uda, ha!
I jeszcze mam prośbę o poradę w sprawie planowanego prasowania pigmaków - jakiego alkoholu najlepiej do tego użyć? Próbowałam wódką sprasować połamaną Lagunę, ale po paru tygodniach właśnie mi się rozpadła. Wiem, że pewnie potrzebne są większe stężenia, ale jakie - w aptece takie dostanę?
ja prasowalam shimmera Diora 70% alkoholem i dlugo wytrzymal

a ja wiedzialam ze mozna do lakierow pigmenciaki i mialam o to pytac czy ktos to tutaj robi
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 21:21   #1578
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez sheepi Pokaż wiadomość
To w takim razie zobaczę Studio fix i MSFN. Ja Pana z krakowskiego Maca bardzo lubię. Może dlatego, że zawsze mi znajdzie to czego szukam pod względem kolorystycznym (nawet jeśli w głowie mi świta tylko wyobrażenie koloru) albo dlatego że większość moich wizyt wypadała na jego zmianie i się już z nim trochę oswoiłam.
Sheepi, ja co jestem w krakowskim macu, to trafiam na tego Pana Ale o ile na początku się czepiałam jego kompetencji w kwestii znajomości kolorów cieni ,tak teraz musze powiedzieć, ze nie mam czego się czepić
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-06-11 o 21:23
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 21:47   #1579
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez dorcia 83 Pokaż wiadomość
To juz normalne nie jest...
Za to mozna by bylo kupic dom ,super samochod, i jeszcze by zostalo...
eee.. no może nie osądzajmy, bo znów się wywiąże dyskusja... każdy ze swoją kasą robi to co lubi ))

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość

W końcu mam wymarzony Mineralized Skinfinish Soft and Gentle

No i w końcu zaczęłam zbierać róże: Cubic, Harmony, i obłedny Dame z niebieskimi drobinkami
Soft and Gentle jest piekny, nieeee ?)
róż Dame brzmi obłędnie! muszę go zmacać następnym razem


Macałam cienie z Flighty i jakoś mnie kurde nie skusiły... w ogóle nie umiałam tego nawet zeswatchować bo mi się rolowało, więc wyobraziłam sobie siebie z tym cieniem jak się wkurzam i zrezygnowałam... za to tusze są obłędne i kupiłam sobie zielony i fioletowy no i jeszcze trzy wkłady: Gorgeous Gold, Jest i Hepcat. Ten ostatni nigdy nie lądował w mojej paletce bo myślałam, że będzie dupem dla Plum dressing, ale zeswatchowałam go dzisiaj (tak, po 3 latach w końcu na to wpadłam) obok PD i są zupełnie inne! oba piękne ))
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 22:12   #1580
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja prasowalam shimmera Diora 70% alkoholem i dlugo wytrzymal

a ja wiedzialam ze mozna do lakierow pigmenciaki i mialam o to pytac czy ktos to tutaj robi
Robiłam tak ale szkoda zachowu, idzie dużo pigmentu, a efekt dość zwykły.
Za to pochwalę się, że z prasowanych pigmaków mam złożoną całą paletę i najczęściej ich używam
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 23:40   #1581
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez indywidumm Pokaż wiadomość
Wybacz byłam bez dostępu do internetu, z chęcią wezmę połowę ze słoiczkiem ale na początku przyszłego miesiąca, niestety tydzień temu zaszalałam w macu i brak funduszy
Ale już Ci pisałam wcześniej, że wolnej połowy ze słoiczkiem już nie ma, może byc tylko ćwiartka w odsypce, bez słoiczka. Trudno, to może będą inne rozbiórki kiedyś - na razie wykreślę Cię z listy, ok?
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 01:25   #1582
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Chyba Ci się nazwy pomyliły, bo Orb to taka ciałkowa, brziskwiniowa satynka
Nie pomyliły, tylko zmylił mnie opis na MAC - owej stronie - soft peachy - beige, na wyrost brany, że przy mojej bladości ów beż to zapewne w brąz wpadnie.

Cytat:
Napisane przez who1 Pokaż wiadomość
coprawda ja nie Kolcia, ale moze pomoge...
do takich delikatnych makijazy uzywam Shale ponad załamanie, na całą powieke Nakde Lunch lub Jest, w zewn. kącik Trax, w wewn. Shroom. Jestem niebieskooka i dla mnie Shale jest objawieniem, ale w ogole na mnie same szarości i wszelakie połączenia z nim wygladaja dobrze, warto wyprobowac, bo to naprawde kolorek warty uwagi .
Wielkie dzięki za propozycje zestawień - ja co prawda zielonooka jestem, ale może i u mnie się sprawdza - gdy już Shale zdobęde.

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Orb to nie brąz, to beż mniej więcej na poziomie Brule może minimalnie jaśniejszy z lekką morelową nutą
Brule na mojej skórze wypada jako jaśniutki, nieco ziemisty brązo - beż, więc założyłam, że z Orb będzie podobnie - a teraz przestałam być tego taka pewna. Trzeba zatem będzie się in vivo pomazać.

Cytat:
Napisane przez She Wolf Pokaż wiadomość
No to ja pozwole sobie wkleic pomysly na moj ukochany Shale. To zbior zestawien z naszego forum, kilka moich. Mam nadzieje ze osoby zainteresowane sie nie obraza, ze cytuje ich pomysly, a mysle ze moze komus sie przyda taki zbiorek zapisany na dysku

- PP Dangerous Cuvee na całą powiekę jako kolor bazowy, Shale 2/3 powieki, Poison Pen w zalamaniu i zewnetrznym kaciku
- melon albo off the radar na srodku, a shale w wewnetrznym i zewnetrznym kaciku
- Vex + Shale + odrobina czerni w lini rzęs
- Shale + pigment Grape (albo Nocturnelle) - Shale + Seedy Pearl (ewentualnie Crystal)
- Shale + Concret + granat w linii rzęs
- Shale+ pigment Push The Edge
- na całą ruchomą powiekę orange a shale w załamaniu

Ach, ileż opcji - nic, tylko próbować - zwłaszcza, że Vex, Seedy Pearl i Crystal już mam. A pomysł z zapisaniem sobie na dysku zbioru zestawów na wieczną rzeczy pamiątkę, tudzież by wspomóc wyobraźnie, której nie starcza, bo bogactwo kolorów MAC - owych ogarnąć przedni! Jesteś Wielka !
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 10:44   #1583
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
A Laseczki, dzisiaj rano nieoczekiwanie byłam w Krakowie przelotem i osczywiście odwiedziłam MAC-a i musze tym razem bardzo pochwalić tego Pana Poprosiłam go o próbkę Stufio Fix, ja chciałam kompakt, ale on mi polecił fluid twierdząc, że wg niego jest fajniejszy. Zgodziłam się i wziął sie za dobieranie koloru, ajk zobaczyłam jaki kolor, to byłam przerażona, bo wziąła NC15! ja mówię, ze jezu, ja nie mam tak jasnej cery, wtedy Pan z drugiej strony szyi nalozyl mi NC20, który był wyraźnie za ciemny Poległam Wzięłam próbkę, wymaziałam się w domu cała, będąc przekonana, ze będę za gejszę robić i ... myliłam się! Pan dobrałam mi kolor idealnie!!!! I póki co bardzo sie polubiłam ze Stufio Fixem, chyba go sobie nabędę
Tylko ten zapach mi się nie podoba
Pytałam się tez o ceny pędzelków doocznych z tej lipcowej kolekcji, ale Pani powiedziała, ze na tą chwilę nie znają jeszcze cen. A kolekcja będzie od 1 lipca.
No moim zdaniem ludziska z MAC'a są super przeszkoleni Jeszcze nigdy się nie zawiodłam jak mi coś podpowiadali. Kurde, toż to moje wielkie marzenie pracować w MAC'u

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Soft and Gentle jest piekny, nieeee ?)
róż Dame brzmi obłędnie! muszę go zmacać następnym razem
Piękny, cudowny, genialny Meteoryty i wszystkie inne rozświetlacze które lubiłam do tej pory mogą się schować

Zmacaj, on ma w sobie trochę lavendy, niebieskiego A bo ja wiem... ale wygląda makabrycznie cudnie Co nieco przypomina mi wycofanego Thrrrroba z Benefitu, którego bardzo lubię... ale mam ostatnią sztukę na wykończeniu no i Dame będzie idealnym zastępcą
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 11:20   #1584
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

KNK dziekuję

Jakiś czas temu odpuściłam zakupy kosmetyczne i twardo zużywałam zapasy powstałe w szale zakupowym ale jak teraz zaczęłam się znów zagłębiać w temat (zwłaszcza MAC), to czuję jak mi się budzą wszystkie dawne namiętności generując nowe muszmiecie
Pewnie będę tu teraz regularnie wpadać ale póki co mam duzo do nadrobienia w temacie, wiec wracam do poprzednich wpisów, a oglądając wasze zdjęcia i czytając opisy lista wish'ów rośnieee
Jako wkupne wrzucam zdjęcia swoich skromnych kilku sztuk MAC'a, niestety jakość słaba, postaram się poprawić
- prasowany Digit (satin)
- prasowany Vapour (velvet) - niestety rozpadł się w drobny mak, więc go wydłubałam i przesypałam do słoiczka
- pigment Clear Sky Blue
- Glimmershimmer Sweet&Shy (różowy)
- Glimmershimmer Astral Rays (kremowo-złoty)
- próbki glitterów: Ruby Red, Very Pink, Jawelmarine

Edit.
Przypomniałam sobie o jeszcze dwóch odsypkach pigmentów (Basic Red i Fairylite), wklejam nowe zdjęcia.

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mac1.jpg (61,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mac2.jpg (53,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mac3.jpg (71,4 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-06-12 o 16:02
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 11:30   #1585
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
KNK dziekuję

Jakiś czas temu odpuściłam zakupy kosmetyczne i twardo zużywałam zapasy powstałe w szale zakupowym ale jak teraz zaczęłam się znów zagłębiać w temat (zwłaszcza MAC), to czuję jak mi się budzą wszystkie dawne namiętności generując nowe muszmiecie
Pewnie będę tu teraz regularnie wpadać ale póki co mam duzo do nadrobienia w temacie, wiec wracam do poprzednich wpisów, a oglądając wasze zdjęcia i czytając opisy lista wish'ów rośnieee
Jako wkupne wrzucam zdjęcia swoich skromnych kilku sztuk MAC'a, niestety jakość słaba, postaram się poprawić
- prasowany Digit (satin)
- prasowany Vapour (velvet) - niestety rozpadł się w drobny mak, więc go wydłubałam i przesypałam do słoiczka
- pigment Clear Sky Blue
- Glimmershimmer Sweet&Shy (różowy)
- Glimmershimmer Astral Rays (kremowo-złoty)
- próbki glitterów: Ruby Red, Very Pink, Jawelmarine

Pozdrawiam
Oooo jakie fajne rzeczy - a ten Glimmershimmer to co to takiego? Domyślam się, że rozświetlacz w płynie ale on jest w stałej kolekcji? Nigdy czegoś takiego nie widziałam
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 11:41   #1586
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Kolcia, jak będziesz robić swatche możesz mi pokazać jak cień Rose wygląda na skórze?
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 11:47   #1587
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Si, to rozświetlacze w emulsji Chyba już ich nie ma w sprzedaży, a szkoda, było wiele kolorów, również ciemniejszych, które nadawały się solo jako róże.
Zastosowanie maja wszechstronne - jako rozświetlająca baza pod podkład lub do mieszania razem z podkładem, jako rożświetlacz pod cienie do powiek lub solo jako cień, na kości policzkowe lub skronie czy gdzie tam tylko chcemy, jako roż do polików, jako rozświetlający dodatek do balsamu do ciała, nawet na włosy je podobno nakładano. To rozwietlacze w typie Benefit Moon\High Beam.
Jeden minus - pompka. Rozwiazanie samo w sobie wygodne i higieniczne ale nie da sie wycisnąć "tyciej" ilości, tylko zawsze wyskakuje cała porcja, a zważając na ich mocne rozświetlenie często jest tego za dużo i się marnuje.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 12:20   #1588
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
...to czuję jak mi się budzą wszystkie dawne namiętności generując nowe muszmiecie
No przeglądając to forum lista muszmieciów niebezpiecznie się rozrasta

Super rzeczy, rozwietlacze bomba
Wszystko cudne z resztą... dla mnie cały MAC to jest jeden muszmieć To się leczy

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Kolcia, jak będziesz robić swatche możesz mi pokazać jak cień Rose wygląda na skórze?
No problemo

Teraz na szybko wklejam na swatchowym mój makijaż dzisiejszy... bosze, kocham robić zdjęcia a nie umiem zrobić sobie sama dobrych zdjęć moich makijaży
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 12:29   #1589
She Wolf
Wtajemniczenie
 
Avatar She Wolf
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
tez tak lubie

Wiem cos o tym

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Ach, ileż opcji - nic, tylko próbować - zwłaszcza, że Vex, Seedy Pearl i Crystal już mam. A pomysł z zapisaniem sobie na dysku zbioru zestawów na wieczną rzeczy pamiątkę, tudzież by wspomóc wyobraźnie, której nie starcza, bo bogactwo kolorów MAC - owych ogarnąć przedni! Jesteś Wielka !
Az sie zarumienilam
Probuj na zdrowko
Czasem wlasnie jak jakis pomysl mi sie spodoba to sobie to zapisuje, jeszcze musze sie zmobilizowac, zeby opisac gdzies swoj zbior, bo czesto zapominam co juz mam
__________________

23cs
Piotrus + 04.03.2014 (*)
She Wolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-12, 12:32   #1590
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość


Ależ ja wam zazdroszczę,że możecie nosić Shale.U mnie na oku wygląda okropnie


Ja właśnie na tych zakupach go odkryłam i od razu wpadłam w zachwyt... jeszcze go muszę potestować Ale kolor super, zobaczymy, jak to u mnie wyjdzie na powiece w większej ilości
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.