Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-15, 09:41   #301
ciarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: glyco-a na plecach a filtry

Też tak myślałam ale wolałam się poradzić.
Dzięki Livy
ciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 14:20   #302
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: glyco-a na plecach a filtry

Ja tez uważam, że w twoim przypadku filtry sa zbedne
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 11:02   #303
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

zaczynam kuracje kwasami i potrzebuje filtru taki zeby dalo sie na nim zrobić makijaż i żeby nie był bog wie jaki drogi i jeszcze jedno czy te wszystkie filtry z erisu lirene naprawde nic nie dają np. taki z filtrem 20 ???

pomocy!!!
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 11:10   #304
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Nic a nic. Przy kuracji kwasami filtry powinny być możliwie najwyższe i stabilne. Chyba, że chcesz potem leczyć przebarwienia.
Polecane firmy to: SVR, Avene, La Roche Posay, Vichy, Bioderma.
Szczególnie, że chcesz na to jeszcze robić makijaż, a większość makijażowych kosmetyków wchodzi w interakcje z filtrami i obniża ich skuteczność.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 11:17   #305
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

jezu a ja jak uzywalam kiedys glyco a to uzywalam tego z erisu i niemam zadnych przebarwien po tym...ale w tedy to moja buzka słonca raczej nie widziała nawet na milimetr bo była zima i w ogole zero słoneczka a tu chyba tylko o słonce chodzi tak??
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 11:27   #306
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Wiesia24
jezu a ja jak uzywalam kiedys glyco a to uzywalam tego z erisu i niemam zadnych przebarwien po tym...ale w tedy to moja buzka słonca raczej nie widziała nawet na milimetr bo była zima i w ogole zero słoneczka a tu chyba tylko o słonce chodzi tak??
Chodzi o UVA odpowiedzialne np za fotostarzenie i przebarwienia. Jeśli w tej chwili nie masz przebarwień to nie znaczy to, ze nie wyjdą Ci za 2 lata - tak jak mnie: po opalanku w grecji (głupek!!!!) wylazły na 3 rok... Uważaj i posłuchaj Nan - ona dobrze Ci radzi
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 12:24   #307
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

dziewczyny paam pam pam chyba znalazłam ideał!!!prosze napiszcie czy dobrze wybrałam ale mysle ze bedzie wystarczajaco chronił))

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7212

odpowiada mi w nim wszystko szukałam właśnie czegos takiego ew. moze polecacie coś lepszego??
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 12:41   #308
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Wiesia24
dziewczyny paam pam pam chyba znalazłam ideał!!!prosze napiszcie czy dobrze wybrałam ale mysle ze bedzie wystarczajaco chronił))

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7212

odpowiada mi w nim wszystko szukałam właśnie czegos takiego ew. moze polecacie coś lepszego??
Wiesiu, jeśli zależy Ci na dobrej ochronie to niestety nie jest dobry wybór...
pzrykro mi, ze Cię rozczarowuję, ale niestety ŻADEN z polskich kremów z jakimś tam filtrem nie chroni dobrze przed UVA, a w twoim przypadku to b. ważne - chcesz zacząc kurację kwasami. Jeżeli nie zaopatrzysz się w DOBRY filtr to narobisz sobie wiecej szkody niż pożytku z tych kwasów, niestety.
zapoznaj się z produktami takich firm jak: Avene, Bioderma, La Roche Posay, Vichy. One oferują dobre, stabilne filtry.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 13:04   #309
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Dla zminimalizowania kosztów (wiem, że to boli, dobre filtry nie są niestety tanie), na Twoim miejscu zaopatrzyłąbym się w filtry do ciała. To, że tak jest na nich napisane nie znaczy, że nie nadają się do twarzy. Ja używam prawie tylko takich do ciała na twarz i jestem bardzo zadowolona. Opakowania filtrów do ciała są 2 razy większe niż tych do twarzy, a chronią tak samo.
Na Twoim miejscu zwróciłabym uwagę na następujące produkty:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7319
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11751
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 13:12   #310
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

tylko ja ta kuracje chce zaczac jakos za miesiac kiedy juz w ogole nie bedzie słończa to nie jest lato czy wiosna wiec mysle ze ten iwostin mi wystarczy, mam prośbe zebys ew. mi poleciła coś stabilniejszego tylko ja codziennie robie makijaz niechce zeby mi to po 10 min spłyneło wszystko:/

-mam jeszcze pytanie czy lepiej isc na oczyszczanie do kosmetyczki przed kuracją z kwasami czy moze np. w trakcie kuracji?

-czy moge isc na peeling kawitacyjny lub ultradzieki w trakcie kuracji kwasowej??

- co polecasz na pojedyncze krostki?? moze byc brevoxyl??
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 13:18   #311
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Nan bardzo ci dziekuje za informacje tylko teraz to juz w ogole niewiem co robic
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 14:09   #312
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Wiesia24

Polecam Ci Krem-mleczko Bioderma Photoderm MAX Fluide (biale ) SPF 100, lub krem tonujacy - brazowy jak podklad. cena w aptece: 47,40 zl
Bardzo szybko sie wchlania, nie natluszcza, swietny pod makijaz.

Im blizej zimy, tym gorzej go kupic

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 14:23   #313
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Ehh Wiesiu, dziewczyny Ci mówią, że zwłaszcza przy kwasach musisz używać stabilnych filtrów, a Ty nadal swoje..
Widzisz powietrze? Nie. A jednak nim oddychasz, więc jest ono, mimo że go nie widać. Tak samo jest z UVA. Wcale nie musi świecic letnie upalne słońce. Więc NIE- iwostin Ci nie wystarczy. To nie są stabilne filtry. Poza tym, trudno jest aplikować przepisowe 2ml, więc ochrona będzie jeszcze mniejsza. Myślę, że Nan podrzuciła Ci linki, do tych najbardziej zachwalanych. Ja od siebie polecam LRP Anthelios D-P.
Co do brevoxylu- nie wiem jaką masz cerę, ale przy kwasach bałabym się używać nadtlenku benzoilu. Bardziej polecam punktowo glinkę
Co do spływającego makijażu- zapewniam, że po skrobii nic Ci nie spłynie

Edytowane przez guia
Czas edycji: 2005-11-04 o 14:44
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 15:30   #314
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez guia
Ehh Wiesiu, dziewczyny Ci mówią, że zwłaszcza przy kwasach musisz używać stabilnych filtrów, a Ty nadal swoje..
Widzisz powietrze? Nie. A jednak nim oddychasz, więc jest ono, mimo że go nie widać. Tak samo jest z UVA. Wcale nie musi świecic letnie upalne słońce. Więc NIE- iwostin Ci nie wystarczy. To nie są stabilne filtry. Poza tym, trudno jest aplikować przepisowe 2ml, więc ochrona będzie jeszcze mniejsza. Myślę, że Nan podrzuciła Ci linki, do tych najbardziej zachwalanych. Ja od siebie polecam LRP Anthelios D-P.
Co do brevoxylu- nie wiem jaką masz cerę, ale przy kwasach bałabym się używać nadtlenku benzoilu. Bardziej polecam punktowo glinkę
Co do spływającego makijażu- zapewniam, że po skrobii nic Ci nie spłynie
Rany boskie, Wiesia, ale z Ciebie uparciuch!!! Bardzo trafnie napisała guia - podpisuję się pod tym!!! Jeśli chcesz się kwasić kwasami i nie chcesz chronić - twoja sprawa, ale uprzedzamy, ze skutki mogą byc opłakane.
Z ochronnych proparatów dodaję jeszcze pod rozwagę emulsję 50+ dla cery tłustej i trądzikowej avene
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 17:33   #315
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Wiesiu ja Cię rozumiem bardzo dobrze, dobre filtry są naprawdę drogie i szkoda tych 50-60zł. Niestety dziewczyny mają rację. Nie mówię tego, bo się naczytałam madrych artykułów na ten temat, ale mam w domu taki jeden "przypadek"- moja mama ktora nie stosowała nigdy kremów/balsamów/mleczek z filtrami i teraz ma takie brązowe plamki na twarzy , wcale to ładnie nie wyglada.
Dlatego ja , mimo iz mam Acne-derm, czekam na lepsze czasy i zaczne go stosowac gdy bedzie mieć stać na bloker, bo wole teraz wydac te kilkadziesiat złoty niż później tracić pieniadze na "odplamiacze" i inne zabiegi
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 18:33   #316
Wiesia24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

a ace derm jest silniejszy od glyco a ???

dziewczyny kochane jestescie dziekuje za wszystkie rady)już bede grzeczna i zastasuje dobry filtr a co sadzicie o tym?? tez do kitu??

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11506
Wiesia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 18:41   #317
fitneskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 81
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

jestem na acne dermie i bede uzywac la roche posay anthelios xl 60 . moze byc?
fitneskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 18:54   #318
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez fitneskaa
jestem na acne dermie i bede uzywac la roche posay anthelios xl 60 . moze byc?
jak najbardziej
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 18:59   #319
fitneskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 81
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

mam jeszcze pytanie czy lepiej isc na oczyszczanie do kosmetyczki przed kuracją z kwasami czy moze np. w trakcie kuracji?

-czy moge isc na peeling kawitacyjny lub ultradzieki w trakcie kuracji kwasowej??

- co polecasz na pojedyncze krostki?? moze byc brevoxyl??


ja przepraszam ale peeling kawitacyjny i oczyszczanie kosztuje o wiele wiecej niz dobry filtr wiec radze lepiej zainwestowac w filtr

nie polecam peelingu podczas kwaszenia sie, bo kwasy maja cie zluszczyc a peeling tez zluszcza, wiec wydaje mi sie to bez sensu, ale moze ja sie myle, jeszcze sie tak dobrze nie znam
fitneskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 18:59   #320
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Wiesia24
a ace derm jest silniejszy od glyco a ???

dziewczyny kochane jestescie dziekuje za wszystkie rady)już bede grzeczna i zastasuje dobry filtr a co sadzicie o tym?? tez do kitu??

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11506
Do kitu; ERIS NIE MA STABILNYCH FILTRÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 19:02   #321
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Wiesia24
a ace derm jest silniejszy od glyco a ???

dziewczyny kochane jestescie dziekuje za wszystkie rady)już bede grzeczna i zastasuje dobry filtr a co sadzicie o tym?? tez do kitu??

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11506
Napisałam długą i ładną odpowiedź, ale oczywiście cholerny serwer jest przeciążony I jeszcze przeskakuje mi wiersz po każdym ą, co skutecznie zniechęca mnie do używania polskich znaków

Ale do rzeczy. Wreszcie troche pokory
Acne derm to zupełnie inny kwas (azelainowy), więc także działa inaczej. Ogólnie kuracja jest łagodniejsza- nie ma sterczących skórek, acne też nie podrażnia aż tak bardzo jak Glyco, no i nie zauważyłam, by jakoś wiele dziewczyn skarżyło się na wysyp po nim, ot było kilka ewenementów. Ale też oczyszcza gorzej (w ogóle oczyszcza?). Jego głównym zadaniem jest rozjaśnić przebarwienia. Wiesz, to zależy, co Twoja buzia lubi Moja bardzo lubi kwasy BHA, a AHA już mniej Musisz popróbować
Co do tego kremu z filtrem. Brzmi ciekawie. ALE Nie znam go, nie miałam żadnej z nim styczności, jednak nie podoba mi się, że na opakowaniu widzę jedynie SPF90+. A gdzie IPD i PPD? Jeżeli producent o tym nie wspomina- jestem na NIE
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 19:04   #322
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Wiesia24
a ace derm jest silniejszy od glyco a ???

dziewczyny kochane jestescie dziekuje za wszystkie rady)już bede grzeczna i zastasuje dobry filtr a co sadzicie o tym?? tez do kitu??

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11506

Niestety do kitu. Nie mogą być: Eris, Oceanic, Dermedic, Kolastyna, Dax Cosmetics, Johnson & Johnson etc. etc. Tylko firmy wymienione wcześniej. Niestety. Mamy już zimę, więc nic Ci spływać z twarzy nie będzie, o ile dobrze dobierzesz kosmetyk. Nie podałaś nam rodzaju cery, więc trudno dokładnie poradzić, zresztą to sprawa wysoce indywidualna. Używam filtrów okrągły rok i mogę powiedzieć z mocą, że nic mi nie spływa z twarzy. Krem z filtrem wmasowuję w twarz i pozwalam mu się wchłonąć co najmniej 20 minut (w tym czasie robię ukochanemu poranną kawę, kąpię się, ubieram). Potem ostrożnie nakładam podkład i mogę Cię zapewnić, że nie mam na twarzy maski. Całość matuję skrobią ziemniaczaną przy pomocy dużego pędzla (uwaga, wystarczy maleńka ilość, nietrudno przesadzić). Nie świecę się, nic mi nie spływa. Nałożony rano makijaż trzyma mi się do wieczora. Pracuję w poważnej firmie, gdzie nie wypada wyglądać jak ofiara klęski zywiołowej. A ja z razji wściekle suchej cery nakładam pod filtr jeszcze krem, bo inaczej nie wytrzymałabym 8 godzin w klimatyzacji.

Acne-Derm to zupełnie inny środek niż Glyco-A. Glyco-A zawiera kwasy AHA, a Acne-Derm kwas azaleinowy. Ten drugi działa na pewno łagodniej, ale też jest bardzo efektywny. Jednak trzeba sobie powiedzieć - to jest lek a nie kosmetyk. Jeden jak i drugi rodzaj kwasu wymaga stosowania filtra. Czy stosowałaś już wcześniej kwasy? Glyco-A jest naprawdę silnym środkiem, uważaj, żeby nie przedobrzyć, ideałem byłoby przyzwyczajenie skóry do kwasów czymś o mniejszym stężeniu, bo możesz sobie zrobić krzywdę. Wiem, bo sama stałam się ofiarą Lysanelu, który ma niższe stężenie niż Glyco.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 19:06   #323
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez fitneskaa
ja przepraszam ale peeling kawitacyjny i oczyszczanie kosztuje o wiele wiecej niz dobry filtr wiec radze lepiej zainwestowac w filtr
BARDZO podoba mi się takie podejście

Wiesiu, przeżyjesz bez tej kosmetyczki, a bez filtra będzie już gorzej
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 19:17   #324
tula1980
Raczkowanie
 
Avatar tula1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Atlantyda
Wiadomości: 233
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Wiesiu ja do kuracji kwasami stosuje l'oreal expertise spf 30-ma stabilne filtry i kosztuje 30 zlotych w aptece wysylkowej aptecus (koszt przesyłki 6 zlotych) a filtr 60 z tej serii kosztuje chyba 33 zlote.
pozdrwiam
tula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 19:38   #325
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Thumbs down Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Wiesia24
tylko ja ta kuracje chce zaczac jakos za miesiac kiedy juz w ogole nie bedzie słończa to nie jest lato czy wiosna wiec mysle ze ten iwostin mi wystarczy, mam prośbe zebys ew. mi poleciła coś stabilniejszego tylko ja codziennie robie makijaz niechce zeby mi to po 10 min spłyneło wszystko:/

-mam jeszcze pytanie czy lepiej isc na oczyszczanie do kosmetyczki przed kuracją z kwasami czy moze np. w trakcie kuracji?

-czy moge isc na peeling kawitacyjny lub ultradzieki w trakcie kuracji kwasowej??

- co polecasz na pojedyncze krostki?? moze byc brevoxyl??
Wiesz Wiesu, podejrzewam, ze nie bardzo wiesz co robisz... W innym wątku poszukujesz kwasów silniejszych niż glyco, w tym tweirdzisz, że chcesz zacząć za miesiąc i nie orientujesz się zupełnie w kwasach... Skoro jak twierdzisz gdzie indziej - glyco słabo na Ciebie dziala to mnie z tego wynika, ze już go stosujesz - a o ochronę pytasz dopiero teraz????
Dziewczyno co ty wyprawiasz? Napytasz sobie biedy - zobaczysz!

aha, jakbyś nie wiedziała o co chodzi:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80257

I jeszcze - po co założyłaś dwa wątki o identycznym tytule jak ten? Uważasz, ze w jednym uzyskasz inne odpowiedzi niż w tym??
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 20:03   #326
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Wiesz Wiesu, podejrzewam, ze nie bardzo wiesz co robisz... W innym wątku poszukujesz kwasów silniejszych niż glyco, w tym tweirdzisz, że chcesz zacząć za miesiąc i nie orientujesz się zupełnie w kwasach... Skoro jak twierdzisz gdzie indziej - glyco słabo na Ciebie dziala to mnie z tego wynika, ze już go stosujesz - a o ochronę pytasz dopiero teraz????
Chciałam napisać dokładnie to samo ale potem przeczytałam, że ten glyco używała wcześniej.. nie teraz..

Wiesiu, domyślam się, że wtedy nie używałaś filtrów. Pewnie nie powyłaziły Ci żadne plamy i dlatego tak bagatelizujesz sprawę ochrony przed UV.. Ale pamiętaj, że przebarwienia mogą pojawić się z czasem! Nawet po kilku latach! I starzeć się też będziesz szybciej A przecież nie o to chodzi, żeby teraz mieć ładną buzię, a za te kilka lat być jak pomarszczona salamandra plamista.. Troszkę wyobraźni!
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-04, 20:12   #327
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Powiem wprost: przerażają mnie takie wątki. Może i mam wybitnie wrażliwą skórę, którą masakruje nawet niewielkie stężenie kwasów, ale nie wyobrażam sobie samodzielnie i na własną rękę stosować środków silniejszych od Glyco-A. Przecież to jest aż 12% kwasów. Nie bez przyczyny pewnych stężeń nie powinno się stosować samodzielnie, bo można poważnie sobie zaszkodzić. Kosmetyczki robią zabiegi z kwasami 15-30%, dermatolodzy używają stężeń do 70%. Już słyszę, jak niektóre z Was dziewczyny zastanawiają się jak by tu zdobyć taki kwas np. 40%. Opanujcie się! Niech Wam się nie wydaje, że jak użyjecie 2 razy mocniejszego kwasu, to efekty będą dwa razy lepsze albo 2 razy szybsze. Nie będą! Zaszkodzić skórze jest łatwiej niż się wydaje, ale wyleczenie jej to już zupełnie inna sprawa. Kremy z kwasami należy stosować ostrożnie, systematycznie i długo, żeby efekt był taki, jak sobie wymarzyłyście. Nie katujcie tak swojej skóry, bo nikt Wam nie da nowej, jak narobicie sobie szkody. Szczególnie, że słyszę jednocześnie o jakichś peelingach (może jeszcze ściernych, albo termicznych) o oczyszczaniu u kosmetyczki. Albo rybki albo akwarium. Wybrało się metodę, to trzeba stosować i uzbroić się w cierpliwość. Efekty będą, ale nie po tygodniu, nie po miesiącu nawet - cudów nie ma. Nie ma tak, że jak jakiś kosmetyk jest 2 razy silnieszy, to 2 razy szybciej będą efekty! A jeżeli chce się, żeby w ogóle były to bezwzględnie należy jednak kupić porządny filtr, nakładać obficie i oczywiście zapomnieć o solarium.

Zdrowego rozsądku życzę i cierpliwości, zarówno jedno jak i drugie bardzo się przydaje przy różnorodnych kuracjach upiększających.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-05, 09:26   #328
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez tula1980
Wiesiu ja do kuracji kwasami stosuje l'oreal expertise spf 30-ma stabilne filtry i kosztuje 30 zlotych w aptece wysylkowej aptecus (koszt przesyłki 6 zlotych) a filtr 60 z tej serii kosztuje chyba 33 zlote.
pozdrwiam
No właśnie.Najtańsze z fotostabilnych filtrów to Garnier i L'Oreal.Kosztują w granicach 30-40 zł.Ostatnio mi niestety brakuje czasu,a chce sprawdzić czy mogę go gdzieś w aptece dostać Link do Aptecusa http://www.aptecus.com/product_info....ducts_id/13177
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 13:28   #329
miinia
Raczkowanie
 
Avatar miinia
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 62
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

poniewaz poruszany byl tu watek dot. glyco A i acne derm mam pytanie.

wlasnie koncze opakowanie AD. moja skora zostala zaleczona (nie wierze juz w wyleczenie tradziku) i zastanawiam sie czy moge od razu zaczac uzywac glyco A??? AD zaleczyl tradzik, delikatnie rozjasnil blizny. po glyco A spodziewam sie delikatnego wyrownania dziurek i dalsze rozjasnienie blizn (nie oczekuje cudow, ale narazie nie mam kasy na zluszczanie u dermatologa).

dodam, ze uzywalam wczesniej lysanel i bylam zadowolona. nie powodowal u mnie zaczerwienienia jedynie czasami, ale bardzo sporadycznie lekkie klucie -
mam dosc gruba skore. nie wiem czy istotnie: mam 25 lat

z gory dziekuje za odpowiedz.
__________________
pzdr
miinia
miinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 07:09   #330
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Pozwolę sobie podłączyć się pod ten wątek. Stosuję Acne (druga tubka sie kończy) i kończy mi się właśnie filtr (Vichy 60 mleczko żelowe). Jako, że nie cierpię w tej na nadmiar pieniędzy, zastanawiam się czy ten produkt wystarczy:



Capital Soleil 3050.20zł
Kliknij aby powiększyć
[img]images/capital_soleil_30.jpg[/img]
Kliknij aby powiększyć

Szczelna osłona. Mexoryl XL, wysoka ochrona: SPF 30 + Ultra. Odświeżające żelowe mleczko ochronne do ciała. Zapobiega uszkodzeniom i wysuszeniu skóy powodowanym przez słońce.. Efekt odświeżający. Nawilżające. Nietłuste. Technologia szczelnej osłony-zgłoszenie patentowe. Fotostabilne-bez środków konserwujących-hipoalergiczne-testowane pod kontrolą dermatologiczną. Wodoodporne-zawierają wode termalną z Vichy.

UVB SPF 30: wysoka ochrona przeciw poparzeniom słonecznym

UVA Ultra PPD 10: Zapobiega późniejszym uszkodzeniom skóry. Konsystencja żelowego mleczka: łączy nawilżające właściwości mleczka i łatwość nakładania oraz świeżość żelu. Dla osób o ciemniejszej karnacji lub juz opalonych.

Zalecenia: Unikac słońca podczas największego nasłonecznienia. Dzieci do 3 roku życia nie powinny się opalać. Wysokość faktora ochronnego nalezy dobrać do typu skóry. Klasa UVA ultra gwarantuje zrównoważony stosunek ochrony przed UVA-UVB: SPF/PPD<3.

150 ml


Jakby nie było, jest tego 3 razy tyle co mojego poprzedniego kremiku, a cena w zasadzie ta sama. Jak sądzicie? Przeraża mnie ten przeskok z 60 na 30 Poradzicie?
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.