wracam do pl.,a wy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 08:43   #1
kwasanri
Raczkowanie
 
Avatar kwasanri
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Texas
Wiadomości: 181
Wyślij wiadomość przez Yahoo do kwasanri Send a message via Skype™ to kwasanri

wracam do pl.,a wy?


Temat woda jak zawsze,jest tyle opini ile ludzi na swiecie. Po 7 latach emigracji na wyspach brytyjskich wracam do domu.tak dom...jego znaczenie juz dawno sie zmienilo.
Pracowalam w opiece przez 7 lat.Potrzebuje pomocy kogos ,,uczonego''z napisaniem listu motywacyjnego, zaczelam sama czarno to widze, nie wiem jak ujac swoje doswiadczenie po pl :P.
A jakie wasze opinie, wrocilyscie??Nigdy??MOze? ?
kwasanri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 09:15   #2
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Na drugiej stronie listy wątków masz ten sam temat.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=529272
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:59   #3
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Z Wysp też pewnie bym wróciła, ale mieszkam na francuskiej lawendowej wsi i nie wracam
__________________
zapraszam na mój blog z francuskiej wsi!
www.aghia.prv.pl
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 17:02   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Ja bym chciala rownoczesnie byc w Polsce jak i tu, oba miejsca mi pasuja.
Aczkolwiek nie planuje powrotu, jesli juz to prace z czestymi podrozami do pl - mam tu takie cos na oku, ale to w fazie rozmow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:39   #5
mishti91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 10
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Ja wyjechalam na rok, po maturze, chcialam po roku wrocic na studia do PL. I jak na razie nie wracam... choc tesknie bardzo, to mysle, ze jeszcze z rok tu pomieszkam, dam sobie szanse. Mam teraz plan wrocic za rok na te studia ale boje sie zeby to nie bylo takie odkladanie w nieskonczonosc... Czasem mysle, ze tu sie zyje latwiej, na wiecej mnie stac, ale ile mozna pracowac w sklepie, sprzatajac, albo pilnujac dzieci, skoro mialo sie troche inne plany na zycie? Prawda jest, ze w UK ludzie sa mili i sympatyczni, widac to na ulicach, ale co z tego, skoro i tak nie jestem u siebie...?
mishti91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 08:11   #6
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Ja się zastanawiam nad powrotem...jestem tu 2 lata. Oczywiście ze jest lepiej,łatwiej,na więcej sobie można pozwolić,na fajne wakacje, auto itd ale to chyba nie wszystko, chyba nie o to w życiu chodzi... Nie wiem czy w PL będę bardziej szczęśliwa, napewno jeśli chodzi o sprawy materialne to nie, ale mimo wszystko chyba wrócę,zwłaszcza ze nie zamierzam tu być do końca życia, wiec niedługo przyjdzie pora żeby wic swoje gniazdko w PL.
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 11:42   #7
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: wracam do pl.,a wy?

ja wyjechałam kiedyś tam na wyspy teraz od m-ca jestem tu drugi raz. niestety wszystko się zmieniło. zmiana prawa od października niestety weszła w życie. to nie to co kiedyś, że wszędzie mogłam znaleźć prace. znalazłam prace szybko bo po 3 tygodniach ale jest jedno ale. jestem tu sama, godzin mało, nic innego nie mogę znaleźć więc z kasą na życie będzie kiepsko a żyć trzeba, pokój opłacić, bilet mczy kupić etc. daję sobie czas do zimy a ponoć zima najgorsza na przetrwanie. pożyjemy zobaczymy ja na razie się nie poddaję... niestety w pl chciałam być księgową. nie dostałam szansy na to mam nadzieję, że w tu się uda
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 22:28   #8
gabrielkowa
Raczkowanie
 
Avatar gabrielkowa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 61
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Hej dziewczyny, ja jestem 1.5 roku potrafię też wyliczyć bardzo długa listę zalet życia w Anglii, aczkolwiek nadal ciągnie mnie myśl o powrocie do Polski. Nie potrafię sobie po prostu wyobrazić siebie tutaj za 10 lat np. Właśnie wróciłam z urlopu w Polsce i było mi niesamowicie sympatycznie i miło, miałam jakiś dziwny spokój w sobie dlatego zaczęłam mysleć o powrocie tak za 2 lata...
__________________
16 sirpień 2011 64 kg
Cel 55 kg

Biust 91 cm
Talia - pas 82 cm
Biodra 98 cm
gabrielkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 23:21   #9
_Paulina_1989
Raczkowanie
 
Avatar _Paulina_1989
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Powrót do Europy? Możliwe, ale jesli wrócę, to nie będzie to Polska. Strzelam w Bałkany nad Adriatykiem
__________________
BLOG szczęśliwej mieszkanki Północnej Karoliny.
_Paulina_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 08:48   #10
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
ja mam zamiar gdzies blizej polski, np niemcy. a do polski noze za jakies 3-4lata jak cos sie dorobie.
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 07:45   #11
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Czasem mam mysli, zeby wrocic do domu. Na emigracji jestem tylko rok, a mam nadzieje, ze zostane tu na stale.
Jedyne za czym tesknie to rodzina, kotem i przyjaciolmi. Bo raczej nie wyobrazam sobie znow mieszkac w takim brudzie bez perspektyw. Jak jestem na urlopie w Polsce to jedyne, co mi sie podoba to ceny, bo w porownaniu do cen tutaj, to w Pl jest taniocha
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 09:53   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Czasem mam mysli, zeby wrocic do domu. Na emigracji jestem tylko rok, a mam nadzieje, ze zostane tu na stale.
Jedyne za czym tesknie to rodzina, kotem i przyjaciolmi. Bo raczej nie wyobrazam sobie znow mieszkac w takim brudzie bez perspektyw. Jak jestem na urlopie w Polsce to jedyne, co mi sie podoba to ceny, bo w porownaniu do cen tutaj, to w Pl jest taniocha
ja akurat mieszkam w miescie brudniejszym od Krakowa - w knajpach wszystko sie lepi, w metrze smierdzi, ludzie sa chamscy - zdecydowanie Paryz nie wygrywa w tej kategorii.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:17   #13
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja akurat mieszkam w miescie brudniejszym od Krakowa - w knajpach wszystko sie lepi, w metrze smierdzi, ludzie sa chamscy - zdecydowanie Paryz nie wygrywa w tej kategorii.
ano Francja jest chyba ogolni brudna. Nawet brudniejsza iz Polska, bylam w Paryzu i w poludniowej Francji, w obydwu tych miastach byl mega syf.

Chyba dlatego Francja nie przypadla mi do gustu. Ah i ci muzulmanie na kazdym kroku.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:43   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Chyba dlatego Francja nie przypadla mi do gustu. Ah i ci muzulmanie na kazdym kroku.
Troche mi zal ich kobiet jak chodza za mezami z ciezka siata ubrane jak zakonnice.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:52   #15
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Mnie tez ich zal. Ja bylam w sierpniu w zeszlym roku nad morzem w Sete. upaly bly takie, ze ja dostawalam zawrotow glowy, temp. 40 stopni, a te kobiety w calym 'oporzadzeniu' czesto w czarnym. Masakra.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:25   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wracam do pl.,a wy?

a Ty mieszkasz we franc. czy niem. czesci szwajcarii?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:51   #17
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
ano Francja jest chyba ogolni brudna. Nawet brudniejsza iz Polska, bylam w Paryzu i w poludniowej Francji, w obydwu tych miastach byl mega syf.

Chyba dlatego Francja nie przypadla mi do gustu. Ah i ci muzulmanie na kazdym kroku.
dlatego trzeba mieszkać na wsi
muzłumanina widzę tylko 2 razy w roku, kiedy muszę przejechać przez miasto na lotnisko.
na francuskiej wsi jest czysto, ale bałaganiarsko na fermach leżą po krzakach porozrzucane rdzewiejące sprzęty.
Ale za to też lubię Francję, za jej rozwalające się kamienne stare stodoły, w Szwajcari nie mogłabym żyć.

Co do powrotu to jakoś mi się nie spieszy.
Nie wyjechałam z powodów finansowych, w Polsce nawet nie próbowałam szukać pracy.
We Francji kupiłam dom z kawałem terenu, mam współudziały w biznesie, ludzie są bardzo życzliwi. Jakoś nie spieszy mi się tego zostawiać...

Ale wiem że to jednak nie na zawsze, nie chcę się zestarzeć na obczyźnie, gdybym miała dzieci (których na szczęście nie mam) to nie chciałabym żeby ich wspomnienia niepolskie, nie chciałabym żeby zostały Francuzami i Polskę wspominały tylko jako puste słowo, dawny kraj przodków.
Więc kiedyś jednak wrócę do Polski
__________________
zapraszam na mój blog z francuskiej wsi!
www.aghia.prv.pl
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:05   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wracam do pl.,a wy?

wies u mnie odpada. wole aktywnie spedzac wolny czas. Arabowie mi malo przeszkadzaja, nawet jak zaczepiaja to latwo sie ich splawia.

co do dzieci, to nie zastanawialam sie specjalnie. Samo zycie pokaze, tez nie mam, a chcialabym juz miec.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:36   #19
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: wracam do pl.,a wy?

Ja mieszkam w niemieckiej, na szczescie.
Genewa jest mega ladna i czysta, ale juz wyglada bardziej francusko, co ogolnie mi srednio siwe podoba. Duzo czarnoskorych, pozakrywanych kobiet, wydaje mi sie ze nawet mniej bezpicznie niz w niemieckiej czesci, a w Bern jest naprawde bezpiecznie w mojej opinii
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.