Mieszkanie z rodzicami!!-teściami - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 21:38   #61
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Heeh ciężki temat .. ale jak już niektóre pisały - nie ma reguły, wszystko zależy od zgodności przyzwyczajeń, charakterów itp.

Edytowane przez MarudexuS
Czas edycji: 2009-01-25 o 20:48
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:11   #62
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
- uprawiajac sex wcale nie trzeba zachowywac sie glosno, chyba ze wyjesz jak lew
nie, nie trzeba, ale nie da się zniwelować wszelkich odglosów...no ja przynajmniej nie potrafię.

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
-- chodzenie po domu w majtach, czy nago hmm no ja takich naykow nie mam na szczescie,
tu nie chodzi o nawyk..a o najzwyczajniejszą w świecie swobodę.

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
-- czemu niby w nocy nie moze sobie czegos zjesc, jak trzaskasz lodowka, drzwiami wszystkim tak bardzo, ze wszyscy sie budza, to tylko swiadczy o dobrych manierach
wiesz moje dobre maniery nie pozwalaja mi na to by w srodku nocy podczas gdy moi rodzice śpią brac kompieli, oglądac TV i robić kolację.
Na 60 m2 cięzko zrobic cokolwiek by inni tego nie słyszeli (a rozmawiamy tu o mieszkaniu z rodzicami w mieszkaniu a nie w 200 m domu)

Cytat:
Napisane przez wistar Pokaż wiadomość
Ano dlatego, że w mieszkaniach w 'blokach' ściany mają uszy i jak sąsiad z góry bąka puści to u nas słychać. Nawet jak będziecie mieć samodzielne mieszkanie to te wszystkie odgłosy związane z sexem i czy kłótnią będą słyszeć sąsiedzi. Więc taka średnia prywatność jak dla mnie.
Wiesz, co sądzą o mnie sasiedzi mam glęboko w d...., natomias ze zdaniem i odczuciami moich rodzicow liczę sie jak najbardziej

Cytat:
Napisane przez wistar Pokaż wiadomość
Zresztą ja nie mam zamiaru z niczym sie hamować. Czemu miałabym się wstydzić skrzypiącego łóżka? W końcu sex w małżeństwie jest czymś normalnym i jak sobie jęknę od czasu do czasu to też raczej nic bulwersującego w tym nie będzie
.
To chyba masz jakiś dziwny fetysz skoro obecnośc rodzicow za sciana Cię nie peszy
Dla mnie seks= intymność i staram sie by nikt w naszym małżenskom pożyciu nie musial uczestniczyć...a tym bardziej tesciowie czy rodzice.


Cytat:
Napisane przez wistar Pokaż wiadomość
I w końcu, jestem w tyle dobrej sytuacji, że to teściowie nas proszą, żebyśmy z nimi zamieszkali, nie mam zamiaru zbytnio się dostosowywać, a jak im sie nie będzie podobać to się wyprowadzimy.
jesne, bo tesciowie zawsze proszą...i co z tego.
No nic zyczę optymizmu, wytrwalości i powodzenia.


Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja jestem zmarzluchem. lazenie nago odpada z reszta zawsze do drzwi dobija sie a to listonosz, a to dozorczyni spisywac liczniki, wiec trzeba by za kazdym razem latac za ciuchami i sie szybko ubierac
Ile razy w roku spisują Ci liczniki?...a listonosz non stop paczki i polecone przynosi?
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 18:05   #63
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Ile razy w roku spisują Ci liczniki?...a listonosz non stop paczki i polecone przynosi?
wodomierze niestety bardzo czesto i non stop dozorczyni nosi ze spoldzielni mieszkaniowej rozporzadzenia, wyliczenia czynszu itp.
zadziwiajaco czesto mam wizyty tego typu niezapowiedzianych gosci
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 19:52   #64
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość

Wiesz, co sądzą o mnie sasiedzi mam glęboko w d...., natomias ze zdaniem i odczuciami moich rodzicow liczę sie jak najbardziej
Bardzo ciekawa zależność. Mieszkałam tylko na studiach w zupełnie obcym środowisku i już po pół roku zorientowałam sie, ze może ja mogę mieć w d... sąsiadów, ale oni niekoniecznie mnie też.


Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
To chyba masz jakiś dziwny fetysz skoro obecnośc rodzicow za sciana Cię nie peszy
Dla mnie seks= intymność i staram sie by nikt w naszym małżenskom pożyciu nie musial uczestniczyć...a tym bardziej tesciowie czy rodzice.
Chyba coś źle zrozumiałaś bo nie chodziło mi o seks za ściana tylko w tym samym domu.

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość

jesne, bo tesciowie zawsze proszą...i co z tego.
No nic zyczę optymizmu, wytrwalości i powodzenia.

Ano tyle z tego, że raczej nie będą nas za bardzo ograniczać, ani narzucac swojej woli, bo się wyprowadzimy; a w tej chwili to bardzije im zależy na tym, żebyśmy z nimi zamieszkali. I mam nadzieję, że będzie ok. Szczerze mówiąc nie zniosłabym życia w klitce w 'bloku', nwet własnej, gdzie nie ma ogrodu i przestrzeni. Nie jestem jakąś konfliktową osobą i nie mam nawyków, które mogłyby jakoś szczególnie współlokatorom utrudniać życie. I nie mam zamiaru zadłużać sie na całe życie tylko po to, żeby miała 100% swobodę, mogła 5x w roku wziąć kąpiel nad ranem, albo 3x w roku urządzić imprezę (myślę, ze przy takiej częstotliwości teściowie na pewno nie będą mieć pretensji). Wrzeszczec podczas sexu nie wrzeszczę, nago będę mogła chodzić (chociaż nie mam tego w zwyczaju). I naprawdę nie widzę powodu, dla którego miałabym rezygnować z wielu pozytywnych stron mieszkania z teściami, tylko po to żeby mieć poczucie pełnej wolności. Zresztą ta wolność i pełna swoboda byłyby i tak tylko do momentu pojawienia się dzieci. Mając już np 3 letnie dziecko, nie wyobrażam sobie żeby paradować po domu z gołym tyłkiem, albo krzyczeć podczas sexu. No chyba, że wtedy dzieci do teściów odeślecie.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 12:44   #65
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
wodomierze niestety bardzo czesto i non stop dozorczyni nosi ze spoldzielni mieszkaniowej rozporzadzenia, wyliczenia czynszu itp.
zadziwiajaco czesto mam wizyty tego typu niezapowiedzianych gosci
No coś Ty! u mnie wyliczenia, spisywanie wodomierzy itp. są raz na pół roku.


Cytat:
Napisane przez wistar Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawa zależność. Mieszkałam tylko na studiach w zupełnie obcym środowisku i już po pół roku zorientowałam sie, ze może ja mogę mieć w d... sąsiadów, ale oni niekoniecznie mnie też.




Chyba coś źle zrozumiałaś bo nie chodziło mi o seks za ściana tylko w tym samym domu.




Ano tyle z tego, że raczej nie będą nas za bardzo ograniczać, ani narzucac swojej woli, bo się wyprowadzimy; a w tej chwili to bardzije im zależy na tym, żebyśmy z nimi zamieszkali. I mam nadzieję, że będzie ok. Szczerze mówiąc nie zniosłabym życia w klitce w 'bloku', nwet własnej, gdzie nie ma ogrodu i przestrzeni. Nie jestem jakąś konfliktową osobą i nie mam nawyków, które mogłyby jakoś szczególnie współlokatorom utrudniać życie. I nie mam zamiaru zadłużać sie na całe życie tylko po to, żeby miała 100% swobodę, mogła 5x w roku wziąć kąpiel nad ranem, albo 3x w roku urządzić imprezę (myślę, ze przy takiej częstotliwości teściowie na pewno nie będą mieć pretensji). Wrzeszczec podczas sexu nie wrzeszczę, nago będę mogła chodzić (chociaż nie mam tego w zwyczaju). I naprawdę nie widzę powodu, dla którego miałabym rezygnować z wielu pozytywnych stron mieszkania z teściami, tylko po to żeby mieć poczucie pełnej wolności. Zresztą ta wolność i pełna swoboda byłyby i tak tylko do momentu pojawienia się dzieci. Mając już np 3 letnie dziecko, nie wyobrażam sobie żeby paradować po domu z gołym tyłkiem, albo krzyczeć podczas sexu. No chyba, że wtedy dzieci do teściów odeślecie.
W takim razie mowimy o czymś zupełnie innym bo autorka wątku miałaby zamieszakać z teściami w jednym mieszkaniu!!.
Dom a mieszkanie to subtelna rożnica
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 12:59   #66
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Wiem, ze to 2 różne sprawy, ale już wcześniej się do tego odniosłam, a Ty użyłaś moich słów w trochę złym kontekście, bo ja odnosiłam je raczej do sytuacji w domu. Natomiast i tak uważam, że jesłi ktoś planuje np budować domek, to i tak lepiej pomieszkać z rodzicami nawet w mieszkaniu i odkładać na tą budowę, niz wydawać kasę na wynajem mieszkania.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 13:30   #67
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
No coś Ty! u mnie wyliczenia, spisywanie wodomierzy itp. są raz na pół roku.
a widzisz. u mnie te wodomierzowe sa srednio raz na 2 miesiace. i to o zbojeckich porach np. 7.30-8 rano!
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 13:57   #68
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

przy moich zarobkach nie zarobiłabym na własne mieszkanie, nawet mieszkając u rodziców przez kilkadziesiąt lat
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 16:26   #69
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
przy moich zarobkach nie zarobiłabym na własne mieszkanie, nawet mieszkając u rodziców przez kilkadziesiąt lat
dlatego u rodzicow mieszka sie tylko jak sie zbiera na wklad wlasny. a potem kredycik i sie wyprowadzamy
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 16:55   #70
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
a widzisz. u mnie te wodomierzowe sa srednio raz na 2 miesiace. i to o zbojeckich porach np. 7.30-8 rano!
No to wspołczuję....ja do 8:30 z łozka nie wychodzę, więc panów "wodomierzowców" pewnie bym nie wpuszczała, robiąc sobie na zlość bo poźniej sama musiałabym spisywac i biegać gdzies po spoldzielniach itp.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:54   #71
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
No to wspołczuję....ja do 8:30 z łozka nie wychodzę, więc panów "wodomierzowców" pewnie bym nie wpuszczała, robiąc sobie na zlość bo poźniej sama musiałabym spisywac i biegać gdzies po spoldzielniach itp.
no u mnie niestety wodomierze spisuje dozorczyni, ktora wydaje sie w innych godzinach niz wczesnoporannych nie pracowac
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 07:11   #72
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
dlatego u rodzicow mieszka sie tylko jak sie zbiera na wklad wlasny. a potem kredycik i sie wyprowadzamy
przy dzisiejszej wysokości wkładów własnych nawet na to nie mam szans
bo ile można zaoszczędzić nie wynajmując mieszkania? kilkanaście tysięcy rocznie? to kropla w morzu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 07:41   #73
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
przy dzisiejszej wysokości wkładów własnych nawet na to nie mam szans
bo ile można zaoszczędzić nie wynajmując mieszkania? kilkanaście tysięcy rocznie? to kropla w morzu.

swięta prawda
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 08:05   #74
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
przy dzisiejszej wysokości wkładów własnych nawet na to nie mam szans
bo ile można zaoszczędzić nie wynajmując mieszkania? kilkanaście tysięcy rocznie? to kropla w morzu.
Też mnie zawsze zastanawia ta kwestia za każdym razem, kiedy jako jeden z głównych argumentów mieszkania z rodzicami przez 2-3 lata przytacza się własnie oszczędność. Gdyby przyszło mi mieszkać z teściami, nie wyobrażam sobie nie dokładać się do domowego budżetu. Trzeba zapłacić za jedzenie, środki czystości i oczywiście dorzucić się do opłat i czynszu. Więc jedyna oszczędność jaką tu widzę, to jakaś połowa opłat płacona przez rodziców, a za resztę i tak płaci się tak, jakby się mieszkało na swoim. Oczywiście znika konieczność płacenia za wynajem, ale tak jak effcia wspomniała, z tego uzbiera się jakieś 10000 zł rocznie.

Nie wspominając już o tym, że głupio bym się czuła, gdyby w domu rodziców zaszła konieczność wymienienia np. pralki. Z jednej strony przecież się z niej korzysta, a z drugiej, z jakiej racji miałoby się dokładać do czegoś, co nie będzie nigdy moje. To samo tyczy się np. wyremontowania pokoju, w którym się mieszka.

Mieszkanie z teściami zdecydowanie nie jest dla mnie
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 08:11   #75
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Też mnie zawsze zastanawia ta kwestia za każdym razem, kiedy jako jeden z głównych argumentów mieszkania z rodzicami przez 2-3 lata przytacza się własnie oszczędność. Gdyby przyszło mi mieszkać z teściami, nie wyobrażam sobie nie dokładać się do domowego budżetu. Trzeba zapłacić za jedzenie, środki czystości i oczywiście dorzucić się do opłat i czynszu. Więc jedyna oszczędność jaką tu widzę, to jakaś połowa opłat płacona przez rodziców, a za resztę i tak płaci się tak, jakby się mieszkało na swoim. Oczywiście znika konieczność płacenia za wynajem, ale tak jak effcia wspomniała, z tego uzbiera się jakieś 10000 zł rocznie.

Nie wspominając już o tym, że głupio bym się czuła, gdyby w domu rodziców zaszła konieczność wymienienia np. pralki. Z jednej strony przecież się z niej korzysta, a z drugiej, z jakiej racji miałoby się dokładać do czegoś, co nie będzie nigdy moje. To samo tyczy się np. wyremontowania pokoju, w którym się mieszka.

Mieszkanie z teściami zdecydowanie nie jest dla mnie
to tez zalezy ile sie zarabia. nam z TZem 1,5 roku w zupelnosci wystarczy na uzbieranie wkladu wlasnego. trzeba tez zaznaczyc, ze obecnie wklady wlasne to juz nie 30% jak jeszcze nie dawno, tylko powoli wszystko wraca do normy (10%). przy obecnej cenie wynajmu mieszkan w Krk poprostu sie to nie oplaca, bo sam wynajem wynosi wiecej niz rata kredytu z czynszem. no chyba, ze bysmy wynajmowali jeden pokoj. ale ile tak mozna?
mysle, ze jesli dwie osoby zarabiaja razem 4 tys. to spokojnie mieszkajac u rodzicow moga odlozyc te 2 tys, co w skali roku daje 24 tys.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 08:22   #76
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
mysle, ze jesli dwie osoby zarabiaja razem 4 tys. to spokojnie mieszkajac u rodzicow moga odlozyc te 2 tys, co w skali roku daje 24 tys.

jak ktos tak dobrze zarabia to wiadomo że i odkładanie inne
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:20   #77
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jak ktos tak dobrze zarabia to wiadomo że i odkładanie inne
ja mysle ze 2 tys. na osobe to calkiem przecietne zarobki
z reszta jak pisalam - mieszkajac u rodzicow odklada sie tyle samo ile poszloby na wynajem mieszkania. a nawet jesli wynajem kosztowalby mniej (bo np. wynajmiemy 25-metrowa kawalerke - w Krk cena 1350zl, wiem bo kuzynka wynajmuje) to przeciez nie bedziemy sie cale zycie w kawalerce gniezdzic. dlatego kredyt to moim zdaniem jedyne rozwiazanie.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:23   #78
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja mysle ze 2 tys. na osobe to calkiem przecietne zarobki
.

oj bardzo wiele zalezy np o miasta (duze, male)
2 tysiace to moje marzenie wtedy rzeczywiscie szłoby odłozyc cos
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:34   #79
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
oj bardzo wiele zalezy np o miasta (duze, male)
2 tysiace to moje marzenie wtedy rzeczywiscie szłoby odłozyc cos
tylko, ze w malym miescie mieszkania sa tansze = mniejszy wymagany wklad wlasny proporcjonalnie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 12:35   #80
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

a ja wlasnie tego nie zauważylam
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:36   #81
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ja wlasnie tego nie zauważylam
tego ze mieszkania tansze? ja zauwazylam, bo ostatnio nawet szukalam i przegladalam oferty nie tylko z Krk czasami sa na prawde duzo tansze. my na 60-65 metrow potrzebujemy jakies 350 tys. kredytu.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:38   #82
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

dla mnie tak czy siak wszystko ma zbyt wysokie ceny, a kredyt to dla mnie za duze ryzyko
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:39   #83
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
dla mnie tak czy siak wszystko ma zbyt wysokie ceny, a kredyt to dla mnie za duze ryzyko
kredyt to takie same ryzyko jak wylecenie na bruk jak nie zaplacisz oplaty za wynajem ja mysle, ze wylecenie na bruk to nawet gorsze ryzyko.

trzeba miec swoje miejsce na ziemi, a nie cale zycie tulac sie i placic komus za wynajem.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:51   #84
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
kredyt to takie same ryzyko jak wylecenie na bruk jak nie zaplacisz oplaty za wynajem ja mysle, ze wylecenie na bruk to nawet gorsze ryzyko.

zgadzam sie tu z Toba. WYnajmowanie na dłuzśza mete to dla mnie wyrzucanie kasy w błoto.
Na razie nie widze wyjscia innego, niz mieszkanie z rodzicami
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:52   #85
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to tez zalezy ile sie zarabia. nam z TZem 1,5 roku w zupelnosci wystarczy na uzbieranie wkladu wlasnego. trzeba tez zaznaczyc, ze obecnie wklady wlasne to juz nie 30% jak jeszcze nie dawno, tylko powoli wszystko wraca do normy (10%). przy obecnej cenie wynajmu mieszkan w Krk poprostu sie to nie oplaca, bo sam wynajem wynosi wiecej niz rata kredytu z czynszem. no chyba, ze bysmy wynajmowali jeden pokoj. ale ile tak mozna?
mysle, ze jesli dwie osoby zarabiaja razem 4 tys. to spokojnie mieszkajac u rodzicow moga odlozyc te 2 tys, co w skali roku daje 24 tys.
Tak jak pisałam, to zależy od układu z rodzicami i tego, za co się płaci Piszesz, że wynajem kawalerki to koszt rzędu 1350 zł (więc skąd te 2000 oszczędności?). Teoretycznie tyle można zaoszczędzić nie wynajmując mieszkania. Ale przecież rodzicom też wypada się dorzucić do opłat. No chyba, że ktoś ma jasno powiedziane, że tego robić nie musi. Ja bym jednak na coś takiego nie poszła

Tak jeszcze z nieco innej beczki.

Dla mnie zakładanie nowej rodziny wiąże się nierozłącznie z wzięciem za siebie odpowiedzialności za utrzymanie we dwoje własnego domu. Mieszkanie z rodzicami według mnie jest bardzo ryzykowne, zwłaszcza na początku wspólnego mieszkania z partnerem, bo zamiast docierać się wzajemnie, trzeba docierać się ze wszystkimi zaangażowanymi w nową relację (ja, TŻ, rodzice). A skoro wystarczą dwa lata na odłożenie odpowiednich pieniędzy, to czy nie można tych dwóch lat pomieszkać osobno, każdy w swoim domu rodzinnym?
__________________
R 08.2013, K 09.2016

Edytowane przez vretka
Czas edycji: 2009-01-28 o 12:58
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:57   #86
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, to zależy od układu z rodzicami i tego, za co się płaci Piszesz, że wynajem kawalerki to koszt rzędu 1350 zł (więc skąd te 2000 oszczędności?).
chyba nie przeczytalas uwaznie to co napisalam. 2000 oszczednosci owszem, ale jak mieszkamy z rodzicami i nie placimy bezsensowanie za wynajem drugie 2000 zostaje na dorzucenie sie rodzicom do oplat, jedzenia i ogolnie pojete 'zycie'

dlatego dla mnie bezesnsowne jest wynajmowanie, bo to niestety w duzym stopniu uniemozliwia oszczedzanie. juz wole rok czy dwa lata pomieszkac z rodzicami i wyniesc sie na swoje.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:06   #87
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Mieszkanie z rodzicami według mnie jest bardzo ryzykowne, zwłaszcza na początku wspólnego mieszkania z partnerem, bo zamiast docierać się wzajemnie, trzeba docierać się ze wszystkimi zaangażowanymi w nową relację (ja, TŻ, rodzice).
to pewno tez zalezy od indywidualnej sytuacji. moj TZ po 9 latach zwiazku i praktycznie codziennych wizytach u mnie w domu (a czasem nocowaniu) jest juz dosc dobrze 'dotarty' z moja rodzina. wlasciwie to jest juz jej czlonkiem. wiekszych problemow nie przewiduje. szczegolnie, ze moi rodzice nie zwykli sie nikomu wpieprzac w zycie

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A skoro wystarczą dwa lata na odłożenie odpowiednich pieniędzy, to czy nie można tych dwóch lat pomieszkać osobno, każdy w swoim domu rodzinnym?
pewno i mozna by, ale my nie jestesmy w stanie powiedziec ile nam zajmie zbieranie. wiec najpierw bierzemy slub, a potem odkladamy kase z prezentow na konto oszczednosciowe/lokate i oszczedzamy na biezaco. jak tylko uda sie osiagnac wymagany wklad wlasny i znalezc fajne mieszkanie - kupujemy. i to najlepiej korzystajac z preferencyjnych warunkow zakupu dla mlodych malzenstw kupujacych pierwsze mieszkanie (bodajze przez pierwsze 8 lat panstwo pokrywa jakas tam czesc raty kredytu)

ups sorry za posta pod postem

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2009-01-28 o 13:08
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:12   #88
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
chyba nie przeczytalas uwaznie to co napisalam. 2000 oszczednosci owszem, ale jak mieszkamy z rodzicami i nie placimy bezsensowanie za wynajem drugie 2000 zostaje na dorzucenie sie rodzicom do oplat, jedzenia i ogolnie pojete 'zycie'

dlatego dla mnie bezesnsowne jest wynajmowanie, bo to niestety w duzym stopniu uniemozliwia oszczedzanie. juz wole rok czy dwa lata pomieszkac z rodzicami i wyniesc sie na swoje.
Doczytałam i nadal logiki w tym nie widzę Skoro w tych dwóch tysiącach, które wydajecie zawarte jest to, co dorzucacie rodzicom, to jakąś tego część można by przeznaczyć na wynajem. Zakładając czysto hipotetycznie, że dorzucacie 350 zł rodzicom za opłaty, to gdyby te pieniądze dorzucić do opłat za wynajem, odchodzi Wam tysiąc oszczędności. Drugi tysiąc powinno nadal się zaoszczędzić.

Jasne, że zawsze jest ten tysiąc lepiej mieć czy nie mieć, ale mnie chodzi po prostu o te całe wyliczenia i nie o to ile można całkowicie oszczędzić, ale ile można oszczędzić na samym wynajmie.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:19   #89
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Doczytałam i nadal logiki w tym nie widzę Skoro w tych dwóch tysiącach, które wydajecie zawarte jest to, co dorzucacie rodzicom, to jakąś tego część można by przeznaczyć na wynajem. Zakładając czysto hipotetycznie, że dorzucacie 350 zł rodzicom za opłaty, to gdyby te pieniądze dorzucić do opłat za wynajem, odchodzi Wam tysiąc oszczędności. Drugi tysiąc powinno nadal się zaoszczędzić.

nie bardzo rozumiem jak to wyliczasz
gdybysmy wynajmowali ta kawalerke zalozmy za te 1350, do tego kupowali jedzenie, oplacali materialy na uczelnie, utrzymywali samochod i jeszcze nim jezdzili to raczej nie udaloby sie nam oszczedzic 2000. no chyba zebysmy sie utrzymywali za 650zl miesiecznie. a 1000 oszczednosci miesiecznie nas nie urzadza, bo chcemy miec swoje mieszkanie jak najszybciej (w koncu kiedys trzeba sie zaczac rozmnazac)

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2009-01-28 o 13:20
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:32   #90
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem jak to wyliczasz
gdybysmy wynajmowali ta kawalerke zalozmy za te 1350, do tego kupowali jedzenie, oplacali materialy na uczelnie, utrzymywali samochod i jeszcze nim jezdzili to raczej nie udaloby sie nam oszczedzic 2000. no chyba zebysmy sie utrzymywali za 650zl miesiecznie. a 1000 oszczednosci miesiecznie nas nie urzadza, bo chcemy miec swoje mieszkanie jak najszybciej (w koncu kiedys trzeba sie zaczac rozmnazac)
Ja nie mówię, że oszczędzilibyście na tym dwa tysiące, ale tysiąc Czyli na wynajmie stratni bylibyście właśnie tysiac, którego nie udałoby się Wam zaoszczędzić. Bo przecież na jedzienie i samochód i tak płacicie z tych pieniędzy, które już teraz idą "na straty".

Jak ja uwielbiam takie wyjaśnianie przez Internet
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.