Jak określić porowatość włosów? - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 12:47   #721
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo proszę o pomoc

1. Jak długo schną?
ok. 3h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli wróci na swoją stronę, ale jak lekko potrząsnę głową o od razu wskakuje na swoje miejsce
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
nie są podatne, szybko wracają do "pierwotnej" postaci
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
ulga
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
miękkie, ale puchate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję tylko odrosty na kolor zbliżony do naturalnego (brąz) i suszę codziennie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
gęste, nieprzejrzyste szampony powodują obciążenie, natomiast lekkie odżywki do włosów przetłuszczających się oraz jedwabie (biosilk, chi) skutkują puchem na głowie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od około 4 lat

Muszę jeszcze dodać, że moim największym problemem z włosami z którym nijak nie mogę sobie poradzić jest ich puszenie w kontakcie z wilgocią w taki sposób, że najeżają się tylko zewnętrzne partie włosów i to na długości od ucha. Reszta jest w porządku
Bardzo, bardzo proszę o pomoc w określeniu porowatości, będę bardzo wdzięczna
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->

Edytowane przez nati-mo
Czas edycji: 2013-09-17 o 12:49
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:32   #722
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. ok. 3 godzin
2. ani łatwo ani trudno, średni stopień trudności
3. zostanie
4. odrazu po myciu
5. nie
6. tak, ale nie ten efekt nie utrzymuje się długo
7. nabierają
8. czuję ulgę
9. tak
10. ciężko określić, są suche i szorstkie
11. Farbuje, susze zimnym nawiewem
12. nie
13. olejek dabur amla gold obciążyła, odżywka b/s balea morelowa także
14. od sierpnia 2012 roku
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:18   #723
KuQ
Raczkowanie
 
Avatar KuQ
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 220
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? dość trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? część włosów spływa, część zostaje :P
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu, zwykle najlepiej wyglądają po nocy
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę się błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zwykle chodzę w rozpuszczonych, nie lubię ich spinać
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są szorstkawe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję henną
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam żadnych problemów, myję metodą OMO
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki z silikonami obciążają mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od roku
__________________
Teraz, kiedy o tym myślę, widzę, że nie była to jakaś wielka decyzja. Nikt nie powiedział zostań, więc wyjechałam. I nie zastanawiałam się, dokąd jadę, ani po co, ani co znajdę tam, gdzie się w końcu zatrzymam. Po prostu pędziłam przed siebie, goniąc coś... jakieś nieokreślone marzenie.
KuQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:02   #724
wyrzucana_z_knajp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

to i ja poproszę
na początku może nieco opiszę moje włosy- długość ok. 55cm, obwód kucyka 8-8,5cm, są raczej cienkie, ale dość gęste (skóra na przedziałku jest mało widoczna), włosy proste, ale z tendencją do falowania jak mają dobry humor albo po żelu lnianym; są naturalnego koloru typowo słowiański ciemny blond-jasny brąz
1. Jak długo schną Twoje włosy?
długość ponad 2 godziny do 3, przy skalpie włosy są wilgotne godzinę-półtorej dłużej (gdy jest wilgotne powietrze schną nawet i 4h)
2. Czy trudno je zmoczyć?
myślę, że tak dosyć, mam wrażenie, że dopiero po spłukaniu szamponu za pierwszym razem są naprawdę nasiąknięte wodą
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
ze względu na długość spłynie jak poruszę lekko głową. ogólnie moje włosy jak są świeżo po wyschnięciu i zwiążę je w kucyk, to jakby "ślizgają" się po całej głowie natomiast zmiana przedziałka jest praktycznie niemożliwa, włosy uparcie się przemieszczają, mogę cały dzień walczyć, by przedziałek był w nowym miejscu, a po nocy i tak widzę go tam, gdzie był od lat nie mogę zrobić fajnego, odstającego kucyka, bo zawsze po paru minutach wisi mi tylko smętna, ciężka kita, a jakieś bardziej wymyśle fryzury rozpadają się po 2-3godzinach, chyba że lakierem zrobię sobie kask
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
bezpośrednio po wyschnięciu odstają mi pojedyncze, bardziej pokręcone włoski, ze 2 godziny później włosy są dużo gładsze. następnego dnia (pomijając, że przy skalpie są już lekko nieświeże) włosy wyglądają, jakby były nieco... zmęczone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
falki może i są, ale w ciągu dnia się prostują. po całym dniu w koczku włosy początkowo są fajnie ułożone, ale też się nieco rozprostują już kilka chwil później
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
raczej bez różnicy, ale lepiej wyglądają po rozczesaniu, tworzą taką jednolitą, gładką taflę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
lubię rozpuszczone, ale po domu chodzę w związanych (i to dość mocno, by nic mi nie uciekało z kucyka), po zdjęciu gumki nie czuję właściwie żadnej różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
hmmm... jak już ktoś wcześniej pisał z pędzlem do pudru (podcinane ze 3miesiące temu)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nic z tych rzeczy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
dokładne domycie szamponami bez sls to prawdziwa walka, ciągle mam wrażenie, że gdzieś są jeszcze tłuste; do zmycia nafty potrzebowałam 3 myć
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
szampon schauma z jakimś olejkiem przyspieszał przetłuszczanie i powodował przyklap, podobnie, jak większość kosmetyków z silikonami; często odżywki b/s czy nawet mgiełki powodują oklapnięcie; szampony ziołowe mam wrażenie, że wysuszają; ogólnie moje włosy są bardziej podatne na obciążenie, niż na puszenie (puszą się najczęściej w czasie upałów powyżej +25 stopni lub jak jest wilgotno, odstają wtedy takie bardziej pokręcone włoski, ale po przeczesaniu szczotką wygląda to nieco lepiej)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od początku tego roku

z góry dziękuję za odpowiedź
wyrzucana_z_knajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:01   #725
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez partyzantka26 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 40 - 60 min
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godz. po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? sa miekkie i podatne - zostaja fale a po niedlugim czasie znowu sie pusza
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja objetosc
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuje duza ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. sa bardziej suche i szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje (pallet) i raz w tyg. susze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). zele i pianki do wlosow strasznie je obciazaja
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? dopiero zaczne


ps. dziewczyny przepraszam za brak polskich znakow
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez jolajodzio Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Raczej szybko.Mam włosy do ramion i schną 1-1,5 h.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie bardzo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Grzywka wraca od razu a jakieś dalsze pasmo trochę póżniej.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepsze są po umyciu.Do końca dnia już takie ładne nie są.Puszą się i robią się brzydkie.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Podatne są ale nie na długo.Mogę im zrobić fale zawijając w zwykłe ślimaki.Ale rozejdą się po kilku godzinach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Trochę nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię bardzo ale nię wyglądają tak jak bym chciała.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie ,nie rozdwojone .Raczej miłe w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję na blond jasny ale nie rozjaśniaczami z mysiego blondu z siwiazną tu i tam. Suszę suszarką bardzo rzadko jedynie przed jakimś większym wyjściem a prostownicy nie używam wogóle.Włosy myję przeważnie wieczorem jak już wyschną idę spać.Rano jakaś kitka czy koczek i tak do pracy.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie ,chyba że były olejowane to czasem się zdaży że nie umyją się jak trzeba.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Teraz używam Dove Intense Repair szampon + odżywka jest ok ale cudu nie ma ciągle szukam, ale np: nie sprawdza się u mnie jedwab,żadne odżywki bez spłukiwania bo to powoduje że włosy stają się oklapnięte i zlepione.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od sześciu miesięcy ,może trochę dłużej.


I właśnie nie wiem co robię nie tak bo nie wyglądają tak jak trzeba.poświęcam im sporo czasu a one ciągle takie niewdzięczne są. Często robię maseczkę z żółtka , jogurtu i miodu.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości. Może przesadzasz z proteinami (żółtko) i humektantami.
Cytat:
Napisane przez Miriam Makheba Pokaż wiadomość
Będę mega wdzięczna za analizę moich włosów, bo jestem raczkująca w temacie, a baaardzo chcę poprawić kondycję

1. Jak długo schną?
2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
hmm, chwilkę to zajmuje, ale bez przesady
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostanie, ale włosy są długie za łopatki
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są podatne na lokówki itp,
po spaniu w warkoczu są falki i ślad po gumce

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
zdecydowanie tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wielką ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
raczej nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
trawa
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję na blond od wielu lat [tylko odrosty]
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
odżywka Isana, większość masek/odżywek powoduje przeciążenie / przetłuszczenie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od miesiąca

Bardzo dziękuję!!!
Średnia porowatość
[1=98f553ace2c3bb1e1993aa3 b5ded7085732a9157_65fcca1 5d6988;42813991]Oto i moja pytanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok.2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez znaczenia
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są miękkie, ale na drugi dzień po umyciu robią się szorstkie[/QUOTE]
Nie na wszystkie pytania odpowiedziałaś
Ale prawdopodobnie średnia porowatość

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez nati-mo Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc

1. Jak długo schną?
ok. 3h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli wróci na swoją stronę, ale jak lekko potrząsnę głową o od razu wskakuje na swoje miejsce
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
nie są podatne, szybko wracają do "pierwotnej" postaci
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
ulga
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
miękkie, ale puchate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję tylko odrosty na kolor zbliżony do naturalnego (brąz) i suszę codziennie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
gęste, nieprzejrzyste szampony powodują obciążenie, natomiast lekkie odżywki do włosów przetłuszczających się oraz jedwabie (biosilk, chi) skutkują puchem na głowie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od około 4 lat

Muszę jeszcze dodać, że moim największym problemem z włosami z którym nijak nie mogę sobie poradzić jest ich puszenie w kontakcie z wilgocią w taki sposób, że najeżają się tylko zewnętrzne partie włosów i to na długości od ucha. Reszta jest w porządku
Bardzo, bardzo proszę o pomoc w określeniu porowatości, będę bardzo wdzięczna
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez czarnadamaxd Pokaż wiadomość
1. ok. 3 godzin
2. ani łatwo ani trudno, średni stopień trudności
3. zostanie
4. odrazu po myciu
5. nie
6. tak, ale nie ten efekt nie utrzymuje się długo
7. nabierają
8. czuję ulgę
9. tak
10. ciężko określić, są suche i szorstkie
11. Farbuje, susze zimnym nawiewem
12. nie
13. olejek dabur amla gold obciążyła, odżywka b/s balea morelowa także
14. od sierpnia 2012 roku
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez KuQ Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? dość trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? część włosów spływa, część zostaje :P
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu, zwykle najlepiej wyglądają po nocy
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę się błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zwykle chodzę w rozpuszczonych, nie lubię ich spinać
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są szorstkawe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję henną
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam żadnych problemów, myję metodą OMO
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki z silikonami obciążają mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od roku
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez wyrzucana_z_knajp Pokaż wiadomość
to i ja poproszę
na początku może nieco opiszę moje włosy- długość ok. 55cm, obwód kucyka 8-8,5cm, są raczej cienkie, ale dość gęste (skóra na przedziałku jest mało widoczna), włosy proste, ale z tendencją do falowania jak mają dobry humor albo po żelu lnianym; są naturalnego koloru typowo słowiański ciemny blond-jasny brąz
1. Jak długo schną Twoje włosy?
długość ponad 2 godziny do 3, przy skalpie włosy są wilgotne godzinę-półtorej dłużej (gdy jest wilgotne powietrze schną nawet i 4h)
2. Czy trudno je zmoczyć?
myślę, że tak dosyć, mam wrażenie, że dopiero po spłukaniu szamponu za pierwszym razem są naprawdę nasiąknięte wodą
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
ze względu na długość spłynie jak poruszę lekko głową. ogólnie moje włosy jak są świeżo po wyschnięciu i zwiążę je w kucyk, to jakby "ślizgają" się po całej głowie natomiast zmiana przedziałka jest praktycznie niemożliwa, włosy uparcie się przemieszczają, mogę cały dzień walczyć, by przedziałek był w nowym miejscu, a po nocy i tak widzę go tam, gdzie był od lat nie mogę zrobić fajnego, odstającego kucyka, bo zawsze po paru minutach wisi mi tylko smętna, ciężka kita, a jakieś bardziej wymyśle fryzury rozpadają się po 2-3godzinach, chyba że lakierem zrobię sobie kask
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
bezpośrednio po wyschnięciu odstają mi pojedyncze, bardziej pokręcone włoski, ze 2 godziny później włosy są dużo gładsze. następnego dnia (pomijając, że przy skalpie są już lekko nieświeże) włosy wyglądają, jakby były nieco... zmęczone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
falki może i są, ale w ciągu dnia się prostują. po całym dniu w koczku włosy początkowo są fajnie ułożone, ale też się nieco rozprostują już kilka chwil później
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
raczej bez różnicy, ale lepiej wyglądają po rozczesaniu, tworzą taką jednolitą, gładką taflę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
lubię rozpuszczone, ale po domu chodzę w związanych (i to dość mocno, by nic mi nie uciekało z kucyka), po zdjęciu gumki nie czuję właściwie żadnej różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
hmmm... jak już ktoś wcześniej pisał z pędzlem do pudru (podcinane ze 3miesiące temu)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nic z tych rzeczy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
dokładne domycie szamponami bez sls to prawdziwa walka, ciągle mam wrażenie, że gdzieś są jeszcze tłuste; do zmycia nafty potrzebowałam 3 myć
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
szampon schauma z jakimś olejkiem przyspieszał przetłuszczanie i powodował przyklap, podobnie, jak większość kosmetyków z silikonami; często odżywki b/s czy nawet mgiełki powodują oklapnięcie; szampony ziołowe mam wrażenie, że wysuszają; ogólnie moje włosy są bardziej podatne na obciążenie, niż na puszenie (puszą się najczęściej w czasie upałów powyżej +25 stopni lub jak jest wilgotno, odstają wtedy takie bardziej pokręcone włoski, ale po przeczesaniu szczotką wygląda to nieco lepiej)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od początku tego roku

z góry dziękuję za odpowiedź
Niska porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:03   #726
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Odp: Jak określić porowatość włosów?

Kascysko, bardzo Ci dziękuję

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:56   #727
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Odp: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo dziękuję
Myślałam, że to niemożliwe, że mogą mieć niską-średnią porowatość, ponieważ sporo przeszły (drastyczne rozjaśnianie), ale już są odbudowane w większym stopniu
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 21:16   #728
Laszkowskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
GG do Laszkowskaa
Dot.: Odp: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo, bardzo proszę o ocenę porowatości moich włosów. Będę baaardzo wdzięczna.
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Jedną do dwóch godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, nie jest trudno.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powolutku wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak sobie, ale nie są też bardzo matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale nie trzymają się zbyt długo na moich włosach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Stanowczo nabierają objętości, ale nie na długo.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale nie błyszczą się zbyt mocno.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są szorstkie, nie wiem jaką rzeczą je określić.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Czasami suszę, na końcówkach mam (niestety) pozostałości po farbowaniu na jasny blond.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie posiadam takowych problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Wszelkiego rodzaju szampony z Dove obciążały mi włosy i po nich dostałam strasznego łupieżu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od pół roku.

Edytowane przez Laszkowskaa
Czas edycji: 2013-09-18 o 21:19
Laszkowskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 11:41   #729
Miriam Makheba
Przyczajenie
 
Avatar Miriam Makheba
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Odp: Jak określić porowatość włosów?

kascysko, jesteś nieoceniona, ogromny buziak dla Ciebie!!!!
Miriam Makheba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 11:20   #730
grungie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Schną mniej więcej 5-4godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lepiej czuję się w włosach spiętych.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Po ostatnim ścięciu końcówek kojarzyły mi się z pędzlem kabuki.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Prostowałam włosy do nie dawna ale już zaprzestałam, suszyłam włosy bardzo sporadycznie, za to nigdy nie farbowałam włosów, jedynie henną.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie zauważyłam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Kallos, Crema al Latte obciążyła moje włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku miesięcy, 3 lub 4.
grungie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 14:48   #731
artef
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cześć Dziewczyny !
Pomożecie również mi określić porowatość włosów ? Jakoś nie mogę sama do tego dojść
1. Jak długo schną Twoje włosy?
- 2 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
- średnio, jeśli myję całe włosy, łatwo je zmoczyć, jeśli tylko część, mam wrażenie, że trudniej
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- wróci na swoją stronę jeśli lekko potrząsnę głową
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- jeśli wysuszę ję suszarką od razu, przy normalnym schnięciu raczej po kilku godzinach
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
-tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- tak, ale rozprostowują się po kilku godzinach
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- zwykle nie widzę różnicy
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
-zależy od upięcia, ale po zwykłej kitce bądź koczku związanym miękką gumką nie ma większej różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
- tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- miękki pędzelek ? gdy schną wydają się bardziej szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- czasem suszę chłodnym nawiewem, wcześniej prostowałam włosy, ale od ponad 6 miesięcy w ogóle nie używam prostownicy. Nie farbuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- nie mam z tym problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- po dłuższym stosowaniu maski kallos placenta włosy stały się obciążone, poza tym nie bardzo służyła im kuracja całkowicie pozbawiona silikonów. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- od ok. 6 miesięcy.
Myję włosy szamponem Baby dream, raz w tyg oczyszczam szamponem Barwa Żurawina lub innym o prostym składzie z SLES, odżywka - najczęściej Nivea intense repair lub long repair, maska - aktualnie Alterra aloes i granat, olejuje 2 razy w tyg, wcierka z wody brzozowej ( mój skalp jest mało wrażliwy, raczej nigdy nic go nie podrażnia), końcówki zabezpieczam jedwabiem Green Pharmacy lub olejem arganowym.
Trochę się rozpisałam ale byłabym wdzięczna za pomoc , pozdrawiam

Edytowane przez artef
Czas edycji: 2013-09-22 o 09:17
artef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 16:07   #732
Ingeborg
Zadomowienie
 
Avatar Ingeborg
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 1 169
Smile Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dzień dobry!
Czy mogę się przyłączyć?
W ostatnim czasie odkryłam, że w mojej walce o piękne włosy, przydatna może być wiedza dotycząca porowatości włosów. Dla mnie to wiedza tajemna, wiec będę wdzięczna za każdą wskazówkę

1. Jak długo schną Twoje włosy? ~ 8-10 h zimą, 5-6 h latem
2. Czy trudno je zmoczyć? ~ Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? ~ Powoli wraca na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? ~ Kilka godzin po umyciu, najlepiej na drugi dzień.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? ~ Lekko.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? ~ Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?~ Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? ~ Lubię je rozpuszczone, spinam je dla wygody.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? ~ Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. ~ Szorstki pędzel.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? ~ Bardzo rzadko prostuje i suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? ~ Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ~ Olejek migdałowy, arganowy, drogeryjne serie typu pantene czy dove.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ~ Od 5 lat.


Mam dość długie włosy, sięgają mi do połowy pupy. Kiedy były krótsze miałam zbite loki, teraz mam loko-fale z tendencja do wyglądu, jak po porażeniu prądem. Szybko się puszą, im wilgotniej tym gorzej. Potrzebują dużo olejów, masek. Włosy mam w kolorze miodu, coś pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem.
Włosy są gęste, mocne, miękkie, są zdrowe ale ciągle daleko im do zdrowego wyglądu. Końcówki stale podcinam, nie są rozdwojone, jednak suche, potrzebują ciągłych dawek nawilżania. Śpię w upiętych włosach.

Za pomoc serdecznie dziękuję
__________________
Zaczynam recenzować kosmetyki, które posiadam/posiadałam

Edytowane przez Ingeborg
Czas edycji: 2013-09-21 o 16:17
Ingeborg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 19:45   #733
Visomya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 42
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Proszę o pomoc (;.
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok. 2,5h+
2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Wydaje mi się, że tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Wolę je lekko spiąć, aby mi nie przeszkadzały.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z miękkim futerkiem, dziś podcinane.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę, jeśli nie mają czasu na wyschnięcie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Jak na razie nic, mało kosmetyków przetestowałam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Około miesiąc.
Visomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 20:31   #734
amyot
Przyczajenie
 
Avatar amyot
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziewczyny kochane, ratunku!
1. Jak długo schną Twoje włosy? Schną mniej więcej 1-2 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie lub powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? W słabo oświetlonym niestety nie.
6. Czy są podatne? Są niesamowicie podatne, nawet fryzjerka jest zawsze zdziwiona
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie czuję ulgi, bo włosy po całodniowym związaniu są tak silnie pokręcone, że praktycznie nie jestem w stanie ich w pełni rozpuścić bez rozczesywania i szarpania szczotką.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak !
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są bardzo delikatne i cienkie, nie wiem, z czym je skojarzyc, zwykle mówię o swoich włosach, że bez odpowiedniej pielęgnacji byłby to taki puch
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę i farbuję na bardzo ciemny brąz. Nigdy nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Czasem odnoszę wrażenie niedomycia włosów po użyciu szamponu bez SLSów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? maska drożdżowa Agafii, biowax z keratyną, olej kokosowy przy olejowaniu powoduje u mnie puszczenie włosów...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od około roku.
amyot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 15:55   #735
arrachne
Zadomowienie
 
Avatar arrachne
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 363
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2-3 h.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Wydaje mi się, że trudno.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to
zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spłynie na 2-gą stronę (ale mam na tyle długie włosy, że to może być właśnie kwestia tego, że są po prostu bardzo długie)

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zaraz po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie, nie są podatne, nawet jeśli śpię w warkoczu i po rozpuszczeniu te falki mam, to w krótkim czasie są znowu proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Zdecydowanie tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Po umyciu są miękkie i przyjemne w dotyku, jednak przed następnym myciem (wieczorem) są trochę suche i szorstkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takiego problemu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Rosyjskie szampony (te z Babuszki Agafii) - chyba obciążyły. Po szamponie z BD używanym codziennie zaczęły mi lecieć włosy (na szczęście już to zatrzymałam).
Z odżywkami, olejami i maskami generalnie nie mam problemów, mam wrażenie, że moje włosy nie są wybredne.


14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Półtora roku (?).
__________________
Trust me I' ll be a doctor
WUM - lekarski - rok 2.




arrachne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 17:51   #736
partyzantka26
Przyczajenie
 
Avatar partyzantka26
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Kascysko ja również bardzo dziękuję za pomoc
__________________
Bo życie jest piękne jeśli na to pozwolisz
partyzantka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 20:11   #737
KuQ
Raczkowanie
 
Avatar KuQ
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 220
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

I ja też dziękuję!
__________________
Teraz, kiedy o tym myślę, widzę, że nie była to jakaś wielka decyzja. Nikt nie powiedział zostań, więc wyjechałam. I nie zastanawiałam się, dokąd jadę, ani po co, ani co znajdę tam, gdzie się w końcu zatrzymam. Po prostu pędziłam przed siebie, goniąc coś... jakieś nieokreślone marzenie.
KuQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 18:08   #738
Kornel1a
Przyczajenie
 
Avatar Kornel1a
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Bardzo proszę o pomoc bo nie umiem dobrac dobrych kosmetyków, to dopiero mój początek

1.około godziny
2.łatwo zmoczyć
3.bardziej powoli spływa...
4. po umyciu kilka godzin. od razu po wyglądają fatalnie bo napuszone
5.raczej nie błyszczą
6.są podatne
7.nabierają objętości
8. czuję ulge zdecydowanie
9.nie widzę...
10.z makaronem chińskim... są takie suche i cienkie chociaz włosy są dość napuszone
11/casami suche bo wydają mi się gładsze
12.nie mam z tym problemów
13. Garnier avokado np. były sztywne i strąkowały się. zresztą nadal mam z tym troche problem...
14.Od miesiąca

dziękuje z góry za pomoc
Kornel1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 21:11   #739
annakarenina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 129
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 1,5 h sa juz dosc suche ale mokre pasma znajduje nawet po 3 godzinach
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostanie i powoli wroci na swoja strone
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
bardzo roznie, caloksztalt najlepiej jakies pol h po umyciu, za to od polowy na drugi dzien (niestety okolice skalpu sa juz wtedy przyklapniete i zaczynaja sie przetluszczac)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, ale pozniej sie prostuja (co dziwne kiedys sie krecily)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
objetosc
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
tak, ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
pedzelek do makijazu, sa miekkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
susze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie, ale uzywam dosc silnych szamponow z sls
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
szampon fryzjerski l'oreal prof. zbijal mi je w okropne przyklapniete straki, maslo shea nakladane po umyciu glowy mi je obciaza
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od kilku tygodni, ale wczesniej robilam to te w liceum tyle ze zaprzestalam

Poprosze bardzo o analize
annakarenina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 11:45   #740
mercy_e
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 39
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam Piękne, proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Zazwyczaj chodzę spać z mokrymi (wieeeem... nie musicie nic mówić), i nawet po 9h snu są wilgotne i muszę je dosuszać.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Wydaje mi się, że tak. Nie wystarczy polanie ich wodą, muszę gmerać palcami, by dokładnie je zwilżyć, bo w innym wypadku nie potrafię rozprowadzić szamponu.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wraca, ale na pewno nie mega szybko :P Raczej powoli.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Przed następnym myciem.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Słabo.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są podatne na układanie. Fale po warkoczu mam jakieś 30 minut.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Na chwilę zyskują objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zdecydowanie czuje ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Bardzo słabo.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są nieco splątane.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, ale co około 3 miesiące. Prostuję tylko grzywkę codziennie, suszę może raz w miesiącu, gdy sytuacja mnie do tego zmusza.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie potrafiłam domyć włosów po masce kallos crema al latte.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Zdecydowanie maska kallosa. Mogę raczej powiedzieć, co mi pasuje. Sprawdzają się u mnie odżywki silikonowe, np loreal elseve. Ponadto fajnie zadziałało mycie włosów facelle i maska z alterry z granatem na krótką chwilę. Poza tym wszystko czego używałam - beznadzieja.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Nie zaczęłam, a bardzo chcę
__________________
mercy_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:46   #741
BrillanteAstro5
Zakorzenienie
 
Avatar BrillanteAstro5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 16 103
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

i ja proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dłuugo od 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej ciężko
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli powróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu, później zazwyczaj na górze robi się puch, zwłaszcza, gdy na zewnątrz jest wilgotno
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
średnio
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
bardzo słabe i od razu się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
przeważnie noszę rozpuszczone, rzadko kiedy spinam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
miękkie, przyjemne w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję średnio co 3,4 miesiące, tylko odrosty, farbą bez amoniaku
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
ciężko stwierdzić, bo dosyć często zmieniałam kosmetyki
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od około miesiąca
__________________
Jesteś moim wszystkim.
P
05.09.15
BrillanteAstro5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 17:44   #742
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

A czy mozna określić porowatość na podstawie takiej obserwacji: po nałożeniu odzywki włosy zbijają się w takie oklapnięte strąki, są jakby podzielone na pasma a nie sypkie, i równocześnie są przesuszone?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:41   #743
tarantulla_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? końcówki są suche krótko po odwinięciu z ręcznika(jakieś max 30min), ale przy nasadzie są wilgotne jeszcze przez jakieś 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? końcówki nie za bardzo, ale podczas deszczu moknie mi nasada włosów przy przedziałku bardzo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? przez cały czas wyglądają dobrze, myję je codziennie i jedynie przed myciem widzę lekko przetuszczoną grzywkę od skóry twarzy i przy przedziałku delikatnie, ale nie tracą na objętości i wyglądzie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam naturalnie delikatnie falowane włosy i są one podatne na mocniejsze kręcenie, np. na papilotach, ale kompletnie nie reagują na prostowanie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą, dlatego w dzień ich nie czesze, przeczesuje tylko delikatnie palcami splątane partie przy karku
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez różnicy - na dzień chodzę w rozpuszczonych, bo tak lepiej wyglądam, natomiast w domu, z wygody, spinam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są suche i sztywne jak słoma. nie jak siano, tylko słoma, bo wciąż są względnie gładkie i się trochę błyszczą.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję raz na 2 misiące, suszarki używam raz na jakiś czas (gdy naprawdę muszę) i tylko dla wysuszenia ich u nasady + ułożenie grzywki
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nigdy nie miałam takiego problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). po oleju z GP na porost włosów strasznie mi wypadały, a końce były jakby jeszcze sztywniejsze i bardziej wysuszone. regularnie od długiego czasu używam też odżywki z garniera z awokado i masłem kerate, ale co jakiś czas robie kilkudniowe przerwy, gdyż wydaje mi się, że przy dlugotrwałym jej stosowaniu (więcej niż ok 3 tyg. pod rząd codziennie) włosy są sztywniejsze i bardziej druciane. odżywka w sprayu z mrs. potters z aloesem też się na dłuższą metę nie sprawdziła, bo za bardzo usztywniała mi końcówki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od jakichś 2-3 lat jestem świadoma składów i kosmetyków. tyle też używam regularnie odżywek, masek i kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. po drodze jednak zaczęłam je farbować. w zeszłym roku także dwa razy je rozjaśniłam, ale powróciły do siebie po intensywnej pielęgnacji.
tarantulla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:02   #744
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Mogę również poprosić o analizę, bo nigdzie nie mogę sie przypisać, myslę, że chyba wysoko-średnioporowate...
1. Jak długo schną? 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć?Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje na swoim miejscu, ale jak potrząsnę głową, wróci, gdzie było
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu i kilka godzin po.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Fale np. po warkoczu utrzymują się chwilę.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Bez zmian.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Jeżeli miałam niski kok- nie czuję różnicy, jeśli wysoki koński ogon- ulgę, bolą cebulki.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Nie wiem. Końce są bez białuch kulek, w miarę miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję regularnie na ciemny brąz (mam średni), często suszę suszarką, prostuję okazjonalnie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
szampony silikonowe. Brak silikonów mi nie służy, ale ciężkie odżywki, maski również nie, poniważ włosy są ocbciążone.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
w ogóle Miałam tzw. zrywy, np. na olejowanie, pielęgnację bezsilikonową, ale aktualnie po prostu myję włosy (sls mi nie szkodzą) i nakładam jedwab lub odżywkę z silikonami.

Dodam od siebie, że włosy mam za ramiona, grube, gęste, ciemne z natury. Myję codzienie. Jeśli myję co dwa dni, nastepnego dnia nie są tłuste, można wyjść do ludzi, ale są nieświeże, oklapłe, ale przesuszone, zbijają się w strąki, kolonie Często są matowe w świetle dziennym.

Robiłam różne testy, a jakże; test mąki- mąka została na włosie; test wody-w szklance nie toną, skrzypią, jeśli przejadę od końca do cebulki ale nie wyczuwam nierówności
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 13:14   #745
_dummy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 127
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Myślę, że około 1,5 godziny, ale przy głowie są dłużej wilgotne, czasami nie doschną i od razu po myciu robią się tłuste. (myślę, że to nie zależy od szamponu, bo tak jak napisałam- niekiedy są przy głowie tłuste zaraz po umyciu, ale czasem wszystko jest okej. Może zbyt długo je duszę pod ręcznikiem, ale zwykle tego unikam).

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie mam z tym problemu.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu. Wtedy puszenie jest mniejsze i są gładsze.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, są falowane i ten efekt zwykle się utrzymuje, na pewno nie rozprostują się na takie jak przed warkoczem.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zwykle noszę luźny warkocz, wtedy nie czuję różnicy, ale po wysokim kucyku czuję jakby mnie cebulki bolały, takie mrowienie skalpu.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, czasami mniej, czasami bardziej, ale jakiś tam połysk jest.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Niestety nie potrafię stwierdzić, mimo rozdwojeń są takie jak włosy wyżej.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Jakiś miesiąc temu farbowałam garnierem- ciemny blond, bo słyszałam, że wychodzi średni brąz (takie mam naturalne), to w sumie nie było większej różnicy koloru, teraz pozostały lekkie rudości.
Prostować przestałam jakieś 8 miesięcy temu, może z dwa razy je przejechałam prostownicą, niezbyt nagrzaną.
Czasami suszę, staram się chłodnym nawiewem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Jeśli nie nakładałam oleju, tylko po prostu suszę nieświeże włosy, to nie mam problemu z domyciem. Aktualnie używam Nivea Diamond Gloss. Czasem jest mi trudno zmyć olej, ale to dlatego, że ciągle nakładam za dużo.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Różowy szampon z Isany bardzo obciążał mi włosy, zawsze były tłuste, niedomyte. Nie byłam też zachwycona odżywką z garniera (awokado i masło karite), były po niej normalne. Nie puszyły się, ale nie tworzyły tafli. Bardzo służyła im odżywka Mrs Potter- aloes i jedwab.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ciężko jest mi się zabrać do solidnej pielęgnacji, czasami zaczynam, a później odpuszczam. Największym moim ''osiągnięciem'' jest rezygnacja z prostownicy i spanie w suchych, spiętych włosach. Średnio 4,5 razy w miesiącu olejowane są oliwą z oliwek.

Moje włosy są dość długie, jakieś 7,8 cm za piersi. Podcinam je samodzielnie nożyczkami z rossmanna, czasami wycinam pojedyncze zniszczone włosy, bo rozdwojonych trochę jest. Tragedii nie ma, ale do ideału im daleko. Włosy nie są cieniowane, ścięte na prosto. Po myciu i wysuszeniu są dość proste, a po naturalnym wyschnięciu bardziej się puszą, choć falowane nie są.

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś podjął się określenia porowatości moich włosów. Dzięki temu mogłabym rozpocząć świadomą i mam nadzieję systematyczną pielęgnację.

Edytowane przez _dummy_
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:18
_dummy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:19   #746
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
[/CENTER]
1. schną do 2h, po ok 30 min koncówki są całkowicie suche
2. nie jest ciężko je zmoczyć
3. przerzucone pasemko wraca ale powoli
4. moje włosy wyglądają najlepiej kilga godzin po myciu
5. błyszczą bardzo delikatnie
6.po rozpleceniu warkocza badz zdjęcia gumki zostają odgniecione ;/
7. włosy po rozczesaniu nabieraja objętości
8. nie lubie rozpuszczonych włosów, wracając z pracy jedyniu poluźniam gumkę
9. w lustrze w łazience się błyszczą
10. sianko ;/ tępe , ostre koncówki
11. długo rozjaśniałam. poprzestałam ok 2 lata temu, teraz farbuje po długości ;/ co ok 2 mies . Prostuje 1x w miesiacu, jeśli suszę to chłodnym nawiewem ( bardzo rzadko)
12. nie mam problemu z domywaniem
13. olej kokosowy, olej rycynowy, szampon BD ten niebieski - tragedia dla mnie, siemię lniane i żelatyna strasznie obciązały moje włosy i robiły się przy tym matowe. Robiłam u fryzjera kiedys saune na włosy ( ok 4 x ) niby miało pomóc a włosy miałam tragiczne ( cięzkie, tępe, matowe) nie wiem jakie to były kosmetyki. KeraBond zestaw do rekonstrukcji również wysuszył mi włosy.
szampon z ziaji do włosów farbowanych z rycyną - blee
ziaja intensywna odbudowa z ceramidami rownież nie dla mnie

14. dbam o włosy od ok 2 lat, farbowanie bardzo je zniszczyło. Czegos nadal brakuje, wydaje mi sie ze stosuje nieodpowiednie kosmetyki.

wg. koleżanek z boku włosy mam miękkie ale ja w ogóle tego nie czuje może to przez olejowanie

tak bardzo chciałabym mieć sypkie włosy hmm i takie żeby się nie plątały. Mam nadzieje że uda sie nam okreslic moja porowatość i wprowadzic odpowiednią pielęgnacje

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2013-09-26 o 18:52
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:12   #747
sisi1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 21
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!


Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość


Włosy wysokoporowate:




Włosy niskoporowate:


Hej!
Czy mogłabyś mi pomoc okreslic porowatosc wlosow?
Oto moje odpowiedzi:
1. Włosy schną rożnie w zaleznosci od temperatury pomieszczenia, ale powiedzmy ze w temp 20 stopni i wyzej schną szybko, nigdy nie mierzylam czasu ale wydaje mi sie ze nie dłuzej niz ponad godzine.
2.Nie trudno
3. Pasmo wraca na swoją stronę raczej powoli.
4.Włosy wyglądają najlepiej kilka godzin po umyciu, a najlepiej na drugi dzień, gdy myje je wieczorem.
5.Błyszczą bardzo delikatnie lub wcale.
6.Tak, są bardzo podatne, chociaz kiedys, gdzy bylamdzieckiem byly jeszze bardziej podatne. Teraz prawdopodobnie zmienilo sie to bo je zniszczylam nieprawidlowa pielęgnacją, ale juz zaczynam o nie dbac.
7. Nie czeszę włosów na sucho gdyż są falowane/ lekko kręcone, gdybym je rozczesala na pewno by sie spuszyły.
8.Jesli caly dzien mam zwiazane wlosy to po rozpuszczeniu cuje ulge, chyba ze byly zwiazane jedynie w luzny warkocz. Wygodniej mi gdy sa zwiazane.
9. Nie
10.Myślę że są przesuszone gdyż je rozjasnialam, ale nałozyłam na nie jedwab wiec są umiarkowanie gładkie.
11.. Ostatni raz wykonywalam te zabiegi ok. 2 miesiace temu, ale to był ostatni raz, juz do tego nie wrócę.
12.Nie mam z tym problemów. Myśle jedna ze ciezko byloby mi zmyc olej odżywką, aczkolwiek nie probowalam, zmywam oleje łagodnym szamponem.
13.Narazie przetestowalam małą ilosc kosmetykow. Mysle ze np. olejowanie na suche włosy im nie słuzy.
14. Właściwie dopiero zaczynam, ale niesmiale poczatki mialam jakies 1-2 miesiace temu.

Edytowane przez sisi1993
Czas edycji: 2013-09-27 o 10:13
sisi1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:20   #748
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?[COLOR=#000099][B]
1. 1,5 godziny.
2. Nie
3. Zostanie
4. Od razu po umyciu.
5. Nie
6. Raczej nie,szybko wracają do normalnego stanu
7. Nabierają
8. Nie lubię
9. Nie
10. Są miękkie, ale sprawiają wrażenie pokrytych gumą do włosów, hmm, nie są gładkie, tylko jakby tępe?
11. Od ponad roku nie prostuję, suszę sporadycznie- kilka razy w miesiącu, nie farbuję od ok. pół roku
12. Nie mam
13. Gloria, gliss kur ultimate repair, biowax żółty- obciążały mi włosy
14. od roku

Edytowane przez masterpiece
Czas edycji: 2013-09-27 o 10:24
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 14:15   #749
wrona92
Raczkowanie
 
Avatar wrona92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Również prosiłabym o pomoc w określeniu porowatości bo samej to cuda powymyślam

1. Jak długo schną? 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie, szybko chłoną wodę
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Po myciu wraca na swoje miejsce, dzień po stoi przez chwile takie kukuryku i wraca
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdecydowanie po myciu do nocy, po niej są oklapnięte i bez życia.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Po myciu tak, kilka godzin później już niekoniecznie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, na jakąś minute.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają minimalnie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Rzadko noszę spięte cały dzień, jeśli już to tak, czuję ulgę je rozpuszczając.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Po umyciu są jak reszta włosów, miłe i miękkie w dotyku, po kilku godzinach pokazują się zniszczone końce więc włosy stają się szorstkie i niemiłe w dotyku jak i w wyglądzie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Od 1,5 nie farbuję całych włosów, czasami tylko od połowy lub od spodu na różne kolory ( fiolet, róż - najczęściej farbami Joanna ). Nie prostuje, susze może raz na 2-3 tygodnie,
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Na pewno Palmolive każdy, jedna wielka masakra, suche poplątane, oklapnięte. Ziaja familijna - matowe i poplątane bez odżywki, jedwab Biosilk - pierwszy dzień ok, następny włosy bez życia, płaskie. Więcej grzechów nie pamiętam
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Kilka miesięcy, różnie z systematycznością.


Dodam że największym moim problemem są rozdwojone końce i cienkie, delikatne włosy. Z góry dzięki za pomoc
wrona92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 21:51   #750
Salamka
Raczkowanie
 
Avatar Salamka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 31
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

To i ja poproszę

1. Około 2 godzin, są bardzo długie, więc może dlatego..
2. Nie, ale są takie matowe.
3. Zostanie
4. Po umyciu puszą się, przed umyciem są w 'normalnej' objętości, ale są tłuste, więc i tak ble
5. Nie
6. Tak, kręciołki aż do umycia (ale ja mam falowane naturalnie)
7. Nabierają objętości 100-krotnie!!!!
8. Nie lubię, bo się puszą
9. Troszeczkę
10. Nie umiem porównać, ale są trochę matowe, szorstkie..
11. Nie farbuję, prostuję raz do roku na święta:P, nie suszę.
12. Nie
13. Odżywki Ultra Doux, czułam jakbym miała 10-kg włosy, Gliss Kur przetłuszcza mi bardzo włosy
14. Od niedawna
__________________
Nienawiść najwiekszym wrogiem!
Salamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.